|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Short Track Speed Skating ISU World Championships 2018

[Copy link]
Post time: 15-3-2018 18:07
| Show all posts |Read mode
Short Track Speed Skating ISU World Championships 2018

Montréal (CAN) - 16 March 2018 - 18 March 2018




Official Schedule
Eastern Daylight Time (GMT -4)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, March 16th
09:30 Men's 1500m Heats
10:08 Women's 1500m Heats
10:56 Men's 500m Preliminary Rounds
12:11 Men's 500m Heats
12:30 Women's 500m Heats
13:07 Men's 1000m Preliminary Rounds
14:03 Women's 1000m Heats
14:32 Men's 1000m Heats


Saturday, March 17th
10:00 Women's 1500m Ranking Heats
10:09 Men's 1500m Ranking Heats
10:48 Women's 500m Ranking Heats
10:59 Men's 500m Ranking Heats
13:32 Women's 1500m Semifinals
13:49 Men's 1500m Semifinals
14:21 Women's 1500m Final B
14:21 Women's Overall 1500m (Event 1/4)
Following
Women's 1500m Final A
14:35 Men's 1500m Final B
14:35 Men's Overall 1500m (Event 1/4)
Following
Men's 1500m Final A
15:03 Women's 500m Quarterfinals
15:18 Men's 500m Quarterfinals
15:47 Women's 500m Semifinals
15:55 Men's 500m Semifinals
16:18 Women's 500m Final B
16:18 Women's Overall 500m (Event 2/4)
Following
Women's 500m Final A
16:27 Men's 500m Final B
16:27 Men's Overall 500m (Event 2/4)
Following
Men's 500m Final A
16:52 Women's 3000m Relay Heats
17:07 Men's 5000m Relay Heats


Sunday, March 18th
10:30 Women's 1000m Ranking Heats
10:44 Men's 1000m Ranking Heats
13:02 Women's 1000m Quarterfinals
13:19 Men's 1000m Quarterfinals
13:52 Women's 1000m Semifinals
14:01 Men's 1000m Semifinals
14:25 Women's 1000m Final B
14:25 Women's Overall 1000m (Event 3/4)
Following
Women's 1000m Final A
14:35 Men's 1000m Final B
14:35 Men's Overall 1000m (Event 3/4)
Following
Men's 1000m Final A
15:00 Women's 3000m
15:00 Women's Overall 3000m (Event 4/4)
15:09 Men's 3000m
15:09 Men's Overall 3000m (Event 4/4)
15:32 Women's 3000m Relay Final B
Following
Women's 3000m Relay Final A
15:40 Men's 5000m Relay Final B
Following
Men's 5000m Relay Final A
 Author| Post time: 15-3-2018 18:07
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
South Korea
8
4
2
14
2
Canada
3
1
2
6
3
Hungary
1
1
0
2
4
China
0
3
3
6
5
Russia
0
1
3
4
6
Netherlands
0
1
1
2
7
Poland
0
1
0
1
8
Japan
0
0
1
1
Total
Road
to Beijing 2022
12
12
12
36


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
South Korea
6
3
0
9
2
Canada
2
1
2
5
3
China
0
1
2
3
3
Russia
0
1
2
3
5
Netherlands
0
1
1
2
6
Poland
0
1
0
1
7
Japan
0
0
1
1
Total
Road
to Beijing 2022
8
8
8
24

 Author| Post time: 21-3-2018 11:29
| Show all posts
Men's 1500m
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat and the 5 best 3rd ranked Athletes between all Heats will qualify for the Semifinals, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HWANG Dae Heon
2:17.217
2
KRUEGER John-Henry
2:17.468
3
ELISTRATOV Semen
2:17.562
4
ZVEJNIEKS Roberts
2:18.129
5
HANDEI Oleh
2:19.567
6
KOLENC Martin
2:22.708
7
DJORDJEVIC Jovan
2:25.851


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PETRE Ward
2:24.503
2
FAUCONNET Thibaut
2:24.510
3
GEORGIEV Dimitar
2:26.786
4
XU Hongzhi
2:35.403ADV
5
TSANG Kei Wing Kelvin
2:39.227

CELSKI J.R.
PEN


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REN Ziwei
2:19.572
2
KNEGT Sjinkie
2:19.614
3
YOSHINAGA Kazuki
2:19.954
4
CONFORTOLA Yuri
2:20.405ADV
5
LABORDE Nicolas
2:23.780
6
SHAHRUM Hazim
2:29.841

DESMET Stijn
PEN


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIRARD Samuel
2:15.369
2
LIU Shaoang
2:15.453
3
JUNG Hyun Woo Andy
2:15.804
4
SIARHEYU Maksim
2:16.112
5
ANDERMANN Dominic
2:21.352
6
CLAGUE Jason
2:25.405


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
2:15.356
2
NIKISHA Denis
2:15.701
3
AYRAPETYAN Denis
2:16.316
4
BURJAN Csaba
2:16.893
5
ANIKEJ Rafal
2:16.906
6
TREACY Farrell
2:20.058
7
MIGUNOV Dmitry
2:22.518


