|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Commonwealth Games 2018

[Copy link]
 Author| Post time: 7-4-2018 17:30
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Individual All-Around
Final Results

WILSON Nile
84.950

HALL James
83.975

GEORGIOU Marios
83.750

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BAINES Frank
82.550
5
MERCIECA Michael
81.350
6
CARTER Hamish
81.050
7
COURNOYER Rene
80.800
8
TONE Michael
78.450
9
GEORGIOU Ilias
78.300
10
McCLENAGHAN Rhys
78.300
11
DICK Ethan
77.950
12
LEE Daniel
77.250
13
COOK Josh
77.150
14
SINGH Yogeshwar
75.600
15
KOUDINOV Mikhail
75.200
16
BECKFORD Reiss
74.675
17
LOO Phay Xing
73.250
18
McATEER Ewan
71.700

 Author| Post time: 7-4-2018 17:30
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Individual All-Around
Final Results

BLACK Elsabeth
54.200

GODWIN Georgia
53.800

KINSELLA Alice
53.150

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BROWN Georgia-Rose
53.000
5
SIMM Kelly
52.600
6
BEVAN Latalia
52.550
7
METHUEN Maisie
52.550
8
ONYSHKO Isabela
51.900
9
KENNEDY Cara
49.150
10
ARCHER Shannon
48.850
11
TAN ING Yueh
47.400
12
ABDUL HADI Farah Ann
46.875
13
ASHCROFT Stella
46.050
14
BUDDA REDDY Aruna
44.400
15
BURNS Nicole
44.300
16
DAS Pranati
43.900
17
SHURMER Bonita
43.550
18
FLAMBARD Rachelle
42.450

 Author| Post time: 7-4-2018 17:45
| Show all posts
Triathlon

Mixed Team Relay
Final Results

Australia
BACKHOUSE Gillian
HAUSER Matthew
GENTLE Ashleigh
BIRTWHISTLE Jacob

01:17:3600:19:56+00:18:15+00:20:28+00:18:57

England
HOLLAND Vicky
BROWNLEE Jonathan
LEARMONTH Jessica
BROWNLEE Alistair

01:18:2800:19:51+00:18:20+00:21:07+00:19:10

New Zealand
van der KAAY Nicole
SISSONS Ryan
HEWITT Andrea
REID Tayler

01:19:2800:20:14+00:18:53+00:21:11+00:19:10

Rank
Athletes
Nation
Result
Leg 1
Leg 2
Leg 3
Leg 4
4
BROWN Joanna
MISLAWCHUK Tyler
RIDENOUR Desirae
SHARPE Matthew
01:19:35
00:20:26
00:18:52
00:21:05
00:19:12
5
HAWLEY Erica
SMITH Tyler
DUFFY Flora
BUTTERFIELD Tyler
01:20:44
00:21:07
00:19:56
00:20:12
00:19:29
6
STANFORD Non
HARRETT Iestyn
MATHIAS Olivia
SILVER Christopher
01:20:52
00:20:14
00:19:04
00:21:56
00:19:38
7
POTTER Beth
AUSTIN Marc
WALLACE Erin
SHELDON Grant
01:22:21
00:20:59
00:19:05
00:22:02
00:20:15
8
ACKERMANN Simone
SCHOEMAN Henri
SANDERS Gillian
MURRAY Richard
01:23:34
00:23:21
00:18:56
00:22:08
00:19:09

 Author| Post time: 7-4-2018 17:50
| Show all posts
Weightlifting

Men's -77kg
Final Results

SIVALINGAM Sathish Kumar
317

OLIVER Jack
312

ETOUNDI Francois
305

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VACHON Nicolas
299
5
VIDANAGE Chinthana
298
6
RAHIM Abd Mubin
290
7
McTAGGART Cameron
290
8
UDIA Toua
290
9
ALIKLIK Ika
288
10
LUKOSE Webstar
282
11
FORDE Romario
277
12
MADANAMOOTHOO Jack Anthony
273
TABAROUA Taretiita
-
McCLEAN Karl
-

