|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Archery WA Indoor World Cup 2016 - 2017

[Copy link]
Post time: 20-10-2016 19:08
| Show all posts |Read mode
Archery WA Indoor World Cup 2016 - 2017

Multi-Stage Event - 26 November 2016 - 11 February 2017


No Official Website | Totallympics Discussion Thread


Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
November 26th - November 27th, 2016 Marrakesh
Men's+Women's
Completed
December 10th - December 11th, 2016 Bangkok
Men's+Women's
Completed
January 20th - January 22nd, 2017 Nimes
Men's+Women's
Completed
February 11th, 2017 Las Vegas
Men's+Women's
Completed


Total Events

Event
Total
Men's Indoor Individual Compound
4
Men's Indoor Individual Recurve
4
Women's Indoor Individual Compound
4
Women's Indoor Individual Recurve
4


Points System
Archery WA Indoor World Cup 2016 - 2017 Ranking

Las Vegas

Place
Points
1st
100
2nd
85
3rd
70
4th
60
5th
52
6th
48
7th
44
8th
40
9th
37
10th
36
11th
35
12th
34
13th
33
14th
32
15th
31
16th
30
17th
27
19th
26
21st
25
23rd
24
25th
23
27th
22
29th
21
31st
20
33rd
9
37th
8
41st
7
45th
6
49th
5
53rd
4
57th
3
61st
2
65th...
1

Nimes

Place
Points
1st
100
2nd
85
3rd
70
4th
60
5th
52
6th
48
7th
44
8th
40
9th
30
17th
20
33rd
9
37th
8
41st
7
45th
6
49th
5
53rd
4
57th
3
61st
2
65th...
1

Marrakesh, Bangkok

Place
Points
1st
50
2nd
43
3rd
35
4th
30
5th
26
6th
24
7th
22
8th
20
9th
15
17th
10
33rd...
1
 Author| Post time: 21-11-2016 20:00
| Show all posts
Men's Indoor Individual Compound
Non-Olympic Event

Final Ranking
The Top 16 Athletes will qualify for the World Cup Final

Rank
Athletes
Nation
Points
1
HANSEN Stephan
250
2
SCHLOESSER Mike
178
3
BEAUBOUEF Chance
115
4
DEATON Bridger
98
5
MORGAN Tate
90
6
TEDFORD Paul
85
7
WILDE Reo
83
8
COUSINS Dave
82
9
SCHAFF Kristofer
80
10
BROADWATER Jesse
78
11
DELOBELLE Fabien
74
12
HOUSER David
72
13
ANDERSON Steve
68
14
BLAZQUEZ Alberto
59
15
OROSZ Viktor
57
16
NENCIONI Michele
56
17
PAGNI Sergio
55
17
WILDE Logan
55
19
BUDEN Domagoj
54
20
DAMSBO Martin
52
21
ELZINGA Peter
47
21
GELLENTHIEN Braden
47
23
JUUTILAINEN Mikko
46
24
WIFLER Alex
41
25
VAVRO Mario
39
26
DELOCHE Pierre-Julien
31
27
THACKER Donnie
29
28
VINCENT Shawnn
21
29
TEDFORD Aaron
17
30
SULLIVAN Matt
14
31
DARUM Andreas
12
31
DE GRANDIS Jocelyn
12
31
DOUSSOT Christophe
12
31
QUIQUERE Antoine
12
31
WILKEY Kevin
12
36
HONG Sung Ho
11
37
CHECKEROSKI Timothy
10
37
GILLINGHAM Timothy
10
37
VAN EIL Thomas
10
40
PAGNONI Federico
9
41
RYALS George
8
42
ASBACH Jens
6
42
CARMINIO Antonio
6
42
MANFULL Steven
6
42
SORRELLS Caleb
6
46
BURRI Kevin
5
46
CHRISTENBERRY Darrin
5
48
ALBISHRI Darwish
3
48
BASS Henry
3
48
REYES Brandon
3
51
BONDON Morgan
2
51
CARDOSO Mario
2
51
COPIN Frédéric
2
51
DAVAAKHUU Shagjsuren
2
51
DE VOGELAERE Jochem
2
51
DELIVEYNE Frederic
2
51
DEMEY Dominiek
2
51
DOLDERMAN Sander
2
51
GERARD Nathan
2
51
LAVRENTIEV Oleg
2
51
LEIJON Peter
2
51
RUBBEN Guillaume
2
51
SCHLANGEN Jake
2
51
STAS Hareld
2
51
VAN POTTELBERG Giovanni
2

 Author| Post time: 21-11-2016 20:00
| Show all posts
Men's Indoor Individual Recurve
Non-Olympic Event

Final Ranking
The Top 16 Athletes will qualify for the World Cup Final

Rank
Athletes
Nation
Points
1
ELLISON Brady
205
2
OH Jin Hyek
152
3
VALLADONT Jean-Charles
136
4
DAS Atanu
130
5
GYE Dong Hyun
127
6
MANDIA Massimiliano
116
7
FISSORE Matteo
104
8
KU Bonchan
95
9
GARRETT Zach
92
10
KIM Joo Wan
88
11
HALL Tom
84
12
MULOT Florent
75
13
IM Ji Wan
70
14
ANTOINE Thomas
64
15
HUSTON Patrick
63
16
VERMA Atul
57
17
BIDAULT Jerome
57
18
VAN DER VEN Rick
50
19
SANNA Michael
47
20
GIROUILLE Romain
44
21
WUNDERLE Victor
42
22
FAUCHERON Thomas
30
23
DANIEL Lucas
29
24
AUBERT Thomas
28
25
CHUI Chun Man
17
26
BATAA Purevsuren
16
27
DELOISON Daniel
6
28
EBRAHIMI SADRABADI Omid
5
28
ZHANG He
5
30
BESTER Dawid
4
31
KANNAN Sathish Kumar
2
31
WANG Hongsheng
2

 Author| Post time: 21-11-2016 20:01
| Show all posts
Women's Indoor Individual Compound
Non-Olympic Event

Final Ranking
The Top 16 Athletes will qualify for the World Cup Final

Rank
Athletes
Nation
Points
1
JENSEN Tanja
224
2
SONNICHSEN Sarah
155
3
WENTZEL Danelle
125
4
AVDEEVA Natalia
121
5
COX Cassidy
120
6
SO Chae Won
119
7
ELLISON Toja
110
8
VINOGRADOVA Mariia
110
9
PRIEELS Sarah
103
10
TONIOLI Marcella
93
11
MARCOS Andrea
86
12
SONG Yun Soo
83
13
COLIN Christie
54
14
PAVLIK Kali
52
15
OCHOA-ANDERSON Linda
51
16
CROOK Dahlia
47
17
ANEAR Erika
39
17
DIAKOVA Viktoriia
39
19
VERMEULEN Jody
35
20
DE LAAT Sanne
33
21
LAURSEN Louise
28
21
VAN CASPEL Inge
28
23
LOGINOVA Albina
27
24
KELLER Lexi
21
25
GREENWOOD Hope
20
26
DIAB Bernadette
19
27
BROWN Hannah
15
27
LANTEE Anne
15
29
VAN DER LOOY Sandra
13
30
POZNIAKOVA Tetiana
12
31
TENJIN Satoko
11
32
COUWENBERG Martine
10
33
CLARK Daisy
9
34
JONES Naomi
3
34
ZHANG Lin
3
36
CHUPIN Julie
2
36
MARTINEZ CALVO Raquel
2

 Author| Post time: 21-11-2016 20:01
| Show all posts
Women's Indoor Individual Recurve
Non-Olympic Event

Final Ranking
The Top 16 Athletes will qualify for the World Cup Final

Rank
Athletes
Nation
Points
1
PARK Sehui
173
2
JIN Yun
170
3
MANDIA Claudia
153
4
ROMAN Aida
151
5
SONG Jiyung
135
6
SIM Yeji
106
7
KIM Minjung
99
8
PITMAN Bryony
97
9
KIM Hyejin
96
10
KIM Eun Jung
93
11
CHANG Hye Jin
85
12
JEON Hunyoung
83
13
DEGN Randi
82
14
BAYARDO Gabriela
78
15
JU Hyebhin
77
16
LORIG Khatuna
77
17
PARNAT Reena
76
18
JUNG Dasomi
66
19
DE GRANDIS Melina
58
20
LIONETTI Pia
51
21
BENNETT SHELTON Laura
45
22
DEINEKO Iliana
43
23
YUN Mi Jin
41
24
LIM Heeseon
35
25
DIELEN Nathalie
29
26
FORD Eileen Lee
19
27
USHERENKO Olga
18
28
STEVENSON Kathleen Roberts
17

 Author| Post time: 21-11-2016 20:26
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016




Events

  • Men's Indoor Individual Compound (1/4)
  • Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
  • Women's Indoor Individual Compound (1/4)
  • Women's Indoor Individual Recurve (1/4)


Official Schedule
Western European Time (GMT)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, November 26th
08:30 Men's Indoor Individual Compound Qualification
08:30 Women's Indoor Individual Recurve Qualification
12:30 Men's Indoor Individual Compound Round of 32
12:30 Women's Indoor Individual Recurve Round of 32
13:30 Men's Indoor Individual Recurve Qualification
13:30 Women's Indoor Individual Compound Qualification
17:30 Men's Indoor Individual Recurve Round of 32
17:30 Women's Indoor Individual Compound Round of 32


Sunday, November 27th
10:35 Men's Indoor Individual Compound Round of 16
10:35 Men's Indoor Individual Recurve Round of 16
10:35 Women's Indoor Individual Compound Round of 16
10:35 Women's Indoor Individual Recurve Round of 16
11:30 Men's Indoor Individual Compound Quarterfinals
11:30 Men's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
11:30 Women's Indoor Individual Compound Quarterfinals
11:30 Women's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
12:05 Men's Indoor Individual Compound Semifinals
12:05 Men's Indoor Individual Recurve Semifinals
12:05 Women's Indoor Individual Compound Semifinals
12:05 Women's Indoor Individual Recurve Semifinals
15:00 Women's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
15:17 Women's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
15:34 Men's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
15:51 Men's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
16:10 Women's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
16:25 Women's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match
16:40 Men's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
16:55 Men's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match



