Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ESC 10m Events European Championships 2018

[Copy link]
Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 11:41
| Show all posts
Women's Junior 10m Running Target
Semifinals Results
The 1st Athletes from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTINA Anna
6
2
ROZHNIATOVSKA Darya
2


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ANUFRIEVA Kseniia
6
2
HILEVYCH Kristina
4

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 11:42
| Show all posts
Women's Junior 10m Running Target
Final Results

KOSTINA Anna
6Gold Medal Match

ANUFRIEVA Kseniia
2Gold Medal Match

ROZHNIATOVSKA Darya
6Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HILEVYCH Kristina
3B.M.M.

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 11:43
| Show all posts
Women's 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARSOVIC Andrea
628.4QWR|QER
2
NIELSEN Stine
627.6
3
KOMOROWSKA Katarzyna
626.5
4
BEER Jolyn
626.2
5
ZIVIANI Martina
625.1
6
IBSEN Rikke Maeng
625.1
7
PEJCIC Snjezana
625.0
8
SMEETS Manon
625.0
9
COMAN Laura-Georgeta
624.8
10
TUDOSE Roxana
624.8
11
HYRKAS Emmi
624.7
12
BABIC Milica
624.7
13
UNGERANK Nadine
624.6
14
STRAUB Isabella
624.3
15
ZUBLASING Petra
624.1
16
MARTYNOVA Maria
623.8
17
SENA Sabrina
623.7
18
PEREC Tanja
623.6
19
KARIMOVA Yulia
623.5
20
MCINTOSH Jennifer
623.2
21
MAZUROVA Nikola
622.9
22
IVANCHEVA Viktoria
622.4
23
GALASHINA Anastasiia
622.1
24
VDOVINA Daria
622.1
25
STANKIEWICZ Aneta
621.9
26
CHRISTEN Nina
621.9
27
VOITSEKHIVSKA Mariia
621.8
28
BORDET Jade
621.8
29
VOGNAROVA Gabriela
621.6
30
NILSSON Louise
621.6
31
HANAK Gabriella
621.6
32
BAYRAMOVA Zhala
621.2
33
BRABCOVA Aneta
621.2
34
GUSTIN Valentina
621.1
35
MULDER Mandy
621.0
36
LUSTENBERGER Petra
621.0
37
VEGA Nuria
620.8
38
VUKASINOVIC Sanja
620.7
39
HOFMANN Olivia
620.7
40
JOHANSSON Lotten
620.7
41
SIMON Julia Anita
620.6
42
BUSK Sina Oleane
620.5
43
TANEVA Neli
620.5
44
ILINA Anna
620.5
45
HYBLEROVA Jana
620.3
46
ZAKAPKO Olga
620.2
47
BRUEHLMANN Andrea
620.1
48
VERCRUSSE Stephanie
619.6
49
PETERMANN Line Fredensborg
619.5
50
DEMJEN PESKOVA Daniela
619.5
51
DJEKANOVIC Tatjana
619.1
52
PRIBITZER Marlene
618.9
53
CESYNAITE Jurate
618.7
54
GRANDE Paula
618.5
55
KUHARIC Urska
618.4
56
DVORSAK Ziva
618.4
57
IVANOVSKA Ana
618.4
58
DZIKAYA Yauheniya
618.2
59
HANSEN Karoline
617.9
60
KOLJUHHINA Valeria
617.5
61
GLEESON Katie
617.4
62
LAUER Irina
617.3
63
MOLNAR Eliza Alexandra
616.8
64
SZIJJ Katinka
616.7
65
NESHEIM Regine
616.6
66
ZVISKOVA Tanya
616.6
67
KOCHANSKA Natalia
616.3
68
MCINTOSH Seonaid
616.3
69
MIKAYELYAN Mariam
615.8
70
SKOTKOVA Dominika
615.7
71
BJELOSEVIC Segmedina
615.5
72
BIATOVSZKI Mira
615.3
73
BENCINA Sonja
615.2
74
SMEETS Pea H. M.
615.2
75
VORONOVA Anzela
614.8
76
SHCHERBATSEVICH Sviatlana
614.4
77
BALABAN Nina
613.3
78
RAILEANU Ecaterina
610.6
79
SANTOS Sofia
609.9
80
ANTUNES Sara
607.4
81
TASEVSKA Antonija
600.0
82
RAMA Urata
599.4
83
DEEVY Ciara
598.2
84
BARRUGUES ALVINA Esther
597.5