 Author| Post time: 7-4-2018 17:55
| Show all posts
Weightlifting

Women's -63kg
Final Results

CHARRON Maude
220

SMITH Zoe
207

PRETORIUS Mona
206

Rank
Athletes
Nation
Result
4
McQUAID Emma
182
5
GUPTA Vandna
180
6
AKTAR Mabia
180
7
ZAMMIT STEVENS Yasmin
174
8
UEPA Maximina
170
9
KNOWLES Holly
166
10
KASUUBO Irene
156
11
OKOTH Winnie
153
AGRICOLE Clementina
-
LEE Seen
-

 Author| Post time: 7-4-2018 18:00
| Show all posts
Weightlifting

Men's -85kg
Final Results

RAGALA Venkat Rahul
338

OPELOGE Don
331

MOHDAD Muhamad Fazrul Azrie
328

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NKOH Donald Keyimeh
326
5
ANYALEWECHI Michael
324
6
AMOAH Christian
321
7
RAINIBOGI Taniela
313
8
MARINEAU Mathieu
312
9
ELESIN Boris
301
10
COLLIER Alex
290
11
WAIBEIYA Tom-Jaye
290
12
GOROSI David
265
13
CHEAH En Wei John
258
MISANGYI Harry
-
PATTERSON Richard
-

 Author| Post time: 7-4-2018 19:10
| Show all posts
Cycling - Track

Men's Sprint B
Final Results

FACHIE Neil
ROTHERHAM Matthew (P)

2Gold Medal Race

BALL James
MITCHELL Peter (P)

0Gold Medal Race

HENDERSON Brad
CLARKE Thomas (P)

2Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RIZAN Muhammad Afiq Afify
RASOL Muhammad Khairul (P)
0B.M.R.

 Author| Post time: 7-4-2018 19:10
| Show all posts
Cycling - Track

Women's 1km Time Trial B
Final Results

THORNHILL Sophie
SCOTT Helen (P)

1:04.623WR

Rank
Athletes
Nation
Result
2
GALLAGHER Jessica
JANSSEN Madison (P)
1:07.165
3
MCGLYNN Aileen
HASTON Louise (P)
1:08.993

 Author| Post time: 7-4-2018 19:15
| Show all posts
Cycling - Track

Women's Points Race
Final Results

BARKER Elinor
40

ARCHIBALD Katie
20

EVANS Neah
17

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MANLY Alexandra
14
5
BUCHANAN Rushlee
10
6
KAY Emily
8
7
CURE Amy
8
8
GIBSON Kinley
5
9
NELSON Emily
5
10
DRUMMOND Michaela
4
11
BOYLAN Lydia
3
12
ROBERTS Jessica
3
13
DICKINSON Eleanor
2
14
ROWE Danielle
1
15
JOSEPH Amber
0
16
ROE Eileen
0
17
SHEATH Racquel
0
18
LUO Yiwei
0
19
ROORDA Stephanie
0
20
SOM NET Ju Pha
0
21
BAKER Georgia
0
22
BEVERIDGE Allison
-19
TONGBRAM Monorama Devi
DNF
MAYANGLAMBAM Sonali
DNS

 Author| Post time: 7-4-2018 19:20
| Show all posts
Cycling - Track

Women's 500m Time Trial
Final Results

McCULLOCH Kaarle
33.583

MORTON Stephanie
33.619

CUMMING Emma
34.230

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HANSEN Natasha
34.238
5
BATE Lauren
34.546
6
MARCHANT Katy
34.583
7
JAMES Rachel
34.780
8
MUSTAPA Fatehah
34.894
9
GENEST Lauriane
35.073
10
WALSH Amelia
35.647
11
COSTER Eleanor
35.700
12
ANDREWS Ellesse
35.850
13
DEBORAH Deborah
36.176
14
REJI Aleena
36.308
15
RAYBOULD Rebecca
37.210
16
HORNE Ciara
37.388

 Author| Post time: 7-4-2018 19:25
| Show all posts
Cycling - Track

Men's Sprint
Final Results

WEBSTER Sam
2Gold Medal Race

CARLIN Jack
0Gold Medal Race

SCHMID Jacob
2Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SAHROM Muhammad Shah Firdaus
0B.M.R.