Draws





 Author| Post time: 27-11-2016 17:26
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SCHLOESSER Mike
599
2
HANSEN Stephan
596
3
ELZINGA Peter
594
3
GELLENTHIEN Braden
594
3
HOUSER David
594
3
OROSZ Viktor
594
7
DARUM Andreas
593
7
PAGNI Sergio
593
9
DELOBELLE Fabien
592
10
DAMSBO Martin
591
11
BLAZQUEZ Alberto
589
11
TAHERI Omid
589
13
SIMONELLI Alberto
588
13
WIFLER Alex
588
15
EBADI Esmaeil
587
16
NENCIONI Michele
587
16
POMPEO Antonio
587
18
TEDFORD Aaron
585
18
TULLINI Michele
585
20
PETTENAZZO Federico
583
21
MIOR Viviano
582
22
BANG Jan
581
22
DE GRANDIS Jocelyn
581
22
KAZEMPOUR Amir
581
22
KIANZAD Majid
581
22
SEIMANDI Giuseppe
581
27
CORBEZ Charles
580
27
QUIQUERE Antoine
580
29
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto
579
30
MARTINEZ ORTIZ Borja
579
31
FALLAHI Mehrdad
578S.O.
31
WHITTINGHAM Allistair
578S.O.
33
SUT Jesse
578
34
DAULEU Ludovic
577
35
VRLEC Lovro
576
36
LUPI Lorenzo
572
37
REGA Brad
571
38
ROY Sebastien
567
39
LAURSEN Martin
567
40
MORICE Alexandre
565
41
HORNER Philippe
564
42
HANSEN-DAMM Mathias
562
43
DURAND Damien
560
44
GUDJONSSON Gudmundur Orn
557
45
TRILLO BARRAGAN Carlos Manuel
555
46
DALL Lars
552
47
CARISTO Claude
552
48
STEPIEN Maciej
550
49
OBAID Salem
545
50
HAUKSSON Snorri
543
51
THRUN Friedhelm
539
52
FRHANI Younes
537
53
GUNNARSSON Runar
534
54
FARAHI Rachid
534
55
HAMDOUNE El Mehdi
530
56
RAJI Amine
530
57
ALBISHRI Darwish
529
58
ALSUWAIDI Obaid
529
59
LECOINTE Erik
516
60
CH-CHAKOURI Mohamed
478

 Author| Post time: 27-11-2016 17:46
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROMAN Aida
584
2
PITMAN Bryony
581
3
BAYARDO Gabriela
576
4
PARNAT Reena
571
5
MANDIA Claudia
568
6
BETTLES Sarah
562
7
TIPPING Rebekah
560
8
BERLIOZ Laetitia
556
9
DE GRANDIS Melina
548
10
LIONETTI Pia
528
11
DAXBOCK Astrid
524
12
WEISS Sandrine
523
13
BENNETT SHELTON Laura
520
14
CARROUE Anne-Laure
513
15
FARFRA Loubna
513
16
SAINT DIZIER Veronique
505
17
WILLEMENOT Nathalie
503
18
OUADOUDI Fatine
498
19
FORD Eileen
493
20
ZAGALO Maria Joao
474
21
DAVIS Emma
472
22
OUBERRI Khaoula
464
23
RIOUX Gaelle
461
24
EL ANSARI Maroua
451
25
BECKERS Eefje
443
26
PIPARI Aude
441
27
ABOULAHRISSE Nawal
405
28
HEITZE Ulrike
401
29
EL OUADOUDI Amal
339
30
EL ABDELAOUI Elhajja
312
31
EL MANSOURI Hana
209

 Author| Post time: 27-11-2016 19:00
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
WHITTINGHAM Allistair
150

145


POMPEO Antonio
NENCIONI Michele
144

149




DELOBELLE Fabien
SEIMANDI Giuseppe
146

145


KIANZAD Majid
DARUM Andreas
14410*

14410








GELLENTHIEN Braden
CORBEZ Charles
148

131


MIOR Viviano
TAHERI Omid
14610

14610*




WIFLER Alex
PETTENAZZO Federico
147

141


PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto
HOUSER David
146

149
















ELZINGA Peter
MARTINEZ ORTIZ Borja
149

141


TULLINI Michele
SIMONELLI Alberto
142

148




BLAZQUEZ Alberto
BANG Jan
149

141


QUIQUERE Antoine
OROSZ Viktor
145

147








PAGNI Sergio
KAZEMPOUR Amir
148

147


DE GRANDIS Jocelyn
DAMSBO Martin
147

148




EBADI Esmaeil
TEDFORD Aaron
146

147


FALLAHI Mehrdad
HANSEN Stephan
146

147


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
NENCIONI Michele
150

146


DELOBELLE Fabien
KIANZAD Majid
147

144




GELLENTHIEN Braden
TAHERI Omid
147

145


WIFLER Alex
HOUSER David
148

146








ELZINGA Peter
SIMONELLI Alberto
149

147


BLAZQUEZ Alberto
OROSZ Viktor
146

149




PAGNI Sergio
DAMSBO Martin
149

150


TEDFORD Aaron
HANSEN Stephan
146

149


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
DELOBELLE Fabien
150

147


GELLENTHIEN Braden
WIFLER Alex
147

146




ELZINGA Peter
OROSZ Viktor
147

149


DAMSBO Martin
HANSEN Stephan
14810

14810*


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
GELLENTHIEN Braden
147

146


OROSZ Viktor
HANSEN Stephan
143

147


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
GELLENTHIEN Braden
OROSZ Viktor
148

149


Men's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
HANSEN Stephan
147

148

 Author| Post time: 27-11-2016 19:24
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
ROMAN Aida
Bye
-


WILLEMENOT Nathalie
SAINT DIZIER Veronique
6

0




DE GRANDIS Melina
EL ANSARI Maroua
6

0


BECKERS Eefje
BERLIOZ Laetitia
0

6








MANDIA Claudia
HEITZE Ulrike
6

0


DAVIS Emma
WEISS Sandrine
0

6




BENNETT SHELTON Laura
ZAGALO Maria Joao
6

4


EL OUADOUDI Amal
PARNAT Reena
0

6
















BAYARDO Gabriela
EL ABDELAOUI Elhajja
6

0


FORD Eileen
CARROUE Anne-Laure
5

6




DAXBOCK Astrid
OUBERRI Khaoula
7

1


ABOULAHRISSE Nawal
BETTLES Sarah
0

6








TIPPING Rebekah
PIPARI Aude
6

2


RIOUX Gaelle
LIONETTI Pia
0

6




FARFRA Loubna
OUADOUDI Fatine
6

0


EL MANSOURI Hana
PITMAN Bryony
w/o


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ROMAN Aida
WILLEMENOT Nathalie
6

0


DE GRANDIS Melina
BERLIOZ Laetitia
6

5




MANDIA Claudia
WEISS Sandrine
6

2


BENNETT SHELTON Laura
PARNAT Reena
0

6








BAYARDO Gabriela
CARROUE Anne-Laure
6

0


DAXBOCK Astrid
BETTLES Sarah
0

6




TIPPING Rebekah
LIONETTI Pia
3

7


FARFRA Loubna
PITMAN Bryony
0

6


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ROMAN Aida
DE GRANDIS Melina
6

5


MANDIA Claudia
PARNAT Reena
1

7




BAYARDO Gabriela
BETTLES Sarah
3

7


LIONETTI Pia
PITMAN Bryony
2

6


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
ROMAN Aida
PARNAT Reena
7

1


BETTLES Sarah
PITMAN Bryony
5

6


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
PARNAT Reena
BETTLES Sarah
6

0


Women's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
ROMAN Aida
PITMAN Bryony
4

6

 Author| Post time: 5-12-2016 21:02
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ELLISON Brady
598
2
FISSORE Matteo
587
3
WUNDERLE Victor
587
4
MANDIA Massimiliano
586
5
HALL Tom
582
6
ASHRAFI Sadegh
579
7
TAVERNIER Olivier
578
8
BIDAULT Jerome
578
9
CARUSO Paolo
577
10
MOLFESE Fabio
576
11
MORELLO Marco
574
12
MULOT Florent
572
13
LIBERT Eric
572
14
SANNA Michael
570
15
ELALAOUI Ismail
569
16
LEMAIRE Gerald
568
17
DELSHAD Hassan
567
18
BOSSARD Florian
566
19
HALL Conor
565
20
GERZAIN Pierre
565
21
HUSTON Patrick
562
22
ALVES Jorge
560
23
HERMENT Mickael
560
24
AUBERT Thomas
559
25
PIRALI NAJAFABADI Amin
558
26
ELBENNAYE Rachid
557
27
DIMOV Veliko
554
28
HAMMED Mohamed
553
29
GUDJONSSON Gudmundur Orn
553
30
LOUCHE Benjamin
545
31
JELLOUN Mohamed
541
32
EL BISSAR Aziz
540
33
BOUGHAZAL Saad
536
34
BEN BRAHIM Saber
531
35
BOSSARD Michel
527
36
BOUCHANE Mohamed
520
37
GILBERT Stephane
519
38
CABREIRA Armando
517
39
ZAVATTARI Giovanni
515
40
PEARSON Gareth
513
41
DAY Leslie
513
42
ALSABIE Osamah
513
43
MAATOUQI Hicham
507
44
APPIETTO Christian
502
45
HUNEL Philippe
502
46
AL HAMMADI Obaid
500
47
BAHNIF Hassan
496
48
BOUBRAHMI Naoufal
493
49
BOUKESTANE Jamal
491
50
ALBLOOSHI Mohamed R.
486
51
ALBLOOSHI Mohammedsultan
482
52
GISLASON Olafur
480
53
ELBARKOUKI Yassine
470
54
RAHAL Abderahmen
469
55
PEYRONEL Sergio
465
56
EINARSSON Tryggvi
454
57
ECKE Thomas
454
58
FRANCLET Claude
441
59
DUKES Malcolm
429
60
JONSSON Ingolfur Rafn
428
61
BOUMMANE Abdelmajid
424
62
SINAPI Valter
422
63
SINDABAD Youssef
418
64
DENIS Alain
408
65
ZEROUAL Adnan
405
66
BEZZAT Yahya
402
67
BENRAHMOUNE Mohamed
389
68
CHADLI Adil
365
69
SBAI TANJI Mounir
364
70
AL RASHDI Matar
359
71
SAYAD Rachid
351
72
MESKINAOUI Badr
325
73
NASSIH Yassine
288
74
REGURAGUI Hamza
265
75
HAIDAR Anass
258
76
MOUHSSINE Said
243
77
ELALLALI Abdelkarim
206

 Author| Post time: 12-12-2016 18:17
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WENTZEL Danelle
593
2
TONIOLI Marcella
589
3
SONNICHSEN Sarah
586
4
MARCOS Andrea
585
5
ELLISON Toja
583
6
COX Cassidy
581
7
ANASTASIO Anastasia
580
8
FRANCHINI Irene
580
9
ANEAR Erika
579
10
JENSEN Tanja
579
11
GHORBANI Fereshteh
578
12
FINESSI Monica
578
13
STUCHIN Margot
578
14
LAURSEN Louise
575
15
CROOK Dahlia
575
16
VERMEULEN Jody
574
17
PRIEELS Sarah
574
18
GREENWOOD Hope
573
19
JENNINGS Claudine
570
20
GOLAFSHANSICHANI Atyeh
570
21
HONARMANDASHEGHABADI Vida
569
22
GOMEZ Maria
568
23
FOGLIO Alessia
566
24
HASHEMPURE Alemeh Sadat
565
25
PAVLIK Kali
562
26
DAXBOCK Astrid
560
27
SHAFIELAVIJEH Afsaneh
559
28
BERMUDEZ Rebeca
553
29
ELZINGA Vanessa
530
30
EL FAIZ Souad
505
31
TRITICHI Mina
464
32
EL MAHIRI Amal
307
33
PEYTON Babette
248

