|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Track Cycling UCI World Cup 2016 - 2017

[Copy link]
Post time: 6-11-2016 18:50
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Women's Sprint (1/4)
Round of 16 Results
The 1st Athlete from each Round of 16 will qualify for the Quarterfinals

Round of 16 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KRUPECKAITE Simona
W
2
FIELD Courtney
+0.155


Round of 16 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CALVO BARBERO Tania
W
2
KISELEVA Tatiana
+0.066


Round of 16 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TAKOS Holly
W
2
MAEDA Kayono
+0.116


Round of 16 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BASOVA Liubov
W
2
STARIKOVA Olena
+0.021


Round of 16 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MAROZAITE Migle
W
2
LIU Lili
+0.116


Round of 16 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAN Jun
W
2
ISHII Takako
+2.527


Round of 16 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DEGRENDELE Nicky
W
2
MARQUARDT Mandy
+0.040


Round of 16 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CASAS ROIGE Helena
W
2
MENG Zhao Juan
+0.329

Post time: 6-11-2016 18:56
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Men's Keirin (1/4)
First Round Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat will qualify for the Second Round, the other Athletes will qualify for the Repechages

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VYNOKUROV Andrii
W
2
KAWABATA Tomoyuki
+0.057
3
LENDEL Vasilijus
+0.150
4
CECI Davide
+0.366
5
MULLEN Eoin
+2.946


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WILLIAMS Zac
W
2
SAHROM Muhammad Shah Firdaus
+0.003
3
BROWNE Kwesi
+0.044
4
OMELCHENKO Sergii
+0.058
5
CLARKE Thomas
+0.266
6
SZALONTAY Sandor
+0.703


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NITTA Yudai
W
2
JURCZYK Marc
+0.096
3
OLIVA Lewis
+0.478
4
CECI Francesco
+1.279

BI Wenjun
REL

RAJKOWSKI Patryk
REL


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VIGIER Sebastien
W
2
BABEK Tomas
+0.065
3
KANG Shih Feng
+0.507
4
TRUMAN Joe
+0.603
5
DUBCHENKO Aleksandr
+0.757
6
PERALTA GASCON Juan
+0.857

Post time: 6-11-2016 19:08
| Show all posts
Edytowano przez frantic13poland dnia 26-2-2017 10:33

Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Men's Scratch (1/2)
Non-Olympic Event

Final Results

GHYS Robbe
-

PISKUNOV Maksim
-

OLIVEIRA Ivo Emanuel
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KNEISKY Morgan
-1
5
MORA VEDRI Sebastian
-1
6
WANG Fengnian
-1
7
RAMANAU Raman
-1
8
HARRISON Samuel
-1
9
MARGUET Tristan
-1
10
LEUNG Chun Wing
-1
11
WOTSCHKE Sebastian
-1
12
DE VYLDER Lindsay
-1
13
GAINEYEV Robert
-1
14
GLADYSH Roman
-1
15
MOULD Jonathan
-1
16
TSISHCHANKA Hardzei
-1
17
MOW Ching Yin
-1
18
SCOTSON Callum
-1

CHEN Chien-Liang
DNF

HOCHMANN Jiri
DNF

EMADI-COFFIN Kian
DNF

VIVIANI Attilio
DNF

ICHIMARU Shogo
DNF

Post time: 6-11-2016 19:18
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Women's Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

KACZKOWSKA Justyna
3:33.319Gold Medal Race

DELZENNE Elise
3:39.326Gold Medal Race

SHARAKOVA Tatsiana
3:39.681Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NELSON Emily
3:41.458B.M.R.

Post time: 6-11-2016 19:26
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Women's Sprint (1/4)
Quarterfinals Results
The 1st Athlete from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KRUPECKAITE Simona
2
2
MAROZAITE Migle
0


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CALVO BARBERO Tania
2
2
HAN Jun
0


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DEGRENDELE Nicky
2
2
TAKOS Holly
0


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BASOVA Liubov
2
2
CASAS ROIGE Helena
1

Post time: 6-11-2016 19:31
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Men's Keirin (1/4)
Repechages Results
The 1st Athlete from each Repechage will qualify for the Second Round

Repechage 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LENDEL Vasilijus
W
2
TRUMAN Joe
+0.020
3
SZALONTAY Sandor
+0.396
4
BI Wenjun
+0.752


Repechage 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CLARKE Thomas
W
2
BROWNE Kwesi
+0.038
3
CECI Francesco
+0.353


Repechage 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
OLIVA Lewis
W
2
PERALTA GASCON Juan
+0.039
3
MULLEN Eoin
+0.096
4
OMELCHENKO Sergii
+0.139


Repechage 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DUBCHENKO Aleksandr
W
2
RAJKOWSKI Patryk
+0.073
3
KANG Shih Feng
+0.237
4
CECI Davide
+0.680

Post time: 7-11-2016 16:12
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Men's Keirin (1/4)
Second Round Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Heat will qualify for the Final, the other Athletes will qualify for the 7th-12th Places Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LENDEL Vasilijus
W
2
JURCZYK Marc
+0.007
3
DUBCHENKO Aleksandr
+0.042
4
VYNOKUROV Andrii
+0.058
5
SAHROM Muhammad Shah Firdaus
+0.283
6
VIGIER Sebastien
+0.330


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BABEK Tomas
W
2
NITTA Yudai
+0.034
3
OLIVA Lewis
+0.369
4
WILLIAMS Zac
+0.450
5
CLARKE Thomas
+0.619

KAWABATA Tomoyuki
REL

Post time: 7-11-2016 16:13
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Women's Sprint (1/4)
Semifinals Results
The 1st Athlete from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Athlete from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KRUPECKAITE Simona
2
2
DEGRENDELE Nicky
0


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BASOVA Liubov
2
2
CALVO BARBERO Tania
0

Post time: 7-11-2016 16:13
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Men's Points Race (1/3)
Non-Olympic Event

Final Results

MEYER Cameron
81

THOMAS Benjamin
44

HARRISON Samuel
29

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STEWART Mark
28
5
DE KETELE Kenny
19
6
IMHOF Claudio
13
7
LISS Lucas
10
8
TERUEL ROVIRA Eloy
8
9
MIRALIYEV Sultanmurat
7
10
HRYNIV Vitaliy
7
11
JAMIESON Adam
5
12
RAMANAU Raman
5
13
OLIVEIRA Ivo Emanuel
5
14
LEUNG Chun Wing
1
15
PIETRULA Nicolas
0
16
CHEN Chien-Liang
0
17
CHIKATANI Ryo
0

BUTTAZZONI Alex
DNF

BANASZEK Alan
DNF

Post time: 7-11-2016 16:14
| Show all posts
Stage 1

Glasgow (GBR) - 3 November 2016 - 6 November 2016


Men's Keirin (1/4)
7th-12th Places Race
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VYNOKUROV Andrii
W
2
SAHROM Muhammad Shah Firdaus
+0.027
3
VIGIER Sebastien
+0.122
4
WILLIAMS Zac
+0.138
5
KAWABATA Tomoyuki
+0.186
6
CLARKE Thomas
+0.357

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

22-11-2019 00:57 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191117, © 2001-2019, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 932, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list