Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ISSF World Championships 2018

[Copy link]
Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 09:54
| Show all posts
Men's 50m Running Target
Non-Olympic Event

Final Results

AZARENKO Mikhail
589Shoot-Off:20

CZAPLA Lukasz
589Shoot-Off:19

HEIKKILA Tomi-Pekka
587

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ROMANOV Dmitry
586
5
MARTINSSON Emil
586
6
NYBERG Jesper
586
7
HA Kwangchul
584
8
BERGSTROEM Niklas
584
9
STEPANOV Maxim
584
10
PAK Myong Won
583
11
TASI Tamas
582
12
CHO Se Jong
578
13
JO Yong Chol
577
14
JONAS Bedrich
577
15
HOLMBERG Krister
577
16
JEONG You Jin
576
17
BOROS Laszlo
574
18
LAHDEKORPI Heikki
573
19
SIKE Jozsef
573
20
KWON Kwang Il
572

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 10:04
| Show all posts
Men's Team 50m Running Target
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
AZARENKO Mikhail
ROMANOV Dmitry
STEPANOV Maxim

1759

Sweden
MARTINSSON Emil
NYBERG Jesper
BERGSTROEM Niklas

1756

South Korea
HA Kwangchul
CHO Se Jong
JEONG You Jin

1738

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HEIKKILA Tomi-Pekka
HOLMBERG Krister
LAHDEKORPI Heikki
1737
5
PAK Myong Won
JO Yong Chol
KWON Kwang Il
1732
6
TASI Tamas
BOROS Laszlo
SIKE Jozsef
1729

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 10:07
| Show all posts
Men's Junior 50m Running Target
Final Results

TRANCHANT Nicolas
579

DANILENKO Danylo
574

NORDSVEEN Espen Teppdalen
572

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BERGSTROEM Andreas
571
5
BABUSHOK Maksym
570
6
SPEKHOV Egor
568
7
GROSSHEIM Kris
566
8
BABLIUK Denys
564
9
EIDENZON Ian
562
10
BELTIUKOV Aleksandr
548

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 10:09
| Show all posts
Mixed Junior Team 10m Air Rifle
Final Results

Italy
BENETTI Sofia
SUPPINI Marco

499.0WRJ

Iran
ARMINA Sadeghian
NEKOUNAM Amir Mohammad

497.7

India
AGRAWAL Shreya
PANWAR Divyansh Singh

435.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WANG Shuyi
TIAN Xiangyu
391.5
5
HERSKIND Christina
KILDEHOJ Nicklas Hojfeldt
347.5

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 10:12
| Show all posts
Women's Junior 10m Air Pistol
Final Results

TARHAN Sevval Ilayda
237.9

CHOO Gaeun
234.5

KILADZE Lizi
213.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JEDRZEJEWSKI Camille
193.1
5
YOO Hyunyoung
172.2
6
SEEGER Vanessa
151.4
7
KHUTSIBERIDZE Nino
130.5
8
ROSTAMIYAN Haniyeh
113.3

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 10:14
| Show all posts
Men's Junior Trap
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ILBILGI Murat
73
2
ELAHI Ali Aman
73
3
LING Theo Andrew
72
4
LUCAS Logan Joseph
72
5
ARGIRO Nathan Steven
72
6
YEGEMKUL Shyngys
70
7
KOPRA Vili
70
8
YU Haicheng
70
9
ILES-CREVATIN Mitchell
70
10
FERRARI Lorenzo
70
11
BECCARI Fabio
70
12
MARONGIU Matteo
69
13
RATHORE Manavaditya Singh
69
14
BYLSMA Adam Joshua
69
15
PALACKY Jan
69
16
MARTINEZ FUSTER Javier
69
17
VIEIRA DA SILVA Manuel
69
18
PETRONI Teo
69
19
ROYER Dale Edward Francis
68
20
LI Cheng
68
21
MARTINEZ TORRES Adria
67
22
KAPOOR Vivaan
67
23
OUYANG Yiliu
67
24
AMOROS CABRERA Raul
66
25
BOURGUE Clement Francis Andre
66
26
DEDMAN James
65
27
CHIKULAYEV Artyom
65
28
MAMKIN Gennadii
65
29
BOUAIN Abdelmounaim
65
30
WERTZ Mick Alton
64
31
MAEKELAE Juho Johannes
63
32
SCHULZ Jeremy
63
33
BOVINGDON Michael William Oliver
63
34
TADTHONGKAM Kornthawat
63
35
RUUTANA Teemu Antero
63
36
ALADWANI Bader
62
37
CHEN Kuei-Peng
62
38
ALMUTAIRI Yousif
62
39
BERDOV Ruslan
62
40
ISAEV Dmitrii
61
41
VAN HAAREN Matthew Gerald Borden
61
42
CHALOUPKA Bedrich
61
43
LILLERUD Ruben
61
44
KWEN Jihoo
59
45
JEONG Rakhun
58
46
WI Donghyun
58