 Author| Post time: 7-4-2018 19:30
| Show all posts
Cycling - Track

Men's Scratch
Final Results

WELSFORD Sam
-

STEWART Campbell
-

LATHAM Christopher
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WOOD Oliver
-
5
HAYTER Ethan
-
6
BOSTOCK Matthew
-
7
STEWART Mark
-
8
ARCHIBALD John
-
9
MOULD Jon
-
10
MEYER Cameron
-
11
GORDON Kyle
-
12
DOWNEY Mark
-
13
MAREE David
-
14
BRITTON Rhys
-
15
KENNETT Dylan
-
16
HOLT Joe
-1
17
KERGOZOU Nicholas
-1
HOWARD Leigh
DNF
CAVES Aidan
DNF
FOLEY Michael
DNF
DRAPER Matthew
DNF
MOHD ZAMRI Eiman Firdaus
DNF
POTTS Marc
DNF
YOUNG Xeno
DNF

 Author| Post time: 7-4-2018 21:35
| Show all posts
Swimming

Men's 200m Butterfly
Final Results

le CLOS Chad
1:54.00GR

MORGAN David
1:56.36

SCOTT Duncan
1:56.60

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IRVINE Grant
1:56.91
5
PETERS Jacob
1:57.75
6
DARRAGH Mackenzie
1:57.81
7
CLAREBURT Lewis
1:58.51
8
PRAKASH Sajan
1:59.05

 Author| Post time: 7-4-2018 21:40
| Show all posts
Swimming

Women's 50m Freestyle
Final Results

CAMPBELL Cate
23.78GR|OC

CAMPBELL Bronte
24.26

RUCK Taylor
24.26

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JACK Shayna
24.57
5
GALLAGHER Erin
25.03
6
SANCHEZ Kayla
25.12
7
HOPKIN Anna
25.28
8
HILL Danielle
25.56

 Author| Post time: 7-4-2018 21:40
| Show all posts
Swimming

Men's 100m Breaststroke
Final Results

PEATY Adam
58.84

WILBY James
59.43

van der BURGH Cameron
59.44

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PACKARD Jake
59.70
5
MURDOCH Ross
59.89
6
BENSON Craig
1:00.42
7
WILSON Matt
1:00.48
8
WILLIS Andrew
1:01.13

 Author| Post time: 7-4-2018 21:45
| Show all posts
Swimming

Women's 100m Backstroke
Final Results

MASSE Kylie
58.63GR

SEEBOHM Emily
58.66

RUCK Taylor
58.97

Rank
Athletes
Nation
Result
4
McKEOWN Kaylee
1:00.08
5
DAVIES Georgia
1:00.17
6
DAWSON Kathleen
1:00.74
6
BAKER Hayley
1:00.74
8
HANNAH Jade
1:00.83

 Author| Post time: 7-4-2018 21:45
| Show all posts
Swimming

Women's 200m Breaststroke
Final Results

SCHOENMAKER Tatjana
2:22.02AF

RENSHAW Molly
2:23.28

TUTTON Chloe
2:23.42

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SMITH Kierra
2:23.62
5
McKEOWN Taylor
2:25.51
6
WALLACE Tessa
2:26.59
7
VISAGIE Emily
2:29.25
8
CORBETT Kaylene
2:29.40

