Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ESC 10m Events European Championships 2018

[Copy link]
Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:47
| Show all posts
Men's Junior 10m Running Target Mixed
Final Results

BABUSHOK Maksym
383-06x

DANILENKO Danylo
375-08x

NORDSVEEN Espen Teppdalen
372-08x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TRANCHANT Nicolas
371-06x
5
MARGARYAN Hovhannes
369-07x
6
BABLIUK Denys
366-11x
7
BERGSTROEM Andreas
364-13x
8
SANDOR Istvan
362-08x
9
HARIS Ferenc
359-05x
10
KHAGI Samir
358-05x
11
GOLUBEV Pavel
354-03x
12
SPEKHOV Egor
352-03x
13
MACSEK Aron
342-06x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:49
| Show all posts
Men's Junior Team 10m Running Target Mixed
Final Results

Ukraine
BABUSHOK Maksym
DANILENKO Danylo
BABLIUK Denys

1124-25x

Russia
KHAGI Samir
GOLUBEV Pavel
SPEKHOV Egor

1064-11x

Hungary
SANDOR Istvan
HARIS Ferenc
MACSEK Aron

1063-19x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:50
| Show all posts
Women's Junior 10m Running Target Mixed
Final Results

KOSTINA Anna
373-09x

ROZHNIATOVSKA Darya
362-06x

HILEVYCH Kristina
357-07x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ANUFRIEVA Kseniia
352-03x
5
BOLTAEVA Tatiana
342-04x
6
PALANKI Klaudia
338-02x
7
WIMMER Julia Katharina
333-04x
8
CSANYI Borbala
322-02x
9
STETSIURA Viktoriia
315-01x
10
NAGY Viktoria
301-01x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:51
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Running Target Mixed
Final Results

Russia
KOSTINA Anna
ANUFRIEVA Kseniia
BOLTAEVA Tatiana

1067-16x

Ukraine
ROZHNIATOVSKA Darya
HILEVYCH Kristina
STETSIURA Viktoriia

1034-14x

Hungary
PALANKI Klaudia
CSANYI Borbala
NAGY Viktoria

961-05x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:54
| Show all posts
Men's 10m Air Pistol
Final Results

DIKEC Yusuf
241.6EER

CHERNOUSOV Artem
239.8

COSTA Joao
218.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GOURIANOV Anton
196.8
5
CARRERA Pablo
175.1
6
DONKOV Samuil
156.8
7
OMELCHUK Oleh
135.7
8
GIORDANO Giuseppe
116.4

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 15:50
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VOITSEKHIVSKA Mariia
KULISH Serhiy
838.5QWR|QER
2
VDOVINA Daria
MASLENNIKOV Vladimir
837.8
3
ILINA Anna
TSARKOV Oleh
837.1
4
ZUBLASING Petra
ARMIRAGLIO Riccardo
835.7
5
ARSOVIC Andrea
STEFANOVIC Milutin
835.1
6
BORDET Jade
RAYNAUD Alexis
834.1
7
BUSK Sina Oleane
HAGELUND Endre
833.9
8
BABIC Milica
KOVACEVIC Lazar
833.8
9
STRAUB Isabella
DALLINGER Maximilian
833.2
10
PEJCIC Snjezana
GORSA Petar
832.9
11
MARTYNOVA Maria
CHARHEIKA Illia
832.8
12
SENA Sabrina
BACCI Lorenzo
832.5
13
SIMON Julia Anita
JUSTUS Julian
832.3
14
HYRKAS Emmi
KURKI Juho
831.9
15
PRIBITZER Marlene
SCHMIRL Alexander
831.6
16
MCINTOSH Jennifer
BALE Dean
831.5
17
CHRISTEN Nina
LOCHBIHLER Jan
831.5
18
MAZUROVA Nikola
HRCKULAK David
830.8
19
VOGNAROVA Gabriela
NYMBURSKY Petr
829.8
20
COMAN Laura-Georgeta
MOLDOVEANU Alin George
829.7
21
GALASHINA Anastasiia
KAMENSKIY Sergey
829.5
22
VEGA Nuria
DIAZ Jorge
829.3
23
SZIJJ Katinka
PENI Istvan
829.2
24
ZVISKOVA Tanya
RIZOV Anton
828.3
25
GUSTIN Valentina
MARICIC Miran
827.9
26
HANAK Gabriella
SIDI Peter
827.9
27
HOFMANN Olivia
PICKL Bernhard
827.2
28
KOMOROWSKA Katarzyna
BARTNIK Tomasz
827.2
29
HYBLEROVA Jana
JANY Patrik
826.6
30
SMEETS Pea H. M.
HELLENBRAND Peter
826.5
31
CESYNAITE Jurate
GIRULIS Karolis
826.3
32
SHCHERBATSEVICH Sviatlana
BUBNOVICH Vitali
826.0
33
DEMJEN PESKOVA Daniela
BALAZ Zoltan
825.7
34
JOHANSSON Lotten
MADSEN Marcus
825.7
35
HANSEN Karoline
LARSEN Henrik
825.5
36
MIKAYELYAN Mariam
BABAYAN Hrachik
825.5
37
MCINTOSH Seonaid
BALE Jack
824.8
38
DVORSAK Ziva
JODL Benjamin
824.2
39
NILSSON Louise
OLSSON Karl
822.8
40
KUHARIC Urska
PETELINEK Jakob
822.7
41
GRANDE Paula
LOPEZ Javier
822.3
42
LUSTENBERGER Petra
DUERR Christoph
822.0
43
VERCRUSSE Stephanie
BRUNIN Maxime
819.3
44
LAUER Irina
LAUER Christian
818.0
45
RAMA Urata
IBRAHIMI Drilon
787.3

