|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Shooting ISSF World Championships 2018

[Copy link]
 Author| Post time: 17-9-2018 08:11
| Show all posts
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GEIS Oliver
591-19x
2
LIN Junmin
590-26x
3
KIM Junhong
589-21x
4
QUIQUAMPOIX Jean
586-18x
5
KLIMOV Alexei
586-17x
6
ZHANG Jian
584-19x
7
BASHIR Ghulam Mustafa
583-17x
8
YAO Zhaonan
582-24x
9
REITZ Christian
582-17x
10
BESSAGUET Clement
581-19x
11
OLESK Peeter
581-19x
12
ANISH Anish
581-18x
13
SONG Jong Ho
581-18x
14
PETRIV Oleksandr
580-21x
15
AKIYAMA Teruyoshi
580-18x
16
ALIFIRENKO Alexander
580-15x
17
PASTERNAK Volodymyr
580-14x
18
AKHTAR Muhammad Khalil
579-24x
19
FRECKMANN Christian
578-21x
20
DUARTE Emerson
578-13x
21
PODHRASKY Martin
577-19x
22
KOROSTYLOV Pavlo
577-16x
23
SANDERSON Keith
577-13x
24
TEHAN Tomas
577-11x
25
HA MINH Thanh
576-16x
26
GOWIN Sam William
576-12x
27
ARTAUD Boris
575-20x
28
PARK Junwoo
575-18x
29
SUKHANOV Nikita
575-17x
30
MILIWEK Oskar
575-16x
31
KLIMEK Damian
575-16x
32
PHURIHIRANPHAT Isaranuudom
575-11x
33
MAZZETTI Riccardo
574-17x
34
DANILUK Piotr
574-17x
35
SPILOTRO Andrea
574-13x
36
EVGLEVSKI Sergei
574-10x
37
STRNAD Martin
573-16x
38
PHAN Cong Minh
573-11x
39
LUNEV Ruslan
572-17x
40
ENKHTAIVAN Davaakhuu
572-10x
41
KILIC Murat
571-20x
42
CHELLI Tommaso
571-19x
43
SINGH Gurpreet
570-18x
44
ATTANON Aekkata
570-16x
45
SCHMIDT Pontus
569-20x
46
SHUKLA Shivam
568-11x
47
CARRILLO Marko
567-14x
48
YOSHIOKA Dai
567-13x
49
KIM Brian
566-17x
50
LOETSCHER Sandro
566-08x
51
CALLAGHAN Kristian Michael Smee.
565-17x
52
PUSHKOV Stoyan
565-16x
53
CHEN Haohui
565-14x
54
VARLIK Ozgur
563-10x
55
AL HASHMI Said
560-17x
56
POH Lip Meng
560-10x
57
ALMEIDA Julio
560-10x
58
CHICHKOV Alexander
559-13x
59
ICHIKAWA Hiroyoshi
558-10x
60
BATISTA Jose Carlos
557-15x
61
KARNDEE Sriyanon
551-12x
62
OYUN Tuguldur
551-10x
63
PHAN Xuan Chuyen
546-14x
64
LIM Swee Hon
546-12x
65
SHIRGAL Buyanzaya
545-10x
66
HONG Yongan
540-06x
67
AL KHATRI Hilal
539-12x
68
ZHAO Yue
539-11x
69
YANG Joe Tsi
537-09x
70
ALDOSARI Safar Mohammed S.
526-06x
71
AL-TAMIMI Mohd Hassan
516-08x
KUCANA Arben
DNS

 Author| Post time: 17-9-2018 08:17
| Show all posts
Men's Team 25m Rapid Fire Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

China
LIN Junmin
ZHANG Jian
YAO Zhaonan

1756-69xWR

Germany
GEIS Oliver
REITZ Christian
FRECKMANN Christian

1751-57x

South Korea
KIM Junhong
SONG Jong Ho
PARK Junwoo

1745-57x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
QUIQUAMPOIX Jean
BESSAGUET Clement
ARTAUD Boris
1742-57x
5
KLIMOV Alexei
ALIFIRENKO Alexander
SUKHANOV Nikita
1741-49x
6
PETRIV Oleksandr
PASTERNAK Volodymyr
KOROSTYLOV Pavlo
1737-51x
7
PODHRASKY Martin
TEHAN Tomas
STRNAD Martin
1727-46x
8
MILIWEK Oskar
KLIMEK Damian
DANILUK Piotr
1724-49x
9
MAZZETTI Riccardo
SPILOTRO Andrea
CHELLI Tommaso
1719-49x
10
ANISH Anish
SINGH Gurpreet
SHUKLA Shivam
1719-47x
11
AKIYAMA Teruyoshi
YOSHIOKA DaiI
CHIKAWA Hiroyoshi
1705-41x
12
SANDERSON Keith
KIM Brian
CHICHKOV Alexander
1702-43x
13
PHURIHIRANPHAT Isaranuudom
ATTANON Aekkata
KARNDEE Sriyanon
1696-39x
14
HA MINH Thanh
PHAN Cong Minh
PHAN Xuan Chuyen
1695-41x
15
DUARTE Emerson
ALMEIDA Julio
BATISTA Jose Carlos
1695-38x
16
ENKHTAIVAN Davaakhuu
OYUN Tuguldur
SHIRGAL Buyanzaya
1668-30x
17
CHEN Haohui
HONG Yongan
YANG Joe Tsi
1642-29x

 Author| Post time: 17-9-2018 08:21
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ENGLEZOUDIS Petros
74
2
GARCHA Gurnihal Singh
73
3
MOSCHETTI Nic
73
4
LANG Jaroslav
72
5
ATAK Onur
72
6
PANAGI Alexandros
72
7
AALTONEN Sami
72
8
AL ABLANI Hamad
72
9
SDRUCCIOLI Elia
72
10
GHETU Vlad-Mihail
71
11
NARUKA Anant Jeet Singh
71
12
RUDRARAJU Ayush
70
13
KALLIOINEN Eetu
70
14
SODI Niccolo
70
15
CHRISTMAN Eli Nazaret
70
16
HAFIZ Salih
70
17
KORCAK Daniel
70
18
DOU Xuyang
69
19
KLIKA Richard
69
20
MADENCIOGLU Kemal
69
21
MEDFORTH Edward
68
22
SOUSA JORDAO CARVALHEIRO J. F.
68
23
MIELGO MONEO Jose Maria
68
24
HONKOMP Christopher Robin
68
25
KARLSEN Alexander
68
26
PETERSEN Emil Kjelgaard
67
27
IVANOV Aleksandr
67
28
CHITI Matteo
67
29
SOTIRIS Andreou
67
30
MARTINEZ ARAVENA Matias Ignacio
67
31
YU Lingfeng
66
32
GONZALEZ CESARIO Leandro Martin
66
33
MUKHAMEDIYEV Alexandr
66
34
KIM Minsu
66
35
GAJERSKI Maciej
65
36
LEJEUNE Nicolas Rene Bernard
64
37
AHLIN Alexander Joseph
64
38
LUO Hongzhao
63
39
ALAWAAD Ahmad
62
40
DANILENKOV Andrei
62
41
FODOR David
60
42
KO Keunoh
59
43
YECHSHENKO Eduard
56
44
ATTARD Marlon
55
45
BYUN Jaeseong
50
POCHIVALOV Artur
DNS

