Totallympics Results

 找回密码
 注册
楼主: Sindo

Shooting ESC 10m Events European Championships 2018

[复制链接]
Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 1-3-2018 18:12
| 显示全部楼层
Women's Junior Team 10m Air Rifle
Final Results

Germany
HAUNERDINGER Lisa
JANSSEN Anna
WEINDORF Larissa

22Gold Medal Match

Finland
KEMPPI Viivi Natalia
PALO Marianne
VILJANEN Henna

10Gold Medal Match

Russia
BOLDINOVA Daria
DEREVIAGINA Anastasiia
KHARKOVA Tatiana

22Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GRUNDSOEE Stephanie Laura Scurra.
HERSKIND Christina
NIELSEN Anna
8B.M.M.

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 1-3-2018 18:13
| 显示全部楼层
Men's Junior Team 10m Air Rifle
Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GONCHARENKO Denis
SHAMAKOV Grigorii
MARSOV Ilia
17
2
MIKULCIK Radek
NEPEJCHAL Filip
TICHY Radek
11


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PETANJEK Borna
STRBENAC Luka
TOMASEVIC Denis
17
2
FORMICHELLA Carmine
CHATZIPLIS Alexandros
SUPPINI Marco
13

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 1-3-2018 18:14
| 显示全部楼层
Men's Junior Team 10m Air Rifle
Final Results

Russia
GONCHARENKO Denis
SHAMAKOV Grigorii
MARSOV Ilia

22Gold Medal Match

Croatia
PETANJEK Borna
STRBENAC Luka
TOMASEVIC Denis

6Gold Medal Match

Italy
FORMICHELLA Carmine
CHATZIPLIS Alexandros
SUPPINI Marco

21Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MIKULCIK Radek
NEPEJCHAL Filip
TICHY Radek
15B.M.M.

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:27
| 显示全部楼层
Men's Junior 10m Running Target
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd and 4th Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BABLIUK Denys
569-15x
2
BABUSHOK Maksym
562-13x
3
NORDSVEEN Espen Teppdale.
559-08xS.O.:20
4
MARGARYAN Hovhannes
559-17xS.O.:17
5
TRANCHANT Nicolas
556-11x
6
DANILENKO Danylo
553-14x
7
BERGSTROEM Andreas
548-06x
8
SANDOR Istvan
542-05x
9
KHAGI Samir
539-09x
10
GOLUBEV Pavel
537-10x
11
HARIS Ferenc
527-04x
12
SPEKHOV Egor
526-07x
13
MACSEK Aron
524-08x

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:28
| 显示全部楼层
Men's Junior Team 10m Running Target
Final Results

Ukraine
BABLIUK Denys
BABUSHOK Maksym
DANILENKO Danylo

1684-42x

Russia
KHAGI Samir
GOLUBEV Pavel
SPEKHOV Egor

1602-26x

Hungary
SANDOR Istvan
HARIS Ferenc
MACSEK Aron

1593-17x

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:30
| 显示全部楼层
Women's Junior 10m Running Target
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd and 4th Athletes will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOSTINA Anna
545-11xQWRJ|QERJ
2
HILEVYCH Kristina
543-10x
3
ANUFRIEVA Kseniia
517-07x
4
ROZHNIATOVSKA Darya
515-06x
5
PALANKI Klaudia
515-06x
6
CSANYI Borbala
513-08x
7
BOLTAEVA Tatiana
506-07x
8
STETSIURA Viktoriia
503-03x
9
WIMMER Julia Katharina
499-02x
10
NAGY Viktoria
424-01x

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:32
| 显示全部楼层
Women's Junior Team 10m Running Target
Final Results