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAN Tianyu
2:18.875
2
SEO Yi Ra
2:18.982
3
DOTTI Tommaso
2:19.366
4
SCHUBERT Christoph
2:19.626
5
McANUFF Ryan
2:22.170
6
AGDESTEIN Einar
2:27.227


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
2:17.543
2
BYKANOV Vladislav
2:17.712
3
AN Victor
2:17.845
4
DUFBERG SUH Fabrice
2:20.461
5
BODA Pierre
2:21.580
6
OMERAGIC Tarik
2:31.281
7
NG Lucas
2:37.737


Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
2:25.114
2
SAKAZUME Ryosuke
2:25.323
3
DION Pascal
2:25.455
4
DE LAAT Itzhak
2:25.518
5
RYZHOU Yauheni
2:26.905
6
SU Jun-Peng
2:29.300
7
ARADHYA Akash
2:33.863

 Author| Post time: 21-3-2018 11:38
| Show all posts
Women's 1500m
Heats Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Heat will qualify for the Semifinals, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BINEY Maame
2:46.725
2
HUOT MARCHAND Tifany
2:46.760
3
SCHULTING Suzanne
2:46.774
4
MASCITTO Cynthia
2:46.802
5
MANOILOVA Katrin
3:08.536
THOMSON Kathryn
PEN


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GUO Yihan
2:38.329
2
DESMET Hanne
2:38.427
3
WARAKOMSKA Magdalena
2:38.661
4
IZAFATAVA Mariya
2:44.709
5
ST-GELAIS Marianne
2:50.117


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PROSVIRNOVA Sofia
2:43.282
2
BACSKAI Sara Luca
2:43.615
3
VALCEPINA Martina
2:43.688
4
SEJPALOVA Michaela
2:44.220
5
BURIC Katarina
2:48.466
6
MACDONALD Jamie
3:02.735


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHIM Suk Hee
2:44.522
2
VAN RUIJVEN Lara
2:44.951
3
GEHRING Lana
2:45.968
4
EZZI Ranya
2:46.292
5
GILMARTIN Charlotte
3:18.628


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KIM A Lang
2:45.808
2
JASZAPATI Petra
2:46.112
3
PIERRON Veronique
2:46.394
4
GOH Cheyenne
2:52.209
5
QU Chunyu
2:59.484ADV

PORUBSKA Alica
PEN


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
2:30.407
2
EFREMENKOVA Ekaterina
2:30.506
3
LI Jinyu
2:30.597
4
SAITO Hitomi
2:30.755
5
MALISZEWSKA Natalia
2:33.374
6
LIN Yu-Tzu
2:39.892


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
2:41.995
2
KIKUCHI Sumire
2:43.109
3
VAN KERKHOF Yara
2:43.193
4
KUNCIROVA Michaela
2:45.181
5
UZAKOVA Mariia
2:46.992

 Author| Post time: 21-3-2018 11:45
| Show all posts
Men's 500m
Preliminary Rounds Results
The 1st and 2nd Athletes from each Preliminary Round and the 6 best 3rd ranked Athletes between all Preliminary Rounds will qualify for the Heats, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Preliminary Round 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JUNG Hyun Woo Andy
42.327
2
DESMET Stijn
42.523
3
LABORDE Nicolas
43.634
CELSKI J.R.
DNF


Preliminary Round 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaoang
41.675
2
YOSHINAGA Kazuki
42.647
3
BODA Pierre
42.848
4
AYRAPETYAN Denis
42.872
5
GEORGIEV Dimitar
43.790


Preliminary Round 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
41.206
2
AN Victor
41.795
3
MIGUNOV Dmitry
41.806
4
ARADHYA Akash
44.375
5
ANIKEJ Rafal
1:13.025


Preliminary Round 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
41.727
2
ELISTRATOV Semen
41.832
3
HANDEI Oleh
42.758
4
SU Jun-Peng
43.335
5
DOTTI Tommaso
44.551


Preliminary Round 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIRARD Samuel
41.241
2
XU Hongzhi
41.389
3
RYZHOU Yauheni
42.465
4
DJORDJEVIC Jovan
45.487
5
TSANG Kei Wing Kelvin
47.644


Preliminary Round 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEO Yi Ra
42.319
2
SAKAZUME Ryosuke
42.419
3
FAUCONNET Thibaut
42.645
4
SIARHEYU Maksim
42.703
5
DE LAAT Itzhak
42.861


Preliminary Round 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KRUEGER John-Henry
42.235
2
BYKANOV Vladislav
42.296
3
MCANUFF Ryan
43.228
4
CLAGUE Jason
44.979


Preliminary Round 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HWANG Dae Heon
41.491
2
BURJAN Csaba
41.756
3
HAN Tianyu
41.771
4
TREACY Farrell
43.357
5
AGDESTEIN Einar
44.531


Preliminary Round 9

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KNEGT Sjinkie
42.266
2
NIKISHA Denis
42.481
3
CONFORTOLA Yuri
42.726
4
PETRE Ward
43.610
5
NG Lucas
44.489


Preliminary Round 10

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
42.187
2
DION Pascal
42.212
3
SCHUBERT Christoph
42.821
4
KOLENC Martin
43.849
5
SHAHRUM Hazim
47.019