 Author| Post time: 17-9-2018 08:24
| Show all posts
Women's Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BARTEKOVA Danka
75
2
GIL Melisa
72
3
ELEFTHERIOU Andri
71
4
NIKOLAOU Konstantia
70
5
ALLEN Elena
70
6
SUMOVA Barbora
70
7
RHODE Kimberly
70
8
CONNOR Caitlin
70
9
OZPAK Nur Banu
69
10
BACOSI Diana
69
11
WIESLHUBER Katrin
69
12
HILL Amber
69
13
CROVETTO CHADID Francisca
69
14
ENGLISH Amber
69
15
VINOGRADOVA Natalia
69
16
KIM Minji
68
17
MALOVICHKO Iryna
68
18
CAINERO Chiara
68
19
MARIRHI Ibtissam
68
20
HASSANI Maryam
68
21
SPADA Katiuscia
68
22
SZAMREJ Natalia
67
23
SIERACKA Agnieszka
67
24
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
67
25
HAUFF Vanessa
67
26
ANASTASSIOU Lucie
67
27
SYKOROVA Veronika
67
28
AL SHAMAA Eman
67
29
JARMOLINSKA Aleksandra
67
30
PONGRATZ Bianka
66
31
ISHIHARA Naoko
66
32
SHAKIROVA Albina
66
33
ORIHARA Rika
66
34
IMPRASERTSUK Isarapa
65
35
KWAK Yu Hyun
65
36
WEI Meng
65
37
TIPPLE Chloe
65
38
ALRASHIDI Shaikhah
65
39
ANDREOU Panagiota
65
40
SUTARPORN Nutchaya
65
41
JAFAROVA Nurlana
65
42
SON Hye Kyoung
65
43
CHAUHAN Maheshwari
65
44
SKALICKA Martina
64
45
ADAMKOVA Hana
64
46
CHERVIAKOVA Viktoriia
64
47
PANARINA Olga
64
48
GUO Wei
63
49
MESSERSCHMIDT Nadine
63
50
SEKHON Ganemat
62
51
MOLCHANOVA Anastassiya
62
52
ALASAM Maryam
62
53
RATHORE Rashmmi
62
54
ORYNBAY Assem
62
55
PANAS Nataliya
61
56
ZHANG Donglian
60
57
AL SHARSHANI Reem
60
58
MEFTAKHETDINOVA Rigina
59
59
LO Pei-Yu
55
60
MOHAMMED Hajar Ghulam
53
61
MOHAMMED Sarah Ghulam
51
MIKLOS Roxana-Sofia
DNS

 Author| Post time: 17-9-2018 08:28
| Show all posts
Men's Junior 25m Rapid Fire Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZHU Haojie
589-27xEQWRJ
2
LEVERETT Henry Turner
582-15x
3
CHENG Zhipeng
580-21x
4
LEE Gunhyeok
579-23x
5
HORODYNETS Maksym
579-21x
6
LEE Jaekyoon
579-17x
7
PAN Junchen
578-13x
8
SAKOWSKI Patryk
576-21x
9
ISMAKOV Egor
574-22x
10
PETER Florian
572-22x
11
LEVERETT III Jack Hobson
572-14x
12
AL-SHAMARI Ahmad Zayed
572-10x
13
SKOUMAL Lukas
570-15x
14
JAEGER Florian
570-15x
15
RAMPULA Matej
569-14x
16
TUPY Antonin
567-11x
17
VORONA Denys
565-14x
18
PIWOWARSKI Tomasz
565-13x
19
JURASZ Kacper
565-13x
20
JAWANDA Anhad
563-15x
21
KHAMHAENG Ram
561-14x
22
BAEK Jongbin
561-14x
23
LUTZ Christoph
561-12x
24
KOLESNYK Yuriy
559-06x
25
SINGH Adarsh
558-13x
26
SINGH Mandeep
558-10x
27
SHIKHOV Daniil
557-13x
28
MALIUKOV Dmitrii
552-09x
29
WORAPHANTRAKOOL Taechit
549-07x
30
KANG Paul
538-06x
31
PADUKA Chitsanuphong
526-05x

 Author| Post time: 17-9-2018 08:32
| Show all posts
Men's Junior Team 25m Rapid Fire Pistol
Final Results

China
ZHU Haojie
CHENG Zhipeng
PAN Junchen

1747-61xWRJ

South Korea
LEE Gunhyeok
LEE Jaekyoon
BAEK Jongbin

1719-54x

Poland
SAKOWSKI Patryk
PIWOWARSKI Tomasz
JURASZ Kacper

1706-47x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SKOUMAL Lukas
RAMPULA Matej
TUPY Antonin
1706-40x
5
PETER Florian
JAEGER Florian
LUTZ Christoph
1703-49x
6
HORODYNETS Maksym
VORONA Denys
KOLESNYK Yuriy
1703-41x
7
LEVERETT Henry Turner
LEVERETT III Jack Hobson
KANG Paul
1692-35x
8
ISMAKOV Egor
SHIKHOV Daniil
MALIUKOV Dmitrii
1683-44x
9
JAWANDA Anhad
SINGH Adarsh
SINGH Mandeep
1679-38x
10
KHAMHAENG Ram
WORAPHANTRAKOOL Taechit
PADUKA Chitsanuphong
1636-26x

 Author| Post time: 17-9-2018 08:34
| Show all posts
Men's 25m Rapid Fire Pistol
Final Results

LIN Junmin
32

ZHANG Jian
31

QUIQUAMPOIX Jean
24

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KLIMOV Alexei
20
5
GEIS Oliver
12
6
KIM Junhong
12

 Author| Post time: 17-9-2018 08:36
| Show all posts
Men's Junior 25m Rapid Fire Pistol
Final Results

ZHU Haojie
35WRJ

LEE Jaekyoon
29

CHENG Zhipeng
24

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEVERETT Henry Turner
21
5
HORODYNETS Maksym
16
6
LEE Gunhyeok
12

 Author| Post time: 27-9-2018 10:01
| Show all posts
Women's Junior 50m Rifle 3 Positions
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PHILLIPS Morgan
1171-59x
2
XU Hong
1165-46x
3
ZHANG Qiaoying
1162-56x
4
IVANOVA Maria
1160-60x
5
BORDET Jade
1160-43x
6
KARAMZADEH Fatemeh
1156-44x
7
GABRIELLI Nicole
1154-52x
8
STARK Franziska
1154-38x
9
KIM Soolyn
1153-33x
10
SMIRNOVA Katrin
1151-45x
11
PAVLOVA Veronika
1151-43x
12
KOECK Rebecca
1151-42x
13
ARMINA Sadeghian
1151-41x
14
ZUEGER Muriel
1150-46x
15
GASPAR Lalita
1149-52x
16
ENGEVIK Tonje
1149-45x
17
BENIKOVA Diana
1149-41x
18
STAROSTINA Violetta
1149-41x
19
PIZZI Elena
1148-39x
20
MARSH Elizabeth
1148-38x
21
CHEN Fanghui
1147-46x
22
KHARKOVA Tatiana
1147-42x
23
RUSCHEL Melissa
1147-38x
24
TOMA Dorina
1146-44x
25
LOVSETH Mari Bardseng
1146-42x
26
TRIPP Johanna Theresa
1146-38x
27
KARASOVA Sara
1146-37x
28
WAIBEL Sheileen
1145-49x
29
ZAISBERGER Verena
1145-40x
30
PALO Marianne
1144-41x
31
CALUORI Valentina
1142-38x
32
HEMPHILL Kristen Shae
1142-38x
33
BRABCOVA Karolina
1141-32x
34
PIOTROWSKA Julia Ewa
1140-40x
35
ERDENECHULUUN Enkhmaa
1140-34x
36
VILJANEN Henna
1140-34x
37
JANSSEN Anna
1139-42x
38
SZUTKO Aleksandra
1139-39x
39
HERSKIND Christina
1139-38x
40
URBAS Amadea
1139-31x
41
NO Yuna
1138-37x
42
KUISMA Jenna
1138-33x
43
LOEVSETH Oda Baardseng
1137-31x
44
HORVATH Lea
1136-29x
45
ODONKHUU Munkhzul
1135-35x
46
KHAMKAR Bhakti Bhaskar
1132-38x
47
BENETTI Sofia
1132-37x
48
PARK Dahye
1130-34x
49
GODARA Shirin
1130-34x
50
BOBYLEVA Anastassia
1130-32x
51
BYKOWSKA Weronika
1129-35x
52
RENTSENDORJ Maral
1123-24x
53
LAURSEN Josefine Ostergaard
1122-28x
54
MAROHABUT Wanitcha
1121-35x
55
PODDER Ayushi
1121-28x
56
THONGJUL Karnpichar
1117-21x
57
THAMUDA Thunthada
1104-27x