 Author| Post time: 12-12-2016 19:24
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
ELLISON Brady
EL BISSAR Aziz
6

0


DELSHAD Hassan
LEMAIRE Gerald
6

4




CARUSO Paolo
AUBERT Thomas
6

0


PIRALI NAJAFABADI Amin
BIDAULT Jerome
0

6








HALL Tom
HAMMED Mohamed
7

3


HUSTON Patrick
MULOT Florent
5

6




LIBERT Eric
GERZAIN Pierre
6

2


GUDJONSSON Gudmundur Orn
MANDIA Massimiliano
2

6
















WUNDERLE Victor
LOUCHE Benjamin
6

5


HALL Conor
SANNA Michael
0

6




MORELLO Marco
ALVES Jorge
7

1


DIMOV Veliko
ASHRAFI Sadegh
4

6








TAVERNIER Olivier
ELBENNAYE Rachid
7

1


HERMENT Mickael
MOLFESE Fabio
0

6




ELALAOUI Ismail
BOSSARD Florian
6

2


JELLOUN Mohamed
FISSORE Matteo
0

6


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ELLISON Brady
DELSHAD Hassan
7

1


CARUSO Paolo
BIDAULT Jerome
6

0




HALL Tom
MULOT Florent
0

6


LIBERT Eric
MANDIA Massimiliano
2

6








WUNDERLE Victor
SANNA Michael
2

6


MORELLO Marco
ASHRAFI Sadegh
6

0




TAVERNIER Olivier
MOLFESE Fabio
4

6


ELALAOUI Ismail
FISSORE Matteo
0

6


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ELLISON Brady
CARUSO Paolo
6

0


MULOT Florent
MANDIA Massimiliano
0

6




SANNA Michael
MORELLO Marco
6

4


MOLFESE Fabio
FISSORE Matteo
3

7


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
ELLISON Brady
MANDIA Massimiliano
6

2


SANNA Michael
FISSORE Matteo
5

6


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
MANDIA Massimiliano
SANNA Michael
6

2


Men's Indoor Individual Recurve (1/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
ELLISON Brady
FISSORE Matteo
6

2

 Author| Post time: 12-12-2016 19:43
| Show all posts
Stage 1

Marrakesh (MAR) - 26 November 2016 - 27 November 2016


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
WENTZEL Danelle
EL MAHIRI Amal
149

118


PRIEELS Sarah
VERMEULEN Jody
146

144




ANEAR Erika
HASHEMPURE Alemeh Sadat
146

147


PAVLIK Kali
FRANCHINI Irene
141

147








ELLISON Toja
BERMUDEZ Rebeca
145

141


HONARMANDASHEGHABADI Vida
FINESSI Monica
143

141




STUCHIN Margot
GOLAFSHANSICHANI Atyeh
143

144


ELZINGA Vanessa
MARCOS Andrea
132

141
















SONNICHSEN Sarah
EL FAIZ Souad
147

128


JENNINGS Claudine
LAURSEN Louise
144

146




GHORBANI Fereshteh
GOMEZ Maria
147

141


SHAFIELAVIJEH Afsaneh
COX Cassidy
142

143








ANASTASIO Anastasia
DAXBOCK Astrid
146

143


FOGLIO Alessia
JENSEN Tanja
141

146




CROOK Dahlia
GREENWOOD Hope
146

143


TRITICHI Mina
TONIOLI Marcella
119

146


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
WENTZEL Danelle
PRIEELS Sarah
149

144


HASHEMPURE Alemeh Sadat
FRANCHINI Irene
145

146




ELLISON Toja
HONARMANDASHEGHABADI Vida
148

140


GOLAFSHANSICHANI Atyeh
MARCOS Andrea
142

146








SONNICHSEN Sarah
LAURSEN Louise
143

146


GHORBANI Fereshteh
COX Cassidy
145

146




ANASTASIO Anastasia
JENSEN Tanja
1449

14410


CROOK Dahlia
TONIOLI Marcella
142

144


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
WENTZEL Danelle
FRANCHINI Irene
147

143


ELLISON Toja
MARCOS Andrea
146

145




LAURSEN Louise
COX Cassidy
143

146


JENSEN Tanja
TONIOLI Marcella
143

148


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
WENTZEL Danelle
ELLISON Toja
147

144


COX Cassidy
TONIOLI Marcella
146

148


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
ELLISON Toja
COX Cassidy
145

144


Women's Indoor Individual Compound (1/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
WENTZEL Danelle
TONIOLI Marcella
146

145

 Author| Post time: 12-12-2016 20:14
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


No Official Website | Totallympics Discussion Thread


Events

  • Men's Indoor Individual Compound (2/4)
  • Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
  • Women's Indoor Individual Compound (2/4)
  • Women's Indoor Individual Recurve (2/4)


Official Schedule
Indochina Time (GMT +7)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, December 10th
08:00 Men's Indoor Individual Compound Qualification
12:00 Women's Indoor Individual Compound Qualification
12:00 Women's Indoor Individual Recurve Qualification
16:00 Men's Indoor Individual Recurve Qualification


Sunday, December 11th
08:45 Men's Indoor Individual Compound Round of 32
08:45 Women's Indoor Individual Recurve Round of 32
10:05 Men's Indoor Individual Recurve Round of 32
10:05 Women's Indoor Individual Compound Round of 32
10:55 Men's Indoor Individual Compound Round of 16
10:55 Men's Indoor Individual Recurve Round of 16
10:55 Women's Indoor Individual Compound Round of 16
10:55 Women's Indoor Individual Recurve Round of 16
11:30 Men's Indoor Individual Compound Quarterfinals
11:30 Men's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
11:30 Women's Indoor Individual Compound Quarterfinals
11:30 Women's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
12:05 Men's Indoor Individual Compound Semifinals
12:05 Men's Indoor Individual Recurve Semifinals
12:05 Women's Indoor Individual Compound Semifinals
12:05 Women's Indoor Individual Recurve Semifinals
14:00 Women's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
14:17 Women's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
14:34 Men's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
14:51 Men's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
15:10 Women's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
15:25 Women's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match
15:40 Men's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
15:55 Men's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match



Draws





Post time: 25-12-2016 22:51
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SCHLOESSER Mike
599
2
MAHBOUBI MATBOOE Nima
592
3
WILDE Reo
590
4
KIANZAD Majid
590
5
DELOBELLE Fabien
588
6
JUUTILAINEN Mikko
588
7
CHOI Yonghee
587
8
CHOI Eun-Kyu
587
9
WILDE Logan
587
10
DEATON Bridger
586
11
EBADI Esmaeil
586
12
DOUSSOT Christophe
585
13
TAHERI Omid
584
14
BLAZQUEZ Alberto
584
15
KIM Taeyoon
584
16
SUN Yingjie
584
17
BUDEN Domagoj
582
18
FALLAHI Mehrdad
582
19
WEI Huang
581
20
AHMADI Majid
581
21
HE Ying
579
22
VERMA Abhishek
578
23
MADANDAR Mohammad
578
24
YIP Pui Lam
577
25
WANG Jin
577
26
TAMBRCHI Seyed Mohammad
576
27
HING Sung Ho
576
28
PASWAN Sudhakar Kumar
576
29
SAIDARA Daliya
575
30
WANG Cong
574
31
PHOHIRAN Khwanchai
574
32
BAHADUR POUDELCHHETRI Khya.
573S.O.:10*
33
ALIMOHAMMADBEIKY Alireza
573S.O.:10
33
MILNE Jonathon
573S.O.:10
33
XING Yifei
573S.O.:9
36
MAJAZIDALFARD Ali
573S.O.:9
37
ZHU Yueming
572
38
AUNGAPHINAN Anon
572
39
DAVAAKHUU Shagjsuren
571
40
LIU Jersey
570
41
LV Chunbin
570
42
GHONCHI Vahid
569
42
REGA Brad
569
44
EBADI Jebraeil
568
44
ISA Mohd Firdaus
568
44
MUNDA Ramesh
568
47
YU Jiaqi
568
48
THIANTHONG Sirawit
567
49
LI Xiaozhou
567
50
WICHAYAPONGKUL Tophong
566
51
CHEAH Ricci
566
51
MOSAIE MAJDABADYNO Moham. R.
566
53
PUN Lakshman Kumar
565
54
ADITHYA Jambu Ramesh
565
54
MOHD AZMI Aiman Syahmi
565
56
ZHANG Leran
565
57
LIU Xiao Guang
564
58
MOHD KAMAROLZAMAN Nik Ah. D.
563
59
ZHANG Yuliang
562
60
TAN Long
561
61
LEUNG Wing Chi
561
62
DAI Zhiqiang
561
63
ZARASVAND Mostafa
560
64
MOHANARAJA Khambeswaran
560
65
HO Yan Kit
560
66
HOO Kok Meng
560
66
LUO Bo
560
68
HATTORI Kazumasa
559
69
YU Peng
558
70
JAVAN HAGHIGHI Mohammad Raso.
557
71
JI Huaiyuan
557
72
SUWANNAPATIP Pramuk
556
73
ABHINAV Jain
555
74
TABRI Ramli
555
75
MENG XiangHui
555
76
GUAN Jian
555
77
MENG Fanqiang
553
78
ZHANG Zhifeng
552
79
GUO Rongchang
552
80
BENYASRI Napatt
551
81
ZHAO Lei
551
82
KOUSHIC Vishaal
549
83
GANESAN Khaarran
548
84
ALSUWAIDI Obaid
548
85
MOHD RAZI Mohd Zamer
547
86
MALAIARISOON Sanpawat
547
87
JOTHIVEL Sreevarsh
544
88
DACHURATANA Wasawat
543
89
BEY Tenzing Hilary
541
90
ZHANG E
541
91
KUMAR Gurung Kishore
539
92
OBAID Salem
538
93
SINGNIL Narinthorn
538
94
ZHANG Xiaodong
537
95
HAMEDI Muhammad Haziq
536
96
LI Peng
535
97
LIU Bin
535
98
WEI Lai
534
99
SHEN Tian
533
100
DENNY Denny
533
101
LIU Hui
531
102
MAT TAIB Khairil Syazwan
529
103
SINGH CHEEMA Karanveer
527
104
ALBISHRI Darwish
526
105
SUN Yongchao
526
106
LIU Qing
521
107
GAO Zhelong
507
108
SU Jiongxi
501
109
XI Peitong
499
110
MOHD ROZMIZI Ahmad Ikhwan
486
111
LIU Hong
483
112
LI Tai
453