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 11:46
| Show all posts
Men's 10m Air Rifle
Final Results

MASLENNIKOV Vladimir
251.0WR|ER

DRYAGIN Alexander
248.2

GORSA Petar
227.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LARSEN Henrik
206.7
5
KAMENSKIY Sergey
185.1
6
HAGELUND Endre
163.8
7
SCHMIRL Alexander
143.6
8
TSARKOV Oleh
121.6

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 11:47
| Show all posts
Women's 10m Air Rifle
Final Results

NIELSEN Stine
249.1

KOMOROWSKA Katarzyna
248.7

SMEETS Manon
226.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IBSEN Rikke Maeng
204.1
5
ZIVIANI Martina
183.9
6
PEJCIC Snjezana
161.8
7
ARSOVIC Andrea
141.3
8
BEER Jolyn
121.0

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:15
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LOMOVA Margarita
CHERNOUSOV Artem
775-26xQWR|QER
2
ARUNOVIC Zorana
MIKEC Damir
772-29x
3
KOSTEVYCH Olena
OMELCHUK Oleh
771-31x
4
CASTELAO Joana
COSTA Joao
770-26x
5
MARCONI Ilenia
DI MARTINO Dario
770-22x
6
GOBERVILLE Celine
FOUQUET Florian
769-30x
7
KORAKAKI Anna
GAMPIERAKIS Georgios
769-21x
8
FRANQUET Sonia
CARRERA Pablo
767-27x
9
REITZ Sandra
SCHWALD Michael
767-24x
10
MOMCILOVIC VELICKOVIC B.
GRGIC Dimitrije
766-23x
11
RASMANE Agate
STRAUTMANIS Lauris
765-27x
12
GOBERVILLE Sandrine
PERIE Mathieu
763-22x
13
KARSCH Monika
KAEFER Philipp
762-24x
14
KARAPETYAN Elmira
ARAKELYAN Norayr
762-23x
15
CHAIKA Viktoria
ROHAU Andrei
762-20x
16
NASIROVA Nigar
LUNEV Ruslan
761-23x
17
AMATO Nicole
GIORDANO Giuseppe
760-21x
18
GROZDEVA Maria
DONKOV Samuil
758-20x
19
CSONKA Zsofia
NAGY Laszlo
758-15x
20
MAJOR Veronika
ANTAL Balazs
757-23x
21
TKALEC Jagoda
VENTA Kevin
757-18x
22
ASIK Elif Beyza
KELES Ismail
757-16x
23
DIETHELM GERBER Heidi
DEMIERRE Steve
756-16x
24
BATSARASHKINA Vitalina
GOURIANOV Anton
756-14x
25
TURKOGLU YAVUZ Canan
DIKEC Yusuf
754-23x
26
MULLIN Victoria Elizabeth
CALLAGHAN Kristian Mich. S.
754-18x
27
DELILAJ Manuela
KUCANA Arben
754-16x
28
ZISKALOVA Silvie
DUBOVY Jindrich
754-16x
29
TOMALA Joanna
WOJTYNA Szymon
753-18x
30
VILLIGER Rebecca
DIETHELM Dylan
752-23x
31
SORENSSON Vendela
LANDER Per-Anders
752-14x
32
AKHMEDAVA Darya
ZAICHYK Yauheni
751-22x
33
GAJANOVA Lenka
KOPP Pavol
750-19x
34
STEINER Sylvia
WANKMUELLER Rene
749-16x
35
SANDSTOL Aina
AAS Ole-Harald
749-13x
36
BROWNLIE Caroline
EVANS Aedan David
748-16x
37
HARDARDOTTIR Jorunn
SIGURGEIRSSON Asgeir
748-12x
38
SALUKVADZE Nino
MACHAVARIANI Tsotne
748-12x
39
BRES Klaudia
DANILUK Piotr
746-15x
40
KOVALCHUK Oksana
KOROSTYLOV Pavlo
746-15x
41
ERNSTOVA Samuela
TUZINSKY Juraj
745-13x
42
MITEVA Yana
KOLEV Nikolai
745-12x
43
KOVALEVSKA Marika
CVETKOVS Gvido
745-11x
44
MAROVIC Marija
KRISTO Ante
743-10x
45
SKELEDZIJA Lana
KACAVENDA Uros
741-12x
46
JANSSEN Lieselotte
LIEBENS Bart
740-12x
47
SAHITI Nexhat
RAMA Lumturie
737-09x
48
ZDANOVA Jekaterina
SABATAITIS Vilius
735-13x
49
RUMIANTSEVA Vera
VIROLAINEN Reijo
735-12x
50
GRAN Ingeborg
BUNES Morgan
733-08x