 Author| Post time: 7-4-2018 21:50
| Show all posts
Swimming

Men's 100m Breaststroke SB8
Final Results

DISKEN Timothy
1:12.42

HODGE Timothy
1:15.80

COCHRANE Blake
1:18.75

Rank
Athletes
Nation
Result
4
REYNOLDS Jesse
1:21.65
5
LEACH Jacob
1:25.35
6
EDWARDS Celyn
1:25.63
7
van der MERWE Kaleb
1:26.11
8
VACHON Philippe
1:29.14

 Author| Post time: 7-4-2018 21:50
| Show all posts
Swimming

Women's 200m Individual Medley SM10
Final Results

PASCOE Sophie
2:27.72

RIVARD Aurelie
2:31.79

DOWNIE Katherine
2:31.81

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEONHARDT Paige
2:32.68
5
GREENWOOD Jasmine
2:34.97
6
SHAW Toni
2:38.38
7
RYAN Samantha
2:43.63
8
ROXON Katarina
2:48.32

 Author| Post time: 7-4-2018 21:55
| Show all posts
Swimming

Women's 4x200m Freestyle Relay
Final Results

Australia
McKEON Emma
THROSSELL Brianna
NEALE Leah
TITMUS Ariarne

7:48.04GR

Canada
OLEKSIAK Penny
SANCHEZ Kayla
SMITH Rebecca
RUCK Taylor

7:49.66

England
FAULKNER Eleanor
O'CONNOR Siobhan Marie
ANDERSON Freya
HIBBOTT Holly

7:55.60

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HOPE Lucy
HATTERSLEY Camilla
HOUSTON Abbie
MILEY Hannah
8:01.55
5
GREENSLADE Kathryn
JONES Ellena
CARLIN Jazmin
TUTTON Chloe
8:03.00
6
ROSS Marlies
COETZEE Dune
BELLINGAN Kristin
BEAVON Kate
8:18.31

Post time: 7-4-2018 23:27
| Show all posts
Athletics

Men's 20km Race Walk
Final Results

BIRD-SMITH Dane
1:19:34GR

BOSWORTH Tom
1:19:38NR

GATHIMBA Samuel Ireri
1:19:51

Rank
Athletes
Nation
Result
4
THORNE Benjamin
1:20:49
5
REW Quentin
1:21:47
6
SINGH Manish
1:22:22
7
WILKINSON Callum
1:22:35
8
DUNFEE Evan
1:23:26
9
SHANGE Lebogang
1:23:27
10
HOSKING Michael
1:25:35
11
COWLEY Rhydian
1:26:12
12
WACHIRA Simon
1:26:33
13
KOLOTHUM THODI Irfan
1:27:34
14
SNYMAN Wayne
1:28:09
15
CAPRICE Jerome
1:33:12

 Author| Post time: 8-4-2018 21:00
| Show all posts
Athletics

Women's 20km Race Walk
Final Results

MONTAG Jemima
1:32:50

BARBER Alana
1:34:18

DAVIES Bethan
1:36:08

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KAUR Khushbir
1:39:21
5
BRIDGE Gemma
1:39:31
6
SMITH Beki
1:40:41
7
LEWIS Heather
1:41:45
8
NJUE Grace Wanjiru
1:42:23
9
KELLY Erika
1:47:29
10
OLUDE Fadekemi Florence
1:49:31
11
WAWERU Lindah
1:53:41
BABY Soumya
DSQ
TALLENT Claire
DSQ

 Author| Post time: 8-4-2018 21:15
| Show all posts
Athletics

Men's Hammer Throw
Final Results

MILLER Nick
80.26GR|NR

DENNY Matty
74.88PB

DRY Mark
73.12SB

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KEENAN Adam
72.15
5
CAMPBELL Taylor
72.03
6
McGUIGAN Dempsey
70.24
7
JONES Osian
70.14
8
DALTON Jack
68.28PB
9
MAKHETHE Tshepang
67.99
10
BENNETT Chris
65.22
11
PEACOCK Huw
65.19
12
STATHELAKOS Constantinos
64.87
13
RAYNOR Canigia
64.36
14
WONG Jackie Siew Cheer
64.35
15
POURSANIDIS Alexandros
63.86
16
ABUNDA Dominic Ondigi
61.38NR

