Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ESC 10m Events European Championships 2018

[Copy link]
Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 14:54
| Show all posts
Women's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARUNOVIC Zorana
MOMCILOVIC VELICKOVIC Boban.
TOMIC Jelena
865-30x
2
BATSARASHKINA Vitalina
KORSHUNOVA Ekaterina
LOMOVA Margarita
852-25x
3
CSONKA Zsofia
MAJOR Veronika
TOBAI SIKE Renata
850-28x
4
BRES Klaudia
TOMALA Joanna
BARTKOW KWIATKOWSKA Beata
849-26x
5
KARSCH Monika
REITZ Sandra
WIMMER Carina
848-20x
6
KONARIEVA Polina
KOSTEVYCH Olena
KOVALCHUK Oksana
846-20x
7
KENNERLEY Coral
BROWNLIE Caroline
MULLIN Victoria Elizabeth
833-14x
8
MAROVIC Marija
SKELEDZIJA Lana
HLEBEC Zlatka
832-17x
9
GRAN Ingeborg
SAETEREN Anne Mette
SANDSTOL Aina
827-16x
10
DIETHELM GERBER Heidi
VILLIGER Rebecca
STARK Sandra
826-14x
11
GORSALATOVA Jevgenija
KOVALEVSKA Marika
RASMANE Agate
823-13x
12
BOLA UJCIC Denis
RAUSL Majda
TKALECJagoda
820-13x

LESTI Rebecca
MARCONI Ilenia
AMATO Nicole
DNS

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 14:56
| Show all posts
Men's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

Ukraine
KOROSTYLOV Pavlo
OMELCHUK Oleh
BANKIN Viktor

21Gold Medal Match

Serbia
MIKEC Damir
GRGIC Dimitrije
PETROV Dusko

15Gold Medal Match

Germany
HOLDERRIED Matthias Joseph
KAEFER Philipp
SCHWALD Michael

22Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHERNOUSOV Artem
GOURIANOV Anton
KOULAKOV Denis
20B.M.M.

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 14:58
| Show all posts
Women's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARUNOVIC Zorana
MOMCILOVIC VELICKOVIC Boban.
TOMIC Jelena
865-30x
2
MAROVIC Marija
SKELEDZIJA Lana
HLEBEC Zlatka
574-18x


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BATSARASHKINA Vitalina
KORSHUNOVA Ekaterina
LOMOVA Margarita
564-14x
2
KENNERLEY Coral
BROWNLIE Caroline
MULLIN Victoria Elizabeth
552-13x


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KONARIEVA Polina
KOSTEVYCH Olena
KOVALCHUK Oksana
575-16x
2
CSONKA Zsofia
MAJOR Veronika
TOBAI SIKE Renata
569-21x


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KARSCH Monika
REITZ Sandra
WIMMER Carina
573-16x
2
BRES Klaudia
TOMALA Joanna
BARTKOW KWIATKOWSKA Beata
569-15x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:09
| Show all posts
Women's Team 10m Air Rifle
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GALASHINA Anastasiia
KARIMOVA Yulia
VDOVINA Daria
934.8
2
ILINA Anna
VOITSEKHIVSKA Mariia
ZAKAPKO Olga
934.1
3
NIELSEN Stine
IBSEN Rikke Maeng
PETERMANN Line Fredensborg
933.8
4
KOMOROWSKA Katarzyna
STANKIEWICZ Aneta
KOCHANSKA Natalia
933.4
5
BRUEHLMANN Andrea
CHRISTEN Nina
LUSTENBERGER Petra
932.7
6
BEER Jolyn
SIMON Julia Anita
STRAUB Isabella
932.3
7
DVORSAK Ziva
KUHARIC Urska
BENCINA Sonja
932.0
8
COMAN Laura-Georgeta
TUDOSE Roxana
MOLNAR Eliza Alexandra
931.8
9
ARSOVIC Andrea
BABIC Milica
VUKASINOVIC Sanja
931.3
10
BRABCOVA Aneta
MAZUROVA Nikola
VOGNAROVA Gabriela
931.2
11
HOFMANN Olivia
PRIBITZER Marlene
UNGERANK Nadine
929.7
12
MCINTOSH Jennifer
MCINTOSH Seonaid
GLEESON Katie
927.9
13
ZUBLASING Petra
SENA Sabrina
ZIVIANI Martina
926.2
14
PEJCIC Snjezana
GUSTIN Valentina
PEREC Tanja
924.7
15
DEMJEN PESKOVA Daniela
HYBLEROVA Jana
SKOTKOVA Dominika
923.9
16
SMEETS Pea H. M.
SMEETS Manon
MULDER Mandy
922.4
17
MARTYNOVA Maria
DZIKAYA Yauheniya
SHCHERBATSEVICH Sviatlana
921.3
18
BUSK Sina Oleane
HANSEN Karoline
NESHEIM Regine
919.3
19
HANAK Gabriella
SZIJJ Katinka
BIATOVSZKI Mira
917.4

