|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Fencing FIE World Championships 2018

[Copy link]
Post time: 23-7-2018 21:15
| Show all posts |Read mode
Fencing FIE World Championships 2018

Wuxi (CHN) - 19 July 2018 - 27 July 2018




Official Schedule
China Standard Time (GMT +8)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, July 19th
09:00 Women's Individual Epée Preliminary Rounds
Following
Women's Individual Epée Qualifying Round
11:10 Men's Individual Sabre Preliminary Rounds
Following
Men's Individual Sabre Qualifying Round


Friday, July 20th
08:30 Women's Individual Foil Preliminary Rounds
Following
Women's Individual Foil Qualifying Round
10:40 Men's Individual Epée Preliminary Rounds
Following
Men's Individual Epée Qualifying Rounds


Saturday, July 21st
08:30 Men's Individual Foil Preliminary Rounds
Following
Men's Individual Foil Qualifying Rounds
10:40 Women's Individual Sabre Preliminary Rounds
Following
Women's Individual Sabre Qualifying Round


Sunday, July 22nd
09:30 Women's Individual Epée Round of 64
10:40 Men's Individual Sabre Round of 64
Following
Women's Individual Epée Round of 32
Following
Men's Individual Sabre Round of 32
Following
Women's Individual Epée Round of 16
Following
Men's Individual Sabre Round of 16
Following
Women's Individual Epée Quarterfinals
Following
Men's Individual Sabre Quarterfinals
Following
Women's Individual Epée Semifinals
Following
Men's Individual Sabre Semifinals
Following
Women's Individual Epée Gold Medal Match
Following
Men's Individual Sabre Gold Medal Match


Monday, July 23rd
08:30 Men's Individual Epée Round of 64
09:40 Women's Individual Foil Round of 64
Following
Women's Individual Foil Round of 32
Following
Men's Individual Epée Round of 32
Following
Women's Individual Foil Round of 16
Following
Men's Individual Epée Round of 16
Following
Women's Individual Foil Quarterfinals
Following
Men's Individual Epée Quarterfinals
Following
Women's Individual Foil Semifinals
Following
Men's Individual Epée Semifinals
Following
Women's Individual Foil Gold Medal Match
Following
Men's Individual Epée Gold Medal Match


Tuesday, July 24th
08:30 Women's Individual Sabre Round of 64
08:30 Women's Team Epée Round of 32
Following
Women's Team Epée Round of 16
Following
Women's Team Epée Placement Matches
10:10 Men's Individual Foil Round of 64
10:30 Men's Team Sabre Round of 32
Following
Men's Team Sabre Round of 16
Following
Men's Team Sabre Placement Matches
Following
Women's Individual Sabre Round of 32
Following
Men's Individual Foil Round of 32
Following
Women's Individual Sabre Round of 16
Following
Men's Individual Foil Round of 16
Following
Women's Individual Sabre Quarterfinals
Following
Men's Individual Foil Quarterfinals
Following
Women's Individual Sabre Semifinals
Following
Men's Individual Foil Semifinals
Following
Women's Individual Sabre Gold Medal Match
Following
Men's Individual Foil Gold Medal Match


Wednesday, July 25th
08:30 Men's Team Epée Round of 32
Following
Men's Team Epée Round of 16
Following
Men's Team Epée Placement Matches
09:20 Women's Team Foil Round of 32
Following
Women's Team Foil Round of 16
Following
Women's Team Foil Placement Matches
12:20 Women's Team Epée Placement Matches
13:10 Men's Team Sabre Placement Matches
Following
Women's Team Epée Quarterfinals
Following
Men's Team Sabre Quarterfinals
Following
Women's Team Epée Semifinals
Following
Men's Team Sabre Semifinals
Following
Women's Team Epée Bronze Medal Match
Following
Men's Team Sabre Bronze Medal Match
Following
Women's Team Epée Gold Medal Match
Following
Men's Team Sabre Gold Medal Match


Thursday, July 26th
08:30 Men's Team Foil Round of 32
Following
Men's Team Foil Round of 16
Following
Men's Team Foil Placement Matches
09:10 Women's Team Sabre Round of 32
Following
Women's Team Sabre Round of 16
Following
Women's Team Sabre Placement Matches
11:30 Women's Team Foil Placement Matches
12:30 Men's Team Epée Placement Matches
Following
Women's Team Foil Quarterfinals
Following
Men's Team Epée Quarterfinals
Following
Women's Team Foil Semifinals
Following
Men's Team Epée Semifinals
Following
Women's Team Foil Bronze Medal Match
Following
Men's Team Epée Bronze Medal Match
Following
Women's Team Foil Gold Medal Match
Following
Men's Team Epée Gold Medal Match


Friday, July 27th
11:00 Women's Team Sabre Placement Matches
12:00 Men's Team Foil Placement Matches
Following
Women's Team Sabre Quarterfinals
Following
Men's Team Foil Quarterfinals
Following
Women's Team Sabre Semifinals
Following
Men's Team Foil Semifinals
Following
Women's Team Sabre Bronze Medal Match
Following
Men's Team Foil Bronze Medal Match
Following
Women's Team Sabre Gold Medal Match
Following
Men's Team Foil Gold Medal Match



Draws












 Author| Post time: 23-7-2018 21:16
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Italy
4
2
1
7
2
South Korea
2
2
3
7
3
United States
2
2
2
6
4
France
2
1
1
4
5
Russia
1
2
4
7
6
Switzerland
1
0
1
2
7
Great Britain
0
1
0
1
7
Romania
0
1
0
1
7
Venezuela
0
1
0
1
10
Ukraine
0
0
2
2
11
China
0
0
1
1
11
Hungary
0
0
1
1
11
Spain
0
0
1
1
11
Tunisia
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
12
12
18
42


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Italy
4
2
1
7
2
South Korea
2
2
3
7
3
United States
2
2
2
6
4
France
2
1
1
4
5
Russia
1
2
4
7
6
Switzerland
1
0
1
2
7
Great Britain
0
1
0
1
7
Romania
0
1
0
1
7
Venezuela
0
1
0
1
10
Ukraine
0
0
2
2
11
China
0
0
1
1
11
Hungary
0
0
1
1
11
Spain
0
0
1
1
11
Tunisia
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
12
12
18
42

 Author| Post time: 23-7-2018 21:35
| Show all posts
Women's Individual Epée
Preliminary Rounds Results
The Top 17 Athletes will qualify for the Round of 64, the Athletes ranked 18th-79th will qualify for the Qualifying Round

Rank
Athletes
Nation
W
%
TD
TR
+/-
1
HOLMES Katharine
6
1.00
28
7
+21
2
EPEE Laurence
6
1.00
30
12
+18
3
ANDRYUSHINA Tatyana
6
1.00
30
18
+12
4
MURTAZAEVA Aizanat
6
1.00
25
14
+11
5
POCHKALOVA Anfisa
6
1.00
29
19
+10
6
HOU Guangjuan
6
1.00
27
18
+9
7
FIAMINGO Rossella
5
0.83
28
11
+17
8
LEHIS Katrina
5
0.83
26
10
+16
9
RUTZ Barbara
5
0.83
27
14
+13
10
BEZHURA Dzhoan Feybi
5
0.83
28
16
+12
11
BRUNNER Pauline
5
0.83
27
15
+12
12
STAEHLI Laura
5
0.83
27
16
+11
13
CANDASSAMY Marie-Florence
5
0.83
28
18
+10
14
KISKAPUSI Dora
5
0.83
28
19
+9
15
MASALO Olivija
5
0.83
26
17
+9
16
ROTTLER-FAUTSCH Lis
5
0.83
24
15
+9
17
MALLO Auriane
4
0.80
24
13
+11
18
BUDAI Dorina
4
0.80
20
9
+11
19
HURLEY Courtney
4
0.80
24
15
+9
20
PANTELYEYEVA Kseniya
4
0.80
23
14
+9
20
KUUSK Kristina
4
0.80
23
14
+9
22
SHIN A Lam
4
0.80
24
19
+5
23
KNAPIK-MIAZGA Renata
4
0.80
23
19
+4
24
SBARCIA Raluca Cristina
4
0.67
27
19
+8
25
TATARAN Amalia
4
0.67
24
17
+7
26
FERNANDEZ CALLEJA Sara
4
0.67
26
21
+5
27
HECHT Dar
4
0.67
25
20
+5
28
SCHMIDL Paula
4
0.67
24
19
+5
29
UDREA Maria
4
0.67
28
24
+4
30
MUMM Emelie
4
0.67
23
19
+4
31
KOMATA Shiori
4
0.67
24
21
+3
32
MAHDY Ayah
3
0.60
22
15
+7
33
SHIMOOKAWA Ayaka
3
0.60
22
17
+5
34
KRIEGER Angela
3
0.60
22
18
+4
34
SANTUCCIO Alberta
3
0.60
22
18
+4
36
BOONE Kelly
3
0.60
19
16
+3
37
CHRISTMANN Beate
3
0.60
16
13
+3
38
KHAKIMOVA Malika
3
0.60
19
17
+2
38
AZUKAITE Vikte
3
0.60
19
17
+2
40
EHLER Alexandra
3
0.60
22
21
+1
41
PIOVESAN SILVA Patrizia
3
0.60
20
19
+1
42
OISHI Kanna
3
0.60
18
20
-2
43
MOELLHAUSEN Nathalie
3
0.50
24
15
+9
44
HSIEH Kaylin Sin Yan
3
0.50
24
17
+7
45
LIN Sheng
3
0.50
20
14
+6
46
CISNEROS Alejandra
3
0.50
25
20
+5
47
BOTVINIK Yana
3
0.50
24
20
+4
48
DYNER VILLA Karina
3
0.50
26
23
+3
49
EMBRICH Irina
3
0.50
23
20
+3
50
VITALIS Coraline
3
0.50
21
18
+3
50
SOZANSKA Monika
3
0.50
21
18
+3
52
HOPPE MONTANARO Malinka
3
0.50
25
23
+2
53
LINDE Asa
3
0.50
24
22
+2
53
THANEE Korawan
3
0.50
24
22
+2
55
MOESCHLIN Noemi
3
0.50
23
21
+2
56
ZAMACHOWSKA Aleksandra
3
0.50
21
19
+2
57
SZABO Reka
3
0.50
22
21
+1
58
GUO Zi Shan
3
0.50
22
22
0
58
NDOLO Alexandra
3
0.50
22
22
0
58
EHAB Nardin
3
0.50
22
22
0
61
YOSHIMURA Miho
3
0.50
21
21
0
62
VIVEROS Montserrat
3
0.50
20
20
0
63
MEDANY Aya
3
0.50
24
25
-1
64
GAVRIELKO Nikol
3
0.50
21
22
-1
65
KUN Anna
2
0.40
18
19
-1
66
DEVEREAUX Anne
2
0.40
17
19
-2
67
TAKHAMWONG Wijitta
2
0.40
19
22
-3
68
CHU Ka Mong
2
0.40
17
20
-3
69
LIN Yik Hei Coco
2
0.40
14
18
-4
70
BAJORUNAITE Paulina
2
0.33
20
23
-3
71
GUCHMAZOVA Maia
2
0.33
22
26
-4
72
GARCIA RODRIGUEZ Ines
2
0.33
20
24
-4
73
SALMINEN Anna
2
0.33
18
25
-7
73
LIM Victoria Ann Xiu Yan
2
0.33
18
25
-7
73
ROJKOVA Veronika
2
0.33
18
25
-7
76
MARTINEZ Maria
2
0.33
17
25
-8
77
KARLSSON Ebba
2
0.33
19
28
-9
78
AL SAADI Alanoud
2
0.33
18
27
-9
79
RAHARDJA Rania Herlina
2
0.33
15
25
-10
80
VIE Natalie
1
0.20
19
22
-3
81
WRAMNER Natalie
1
0.20
15
22
-7
82
LIM Cheryl
1
0.20
11
22
-11
83
MACKINNON Leonora
1
0.20
12
24
-12
84
ABELLA Hanniel
1
0.17
20
26
-6
85
PATTEN Emily
1
0.17
20
27
-7
86
GU Dianna
1
0.17
20
28
-8
87
POURRAHMATI Mahsaossadat
1
0.17
15
27
-12
88
ESTIMADA Anna Gabriella
1
0.17
11
28
-17
89
GOH Bee Hooi
1
0.17
10
28
-18
90
SZE Ka Yan
0
0.00
14
25
-11
91
AHMAD Afrodtt
0
0.00
16
30
-14
92
VASANASOMSITHI Pacharaporn
0
0.00
15
30
-15
93
LIM Elizabeth Ann Yu Yan
0
0.00
10
25
-15
94
GOYUNLYYEVA Menli
0
0.00
14
30
-16
95
NOURI Sakineh
0
0.00
9
25
-16
96
BAATARCHULUUN Gerelmaa
0
0.00
11
30
-19
97
GANBOLD Khaliunaa
0
0.00
10
30
-20
98
MAPOTA RALALAGE Piyumi Krishanthi
0
0.00
9
30
-21
99
ADONGO Carolynne Joanne
0
0.00
5
30
-25
100
RISTOSKA Nastasja
0
0.00
4
30
-26

 Author| Post time: 23-7-2018 21:42
| Show all posts
Women's Individual Epée
Qualifying Round