Post time: 25-12-2016 22:52
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AVDEEVA Natalia
586
2
HASHEMPURE Alemeh Sadat
580
3
SO Chae Won
580
4
PRIEELS Sarah
579
5
VINOGRADOVA Mariia
578
6
SONG Yun Soo
578
7
OH Jieun
577
8
CROOK Dahlia
576
9
SONNICHSEN Sarah
576
10
WENTZEL Danelle
574
11
MANEESOMBATKUL Kanyavee
571
12
PAVLIK Kali
569
13
JUNSOOK Nareumon
568
14
HONARMANDASHEGHABADI Vida
567
15
GHORBANI Fereshteh
567
16
ALIPOUR Masoumeh
564
17
SILAKOVA Sofia
561
18
GOLAFSHANSICHANI Atyeh
559
19
KELLER Lexi
557
20
DIAB Bernadette
557
21
DETCHOKUL Sunee
556
22
KIM Hyeonju
555
23
SHAFIELAVIJEH Afsaneh
555
24
ASITIMUNG Kullanid
553
25
ANUTARAPORN Suvaporn
552
26
GE You Yi
549
27
TENJIN Satoko
548
28
ZHAO Peishan
546
29
WU Guangjie
545
30
DU Lin
541
31
KAMIYA Chieko
540
32
MOHD AZMI Amira Syaqira
536
33
KOUSHIC Aksheiya
533
34
ZEINALITAJRISHI Monireh
528
35
ZHANG Lin
515
36
ROSLI Nurdiyanah
432

Post time: 25-12-2016 22:53
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIM Yeji
594
2
SONG Jiyung
592
3
JEON Hunyoung
589
4
KIM Minjung
587
5
YUN Jin
585
6
JU Hyebhin
585
7
JUNG Dasomi
583
8
YUN Mi Jin
583
9
PARK Sehui
581
10
CHANG Hye Jin
580
11
LORIG Khatuna
579
12
KIM Hyejin
578
13
KIM Eun Jung
576
14
BHAKAT Ankita
574
15
BAYARDO Gabriela
573
16
MAJHI Laxmi Rani
572
17
KUMARI Deepika
569
18
MATSUMOTO Ayane
563
19
SINGH Prachi
558
20
LAISHRAM Bombayla Devi
557
21
WANG Wan
555
22
BURIULY Rimil
554
23
LIM Heeseon
550
24
KAEWCHOMPHU Kanoknapus
549
25
JANTIMA Natthakan
549
26
BENNETT SHELTON Laura
537
27
KING Tayla
533
28
ALSUWAIDI Maitha
530
29
INKHAM Nattapat
530
30
ARTSALEE Sataporn
527
31
USHERENKO Olga
526
32
GHAZIANI Fatemeh
518
33
SANGANI Mehak
517
34
ONGCHOCO Julia Denise
513
35
BIRULY Susmita
503
36
CHAMNANSILP Sathaporn
498
37
ZHAO Xiaofei
498
38
ZHANG Ying
490
39
ZHANG Zheng
474
40
SPINOCCHIA Melissa
458
41
RAMAS UYPITCHING Rea
454
42
SHAYESTEH Seyedeh Yalda
454
43
ALAHMED Alya
440
44
ABDULLAH Siti Norafiqah
433
45
NG Ann Nee
413
46
SNG Yee Ling
412
47
ISMAIL Nor Hasimah
399
48
MOHD NIZAM Nur Farah Diyana
366
49
MOHD NASIR Nor Fadhilah
324
50
AZMIN Ummu Sulaim
320
51
MUHAMAD RIZAL Nur Aini Reza
278
52
WASALI Rabi'atul Sabarina
222
53
WASALI Rabi'atul Sabariah
193
54
ABDULLAH Siti Noratikah
146
55
OTHMAN Annisa Amanah
139

Post time: 25-12-2016 22:56
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GYE Dong Hyun
597
2
KU Bonchan
594
3
DAS Atanu
593
4
KIM Joo Wan
591
5
LEE Jong Young
591
6
JUNG Sung Won
588
7
TYACK Ryan
587
8
TALUKDAR Jayanta
586
9
IM Ji Wan
585
10
KIM Jae Hyeong
585
11
OH Jin Hyek
584
12
IWATA Ayumi
584
13
ASHRAFI Sadegh
582
14
HOMMA Kaoru
580
15
ALVAREZ Luis
580
16
KIKUCHI Hideki
579
17
OTA Shohei
579
18
VERMA Atul
577
19
KWON Seungeon
575
20
CHAMPIA Mangal Singh
573
21
BANERJEE Rahul
572
22
PATHAIRAT Thanapat
570
23
SWANSI Binod
569
24
BATAA Purevsuren
569
25
CHU Chung Kong
568
26
JARIYAIAMU-DOM Pongsakrom
563
27
HAHN Maximilian
563
28
AUBERT Thomas
561
29
DE SILVA Sajeev
560
30
MEERASEE Mai
560
31
CHAN Chun Shing
559
32
CHUI Chun Man
559
33
TODA Atsuhiro
558
34
BESTER Dawid
557
35
RANJBARKIVAJ Ebrahim
556
36
RAMESH Guru prakash
554
37
SUKKASAME Assavapon
553
38
DARCY Astin
550
39
ZHANG He
547
40
HOSSEINI EMAMI Seyed Amir Hossei.
546
41
WANG Wenhao
546
42
WU Qiang
546
43
ZUO Xiaochun
544
44
PIRALINAJAFABADI Amin
543
45
KUMAR Ajay
540
46
EBRAHIMI SADRABADI Omid
539
47
WANG Chao
536
48
KHONGNURAT Anun
535
49
MALEKI DELARESTAGHI Bahram
534
49
MIZUNO Hiroto
534
51
TAN Alfonso
532
52
CHEN Han
531
53
ZENG Xiongfei
530
54
THONGJUNLOUNG Rawit
529
55
HOU Lue
526
56
KOSIHADEJ Apisake
525
57
PANDEY Siddhant Anand
525
58
ASPLIN Mackinley
525
59
WANG Zhiming
522
60
AL HAMMADI Obaid
521
61
SOPEE Kasidit
520
62
PONSUWAN Songsorn
520
63
WANG Feihang
519
64
NOBPARAT Teerachai
518
65
ALADERITU
510
66
JIANG Yang
509
67
GE Jun
503
68
MARR Tartan
500
69
ALASBI Rashed
500
70
OZDEMIR Ibrahim
500
71
ALBLOOSHI Mohammedsultan
499
72
JOO Chin Moon
499
73
LU Yong
497
74
WU Hao
494
75
KONGKAPETCH Worapong
494
76
CHAISILP Phonthakorn
493
77
ALMANSOORI Hamdan
492
78
YAN Tao
489
79
THIRASAN Chirayu
486
80
SANTOS Harvey Steven
485
81
PENG Yu
483
82
CHEN Yu
482
83
WU Chengzhi
482
84
HOU Ronghao
481
85
XIAO Lin
480
86
NAKPEEMOEI Rapeesak
480
87
YANG Guowei
480
88
RAMLY Salehfi'i
476
89
LIU Xin
476
90
YANG Xiaotang
472
91
ARIF Muhammad Amiruddin
467
92
CHEN Binsong
460
93
DONG Hao
459
94
DAUGHERTY JR John
458
95
LUO Yongqiang
457
96
SHI Lizhi
450
97
CHAIYAKAEW Jetnipat
445
98
KHOO Ju Min
444
99
CHENG Jun
439
100
ABDUL HAMID Muhammad Hazwan
434
101
TAN Jun Wei Julian
429
102
LI Xin
408
103
LIU Zhen
395
104
VENUGOPAL Kunnavakkam
349
105
WAN MOHAMAD Wan Luqman Musta.
328
106
CUI Yashi
318

Post time: 26-12-2016 00:47
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
BAHADUR POUDELCHHETRI Khyam
147

144


BUDEN Domagoj
SUN Yingjie
146

143




WILDE Logan
YIP Pui Lam
149

143


WANG Jin
CHOI Eun-Kyu
145

143








DELOBELLE Fabien
PASWAN Sudhakar Kumar
146

142


HE Ying
DOUSSOT Christophe
147

146




TAHERI Omid
AHMADI Majid
148

145


SAIDARA Daliya
KIANZAD Majid
145

147
















WILDE Reo
WANG Cong
149

143


WEI Huang
BLAZQUEZ Alberto
145

148




EBADI Esmaeil
VERMA Abhishek
147

144


HING Sung Ho
JUUTILAINEN Mikko
143

147








CHOI Yonghee
TAMBRCHI Seyed Mohammad
147

144


MADANDAR Mohammad
DEATON Bridger
144

148




KIM Taeyoon
FALLAHI Mehrdad
144

146


PHOHIRAN Khwanchai
MAHBOUBI MATBOOE Nima
141

144


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
BUDEN Domagoj
150

148


WILDE Logan
WANG Jin
146

147




DELOBELLE Fabien
HE Ying
144

141


TAHERI Omid
KIANZAD Majid
143

146








WILDE Reo
BLAZQUEZ Alberto
146

148


EBADI Esmaeil
JUUTILAINEN Mikko
146

144




CHOI Yonghee
DEATON Bridger
14710

14710*


FALLAHI Mehrdad
MAHBOUBI MATBOOE Nima
145

142


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
WANG Jin
150

145


DELOBELLE Fabien
KIANZAD Majid
147

141




BLAZQUEZ Alberto
EBADI Esmaeil
145

144


DEATON Bridger
FALLAHI Mehrdad
149

142


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
DELOBELLE Fabien
149

147


BLAZQUEZ Alberto
DEATON Bridger
1469

14610


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
DELOBELLE Fabien
BLAZQUEZ Alberto
141

144


Men's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
DEATON Bridger
148

146

Post time: 26-12-2016 00:55
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
SIM Yeji
GHAZIANI Fatemeh
6

0


KUMARI Deepika
MAJHI Laxmi Rani
2

6




PARK Sehui
KAEWCHOMPHU Kanoknapus
6

0


JANTIMA Natthakan
YUN Mi Jin
0

6








YUN Jin
ALSUWAIDI Maitha
7

1


WANG Wan
KIM Hyejin
1

7




KIM Eun Jung
LAISHRAM Bombayla Devi
7

1


INKHAM Nattapat
KIM Minjung
1

7
















JEON Hunyoung
ARTSALEE Sataporn
6

0


SINGH Prachi
BHAKAT Ankita
2

6




LORIG Khatuna
BURIULY Rimil
6

2


KING Tayla
JU Hyebhin
0

6








JUNG Dasomi
BENNETT SHELTON Laura
6

0


LIM Heeseon
CHANG Hye Jin
0

6




BAYARDO Gabriela
MATSUMOTO Ayane
7

3


USHERENKO Olga
SONG Jiyung
0

6


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
SIM Yeji
MAJHI Laxmi Rani
6

0


PARK Sehui
YUN Mi Jin
7

3




YUN Jin
KIM Hyejin
2

6


KIM Eun Jung
KIM Minjung
0

6








JEON Hunyoung
BHAKAT Ankita
6

0


LORIG Khatuna
JU Hyebhin
6

4




JUNG Dasomi
CHANG Hye Jin
6

0


BAYARDO Gabriela
SONG Jiyung
0

6


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
SIM Yeji
PARK Sehui
3

7


KIM Hyejin
KIM Minjung
7

1




JEON Hunyoung
LORIG Khatuna
6

5


JUNG Dasomi
SONG Jiyung
2

6


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
PARK Sehui
KIM Hyejin
6

2


JEON Hunyoung
SONG Jiyung
4

6


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
KIM Hyejin
JEON Hunyoung
0

6


Women's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
PARK Sehui
SONG Jiyung
5