Russia
KOSTINA Anna
ANUFRIEVA Kseniia
BOLTAEVA Tatiana

1568-25xWRJ|ERJ

Ukraine
HILEVYCH Kristina
ROZHNIATOVSKA Darya
STETSIURA Viktoriia

1561-19x

Hungary
PALANKI Klaudia
CSANYI Borbala
NAGY Viktoria

1452-15x

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:35
| 显示全部楼层
Men's 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LARSEN Henrik
632.1
2
MASLENNIKOV Vladimir
631.5
3
KAMENSKIY Sergey
629.6
4
DRYAGIN Alexander
629.5
5
TSARKOV Oleh
629.2
6
GORSA Petar
626.5
7
SCHMIRL Alexander
626.2
8
HAGELUND Endre
626.1
9
KURKI Juho
625.9
10
MARICIC Miran
625.5
11
HELLENBRAND Peter
625.5
12
PENI Istvan
625.4
13
KOVACEVIC Lazar
625.4
14
STEFANOVIC Milutin
625.3
15
BUBNOVICH Vitali
625.1
16
SIDI Peter
624.9
17
MOLDOVEANU Alin George
624.6
18
CHARHEIKA Illia
624.6
19
MADSEN Marcus
624.6
20
RICHTER Sergey
624.5
21
HRCKULAK David
624.3
22
BACCI Lorenzo
623.8
23
DALLINGER Maximilian
623.8
24
SAUVEPLANE Valerian
623.6
25
CAPANO Giuseppe Pio
623.6
26
BABAYAN Hrachik
623.5
27
LEPPA Aleksi
623.1
28
JUSTUS Julian
623.1
29
HOELLWARTH Michael
622.8
30
PIASECKI Pierre Edmond
622.5
31
BARTNIK Tomasz
622.4
32
KULISH Serhiy
622.2
33
SOMOGYI Peter
621.8
34
BJORNSTAD Magnus
621.7
35
GIRULIS Karolis
621.6
36
OLSSON Karl
620.5
37
JANY Patrik
620.4
38
LINK Andre
620.4
39
ENTRICHEL Ales
620.2
40
AKGUN Omer
620.2
41
RAYNAUD Alexis
619.9
42
KHABAROV Oleksii
619.5
43
ARMIRAGLIO Riccardo
619.5
44
LORETAN Pascal
619.4
45
FAZLIJA Nedzad
619.3
46
DIAZ Jorge
619.1
47
PICKL Bernhard
618.8
48
BALAZ Zoltan
618.7
49
DUERR Christoph
618.7
50
NYMBURSKY Petr
618.6
51
BALE Dean
618.5
52
RIZOV Anton
618.3
53
LOCHBIHLER Jan
617.6
54
CERINA Marin
617.5
55
SHCHERBATSEVICH Yury
617.4
56
PETELINEK Jakob
616.7
57
BRUNIN Maxime
616.5
58
CERVENKA Denis
616.1
59
BALE Jack
615.1
60
JOVANOVIC Stevan
615.1
61
WIND Jelle
614.8
62
LOPEZ Javier
614.3
63
JODL Benjamin
612.4
64
LAUER Christian
612.2
65
ABIS Mehmet
610.8
66
TOMOVIC Zeljko
610.5
67
IBRAHIMI Drilon
587.7
68
JANEVSKI Leon
578.1

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:36
| 显示全部楼层
Men's Junior 10m Running Target
Semifinals Results
The 1st Athletes from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Athletes from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BABLIUK Denys
6
2
MARGARYAN Hovhannes
0


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NORDSVEEN Espen Teppdalen
9
2
BABUSHOK Maksym
7

Posts
9594
Threads
508
 楼主| 发表于: 2-3-2018 11:37
| 显示全部楼层
Men's Junior 10m Running Target
Final Results

BABLIUK Denys
6Gold Medal Match

NORDSVEEN Espen Teppdalen
2Gold Medal Match

MARGARYAN Hovhannes
6Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BABUSHOK Maksym
1B.M.M.

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

GMT+1, 18-11-2019 11:50

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

快速回复 返回顶部 返回列表