 Author| Post time: 27-9-2018 10:14
| Show all posts
Women's Junior Team 50m Rifle 3 Positions
Final Results

China
XU Hong
ZHANG Qiaoying
CHEN Fanghui

3474-148x

United States
PHILLIPS Morgan
MARSH Elizabeth
HEMPHILL Kristen Shae

3461-135x

Russia
IVANOVA Maria
PAVLOVA Veronika
KHARKOVA Tatiana

3458-145x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STARK Franziska
ZUEGER Muriel
CALUORI Valentina
3446-122x
5
KOECK Rebecca
WAIBEL Sheileen
ZAISBERGER Verena
3441-131x
6
GABRIELLI Nicole
PIZZI Elena
BENETTI Sofia
3434-128x
7
RUSCHEL Melissa
TRIPP Johanna Theresa
JANSSEN Anna
3432-118x
8
ENGEVIK Tonje
LOVSETH Mari Bardseng
LOEVSETH Oda Baardseng
3432-118x
9
GASPAR Lalita
TOMA Dorina
HORVATH Lea
3431-125x
10
PALO Marianne
VILJANEN Henna
KUISMA Jenna
3422-108x
11
KIM Soolyn
NO Yuna
PARK Dahye
3421-104x
12
PIOTROWSKA Julia Ewa
SZUTKO Aleksandra
BYKOWSKA Weronika
3408-114x
13
ERDENECHULUUN Enkhmaa
ODONKHUU Munkhzul
RENTSENDORJ Maral
3398-93x
14
KHAMKAR Bhakti Bhaskar
GODARA Shirin
PODDER Ayushi
3383-100x
15
MAROHABUT Wanitcha
THONGJUL Karnpichar
THAMUDA Thunthada
3342-83x

 Author| Post time: 27-9-2018 10:18
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MOSCHETTI Nic
121+10
2
SDRUCCIOLI Elia
121+9
3
ATAK Onur
121+1
4
KORCAK Daniel
120
5
SODI Niccolo
119+2
6
GARCHA Gurnihal Singh
119+1+2
7
RUDRARAJU Ayush
119+1+1
8
LANG Jaroslav
119+1+0
9
KARLSEN Alexander
118
10
KALLIOINEN Eetu
117
11
KLIKA Richard
117
12
PANAGI Alexandros
117
13
NARUKA Anant Jeet Singh
117
14
ENGLEZOUDIS Petros
117
15
CHRISTMAN Eli Nazaret
116
16
HONKOMP Christopher Robin
115
17
HAFIZ Salih
115
18
GHETU Vlad-Mihail
115
19
AL ABLANI Hamad
115
20
IVANOV Aleksandr
114
21
CHITI Matteo
114
22
SOTIRIS Andreou
114
23
DOU Xuyang
114
24
AALTONEN Sami
114
25
PETERSEN Emil Kjelgaard
113
26
MARTINEZ ARAVENA Matias Ignacio
113
27
YU Lingfeng
112
28
MADENCIOGLU Kemal
112
29
GAJERSKI Maciej
112
30
SOUSA JORDAO CARVALHEIRO J. F.
112
31
MIELGO MONEO Jose Maria
112
32
LUO Hongzhao
111
33
MEDFORTH Edward
111
34
DANILENKOV Andrei
110
35
KIM Minsu
110
36
LEJEUNE Nicolas Rene Bernard
109
37
AHLIN Alexander Joseph
109
38
MUKHAMEDIYEV Alexandr
109
39
ALAWAAD Ahmad
106
40
GONZALEZ CESARIO Leandro Martin
106
41
YECHSHENKO Eduard
102
42
KO Keunoh
99
43
FODOR David
98
44
ATTARD Marlon
96
45
BYUN Jaeseong
87
POCHIVALOV Artur
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 10:21
| Show all posts
Men's Junior Team Skeet
Final Results

Czech Republic
KORCAK Daniel
LANG Jaroslav
KLIKA Richard

356

India
GARCHA Gurnihal Singh
RUDRARAJU Ayush
NARUKA Anant Jeet Singh

355

Italy
SDRUCCIOLI Elia
SODI Niccolo
CHITI Matteo

354

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ATAK Onur
HAFIZ Salih
MADENCIOGLU Kemal
348
5
PANAGI Alexandros
ENGLEZOUDIS Petros
SOTIRIS Andreou
348
6
MOSCHETTI Nic
CHRISTMAN Eli Nazaret
AHLIN Alexander Joseph
346
7
DOU Xuyang
YU Lingfeng
LUO Hongzhao
337
8
KIM Minsu
KO Keunoh
BYUN Jaeseong
296
MUKHAMEDIYEV Alexandr
YECHSHENKO Eduard
POCHIVALOV Artur
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 10:46
| Show all posts
Men's 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Provisional Results after Stage 1/2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HEIKKILA Tomi-Pekka
194-05x
2
JONAS Bedrich
194-02x
3
NYBERG Jesper
193-07x
4
NGO HUU Vuong
193-06x
5
STEPANOV Maxim
193-03x
6
GAN Yu
192-10x
7
CZAPLA Lukasz
192-06x
8
AZARENKO Mikhail
191-05x
9
KWON Kwang Il
191-04x
10
BERGSTROEM Niklas
191-03x
11
MARTINSSON Emil
190-05x
12
PAK Myong Won
189-07x
13
KWAK Yong Bin
189-04x
14
JO Yong Chol
189-04x
15
HOLMBERG Krister
189-03x
16
PRIANISHNIKOV Vladislav
188-03x
17
SIKE Jozsef
188-02x
18
ABOUTEAMA Mohamed
187-06x
19
BOROS Laszlo
187-05x
20
CHO Se Jong
187-04x
21
TASI Tamas
187-03x
22
XIE Durun
186-05x
23
TRAN Hoang Vu
186-04x
24
JEONG You Jin
186-04x
25
LAHDEKORPI Heikki
184-04x
26
IBRAYEV Bakhtiyar
184-02x
27
GUROV Andrey
180-03x
28
YANG Zhipeng
178-01x
MOLOGLY Rassim
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 10:48
| Show all posts
Men's Junior 10m Running Target Mixed
Provisional Results after Stage 1/2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KHUDYAKOV Andrey
191-04x
2
DANILENKO Danylo
189-04x
3
SPEKHOV Egor
188-05x
4
BABLIUK Denys
186-04x
4
GROSSHEIM Kris
186-04x
6
BABUSHOK Maksym
186-03x
7
CHEN Guan
182-04x
8
BERGSTROEM Andreas
177-02x
9
NORDSVEEN Espen Teppdalen
177-02x
10
EIDENZON Ian
176-02x
11
TRANCHANT Nicolas
174-04x
12
MARGARYAN Hovhannes
173-01x
13
LEE Ha Yeon
170-04x
14
BELTIUKOV Aleksandr
158-02x