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:15
| Show all posts
Women's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KARSCH Monika
REITZ Sandra
WIMMER Carina
17
2
ARUNOVIC Zorana
MOMCILOVIC VELICKOVIC Bobana
TOMIC Jelena
13


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BATSARASHKINA Vitalina
KORSHUNOVA Ekaterina
LOMOVA Margarita
16
2
KONARIEVA Polina
KOSTEVYCH Olena
KOVALCHUK Oksana
14

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:20
| Show all posts
Women's Team 10m Air Rifle
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
COMAN Laura-Georgeta
TUDOSE Roxana
MOLNAR Eliza Alexandra
621.9
2
GALASHINA Anastasiia
KARIMOVA Yulia
VDOVINA Daria
620.2


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ILINA Anna
VOITSEKHIVSKA Mariia
ZAKAPKO Olga
617.4
2
DVORSAK Ziva
KUHARIC Urska
BENCINA Sonja
616.2


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NIELSEN Stine
IBSEN Rikke Maeng
PETERMANN Line Fredensborg
621.8
2
BEER Jolyn
SIMON Julia Anita
STRAUB Isabella
616.6


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BRUEHLMANN Andrea
CHRISTEN Nina
LUSTENBERGER Petra
620.9
2
KOMOROWSKA Katarzyna
STANKIEWICZ Aneta
KOCHANSKA Natalia
620.7

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:22
| Show all posts
Women's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
BATSARASHKINA Vitalina
KORSHUNOVA Ekaterina
LOMOVA Margarita

22Gold Medal Match

Germany
KARSCH Monika
REITZ Sandra
WIMMER Carina

12Gold Medal Match

Serbia
ARUNOVIC Zorana
MOMCILOVIC VELICKOVIC Bobana
TOMIC Jelena

22Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KONARIEVA Polina
KOSTEVYCH Olena
KOVALCHUK Oksana
12B.M.M.

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:29
| Show all posts
Men's Team 10m Air Rifle
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KAMENSKIY Sergey
MASLENNIKOV Vladimir
DRYAGIN Alexander
949.0
2
PENI Istvan
SIDI Peter
SOMOGYI Peter
937.9
3
GORSA Petar
CERINA Marin
MARICIC Miran
936.6
4
STEFANOVIC Milutin
KOVACEVIC Lazar
JOVANOVIC Stevan
936.3
5
PIASECKI Pierre Edmond
RAYNAUD Alexis
SAUVEPLANE Valerian
936.0
6
ARMIRAGLIO Riccardo
BACCI Lorenzo
CAPANO Giuseppe Pio
935.0
7
BJORNSTAD Magnus
LARSEN Henrik
HAGELUND Endre
935.0
8
DALLINGER Maximilian
JUSTUS Julian
LINK Andre
933.1
9
HOELLWARTH Michael
PICKL Bernhard
SCHMIRL Alexander
932.8
10
KULISH Serhiy
TSARKOV Oleh
KHABAROV Oleksii
931.0
11
CHARHEIKA Illia
BUBNOVICH Vitali
SHCHERBATSEVICH Yury
930.7
12
DUERR Christoph
LOCHBIHLER Jan
LORETAN Pascal
929.4
13
HRCKULAK David
NYMBURSKY Petr
ENTRICHEL Ales
929.2
14
BALAZ Zoltan
JANY Patrik
CERVENKA Denis
926.3

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:31
| Show all posts
Men's Team 10m Air Rifle
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KAMENSKIY Sergey
MASLENNIKOV Vladimir
DRYAGIN Alexander
628.7
2
DALLINGER Maximilian
JUSTUS Julian
LINK Andre
625.3


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PENI Istvan
SIDI Peter
SOMOGYI Peter
622.4
2
BJORNSTAD Magnus
LARSEN Henrik
HAGELUND Endre
618.5


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GORSA Petar
CERINA Marin
MARICIC Miran
624.7
2
ARMIRAGLIO Riccardo
BACCI Lorenzo
CAPANO Giuseppe Pio
621.1


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STEFANOVIC Milutin
KOVACEVIC Lazar
JOVANOVIC Stevan
623.7
2
PIASECKI Pierre Edmond
RAYNAUD Alexis
SAUVEPLANE Valerian
620.7

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 8-3-2018 15:32
| Show all posts
Women's Team 10m Air Rifle
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
COMAN Laura-Georgeta
TUDOSE Roxana
MOLNAR Eliza Alexandra
17
2
BRUEHLMANN Andrea
CHRISTEN Nina
LUSTENBERGER Petra
9


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NIELSEN Stine
IBSEN Rikke Maeng
PETERMANN Line Fredensborg
16
2
ILINA Anna
VOITSEKHIVSKA Mariia
ZAKAPKO Olga
2

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-10-2019 21:51 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list