Athletes
Result
EMBRICH Irina
DYNER VILLA Karina
15

7


SHIMOOKAWA Ayaka
GAVRIELKO Nikol
15

11


KUN Anna
MAHDY Ayah
15

8


TATARAN Amalia
GARCIA RODRIGUEZ Ines
15

5


SZABO Reka
EHLER Alexandra
4

15


PIOVESAN SILVA Patrizia
ZAMACHOWSKA Aleksandra
11

15


LIM Victoria Ann Xiu Yan
SBARCIA Raluca Cristina
13

15


KUUSK Kristina
MARTINEZ Maria
15

12


LINDE Asa
HSIEH Kaylin Sin Yan
15

12


CHRISTMANN Beate
NDOLO Alexandra
10

9


LIN Yik Hei Coco
SCHMIDL Paula
13

15


UDREA Maria
CHU Ka Mong
15

4


YOSHIMURA Miho
BOONE Kelly
7

15


LIN Sheng
HOPPE MONTANARO Malinka
15

8


KARLSSON Ebba
PANTELYEYEVA Kseniya
11

15


HURLEY Courtney
AL SAADI Alanoud
15

7


SOZANSKA Monika
CISNEROS Alejandra
13

12


KRIEGER Angela
VIVEROS Montserrat
15

14


TAKHAMWONG Wijitta
MUMM Emelie
5

15


HECHT Dar
BAJORUNAITE Paulina
15

12


EHAB Nardin
AZUKAITE Vikte
15

8


MOELLHAUSEN Nathalie
THANEE Korawan
15

11


ROJKOVA Veronika
SHIN A Lam
12

15


KNAPIK-MIAZGA Renata
SALMINEN Anna
15

14


MOESCHLIN Noemi
OISHI Kanna
13

15


KHAKIMOVA Malika
GUO Zi Shan
15

7


GUCHMAZOVA Maia
FERNANDEZ CALLEJA Sara
13

15


KOMATA Shiori
DEVEREAUX Anne
15

12


MEDANY Aya
SANTUCCIO Alberta
5

11


BOTVINIK Yana
VITALIS Coraline
12

15


RAHARDJA Rania Herlina
BUDAI Dorina
8

9

 Author| Post time: 23-7-2018 21:48
| Show all posts
Men's Individual Sabre
Preliminary Rounds Results
The Top 18 Athletes will qualify for the Round of 64, the Athletes ranked 19th-78th will qualify for the Qualifying Round

Rank
Athletes
Nation
W
%
TD
TR
+/-
1
HUEBERS Richard
6
1.00
30
8
+22
2
HONEYBONE James
6
1.00
30
10
+20
3
WAGNER Benedikt
6
1.00
30
11
+19
4
DANILENKO Dmitriy
5
1.00
25
6
+19
5
XU Yingming
6
1.00
30
12
+18
6
ABEDINI Mojtaba
6
1.00
30
13
+17
6
SEITZ Tom
6
1.00
30
13
+17
8
DOLNICEANU Tiberiu
5
1.00
25
10
+15
9
LOSS Geoffrey
5
1.00
25
12
+13
9
MONTANO Aldo
5
1.00
25
12
+13
11
BAZADZE Sandro
5
1.00
25
13
+12
12
KIRPICHOU Kiryl
5
0.83
28
10
+18
13
LOKHANOV Konstantin
5
0.83
29
14
+15
14
BAHER ARESBARAN Farzad
5
0.83
29
15
+14
15
DRAGOMIR George
5
0.83
28
14
+14
15
GORDON Shaul
5
0.83
28
14
+14
17
LU Yang
5
0.83
27
14
+13
18
FERJANI Fares
5
0.83
25
12
+13
19
YAN Yinghui
5
0.83
27
15
+12
20
YOSHIDA Kento
5
0.83
25
15
+10
21
TEODOSIU Iulian
5
0.83
26
17
+9
22
BADEA Alin
4
0.80
24
12
+12
23
KIM Junho
4
0.80
22
10
+12
24
LAMBERT Maxence
4
0.80
23
14
+9
25
ARFA Fares
4
0.80
22
13
+9
25
YAGODKA Andriy
4
0.80
22
13
+9
27
WANG Shi
4
0.80
21
12
+9
28
DI TELLA Pascual Maria
4
0.80
23
15
+8
29
SZABO Matyas
4
0.67
27
14
+13
30
ROMERO Eliecer
4
0.67
25
15
+10
31
GEMESI Csanad
4
0.67
21
12
+9
32
MACKIEWICZ Andrew
4
0.67
25
18
+7
33
SHIMAMURA Tomohiro
4
0.67
23
16
+7
34
DECSI Tamas
4
0.67
24
21
+3
35
GRZEGOREK Mikolaj
4
0.67
23
21
+2
36
BURNEV Lyuboslav
4
0.67
22
21
+1
37
LOW Ho Tin
3
0.60
22
14
+8
38
VORONOV Kostiantyn
3
0.60
23
17
+6
39
STREETS Kaito
3
0.60
18
12
+6
40
DEARY William
3
0.60
21
17
+4
41
STATSENKO Oleksiy
3
0.60
19
16
+3
42
BAZADZE Beka
3
0.60
20
18
+2
43
LUCCHETTI Stefano Ivan
3
0.60
18
18
0
44
SAMER Mohab
3
0.50
27
22
+5
45
LAM Hin Chung
3
0.50
23
19
+4
46
OCINSKI Jakub
3
0.50
23
20
+3
47
WEBB Jonathan
3
0.50
21
19
+2
48
FONG Zheng Jie
3
0.50
23
22
+1
48
ALVAREZ Ricardo
3
0.50
23
22
+1
50
WELLER Teddy
3
0.50
20
19
+1
51
DE VISSCHER Jules-Emile
3
0.50
21
21
0
52
KITSIRIBOON Soravit
3
0.50
21
24
-3
53
CONCEPCION Christian Jhester
3
0.50
18
21
-3
54
SMANDI Hichem
3
0.50
21
25
-4
55
LEU Clive Yi Yang
3
0.50
18
23
-5
56
AL-BAZOONI Haitham
3
0.50
18
27
-9
57
YILDIRIM Enver
2
0.40
17
17
0
58
DE RIDDER Arne
2
0.40
19
20
-1
59
CHANG Chi Hin Cyrus
2
0.40
15
22
-7
60
PANGMOON Kanisorn
2
0.40
13
20
-7
61
KARIM Nurzhan
2
0.33
25
25
0
62
PUNDYK Dmytro
2
0.33
22
22
0
63
TOKUNAN Kenta
2
0.33
21
21
0
64
LEE Chak Fung Terence
2
0.33
20
21
-1
65
AMER Mohamed
2
0.33
22
24
-2
66
SRINUALNAD Voragun
2
0.33
23
27
-4
67
MARDALEISHVILI Mikheil
2
0.33
19
23
-4
68
GELINAS Marc
2
0.33
21
27
-6
69
LEONHARD Zak
2
0.33
18
24
-6
70
CAMPBELL William
2
0.33
17
24
-7
71
CONTRERAS Victor
2
0.33
17
26
-9
72
CHOU Tsung Yu
2
0.33
16
25
-9
73
MURTADHA Al-Musawi
2
0.33
12
26
-14
74
AMR Ahmed
1
0.20
17
22
-5
75
TSAP Yuriy
1
0.20
15
22
-7
76
RETCHIA Vaja
1
0.20
14
21
-7
77
HAEKERD Ruangrit
1
0.20
16
24
-8
78
ALHAMMADI Ali Albaqer
1
0.20
13
22
-9
79
WU Cheng-Hsueh
1
0.20
11
20
-9
80
BRANDO Eric
1
0.20
13
23
-10
81
MILLER Curtis
1
0.20
13
24
-11
82
BAHAMONDE Manuel
1
0.17
14
25
-11
83
ZEYTOUNLIAN William
1
0.17
17
29
-12
84
CHEN Po Hsu
1
0.17
14
27
-13
85
PANG Chien-Chiu
1
0.17
14
28
-14
86
DOUGLAS Alexandre
1
0.17
13
29
-16
87
FANG VALBUENA Mario Daniel
1
0.17
12
29
-17
88
AL-MOHAMMEDAWI Hamzah Habeed M.
0
0.00
13
25
-12
89
ELARABY Mazen
0
0.00
16
30
-14
90
ALHILFI Mohammed
0
0.00
14
30
-16
90
LORA GRUNWALDT Martin Exequiel
0
0.00
14
30
-16
92
AGHAKISHIYEV Javanshir
0
0.00
9
25
-16
93
DICK Jadryn
0
0.00
8
25
-17
94
LOH Lucius Kai Wei
0
0.00
6
25
-19
95
MOSQUERA BELTRAN Camilo Alfonso
0
0.00
8
30
-22
96
KIRIMLIDIS Michalis
0
0.00
7
30
-23
97
KASSIM Huzaimi
0
0.00
1
25
-24
98
JAHID CHOWDHURY Md Abu
0
0.00
4
30
-26
99
SUAREZ URRUTIA Sebastian
0
0.00
2
30
-28

 Author| Post time: 23-7-2018 21:49
| Show all posts
Men's Individual Sabre
Qualifying Round

Athletes
Result
FONG Zheng Jie
ALVAREZ Ricardo
15

10


SHIMAMURA Tomohiro
LEE Chak Fung Terence
15

6


AMER Mohamed
MACKIEWICZ Andrew
15

12


ARFA Fares
CHOU Tsung Yu
15

11


YILDIRIM Enver
DEARY William
15

8


STATSENKO Oleksiy
AL-BAZOONI Haitham
15

8


MURTADHA Al-Musawi
LAMBERT Maxence
3

15


TEODOSIU Iulian
RETCHIA Vaja
15

8


CONCEPCION Christian Jhester
SAMER Mohab
8

15


LOW Ho Tin
PANGMOON Kanisorn
15

8


LEONHARD Zak
DI TELLA Pascual Maria
5

15


SZABO Matyas
GELINAS Marc
15

1


KARIM Nurzhan
BURNEV Lyuboslav
15

8


LAM Hin Chung
KITSIRIBOON Soravit
15

5


HAEKERD Ruangrit
YOSHIDA Kento
12

15


YAN Yinghui
ALHAMMADI Ali Albaqer
15

3


DE VISSCHER Jules-Emile
OCINSKI Jakub
12

15


GRZEGOREK Mikolaj
PUNDYK Dmytro
12

15


MARDALEISHVILI Mikheil
ROMERO Eliecer
11

15


WANG Shi
CAMPBELL William
15

4


CHANG Chi Hin Cyrus
VORONOV Kostiantyn
10

15


LUCCHETTI Stefano Ivan
SMANDI Hichem
15

10


TSAP Yuriy
BADEA Alin
8

15


KIM Junho
AMR Ahmed
15

7


LEU Clive Yi Yang
BAZADZE Beka
10

15


STREETS Kaito
DE RIDDER Arne
11

15


CONTRERAS Victor
YAGODKA Andriy
13

15


GEMESI Csanad
SRINUALNAD Voragun
15

9


TOKUNAN Kenta
DECSI Tamas
15

12


WEBB Jonathan
WELLER Teddy
15

13

 Author| Post time: 24-7-2018 12:48
| Show all posts
Women's Individual Foil
Preliminary Rounds Results
The Top 27 Athletes will qualify for the Round of 64, the Athletes ranked 28th-69th will qualify for the Qualifying Round

Rank
Athletes
Nation
W
%
TD
TR
+/-
1
KIKUCHI Komaki
6
1.00
30
7
+23
1
SENYUTA Alexandra
6
1.00
30
7
+23
3
LU Margaret
5
1.00
25
6
+19
4
MARTYANOVA Marta
5
1.00
25
7
+18
5
AZUMA Sera
5
1.00
25
8
+17
6
SYNORADZKA Martyna
5
1.00
25
9
+16
7
CHEUNG Kimberley Vanessa
6
1.00
30
15
+15
8
FU Yiting
5
1.00
23
8
+15
9
KREISS Fanny
5
1.00
25
11
+14
10
CHEN Qingyuan
5
0.83
28
13
+15
11
UENO Yuka
5
0.83
29
15
+14
12
HONG Seo In
5
0.83
27
14
+13
13
WOHLGEMUTH Olivia
5
0.83
25
15
+10
14
INOSTROZA Arantza
5
0.83
26
18
+8
15
ZAGIDULLINA Adelina
4
0.80
24
10
+14
16
CECCHINI Gabriela
4
0.80
24
12
+12
17
JELINSKA Martyna
4
0.80
22
11
+11
18
RYAN Kelleigh
4
0.80
20
9
+11
19
GOLDIE Alanna
4
0.80
23
15
+8
20
CHENG Hsin
4
0.80
22
14
+8
21
HUO Xingxin
4
0.80
19
11
+8
22
SCHREIBER Ester
4
0.80
21
15
+6
23
KARAMETE Irem
4
0.67
27
13
+14
24
SHI Yue
4
0.67
24
14
+10
25
CINI Chiara
4
0.67
26
17
+9
25
BLAZE Anita
4
0.67
26
17
+9
27
GUYART Astrid
4
0.67
25
16
+9
28
MAROTTA Emily
4
0.67
25
17
+8
28
MARINO Maria
4
0.67
25
17
+8
28
LYCZBINSKA Hanna
4
0.67
25
17
+8
31
DIAZ Maria Teresa
4
0.67
24
17
+7
32
BITTEROVA Kitti
4
0.67
24
19
+5
33
OJEDA Barbara
4
0.67
22
21
+1
34
MOSKOVSKA Anastasiya
3
0.60
20
11
+9
35
MOHAMED Aida
3
0.60
21
15
+6
36
CHENTSOVA Kateryna
3
0.60
21
17
+4
37
BEHR Leandra
3
0.60
19
15
+4
38
VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta
3
0.60
19
16
+3
39
GIMENEZ Isis
3
0.60
18
15
+3
40
HAMPEL Eva
3
0.60
20
18
+2
40
ELSHARKAWY Yara
3
0.60
20
18
+2
42
TARANENKO Anna
3
0.60
22
21
+1
43
HONG Hyo Jin
3
0.50
25
20
+5
44
WU Sophia
3
0.50
25
21
+4
44
BRETEAU Andrea
3
0.50
25
21
+4
46
LUPKOVICS Dora
3
0.50
23
22
+1
47
OLIVEIRA Carolina
3
0.50
21
21
0
48
MORMANDI Flavia Johana
3
0.50
22
24
-2
49
CARBALLO BARRERA Ivania Carolina
3
0.50
17
23
-6
50
CLARKE Freya
2
0.40
20
16
+4
51
RANVIER Pauline
2
0.40
18
18
0
52
PRESCOD Nzingha
2
0.40
17
17
0
53
MOINDROT-ZILLIOX Naomi
2
0.40
19
20
-1
54
CHENG Hiu Wai Valerie
2
0.40
18
19
-1
55
TINIO Justine Gail
2
0.40
17
18
-1
56
ESTEBAN Maxine Isabel
2
0.40
16
17
-1
57
BULCAO Ana Beatriz
2
0.40
20
22
-2
58
HERNANDEZ Alely
2
0.40
13
17
-4
59
ACURERO GONZALEZ Anabella
2
0.40
15
20
-5
60
KONDRICZ Kata
2
0.40
14
21
-7
61
DANIEL Claire
2
0.40
12
19
-7
62
LEI Yu Ru
2
0.33
21
24
-3
63
THONGCHAMPA Ploypailin
2
0.33
19
26
-7
64
CATANTAN Samantha Kyle
2
0.33
17
24
-7
65
BEARDMORE Kate
2
0.33
17
25
-8
66
RUNDQUIST Harriet
2
0.33
15
24
-9
67
WERANG Maria Magdelena
2
0.33
13
23
-10
68
KWAG Alicia Ji Yeon
2
0.33
14
27
-13
69
LIU Yan Wai
1
0.20
14
23
-9
70
ANANDA Mery
1
0.20
13
22
-9
71
SCHREIBER Miriam
1
0.20
14
24
-10
72
BIMOVA Andrea
1
0.20
12
23
-11
73
HUANG Melanie Xinyi
1
0.20
12
24
-12
74
WONG Tatiana Yu Rong
1
0.20
10
22
-12
75
AINI Nurul
1
0.20
7
20
-13
76
TERNI Maria Ludmila
1
0.17
17
24
-7
77
DVORKIN Mary
1
0.17
15
25
-10
78
RENTIER Eline
1
0.17
17
28
-11
79
YANG Chin Man
1
0.17
16
29
-13
80
KUDLACEK Beatrice
0
0.00
9
23
-14
81
WONG Maxine Jie Xin
0
0.00
8
25
-17
82
SIRIBRAHMANAKUL Karanikar
0
0.00
7
25
-18
83
CHIES Milena
0
0.00
11
30
-19
84
FONG Tyanne
0
0.00
6
25
-19
85
KHARRAM Shahad
0
0.00
9
30
-21
86
GILLJAM Patricia
0
0.00
4
25
-21
86
DOUNGPATTRA Sasinpat
0
0.00
4
25
-21
88
CHEN Ling Yi
0
0.00
6
30
-24
88
PRAKASHAM Reeta
0
0.00
6
30
-24
90
KARMAOUI Manal
0
0.00
1
30
-29