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 16:02
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Rifle
Final Results

Russia
VDOVINA Daria
MASLENNIKOV Vladimir

498.3WR|ER

Serbia
ARSOVIC Andrea
STEFANOVIC Milutin

495.0

Ukraine
ILINA Anna
TSARKOV Oleh

431.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZUBLASING Petra
ARMIRAGLIO Riccardo
390.0
5
VOITSEKHIVSKA Mariia
KULISH Serhiy
346.1

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 16:34
| Show all posts
Men's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOROSTYLOV Pavlo
OMELCHUK Oleh
BANKIN Viktor
875-33x
2
MIKEC Damir
GRGIC Dimitrije
PETROV Dusko
867-30x
3
HOLDERRIED Matthias Joseph
KAEFER Philipp
SCHWALD Michael
864-20x
4
CHERNOUSOV Artem
GOURIANOV Anton
KOULAKOV Denis
862-25x
5
VENTA Kevin
STOJAK Saso
KUNSEK Blaz
860-21x
6
KACAVENDA Uros
CINDRIC Vlado
KRISTO Ante
858-20x
7
ANTAL Balazs
TATRAI Miklos
NAGY Laszlo
857-27x
8
CVETKOVS Gvido
STRAUTMANIS Lauris
VASERMANIS Emils
857-25x
9
BADARACCHI Mauro
DI MARTINO Dario
GIORDANO Giuseppe
857-21x
10
TUZINSKY Juraj
KOPP Pavol
BALAZ Peter
856-24x
11
KNAPIK Wojciech
DANILUK Piotr
WOJTYNA Szymon
856-17x
12
ZAICHYK Yauheni
KAZAK Andrei
ROHAU Andrei
855-25x
13
DIKEC Yusuf
KELES Ismail
BANAR Gokhan
854-19x
14
LANDER Per-Anders
NILSSON Oscar
JOHANSSON Morgan Gunnar
853-18x
15
DEMIERRE Steve
DIETHELM Dylan
LOETSCHER Sandro
849-16x
16
COSTA Joao
MARRACHO Jose
SANTOS Antonio Manuel
844-18x
17
AAS Ole-Harald
BUNES Morgan
WOLL Ingar
831-17x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 16:52
| Show all posts
Men's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOROSTYLOV Pavlo
OMELCHUK Oleh
BANKIN Viktor
578-21x
2
CVETKOVS Gvido
STRAUTMANIS Lauris
VASERMANIS Emils
574-18x


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIKEC Damir
GRGIC Dimitrije
PETROV Dusko
571-20x
2
ANTAL Balazs
TATRAI Miklos
NAGY Laszlo
569-11x


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HOLDERRIED Matthias Joseph
KAEFER Philipp
SCHWALD Michael
574-21x
2
KACAVENDA Uros
CINDRIC Vlado
KRISTO Ante
566-15x


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHERNOUSOV Artem
GOURIANOV Anton
KOULAKOV Denis
577-15x
2
VENTA Kevin
STOJAK Saso
KUNSEK Blaz
569-16x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 17:09
| Show all posts
Men's Team 10m Air Pistol
Non-Olympic Event

Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOROSTYLOV Pavlo
OMELCHUK Oleh
BANKIN Viktor
16
2
CHERNOUSOV Artem
GOURIANOV Anton
KOULAKOV Denis
8


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIKEC Damir
GRGIC Dimitrije
PETROV Dusko
16
2
HOLDERRIED Matthias Joseph
KAEFER Philipp
SCHWALD Michael
14

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-10-2019 22:48 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list