 Author| Post time: 8-4-2018 21:20
| Show all posts
Athletics

Women's Long Jump T38
Final Results

BREEN Olivia
4.86GR|PB

CLEAVER Erin
4.36

DOYLE Taylor
4.22

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MEIJER Juanelie
4.19
5
JOSEPH Kailyn
4.06
6
KINGSBURY Molly
3.85SB
7
CARR Amy
3.65

 Author| Post time: 8-4-2018 21:25
| Show all posts
Athletics

Men's 5000m
Final Results

CHEPTEGEI Joshua Kiprui
13:50.83

AHMED Mohammed
13:52.78

ZAKAYO Edward Pingua
13:54.06

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AYEKO Thomas
13:54.78
5
McSW EYN Stewart
13:58.96
6
KIPYEKO Phillip
13:59.59
7
SUGIRA James
14:03.51
8
McDONALD Morgan
14:11.37
9
KIPKORIR Nicholas
14:13.97
10
KHADIRI Amine
14:16.53
11
BETT David Kiprotich
14:18.80
12
McNEILL David
14:24.51
13
MPANI Grevazio
14:30.66
14
TUYISHIMIRE Christophe
14:39.29
15
MASTER Chauncy
14:50.25
16
KAM Patrick
16:08.77
BADBOY Toka
DSQ

 Author| Post time: 8-4-2018 21:50
| Show all posts
Lawn Bowls

Men's Triples
Final Results

Scotland
DUNCAN Ronald
OLIVER Derek
BURNETT Darren

-

Australia
LESTER Barrie
RICE Nathan
SHERRIFF Aron

-

Norfolk Island
EVANS Hadyn
JONES Phillip
DIXON Ryan

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STADNYK Chris
WILSON Greg
LEFRESNE Cameron
-
5
BOLT David
CHESTNEY Jamie
PAXTON Robert
-
6
OWEN Ross
HARRIS Stephen
TOMLINSON Jonathan
-
7
BOSWELL Derek
de SOUSA Malcolm
DAVIS Ross
-
8
NAGY Mike
GIRDLER Paul
FORSYTH Ali
-
9
OLIVIER Carel
CALITZ Douw
ESTERHUIZEN Willem
-
10
SINGH Chandan Kumar
BAHADUR Sunil
KUMAR Dinesh
-
11
WICHMAN-RAIROA Adoni
PITA Munokokura
PANIANI Lawrence
-
12
PILLAY Kushal
KUMAR Arun
NAISERUVATI Semesa
-
13
LOH Anthony
PANG Heng Heck
FOO Meng Yin
-
14
RUSLI Muhammad Soufi
RAMLI Mohammad Syamil Syazwan
REDZUAN Zulhilmie
-
15
MUVHANGO Morgan
JACOBS Rudi
BAKER Gerald
-
16
GABORUTWE John
SENNA Nixon
GABOUTLOELOE Kabo
-
17
MARTIN Simon
KYLE Andrew
McHUGH Martin
-
18
BRAHIM Haji Naim
HAJI ABD GHANI Mohd Israt Amirudd.
OMAR Abd Rahman
-
19
WALO Manu
KOESAN Fred
POMALEU Polin
-
20
FUNAKI Hala
PAPANI Keith
HIPA Des
-