 Author| Post time: 24-7-2018 12:49
| Show all posts
Women's Individual Foil
Qualifying Round

Athletes
Result
CARBALLO BARRERA Ivania Carolina
MORMANDI Flavia Johana
11

15


OJEDA Barbara
CATANTAN Samantha Kyle
13

15


BEARDMORE Kate
BITTEROVA Kitti
15

13


BULCAO Ana Beatriz
ELSHARKAWY Yara
9

15


HAMPEL Eva
ESTEBAN Maxine Isabel
15

14


MOINDROT-ZILLIOX Naomi
WU Sophia
11

9


BEHR Leandra
KONDRICZ Kata
13

15


LIU Yan Wai
MAROTTA Emily
8

15


LYCZBINSKA Hanna
KWAG Alicia Ji Yeon
15

2


DANIEL Claire
CHENTSOVA Kateryna
10

15


BRETEAU Andrea
PRESCOD Nzingha
3

15


RANVIER Pauline
LUPKOVICS Dora
15

7


MOHAMED Aida
LEI Yu Ru
15

4


WERANG Maria Magdelena
MARINO Maria
4

15


ACURERO GONZALEZ Anabella
VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta
11

15


HONG Hyo Jin
CHENG Hiu Wai Valerie
15

13


TINIO Justine Gail
TARANENKO Anna
10

15


GIMENEZ Isis
HERNANDEZ Alely
15

11


DIAZ Maria Teresa
RUNDQUIST Harriet
15

7


THONGCHAMPA Ploypailin
MOSKOVSKA Anastasiya
11

15


OLIVEIRA Carolina
CLARKE Freya
6

15

 Author| Post time: 24-7-2018 12:58
| Show all posts
Men's Individual Epée
Preliminary Rounds Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Round of 64, the Athletes ranked 17th-38th will qualify for the Final Qualifying Round, the Athletes ranked 39th-122nd will qualify for the First Qualifying Round

Rank
Athletes
Nation
W
%
TD
TR
+/-
1
BLAIS-BELANGER Marc-Antoine
5
1.00
24
3
+21
2
ANTKIEWICZ Mateusz
6
1.00
30
10
+20
3
ALEXANIN Dmitriy
6
1.00
30
12
+18
4
KHODOS Sergey
6
1.00
27
10
+17
5
BIDA Sergey
5
1.00
25
11
+14
6
KURBANOV Ruslan
5
1.00
24
11
+13
7
ZAWROTNIAK Radoslaw
5
1.00
23
10
+13
8
ELSAYED Ahmed
5
1.00
25
14
+11
8
KRAFT Dennis
5
1.00
25
14
+11
10
TURNAU Peeter
6
1.00
27
17
+10
11
GUSTIN Ronan
5
0.83
25
9
+16
12
PRIINITS Sten
5
0.83
25
10
+15
13
VON DER OSTEN Frederik
5
0.83
28
15
+13
14
TULEN Tristan
5
0.83
27
14
+13
15
LIMARDO Jesus
5
0.83
23
10
+13
16
LUGO Grabiel
5
0.83
27
15
+12
17
ELKORD Houssam
5
0.83
26
14
+12
18
STANKEVYCH Volodymyr
5
0.83
26
16
+10
19
TACCANI Alessandro
5
0.83
28
19
+9
19
CAMARGO Alexandre
5
0.83
28
19
+9
21
CAPEK Martin
5
0.83
25
17
+8
22
LAN Minghao
5
0.83
26
19
+7
23
FABREGAT Angel
5
0.83
24
17
+7
24
PEREIRA Yulen
5
0.83
28
23
+5
25
STEFFEN Benjamin
4
0.80
24
10
+14
26
REIZLIN Igor
4
0.80
24
11
+13
27
SHI Gaofeng
4
0.80
20
7
+13
28
HERPE Ido
4
0.80
22
11
+11
29
VORONIN Vyacheslav
4
0.80
23
13
+10
30
GLAZKOV Nikita
4
0.80
22
12
+10
31
BERAN Jiri
4
0.80
21
11
+10
32
VERWIJLEN Bas
4
0.80
24
15
+9
33
NYCZ Mateusz
4
0.80
22
13
+9
34
PITTET Alexandre
4
0.80
22
15
+7
34
BESKIN Grigori
4
0.80
22
15
+7
36
SVICHKAR Roman
4
0.80
20
13
+7
37
NURMATOV Javokhirbek
4
0.80
23
17
+6
38
BRINKMANN Marco
4
0.80
21
16
+5
39
KWEON Youngjun
4
0.80
20
16
+4
40
JOSHUA KOH I-Jie
4
0.80
22
19
+3
41
UYAMA Satoru
4
0.80
13
10
+3
42
BERTA Daniel
4
0.80
20
18
+2
43
CANDEIAS Ricardo
4
0.80
18
17
+1
44
SEEVE Teemu
4
0.67
25
15
+10
45
ALIMZHANOV Elmir
4
0.67
28
19
+9
46
PITRA Pavel
4
0.67
25
19
+6
47
VUORINEN Niko
4
0.67
24
18
+6
48
AL-DOORI Alaa
4
0.67
24
19
+5
49
RODRIGUEZ John Edison
4
0.67
23
18
+5
50
BANYAI Zsombor
4
0.67
18
14
+4
51
BARGUES Manuel
4
0.67
24
21
+3
52
BRINCK-CROTEAU Maxime
4
0.67
21
21
0
53
GALLY Aymerick
3
0.60
23
14
+9
54
ALSHATTI Abdulaziz
3
0.60
22
13
+9
55
SHARLAIMOV Vadim
3
0.60
21
13
+8
56
JURKA Jakub
3
0.60
21
16
+5
57
FONG Hoi Sun
3
0.60
16
11
+5
58
LEE Samson Mun Hou
3
0.60
14
9
+5
59
MAISONET Hector
3
0.60
21
17
+4
60
YAMADA Masaru
3
0.60
21
18
+3
60
FREILICH Yuval Shalom
3
0.60
21
18
+3
62
COQUECO Gustavo
3
0.60
17
14
+3
63
GAROZZO Enrico
3
0.60
20
18
+2
64
ANOKHIN Vadim
3
0.60
17
15
+2
65
XUE Yangdong
3
0.60
20
19
+1
66
REIN Stephan
3
0.60
18
17
+1
66
AREDE Pedro
3
0.60
18
17
+1
68
ELSOKKARY Ahmad
3
0.60
16
15
+1
69
LIMARDO Francisco
3
0.60
13
12
+1
70
VAN NUNEN David
3
0.60
19
19
0
71
PAAVOLAINEN Jaakko
3
0.60
18
18
0
72
LIM Wei Wen
3
0.60
19
20
-1
73
JOHNSTON LEYER Bradley
3
0.60
19
21
-2
74
ALIMOV Fayzulla
3
0.50
24
18
+6
75
TAURIAINEN Topias
3
0.50
24
19
+5
76
BAYARD Alexis
3
0.50
23
18
+5
77
MCDOWALD Curtis
3
0.50
27
23
+4
78
PRYOR Jason
3
0.50
26
22
+4
79
KNUDSEN Kenneth
3
0.50
23
19
+4
80
ONOFRE Rafael
3
0.50
22
20
+2
81
TYCHLER Pavel
3
0.50
24
23
+1
81
NGUYEN Phuoc Den
3
0.50
24
23
+1
83
FAVA Alex
3
0.50
21
20
+1
84
SHELLEY Jeremy
3
0.50
23
23
0
85
ISLAS FLYGARE Linus
3
0.50
21
22
-1
86
BELLMANN Lukas
3
0.50
18
19
-1
87
WANG Zijie
3
0.50
20
22
-2
87
MORALES Gerber
3
0.50
20
22
-2
89
AL-CHAABAWI Zaid
3
0.50
18
21
-3
90
MOHSEN Mahmoud
3
0.50
17
22
-5
91
IBANEZ Alvaro
2
0.40
17
10
+7
92
DOMINGUEZ Jose Felix
2
0.40
20
18
+2
93
TAN Weixuan
2
0.40
20
19
+1
94
CHANTHARAPIDOK Tanwa
2
0.40
20
21
-1
95
NICHOLS Harrison
2
0.40
18
19
-1
95
NGUYEN Tien Nhat
2
0.40
18
19
-1
95
LAI Clarence Ka Tsun
2
0.40
18
19
-1
98
JORGENSEN Patrick
2
0.40
16
18
-2
99
DIABATE Keletigui Julien
2
0.40
18
21
-3
100
NG Ho Tin
2
0.40
16
19
-3
101
NUNEZ Pablo
2
0.40
16
20
-4
102
TULEN Rafael
2
0.40
15
20
-5
103
ALIYEV Kanan
2
0.40
15
21
-6
104
MARINOV Kiril
2
0.40
12
18
-6
105
SOKOLOV Oleg
2
0.40
15
22
-7
106
MANCEWICZ Bartlomiej
2
0.33
25
23
+2
107
AL HAMMADI Abdullah
2
0.33
23
23
0
108
BIELEC Maciej
2
0.33
19
19
0
109
LIS Daniel
2
0.33
25
27
-2
110
MOWAFY Mohab
2
0.33
21
24
-3
111
STALMAKOV Javgenij
2
0.33
18
22
-4
112
PETERDI Andras
2
0.33
22
28
-6
113
GONZALEZ Rodrigo
2
0.33
17
26
-9
114
MOHSIN Abbas Abdulwahid
2
0.33
16
26
-10
115
ALEKSANDROV Roman
1
0.20
19
20
-1
116
ROBL Troels Christian
1
0.20
15
20
-5
117
STYMNE Jakob
1
0.20
17
23
-6
118
HO Wai Hang
1
0.20
16
23
-7
119
BURGUN Alexandre
1
0.20
14
21
-7
120
HOYLE Jacob
1
0.20
15
23
-8
121
BUHDEIMA Khaled
1
0.20
14
23
-9
121
BISHOP William
1
0.20
14
23
-9
123
STOEV Martin
1
0.20
12
21
-9
124
AL-MALIKI Hasan
1
0.20
13
23
-10
125
DUDHARE Ajinkya Ashok
1
0.20
12
24
-12
126
RADFORD Kristian
1
0.17
18
27
-9
127
PHOONG Thanh Cam
1
0.17
17
29
-12
127
NICKEL Rolf
1
0.17
17
29
-12
129
ARNAULT Louis-Edouard Lai
1
0.17
15
29
-14
130
CHEIAN Dinis
1
0.17
12
26
-14
131
ROUSEV Rosislav
1
0.17
14
29
-15
132
ALDUNATE Fabian
1
0.17
13
28
-15
133
JORDAN Martin
1
0.17
11
29
-18
133
ALTANGEREL Bat-Erdene
1
0.17
11
29
-18
135
JUENG-AMNUAYCHAI Korakote
1
0.17
10
29
-19
136
ANDRIAMAMONJY Tonny Marco
1
0.17
7
29
-22
137
SALM Juri
0
0.00
19
25
-6
138
SALETIS Viktor
0
0.00
19
30
-11
138
ROD Max
0
0.00
19
30
-11
140
GUNPUT Satya
0
0.00
18
30
-12
141
GONZALEZ Alexander
0
0.00
13
25
-12
142
PAULOUSKI Dzianis
0
0.00
12
24
-12
143
AL ZAROONI Khalifa
0
0.00
9
21
-12
144
SVENSSON Jonathan
0
0.00
16
29
-13
145
LEE Thomas Tong Kai
0
0.00
11
25
-14
146
AUSTEN Ross
0
0.00
15
30
-15
147
BAYARSAIKHAN Batkhuu
0
0.00
10
25
-15
148
AMOUSSOU Alphonse Carlos
0
0.00
9
25
-16
148
GULIYEV Barat
0
0.00
9
25
-16
148
ATYAT Mohammad
0
0.00
9
25
-16
151
RISTOSKI Sasho
0
0.00
7
23
-16
152
MOKSIN Nashriq
0
0.00
11
30
-19
153
PEREZ Reynaldo Jr.
0
0.00
6
25
-19
154
WARNASURIYA MUDIYANSELAGE Ch. N. P.
0
0.00
5
25
-20