Preliminary Round 11

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REN Ziwei
41.447
2
ZVEJNIEKS Roberts
41.852
3
ANDERMANN Dominic
44.659
4
OMERAGIC Tarik
44.858
5
DUFBERG SUH Fabrice
1:10.964

 Author| Post time: 21-3-2018 11:50
| Show all posts
Men's 500m
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat and the 6 best 3rd ranked Athletes between all Heats will qualify for the Quarterfinals, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REN Ziwei
41.053
2
BURJAN Csaba
43.333
3
FAUCONNET Thibaut
43.400
4
DION Pascal
1:12.422


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
40.813
2
HAN Tianyu
40.900
3
NIKISHA Denis
41.065
KNEGT Sjinkie
PEN


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEO Yi Ra
40.953
2
LIU Shaoang
41.160
3
SAKAZUME Ryosuke
41.286
4
MIGUNOV Dmitry
42.489


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIRARD Samuel
40.900
2
XU Hongzhi
40.934
3
ELISTRATOV Semen
41.004
4
CONFORTOLA Yuri
41.206


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AN Victor
41.029
2
LIM Hyo Jun
41.137
3
ZVEJNIEKS Roberts
41.230
4
HANDEI Oleh
41.563


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
41.456
2
KRUEGER John-Henry
41.558
3
YOSHINAGA Kazuki
41.648
4
DESMET Stijn
41.782


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HWANG Dae Heon
41.004
2
JUNG Hyun Woo Andy
41.521
3
RYZHOU Yauheni
41.689
4
BYKANOV Vladislav
43.490

 Author| Post time: 21-3-2018 12:04
| Show all posts
Women's 500m
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat and the 4 best 3rd ranked Athletes between all Heats will qualify for the Quarterfinals, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
44.035
2
KIM A Lang
45.028
3
WARAKOMSKA Magdalena
45.648
4
EZZI Ranya
47.338
5
BURIC Katarina
47.444


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ST-GELAIS Marianne
44.416
2
QU Chunyu
44.470
3
MASCITTO Cynthia
44.718
4
GOH Cheyenne
48.054
5
JASZAPATI Petra
NoTime


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN RUIJVEN Lara
44.243
2
SAITO Hitomi
44.610
3
BINEY Maame
44.786
4
EFREMENKOVA Ekaterina
44.898
5
SEJPALOVA Michaela
46.429


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN KERKHOF Yara
44.256
2
MALISZEWSKA Natalia
44.344
3
LI Jinyu
44.417
4
GEHRING Lana
45.664
5
KUNCIROVA Michaela
46.139


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
43.542
2
KIKUCHI Sumire
44.050
3
LIN Yu-Tzu
48.823
4
PORUBSKA Alica
56.607ADV
PIERRON Veronique
PEN


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VALCEPINA Martina
44.415
2
GUO Yihan
44.545
3
HUOT MARCHAND Tifany
44.826
4
GILMARTIN Charlotte
45.925
5
IZAFATAVA Mariya
46.889


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PROSVIRNOVA Sofia
45.221
2
THOMSON Kathryn
45.301
3
SCHULTING Suzanne
45.346
4
MANOILOVA Katrin
45.785
5
BACSKAI Sara Luca
57.886


Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHIM Suk Hee
43.933
2
MACDONALD Jamie
44.050
3
DESMET Hanne
44.845
4
UZAKOVA Mariia
46.611

 Author| Post time: 21-3-2018 12:10
| Show all posts
Men's 1000m
Preliminary Rounds Results
The 1st and 2nd Athletes from each Preliminary Round and the 8 best 3rd ranked Athletes between all Preliminary Rounds will qualify for the Heats, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Preliminary Round 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
1:28.960
2
SAKAZUME Ryosuke
1:29.116
3
DE LAAT Itzhak
1:29.142
4
KOLENC Martin
1:31.419
5
AGDESTEIN Einar
1:31.989


Preliminary Round 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEO Yi Ra
1:29.854
2
CELSKI J.R.
1:30.293
3
JUNG Hyun Woo Andy
1:30.917ADV
4
MCANUFF Ryan
1:32.011
MIGUNOV Dmitry
PEN


Preliminary Round 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaoang
1:31.030
2
AN Victor
1:31.143
3
PETRE Ward
1:31.256
4
RYZHOU Yauheni
1:31.332
5
BODA Pierre
1:31.470


Preliminary Round 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
1:36.937
2
ELISTRATOV Semen
1:37.014
3
SU Jun-Peng
1:38.036
4
CLAGUE Jason
1:38.127


Preliminary Round 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAN Tianyu
1:27.790
2
AYRAPETYAN Denis
1:27.887
3
DION Pascal
1:27.974
4
SCHUBERT Christoph
1:29.345
5
ARADHYA Akash
1:33.512


Preliminary Round 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIRARD Samuel
1:27.999
2
BURJAN Csaba
1:28.211
3
TREACY Farrell
1:28.420
4
TSANG Kei Wing Kelvin
1:43.300
5
ANIKEJ Rafal
NoTime