 Author| Post time: 27-9-2018 10:50
| Show all posts
Women's 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Provisional Results after Stage 1/2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SU Li
193-03x
2
LI Xue Yan
190-06x
3
IZMALKOVA Irina
187-05x
4
RI Ji Ye
187-05x
5
AVRAMENKO Galina
187-03x
6
RYBOVALOVA Viktoriya
183-02x
7
VOGELBACHER Daniela
182-01x
8
GONCHAROVA Valentyna
181-03x
9
PAEK Ok Sim
181-02x
10
DANG Hong Ha
180-02x
11
MHAMUD Amal
179-04x
11
STEPANOVA Olga
179-04x
13
MKRTCHYAN Lilit
179-02x
14
HAN Chol Sim
179-01x
15
LEE Joohyun
175-00x
16
EYDENZON Julia
174-02x
17
KWON Jieun
173-01x
18
LIM Kyeong Ah
172-03x
19
BANNO Minori
170-01x
20
HUANG Qingqing
169-00x

 Author| Post time: 27-9-2018 10:53
| Show all posts
Women's Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BARTEKOVA Danka
121
2
ENGLISH Amber
119+2
3
ELEFTHERIOU Andri
119+1
4
RHODE Kimberly
118+4
5
CONNOR Caitlin
118+3
6
VINOGRADOVA Natalia
118+2
7
NIKOLAOU Konstantia
117
8
ANASTASSIOU Lucie
116
9
SPADA Katiuscia
116
10
OZPAK Nur Banu
116
11
BACOSI Diana
116
12
WIESLHUBER Katrin
116
13
ORIHARA Rika
115
14
CAINERO Chiara
115
15
CROVETTO CHADID Francisca
115
16
SYKOROVA Veronika
114
17
HAUFF Vanessa
114
18
HILL Amber
114
19
ALLEN Elena
114
20
MARIRHI Ibtissam
113
21
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
113
22
ISHIHARA Naoko
112
23
AL SHAMAA Eman
112
24
KIM Minji
112
25
MALOVICHKO Iryna
112
26
SUMOVA Barbora
112
27
MESSERSCHMIDT Nadine
111
28
SHAKIROVA Albina
111
29
TIPPLE Chloe
111
30
SIERACKA Agnieszka
111
31
GIL Melisa
111
32
JAFAROVA Nurlana
110
33
WEI Meng
110
34
SON Hye Kyoung
110
35
JARMOLINSKA Aleksandra
110
36
PONGRATZ Bianka
110
37
HASSANI Maryam
110
38
SKALICKA Martina
109
39
ANDREOU Panagiota
109
40
IMPRASERTSUK Isarapa
109
41
RATHORE Rashmmi
108
42
CHERVIAKOVA Viktoriia
108
43
SUTARPORN Nutchaya
108
44
SZAMREJ Natalia
108
45
GUO Wei
107
46
KWAK Yu Hyun
107
47
ALRASHIDI Shaikhah
107
48
MOLCHANOVA Anastassiya
106
49
CHAUHAN Maheshwari
106
50
SEKHON Ganemat
105
51
ORYNBAY Assem
105
52
PANARINA Olga
104
53
PANAS Nataliya
103
54
ADAMKOVA Hana
103
55
ALASAM Maryam
103
56
MEFTAKHETDINOVA Rigina
102
57
ZHANG Donglian
101
58
MOHAMMED Sarah Ghulam
93
59
AL SHARSHANI Reem
92
60
MOHAMMED Hajar Ghulam
88
61
LO Pei-Yu
86
MIKLOS Roxana-Sofia
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 10:57
| Show all posts
Women's Team Skeet
Non-Olympic Event

Final Results

United States
ENGLISH Amber
RHODE Kimberly
CONNOR Caitlin

355WR

Italy
SPADA Katiuscia
BACOSI Diana
CAINERO Chiara

347

Cyprus
ELEFTHERIOU Andri
NIKOLAOU Konstantia
ANDREOU Panagiota

345

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WIESLHUBER Katrin
HAUFF Vanessa
MESSERSCHMIDT Nadine
341
5
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
IMPRASERTSUK Isarapa
SUTARPORN Nutchaya
330
6
KIM Minji
SON Hye Kyoung
KWAK Yu Hyun
329
7
SIERACKA Agnieszka
JARMOLINSKA Aleksandra
SZAMREJ Natalia
329
8
SUMOVA Barbora
SKALICKA Martina
ADAMKOVA Hana
324
9
RATHORE Rashmmi
CHAUHAN Maheshwari
SEKHON Ganemat
319
10
WEI Meng
GUO Wei
ZHANG Donglian
318
11
MOLCHANOVA Anastassiya
ORYNBAY Assem
PANARINA Olga
315
12
MOHAMMED Sarah Ghulam
AL SHARSHANI Reem
MOHAMMED Hajar Ghulam
273

 Author| Post time: 27-9-2018 10:59
| Show all posts
Women's Junior 50m Rifle 3 Positions
Final Results

XU Hong
456.6

BORDET Jade
455.5

IVANOVA Maria
443.2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PHILLIPS Morgan
434.3
5
KARAMZADEH Fatemeh
420.1
6
ZHANG Qiaoying
409.3
7
GABRIELLI Nicole
399.8
8
STARK Franziska
396.4

 Author| Post time: 27-9-2018 11:02
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Final Results

SDRUCCIOLI Elia
55

MOSCHETTI Nic
54

GARCHA Gurnihal Singh
46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ATAK Onur
32
5
KORCAK Daniel
25
6
SODI Niccolo
17

 Author| Post time: 27-9-2018 11:05
| Show all posts
Men's 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

HEIKKILA Tomi-Pekka
388-08x

CZAPLA Lukasz
386-10x

AZARENKO Mikhail
385-10xShoot-Off:20

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KWON Kwang Il
385-08xS.O.:19
5
NGO HUU Vuong
385-09xS.O.:18
6
NYBERG Jesper
384-13x
7
GAN Yu
383-18x
8
JONAS Bedrich
383-05x
9
BERGSTROEM Niklas
382-08x
10
MARTINSSON Emil
381-13x
11
STEPANOV Maxim
380-07x
12
CHO Se Jong
379-08x
13
JO Yong Chol
378-06x
14
BOROS Laszlo
377-08x
15
KWAK Yong Bin
377-08x
16
XIE Durun
375-11x
17
SIKE Jozsef
375-04x
18
TRAN Hoang Vu
374-07x
19
TASI Tamas
373-08x
20
HOLMBERG Krister
373-07x
21
LAHDEKORPI Heikki
372-09x
22
PAK Myong Won
372-09x
23
PRIANISHNIKOV Vladislav
372-08x
24
YANG Zhipeng
372-06x
25
IBRAYEV Bakhtiyar
372-06x
26
JEONG You Jin
371-07x
27
ABOUTEAMA Mohamed
367-10x
28
GUROV Andrey
362-04x
MOLOGLY Rassim
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 11:15
| Show all posts
Men's Team 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