 Author| Post time: 8-4-2018 22:00
| Show all posts
Lawn Bowls

Women's Singles
Final Results

EDWARDS Jo
-

DANIELS Laura
-

PIKETH Colleen
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
McKERIHEN Kelly
-
5
MURPHY Karen
-
6
ANDERSON Carmen
-
7
BROWN Caroline
-
8
SAROJI Emma Firyana
-
9
REDNALL Katherine
-
10
BEATTIE Catherine
-
11
MATALI Amaliah
-
12
WIMP Catherine
-
13
TIKOISUVA Litia
-
14
MBUGUA Eunice
-
15
BEERE Lucy
-
16
KIOA Malia
-
17
MATAIO Nooroa
-
18
PINKI
-
19
SENNA Nelly
-
20
MACDONALD Rachel
-
21
SIAME Getrude
-
22
BLUMSKY Pauline
-

 Author| Post time: 8-4-2018 22:10
| Show all posts
Weightlifting

Women's -69kg
Final Results

YADAV Punam
222

DAVIES Sarah
217

VAIVAI Apolonia
216

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MESSIER Andreanne
211
5
MALONE Pip
209
6
HAMS Andrea
204
7
ENGELBRECHT Celestie
193
8
LABONNE Emanuella
185
9
FOUODJI SONKBOU Arcangeline
180
10
PITTMAN Faye
178
11
BAKAEKIRI Tiiau
168
12
THOMPSON Rebekah
158
13
DANIEL Ricci
147

 Author| Post time: 8-4-2018 22:20
| Show all posts
Weightlifting

Men's -94kg
Final Results

KARI Steven
370

SANTAVY Boady
369

THAKUR Vikas
351

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AVETISYAN Edmon
340
5
OSEI Forrester Christopher
333
6
MINKOUMBA Petit David
317
7
WILSON Scott
311
8
PETERS Shanaka Madusanka
295
9
FORBES Stephen
277
10
BATUUSA Kalidi
275
11
ADEDE James
271
LEUO Siaosi
-
RATHORE Usman Amjad
-
PARRY Joshua
-

 Author| Post time: 8-4-2018 22:25
| Show all posts
Weightlifting

Women's -75kg
Final Results

GODLEY Emily
222

BEAUCHEMIN-NADEAU Marie-Eve
221

HUGHES Laura
207

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ROGERS Bailey
204
5
DAVIES Stephanie
197
6
SEEMA
189
7
CUPID Rayen
187
8
TEO SAMUEL Jabriella
184
9
BALAGE Chathurika Priyanthi
175
10
WOONTON Philippa
168
11
SUNEE Alison
158
12
NISHA Juhora Khaton
155

 Author| Post time: 8-4-2018 22:30
| Show all posts
Shooting

Women's 10m Air Pistol
Final Results

BHAKER Manu
240.9GR

SIDHU Heena
234.0

GALIABOVITCH Elena
214.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BEZZINA Eleanor
193.2
5
KENNERLEY Coral
174.0
6
TEH Xiu Hong
154.8
7
TEO Shun Xie
133.9
8
FARHAN Mehwish
112.1

 Author| Post time: 8-4-2018 22:35
| Show all posts
Shooting

Men's 10m Air Rifle
Final Results

SAMPSON Dane
245.0GR

BAKI Abdullah Hel
244.7

KUMAR Ravi
224.1

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HOBERG Alex
204.6
5
BAMSEY Michael
183.1
6
KUMAR Deepak
162.3
7
BALE Dean
141.9
8
RAHMAN Mohamad Irwan Abdul
119.9

 Author| Post time: 8-4-2018 22:40
| Show all posts
Shooting

Women's Skeet
Final Results

ELEFTHERIOU Andri
52GR

HILL Amber
49

ANDREOU Panagiota
40

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SHEIKH Saniya
32
5
HIBBS Emily
24
6
JONES Aislin
13

 Author| Post time: 8-4-2018 22:45
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Floor
Final Results

GEORGIOU Marios
13.966

MORGAN Scott
13.833

PURVIS Daniel
13.733

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CARTER Hamish
13.633
5
DICK Ethan
13.500
6
WHITLOCK Max
13.333
7
DAVIES Jac
12.800
8
WILSON Nile
12.400