Preliminary Round 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KNEGT Sjinkie
1:29.279
2
NIKISHA Denis
1:29.428
3
HANDEI Oleh
1:29.834
4
DJORDJEVIC Jovan
1:33.973
5
YOSHINAGA Kazuki
1:48.658


Preliminary Round 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KRUEGER John-Henry
1:29.273
2
XU Hongzhi
1:29.315
3
CONFORTOLA Yuri
1:29.454
4
DUFBERG SUH Fabrice
1:29.617
5
NG Lucas
1:31.497


Preliminary Round 9

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
1:28.623
2
FAUCONNET Thibaut
1:28.712
3
DESMET Stijn
1:29.033
4
ANDERMANN Dominic
1:29.984
5
OMERAGIC Tarik
1:34.345


Preliminary Round 10

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BYKANOV Vladislav
1:26.485
2
REN Ziwei
1:26.710
3
SIARHEYU Maksim
1:28.203
4
GEORGIEV Dimitar
1:29.919


Preliminary Round 11

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HWANG Dae Heon
1:27.328
2
DOTTI Tommaso
1:28.279
3
ZVEJNIEKS Roberts
1:28.467
4
LABORDE Nicolas
1:28.633
5
SHAHRUM Hazim
1:38.079

 Author| Post time: 21-3-2018 12:54
| Show all posts
Women's 1000m
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat and the 4 best 3rd ranked Athletes between all Heats will qualify for the Quarterfinals, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MACDONALD Jamie
1:34.637
2
VAN KERKHOF Yara
1:34.720
3
BACSKAI Sara Luca
1:34.967
4
MASCITTO Cynthia
1:35.188
5
KUNCIROVA Michaela
1:36.780


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KIM A Lang
1:34.582
2
EFREMENKOVA Ekaterina
1:34.622
3
HUOT MARCHAND Tifany
1:34.700
4
MANOILOVA Katrin
1:40.756
GUO Yihan
PEN


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
1:30.003
2
LI Jinyu
1:30.710
3
WARAKOMSKA Magdalena
1:31.595
4
PORUBSKA Alica
1:32.320
5
IZAFATAVA Mariya
1:34.086


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN RUIJVEN Lara
1:34.633
2
PROSVIRNOVA Sofia
1:34.694
3
DESMET Hanne
1:34.763
4
SEJPALOVA Michaela
1:36.426


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
1:32.385
2
KIKUCHI Sumire
1:32.690
3
JASZAPATI Petra
1:33.052
4
GOH Cheyenne
1:36.513
5
LIN Yu-Tzu
1:36.620


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ST-GELAIS Marianne
1:32.480
2
GILMARTIN Charlotte
1:33.930
3
MALISZEWSKA Natalia
1:35.000
4
BINEY Maame
1:40.469ADV
QU Chunyu
YC


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SCHULTING Suzanne
1:35.980
2
VALCEPINA Martina
1:36.167
3
SAITO Hitomi
1:36.321
4
GEHRING Lana
1:37.121
5
EZZI Ranya
1:37.971


Heat 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHIM Suk Hee
1:36.677
2
THOMSON Kathryn
1:37.515
3
PIERRON Veronique
1:37.663
4
UZAKOVA Mariia
1:37.922
5
BURIC Katarina
1:40.745

 Author| Post time: 21-3-2018 12:59
| Show all posts
Men's 1000m
Heats Results
The 1st and 2nd Athletes from each Heat and the 6 best 3rd ranked Athletes between all Heats will qualify for the Quarterfinals, the other Athletes will qualify for the Ranking Heats

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIRARD Samuel
1:27.379
2
REN Ziwei
1:27.449
3
NIKISHA Denis
1:27.609
TREACY Farrell
PEN


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KNEGT Sjinkie
1:27.186
2
KRUEGER John-Henry
1:27.298
3
AN Victor
1:27.411
4
DION Pascal
1:27.467


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HWANG Dae Heon
1:25.834
2
DESMET Stijn
1:25.973
3
FAUCONNET Thibaut
1:26.118
4
CONFORTOLA Yuri
1:26.235ADV
AYRAPETYAN Denis
PEN


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BYKANOV Vladislav
1:27.364
2
DE LAAT Itzhak
1:27.436
3
DOTTI Tommaso
1:27.823
4
HANDEI Oleh
1:28.038
5
BURJAN Csaba
NoTime


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
1:26.051
2
LIU Shaoang
1:26.146
3
XU Hongzhi
1:26.230
4
SIARHEYU Maksim
1:26.316


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAN Tianyu
1:24.905
2
HAMELIN Charles
1:24.985
3
SAKAZUME Ryosuke
1:25.188
4
ZVEJNIEKS Roberts
1:25.829
5
JUNG Hyun Woo Andy
1:25.994


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
1:27.120
2
SEO Yi Ra
1:27.216
3
ELISTRATOV Semen
1:27.325
4
CELSKI J.R.
1:27.546

 Author| Post time: 21-3-2018 13:01
| Show all posts
Women's 1500m
Ranking Heats Results
The Athletes will be ranked 23rd-36th