Sweden
NYBERG Jesper
BERGSTROEM Niklas
MARTINSSON Emil

1147-34x

Russia
AZARENKO Mikhail
STEPANOV Maxim
PRIANISHNIKOV Vladislav

1137-25x

North Korea
KWON Kwang Il
JO Yong Chol
PAK Myong Won

1135-23x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HEIKKILA Tomi-Pekka
HOLMBERG Krister
LAHDEKORPI Heikki
1133-24x
5
GAN Yu
XIE Durun
YANG Zhipeng
1130-35x
6
CHO Se Jong
KWAK Yong Bin
JEONG You Jin
1127-23x
7
BOROS Laszlo
SIKE Jozsef
TASI Tamas
1125-20x
IBRAYEV Bakhtiyar
GUROV Andrey
MOLOGLY Rassim
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 11:25
| Show all posts
Men's Junior 10m Running Target Mixed
Final Results

SPEKHOV Egor
378-13x

DANILENKO Danylo
375-07x

KHUDYAKOV Andrey
374-09x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BABUSHOK Maksym
373-07x
5
BABLIUK Denys
372-07x
6
GROSSHEIM Kris
371-07x
7
NORDSVEEN Espen Teppdalen
370-08x
8
TRANCHANT Nicolas
368-11x
9
MARGARYAN Hovhannes
364-04x
10
BERGSTROEM Andreas
361-06x
11
CHEN Guan
360-09x
12
EIDENZON Ian
354-02x
13
LEE Ha Yeon
339-06x
14
BELTIUKOV Aleksandr
328-05x

 Author| Post time: 27-9-2018 11:29
| Show all posts
Women's 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

SU Li
391-10xWR

LI Xue Yan
382-11x

IZMALKOVA Irina
375-08x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RYBOVALOVA Viktoriya
373-09x
5
STEPANOVA Olga
371-06x
6
AVRAMENKO Galina
368-07x
7
VOGELBACHER Daniela
368-03x
8
DANG Hong Ha
367-08x
9
HAN Chol Sim
365-06x
10
RI Ji Ye
363-10x
11
MKRTCHYAN Lilit
362-06x
12
LEE Joohyun
361-05x
13
MHAMUD Amal
360-08x
14
GONCHAROVA Valentyna
360-08x
15
PAEK Ok Sim
357-05x
16
BANNO Minori
354-04x
17
KWON Jieun
353-04x
18
HUANG Qingqing
352-05x
19
EYDENZON Julia
351-04x
20
LIM Kyeong Ah
347-06x

 Author| Post time: 27-9-2018 11:42
| Show all posts
Women's Team 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

China
SU Li
LI Xue Yan
HUANG Qingqing

1125-26x

Ukraine
RYBOVALOVA Viktoriya
AVRAMENKO Galina
GONCHAROVA Valentyna

1101-24x

Russia
IZMALKOVA Irina
STEPANOVA Olga
EYDENZON Julia

1097-18x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HAN Chol Sim
RI Ji Ye
PAEK Ok Sim
1085-21x
5
LEE Joohyun
KWON Jieun
LIM Kyeong Ah
1061-15x

 Author| Post time: 27-9-2018 11:44
| Show all posts
Women's Skeet
Final Results

CONNOR Caitlin
57

RHODE Kimberly
56

ENGLISH Amber
46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BARTEKOVA Danka
36
5
VINOGRADOVA Natalia
26
6
ELEFTHERIOU Andri
14

 Author| Post time: 27-9-2018 11:54
| Show all posts
Men's 25m Center Fire Pistol
Non-Olympic Event

Provisional Results after Precision Stage (Event 1/2)

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ALMEIDA Julio
295-15x
2
JIN Yongde
293-16x
3
REITZ Christian
293-13x
4
BUI Hong Phong
293-09x
5
YAO Zhaonan
292-14x
6
KIM Jinil
291-10x
7
KIM Young Min
291-09x
8
KOROSTYLOV Pavlo
290-11x
9
DIKEC Yusuf
290-11x
10
CALLAGHAN Kristian Michael Smee.
290-11x
11
LUNEV Ruslan
290-10x
12
BESSAGUET Clement
289-09x
13
LAHTI Teemu
289-08x
14
PIERSON Alban Lucien
289-07x
15
CHICHKOV Alexander
288-16x
16
DANILUK Piotr
288-13x
17
SINGH Gurpreet
288-13x
18
ARTAUD Boris
288-10x
19
FRECKMANN Christian
288-09x
20
KUMAR Vijay
288-07x
21
SANDERSON Keith
287-12x
22
KLIMOV Alexei
287-08x
23
OLESK Peeter
287-07x
24
PHAN Cong Minh
287-06x
25
MILIWEK Oskar
285-06x
26
ZHAO Xiankun
285-06x
27
SHIRGAL Buyanzaya
285-05x
28
PETRIV Oleksandr
284-11x
29
JANG Dae Kyu
284-08x
30
BATISTA Jose Carlos
284-07x
31
ALDOSARI Safar Mohammed S.
284-06x
32
AVCI Yusuf
283-09x
33
AL HAJRI Sultan Mohammed Hamd.
283-08x
34
ANISH Anish
283-07x
35
SUKHANOV Nikita
283-04x
36
CHEN Haohui
282-10x
37
ALBADRANI Aqeel Abdulhady A.
282-08x
38
HONG Yongan
282-05x
39
AL HASHMI Said
281-09x
40
NEVES FREITAS SEVERO Philipe C.
281-07x
41
PITSOULIS Kostantinos Nektarios
281-05x
42
PASTERNAK Volodymyr
281-05x
43
BERCES Bela
280-07x
44
TEHAN Tomas
280-06x
45
KOC Eser
280-05x
46
YANG Joe Tsi
280-04x
47
ALIFIRENKO Alexander
279-05x
48
PHAN Xuan Chuyen
279-05x
49
OYUN Tuguldur
278-06x
50
AL SHAIBA Osama Abdulnasser
277-09x
51
AL-TAMIMI Mohd Hassan
276-07x
52
SERVAIS Denis
267-05x
GEIS Oliver
DSQ
ENKHTAIVAN Davaakhuu
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 11:57
| Show all posts
Men's 300m Standard Rifle
Non-Olympic Event

Final Results

LEPPA Aleksi
580-19x

OLSSON Karl
576-21x

BREKNE Odd Arne
576-13x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHOI Young Jeon
576-10x
5
LOCHBIHLER Jan
575-22x
6
RAYNAUD Alexis
575-14x
7
DUFAUX Gilles Vincent
574-17x
8
SIDI Peter
574-14x
9
LUND Kim Andre
574-08x
10
DEBEVEC Rajmond
573-15x
11
LEE Won-Gyu
572-14x
12
PENI Istvan
572-12x
13
BRYHN Ole Kristian
572-10x
14
KURKI Juho
569-19x
15
MARKOJA Robert
569-10x
16
OLSEN Steffen
568-20x
17
PICKL Bernhard
568-13x
18
SAUVEPLANE Valerian
564-13x
19
CHEON Min Ho
563-13x
20
SCHMIRL Alexander
562-15x
21
HAJI Mahmood
561-12x
22
RUMPLER Gernot
561-09x
23
KUMAR Amit
560-11x
24
ROSSI Andrea
559-10x
25
ALJUHAYDILI Abdulrahman Saad A
558-12x
26
ALANAZI Abdulaziz Khalid Z.
557-12x
27
YLINIEMI Bradley Thomas
554-11x
28
KUMAR Parul
553-09x
29
D HALLUIN Michael
552-13x
30
ZISKO Dusan
549-11x
31
GOULD Mark
549-09x
32
AL SALMI Abdul Aziz Mohsin Nasser
543-08x
33
AL HARBI Hussain Ghuwayli G.
541-17x
34
RAVIDAS Akash Kumar
529-08x
35
ALABRI Yousuf
502-03x