 Author| Post time: 24-7-2018 13:33
| Show all posts
Men's Individual Epée
First Qualifying Round

Athletes
Result
ELKORD Houssam
Bye
-


NGUYEN Phuoc Den
ONOFRE Rafael
15

9






RODRIGUEZ John Edison
PETERDI Andras
15

12


GONZALEZ Rodrigo
AL-DOORI Alaa
15

14






NYCZ Mateusz
Bye
-


NICHOLS Harrison
ANOKHIN Vadim
11

15






XUE Yangdong
LAI Clarence Ka Tsun
15

5


Bye
VERWIJLEN Bas
-






STEFFEN Benjamin
Bye
-


AL-CHAABAWI Zaid
LIM Wei Wen
13

15






FONG Hoi Sun
MARINOV Kiril
15

4


BUHDEIMA Khaled
JOSHUA KOH I-Jie
6

15






UYAMA Satoru
HOYLE Jacob
8

15


SOKOLOV Oleg
JURKA Jakub
13

15






JOHNSTON LEYER Bradley
MORALES Gerber
9

15


Bye
PEREIRA Yulen
-






CAPEK Martin
Bye
-


ISLAS FLYGARE Linus
BAYARD Alexis
7

15






GALLY Aymerick
BIELEC Maciej
15

8


STYMNE Jakob
SEEVE Teemu
7

15






NURMATOV Javokhirbek
Bye
-


NUNEZ Pablo
FREILICH Yuval Shalom
7

15






LIMARDO Francisco
DOMINGUEZ Jose Felix
12

13


Bye
HERPE Ido
-






VORONIN Vyacheslav
Bye
-


TAN Weixuan
ELSOKKARY Ahmad
12

15






YAMADA Masaru
NG Ho Tin
15

8


Bye
SVICHKAR Roman
-






ALIMZHANOV Elmir
ROBL Troels Christian
15

10


LIS Daniel
BRINCK-CROTEAU Maxime
15

11






MCDOWALD Curtis
SHELLEY Jeremy
15

13


Bye
TACCANI Alessandro
-






CAMARGO Alexandre
Bye
-


FAVA Alex
PRYOR Jason
15

13






BARGUES Manuel
MOWAFY Mohab
15

12


ALEKSANDROV Roman
PITRA Pavel
13

15






BESKIN Grigori
Bye
-


DIABATE Keletigui Julien
COQUECO Gustavo
8

15






AREDE Pedro
CHANTHARAPIDOK Tanwa
15

10


Bye
GLAZKOV Nikita
-






SHI Gaofeng
Bye
-


IBANEZ Alvaro
VAN NUNEN David
15

3






MAISONET Hector
TULEN Rafael
12

15


Bye
BRINKMANN Marco
-






CANDEIAS Ricardo
HO Wai Hang
15

13


AL HAMMADI Abdullah
ALSHATTI Abdulaziz
13

15






TAURIAINEN Topias
BELLMANN Lukas
4

15


Bye
LAN Minghao
-






FABREGAT Angel
Bye
-


WANG Zijie
ALIMOV Fayzulla
9

15






SHARLAIMOV Vadim
MANCEWICZ Bartlomiej
14

15


BURGUN Alexandre
BERTA Daniel
12

15






KWEON Youngjun
BISHOP William
15

6


ALIYEV Kanan
LEE Samson Mun Hou
6

15






PAAVOLAINEN Jaakko
MOHSEN Mahmoud
12

11


Bye
REIZLIN Igor
-






BERAN Jiri
Bye
-


NGUYEN Tien Nhat
REIN Stephan
15

14






GAROZZO Enrico
JORGENSEN Patrick
15

9


Bye
PITTET Alexandre
-






VUORINEN Niko
MOHSIN Abbas Abdulwahid
15

7


STALMAKOV Javgenij
BANYAI Zsombor
7

15






KNUDSEN Kenneth
TYCHLER Pavel
12

15


Bye
STANKEVYCH Volodymyr
-


Men's Individual Epée
Final Qualifying Round

Athletes
Result
ELKORD Houssam
NGUYEN Phuoc Den
12

15






RODRIGUEZ John Edison
GONZALEZ Rodrigo
15

9






NYCZ Mateusz
ANOKHIN Vadim
15

12






XUE Yangdong
VERWIJLEN Bas
15

14






STEFFEN Benjamin
LIM Wei Wen
15

13






FONG Hoi Sun
JOSHUA KOH I-Jie
10

9






HOYLE Jacob
JURKA Jakub
15

9






MORALES Gerber
PEREIRA Yulen
6

15






CAPEK Martin
BAYARD Alexis
13

15






GALLY Aymerick
SEEVE Teemu
15

13






NURMATOV Javokhirbek
FREILICH Yuval Shalom
7

15






DOMINGUEZ Jose Felix
HERPE Ido
10

15






VORONIN Vyacheslav
ELSOKKARY Ahmad
9

11






YAMADA Masaru
SVICHKAR Roman
13

15






ALIMZHANOV Elmir
LIS Daniel
15

8






MCDOWALD Curtis
TACCANI Alessandro
13

12






CAMARGO Alexandre
FAVA Alex
9

15






BARGUES Manuel
PITRA Pavel
15

14






BESKIN Grigori
COQUECO Gustavo
15

6






AREDE Pedro
GLAZKOV Nikita
8

9






SHI Gaofeng
IBANEZ Alvaro
7

8






TULEN Rafael
BRINKMANN Marco
8

15






CANDEIAS Ricardo
ALSHATTI Abdulaziz
15

12






BELLMANN Lukas
LAN Minghao
15

14






FABREGAT Angel
ALIMOV Fayzulla
14

15






MANCEWICZ Bartlomiej
BERTA Daniel
9

15






KWEON Youngjun
LEE Samson Mun Hou
15

8






PAAVOLAINEN Jaakko
REIZLIN Igor
15

7






BERAN Jiri
NGUYEN Tien Nhat
14

15






GAROZZO Enrico
PITTET Alexandre
15

7






VUORINEN Niko
BANYAI Zsombor
14

15






TYCHLER Pavel
STANKEVYCH Volodymyr
15

13

 Author| Post time: 24-7-2018 14:34
| Show all posts
Men's Individual Foil
Preliminary Rounds Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Round of 64, the Athletes ranked 17th-65th will qualify for the Final Qualifying Round, the Athletes ranked 66th-95th will qualify for the First Qualifying Round

Rank
Athletes
Nation
W
%
TD
TR
+/-
1
WU Bin
6
1.00
30
5
+25
2
PAUTY Maxime
6
1.00
30
7
+23
3
RZADKOWSKI Andrzej
6
1.00
30
11
+19
3
SERRI Cedrik
6
1.00
30
11
+19
5
MATSUYAMA Kyosuke
5
1.00
25
8
+17
6
SUZUMURA Kenta
5
1.00
25
9
+16
6
CHAMLEY-WATSON Miles
5
1.00
25
9
+16
8
LEFORT Enzo
5
0.83
29
10
+19
9
ABOUELKASSEM Alaaeldin
5
0.83
29
11
+18
10
BANEUX Julien
5
0.83
28
10
+18
11
DAVIS James-Andrew
5
0.83
29
12
+17
12
SON Young Ki
5
0.83
28
11
+17
13
KAHL Alexander
5
0.83
29
14
+15
14
CADOT Jeremy
5
0.83
29
15
+14
14
ARSLANOV Timur
5
0.83
29
15
+14
16
SIESS Michal
5
0.83
28
14
+14
17
SHI Jialuo
5
0.83
25
11
+14
17
CHEUNG Siu Lun
5
0.83
25
11
+14
19
HAMZA Mohamed
5
0.83
28
15
+13
20
CHOI Nicholas Edward
5
0.83
27
14
+13
21
TSORONIS Alexander
5
0.83
28
16
+12
22
DOUGLAS Sholto
5
0.83
28
18
+10
23
POGREBNIAK Andrii
5
0.83
27
17
+10
24
BERG Thomas Lerche
5
0.83
27
18
+9
25
TOLDO Guilherme
5
0.83
26
22
+4
26
TOFALIDES Alex
4
0.80
24
8
+16
27
LEE Kwanghyun
4
0.80
24
10
+14
28
GRYGLEWSKI Krystian
4
0.80
24
11
+13
28
CHOUPENITCH Alexander
4
0.80
24
11
+13
30
MINUTO Martino
4
0.80
21
8
+13
31
MEPSTEAD Marcus
4
0.80
23
11
+12
32
HERTSYK Rostyslav
4
0.80
20
9
+11
33
VAN HAASTER Maximilien
4
0.80
23
16
+7
34
CHOI Chun Yin Ryan
4
0.80
22
15
+7
34
KLEIBRINK Benjamin
4
0.80
22
15
+7
36
MESZAROS Tamas
4
0.80
22
18
+4
37
HEO Jun
4
0.67
25
17
+8
38
MARQUES Henrique
4
0.67
25
18
+7
38
FILES Petar
4
0.67
25
18
+7
40
SANITA Andre
4
0.67
24
18
+6
41
CHAN Kevin Jerrold
4
0.67
23
17
+6
42
DOSA Daniel
4
0.67
24
19
+5
43
LLAVADOR Carlos
4
0.67
25
21
+4
44
SINTES Hamid
4
0.67
26
23
+3
45
OTAYZA Vicente
4
0.67
23
20
+3
46
SHIMBO Heitor
4
0.67
22
22
0
47
YOONG Hans Wei Shen
3
0.60
23
17
+6
48
ZHANG Zhenggang
3
0.60
22
17
+5
49
GIACON Daniel
3
0.60
19
15
+4
49
POSCHARNIG Johannes
3
0.60
19
15
+4
49
FITZGERALD Edward
3
0.60
19
15
+4
52
CHUCHUKALO Dmytro
3
0.60
20
17
+3
52
ESSAM Mohamed
3
0.60
20
17
+3
54
ZULFIKAR Mohammad
3
0.60
20
18
+2
55
LI Chen
3
0.60
22
22
0
56
HUANG Mengkai
3
0.60
19
19
0
57
NAGLE Christopher
3
0.50
24
20
+4
58
HATOEL Maor
3
0.50
26
23
+3
59
YUNES Klod
3
0.50
22
19
+3
59
SCONZO Daniel
3
0.50
22
19
+3
61
JOPPICH Peter
3
0.50
20
17
+3
62
PEREZ Nathaniel
3
0.50
26
24
+2
63
SERVELLO Augusto Antonio
3
0.50
24
22
+2
64
GAGANIDZE Luka
3
0.50
23
22
+1
65
BROWN Stephen
3
0.50
22
22
0
66
NEMETH Andras
3
0.50
21
21
0
67
KOMSIC Ivan
3
0.50
21
22
-1
68
NICANOR Michael
3
0.50
20
21
-1
69
ALVEAR Felipe
3
0.50
18
19
-1
70
TAN Lawrence Everett
3
0.50
20
22
-2
71
FRUHAUF Benjamin
3
0.50
20
25
-5
72
RAJSKI Leszek
2
0.40
18
15
+3
73
PEGGS Ben
2
0.40
16
21
-5
74
KERYHUEL Jeremy Fafa
2
0.40
13
20
-7
75
YOUSEF Khaled
2
0.40
13
21
-8
76
BROSNAN James
2
0.33
24
24
0
77
OU Feng Ming
2
0.33
20
23
-3
78
HOANG Ngoc Hieu
2
0.33
18
21
-3
79
GOJAK Antonio
2
0.33
16
21
-5
80
ALARCON Gustavo
2
0.33
20
26
-6
81
MAYAKAN Chornnasun
2
0.33
18
25
-7
81
BROSZUS Blake
2
0.33
18
25
-7
83
ALARCON Juvenal
2
0.33
17
25
-8
84
MABED Yanis Baptiste
2
0.33
16
26
-10
85
DAHLIN Kolja
2
0.33
14
27
-13
86
ABBAS Ali Fadel
1
0.20
16
23
-7
87
SCHENKEL Eli
1
0.20
15
22
-7
88
KUCEBA Vitalijs
1
0.20
14
21
-7
89
LIM Matthew James Quan Rong
1
0.20
12
20
-8
90
LECOCQ Hans Joachim
1
0.20
13
23
-10
91
LAHUNOU Uladzislau
1
0.20
11
21
-10
92
HOI Man Kit
1
0.20
9
22
-13
93
CHENG Tristan Xing Han
1
0.20
6
24
-18
94
CHEN Chih Chieh
1
0.17
20
28
-8
95
WEBBER Lucas
1
0.17
17
26
-9
96
DOUNGPATRA Sitsadipat
1
0.17
16
26
-10
97
MOHAMMAD Yaser
1
0.17
15
26
-11
98
CHEN Tse Yuan
1
0.17
13
25
-12
98
VAN CAMPENHOUT Stef
1
0.17
13
25
-12
100
OWAIDA Ali
1
0.17
14
27
-13
100
DE GREEF Stef
1
0.17
14
27
-13
102
SENIC Anatolii
1
0.17
15
29
-14
102
DEGBOE Koffi
1
0.17
15
29
-14
104
ALHARBI Abdullah
1
0.17
12
28
-16
105
LAM Sio San
1
0.17
6
28
-22
106
CANA INFANTE Kelvin
0
0.00
15
25
-10
107
CERVANTES Diego
0
0.00
11
25
-14
108
ALAMIRI Ali
0
0.00
14
30
-16
109
TETERIS Lukas
0
0.00
13
30
-17
110
TEO Zhe Bin
0
0.00
6
24
-18
111
CANCHEZ SIFUENTES Federico
0
0.00
6
25
-19
112
SAEDI Saif
0
0.00
5
24
-19
113
MUSAWI Habeeb Hasan M.
0
0.00
10
30
-20
114
AL MARZOOQI Khaled
0
0.00
5
25
-20
115
AHER Tushar Ravsaheb
0
0.00
8
30
-22
116
SALMAN Ali
0
0.00
7
30
-23
117
LIVINGSTONE Patrick
0
0.00
6
30
-24
118
ALOMAYYER Abdulmalik
0
0.00
5
30
-25
119
AL-MOHAMMEADWI Ali
0
0.00
2
30
-28