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MALISZEWSKA Natalia
2:34.431
2
MANOILOVA Katrin
2:35.407
3
GILMARTIN Charlotte
2:36.252
4
UZAKOVA Mariia
2:36.682
5
LIN Yu-Tzu
2:37.338
6
BURIC Katarina
2:40.288
MACDONALD Jamie
PEN


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MASCITTO Cynthia
2:43.311
2
SAITO Hitomi
2:43.318
3
SEJPALOVA Michaela
2:43.461
4
IZAFATAVA Mariya
2:43.659
5
KUNCIROVA Michaela
2:43.845
6
EZZI Ranya
2:43.973
7
GOH Cheyenne
2:47.059

 Author| Post time: 21-3-2018 13:07
| Show all posts
Men's 1500m
Ranking Heats Results
The Athletes will be ranked 24th-51st

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIGUNOV Dmitry
2:25.937
2
NG Lucas
2:27.322
3
DJORDJEVIC Jovan
2:28.576
4
ARADHYA Akash
2:35.187
OMERAGIC Tarik
DNS


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SU Jun-Peng
2:42.717
2
AGDESTEIN Einar
2:44.099
3
SHAHRUM Hazim
2:46.679
4
CLAGUE Jason
NoTime
KOLENC Martin
DNS


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TREACY Farrell
2:34.413
2
RYZHOU Yauheni
2:34.538
3
BODA Pierre
2:34.690
4
MCANUFF Ryan
2:34.988
5
TSANG Kei Wing Kelvin
2:42.380
LABORDE Nicolas
PEN


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE LAAT Itzhak
2:30.890
2
SCHUBERT Christoph
2:31.216
3
HANDEI Oleh
2:31.362
4
DUFBERG SUH Fabrice
2:31.821
5
ANDERMANN Dominic
2:34.353
6
ANIKEJ Rafal
NoTime


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YOSHINAGA Kazuki
2:27.298
2
DION Pascal
2:27.328
3
BURJAN Csaba
2:27.454
4
ZVEJNIEKS Roberts
2:27.613
5
SIARHEYU Maksim
2:27.708
6
GEORGIEV Dimitar
2:29.506

 Author| Post time: 21-3-2018 13:10
| Show all posts
Women's 500m
Ranking Heats Results
The Athletes will be ranked 22nd-37th

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JASZAPATI Petra
44.986
2
BACSKAI Sara Luca
45.409
BURIC Katarina
DNS
IZAFATAVA Mariya
PEN


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEJPALOVA Michaela
46.660
2
KUNCIROVA Michaela
46.896
3
EZZI Ranya
46.986
4
GOH Cheyenne
47.115


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GILMARTIN Charlotte
45.818
2
MANOILOVA Katrin
46.141
3
UZAKOVA Mariia
46.281
4
GEHRING Lana
1:08.049


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DESMET Hanne
44.539
2
WARAKOMSKA Magdalena
44.690
3
EFREMENKOVA Ekaterina
44.854
4
LIN Yu-Tzu
47.967

 Author| Post time: 21-3-2018 14:05
| Show all posts
Men's 500m
Ranking Heats Results
The Athletes will be ranked 21st-50th

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DUFBERG SUH Fabrice
42.832
2
ANIKEJ Rafal
43.038
3
SHAHRUM Hazim
46.102
4
TSANG Kei Wing Kelvin
46.746


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DOTTI Tommaso
43.740
2
NG Lucas
44.053
3
AGDESTEIN Einar
44.120
4
GEORGIEV Dimitar
44.291


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE LAAT Itzhak
42.286
2
CLAGUE Jason
43.778
3
DJORDJEVIC Jovan
45.190
4
OMERAGIC Tarik
NoTime


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PETRE Ward
43.169
2
ARADHYA Akash
43.762
3
TREACY Farrell
NoTime
KOLENC Martin
DNS


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIARHEYU Maksim
42.122
2
AYRAPETYAN Denis
42.242
3
SU Jun-Peng
42.304
4
ANDERMANN Dominic
42.553


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIGUNOV Dmitry
41.692
2
SCHUBERT Christoph
42.139
3
BODA Pierre
42.361
4
MCANUFF Ryan
44.205
5
LABORDE Nicolas
44.322


Heat 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DION Pascal
41.672
2
DESMET Stijn
41.836
3
CONFORTOLA Yuri
42.002
4
FAUCONNET Thibaut
42.030
5
HANDEI Oleh
42.167

 Author| Post time: 21-3-2018 14:28
| Show all posts
Women's 1500m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
2:29.939
2
PROSVIRNOVA Sofia
2:31.062
3
LI Jinyu
2:31.079
4
SCHULTING Suzanne
2:31.252
5
DESMET Hanne
2:31.589
6
KIKUCHI Sumire
2:31.685
7
QU Chunyu
2:32.043
8
WARAKOMSKA Magdalena
NoTime


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
2:21.846
2
KIM A Lang
2:22.002
3
VALCEPINA Martina
2:22.575
4
JASZAPATI Petra
2:22.715
5
VAN RUIJVEN Lara
2:23.588
6
GEHRING Lana
2:28.130
7
BINEY Maame
2:31.489


Semifinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHIM Suk Hee
2:34.855
2
HUOT MARCHAND Tifany
2:35.408
3
VAN KERKHOF Yara
2:35.455
4
PIERRON Veronique
2:35.770
5
BACSKAI Sara Luca
2:35.946
6
EFREMENKOVA Ekaterina
2:56.210
GUO Yihan
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 14:33
| Show all posts
Men's 1500m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
2:14.435
2
NIKISHA Denis
2:14.831
3
DOTTI Tommaso
2:15.091
4
LIU Shaoang
2:15.137
5
HWANG Dae Heon
2:15.153
6
CONFORTOLA Yuri
2:15.353
7
SAKAZUME Ryosuke
2:15.367
8
FAUCONNET Thibaut
2:27.089


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
2:14.921
2
ELISTRATOV Semen
2:15.125
3
REN Ziwei
2:15.208
4
SEO Yi Ra
2:15.242
5
AYRAPETYAN Denis
2:15.372
6
BYKANOV Vladislav
2:15.879
7
PETRE Ward
2:17.732


Semifinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
2:11.923
2
GIRARD Samuel
2:12.234
3
KNEGT Sjinkie
2:12.439
4
HAN Tianyu
2:12.537
5
XU Hongzhi
2:13.663
6
AN Victor
2:14.718
7
JUNG Hyun Woo Andy
2:16.781
KRUEGER John-Henry
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 14:34
| Show all posts
Women's 1500m
Final B Results
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LI Jinyu
2:45.021
2
VAN KERKHOF Yara
2:45.315
3
VALCEPINA Martina
2:45.358
4
PIERRON Veronique
2:45.518
5
JASZAPATI Petra
2:46.870
SCHULTING Suzanne
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 14:35
| Show all posts
Women's 1500m
Final A Results

CHOI Min Jeong
2:23.351

SHIM Suk Hee
2:23.468

BOUTIN Kim
2:23.592

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KIM A Lang
2:23.609
5
PROSVIRNOVA Sofia
2:23.682
6
HUOT MARCHAND Tifany
2:26.129

 Author| Post time: 21-3-2018 14:38
| Show all posts
Men's 1500m
Final B Results
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REN Ziwei
2:21.961
2
SEO Yi Ra
2:22.001
3
DOTTI Tommaso
2:22.512
4
KNEGT Sjinkie
2:23.066
HAN Tianyu
DNF
LIU Shaoang
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 14:39
| Show all posts
Men's 1500m
Final A Results

HAMELIN Charles
2:12.982

LIM Hyo Jun
2:13.157

ELISTRATOV Semen
2:13.312

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LIU Shaolin Sandor
2:13.596
5
NIKISHA Denis
2:13.657
GIRARD Samuel
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 14:50
| Show all posts
Women's 500m
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
42.926
2
THOMSON Kathryn
43.928
3
BINEY Maame
43.976
4
HUOT MARCHAND Tifany
44.318
KIKUCHI Sumire
PEN


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
43.299
2
MALISZEWSKA Natalia
43.874
3
VAN KERKHOF Yara
44.031
4
VAN RUIJVEN Lara
44.069
5
MASCITTO Cynthia
44.187


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
QU Chunyu
43.726
2
LI Jinyu
43.864
3
SAITO Hitomi
44.235
4
VALCEPINA Martina
53.176
5
SHIM Suk Hee
1:02.106


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ST-GELAIS Marianne
43.877
2
MACDONALD Jamie
43.948
3
KIM A Lang
43.970
4
GUO Yihan
44.116
5
PROSVIRNOVA Sofia
44.297
6
PORUBSKA Alica
44.959

 Author| Post time: 21-3-2018 14:53
| Show all posts
Men's 500m
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ELISTRATOV Semen
41.114
2
SAKAZUME Ryosuke
41.194
3
GIRARD Samuel
41.309
4
AN Victor
41.449
5
RYZHOU Yauheni
42.125


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
XU Hongzhi
40.984
2
NIKISHA Denis
41.085
3
KRUEGER John-Henry
41.319
4
LIU Shaolin Sandor
1:12.875


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
40.672
2
HWANG Dae Heon
40.740
3
SEO Yi Ra
40.924
4
BURJAN Csaba
41.055
5
ZVEJNIEKS Roberts
41.638


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REN Ziwei
40.527
2
YOSHINAGA Kazuki
42.160
LIU Shaoang
DNF
JUNG Hyun Woo Andy
PEN
LIM Hyo Jun
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 14:54
| Show all posts
Women's 500m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
43.175
2
MACDONALD Jamie
43.721
3
QU Chunyu
44.932ADV
ST-GELAIS Marianne
PEN


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
43.002
2
MALISZEWSKA Natalia
43.355
3
LI Jinyu
43.374
4
THOMSON Kathryn
43.524

 Author| Post time: 21-3-2018 14:55
| Show all posts
Men's 500m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
XU Hongzhi
41.246
2
ELISTRATOV Semen
41.355
3
SAKAZUME Ryosuke
41.570
4
NIKISHA Denis
42.368


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REN Ziwei
40.436
2
HWANG Dae Heon
40.502
3
HAMELIN Charles
40.530
4
YOSHINAGA Kazuki
41.093