 Author| Post time: 27-9-2018 12:01
| Show all posts
Men's Team 300m Standard Rifle
Non-Olympic Event

Final Results

Norway
BREKNE Odd Arne
LUND Kim Andre
BRYHN Ole Kristian

1722-31x

South Korea
CHOI Young Jeon
LEE Won-Gyu
CHEON Min Ho

1711-37x

Switzerland
LOCHBIHLER Jan
DUFAUX Gilles Vincent
ROSSI Andrea

1708-49x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RAYNAUD Alexis
SAUVEPLANE Valerian
D HALLUIN Michael
1691-40x
5
PICKL Bernhard
SCHMIRL Alexander
RUMPLER Gernot
1691-37x
6
DEBEVEC Rajmond
MARKOJA Robert
ZISKO Dusan
1691-36x
7
ALJUHAYDILI Abdulrahman Saa. A.
ALANAZI Abdulaziz Khalid Z.
AL HARBI Hussain Ghuwayli G.
1656-41x
8
KUMAR Amit
KUMAR Parul
RAVIDAS Akash Kumar
1642-28x

 Author| Post time: 27-9-2018 12:06
| Show all posts
Men's Junior 25m Pistol
Provisional Results after Precision Stage (Event 1/2)

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIDHU Vijayveer
291-06x
2
SIDHU Udhayveer
291-05x
3
ERBS Ernests
289-07x
4
LEVERETT III Jack Hobson
288-10x
5
LEVERETT Henry Turner
288-07x
6
LEE Jaekyoon
287-08x
7
JAEGER Florian
285-05x
8
PAN Junchen
284-07x
9
ZORGE Rihards
284-06x
10
ISMAKOV Egor
284-05x
11
ZHU Haojie
283-06x
12
CELIC Leon Luka
282-10x
13
CHENG Zhipeng
282-05x
14
KOLESNYK Yuriy
281-06x
15
YOUN Jaeyeon
281-04x
16
HORODYNETS Maksym
280-07x
17
SHIKHOV Daniil
280-05x
18
PETER Florian
280-02x
19
SANDHU Rajkanwar Singh
279-04x
20
KHLAISUBAN Peechnat
279-02x
21
KURDZI Abdul-Aziz
278-06x
22
TUPY Antonin
278-06x
23
MALIUKOV Dmitrii
278-04x
24
LUTZ Christoph
278-03x
25
RAMPULA Matej
277-08x
26
VORONA Denys
277-06x
27
PUREVDORJ Tergel
276-05x
28
YI Ryan H
276-02x
29
KHAMHAENG Tanguy
275-04x
30
PONPAKDEE Pathiphon
275-03x
31
SHIN Hyeonjin
274-07x
AL-SHAMARI Ahmad Zayed
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 12:10
| Show all posts
Women's 300m Rifle 3 Positions
Non-Olympic Event

Final Results

MUELLER Lisa
1161-37xWR

BEER Jolyn
1161-33xWR

AHLIN Elin
1159-48x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PEER Franziska
1157-45x
5
BEARD Sarah
1154-30x
6
BAE Sohee
1150-33x
7
GUIGNARD SCHNYDER Silvia
1150-30x
8
ROESKEN Eva
1147-41x
9
BUSK Sina Oleane
1146-22x
10
HOFMANN Olivia
1145-31x
11
SCHNIDER Marina
1144-26x
12
GAUSWAMI Lajja
1141-28x
13
KORTSHAGINA Liudmila
1137-36x
14
KALNYSH Natallia
1137-24x
15
BRUEHLMANN Andrea
1135-29x
16
OLOFSSON Linda
1135-25x
17
UNGERANK Nadine
1134-30x
18
VORONOVA Anzela
1133-16x
19
KOWALCZYK Karolina
1129-28x
20
LESKIV Lessia
1128-27x
21
BOGACKA Sylwia
1128-27x
22
NORMANN Anna
1125-33x
23
KEMPLEY Reya
1117-35x
24
EUM Bitna
1113-22x
25
BAE Sang Hee
1110-16x
26
STANKIEWICZ Aneta
1108-25x
27
BOYKOVA Svitlana
1105-22x
28
MOROZENKO Valeria
1098-15x
29
GUPTA Ranjana
1094-20x
30
LORING Denise Lynne
1053-13x

 Author| Post time: 27-9-2018 12:14
| Show all posts
Women's Team 300m Rifle 3 Positions
Non-Olympic Event

Final Results

Germany
MUELLER Lisa
BEER Jolyn
ROESKEN Eva

3469-111xWR

Austria
PEER Franziska
HOFMANN Olivia
UNGERANK Nadine

3436-106x

Switzerland
GUIGNARD SCHNYDER Silvia
SCHNIDER Marina
BRUEHLMANN Andrea

3429-85x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AHLIN Elin
OLOFSSON Linda
NORMANN Anna
3419-106x
5
BAE Sohee
EUM Bitna
BAE Sang Hee
3373-71x
6
KALNYSH Natallia
LESKIV Lessia
BOYKOVA Svitlana
3370-73x
7
KORTSHAGINA Liudmila
VORONOVA Anzela
MOROZENKO Valeria
3368-67x
8
KOWALCZYK Karolina
BOGACKA Sylwia
STANKIEWICZ Aneta
3365-80x
9
BEARD Sarah
KEMPLEY Reya
LORING Denise Lynne
3324-78x

 Author| Post time: 27-9-2018 12:35
| Show all posts
Men's 25m Center Fire Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

ALMEIDA Julio
591-25x

REITZ Christian
588-23x

KOROSTYLOV Pavlo
586-24x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KIM Young Min
586-18x
5
DIKEC Yusuf
585-21x
6
BESSAGUET Clement
584-23x
7
YAO Zhaonan
583-23x
8
JIN Yongde
582-24x
9
CALLAGHAN Kristian Michael Smee.
582-20x
10
SINGH Gurpreet
581-25x
11
SANDERSON Keith
581-25x
12
DANILUK Piotr
581-24x
13
KIM Jinil
581-21x
14
FRECKMANN Christian
580-20x
15
LUNEV Ruslan
580-20x
16
MILIWEK Oskar
580-19x
17
OLESK Peeter
579-19x
18
KLIMOV Alexei
579-15x
19
PHAN Cong Minh
579-14x
20
BATISTA Jose Carlos
577-15x
21
PIERSON Alban Lucien
577-15x
22
CHICHKOV Alexander
576-24x
23
JANG Dae Kyu
576-19x
24
KUMAR Vijay
576-17x
25
ANISH Anish
576-15x
26
ARTAUD Boris
576-15x
27
LAHTI Teemu
575-15x
28
SHIRGAL Buyanzaya
574-11x
29
BUI Hong Phong
573-18x
30
TEHAN Tomas
572-19x
31
PETRIV Oleksandr
571-17x
32
ZHAO Xiankun
570-15x
33
PHAN Xuan Chuyen
569-15x
34
KOC Eser
568-12x
35
HONG Yongan
567-11x
36
AVCI Yusuf
566-17x
37
ALIFIRENKO Alexander
566-16x
38
AL HAJRI Sultan Mohammed Hamd.
566-15x
39
ALDOSARI Safar Mohammed S.
566-15x
40
AL HASHMI Said
565-16x
41
CHEN Haohui
564-17x
42
NEVES FREITAS SEVERO Philipe C.
563-15x
43
PASTERNAK Volodymyr
563-12x
44
OYUN Tuguldur
562-14x
45
AL-TAMIMI Mohd Hassan
554-08x
46
PITSOULIS Kostantinos Nektarios
550-10x
47
BERCES Bela
548-11x
48
SERVAIS Denis
544-12x
49
AL SHAIBA Osama Abdulnasser
533-11x
50
SUKHANOV Nikita
525-11x
51
ALBADRANI Aqeel Abdulhady A.
505-11x
GEIS Oliver
DSQ
YANG Joe Tsi
DSQ
ENKHTAIVAN Davaakhuu
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 14:12
| Show all posts
Men's Team 25m Center Fire Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