GEORGIEV Ivan
DNS

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 5-9-2018 10:19
| Show all posts
Women's Trap
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WANG Xiaojing
72
2
QUOOSS Katrin
71
3
PRAMUANCHOK Napapha
71
4
SARITURK Safiye
70
5
ROSSI Jessica
70
6
LIN Yi Chun
70
7
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
70
8
SCANLAN Laetisha
70
9
STANCO Silvana
70
10
GALVEZ Fatima
69
11
AL ABDULLA Amna
69
12
KANG Geeeun
69
13
SEWARD Ellie
68
14
MACEK Jasmina
68
15
RODRIGUES Ana Rita
68
16
DMITRIYENKO Mariya
68
17
CORMENIER Carole
68
18
BROWNING Kayle
68
19
VEROMAA Mopsi
68
20
LEE Bo Na
67
21
NAKAYAMA Yukie
67
22
KITCHAROEN Chattaya
67
23
SKINNER Aeriel Alease
67
24
LIU Wan-Yu
67
25
MARTINEZ Beatriz
67
26
ROONEY Natalie
67
27
CARROLL Ashley
67
28
MAKELA-NUMMELA Satu
67
29
ZHANG Xinqiu
67
30
COUZY Melanie
66
31
KNIAZEVA Polina
66
32
ANTIKAINEN Noora
66
33
KIM Yong Bok
66
34
PERILLI Alessandra
66
35
ALHAWAL Sarah
66
36
AL HOUSNI Reem
65
37
AL KHALAF Kholoud Hassan
65
38
BARR Kirsty
65
39
IEZZI Alessia
65
40
DENG Weiyun
65
41
MUNOZ DE LEON MORAL Francisca
65
42
TOMAR Seema
65
43
DAVYDOVA Anastassiya
65
44
SINGH Shreyasi
64
45
INOUE Megumi
64
46
SEREDA Oxana
64
47
AMIRI BEHZADI Fatemeh
63
48
VARMAN Varsha
63
49
HSU Jie Yu
63
50
ALHAWAL Shahad
63
51
MEYER Cynthia
63
52
SCHEIBL Sonja
63
53
KIYOSHI Riyo
63
54
RABAYA Ekaterina
62
55
SMITH Penny
62
56
FARAHPOUR BIDGOLI Shiva
62
57
BASSIL Ray
62
58
PAK Yong Hui
61
59
OKHOTSKA Olena
61
60
SIRANI Sepideh
61
61
SALMAN Pamela
61
62
LONGLEY Elizabeth Grace
60
63
NONGPROMMA Thitithan
60
64
EOM Soyeon
59
65
MARIRHI Yasmine
59
66
KONSTANTINIDOU Georgia
59
67
GORMALLY Aoife
58
68
SPOTAKOVA Jana
58
69
MESFIOUI Yasmina
57
70
BINDRICH Sarah
55
71
AMRAHOVA Shafag
54
72
FOCAN Anne
53
73
AL GAHAFFI Fakhari
53