6

Post time: 26-12-2016 13:57
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
GYE Dong Hyun
CHUI Chun Man
6

2


OTA Shohei
KIKUCHI Hideki
6

4




IM Ji Wan
BATAA Purevsuren
6

2


CHU Chung Kong
TALUKDAR Jayanta
4

6








LEE Jong Young
AUBERT Thomas
6

2


BANERJEE Rahul
IWATA Ayumi
2

6




ASHRAFI Sadegh
CHAMPIA Mangal Singh
6

4


DE SILVA Sajeev
KIM Joo Wan
2

6
















DAS Atanu
MEERASEE Mai
7

3


KWON Seungeon
HOMMA Kaoru
6

0




OH Jin Hyek
PATHAIRAT Thanapat
7

1


HAHN Maximilian
JUNG Sung Won
4

6








TYACK Ryan
JARIYAIAMU-DOM Pongsakrom
6

4


SWANSI Binod
KIM Jae Hyeong
1

7




ALVAREZ Luis
VERMA Atul
1

7


CHAN Chun Shing
KU Bonchan
1

7


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
GYE Dong Hyun
OTA Shohei
6

5


IM Ji Wan
TALUKDAR Jayanta
4

6




LEE Jong Young
IWATA Ayumi
7

3


ASHRAFI Sadegh
KIM Joo Wan
0

6








DAS Atanu
KWON Seungeon
7

3


OH Jin Hyek
JUNG Sung Won
3

7




TYACK Ryan
KIM Jae Hyeong
3

7


VERMA Atul
KU Bonchan
6

4


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
GYE Dong Hyun
TALUKDAR Jayanta
6

5


LEE Jong Young
KIM Joo Wan
6

2




DAS Atanu
JUNG Sung Won
6

2


KIM Jae Hyeong
VERMA Atul
7

3


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
GYE Dong Hyun
LEE Jong Young
6

0


DAS Atanu
KIM Jae Hyeong
2

6


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
LEE Jong Young
DAS Atanu
6

4


Men's Indoor Individual Recurve (2/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
GYE Dong Hyun
KIM Jae Hyeong
5

6

Post time: 26-12-2016 14:14
| Show all posts
Stage 2

Bangkok (THA) - 10 December 2016 - 11 December 2016


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
AVDEEVA Natalia
MOHD AZMI Amira Syaqira
147

139


SILAKOVA Sofia
ALIPOUR Masoumeh
14110*

14110




SONNICHSEN Sarah
ASITIMUNG Kullanid
149

135


ANUTARAPORN Suvaporn
CROOK Dahlia
137

141








VINOGRADOVA Mariia
ZHAO Peishan
145

136


DETCHOKUL Sunee
PAVLIK Kali
142

141




JUNSOOK Nareumon
DIAB Bernadette
139

140


WU Guangjie
PRIEELS Sarah
142

149
















SO Chae Won
DU Lin
144

133


KELLER Lexi
HONARMANDASHEGHABADI Vida
138

142




MANEESOMBATKUL Kanyavee
KIM Hyeonju
144

140


TENJIN Satoko
SONG Yun Soo
137

147








OH Jieun
GE You Yi
148

135


SHAFIELAVIJEH Afsaneh
WENTZEL Danelle
138

144




GHORBANI Fereshteh
GOLAFSHANSICHANI Atyeh
140

142


KAMIYA Chieko
HASHEMPURE Alemeh Sadat
135

140


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
AVDEEVA Natalia
SILAKOVA Sofia
147

139


SONNICHSEN Sarah
CROOK Dahlia
141

143




VINOGRADOVA Mariia
DETCHOKUL Sunee
14110

1419


DIAB Bernadette
PRIEELS Sarah
142

143








SO Chae Won
HONARMANDASHEGHABADI Vida
142

138


MANEESOMBATKUL Kanyavee
SONG Yun Soo
14210

1429




OH Jieun
WENTZEL Danelle
144

146


GOLAFSHANSICHANI Atyeh
HASHEMPURE Alemeh Sadat
142

140


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
AVDEEVA Natalia
CROOK Dahlia
146

143


VINOGRADOVA Mariia
PRIEELS Sarah
144

146




SO Chae Won
MANEESOMBATKUL Kanyavee
147

142


WENTZEL Danelle
GOLAFSHANSICHANI Atyeh
142

140


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
AVDEEVA Natalia
PRIEELS Sarah
144

146


SO Chae Won
WENTZEL Danelle
144

142


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
AVDEEVA Natalia
WENTZEL Danelle
144

146


Women's Indoor Individual Compound (2/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
PRIEELS Sarah
SO Chae Won
141

140

 Author| Post time: 18-1-2017 18:33
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017




Events

  • Men's Indoor Individual Compound (3/4)
  • Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
  • Women's Indoor Individual Compound (3/4)
  • Women's Indoor Individual Recurve (3/4)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, January 20th
14:00 Men's Indoor Individual Compound Qualification, Day 1
14:00 Men's Indoor Individual Recurve Qualification, Day 1
14:00 Women's Indoor Individual Compound Qualification, Day 1
14:00 Women's Indoor Individual Recurve Qualification, Day 1


Saturday, January 21st
07:45 Men's Indoor Individual Compound Qualification, Day 2
07:45 Men's Indoor Individual Recurve Qualification, Day 2
07:45 Women's Indoor Individual Compound Qualification, Day 2
07:45 Women's Indoor Individual Recurve Qualification, Day 2
15:50 Men's Indoor Individual Compound Round of 32
15:50 Men's Indoor Individual Recurve Round of 32
15:50 Women's Indoor Individual Compound Round of 32
15:50 Women's Indoor Individual Recurve Round of 32
16:25 Men's Indoor Individual Compound Round of 16
16:25 Men's Indoor Individual Recurve Round of 16
16:25 Women's Indoor Individual Compound Round of 16
16:25 Women's Indoor Individual Recurve Round of 16
17:00 Men's Indoor Individual Compound Quarterfinals
17:00 Men's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
17:00 Women's Indoor Individual Compound Quarterfinals
17:00 Women's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
17:30 Men's Indoor Individual Compound Semifinals
17:30 Men's Indoor Individual Recurve Semifinals
17:30 Women's Indoor Individual Compound Semifinals
17:30 Women's Indoor Individual Recurve Semifinals


Sunday, January 22nd
13:20 Women's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
13:37 Women's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
13:54 Women's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
14:11 Women's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match
14:33 Men's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
14:50 Men's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
15:12 Men's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
15:29 Men's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match