 Author| Post time: 24-7-2018 14:35
| Show all posts
Men's Individual Foil
First Qualifying Round

Athletes
Result
CHEUNG Siu Lun
Bye
-


MAYAKAN Chornnasun
ALARCON Gustavo
15

12






FITZGERALD Edward
Bye
-


Bye
ZHANG Zhenggang
-






VAN HAASTER Maximilien
Bye
-


Bye
GAGANIDZE Luka
-






BROWN Stephen
Bye
-


Bye
HERTSYK Rostyslav
-






TOLDO Guilherme
Bye
-


LIM Matthew James Quan Rong
RAJSKI Leszek
9

15






NAGLE Christopher
Bye
-


Bye
SANITA Andre
-






CHAN Kevin Jerrold
Bye
-


Bye
HUANG Mengkai
-






PEGGS Ben
KUCEBA Vitalijs
15

9


Bye
BERG Thomas Lerche
-






TSORONIS Alexander
Bye
-


DAHLIN Kolja
BROSNAN James
15

7






ESSAM Mohamed
Bye
-


Bye
SINTES Hamid
-






HEO Jun
Bye
-


Bye
SCONZO Daniel
-






ALVEAR Felipe
HOI Man Kit
15

4


Bye
GRYGLEWSKI Krystian
-






CHOUPENITCH Alexander
Bye
-


CHENG Tristan Xing Han
NICANOR Michael
14

15






JOPPICH Peter
Bye
-


Bye
MESZAROS Tamas
-






OTAYZA Vicente
Bye
-


Bye
CHUCHUKALO Dmytro
-






OU Feng Ming
MABED Yanis Baptiste
15

9


Bye
CHOI Nicholas Edward
-






HAMZA Mohamed
Bye
-


ALARCON Juvenal
HOANG Ngoc Hieu
15

5






POSCHARNIG Johannes
Bye
-


Bye
SHIMBO Heitor
-






KLEIBRINK Benjamin
Bye
-


Bye
PEREZ Nathaniel
-






KOMSIC Ivan
CHEN Chih Chieh
15

8


Bye
MINUTO Martino
-






LEE Kwanghyun
Bye
-


LAHUNOU Uladzislau
TAN Lawrence Everett
10

15






YUNES Klod
Bye
-


Bye
FILES Petar
-






LLAVADOR Carlos
Bye
-


Bye
ZULFIKAR Mohammad
-






YOUSEF Khaled
ABBAS Ali Fadel
15

9


Bye
DOUGLAS Sholto
-






POGREBNIAK Andrii
Bye
-


SCHENKEL Eli
KERYHUEL Jeremy Fafa
9

15






LI Chen
Bye
-


Bye
DOSA Daniel
-






MARQUES Henrique
Bye
-


Bye
HATOEL Maor
-






FRUHAUF Benjamin
LECOCQ Hans Joachim
15

9


Bye
TOFALIDES Alex
-






MEPSTEAD Marcus
Bye
-


WEBBER Lucas
NEMETH Andras
9

15






SERVELLO Augusto Antonio
Bye
-


Bye
CHOI Chun Yin Ryan
-






YOONG Hans Wei Shen
Bye
-


Bye
GIACON Daniel
-






GOJAK Antonio
BROSZUS Blake
15

14


Bye
SHI Jialuo
-


Men's Individual Foil
Final Qualifying Round

Athletes
Result
CHEUNG Siu Lun
MAYAKAN Chornnasun
15

13






FITZGERALD Edward
ZHANG Zhenggang
15

10






VAN HAASTER Maximilien
GAGANIDZE Luka
15

13






BROWN Stephen
HERTSYK Rostyslav
6

15






TOLDO Guilherme
RAJSKI Leszek
15

13






NAGLE Christopher
SANITA Andre
5

15






CHAN Kevin Jerrold
HUANG Mengkai
5

15






PEGGS Ben
BERG Thomas Lerche
12

15






TSORONIS Alexander
DAHLIN Kolja
15

12






ESSAM Mohamed
SINTES Hamid
8

15






HEO Jun
SCONZO Daniel
15

6






ALVEAR Felipe
GRYGLEWSKI Krystian
5

15






CHOUPENITCH Alexander
NICANOR Michael
15

5






JOPPICH Peter
MESZAROS Tamas
15

8






OTAYZA Vicente
CHUCHUKALO Dmytro
15

14






OU Feng Ming
CHOI Nicholas Edward
8

15






HAMZA Mohamed
ALARCON Juvenal
15

11






POSCHARNIG Johannes
SHIMBO Heitor
15

9






KLEIBRINK Benjamin
PEREZ Nathaniel
15

7






KOMSIC Ivan
MINUTO Martino
8

15






LEE Kwanghyun
TAN Lawrence Everett
15

5






YUNES Klod
FILES Petar
15

8






LLAVADOR Carlos
ZULFIKAR Mohammad
15

3






YOUSEF Khaled
DOUGLAS Sholto
8

15






POGREBNIAK Andrii
KERYHUEL Jeremy Fafa
15

3






LI Chen
DOSA Daniel
10

15






MARQUES Henrique
HATOEL Maor
11

15






FRUHAUF Benjamin
TOFALIDES Alex
13

15






MEPSTEAD Marcus
NEMETH Andras
15

11






SERVELLO Augusto Antonio
CHOI Chun Yin Ryan
5

15






YOONG Hans Wei Shen
GIACON Daniel
13

15






GOJAK Antonio
SHI Jialuo
2

15

 Author| Post time: 24-7-2018 14:40
| Show all posts
Women's Individual Sabre
Preliminary Rounds Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 64, the Athletes ranked 33rd-64th will qualify for the Qualifying Round

Rank
Athletes
Nation
W
%
TD
TR
+/-
1
TAMURA Norika
6
1.00
30
12
+18
2
GEORGIADOU Despina
6
1.00
30
14
+16
3
KOZACZUK Malgorzata
5
1.00
25
9
+16
3
QIAN Jiarui
5
1.00
25
9
+16
5
BOTELLO Natalia
6
1.00
30
17
+13
6
YANG Hengyu
5
1.00
25
16
+9
7
AKSAMIT Monica
5
1.00
25
18
+7
8
KOMASHCHUK Alina
5
0.83
28
9
+19
9
LAU Ywen
5
0.83
29
14
+15
9
SHELTON Aleksandra
5
0.83
29
14
+15
11
CHOI Sooyeon
5
0.83
28
15
+13
12
NAVARRO Araceli
5
0.83
29
18
+11
12
STONE Anne-Elizabeth
5
0.83
29
18
+11
14
ILIEVA Yoana
4
0.80
23
13
+10
14
WATOR Angelika
4
0.80
23
13
+10
16
SHAO Yaqi
4
0.80
22
13
+9
17
ANDREYEVA Darya
4
0.80
23
15
+8
18
VILA Laia
4
0.80
23
16
+7
19
MARCOS Sandra
4
0.80
21
14
+7
20
MARTIN-PORTUGUES Lucia
4
0.80
20
18
+2
21
KATONA Renata
4
0.67
26
14
+12
22
RODRIGUEZ Shia
4
0.67
25
14
+11
23
GULOTTA Loreta
4
0.67
26
16
+10
24
POZDNIAKOVA Sofia
4
0.67
28
19
+9
25
LAM Hin Wai
4
0.67
27
20
+7
26
AOKI Chika
4
0.67
26
21
+5
27
JIJIEISHVILI Lika
4
0.67
24
21
+3
28
SHEVELEVA Svetlana
3
0.60
23
11
+12
29
YOON Jisu
3
0.60
23
15
+8
30
HWANG Seona
3
0.60
22
18
+4
31
BAGHERZADEH Kiana
3
0.60
21
17
+4
31
PEREZ MAURICE Maria Belen
3
0.60
21
17
+4
33
FUNKE Julika
3
0.60
20
16
+4
34
AU Sin Ying
3
0.60
19
16
+3
35
CHADALAVADA ANANDHA SUNDHAR. B. D.
3
0.60
17
16
+1
36
GKOUNTOURA Theodora
3
0.50
26
22
+4
37
MA Yingjia
3
0.50
25
22
+3
38
VORONINA Olena
3
0.50
22
19
+3
39
HAFEZ Nada
3
0.50
19
18
+1
40
PERMATASARI Diah
3
0.50
23
23
0
41
FOX-GITOMER Chloe
3
0.50
22
23
-1
41
BAKASTOVA Yuliia
3
0.50
22
23
-1
43
KARIMOVA Sabina
3
0.50
21
23
-2
44
KAKHIANI Teodora
3
0.50
19
22
-3
45
KHABIBULLINA Aibike
3
0.50
18
23
-5
46
KINDLER Ann-Sophie
3
0.50
20
27
-7
47
TAKASHIMA Risa
2
0.40
20
17
+3
48
SAZANJIAN Najmeh
2
0.40
17
18
-1
49
SHCHUKLA Iryna
2
0.40
21
23
-2
50
CHANG Karen Ngai Hing
2
0.40
19
21
-2
50
BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay
2
0.40
19
21
-2
52
RAFIEI Faezeh
2
0.40
18
20
-2
53
PAGE Gabriella
2
0.40
20
23
-3
54
PUDA Marta
2
0.40
18
22
-4
55
POCHEKUTOVA Tamara
2
0.40
17
21
-4
55
TOLEDO Julieta
2
0.40
17
21
-4
57
CHEN Yu Ling
2
0.40
12
17
-5
58
BUNYATOVA Sevil
2
0.40
13
20
-7
59
PONICH Marissa
2
0.33
20
20
0
60
BUNYATOVA Sevinj
2
0.33
22
23
-1
61
TROIS Karina
2
0.33
22
26
-4
62
GETTE Lisa
2
0.33
19
24
-5
63
NOVITHA Gabhy
2
0.33
20
26
-6
64
SOW Assietou
2
0.33
17
26
-9
65
QUEROLI Caroline
1
0.20
19
20
-1
66
POKEAW Tonpan
1
0.20
20
23
-3
67
PRIKHODKO Tatyana
1
0.20
13
20
-7
68
CHAN Yin Fei
1
0.20
16
24
-8
69
SARYBAY Aigerim
1
0.20
14
23
-9
70
BAEZA CENTURION Marta
1
0.20
12
22
-10
71
BARZEGAR Parimah
1
0.20
13
24
-11
72
LASZLO Luca
1
0.20
11
22
-11
73
NGERNRUNGRUANGROJ Pornsawan
1
0.20
6
21
-15
74
BRIND'AMOUR Pamela
1
0.17
14
25
-11
75
LEE Jolie Kar Yi
1
0.17
13
26
-13
76
LEE Ann Huimin
1
0.17
14
29
-15
76
SRINUALAD Bandhita
1
0.17
14
29
-15
78
HOU Chia Ling
1
0.17
10
26
-16
79
AUTY Samantha
0
0.00
9
25
-16
80
LEE Candice Kar Hwei
0
0.00
8
25
-17
81
PASTRAN Milagros
0
0.00
12
30
-18
82
PHOKAEW Tonkhaw
0
0.00
11
30
-19
83
YI Liza
0
0.00
8
30
-22
84
SHRESTHA Kamala
0
0.00
4
30
-26

 Author| Post time: 24-7-2018 14:47
| Show all posts
Women's Individual Sabre
Qualifying Round

Athletes
Result
SHCHUKLA Iryna
SAZANJIAN Najmeh
15

4


FUNKE Julika
SOW Assietou
15

8


CHEN Yu Ling
PERMATASARI Diah
13

15


BAKASTOVA Yuliia
TOLEDO Julieta
15

7


PAGE Gabriella
KAKHIANI Teodora
15

8


MA Yingjia
BUNYATOVA Sevinj
15

6


TROIS Karina
GKOUNTOURA Theodora
2

15


KHABIBULLINA Aibike
RAFIEI Faezeh
11

15


CHANG Karen Ngai Hing
KINDLER Ann-Sophie
15

12


CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARA. B. D.
GETTE Lisa
15

11


PONICH Marissa
VORONINA Olena
15

14


KARIMOVA Sabina
PUDA Marta
12

15


POCHEKUTOVA Tamara
FOX-GITOMER Chloe
10

15


HAFEZ Nada
BUNYATOVA Sevil
15

9


NOVITHA Gabhy
AU Sin Ying
9

15


TAKASHIMA Risa
BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay
15

14

 Author| Post time: 25-7-2018 09:36
| Show all posts
Women's Individual Epée
Round of 64