South Korea
KIM Young Min
KIM Jinil
JANG Dae Kyu

1743-58x

France
BESSAGUET Clement
PIERSON Alban Lucien
ARTAUD Boris

1737-53x

China
YAO Zhaonan
JIN Yongde
ZHAO Xiankun

1735-62x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SINGH Gurpreet
KUMAR Vijay
ANISH Anish
1733-57x
5
ALMEIDA Julio
BATISTA Jose Carlos
NEVES FREITAS SEVERO Phili. C.
1731-55x
6
PHAN Cong Minh
BUI Hong Phong
PHAN Xuan Chuyen
1721-47x
7
KOROSTYLOV Pavlo
PETRIV Oleksandr
PASTERNAK Volodymyr
1720-53x
8
DIKEC Yusuf
KOC Eser
AVCI Yusuf
1719-50x
9
SANDERSON Keith
CHICHKOV Alexander
PITSOULIS Kostantinos Nektarios
1707-59x
10
KLIMOV Alexei
ALIFIRENKO Alexander
SUKHANOV Nikita
1670-42x
REITZ Christian
FRECKMANN Christian
GEIS Oliver
DSQ
HONG Yongan
CHEN Haohui
YANG Joe Tsi
DSQ
SHIRGAL Buyanzaya
OYUN Tuguldur
ENKHTAIVAN Davaakhuu
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 14:20
| Show all posts
Men's Junior 25m Pistol
Final Results

SIDHU Udhayveer
587-18x

LEVERETT Henry Turner
584-16x

LEE Jaekyoon
582-18x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SIDHU Vijayveer
581-14x
5
CHENG Zhipeng
579-16x
6
LEVERETT III Jack Hobson
578-19x
7
PAN Junchen
576-18x
8
ERBS Ernests
576-14x
9
ZHU Haojie
575-15x
10
ZORGE Rihards
572-18x
11
JAEGER Florian
572-14x
12
YOUN Jaeyeon
572-12x
13
CELIC Leon Luka
570-17x
14
HORODYNETS Maksym
570-17x
15
KOLESNYK Yuriy
570-10x
16
PETER Florian
570-06x
17
TUPY Antonin
568-14x
18
KURDZI Abdul-Aziz
568-13x
19
VORONA Denys
568-13x
20
SANDHU Rajkanwar Singh
568-13x
21
SHIN Hyeonjin
567-20x
22
RAMPULA Matej
566-22x
23
MALIUKOV Dmitrii
565-13x
24
LUTZ Christoph
565-07x
25
SHIKHOV Daniil
564-10x
26
KHLAISUBAN Peechnat
564-07x
27
PONPAKDEE Pathiphon
563-12x
28
ISMAKOV Egor
560-15x
29
YI Ryan H
558-06x
30
KHAMHAENG Tanguy
557-10x
31
PUREVDORJ Tergel
556-12x
AL-SHAMARI Ahmad Zayed
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 14:24
| Show all posts
Men's Junior Team 25m Pistol
Final Results

India
SIDHU Udhayveer
SIDHU Vijayveer
SANDHU Rajkanwar Singh

1736-45x

China
CHENG Zhipeng
PAN Junchen
ZHU Haojie

1730-49x

South Korea
LEE Jaekyoon
YOUN Jaeyeon
SHIN Hyeonjin

1721-50x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEVERETT Henry Turner
LEVERETT III Jack Hobson
YI Ryan H
1720-41x
5
HORODYNETS Maksym
KOLESNYK Yuriy
VORONA Denys
1708-40x
6
JAEGER Florian
PETER Florian
LUTZ Christoph
1707-27x
7
MALIUKOV Dmitrii
SHIKHOV DaniilI
SMAKOV Egor
1689-38x
8
KHLAISUBAN Peechnat
PONPAKDEE Pathiphon
KHAMHAENG Tanguy
1684-29x

 Author| Post time: 27-9-2018 14:28
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHE Yufei
72
2
SIMONTON Samantha
71
3
SONG Zhengyi
70
4
SUN Yashu
70
5
SMITH Austen Jewell
69
6
JACOB Katharina Monika
69
7
EVGRAFOVA Elizaveta
69
8
AN Dakyom
68
9
ZHADNOVA Anna
68
10
JONES Aislin
68
11
HIBBS Emily Jane
67
12
UMHOEFER Valentina
66
13
SINDELAROVA Anna
65
14
BATYRSHINA Zilia
65
15
REICHERT Eva-Tamara
65
16
DHALIWAL Parinaaz
64
17
VAN DER VEEN Esmee
63
18
HOCKOVA Vanesa
63
19
LONGHI Giada
62
20
BOGDANOVA Alisa
62
21
MRNOVA Pavla
62
22
BOYD Madeleine Lieselotte
62
23
ANDREOU Sotiria
62
24
KAUR Simranpreet
61
25
KHAN Areeba
61
26
ZAORALOVA Zuzana
54