Draws





 Author| Post time: 21-1-2017 17:17
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SCHLOESSER Mike
598
2
HANSEN Stephan
598
3
ANDERSON Steve
597
4
VAN DE VEN Pim
596
5
BUDEN Domagoj
595
6
HOUSER David
595
7
PAGNI Sergio
595
8
BOULCH Jean Philippe
595
9
BOVINI Mauro
595
10
BROADWATER Jesse
594
11
SCHAFF Kristofer
594
12
SITAR Dejan
594
13
JUUTILAINEN Mikko
594
14
COUSINS Dave
594
15
BEAUBOUEF Chance
593
16
BRASSEUR Sebastien
593
17
TEDFORD Paul
593
18
DAMSBO Martin
592
19
VINCENT Shawnn
592
20
RAVENSCROFT Adam
592
21
OROSZ Viktor
591
22
MORGAN Tate
591
23
DELOBELLE Fabien
591
24
WIFLER Alex
591
25
ELZINGA Peter
590
26
DEATON Bridger
590
27
NENCIONI Michele
590
28
SEIMANDI Giuseppe
590
29
WILDE Reo
590
30
VERDEYEN Luc
590
31
DORGET Jean Philippe
589S.O.:10*
32
LAUBE Marcus
589S.O.:10*
33
BLAZQUEZ Alberto
589S.O.:10
33
CHECKEROSKI Timothy
589S.O.:10
33
GILLINGHAM Timothy
589S.O.:10
33
THACKER Donnie
589S.O.:10
33
WILDE Logan
589S.O.:10
33
WILKEY Kevin
589S.O.:10
39
CANALEJAS Victor
588
39
GELLENTHIEN Braden
588
39
MEDEIROS Rafael
588
39
PAGNONI Federico
588
39
VAVRO Mario
588
44
CLAYTON Jesse
587
44
GENET Dominique
587
44
POMPEO Antonio
587
44
SULLIVAN Matt
587
44
VAN EIL Thomas
587
49
CARMINIO Antonio
586
50
ASBACH Jens
586
50
DELOCHE Pierre-Julien
586
50
GOMEZ Thomas
586
50
MANFULL Steven
586
50
SORRELLS Caleb
586
55
BURRI Kevin
585
55
CHRISTENBERRY Darrin
585
55
DI MICHELE Luigi
585
55
KISHCHAK Bohdan
585
55
LUEPKEMANN Henning
585
55
MARKES Ivan
585
55
RESSAR Evert
585
62
REYES Brandon
585
63
ALOUI Houssam
584
63
AYERSMAN Garrett
584
63
BASS Henry
584
63
BOISSAU Stephane
584
63
DUPUIS Anthony
584
63
PETRAGLIO Marco
584
63
SIMONELLI Alberto
584
63
THIEFFINE Julien
584
71
HARTMANN Daniel
583
72
BLEYENDAAL Ruben
583
72
DARUM Andreas
583
72
LOPEZ Ramon
583
72
RICHARDS Carl
583
72
RONDELOT Cyril
583
77
DOLDERMAN Sander
583
78
ANDERLE Mikael
582
78
CASTALION Sebastien
582
78
DOUSSOT Christophe
582
78
KROL Matthijs
582
78
LEIJON Peter
582
78
SCOTT Simon
582
84
TEDFORD Aaron
582
85
POLLARD Michael
581
86
LEFEUVRE Camille
581
87
BONDON Morgan
581
87
DAULEU Ludovic
581
87
HAEFELFINGER Roman
581
87
PETTENAZZO Federico
581
87
PUTRIĆ Vjekoslav
581
92
CANCELLI Gianpaolo
581
93
BUSBY Duncan
580
93
CARDOSO Mario
580
93
LEOTTA Andrea
580
93
SCHLANGEN Jake
580
93
TONNAER Bas
580
93
TOSO Federico
580
93
WHITTINGHAM Allistair
580
100
HUMETZ Guillaume
580
100
JORGE JULIO Perez Diaz
580
102
SALIMBENI Ezio
579
103
ADALBERT David
579
103
BARET Benjamin
579
103
BARREDO Juan José
579
103
BRAULT Thomas
579
103
RUBBEN Guillaume
579
103
VRLEC Lovro
579
109
BRUNSTEIN Claude
578
109
FROGGATT Simon
578
109
GASSE Nicolas
578
109
MARTINEZ ORTIZ Borja
578
109
PEYRONDET Francois
578
114
COPIN Frédéric
578
115
CORTESE Jean-Baptiste
577
115
SANDL Lukas
577
117
MORICE Alexandre
576
117
ROGER Sebastien
576
117
STAS Hareld
576
120
BERTIN Gregory
576
120
LEGER Christophe
576
120
LOITOKARI Pekka
576
120
MARINI Cedric
576
124
WILLIAMS Evan
576
125
CASILLAS DEL MONTE Daniel
576
126
TULLINI Michele
575
127
ALMEIDA João
575
127
CANEDO Ruben
575
127
CLAPIÉ Sébastien
575
127
DELIVEYNE Frederic
575
127
DEPOITIER Julien
575
127
DESTON Chris
575
133
PAUNER Joan
575
134
BARBIER Thierry
574
134
DELLA STUA Valerio
574
134
GRZEMSKI Cedric
574
134
HUON Guy
574
138
LEREBOURS Boris
573
139
BAIL José
573
139
LALLEMANT Julien
573
141
FOLEY John
572
142
BURRUS Raphael
572
142
CROSSIN Jimmy
572
142
DE GRANDIS Jocelyn
572
142
MERIDA RODRIGUEZ Joaquin
572
142
NOTT Jon
572
147
RYALS George
572
148
VINOGRADOV Roman
571
149
MEDINA LUCHENA Lorenzo Manuel
571
150
BERRIDI GENUA Aitor
571
150
LAZZATI Gabriele
571
150
PÉREZ CERVINO Félix
571
150
VERSACE Davide
571
154
QUIQUERE Antoine
571
155
DUHEZ Philippe
570
156
POPPING Damien
570
157
FORMAUX Eric
570
158
BEAUDRY Eric
570
158
DELHAYE Aurélien
570
158
DUBOIS Reginald
570
158
JARVENPAA Marko
570
158
MENARD Fabrice
570
158
VAN DERCAMERE Maxime
570
164
NECTOUX Cédric
569
165
LAVRENTIEV Oleg
569
166
BAPTISTA Carlos
569
166
BARAER Quentin
569
166
MARIE Pascal
569
166
MARTIN Angel
569
166
TORRÓ José
569
171
VUKELIC Damir
569
172
BARREDO PONCELAS Fernando
568
173
PALUMBO Michele
568
174
GERARD Nathan
568
174
HERNANDEZ GARRIDO Raul
568
174
SABOL Justin
568
177
LIENARD Sébastien
567
178
FERNANDEZ GONZALEZ Miguel An.
567
179
HAAG Niklas
567
180
CHAMBOLERON Luc
567
180
FEYBESSE Jean François
567
180
SCHIARI Silvio
567
183
ROGERS MACRUAIDHRI Eamon
566
184
LAMBERT David
566
184
THIERRY Jeremie
566
184
ZHANG Zhifeng
566
187
RISINI Alessandro
566
188
DURIVAUD Manuel
565
189
ÁLVAREZ RODRÍGUEZ José
565
190
RIBERO Thierry
565
191
HOLMES Simon
565
192
ALLIANCE Jordan
564
192
LAAKSO Tuomo
564
194
BENEDINI Fabio
564
194
LECOMTE David
564
196
GOMEZ ORTEGA Angel
564
196
HERRAIZ OSUNA Jordi
564
198
BUREAU Miguel
564
199
FÉLIX Nuno
563
200
SHARVIN Mark
563
201
MURAILLE-MEDER Kevin
562
201
TURC Yann
562
203
SINAL Patrick
562
204
MAZÉ Tanguy
562
205
TORTORE Claudio
561
206
SCHRYVE Jean-loic
561
207
DEBIÉE Alain
561
207
HÉRITIER Pascal
561
209
BENTCIK Jayson
561
210
DE CIA GALLEGO Arturo
559
210
RUIZ Olivier
559
212
BASHKIREV Alexey
559
212
TAYLOR Chris
559
214
FOUASSIER Xavier
559
215
ROUGIER Mathieu
558
216
MAZEAU Eric
558
217
CARISTO Claude
558
218
HAYNES Eric
558
219
KONTSCHAK Tobias
558
220
OHMAN David
558
221
LESAGE Julien
558
222
BONVALET Frédéric
557
223
DERONZIER Simon
557
224
CVEJIC Alexandre
556
225
CECCARINI Leonardo
555
226
COLLARD Laurent
555
227
MICO Cavic
555
228
LESAGE Jean Marie
555
229
LESAGE Jean Olivier
554
230
SEGRET Guillaume
554
231
DOUMINGE David
554
232
RODRÍGUEZ ROJAS Mauricio
553
233
BERAIL Pierre
553
234
DE VOGELAERE Jochem
552
235
CAPPELAERE Adrien
551
236
STEFFANN Pierre-Alain
549
237
KEENAN John
549
238
BABOU Eric
549
239
DONNIOU Yannick
549
240
OLIVEIRA Nuno
548
241
MCLEAN Chris
548
242
BELLOMETTI Devid
548
243
MAZÉ Benoît
546
244
DUCROT Hervé
544
245
SANTARELLI Roberto
543
246
BEGA Patrick
543
247
BANKS Christy
543
248
THRUN Friedhelm
541
249
HOWARD Jeff
541
250
PYTHON Christophe
540
251
LU Guanlin
537
252
JAECKY Gregor
535
253
DEACON Mick
533
254
MURPHY Hugh
532
255
VIEILLE Thierry
531
256
GARCÍA LUZÓN José Antonio
530
257
VEDOVOTTO Franck
528
258
JUDGE Fiachra
522
259
PYTHON Roland
516
260
VIVE ALDAMA Lluís
501
261
DEMEY Dominiek
492
262
SCHMIDT Alain
489
263
GODALLIER Frederic
470
264
VAN POTTELBERG Giovanni
219
265
CORBEZ Charles
128

 Author| Post time: 21-1-2017 18:18
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ELLISON Brady
599
2
GYE Dong Hyun
594
3
VALLADONT Jean-Charles
594
4
OH Jin Hyek
591
5
KU Bonchan
590
6
MANDIA Massimiliano
588
7
HALL Tom
588
8
MAKHNENKO Artem
587
9
KIM Joo Wan
586
10
IM Ji Wan
586
11
HUSTON Patrick
586
12
ANTOINE Thomas
585
13
FISSORE Matteo
584
14
KOZHIN Alexander
584
15
VAN DEN OEVER Rick
583
16
NAGLIERI Thomas
582
17
VAN DER VEN Rick
581
18
MULOT Florent
580
19
LIBERT Eric
580
20
RIEGER Cedric
580
21
PLIHON Pierre
580
22
POPOV Vitalii
579
23
BERANEK Radek
578
24
FRANGILLI Michele
578
25
BIDAULT Jerome
577
26
SIGAUSKAS Vladas
577
27
MAGRINI Emanuele
577
28
GARRETT Zach
576
29
RUFER Thomas
576
30
CHENEAU Emilien
576
31
GIROUILLE Romain
575S.O.:9
32
MORELLO Marco
575S.O.:10
33
DANIEL Lucas
575S.O.:7
34
SANNA Michael
574
35
KREJ Gregory
574
36
BERTOLINI Alvise
574
37
SIMO Alvaro
573
38
ALVAREZ MURILLO Luis Antonio
573
39
ALVARINO GARCIA Miguel
573
40
AUBERT Thomas
572
41
DEL OLMO Sergio
572
42
MIYAHARA Masashi
571
43
BERGUIN Philippe
570
44
MACÉ Godefroi
569
45
LOPEO Kevin
569
46
MOLFESE Fabio
568
47
VEIRA MORENO Vicente Enrique
568
48
CARUSO Paolo
567
49
FABER Dominik
567
50
RIBAS Erfan
566
51
MORTEMOUSQUE Geoffrey
566
52
ZOPFMANN Maxime
566
53
BLANDIN Thomas
566
54
HURBAN JR. Vladimir
566
55
ALONSO Sebastian
565
56
GERZAIN Pierre
565
57
EBRAHIMI SADRABADI Omid
565
58
FAUCHERON Thomas
564
59
FRICOTEAUX Germain
563
60
DELOISON Daniel
562
61
DULIN Nicolas
561
62
DIMOV Veliko
560
63
PARIS Tito
559
64
MASSON Martial
558
65
ZHANG He
558
66
ALVES Jorge
558
66
KAUFMANN Simon
558
68
MATZKIN Guy
558
69
LEFEBVRE Anthony
558
70
FICHET Romain
557
71
BELAY Vincent
556
72
FONSECA David
555
73
BERGER Thomas
554
74
COLTEL Nicolas
554
75
PERABONI Marco
554
76
STEVENSON Thomas JR
553
77
DELABROSSE Sylvain
553
78
MALLART Romain
552
79
ELALAOUI Ismail
551
80
DUCOS Johan
550
81
LOUCHE Benjamin
549
82
SCHNEIDER Florent
549
83
SOLBACH Julien
549
84
JELLOUN Mohamed
549
85
DIAZ Kévin
547
86
SEPTIER Romain
547
87
GRAS Jimmy
546
88
CAINE Andy
545
89
RATHGEB Benjamin
545
90
NOGUEIRA Pedro
545
91
BEN BRAHIM Saber
545
92
QADIR Adeel
544
93
DUFOUR Sébastien
544
94
BOSSARD Florian
543
95
DELMAS Denis
543
96
AUBORT Rémy
543
97
KOSEC Mihael
543
98
GAZTELUA Javier
542
99
MARESCA Alfredo
541
100
LEMAIRE Gerald
541
101
CORREIA DOS SANTOS Pedro
540
102
HERMENT Mickael
540
103
DENTON Douglas
539
104
VIALETAY Philippe
539
105
THOMSON Steve
538
106
VILFEU Emmanuel
537
107
MARENGO Gianmaria
536
108
BUREAU Pierre
533
109
BANKS Adam
532
110
GOMEZ GUTIERREZ Jose
530
111
YOURELL Jason
530
112
DIANI Fabrizio
529
113
SANZ Alfonso
529
114
COLLARD Renaud
527
115
THOMAS Odon
527
116
BANNA Brahim
525
117
HERNANDEZ Gaël
524
118
PIGNOLY Franck
522
119
GARAVALDI Avio
522
120
CABREIRA Armando
521
121
REID Chris
519
122
DESBIEYS Christophe
517
123
SANCHEZ MUÑOZ Pedro
515
124
SZE Tony
514
125
PIRON Benjamin
513
126
DANIEL Alain
513
127
SINARDET Julien
513
128
LETY Baptiste
513
129
CABOT Antoine
512
130
ALSABIE Osamah
511
131
RUOZI Uber
510
132
MARIE Thibault
509
133
CORDEAU Richard
509
134
MARTINET Steven
502
135
WANG Hongsheng
496
136
CAMESI Romano
496
137
POP Razvan
494
138
TSCHERNITSCH Engelbert
492
139
AMAT REMIREZ Eugenio
491
140
MORFAUX Christian
486
141
BRZAKOVIC Dragan
485
142
TEISSIER Philippe
483
143
SEJOURNE Denis
482
144
DIELEN Tom
482
145
FRASSONI Andrea
478
146
DOMITILE Mael
477
147
APPIETTO Christian
471
148
BOVISI Marco
470
149
BOUTET Alain
466
150
FRONTIERE Dominique
464
151
FRANK Grimm
464
152
SERPI Luigi
463
153
CHOLLEY Andre
461
154
GONZÁLEZ ESPINILLA Jorge
458
155
BRESCH Jean Louis
451
156
CASTILLO PALOMINO Domingo
433
157
LEON Jean-Paul
432
158
DE GIUSEPPE Timmy
429
159
MARTI Andy
426
160
PIGNOLY Jérôme
418
161
KANNAN Sathish Kumar
412
162
DESHORME Michel
407
163
BATTAGLIA Giuliano
404
164
CHALDEBAS Ronan
393
165
NICOLINI Hervé
363
166
BEATO Rui Pedro
351
167
HURSTEL Guillaume
350
168
SILVA PINTO Rui Manuel
336
169
RICQ Serge
246
170
CAILLET Philippe
178