Athletes
Result
NAVARRIA Mara
KUN Anna
15

9


MALLO Auriane
ROTTLER-FAUTSCH Lis
15

10




HOLMES Katharine
SHIMOOKAWA Ayaka
14

9


KRIEGER Angela
LEE Hyein
13

14








KOLOBOVA Violetta
MOELLHAUSEN Nathalie
15

11


TATARAN Amalia
LEHIS Katrina
6

15




RUTZ Barbara
SBARCIA Raluca Cristina
15

4


LIN Sheng
KANG Young Mi
12

15
















SUN Yiwen
SOZANSKA Monika
12

6


PANTELYEYEVA Kseniya
STAEHLI Laura
13

15




POCHKALOVA Anfisa
SCHMIDL Paula
15

14


KHAKIMOVA Malika
KONG Man Wai Vivian
15

12








HURLEY Kelley
CHRISTMANN Beate
15

8


UDREA Maria
MURTAZAEVA Aizanat
15

8




CANDASSAMY Marie-Florence
KUUSK Kristina
15

9


LINDE Asa
SZASZ-KOVACS Emese
11

15
































GUDKOVA Tatiana
ZAMACHOWSKA Aleksandra
11

15


HURLEY Courtney
KISKAPUSI Dora
15

12




ANDRYUSHINA Tatyana
MUMM Emelie
15

8


BOONE Kelly
ZHU Mingye
12

15








CHOI Injeong
EHLER Alexandra
15

14


HECHT Dar
HOU Guangjuan
15

13




BRUNNER Pauline
SHIN A Lam
12

11


VITALIS Coraline
NELIP Ewa
15

14
















BELJAJEVA Julia
EMBRICH Irina
7

15


KNAPIK-MIAZGA Renata
BEZHURA Dzhoan Feybi
7

8




FIAMINGO Rossella
FERNANDEZ CALLEJA Sara
15

6


OISHI Kanna
POPESCU Ana Maria
9

15








RIZZI Giulia
SANTUCCIO Alberta
15

11


KOMATA Shiori
EPEE Laurence
12

15




MASALO Olivija
BUDAI Dorina
5

15


EHAB Nardin
KRYVYTSKA Olena
8

15


Women's Individual Epée
Round of 32

Athletes
Result
NAVARRIA Mara
MALLO Auriane
15

11


HOLMES Katharine
LEE Hyein
15

8




KOLOBOVA Violetta
LEHIS Katrina
6

15


RUTZ Barbara
KANG Young Mi
15

13








SUN Yiwen
STAEHLI Laura
8

15


POCHKALOVA Anfisa
KHAKIMOVA Malika
15

14




HURLEY Kelley
UDREA Maria
12

13


CANDASSAMY Marie-Florence
SZASZ-KOVACS Emese
10

15
















ZAMACHOWSKA Aleksandra
HURLEY Courtney
14

15


ANDRYUSHINA Tatyana
ZHU Mingye
15

13




CHOI Injeong
HECHT Dar
15

10


BRUNNER Pauline
VITALIS Coraline
12

15








EMBRICH Irina
BEZHURA Dzhoan Feybi
7

10


FIAMINGO Rossella
POPESCU Ana Maria
8

15




RIZZI Giulia
EPEE Laurence
14

15


BUDAI Dorina
KRYVYTSKA Olena
6

15


Women's Individual Epée
Round of 16

Athletes
Result
NAVARRIA Mara
HOLMES Katharine
15

9


LEHIS Katrina
RUTZ Barbara
15

13




STAEHLI Laura
POCHKALOVA Anfisa
15

14


UDREA Maria
SZASZ-KOVACS Emese
10

11








HURLEY Courtney
ANDRYUSHINA Tatyana
9

8


CHOI Injeong
VITALIS Coraline
14

15




BEZHURA Dzhoan Feybi
POPESCU Ana Maria
9

15


EPEE Laurence
KRYVYTSKA Olena
10

15


Women's Individual Epée
Quarterfinals

Athletes
Result
NAVARRIA Mara
LEHIS Katrina
15

9


STAEHLI Laura
SZASZ-KOVACS Emese
14

13




HURLEY Courtney
VITALIS Coraline
15

10


POPESCU Ana Maria
KRYVYTSKA Olena
15

11


Women's Individual Epée
Semifinals

Athletes
Result
NAVARRIA Mara
STAEHLI Laura
15

8


HURLEY Courtney
POPESCU Ana Maria
13

14


Women's Individual Epée
Gold Medal Match

Athletes
Result
NAVARRIA Mara
POPESCU Ana Maria
13

9

 Author| Post time: 25-7-2018 12:19
| Show all posts
Men's Individual Sabre
Round of 64

Athletes
Result
GU Bongil
AMER Mohamed
15

6


LU Yang
GORDON Shaul
12

15




HUEBERS Richard
SHIMAMURA Tomohiro
15

11


LOW Ho Tin
SAMELE Luigi
14

15








KIM Junghwan
OCINSKI Jakub
15

12


ARFA Fares
DOLNICEANU Tiberiu
10

15




MONTANO Aldo
LAMBERT Maxence
13

15


WEBB Jonathan
CURATOLI Luca
8

15
















IBRAGIMOV Kamil
DE RIDDER Arne
15

10


TEODOSIU Iulian
KIRPICHOU Kiryl
15

10




XU Yingming
DI TELLA Pascual Maria
15

6


LUCCHETTI Stefano Ivan
HARTUNG Max
6

15








BERRE' Enrico
BAZADZE Beka
15

8


SZABO Matyas
DANILENKO Dmitriy
14

15




LOKHANOV Konstantin
YOSHIDA Kento
9

15


KARIM Nurzhan
SZATMARI Andras
7

15
































DERSHWITZ Eli
PUNDYK Dmytro
15

4


YAN Yinghui
BAHER ARESBARAN Farzad
15

9




WAGNER Benedikt
ROMERO Eliecer
15

9


STATSENKO Oleksiy
RESHETNIKOV Veniamin
11

15








APITHY Bolade
SAMER Mohab
15

6


WANG Shi
SEITZ Tom
13

15




BAZADZE Sandro
BADEA Alin
9

15


YILDIRIM Enver
SZILAGYI Aron
13

15
















ANSTETT Vincent
FONG Zheng Jie
15

4


KIM Junho
LOSS Geoffrey
15

13




ABEDINI Mojtaba
YAGODKA Andriy
14

15


LAM Hin Chung
PAKDAMAN Ali
13

15








HOMER Daryl
VORONOV Kostiantyn
15

7


GEMESI Csanad
HONEYBONE James
15

13




DRAGOMIR George
FERJANI Fares
10

15


TOKUNAN Kenta
OH Sanguk
12

15


Men's Individual Sabre
Round of 32

Athletes
Result
GU Bongil
GORDON Shaul
15

5


HUEBERS Richard
SAMELE Luigi
11

15




KIM Junghwan
DOLNICEANU Tiberiu
15

11


LAMBERT Maxence
CURATOLI Luca
9

15








IBRAGIMOV Kamil
TEODOSIU Iulian
15

10


XU Yingming
HARTUNG Max
14

15




BERRE' Enrico
DANILENKO Dmitriy
15

12


YOSHIDA Kento
SZATMARI Andras
13

15
















DERSHWITZ Eli
YAN Yinghui
15

12


WAGNER Benedikt
RESHETNIKOV Veniamin
15

13




APITHY Bolade
SEITZ Tom
15

9


BADEA Alin
SZILAGYI Aron
11

15








ANSTETT Vincent
KIM Junho
12

15


YAGODKA Andriy
PAKDAMAN Ali
12

15




HOMER Daryl
GEMESI Csanad
15

8


FERJANI Fares
OH Sanguk
15

8


Men's Individual Sabre
Round of 16

Athletes
Result
GU Bongil
SAMELE Luigi
15

5


KIM Junghwan
CURATOLI Luca
15

10




IBRAGIMOV Kamil
HARTUNG Max
15

7


BERRE' Enrico
SZATMARI Andras
13

15








DERSHWITZ Eli
WAGNER Benedikt
15

14


APITHY Bolade
SZILAGYI Aron
10

15




KIM Junho
PAKDAMAN Ali
15

14


HOMER Daryl
FERJANI Fares
13

15


Men's Individual Sabre
Quarterfinals

Athletes
Result
GU Bongil
KIM Junghwan
10

15


IBRAGIMOV Kamil
SZATMARI Andras
15

9




DERSHWITZ Eli
SZILAGYI Aron
15

11


KIM Junho
FERJANI Fares
15

13


Men's Individual Sabre
Semifinals

Athletes
Result
KIM Junghwan
IBRAGIMOV Kamil
15

13


DERSHWITZ Eli
KIM Junho
15

14


Men's Individual Sabre
Gold Medal Match

Athletes
Result
KIM Junghwan
DERSHWITZ Eli
15

11

 Author| Post time: 25-7-2018 13:36
| Show all posts
Men's Individual Epée
Round of 64

Athletes
Result
NIKISHIN Bogdan
HOYLE Jacob
10

8


PEREIRA Yulen
LUGO Grabiel
15

12




BLAIS-BELANGER Marc-Antoine
GALLY Aymerick
15

8


FONG Hoi Sun
PARK Kyoungdoo
7

15








REDLI Andras
BAYARD Alexis
12

15


KWEON Youngjun
KRAFT Dennis
15

10




ELSAYED Ahmed
BRINKMANN Marco
10

15


MCDOWALD Curtis
SCHMIDT Richard
15

8
















HEINZER Max
FAVA Alex
11

12


NYCZ Mateusz
PRIINITS Sten
15

14




BIDA Sergey
ALIMZHANOV Elmir
9

10


ELSOKKARY Ahmad
LIMARDO GASCON Ruben
8

15








SANTARELLI Andrea
XUE Yangdong
15

4


RODRIGUEZ John Edison
KHODOS Sergey
11

15




VON DER OSTEN Frederik
GLAZKOV Nikita
13

9


BELLMANN Lukas
PARK Sangyoung
12

15
































JUNG Jinsun
IBANEZ Alvaro
13

15


HERPE Ido
TULEN Tristan
12

11




ALEXANIN Dmitriy
BANYAI Zsombor
15

12


GAROZZO Enrico
FICHERA Marco
4

15








KANO Koki
PAAVOLAINEN Jaakko
15

14


CANDEIAS Ricardo
KURBANOV Ruslan
15

11




GUSTIN Ronan
BESKIN Grigori
w/o


NGUYEN Phuoc Den
BOREL Yannick
8

15
















PIZZO Paolo
TYCHLER Pavel
15

6


SVICHKAR Roman
TURNAU Peeter
15

3




ZAWROTNIAK Radoslaw
BERTA Daniel
15

12


ALIMOV Fayzulla
LUGONES RUGGERI Jesus Andres
15

10








MINOBE Kazuyasu
FREILICH Yuval Shalom
3

4


BARGUES Manuel
ANTKIEWICZ Mateusz
15

14




LIMARDO Jesus
STEFFEN Benjamin
13

15


NGUYEN Tien Nhat
NOVOSJOLOV Nikolai
15

14


Men's Individual Epée
Round of 32

Athletes
Result
NIKISHIN Bogdan
PEREIRA Yulen
15

8


BLAIS-BELANGER Marc-Antoine
PARK Kyoungdoo
8

7




BAYARD Alexis
KWEON Youngjun
9

11


BRINKMANN Marco
MCDOWALD Curtis
6

15








FAVA Alex
NYCZ Mateusz
15

9


ALIMZHANOV Elmir
LIMARDO GASCON Ruben
12

14




SANTARELLI Andrea
KHODOS Sergey
8

9


VON DER OSTEN Frederik
PARK Sangyoung
11

15
















IBANEZ Alvaro
HERPE Ido
9

15


ALEXANIN Dmitriy
FICHERA Marco
5

4




KANO Koki
CANDEIAS Ricardo
15

9


BESKIN Grigori
BOREL Yannick
14

15








PIZZO Paolo
SVICHKAR Roman
14

15


ZAWROTNIAK Radoslaw
ALIMOV Fayzulla
14

15




FREILICH Yuval Shalom
BARGUES Manuel
15

11


STEFFEN Benjamin
NGUYEN Tien Nhat
15

8


Men's Individual Epée
Round of 16

Athletes
Result
NIKISHIN Bogdan
BLAIS-BELANGER Marc-Antoine
15

6


KWEON Youngjun
MCDOWALD Curtis
6

15




FAVA Alex
LIMARDO GASCON Ruben
8

15


KHODOS Sergey
PARK Sangyoung
10

15








HERPE Ido
ALEXANIN Dmitriy
14

15


KANO Koki
BOREL Yannick
14

15




SVICHKAR Roman
ALIMOV Fayzulla
15

14


FREILICH Yuval Shalom
STEFFEN Benjamin
10

15


Men's Individual Epée
Quarterfinals

Athletes
Result
NIKISHIN Bogdan
MCDOWALD Curtis
15

10


LIMARDO GASCON Ruben
PARK Sangyoung
13

10




ALEXANIN Dmitriy
BOREL Yannick
5

15


SVICHKAR Roman
STEFFEN Benjamin
15

12


Men's Individual Epée
Semifinals

Athletes
Result
NIKISHIN Bogdan
LIMARDO GASCON Ruben
4

7


BOREL Yannick
SVICHKAR Roman
15

11


Men's Individual Epée
Gold Medal Match

Athletes
Result
LIMARDO GASCON Ruben
BOREL Yannick
4

15

 Author| Post time: 25-7-2018 14:29
| Show all posts
Women's Individual Foil
Round of 64