 Author| Post time: 21-3-2018 14:56
| Show all posts
Women's 500m
Final B Results
The Athletes will be ranked 6th-7th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LI Jinyu
44.980
2
THOMSON Kathryn
45.106

 Author| Post time: 21-3-2018 14:57
| Show all posts
Women's 500m
Final A Results

CHOI Min Jeong
42.845

MALISZEWSKA Natalia
43.441

QU Chunyu
43.527

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MACDONALD Jamie
43.679
5
BOUTIN Kim
1:23.286

 Author| Post time: 21-3-2018 14:58
| Show all posts
Men's 500m
Final B Results
The Athletes will be ranked 5th-8th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
40.873
2
YOSHINAGA Kazuki
40.957
3
NIKISHA Denis
40.984
4
SAKAZUME Ryosuke
45.043

 Author| Post time: 21-3-2018 14:59
| Show all posts
Men's 500m
Final A Results

HWANG Dae Heon
40.742

REN Ziwei
40.805

ELISTRATOV Semen
40.827

Rank
Athletes
Nation
Result
4
XU Hongzhi
40.837

 Author| Post time: 21-3-2018 15:01
| Show all posts
Women's 3000m Relay
Heats Results
The 1st and 2nd Teams from each Heat will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Teams from each Heay will qualify for the Final B

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KIM A Lang
CHOI Min Jeong
LEE Yu Bin
KIM Ye Jin
4:07.384
2
MALTAIS Valerie
BRADETTE Kasandra
BOUTIN Kim
MACDONALD Jamie
4:07.591
3
BORODULINA Tatiana
MALAGICH Emina
PROSVIRNOVA Sofia
EFREMENKOVA Ekaterina
4:07.975
4
HEIDUM Bernadett
KONYA Zsofia
BACSKAI Sara Luca
JASZAPATI Petra
4:23.471


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN KERKHOF Yara
VAN RUIJVEN Lara
DE VRIES Rianne
SCHULTING Suzanne
4:10.513
2
FONTANA Arianna
MAFFEI Cecilia
VALCEPINA Martina
MASCITTO Cynthia
4:10.681
3
SAKAI Yui
SAITO Hitomi
KIKUCHI Sumire
KIKUCHI Yuki
4:13.175
QU Chunyu
GUO Yihan
GONG Li
LI Jinyu
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 15:03
| Show all posts
Men's 5000m Relay
Heats Results
The 1st and 2nd Teams from each Heat will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Teams from each Heay will qualify for the Final B

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KWAK Yoon Gy
SEO Yi Ra
KIM Do Kyoum
HWANG Dae Heon
6:45.066
2
SAKAZUME Ryosuke
WATANABE Keita
YOKOYAMA Hiroki
YOSHINAGA Kazuki
6:45.239
3
ELISTRATOV Semen
AYRAPETYAN Denis
AN Victor
SHULGINOV Alexander
6:45.425
4
CELSKI J.R.
KRUEGER John-Henry
HONG Thomas Insuk
TRAN Aaron
6:46.296


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
COURNOYER Charle
GIRARD Samuel
DION Pascal
6:46.013
2
BREEUWSMA Daan
KNEGT Sjinkie
DE LAAT Itzhak
PRINSEN Mark
6:46.900
3
CHEN Dequan
XU Hongzhi
REN Ziwei
YANG Shuai
6:53.999
4
KNOCH Viktor
BURJAN Csaba
LIU Shaolin Sandor
LIU Shaoang
7:14.065

 Author| Post time: 21-3-2018 15:13
| Show all posts
Women's 1000m
Ranking Heats Results
The Athletes will be ranked 21st-34th

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
EZZI Ranya
1:50.803
2
KUNCIROVA Michaela
1:50.809
3
LIN Yu-Tzu
1:51.490


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MANOILOVA Katrin
1:41.112
2
IZAFATAVA Mariya
1:41.363
3
UZAKOVA Mariia
1:44.098


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MASCITTO Cynthia
1:48.861
2
SEJPALOVA Michaela
1:49.738
3
GOH Cheyenne
1:50.083
GEHRING Lana
DNS


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SAITO Hitomi
1:52.037
2
BACSKAI Sara Luca
1:52.139
3
MALISZEWSKA Natalia
1:52.266
4
PORUBSKA Alica
1:52.473

 Author| Post time: 21-3-2018 15:16
| Show all posts
Men's 1000m
Ranking Heats Results
The Athletes will be ranked 21st-48th

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YOSHINAGA Kazuki
1:38.348
2
ANIKEJ Rafal
1:38.541
3
SHAHRUM Hazim
1:42.738
OMERAGIC Tarik
PEN


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BODA Pierre
1:37.788
2
AGDESTEIN Einar
1:38.064
3
NG Lucas
1:38.364
4
ARADHYA Akash
1:38.551


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RYZHOU Yauheni
1:30.199
2
MCANUFF Ryan
1:30.650
3
CLAGUE Jason
1:32.016
4
DJORDJEVIC Jovan
1:33.239
5
TSANG Kei Wing Kelvin
1:39.498


Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DUFBERG SUH Fabrice
1:35.457
2
SCHUBERT Christoph
1:35.579
3
ANDERMANN Dominic
1:36.237
4
LABORDE Nicolas
1:37.002

GEORGIEV Dimitar
PEN


Heat 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BURJAN Csaba
1:41.193
2
HANDEI Oleh
1:41.274
3
PETRE Ward
1:42.139
4
SU Jun-Peng
1:42.266
JUNG Hyun Woo Andy
DNS


Heat 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DION Pascal
1:27.762
2
DOTTI Tommaso
1:54.882
ZVEJNIEKS Roberts
DNF
CELSKI J.R.
DNS
SIARHEYU Maksim
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 15:20
| Show all posts
Women's 1000m
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal and the 2 best 3rd ranked Athletes between all Quarterfinals will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHIM Suk Hee
1:29.155
2
PROSVIRNOVA Sofia
1:29.241
3
VAN KERKHOF Yara
1:29.472
4
EFREMENKOVA Ekaterina
1:29.512
SCHULTING Suzanne
PEN


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ST-GELAIS Marianne
1:30.488
2
GILMARTIN Charlotte
1:30.552
3
VALCEPINA Martina
1:30.598
4
JASZAPATI Petra
1:30.866
5
KIM A Lang
2:04.531ADV
MACDONALD Jamie
YC


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
1:31.042
2
BINEY Maame
1:31.822
3
DESMET Hanne
1:31.866
4
HUOT MARCHAND Tifany
1:31.876
5
THOMSON Kathryn
1:32.115


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOUTIN Kim
1:29.648
2
LI Jinyu
1:29.768
3
KIKUCHI Sumire
1:30.916ADV
4
WARAKOMSKA Magdalena
1:31.559
VAN RUIJVEN Lara
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 15:25
| Show all posts
Men's 1000m
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal and the 2 best 3rd ranked Athletes between all Quarterfinals will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAMELIN Charles
1:24.542
2
GIRARD Samuel
1:24.602
3
KNEGT Sjinkie
1:24.644
4
NIKISHA Denis
1:24.741
5
CONFORTOLA Yuri
1:24.972


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
1:24.828
2
REN Ziwei
1:24.930
3
LIU Shaoang
1:25.120
4
DESMET Stijn
1:25.594
5
KRUEGER John-Henry
1:25.647


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
1:26.327
2
SAKAZUME Ryosuke
1:26.450
3
ELISTRATOV Semen
1:26.781
4
AN Victor
1:26.898
5
DE LAAT Itzhak
NoTime


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HWANG Dae Heon
1:25.814
2
XU Hongzhi
1:25.922
3
FAUCONNET Thibaut
1:26.206
4
SEO Yi Ra
1:27.247
BYKANOV Vladislav
YC

 Author| Post time: 21-3-2018 15:27
| Show all posts
Women's 1000m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Min Jeong
1:28.949
2
LI Jinyu
1:29.463
3
KIM A Lang
1:29.555
4
VALCEPINA Martina
1:29.743
5
BINEY Maame
1:30.381
6
GILMARTIN Charlotte
1:30.833


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHIM Suk Hee
1:28.343
2
PROSVIRNOVA Sofia
1:28.409
3
VAN KERKHOF Yara
1:28.937
4
KIKUCHI Sumire
1:29.059
5
BOUTIN Kim
1:29.739
6
ST-GELAIS Marianne
1:29.761

 Author| Post time: 21-3-2018 15:29
| Show all posts
Men's 1000m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 3rd and 4th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIM Hyo Jun
1:22.892
2
HAMELIN Charles
1:23.136
3
LIU Shaolin Sandor
1:23.177
4
SAKAZUME Ryosuke
1:23.608
5
LIU Shaoang
NoTime


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIRARD Samuel
1:23.474
2
HWANG Dae Heon
1:23.524
3
KNEGT Sjinkie
1:23.711ADV
4
XU Hongzhi
1:25.108
REN Ziwei
PEN

 Author| Post time: 21-3-2018 15:30
| Show all posts
Women's 1000m
Final B Results
The Athletes will be ranked 5th-8th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KIM A Lang
1:34.326
2
VALCEPINA Martina
1:34.445
3
KIKUCHI Sumire
1:34.506
4
VAN KERKHOF Yara
1:34.593

 Author| Post time: 21-3-2018 15:31
| Show all posts
Women's 1000m
Final A Results

SHIM Suk Hee
1:29.316

PROSVIRNOVA Sofia
1:29.352

LI Jinyu
1:29.580

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHOI Min Jeong
1:29.611

 Author| Post time: 21-3-2018 15:32
| Show all posts
Men's 1000m
Final B Results
The Athletes will be ranked 6th-8th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Shaolin Sandor
1:30.040
2
XU Hongzhi
1:30.333
3
SAKAZUME Ryosuke
1:30.391

 Author| Post time: 21-3-2018 15:36
| Show all posts
Men's 1000m
Final A Results

HAMELIN Charles
1:22.249

LIM Hyo Jun
1:22.283

KNEGT Sjinkie
1:22.413

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HWANG Dae Heon
1:53.268
GIRARD Samuel
PEN

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

30-11-2021 04:11 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list