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:17
| Show all posts
Mixed Team 10m Air Pistol
Final Results

Russia
LOMOVA Margarita
CHERNOUSOV Artem

482.8WR|ER

Serbia
ARUNOVIC Zorana
MIKEC Damir

480.0

Ukraine
KOSTEVYCH Olena
OMELCHUK Oleh

416.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MARCONI Ilenia
DI MARTINO Dario
371.3
5
CASTELAO Joana
COSTA Joao
328.9

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:21
| Show all posts
Women's 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTEVYCH Olena
583-21xQWR|QER
2
ARUNOVIC Zorana
581-24x
3
KORAKAKI Anna
579-17x
4
BATSARASHKINA Vitalina
576-20x
5
GOBERVILLE Celine
573-15x
6
CHAIKA Viktoria
572-19x
7
MOMCILOVIC VELICKOVI. B.
572-15x
8
GROZDEVA Maria
571-17x
9
LOMOVA Margarita
571-16x
10
BRES Klaudia
571-14x
11
KARSCH Monika
571-14x
12
MAJOR Veronika
571-12x
13
DIETHELM GERBER Heidi
570-15x
14
FRANQUET Sonia
567-18x
15
REITZ Sandra
567-14x
16
BONTE Roxana Delia
567-11x
17
ZDANOVA Jekaterina
567-08x
18
STEINER Sylvia
567-08x
19
RASMANE Agate
566-12x
20
AKHMEDAVA Darya
566-11x
21
NASIROVA Nigar
565-18x
22
GOBERVILLE Sandrine
565-18x
23
GRAN Ingeborg
565-15x
24
WIMMER Carina
565-14x
25
AMATO Nicole
565-12x
26
BARTKOW KWIATKOWSKA B.
565-09x
27
TOBAI SIKE Renata
564-15x
28
KORSHUNOVA Ekaterina
564-13x
29
CSONKA Zsofia
564-09x
30
SALUKVADZE Nino
563-16x
31
TKALEC Jagoda
563-15x
32
MAROVIC Marija
563-13x
33
CASTELAO Joana
563-12x
34
ERNSTOVA Samuela
562-12x
35
KONARIEVA Polina
562-11x
36
PAPAKANELLOU Dimitra
561-13x
37
ASIK Elif Beyza
561-12x
38
KARAPETYAN Elmira
561-12x
39
PANTOVIC Jelena
561-12x
40
MULLIN Victoria Elizabeth
560-16x
41
TOMIC Jelena
560-15x
42
SARANOVIC Nevena
560-09x
43
TOMALA Joanna
559-12x
44
VILLIGER Rebecca
558-16x
45
SANDSTOL Aina
558-11x
46
KOVALEVSKA Marika
558-08x
47
ZISKALOVA Silvie
557-11x
48
SORENSSON Vendela
557-11x
49
MARCONI Ilenia
557-10x
50
SKELEDZIJA Lana
557-07x
51
HLEBEC Zlatka
557-07x
52
BEZZINA Eleanor
555-11x
53
KOVALCHUK Oksana
555-09x
54
HARDARDOTTIR Jorunn
554-15x
55
MITEVA Yana
554-08x
56
DELILAJ Manuela
552-14x
57
BOLA UJCIC Denis
551-08x
58
KENNERLEY Coral
551-06x
59
STARK Sandra
550-11x
60
GAJANOVA Lenka
550-10x
61
RUMIANTSEVA Vera
548-09x
62
RAMA Lumturie
548-08x
63
SAETEREN Anne Mette
548-06x
64
TURKOGLU YAVUZ Canan
547-09x
65
LAMPROU Danai
547-07x
66
BROWNLIE Caroline
546-08x
67
JANSSEN Lieselotte
546-07x
68
ROTARI Ecaterina
544-07x
69
RAUSL Majda
542-06x
70
GORSALATOVA Jevgenija
539-09x
71
O BRIEN Caroline
524-03x