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 6-9-2018 10:03
| Show all posts
Men's Junior 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hojin
583-27x
2
SUNG Yunho
581-20x
3
SAURABH Chaudhary
581-18x
4
WALTER Robin
580-20x
5
KORAKAKIS Dionysios
577-18x
6
CHEEMA Arjun Singh
577-13x
7
XIE Yu
576-17x
8
MONNA Paolo
574-17x
9
LEVERETT III Jack Hobson
573-20x
10
ANMOL Anmol
572-19x
11
PETROV Alexander
571-17x
12
HORODYNETS Maksym
571-16x
13
KOSTUR Marek
571-15x
14
KONDRASHIN Aleksandr
570-18x
15
SOLOVEI Ihor
570-17x
16
ERBS Ernests
570-12x
17
ARISTARKHOV Anton
570-11x
18
JURASZ Kacper
569-16x
19
KRSEK Krystof
569-15x
20
CELIC Leon Luka
569-13x
21
KIROV Kiril
569-09x
22
SHIN Okcheol
568-17x
23
HONG Shuqi
568-13x
24
PIWOWARSKI Tomasz
567-18x
25
SAKOWSKI Patryk
567-12x
26
KARSTEDT Jan Luca
567-12x
27
SARAVALLI Simone
567-12x
28
ZORGE Rihards
567-08x
29
STAMENOV Kaloyan
566-15x
30
BUTKOVIC Borna
566-14x
31
HU Pengqi
566-14x
32
MOSULISHVILI Kako
566-13x
33
POH Yu Hao
566-10x
34
SCHEJBAL Pavel
564-12x
35
HONTA Dmytro
563-14x
36
SALAVATI Erfan
563-14x
37
MADER Jonathan Niklas
563-12x
38
KURDZI Abdul-Aziz
563-09x
39
SOCHOR Jakub
562-14x
40
HUANG Wei-Te
561-14x
41
ISZPRAVNIK Peter
560-07x
42
KRAL Daniel
559-12x
43
LIM Kea Seng Gabriel
558-12x
44
LEVERETT Henry Turner
557-16x
45
SOMBOON Nateethan
557-10x
46
WORAPHANTRAKOOL Taechit
556-15x
47
TRONGTOMIT Kiattisak
556-13x
48
LIM Yun Ricky
556-12x
49
MORASSUT Andrea
556-07x
50
SWISHER Kyler Jonathan
555-08x
51
SATO Masaya
554-08x
52
MILLER James Andrew John
552-11x
53
SERGELEN Temuulen
550-09x
54
TOKUNAGA Daisuke
549-09x
55
RIVERA KALIONCHIZ Jesus Gael
547-14x
56
SON Jerome
543-07x
57
PUREVDORJ Tergel
542-11x
58
WANG Tzu-Ching
539-06x

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 6-9-2018 10:07
| Show all posts
Men's Junior Team 10m Air Pistol
Final Results

South Korea
LIM Hojin
SUNG Yunho
SHIN Okcheol

1732-64xWRJ

India
SAURABH Chaudhary
CHEEMA Arjun Singh
ANMOL Anmol

1730-50x

Russia
PETROV Alexander
KONDRASHIN Aleksandr
ARISTARKHOV Anton

1711-46x
Rank
Athletes
Nation
Result
4
WALTER Robin
KARSTEDT Jan Luca
MADER Jonathan Niklas
1710-44x
5
XIE Yu
HONG Shuqi
HU Pengqi
1710-44x
6
HORODYNETS Maksym
SOLOVEI Ihor
HONTA Dmytro
1704-47x
7
JURASZ Kacper
PIWOWARSKI Tomasz
SAKOWSKI Patryk
1703-46x
8
MONNA Paolo
SARAVALLI Simone
MORASSUT Andrea
1697-36x
9
KRSEK Krystof
SCHEJBAL Pavel
SOCHOR Jakub
1695-41x
10
LEVERETT III Jack Hobson
LEVERETT Henry Turner
SWISHER Kyler Jonathan
1685-44x
11
POH Yu Hao
LIM Kea Seng Gabriel
LIM Yun Ricky
1680-34x
12
SOMBOON Nateethan
WORAPHANTRAKOOL Taechit
TRONGTOMIT Kiattisak
1669-38x

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 6-9-2018 10:10
| Show all posts
Men's 50m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Provisional Results after Stage 1/2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AZARENKO Mikhail
198
2
HEIKKILA Tomi-Pekka
197
3
BERGSTROEM Niklas
196
3
MARTINSSON Emil
196
3
ROMANOV Dmitry
196
6
JO Yong Chol
196
7
NYBERG Jesper
195
7
TASI Tamas
195
9
KWON Kwang Il
194
10
HOLMBERG Krister
193
11
LAHDEKORPI Heikki
193
12
PAK Myong Won
192
12
SIKE Jozsef
192
12
STEPANOV Maxim
192
15
JONAS Bedrich
189
16
BOROS Laszlo
188
17
HA Kwangchul
186
18
JEONG You Jin
185
19
JUNG Won Chae
182

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 15:37 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list