 Author| Post time: 8-4-2018 22:45
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Vault
Final Results

OLSEN Shallon
14.566

BLACK Elsabeth
14.233

WHITEHEAD Emily
13.849

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JONES Holly
13.816
5
ARCHER Shannon
13.683
6
GODWIN Georgia
13.650
7
KENNEDY Cara
13.566
8
NAYAK Pranati
11.983

 Author| Post time: 8-4-2018 22:50
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Pommel Horse
Final Results

McCLENAGHAN Rhys
15.100

WHITLOCK Max
15.100

CLAY Zachary
14.300

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DAVIES Jac
14.233
5
HALL James
14.066
6
REMKES Christopher
13.733
7
TONE Michael
12.433
8
LOO Phay Xing
11.766

 Author| Post time: 8-4-2018 22:50
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Uneven Bars
Final Results

FENTON Georgia-Mae
14.600

ROGERS Brittany
14.200

GODWIN Georgia
13.433

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BROWN Georgia-Rose
13.233
5
ONYSHKO Isabela
13.200
6
SIMM Kelly
12.966
7
METHUEN Maisie
12.775
8
BEVAN Latalia
10.500

 Author| Post time: 8-4-2018 22:55
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Rings
Final Results

TULLOCH Courtney
14.833

WILSON Nile
14.400

MORGAN Scott
14.000

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COURNOYER Rene
13.900
5
GEORGIOU Marios
13.766
6
DYSON Devy
13.533
7
PURVIS Daniel
13.233
8
PATRA Rakesh
12.933

 Author| Post time: 8-4-2018 23:00
| Show all posts
Cycling - Track

Men's 1km Time Trial
Final Results

GLAETZER Matt
59.340GR

DAWKINS Edward
59.928

SKINNER Callum
1:01.083

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WILLIAMS Zac
1:01.132
5
WALE Jonathan
1:01.261
6
CONSTABLE Patrick
1:01.438
7
KENNETT Dylan
1:01.546
8
TRUMAN Joseph
1:01.795
9
PAUL Nicholas
1:01.899
10
YALLOURIS Nicholas
1:01.945
11
MOHD ZONIS Muhammad Fadhil
1:02.073
12
EMADI Kian
1:02.079
13
OLIVA Lewis
1:02.198
14
RITTER Stefan
1:02.339
15
BIGHAM Daniel
1:02.691
16
VERNON Ethan
1:02.935
17
SAHROM Muhammad Shah Firdaus
1:03.253
18
CAVES Aidan
1:03.324
19
LAKASEK Irwandie
1:04.640
20
KUMAR Sahil
1:05.538
21
SINGH Ranjit
1:05.671
22
SANANDARAJ Sanuraj
1:06.097
23
GERRY Christopher
1:14.460
24
BELLE Stephen
1:14.639

 Author| Post time: 8-4-2018 23:05
| Show all posts
Cycling - Track

Women's Scratch
Final Results

CURE Amy
-

EVANS Neah
-

KAY Emily
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ARCHIBALD Katie
-
5
JAMES Kirstie
-
6
DICKINSON Eleanor
-
7
BEVERIDGE Allison
-
8
BOYLAN Lydia
-
9
LLOYD Manon
-
10
DRUMMOND Michaela
-
11
BARKER Megan
-
12
BARKER Elinor
-
13
SOM NET Ju Pha
-
14
EDMONDSON Annette
-
15
SHEATH Racquel
-
16
JOSEPH Amber
-
17
ANKUDINOFF Ashlee
-
18
BONHOMME Ariane
-
19
LUO Yiwei
-
20
ROORDA Stephanie
-
21
NELSON Emily
-
22
ROE Eileen
-
MAYANGLAMBAM Sonali
DNF
TONGBRAM Monorama Devi
DNF

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

8-5-2021 23:33 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list