LESTI Rebecca
DNS

PARENTI Silvana
DNS

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:23
| Show all posts
Women's 10m Air Pistol
Final Results

GOBERVILLE Celine
240.2

ARUNOVIC Zorana
239.8

MOMCILOVIC VELICKOVIC Bobana
219.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOSTEVYCH Olena
197.8
5
CHAIKA Viktoria
177.9
6
GROZDEVA Maria
155.2
7
KORAKAKI Anna
134.2
8
BATSARASHKINA Vitalina
113.6

Posts
9319
Threads
497
 Author| Post time: 2-3-2018 12:24
| Show all posts
Men's 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHERNOUSOV Artem
584-22x
2
COSTA Joao
584-21x
3
DIKEC Yusuf
583-23x
4
DONKOV Samuil
582-26x
5
GOURIANOV Anton
581-15x
6
OMELCHUK Oleh
580-17x
7
GIORDANO Giuseppe
579-21x
8
CARRERA Pablo
579-19x
9
MIKEC Damir
578-20x
10
TUZINSKY Juraj
578-19x
11
LOETSCHER Sandro
578-18x
12
STRAUTMANIS Lauris
577-18x
13
ROHAU Andrei
576-17x
14
JOHANSSON Morgan Gunnar
576-17x
15
BANKIN Viktor
575-20x
16
KOULAKOV Denis
575-18x
17
KOROSTYLOV Pavlo
575-16x
18
DANILUK Piotr
574-20x
19
LUNEV Ruslan
574-17x
20
KELES Ismail
574-17x
21
VASERMANIS Emils
574-17x
22
FOUQUET Florian
574-15x
23
DI MARTINO Dario
573-21x
24
KOPP Pavol
573-21x
25
GRGIC Dimitrije
573-19x
26
VENTA Kevin
573-19x
27
DUBOVY Jindrich
573-16x
28
KOLEV Nikolai
572-16x
29
LIEBENS Bart
572-16x
30
SIGURGEIRSSON Asgeir
572-15x
31
DEMIERRE Steve
572-14x
32
ZAICHYK Yauheni
572-13x
33
LARSEN Frederik
571-17x
34
PETROV Dusko
571-11x
35
VIROLAINEN Reijo
570-18x
36
ANTAL Balazs
570-17x
37
KNAPIK Wojciech
570-17x
38
BADARACCHI Mauro
569-21x
39
SCHWALD Michael
569-17x
40
ARAKELYAN Norayr
569-17x
41
MACHAVARIANI Tsotne
569-17x
42
BANAR Gokhan
569-15x
43
CINDRIC Vlado
569-13x
44
TATRAI Miklos
568-16x
45
KADAGIDZE Levan
568-14x
46
KACAVENDA Uros
568-13x
47
BALAZ Peter
568-13x
48
PATE Alexandru
568-12x
49
KAEFER Philipp
568-10x
50
CVETKOVS Gvido
567-17x
51
KRISTO Ante
567-16x
52
WOJTYNA Szymon
567-13x
53
NAGY Laszlo
567-11x
54
PERIE Mathieu
566-18x
55
KAZAK Andrei
566-16x
56
HOLDERRIED Matthias Joseph
566-14x
57
CALLAGHAN Kristian Michael Smee.
566-13x
58
BILIUS Kestutis
566-08x
59
OLESK Peeter
566-08x
60
KUCANA Arben
565-16x
61
STOJAK Saso
565-16x
62
GAMPIERAKIS Georgios
565-14x
63
LANDER Per-Anders
562-13x
64
BUNES Morgan
562-09x
65
NOOIJ Sander
561-12x
66
SANTOS Antonio Manuel
561-08x
67
DIETHELM Dylan
560-12x
68
MARRACHO Jose
560-09x
69
WANKMUELLER Rene
559-10x
70
SAHITI Nexhat
557-09x
71
NILSSON Oscar
556-11x
72
EVANS Aedan David
556-11x
73
SABATAITIS Vilius
556-11x
74
KUNSEK Blaz
554-08x
75
AAS Ole-Harald
553-10x
76
MOLDOVAN Nichita
549-09x
77
WOLL Ingar
546-09x
78
MICKIEWICZ Waldemar Jan
540-05x
79
KARIMOV Ayaz
538-11x
80
LAUER Christian
533-07x


RAHIMOV Rahim
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-10-2019 22:01 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list