Athletes
Result
DERIGLAZOVA Inna
BEARDMORE Kate
15

2


JELINSKA Martyna
CECCHINI Gabriela
15

14




KIKUCHI Komaki
MOSKOVSKA Anastasiya
15

7


MOHAMED Aida
ROSS Nicole
9

15








TRIPAPINA Svetlana
HONG Hyo Jin
15

12


BLAZE Anita
FU Yiting
12

15




KREISS Fanny
SHI Yue
15

14


MORMANDI Flavia Johana
THIBUS Ysaora
4

15
















SAUER Anne
PRESCOD Nzingha
8

15


HUO Xingxin
HONG Seo In
10

15




AZUMA Sera
MARINO Maria
15

9


HAMPEL Eva
JEON Hee Sook
15

8








EBERT Leonie
GIMENEZ Isis
15

5


MAROTTA Emily
MARTYANOVA Marta
13

15




WOHLGEMUTH Olivia
CHENG Hsin
15

6


MOINDROT-ZILLIOX Naomi
ERRIGO Arianna
5

15
































KIEFER Lee
KONDRICZ Kata
15

9


GOLDIE Alanna
INOSTROZA Arantza
15

11




LU Margaret
LYCZBINSKA Hanna
6

8


VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta
WALCZYK Julia
4

15








NAM Hyunhee
ELSHARKAWY Yara
15

3


GUYART Astrid
SYNORADZKA Martyna
13

12




UENO Yuka
SCHREIBER Ester
15

8


RANVIER Pauline
BOUBAKRI Ines
14

15
















HARVEY Eleanor
CLARKE Freya
15

4


KARAMETE Irem
CHEN Qingyuan
15

11




CHEUNG Kimberley Vanessa
CINI Chiara
8

15


TARANENKO Anna
MANCINI Camilla
5

15








MIYAWAKI Karin
CHENTSOVA Kateryna
10

15


DIAZ Maria Teresa
SENYUTA Alexandra
14

15




ZAGIDULLINA Adelina
RYAN Kelleigh
15

12


CATANTAN Samantha Kyle
VOLPI Alice
4

15


Women's Individual Foil
Round of 32

Athletes
Result
DERIGLAZOVA Inna
JELINSKA Martyna
15

5


KIKUCHI Komaki
ROSS Nicole
5

15




TRIPAPINA Svetlana
FU Yiting
15

11


KREISS Fanny
THIBUS Ysaora
8

15








PRESCOD Nzingha
HONG Seo In
15

9


AZUMA Sera
HAMPEL Eva
12

15




EBERT Leonie
MARTYANOVA Marta
7

6


WOHLGEMUTH Olivia
ERRIGO Arianna
8

15
















KIEFER Lee
GOLDIE Alanna
15

8


LYCZBINSKA Hanna
WALCZYK Julia
15

10




NAM Hyunhee
GUYART Astrid
6

15


UENO Yuka
BOUBAKRI Ines
13

15








HARVEY Eleanor
KARAMETE Irem
15

3


CINI Chiara
MANCINI Camilla
9

15




CHENTSOVA Kateryna
SENYUTA Alexandra
15

14


ZAGIDULLINA Adelina
VOLPI Alice
6

15


Women's Individual Foil
Round of 16

Athletes
Result
DERIGLAZOVA Inna
ROSS Nicole
15

7


TRIPAPINA Svetlana
THIBUS Ysaora
9

15




PRESCOD Nzingha
HAMPEL Eva
15

7


EBERT Leonie
ERRIGO Arianna
5

15








KIEFER Lee
LYCZBINSKA Hanna
15

9


GUYART Astrid
BOUBAKRI Ines
14

15




HARVEY Eleanor
MANCINI Camilla
10

15


CHENTSOVA Kateryna
VOLPI Alice
2

15


Women's Individual Foil
Quarterfinals

Athletes
Result
DERIGLAZOVA Inna
THIBUS Ysaora
14

15


PRESCOD Nzingha
ERRIGO Arianna
11

15




KIEFER Lee
BOUBAKRI Ines
13

15


MANCINI Camilla
VOLPI Alice
9

15


Women's Individual Foil
Semifinals

Athletes
Result
THIBUS Ysaora
ERRIGO Arianna
15

2


BOUBAKRI Ines
VOLPI Alice
7

15


Women's Individual Foil
Gold Medal Match

Athletes
Result
THIBUS Ysaora
VOLPI Alice
12

15

 Author| Post time: 26-7-2018 08:32
| Show all posts
Women's Individual Sabre
Round of 64

Athletes
Result
KHARLAN Olga
PONICH Marissa
15

7


ANDREYEVA Darya
SHAO Yaqi
14

15




TAMURA Norika
PEREZ MAURICE Maria Belen
15

9


FUNKE Julika
CRISCIO Martina
13

15








VECCHI Irene
BAKASTOVA Yuliia
15

7


LAM Hin Wai
KOMASHCHUK Alina
7

15




LAU Ywen
POZDNIAKOVA Sofia
3

15


FOX-GITOMER Chloe
WOZNIAK Dagmara
8

15
















GREGORIO Rossella
CHANG Karen Ngai Hing
11

15


KATONA Renata
STONE Anne-Elizabeth
6

15




BOTELLO Natalia
SHEVELEVA Svetlana
10

15


MA Yingjia
LIMBACH Anna
14

15








FUKUSHIMA Shihomi
GKOUNTOURA Theodora
11

15


YOON Jisu
KOZACZUK Malgorzata
14

15




NAVARRO Araceli
MARTIN-PORTUGUES Lucia
13

15


RAFIEI Faezeh
MARTON Anna
13

15
































PASCU Bianca
PAGE Gabriella
15

12


MARCOS Sandra
ILIEVA Yoana
9

15




QIAN Jiarui
HWANG Seona
15

10


CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARAR. B. D.
LEMBACH Charlotte
6

15








EGORIAN Yana
HAFEZ Nada
15

6


JIJIEISHVILI Lika
YANG Hengyu
10

15




CHOI Sooyeon
RODRIGUEZ Shia
15

10


SHCHUKLA Iryna
KIM Jiyeon
15

12
















BRUNET Manon
TAKASHIMA Risa
12

15


GULOTTA Loreta
SHELTON Aleksandra
13

15




AKSAMIT Monica
AOKI Chika
6

15


PERMATASARI Diah
VELIKAYA Sofya
6

15








PUSZTAI Liza
AU Sin Ying
15

14


BAGHERZADEH Kiana
GEORGIADOU Despina
9

15




WATOR Angelika
VILA Laia
11

15


PUDA Marta
BERDER Cecilia
12

15


Women's Individual Sabre
Round of 32

Athletes
Result
KHARLAN Olga
SHAO Yaqi
13

15


TAMURA Norika
CRISCIO Martina
13

15




VECCHI Irene
KOMASHCHUK Alina
15

12


POZDNIAKOVA Sofia
WOZNIAK Dagmara
15

10








CHANG Karen Ngai Hing
STONE Anne-Elizabeth
12

15


SHEVELEVA Svetlana
LIMBACH Anna
15

8




GKOUNTOURA Theodora
KOZACZUK Malgorzata
15

10


MARTIN-PORTUGUES Lucia
MARTON Anna
13

15
















PASCU Bianca
ILIEVA Yoana
15

5


QIAN Jiarui
LEMBACH Charlotte
15

11




EGORIAN Yana
YANG Hengyu
15

14


CHOI Sooyeon
SHCHUKLA Iryna
14

15








TAKASHIMA Risa
SHELTON Aleksandra
10

15


AOKI Chika
VELIKAYA Sofya
13

15




PUSZTAI Liza
GEORGIADOU Despina
13

15


VILA Laia
BERDER Cecilia
13

15


Women's Individual Sabre
Round of 16

Athletes
Result
SHAO Yaqi
CRISCIO Martina
15

13


VECCHI Irene
POZDNIAKOVA Sofia
12

15




STONE Anne-Elizabeth
SHEVELEVA Svetlana
15

13


GKOUNTOURA Theodora
MARTON Anna
15

12








PASCU Bianca
QIAN Jiarui
14

15


EGORIAN Yana
SHCHUKLA Iryna
15

14




SHELTON Aleksandra
VELIKAYA Sofya
7

15


GEORGIADOU Despina
BERDER Cecilia
14

15


Women's Individual Sabre
Quarterfinals

Athletes
Result
SHAO Yaqi
POZDNIAKOVA Sofia
12

15


STONE Anne-Elizabeth
GKOUNTOURA Theodora
15

14




QIAN Jiarui
EGORIAN Yana
12

15


VELIKAYA Sofya
BERDER Cecilia
15

13


Women's Individual Sabre
Semifinals

Athletes
Result
POZDNIAKOVA Sofia
STONE Anne-Elizabeth
15

6


EGORIAN Yana
VELIKAYA Sofya
14

15


Women's Individual Sabre
Gold Medal Match

Athletes
Result
POZDNIAKOVA Sofia
VELIKAYA Sofya
15

13

 Author| Post time: 26-7-2018 09:10
| Show all posts
Men's Individual Foil
Round of 64

Athletes
Result
FOCONI Alessio
JOPPICH Peter
15

11


CHEUNG Siu Lun
SIESS Michal
8

15




WU Bin
HERTSYK Rostyslav
15

12


VAN HAASTER Maximilien
SHIKINE Takahiro
15

8








ZHEREBCHENKO Dmitry
SINTES Hamid
10

11


TOLDO Guilherme
LEFORT Enzo
6

15




ABOUELKASSEM Alaaeldin
BERG Thomas Lerche
15

8


OTAYZA Vicente
CHEREMISINOV Alexey
4

15
















GAROZZO Daniele
FITZGERALD Edward
15

10


TSORONIS Alexander
SON Young Ki
8

15




MATSUYAMA Kyosuke
GRYGLEWSKI Krystian
15

5


SANITA Andre
LE PECHOUX Erwann
9

15








HA Taegyu
HEO Jun
7

15


CHOUPENITCH Alexander
RZADKOWSKI Andrzej
15

13




KAHL Alexander
CHOI Nicholas Edward
15

13


HUANG Mengkai
MASSIALAS Alexander
15

13
































KRUSE Richard
HATOEL Maor
15

7


HAMZA Mohamed
ARSLANOV Timur
11

15




SERRI Cedrik
MINUTO Martino
3

15


CHOI Chun Yin Ryan
CHEUNG Ka Long
8

15








MEINHARDT Gerek
DOSA Daniel
13

15


LEE Kwanghyun
SUZUMURA Kenta
15

7




DAVIS James-Andrew
DOUGLAS Sholto
15

14


POSCHARNIG Johannes
CASSARA Andrea
8

15
















SAFIN Timur
GIACON Daniel
15

14


POGREBNIAK Andrii
BANEUX Julien
15

13




CHAMLEY-WATSON Miles
TOFALIDES Alex
11

15


LLAVADOR Carlos
SAITO Toshiya
15

8








AVOLA Giorgio
KLEIBRINK Benjamin
15

7


MEPSTEAD Marcus
PAUTY Maxime
7

15




CADOT Jeremy
SHI Jialuo
15

12


YUNES Klod
IMBODEN Race
9

15


Men's Individual Foil
Round of 32

Athletes
Result
FOCONI Alessio
SIESS Michal
15

1


WU Bin
VAN HAASTER Maximilien
12

15




SINTES Hamid
LEFORT Enzo
4

15


ABOUELKASSEM Alaaeldin
CHEREMISINOV Alexey
15

14








GAROZZO Daniele
SON Young Ki
15

12


MATSUYAMA Kyosuke
LE PECHOUX Erwann
7

15




HEO Jun
CHOUPENITCH Alexander
15

8


KAHL Alexander
HUANG Mengkai
15

12
















KRUSE Richard
ARSLANOV Timur
15

11


MINUTO Martino
CHEUNG Ka Long
14

15




DOSA Daniel
LEE Kwanghyun
12

15


DAVIS James-Andrew
CASSARA Andrea
15

10








SAFIN Timur
POGREBNIAK Andrii
15

12


TOFALIDES Alex
LLAVADOR Carlos
12

15




AVOLA Giorgio
PAUTY Maxime
15

11


CADOT Jeremy
IMBODEN Race
13

15


Men's Individual Foil
Round of 16

Athletes
Result
FOCONI Alessio
VAN HAASTER Maximilien
15

12


LEFORT Enzo
ABOUELKASSEM Alaaeldin
15

12




GAROZZO Daniele
LE PECHOUX Erwann
15

6


HEO Jun
KAHL Alexander
15

7








KRUSE Richard
CHEUNG Ka Long
15

6


LEE Kwanghyun
DAVIS James-Andrew
7

15




SAFIN Timur
LLAVADOR Carlos
13

15


AVOLA Giorgio
IMBODEN Race
15

11


Men's Individual Foil
Quarterfinals

Athletes
Result
FOCONI Alessio
LEFORT Enzo
15

8


GAROZZO Daniele
HEO Jun
14

15




KRUSE Richard
DAVIS James-Andrew
15

12


LLAVADOR Carlos
AVOLA Giorgio
15

10


Men's Individual Foil
Semifinals

Athletes
Result
FOCONI Alessio
HEO Jun
15

12


KRUSE Richard
LLAVADOR Carlos
15

11


Men's Individual Foil
Gold Medal Match

Athletes
Result
FOCONI Alessio
KRUSE Richard
15

8

 Author| Post time: 26-7-2018 09:33
| Show all posts
Women's Team Epée
Round of 32