 Author| Post time: 27-9-2018 14:30
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HANCOCK Vincent
75
1
LLEWELLIN Ben
75
3
TOMECEK Jakub
74
4
NILSSON Stefan
74
5
FILIPPELLI Riccardo
74
6
ZEMLIN Alexander
74
7
GIL Federico
74
8
JIN Di
74
9
BIN FUTAIS Saif
74
10
FROLOV Andrey
74
11
WATNDAL Erik
74
12
THOMPSON Frank
73
13
TAKANEN Tommi
73
14
ARAMBURU Juan Jose
73
15
LESKINEN Lauri
73
16
ASTAKHOV Anton
73
17
KOSSI Oskari
73
18
PETIT Emmanuel
73
19
ZHANG Fan
73
20
RACINSKAS Ronaldas
73
21
DELAUNAY Eric
73
22
ROSSETTI Gabriele
73
23
TERRAS Anthony
73
24
TSAI I-Hsuan
73
25
KORTE Sven
73
26
ENGEN Jorgen
73
27
PACHECO ESPINOSA Nicolas
73
28
AL RASHEDI Mansour
72
29
HWANG Jung Soo
72
30
JAFAROV Emin
72
31
NYDRLE Tomas
72
32
CASSANDRO Tammaro
72
33
HANSEN Jesper
72
34
IKAWA Hiroyuki
72
35
LEE Jongjun
72
36
ACHILLEOS Georgios
72
37
ADAMS Paul
72
38
FRITZE Tilo
72
39
SHEIKH Sheeraz
72
40
JANSSON Henrik
72
41
CHO Minki
72
42
LEE Meng Yuan
72
43
MEHELBA Azmy
71
44
SVAVARSSON Hakon
71
45
MAVROMMATIS Nikolaos
71
46
AZEVEDO MONTEIRO Bruno Miguel
71
47
INESHIN Andrei
71
48
YECHSHENKO Alexandr
71
49
CHASIKOS Andreas
71
50
ALRASHIDI Abdullah
71
51
HAMAD Rashid
71
52
JANGPANICH Tanapat
71
53
PETERSEN Mikkel
71
54
WERYS Jakub
71
55
GILLIGAN Michael
71
56
ALMAKTOUM Saeed
71
57
AL HATTALI Naghmush
71
58
ALWATT Tammar
71
59
HAASE Felix
71
60
VASILIOU Nicolas
70
61
MITAS Efthimios
70
62
YOKOUCHI Makoto
70
63
SLAVICEK Milos
70
64
SARKIS Samer
70
65
MILCHEV Mikola
70
66
ORLYGSSON Stefan Gisli
70
67
AL-ATTIYA Nasser
70
68
KHALAF Naser
70
69
STARTSEV Yaroslav
70
70
KUNTSCHIK Sebastian
69
71
XENAKIS Nikolaos-Iason
69
72
MOLINA BERNHARD Joaquin
69
73
SVENSSON Marcus
69
74
AHMAD Mohamed
69
75
ABUSHARIB Saeed
69
76
BAJWA Angad Vir Singh
69
77
KHAN Mairaj Ahmad
69
78
JUNGMAN Phillip Russell
69
79
PHASEE Pitipoom
69
80
YANG Jiang
69
81
LEHTSAAR Alar
69
82
ALMUTAIRI Saeid Mugbel T.
69
83
VELLESTE Reino
69
84
AL FAIHAN Abdulaziz
68
85
NARCHEMASHVILI Vladimir
68
86
AGHAZADA Niyaz
68
87
INAM Khurram
68
88
ORIHARA Kenji
68
89
LAKIYA Pavel
68
90
AL ZAHLI Bader
68
91
FEILHAMMER Martin
68
92
BIRKLYKKE Johan
68
93
BIRD Jeremy Harry
68
94
IMNAISHVILI Tengiz
67
95
DOOSTI Ali
67
96
KVATADZE David
67
97
MAGNUSSON Gudlaugur Bragi
66
98
FILTVEDT Jonas
66
99
MOHAMED Hasan
66
100
FAKHOURY Clement
66
101
GIHA Nicolas
66
102
ATALAH Jorge
66
103
POCHIVALOV David
66
104
HATHAICHUKIAT Jiranunt
66
105
CHAND Usman
65
106
BESHARATI Ramtin
65
107
NAUMENKO Oleksiy
64
108
RAMLAOUI Hassane
63
109
SATTI Abdul
63
110
ANCHETA Joaquin Miguel
61
111
AL SAUD Saud
59

 Author| Post time: 27-9-2018 14:45
| Show all posts
Men's 25m Standard Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

KOROSTYLOV Pavlo
581-15x

SINGH Gurpreet
579-22x

KIM Junhong
579-19x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
REITZ Christian
577-16x
5
BESSAGUET Clement
576-16x
6
ARTAUD Boris
575-17x
7
LUNEV Ruslan
572-10x
8
JIN Yongde
569-14x
9
PHAN Xuan Chuyen
568-15x
10
BATISTA Jose Carlos
568-14x
11
KIM Young Min
568-10x
12
TEHAN Tomas
566-15x
13
DANILUK Piotr
565-12x
14
PIERSON Alban Lucien
565-11x
15
ENKHTAIVAN Davaakhuu
565-10x
16
KLIMOV Alexei
564-17x
17
ALMEIDA Julio
564-11x
18
PASTERNAK Volodymyr
564-09x
19
LIN Junmin
564-07x
20
OLESK Peeter
563-14x
21
JANG Dae Kyu
562-12x
22
PHAN Cong Minh
561-14x
23
GEIS Oliver
561-08x
24
ALIFIRENKO Alexander
561-07x
25
SINGH Amanpreet
560-14x
26
KUMAR Vijay
560-10x
27
ALDOSARI Safar Mohammed S.
560-08x
28
CALLAGHAN Kristian Michael Smee.
560-08x
29
MILIWEK Oskar
559-10x
30
PETRIV Oleksandr
559-10x
31
ZHANG Jueming
559-07x
32
AVCI Yusuf
558-11x
33
SANDERSON Keith
557-13x
34
SHIRGAL Buyanzaya
557-10x
35
DIKEC Yusuf
556-13x
36
HA MINH Thanh
555-12x
37
AL BALUSHI Muad
552-11x
38
LAHTI Teemu
552-10x
39
DUARTE Emerson
552-08x
40
KOC Eser
551-10x
41
OYUN Tuguldur
550-09x
42
CHEN Haohui
549-11x
43
CHICHKOV Alexander
547-07x
44
FRECKMANN Christian
546-11x
45
AL HAJRI Sultan Mohammed Hamd.
544-05x
46
SERVAIS Denis
542-08x
47
HALL James
541-06x
48
SUKHANOV Nikita
540-09x
49
AL HASHMI Said
539-05x
50
HONG Yongan
538-09x
51
ALBADRANI Aqeel Abdulhady A.
530-09x
52
YANG Joe Tsi
529-05x
53
AL-TAMIMI Mohd Hassan
525-06x
54
AL SHAIBA Osama Abdulnasser
515-06x

 Author| Post time: 27-9-2018 14:50
| Show all posts
Men's Team 25m Standard Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

France
BESSAGUET Clement
ARTAUD Boris
PIERSON Alban Lucien

1716-44x

South Korea
KIM Junhong
KIM Young Min
JANG Dae Kyu

1709-41x

Ukraine
KOROSTYLOV Pavlo
PASTERNAK Volodymyr
PETRIV Oleksandr

1704-34x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SINGH Gurpreet
SINGH Amanpreet
KUMAR Vijay
1699-46x
5
JIN Yongde
LIN Junmin
ZHANG Jueming
1692-28x
6
PHAN Xuan Chuyen
PHAN Cong Minh
HA MINH Thanh
1684-41x
7
REITZ Christian
GEIS Oliver
FRECKMANN Christian
1684-35x
8
BATISTA Jose Carlos
ALMEIDA Julio
DUARTE Emerson
1684-33x
9
ENKHTAIVAN Davaakhuu
SHIRGAL Buyanzaya
OYUN Tuguldur
1672-29x
10
AVCI Yusuf
DIKEC Yusuf
KOC Eser
1665-34x
11
KLIMOV Alexei
ALIFIRENKO Alexander
SUKHANOV Nikita
1665-33x
12
SANDERSON Keith
CHICHKOV Alexander
HALL James
1645-26x
13
AL BALUSHI Muad
AL HAJRI Sultan Mohammed Ham.
AL HASHMI Said
1635-21x
14
CHEN Haohui
HONG Yongan
YANG Joe Tsi
1616-25x
Nigeria
DNS

 Author| Post time: 27-9-2018 14:52
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIMONTON Samantha
117+4
2
CHE Yufei
117+3
3
SONG Zhengyi
116+4
4
SUN Yashu
116+3
5
SMITH Austen Jewell
114+4
6
EVGRAFOVA Elizaveta
114+3
7
JACOB Katharina Monika
114+1
8
REICHERT Eva-Tamara
113
9
JONES Aislin
113
10
BATYRSHINA Zilia
111
11
VAN DER VEEN Esmee
111
12
UMHOEFER Valentina
111
13
SINDELAROVA Anna
109
14
AN Dakyom
109
15
ZHADNOVA Anna
109
16
HIBBS Emily Jane
108
17
KAUR Simranpreet
107
18
DHALIWAL Parinaaz
106
19
BOGDANOVA Alisa
105
20
KHAN Areeba
105
21
HOCKOVA Vanesa
105
22
BOYD Madeleine Lieselotte
104
23
ANDREOU Sotiria
102
24
LONGHI Giada
100
25
MRNOVA Pavla
99
26
ZAORALOVA Zuzana
93

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-6-2022 01:08 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list