Round of 32
November 12th - November 20th, 2016
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16
- UHC Müller Bau Stockerau
- ABU Baku
- Femina Vise
- ZRK Mira Prijedor
- HC Svilengrad-PU
- HC Lokomotiva Zagreb
- DHC Sokol Poruba
- HIFK
- Mamuli
- Olympia HC
- Haukar
- Maccabi Arazim Ramat Gan
- Jomi Salerno
- KHF Shqipona
- HC Vardar SCJS
- WHC Danilovgrad
- Virto / Quintus
- Kram Start Elblag
- Colegio de Gaia
- CS Madeira
- ZRK Mlinotest Ajdovscina
- Helvetia BM Alcobendas
- Mecalia Atletico Guardes
- Prosetecnisa Bm Zuazo
- Rocasa Gran Canaria ACE
- H 65 Höörs HK
- DHB Rotweiss Thun SPL 1
- LK Zug Handball
- Ardesen GSK
- Zagnosspor
- HC Dnepryanka Kherson
- HC Karpaty
First Leg
Femina Vise 16 - 26 ABU Baku
Half-Time: 10-14
November 12th 2016, h. 17:00 (GMT +4), ABU Arena, Baku
H 65 Höörs HK 31 - 25 Prosetecnisa Bm Zuazo
Half-Time: 17-12
November 12th 2016, h. 15:00 (GMT +1), Sporthallen, Höör
Virto / Quintus 46 - 19 ZRK Mira Prijedor
Half-Time: 22-11
November 12th 2016, h. 16:00 (GMT +1), Eekhout Hal, Kwintsheul
Helvetia BM Alcobendas 25 - 21 Colegio de Gaia
Half-Time: 10-11
November 12th 2016, h. 17:30 (GMT +1), Pabellon de los Suenos, Alcobendas
CS Madeira 24 - 29 HC Lokomotiva Zagreb
Half-Time: 11-15
November 12th 2016, h. 17:00 (GMT), Pavilhao Gimnodesportivo, Funchal
Maccabi Arazim Ramat Gan 31 - 30 KHF Shqipona
Half-Time: 17-13
November 12th 2016, h. 18:00 (GMT +1), Shani Nushi, Gjakove
UHC Müller Bau Stockerau 17 - 28 Kram Start Elblag
Half-Time: 7-13
November 12th 2016, h. 19:00 (GMT +1), Sportzentrum Alte Au, Stockerau
HC Svilengrad-PU 17 - 24 HC Vardar SCJS
Half-Time: 10-13
November 13th 2016, h. 15:00 (GMT +2), Sport Hall, Svilengrad
Ardesen GSK 30 - 23 WHC Danilovgrad
Half-Time: 16-10
November 13th 2016, h. 17:00 (GMT +3), M.Y.O. Kapali Erdogan University, Ardesen
DHC Sokol Poruba 34 - 12 Mamuli
Half-Time: 17-5
November 19th 2016, h. 16:00 (GMT +4), Tbilisi Sport Palace, Tbilisi
ZRK Mlinotest Ajdovscina 25 - 22 Zagnosspor
Half-Time: 13-10
November 19th 2016, h. 17:00 (GMT +3), 19 Mayis Sport Hall, Trabzon
HC Karpaty 34 - 25 DHB Rotweiss Thun SPL 1
Half-Time: 17-12
November 19th 2016, h. 17:00 (GMT +2), Karpaty Arena, Uzhgorod
HIFK 12 - 39 Rocasa Gran Canaria ACE
Half-Time: 5-20
November 19th 2016, h. 18:00 (GMT +1), Antonio Moreno, Telde Gran Canaria
Haukar 23 - 19 Jomi Salerno
Half-Time: 13-11
November 19th 2016, h. 18:30 (GMT +1), Palapalumbo, Salerno
LK Zug Handball 45 - 17 Olympia HC
Half-Time: 23-8
November 19th 2016, h. 18:00 (GMT), Medway Park, Gillingham
HC Dnepryanka Kherson 22 - 33 Mecalia Atletico Guardes
Half-Time: 10-13
November 19th 2016, h. 19:00 (GMT +1), A Sangrina, Pontevedra
Second Leg
(50) ABU Baku 24 - 20 Femina Vise (36)
Half-Time: 12-10
November 13th 2016, h. 17:00 (GMT +4), ABU Arena, Baku
(40) ZRK Mira Prijedor 21 - 44 Virto / Quintus (90)
Half-Time: 11-24
November 13th 2016, h. 16:00 (GMT +1), Eekhout Hal, Kwintsheul
(59+) KHF Shqipona 29 - 28 Maccabi Arazim Ramat Gan (59)
Half-Time: 17-17
November 13th 2016, h. 18:00 (GMT +1), Shani Nushi, Gjakove
(50) Colegio de Gaia 29 - 19 Helvetia BM Alcobendas (44)
Half-Time: 15-5
November 19th 2016, h. 17:30 (GMT), C.D.E Colegio de Gaia, Vila Nova de Gaia
(46) Prosetecnisa Bm Zuazo 21 - 20 H 65 Höörs HK (51)
Half-Time: 9-10
November 19th 2016, h. 18:30 (GMT +1), Polideportivo Lasesarre, Barakaldo
(61) Kram Start Elblag 33 - 20 UHC Müller Bau Stockerau (37)
Half-Time: 16-11
November 19th 2016, h. 18:30 (GMT +1), Hala Sportowo Widowiskowa, Elblag
(24) Olympia HC 7 - 40 LK Zug Handball (85)
Half-Time: 5-21
November 20th 2016, h. 11:30 (GMT), Medway Park, Gillingham
(71) Rocasa Gran Canaria ACE 32 - 21 HIFK (33)
Half-Time: 16-8
November 20th 2016, h. 13:00 (GMT +1), Antonio Moreno, Telde Gran Canaria
(19) Mamuli 7 - 31 DHC Sokol Poruba (65)
Half-Time: 5-17
November 20th 2016, h. 16:00 (GMT +4), Tbilisi Sport Palace, Tbilisi
(43) Zagnosspor 21 - 23 ZRK Mlinotest Ajdovscina (48)
Half-Time: 11-11
November 20th 2016, h. 17:00 (GMT +3), 19 Mayis Sport Hall, Trabzon
(69) HC Lokomotiva Zagreb 40 - 21 CS Madeira (45)
Half-Time: 19-14
November 20th 2016, h. 16:00 (GMT +1), Dom Sportova Hall 2, Zagreb
(53) HC Vardar SCJS 29 - 22 HC Svilengrad-PU (39)
Half-Time: 14-11
November 20th 2016, h. 16:00 (GMT +1), Sport Center Jane Sandanski, Skopje
(42) DHB Rotweiss Thun SPL 1 17 - 20 HC Karpaty (54)
Half-Time: 8-11
November 20th 2016, h. 17:00 (GMT +2), Karpaty Arena, Uzhgorod
(47) WHC Danilovgrad 24 - 28 Ardesen GSK (58)
Half-Time: 8-11
November 20th 2016, h. 17:00 (GMT +1), University Sports and Cultural Centar, Podgorica
(41) Jomi Salerno 22 - 27 Haukar (50)
Half-Time: 13-15
November 20th 2016, h. 17:30 (GMT +1), Palapalumbo, Salerno
(63) Mecalia Atletico Guardes 30 - 18 HC Dnepryanka Kherson (40)
Half-Time: 13-12
November 20th 2016, h. 19:00 (GMT +1), A Sangrina, Pontevedra
|