 Author| Post time: 21-1-2017 19:04
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRANCHINI Irene
591
2
AVDEEVA Natalia
589
3
KOROLEVA Elizaveta
589
4
MARCOS Andrea
589
5
COX Cassidy
587
6
VINOGRADOVA Mariia
586
7
SO Chae Won
586
8
OCHOA-ANDERSON Linda
584
9
COLIN Christie
584
10
TONIOLI Marcella
582
11
CONESA Anna
582
12
ELLISON Toja
581
13
MERINO Brenda
581
14
SONG Yun Soo
581
15
ANEAR Erika
580
16
FINESSI Monica
580
17
PRIEELS Sarah
580
18
DIAKOVA Viktoriia
579
19
GHASEMPOUR Sakineh
579
20
SONNICHSEN Sarah
578
21
SIMPSON Nichola
578
22
ANASTASIO Anastasia
578
23
PAVLIK Kali
578
24
JENSEN Tanja
577
25
LEBECQUE Pascale
575
26
SCHALL Velia
575
27
GRAVERON Lydie
575
28
BOUTELEUX Mylene
574
29
DEACON Kathy
574
30
BORYSENKO Olena
573S.O.:10
31
LOGINOVA Albina
573S.O.:10
32
VAN CASPEL Inge
573S.O.:9*
33
DE LAAT Sanne
573S.O.:9
34
GREENWOOD Hope
572
34
LANTEE Anne
572
34
MARKOVIC Irina
572
34
VAN DER LOOY Sandra
572
38
BROWN Hannah
571
38
CLARK Daisy
571
38
CROOK Dahlia
571
38
HERVE Sandra
571
42
LEGER Patricia
570
43
COUWENBERG Martine
570
43
ROBB Kirsty
570
45
CHESSE Joanna
569
45
MENEGOLI Elena
569
47
FOGLIO Alessia
568
48
FREDERIKS Sybrenne
568
48
SHKLIAR Kseniya
568
50
SHKOLNA Mariya
567
51
GALES Andrea
567
51
POZNIAKOVA Tetiana
567
53
DE MATOS Laure
566
53
JAATMA Lisell
566
55
VERMEULEN Jody
566
56
GOMEZ Maria
565
57
MONTAGNE Elodie
564
58
CORLESS Susan
564
58
LJUBINKOVIC Marija
564
60
MEISSNER Janine
563
61
JONES Naomi
560
62
PUTRIC Josipa
560
63
CEDILLO DÍAZ Eva María
559
64
BERMUDEZ Rebeca
559
64
KELLER Lexi
559
66
DE GIULI Clementine
558
66
MERIDA MORENO Shenaida
558
68
MARTINEZ CALVO Raquel
557
69
BURNET Lucie
557
70
SANTOS Cristina
556
71
GALVEZ Elodie
556
72
CEKADA Dolores
556
73
BABININA Jelena
555
74
CHUPIN Julie
554
75
BENAYED-DUHEZ Salima
553
76
BEGOÑA Molina Rodriguez
553
77
BONDON Angelique
549
78
ENDLICHER Melanie
549
79
HOLDERNESS Lucy
549
80
ELZINGA Vanessa
548
81
MOISAN Laura
545
82
TRIGUERO DE LA JARA Cintia
539
83
HERVE Catherine
538
84
PAJOT Sophie
537
85
JANKER Karin
537
86
BOURELLY Anne
537
87
QUINN Adria
535
88
URRESTARAZU ARINA Letizia
535
89
LABOUYRIE Michelle
524
90
ROGERS MHICRUAIDHRI Deirdre
518
91
ZHANG Lin
486

 Author| Post time: 21-1-2017 19:22
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 32 Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PARK Sehui
591
2
SIM Yeji
589
3
CHANG Hye Jin
586
4
JIN Yun
586
5
ADICEOM Audrey
585
6
ROMAN Aida
582
7
KIM Minjung
581
8
KIM Eun Jung
579
9
KIM Hyejin
579
10
JU Hyebhin
578
11
BILTRIKOVA Tatiana
576
12
LORIG Khatuna
575
13
PITMAN Bryony
574
14
MANDIA Claudia
573
15
DEGN Randi
573
16
FOLKARD Naomi
572
17
PARNAT Reena
570
18
ALARCON TORRES Miriam
569
19
BAYARDO Gabriela
566
20
BERLIOZ Laetitia
561
21
UMER Ana
561
22
MAUSSIERE Florence
560
23
LECOINTRE Laurie
560
24
LIONETTI Pia
558
25
RUGGIERI Laura
558
26
BETTLES Sarah
558
27
DIELEN Nathalie
557
28
CREMMYDAS Aurore
554
29
DUBORPER Marina
553
30
FRANGILLI Carla
552
31
DEINEKO Iliana
551
32
DE GIULI Valentine
551
33
STEVENSON Kathleen Roberts
550
34
ESCOFFIER Christine
549
35
SCIPIONI Lorena
548
36
CAZÉ Amélie
546
37
DE GRANDIS Melina
545
38
BROUSSE Aurélie
544
39
DEDEN Esther
544
40
GANKINA Polina
543
41
THOMAS Solenne
542
42
FIALON Sandrine
542
43
VARLET Sandrine
532
44
GENTILE Lisa
532
45
WILLIAMS Michelle
525
46
BENNETT SHELTON Laura
518
47
KLOEPPER Anastasia
517
48
KLARER Tanja
516
49
FOURMONT Magali
516
50
FOLEY Rachael
514
51
KASAK Bessi
512
52
MAIRE Anne-Catherine
511
53
REDENTI Cristina
510
54
ABBOUDA Khadija
509
55
HERMENT Gaelle
507
56
SCHWAGER Francoise
506
57
MOLONEY Sarah
503
58
ALEXANDRU Aida
490
59
KNÖRR Iruri
489
60
WIRTH Véronique
489
61
SANCHEZ Teresa
487
62
SPERA Loredana
480
63
FORD-FAHERTY Eileen
477
64
FAYET Marie-Noëlle
473
65
JOERIN Florence
448
66
CHOLLEY Annie
444
67
ALLIERI Francesca
406
68
PALACIOS Nieves
396
69
HEINZE Claudia
387
70
FOURNIER Lydia
364
71
GOZZELINO Silvia Rita
345
72
BAREA UNZUETA Miren Koro
339
73
PINTO Anabela
316
74
GENERO Annamaria
253

 Author| Post time: 22-1-2017 15:21
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
LAUBE Marcus
150

147


TEDFORD Paul
BRASSEUR Sebastien
149

144




BOVINI Mauro
WIFLER Alex
149

148


ELZINGA Peter
BOULCH Jean Philippe
1459

14510








BUDEN Domagoj
SEIMANDI Giuseppe
146

144


OROSZ Viktor
SITAR Dejan
146

149




JUUTILAINEN Mikko
RAVENSCROFT Adam
146

145


WILDE Reo
VAN DE VEN Pim
146

148
















ANDERSON Steve
VERDEYEN Luc
1489

14810


VINCENT Shawnn
COUSINS Dave
147

149




SCHAFF Kristofer
MORGAN Tate
1459

14510


NENCIONI Michele
HOUSER David
150

148








PAGNI Sergio
DEATON Bridger
147

148


DELOBELLE Fabien
BROADWATER Jesse
146

150




BEAUBOUEF Chance
DAMSBO Martin
14810*

14810


DORGET Jean Philippe
HANSEN Stephan
146

147


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
SCHLOESSER Mike
TEDFORD Paul
147

149


BOVINI Mauro
BOULCH Jean Philippe
147

148




BUDEN Domagoj
SITAR Dejan
147

149


JUUTILAINEN Mikko
VAN DE VEN Pim
144

147








VERDEYEN Luc
COUSINS Dave
145

149


MORGAN Tate
NENCIONI Michele
146

148




DEATON Bridger
BROADWATER Jesse
148

147


BEAUBOUEF Chance
HANSEN Stephan
148

149


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
TEDFORD Paul
BOULCH Jean Philippe
146

148


SITAR Dejan
VAN DE VEN Pim
148

146




COUSINS Dave
NENCIONI Michele
148

145


DEATON Bridger
HANSEN Stephan
148

150


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
BOULCH Jean Philippe
SITAR Dejan
147

148


COUSINS Dave
HANSEN Stephan
14810

14810*


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
BOULCH Jean Philippe
COUSINS Dave
14510*

14510


Men's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
SITAR Dejan
HANSEN Stephan
145

148

 Author| Post time: 22-1-2017 22:02
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
ELLISON Brady
MORELLO Marco
6

2


VAN DER VEN Rick
NAGLIERI Thomas
6

4




KIM Joo Wan
FRANGILLI Michele
4

6


BIDAULT Jerome
MAKHNENKO Artem
3

7








KU Bonchan
GARRETT Zach
1

7


PLIHON Pierre
ANTOINE Thomas
5

6




FISSORE Matteo
RIEGER Cedric
6

2


RUFER Thomas
OH Jin Hyek
1

7
















VALLADONT Jean-Charles
CHENEAU Emilien
6

0


LIBERT Eric
KOZHIN Alexander
2

6




HUSTON Patrick
POPOV Vitalii
6

5


MAGRINI Emanuele
MANDIA Massimiliano
2

6








HALL Tom
SIGAUSKAS Vladas
6

2


BERANEK Radek
IM Ji Wan
6

4




VAN DEN OEVER Rick
MULOT Florent
4

6


GIROUILLE Romain
GYE Dong Hyun
1

7


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ELLISON Brady
VAN DER VEN Rick
6

0


FRANGILLI Michele
MAKHNENKO Artem
2

6




GARRETT Zach
ANTOINE Thomas
6

4


FISSORE Matteo
OH Jin Hyek
2

6








VALLADONT Jean-Charles
KOZHIN Alexander
6

2


HUSTON Patrick
MANDIA Massimiliano
5

6




HALL Tom
BERANEK Radek
6

4


MULOT Florent
GYE Dong Hyun
1

7


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ELLISON Brady
MAKHNENKO Artem
6