Athletes
Result
China
Bye
-


Israel
Canada
40

45




Germany
Thailand
45

30


Lithuania
Italy
19

45








South Korea
Bye
-


Egypt
Romania
35

45




Hungary
Switzerland
45

31


Bye
France
-
















Russia
Bye
-


Singapore
Spain
30

38




Ukraine
Venezuela
w/o


Bye
Poland
-








United States
Congo DR
w/o


Australia
Hong Kong
29

45




Japan
Sweden
45

29


Bye
Estonia
-


Women's Team Epée
Round of 16

Athletes
Result
China
Canada
45

34


Germany
Italy
42

36




South Korea
Romania
36

30


Hungary
France
23

45








Russia
Spain
40

21


Ukraine
Poland
37

45




United States
Hong Kong
45

30


Japan
Estonia
32

43


Women's Team Epée
9th-16th Places Quarterfinals

Athletes
Result
Canada
Italy
24

45


Romania
Hungary
45

37




Spain
Ukraine
40

45


.HGK Hong Kong
Japan
45

39


Women's Team Epée
Quarterfinals

Athletes
Result
China
Germany
45

36


South Korea
France
45

40




Russia
Poland
38

37


United States
Estonia
24

23


Women's Team Epée
13th-16th Places Semifinals

Athletes
Result
Canada
Hungary
35

45


Spain
Japan
36

45


Women's Team Epée
9th-12th Places Semifinals

Athletes
Result
Italy
Romania
27

26


Ukraine
.HGK Hong Kong
45

42


Women's Team Epée
5th-8th Places Semifinals

Athletes
Result
Germany
France
38

45


Poland
Estonia
33

43


Women's Team Epée
Semifinals

Athletes
Result
China
South Korea
21

25


Russia
United States
25

27


Women's Team Epée
15th Place Match

Athletes
Result
Canada
Spain
45

35


Women's Team Epée
13th Place Match

Athletes
Result
Hungary
Japan
45

43


Women's Team Epée
11th Place Match

Athletes
Result
Romania
Hong Kong
24

32


Women's Team Epée
9th Place Match

Athletes
Result
Italy
Ukraine
45

32


Women's Team Epée
7th Place Match

Athletes
Result
Germany
Poland
33

45


Women's Team Epée
5th Place Match

Athletes
Result
France
Estonia
45

40


Women's Team Epée
Bronze Medal Match

Athletes
Result
China
Russia
45

42


Women's Team Epée
Gold Medal Match

Athletes
Result
South Korea
United States
17

18

 Author| Post time: 26-7-2018 09:45
| Show all posts
Men's Team Sabre
Round of 32

Athletes
Result
South Korea
Bye
-


Colombia
Hong Kong
11

45




Romania
Chinese Taipei
45

21


Iraq
France
18

45








United States
Bye
-


Thailand
Georgia
20

45




Ukraine
Argentina
45

37


Bye
Iran
-
















Hungary
Bye
-


Chile
Japan
29

45




Canada
Singapore
45

22


Bye
Germany
-








Russia
Congo DR
w/o


Australia
China
28

45




Great Britain
Egypt
45

38


Bye
Italy
-


Men's Team Sabre
Round of 16

Athletes
Result
South Korea
Hong Kong
45

24


Romania
France
43

45




United States
Georgia
38

45


Ukraine
Iran
34

45








Hungary
Japan
45

34


Canada
Germany
37

45




Russia
China
45

37


Great Britain
Italy
22

45


Men's Team Sabre
9th-16th Places Quarterfinals

Athletes
Result
Hong Kong
Romania
32

45


United States
Ukraine
45

43




Japan
Canada
38

45


China
Great Britain
45

44


Men's Team Sabre
Quarterfinals

Athletes
Result
South Korea
France
45

38


Georgia
Iran
45

37




Hungary
Germany
45

43


Russia
Italy
31

45


Men's Team Sabre
13th-16th Places Semifinals

Athletes
Result
Hong Kong
Ukraine
31

45


Japan
Great Britain
43

45


Men's Team Sabre
9th-12th Places Semifinals

Athletes
Result
Romania
United States
45

35


Canada
China
45

38


Men's Team Sabre
5th-8th Places Semifinals

Athletes
Result
France
Iran
44

45


Germany
Russia
45

33


Men's Team Sabre
Semifinals

Athletes
Result
South Korea
Georgia
45

34


Hungary
Italy
42

45


Men's Team Sabre
15th Place Match

Athletes
Result
Hong Kong
Japan
45

44


Men's Team Sabre
13th Place Match

Athletes
Result
Ukraine
Great Britain
45

43


Men's Team Sabre
11th Place Match

Athletes
Result
United States
China
45

27


Men's Team Sabre
9th Place Match

Athletes
Result
Romania
Canada
45

22


Men's Team Sabre
7th Place Match

Athletes
Result
France
Russia
43

45


Men's Team Sabre
5th Place Match

Athletes
Result
Iran
Germany
44

45


Men's Team Sabre
Bronze Medal Match

Athletes
Result
Georgia
Hungary
36

45


Men's Team Sabre
Gold Medal Match

Athletes
Result
South Korea
Italy
45

39

 Author| Post time: 29-7-2018 08:55
| Show all posts
Women's Team Foil
Round of 32

Athletes
Result
Italy
Bye
-


Brazil
Egypt
w/o




China
Bye
-


Bye
Japan
-








Germany
Bye
-


Philippines
Hong Kong
38

45




Sweden
Singapore
35

36


Bye
France
-
















United States
Bye
-


Australia
Spain
27

45




Hungary
Thailand
45

19


Bye
Canada
-








South Korea
Bye
-


Bye
Poland
-




Ukraine
Chinese Taipei
45

30


Bye
Russia
-


Women's Team Foil
Round of 16

Athletes
Result
Italy
Brazil
45

12


China
Japan
31

45




Germany
Hong Kong
45

21


Singapore
France
18

45








United States
Spain
45

22


Hungary
Canada
39

44




South Korea
Poland
45

30


Ukraine
Russia
26

45


Women's Team Foil
9th-16th Places Quarterfinals

Athletes
Result
Brazil
China
40

45


Hong Kong
Singapore
45

20




Spain
Hungary
30

45


Poland
Ukraine
45

34


Women's Team Foil
Quarterfinals

Athletes
Result
Italy
Japan
45

29


Germany
France
38

45




United States
Canada
45

19


South Korea
Russia
40

38


Women's Team Foil
13th-16th Places Semifinals

Athletes
Result
Brazil
Singapore
w/o


Spain
Ukraine
44

45


Women's Team Foil
9th-12th Places Semifinals

Athletes
Result
China
Hong Kong
45

36


Hungary
Poland
29

45


Women's Team Foil
5th-8th Places Semifinals

Athletes
Result
Japan
Germany
45

36


Canada
Russia
34

31


Women's Team Foil
Semifinals

Athletes
Result
Italy
France
45

29


United States
South Korea
45

22


Women's Team Foil
15th Place Match

Athletes
Result
Singapore
Spain
w/o


Women's Team Foil
13th Place Match

Athletes
Result
Brazil
Ukraine
28

45


Women's Team Foil
11th Place Match

Athletes
Result
Hong Kong
Hungary
20

45


Women's Team Foil
9th Place Match

Athletes
Result
China
Poland
39

40


Women's Team Foil
7th Place Match

Athletes
Result
Germany
Russia
45

36


Women's Team Foil
5th Place Match

Athletes
Result
Japan
Canada
45

39


Women's Team Foil
Bronze Medal Match

Athletes
Result
France
South Korea
35

26


Women's Team Foil
Gold Medal Match

Athletes
Result
Italy
United States
35

45

 Author| Post time: 29-7-2018 09:19
| Show all posts
Men's Team Epée
Round of 64

Athletes
Result
France
Bye
-


Iraq
United Arab Emirates
45

37




Venezuela
Bye
-


Bye
Egypt
-








Czech Republic
Bye
-


Bye
Colombia
-




Sweden
Bye
-


Bye
United States
-
















Switzerland
Bye
-


Bye
Chile
-




Hong Kong
Bye
-


Bye
Israel
-








Estonia
Bye
-


Bye
Spain
-




Australia
Bye
-


Bye
Italy
-
































South Korea
Bye
-


Bye
Vietnam
-




Denmark
Bye
-


Bye
Kazakhstan
-








Japan
Bye
-


Bye
Poland
-




Finland
Bye
-


Bye
Hungary
-
















Ukraine
Bye
-


Bye
Netherlands
-




Uzbekistan
Bye
-


Bye
China
-








Germany
Bye
-


Bye
Argentina
-




Singapore
Bye
-


Bye
Russia
-


Men's Team Epée
Round of 32

Athletes
Result
France
Iraq
45

29


Venezuela
Egypt
45

42




Czech Republic
Colombia
45

24


Sweden
United States
39

45








Switzerland
Chile
45

25


Hong Kong
Israel
32

45




Estonia
Spain
30

45


Australia
Italy
24

45
















South Korea
Vietnam
45

32


Denmark
Kazakhstan
45

38




Japan
Poland
36

25


Finland
Hungary
23

45








Ukraine
Netherlands
39

37


Uzbekistan
China
43

44




Germany
Argentina
45

37


Singapore
Russia
21

45


Men's Team Epée
Round of 16

Athletes
Result
France
Venezuela
45

32


Czech Republic
United States
36

42




Switzerland
Israel
45

39


Spain
Italy
19

20








South Korea
Denmark
45

37


Japan
Hungary
25

26




Ukraine
China
36

45


Germany
Russia
34

38


Men's Team Epée
9th-16th Places Quarterfinals

Athletes
Result
Venezuela
Czech Republic
36

45


Israel
Spain
40

45




Denmark
Japan
39

45


Ukraine
Germany
32

45


Men's Team Epée
Quarterfinals

Athletes
Result
France
United States
45

44


Switzerland
Italy
36

35




South Korea
Hungary
45

36


China
Russia
23

40


Men's Team Epée
13th-16th Places Semifinals

Athletes
Result
Venezuela
Israel
35

45


Denmark
Ukraine
35

45


Men's Team Epée
9th-12th Places Semifinals

Athletes
Result
Czech Republic
Spain
40

45


Japan
Germany
42

31


Men's Team Epée
5th-8th Places Semifinals

Athletes
Result
United States
Italy
30

45


Hungary
China
30

29


Men's Team Epée
Semifinals

Athletes
Result
France
Switzerland
38

45


South Korea
Russia
45

35


Men's Team Epée
15th Place Match

Athletes
Result
Venezuela
Denmark
45

38


Men's Team Epée
13th Place Match

Athletes
Result
Israel
Ukraine
35

45


Men's Team Epée
11th Place Match

Athletes
Result
Czech Republic
Germany
11

9


Men's Team Epée
9th Place Match

Athletes
Result
Spain
Japan
32

40


Men's Team Epée
7th Place Match

Athletes
Result
United States
China
24

25


Men's Team Epée
5th Place Match

Athletes
Result
Italy
Hungary
20

33


Men's Team Epée
Bronze Medal Match

Athletes
Result
France
Russia
35

45


Men's Team Epée
Gold Medal Match

Athletes
Result
Switzerland
South Korea
36

31

 Author| Post time: 29-7-2018 09:50
| Show all posts
Women's Team Sabre
Round of 32

Athletes
Result
Italy
Bye
-


Thailand
Azerbaijan
37

45




Hungary
Bye
-


Bye
Japan
-








United States
Bye
-


Bye
Hong Kong
-




Canada
Bye
-


Bye
Russia
-
















South Korea
Bye
-


Singapore
Germany
37

45




Poland
Bye
-


Bye
Ukraine
-








China
Bye
-


Bye
Spain
-




Kazahstan
Iran
39

45


Bye
France
-


Women's Team Sabre
Round of 16

Athletes
Result
Italy
Azerbaijan
45

34


Hungary
Japan
45

33




United States
Hong Kong
45

33


Canada
Russia
27

45








South Korea
Germany
45

33


Poland
Ukraine
23

45




China
Spain
45

44


Iran
France
31

45


Women's Team Sabre
9th-16th Places Quarterfinals

Athletes
Result
Azerbaijan
Japan
34

45


Hong Kong
Canada
35

45




Germany
Poland
45

43


Spain
Iran
45

34


Women's Team Sabre
Quarterfinals

Athletes
Result
Italy
Hungary
45

34


United States
Russia
42

45




South Korea
Ukraine
45

37


China
France
42

45


Women's Team Sabre
13th-16th Places Semifinals

Athletes
Result
Azerbaijan
Hong Kong
45

29


Poland
Iran
43

45


Women's Team Sabre
9th-12th Places Semifinals

Athletes
Result
Japan
Canada
45

29


Germany
Spain
35

45


Women's Team Sabre
5th-8th Places Semifinals

Athletes
Result
Hungary
United States
41

45


Ukraine
China
45

44


Women's Team Sabre
Semifinals

Athletes
Result
Italy
Russia
44

45


South Korea
France
42

45


Women's Team Sabre
15th Place Match

Athletes
Result
Hong Kong
Poland
22

45


Women's Team Sabre
13th Place Match

Athletes
Result
Azerbaijan
Iran
45

36


Women's Team Sabre
11th Place Match

Athletes
Result
Canada
Germany
36

45


Women's Team Sabre
9th Place Match

Athletes
Result
Japan
Spain
45

39


Women's Team Sabre
7th Place Match

Athletes
Result
Hungary
China
45

27


Women's Team Sabre
5th Place Match

Athletes
Result
United States
Ukraine
45

34


Women's Team Sabre
Bronze Medal Match

Athletes
Result
Italy
South Korea
40

45


Women's Team Sabre
Gold Medal Match

Athletes
Result
Russia
France
35

45

 Author| Post time: 29-7-2018 10:13
| Show all posts
Men's Team Foil
Round of 32

Athletes
Result
United States
Bye
-


Brazil
Hungary
43

45




China
FIE Team
45

22


Chinese Taipei
Germany
23

45








France
Bye
-


Singapore
Great Britain
29

45




Hong Kong
Belgium
45

34


Bye
Russia
-
















South Korea
Bye
-


Canada
Denmark
31

45




Egypt
Algeria
w/o


Iraq
Japan
14

45








Ukraine
Philippines
45

22


Colombia
Poland
3

45




Australia
Chile
44

37


Bye
Italy
-


Men's Team Foil
Round of 16

Athletes
Result
United States
Hungary
45

26


China
Germany
45

44




France
Great Britain
45

26


Hong Kong
Russia
28

45








South Korea
Denmark
45

28


Egypt
Japan
32

45




Ukraine
Poland
43

45


Australia
Italy
34

45


Men's Team Foil
9th-16th Places Quarterfinals

Athletes
Result
Hungary
Germany
45

40


Great Britain
Hong Kong
45

35




Denmark
Egypt
41

45


Ukraine
Australia
41

45


Men's Team Foil
Quarterfinals

Athletes
Result
United States
China
45

19


France
Russia
36

45




South Korea
Japan
45

35


Poland
Italy
23

45


Men's Team Foil
13th-16th Places Semifinals

Athletes
Result
Germany
Hong Kong
42

45


Denmark
Ukraine
45

35


Men's Team Foil
9th-12th Places Semifinals

Athletes
Result
Hungary
Great Britain
38

45


Egypt
Australia
45

28


Men's Team Foil
5th-8th Places Semifinals

Athletes
Result
China
France
31

45


Japan
Poland
39

45


Men's Team Foil
Semifinals

Athletes
Result
United States
Russia
45

29


South Korea
Italy
30

45


Men's Team Foil
15th Place Match

Athletes
Result
Germany
Ukraine
45

32


Men's Team Foil
13th Place Match

Athletes
Result
Hong Kong
Denmark
45

26


Men's Team Foil
11th Place Match

Athletes
Result
Hungary
Australia
45

44


Men's Team Foil
9th Place Match

Athletes
Result
Great Britain
Egypt
40

41


Men's Team Foil
7th Place Match

Athletes
Result
China
Japan
30

45


Men's Team Foil
5th Place Match

Athletes
Result
France
Poland
45

40


Men's Team Foil
Bronze Medal Match

Athletes
Result
Russia
South Korea
45

35


Men's Team Foil
Gold Medal Match

Athletes
Result
United States
Italy
34

45

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

7-12-2021 00:03 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list