4


GARRETT Zach
OH Jin Hyek
4

6




VALLADONT Jean-Charles
MANDIA Massimiliano
6

4


HALL Tom
GYE Dong Hyun
6

4


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
ELLISON Brady
OH Jin Hyek
5

6


VALLADONT Jean-Charles
HALL Tom
6

0


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
ELLISON Brady
HALL Tom
7

1


Men's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
OH Jin Hyek
VALLADONT Jean-Charles
4

6

 Author| Post time: 22-1-2017 22:14
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
FRANCHINI Irene
VAN CASPEL Inge
147

145


PRIEELS Sarah
FINESSI Monica
1419*

1419




COLIN Christie
JENSEN Tanja
145

146


LEBECQUE Pascale
OCHOA-ANDERSON Linda
144

142








COX Cassidy
BOUTELEUX Mylene
147

145


SIMPSON Nichola
ELLISON Toja
139

147




MERINO Brenda
SONNICHSEN Sarah
143

148


DEACON Kathy
MARCOS Andrea
142

148
















KOROLEVA Elizaveta
BORYSENKO Olena
144

142


GHASEMPOUR Sakineh
SONG Yun Soo
1459

14510




CONESA Anna
ANASTASIO Anastasia
144

145


GRAVERON Lydie
VINOGRADOVA Mariia
139

144








SO Chae Won
SCHALL Velia
149

147


PAVLIK Kali
TONIOLI Marcella
141

144




ANEAR Erika
DIAKOVA Viktoriia
142

143


LOGINOVA Albina
AVDEEVA Natalia
143

146


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
FRANCHINI Irene
PRIEELS Sarah
146

145


JENSEN Tanja
LEBECQUE Pascale
148

145




COX Cassidy
ELLISON Toja
1469

14610


SONNICHSEN Sarah
MARCOS Andrea
147

145








KOROLEVA Elizaveta
SONG Yun Soo
146

150


ANASTASIO Anastasia
VINOGRADOVA Mariia
145

147




SO Chae Won
TONIOLI Marcella
14610

1469


DIAKOVA Viktoriia
AVDEEVA Natalia
145

146


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
FRANCHINI Irene
JENSEN Tanja
146

147


ELLISON Toja
SONNICHSEN Sarah
141

149




SONG Yun Soo
VINOGRADOVA Mariia
1459

1459*


SO Chae Won
AVDEEVA Natalia
144

146


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
JENSEN Tanja
SONNICHSEN Sarah
146

145


VINOGRADOVA Mariia
AVDEEVA Natalia
146

149


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
SONNICHSEN Sarah
VINOGRADOVA Mariia
147

145


Women's Indoor Individual Compound (3/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
JENSEN Tanja
AVDEEVA Natalia
146

144

 Author| Post time: 22-1-2017 23:15
| Show all posts
Stage 3

Nimes (FRA) - 20 January 2017 - 22 January 2017


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
PARK Sehui
DE GIULI Valentine
7

3


PARNAT Reena
FOLKARD Naomi
2

6




KIM Hyejin
LIONETTI Pia
6

4


RUGGIERI Laura
KIM Eun Jung
0

6








ADICEOM Audrey
CREMMYDAS Aurore
4

6


UMER Ana
LORIG Khatuna
7

3




PITMAN Bryony
BERLIOZ Laetitia
5

6


DUBORPER Marina
JIN Yun
0

6
















CHANG Hye Jin
FRANGILLI Carla
7

1


BAYARDO Gabriela
MANDIA Claudia
2

6




BILTRIKOVA Tatiana
MAUSSIERE Florence
6

0


DIELEN Nathalie
ROMAN Aida
1

7








KIM Minjung
BETTLES Sarah
6

0


LECOINTRE Laurie
JU Hyebhin
1

7




DEGN Randi
ALARCON TORRES Miriam
7

1


DEINEKO Iliana
SIM Yeji
0

6


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
PARK Sehui
FOLKARD Naomi
2

6


KIM Hyejin
KIM Eun Jung
5

6




CREMMYDAS Aurore
UMER Ana
7

1


BERLIOZ Laetitia
JIN Yun
2

6








CHANG Hye Jin
MANDIA Claudia
4

6


BILTRIKOVA Tatiana
ROMAN Aida
0

6




KIM Minjung
JU Hyebhin
7

1


DEGN Randi
SIM Yeji
7

1


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
FOLKARD Naomi
KIM Eun Jung
6

4


CREMMYDAS Aurore
JIN Yun
1

7




MANDIA Claudia
ROMAN Aida
7

3


KIM Minjung
DEGN Randi
1

7


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
FOLKARD Naomi
JIN Yun
2

6


MANDIA Claudia
DEGN Randi
7

1


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
FOLKARD Naomi
DEGN Randi
6

4


Women's Indoor Individual Recurve (3/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
JIN Yun
MANDIA Claudia
5

6

 Author| Post time: 11-2-2017 21:40
| Show all posts
World Cup Final

Las Vegas (USA) - 11 February 2017




Events

  • Men's Indoor Individual Compound (4/4)
  • Men's Indoor Individual Recurve (4/4)
  • Women's Indoor Individual Compound (4/4)
  • Women's Indoor Individual Recurve (4/4)


Official Schedule
Pacific Standard Time (GMT -8)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, February 11th
17:55 Men's Indoor Individual Compound Round of 16
17:55 Men's Indoor Individual Recurve Round of 16
17:55 Women's Indoor Individual Compound Round of 16
17:55 Women's Indoor Individual Recurve Round of 16
18:30 Men's Indoor Individual Compound Quarterfinals
18:30 Men's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
18:30 Women's Indoor Individual Compound Quarterfinals
18:30 Women's Indoor Individual Recurve Quarterfinals
19:00 Men's Indoor Individual Compound Semifinals
19:00 Men's Indoor Individual Recurve Semifinals
19:00 Women's Indoor Individual Compound Semifinals
19:00 Women's Indoor Individual Recurve Semifinals
19:30 Men's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
19:30 Men's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
19:30 Women's Indoor Individual Compound Bronze Medal Match
19:30 Women's Indoor Individual Recurve Bronze Medal Match
20:00 Women's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match
20:15 Men's Indoor Individual Recurve Gold Medal Match
20:30 Women's Indoor Individual Compound Gold Medal Match
20:45 Men's Indoor Individual Compound Gold Medal Match



Draws





 Author| Post time: 13-2-2017 18:00
| Show all posts
World Cup Final

Las Vegas (USA) - 11 February 2017


Men's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
HANSEN Stephan
NENCIONI Michele
149

143


SCHAFF Kristofer
COUSINS Dave
149

147




MORGAN Tate
HOUSER David
148

146


ANDERSON Steve
DEATON Bridger
149

145








BEAUBOUEF Chance
BLAZQUEZ Alberto
149

147


DELOBELLE Fabien
TEDFORD Paul
1489

1489*




WILDE Reo
BROADWATER Jesse
145

148


OROSZ Viktor
SCHLOESSER Mike
146

150


Men's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
HANSEN Stephan
SCHAFF Kristofer
15010

15010*


MORGAN Tate
ANDERSON Steve
14810

14810*




BEAUBOUEF Chance
TEDFORD Paul
148

144


BROADWATER Jesse
SCHLOESSER Mike
14910*

14910


Men's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
SCHAFF Kristofer
ANDERSON Steve
147

149


BEAUBOUEF Chance
BROADWATER Jesse
148

149


Men's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
SCHAFF Kristofer
BEAUBOUEF Chance
146

148


Men's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
ANDERSON Steve
BROADWATER Jesse
145

146

 Author| Post time: 13-2-2017 18:21
| Show all posts
World Cup Final

Las Vegas (USA) - 11 February 2017


Men's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ELLISON Brady
VERMA Atul
6

5


GARRETT Zach
KU Bonchan
2

6




GYE Dong Hyun
MULOT Florent
6

4


IM Ji Wan
DAS Atanu
6

4








VALLADONT Jean-Charles
ANTOINE Thomas
6

4


HALL Tom
MANDIA Massimiliano
6

5




FISSORE Matteo
KIM Joo Wan
5

6


HUSTON Patrick
OH Jin Hyek
3

7


Men's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ELLISON Brady
KU Bonchan
6

2


GYE Dong Hyun
IM Ji Wan
7

3




VALLADONT Jean-Charles
HALL Tom
6

4


KIM Joo Wan
OH Jin Hyek
3

7


Men's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
ELLISON Brady
GYE Dong Hyun
4

6


VALLADONT Jean-Charles
OH Jin Hyek
1

7


Men's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
ELLISON Brady
VALLADONT Jean-Charles
4

6


Men's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
GYE Dong Hyun
OH Jin Hyek
5

6

 Author| Post time: 13-2-2017 19:25
| Show all posts
World Cup Final

Las Vegas (USA) - 11 February 2017


Women's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
JENSEN Tanja
CROOK Dahlia
148

139


PRIEELS Sarah
VINOGRADOVA Mariia
146

142




COX Cassidy
SONG Yun Soo
145

142


COLIN Christie
AVDEEVA Natalia
140

141








WENTZEL Danelle
PAVLIK Kali
147

142


MARCOS Andrea
SO Chae Won
145

142




ELLISON Toja
TONIOLI Marcella
142

143


OCHOA-ANDERSON Linda
SONNICHSEN Sarah
14410*

14410


Women's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
JENSEN Tanja
PRIEELS Sarah
146

144


COX Cassidy
AVDEEVA Natalia
14410

1449




WENTZEL Danelle
MARCOS Andrea
14310

14310*


TONIOLI Marcella
OCHOA-ANDERSON Linda
144

147


Women's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
JENSEN Tanja
COX Cassidy
143

142


MARCOS Andrea
OCHOA-ANDERSON Linda
147

145


Women's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
COX Cassidy
OCHOA-ANDERSON Linda
143

149


Women's Indoor Individual Compound (4/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
JENSEN Tanja
MARCOS Andrea
145

142

 Author| Post time: 13-2-2017 19:42
| Show all posts
World Cup Final

Las Vegas (USA) - 11 February 2017


Women's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
PARK Sehui
LORIG Khatuna
6

0


KIM Hyejin
PITMAN Bryony
3

7




SONG Jiyung
JEON Hunyoung
6

5


DEGN Randi
ROMAN Aida
3

7








MANDIA Claudia
BAYARDO Gabriela
6

5


CHANG Hye Jin
SIM Yeji
7

1




KIM Minjung
KIM Eun Jung
1

7


JU Hyebhin
JIN Yun
1

7


Women's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
PARK Sehui
PITMAN Bryony
7

1


SONG Jiyung
ROMAN Aida
6

4




MANDIA Claudia
CHANG Hye Jin
1

7


KIM Eun Jung
JIN Yun
2

6


Women's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
PARK Sehui
SONG Jiyung
4

6


CHANG Hye Jin
JIN Yun
5

6


Women's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
PARK Sehui
CHANG Hye Jin
4

6


Women's Indoor Individual Recurve (4/4)
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
SONG Jiyung
JIN Yun
6

2

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-10-2021 21:33 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list