Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ESC 10m Events European Championships 2018

[Copy link]
Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 16:11
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
EGRI Viktoria
NAGY Vivien
KOMAROMI Krisztina Panna
843-15x
2
SEMCHYSHYNA Anastasiia
YAKUSHEVA Olena
VOZNIAK Mariia-Solomiia
836-19x
3
HECKNER Andrea
PIECHACZEK Miriam
VOELKER Agnes
833-17x
4
ENINA Iana
CHIKANOVA Ekaterina
VERETELNIKOVA Olga
831-15x
5
MINCHEVA Miroslava
BOTEVA Monika
KALOEVA Gergana
829-13x
6
CAMPOSTRINI Giulia
VARRICCHIO Maria
VECCARO Margherita Brigida
827-16x
7
KOVALEVSKA Selina
VDOBCENKO Laura
VASILJEVA Aleksandra
827-13x
8
STRALCHONAK Liubou
ROHACH Yulyana
RAMANCHUK Marharyta
826-15x
9
TARHAN Sevval Ilayda
OVER Asli
COBAN Bilge
823-11x
10
SILADJEV Marija
SIMIC Teodora
STRBAC Marijana Matea
823-11x
11
DEDOVA Anna
BEZDECNA Denisa
SCHEJBALOVA Veronika
820-14x
12
THOERNKVIST Josefine
ANDERSSON Rebecka
HENRIKSSON My Karin Susanne
819-07x

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 16:12
| Show all posts
Men's Junior Team 10m Air Pistol
Final Results

Russia
ARISTARKHOV Anton
KONDRASHIN Aleksandr
PETROV Alexander

22Gold Medal Match

Ukraine
HORODYNETS Maksym
KYRYLENKO Bohdan
HONTA Dmytro

8Gold Medal Match

Germany
FRÖHLICH Paul
MADER Jonathan
WALTER Robin

22Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KURDZI Abdul-Aziz
OGANEZOV Vladislav
YACHNIK Yauheni
20B.M.M.

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 17:09
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Pistol
Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STRALCHONAK Liubou
ROHACH Yulyana
RAMANCHUK Marharyta
554-11x
2
EGRI Viktoria
NAGY Vivien
KOMAROMI Krisztina Panna
552-10x


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SEMCHYSHYNA Anastasiia
YAKUSHEVA Olena
VOZNIAK Mariia-Solomiia
552-10x
2
KOVALEVSKA Selina
VDOBCENKO Laura
VASILJEVA Aleksandra
543-06x


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CAMPOSTRINI Giulia
VARRICCHIO Maria
VECCARO Margherita Brigida
558-10x
2
HECKNER Andrea
PIECHACZEK Miriam
VOELKER Agnes
546-11x


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ENINA Iana
CHIKANOVA Ekaterina
VERETELNIKOVA Olga
562-09x
2
MINCHEVA Miroslava
BOTEVA Monika
KALOEVA Gergana
553-09x

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 17:35
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRUNDSOEE Stephanie Laura Scur.
HERSKIND Christina
NIELSEN Anna
935.9
2
KEMPPI Viivi Natalia
PALO Marianne
VILJANEN Henna
932.7
3
BOLDINOVA Daria
DEREVIAGINA Anastasiia
KHARKOVA Tatiana
931.6
4
SZUTKO Aleksandra
ZAPARUCHA Aleksandra
BYKOWSKA Weronika
931.5
5
HAUNERDINGER Lisa
JANSSEN Anna
WEINDORF Larissa
929.2
6
JOHANSSON Isabelle
BEDOIRE Emilia
MÅRTENSSON Anna
927.2
7
DUESTAD Jeanette Hegg
ENGEVIK Tonje
STENE Jenny
926.9
8
THURNWALDOVA Sabina
KOKOSKOVA Daniela
BRABCOVA Karolina
926.8
9
MALIC Marija
MARIC Ivana
ZAVISIC Marija
926.5
10
ERDMANN Emmanuelle Sara
JEANNOT Marine
GOMEZ Emilie Pillar Francoise
924.5
11
URBAS Amadea
HERCEG Estera
HRSAK Petra
922.9
12
GABRIELLI Nicole
BENETTI Sofia
HOLZER Susanne
922.7
13
GASPAR Lalita
DENES Eszter
TOMA Dorina
921.9
14
KITZBICHLER Jasmin
SCHACHNER Christine
ZAISBERGER Verena
921.8
15
OBERHOLZER Julia
SUREMANN Lisa
HITZ Sarina
921.6
16
HRASOVEC Urska
LUKIC Suzana
ZNIDARIC Nusa
919.9
17
YASKEVICH Alena
ULIDA Sofiya
PRANKO Uladzislava
916.0
18
JUHKAM Sigrit
SMIRNOVA Katrin
BOBYLEVA Anastassia
915.4
19
RYMSKA Daria
SIDORENKO Valeriia
VOLOSHYNA Daria
915.3

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 17:50
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Pistol
Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ENINA Iana
CHIKANOVA Ekaterina
VERETELNIKOVA Olga
16
2
STRALCHONAK Liubou
ROHACH Yulyana
RAMANCHUK Marharyta
4


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CAMPOSTRINI Giulia
VARRICCHIO Maria
VECCARO Margherita Brigida
16
2
SEMCHYSHYNA Anastasiia
YAKUSHEVA Olena
VOZNIAK Mariia-Solomiia
10

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 17:53
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Rifle
Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRUNDSOEE Stephanie Laura Scur.
HERSKIND Christina
NIELSEN Anna
626.2
2
THURNWALDOVA Sabina
KOKOSKOVA Daniela
BRABCOVA Karolina
617.4


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KEMPPI Viivi Natalia
PALO Marianne
VILJANEN Henna
621.0
2
DUESTAD Jeanette Hegg
ENGEVIK Tonje
STENE Jenny
620.9


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOLDINOVA Daria
DEREVIAGINA Anastasiia
KHARKOVA Tatiana
626.0
2
JOHANSSON Isabelle
BEDOIRE Emilia
MÅRTENSSON Anna
619.9


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAUNERDINGER Lisa
JANSSEN Anna
WEINDORF Larissa
620.7
2
SZUTKO Aleksandra
ZAPARUCHA Aleksandra
BYKOWSKA Weronika
613.6

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 17:54
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Pistol
Final Results

Russia
ENINA Iana
CHIKANOVA Ekaterina
VERETELNIKOVA Olga

22Gold Medal Match

Italy
CAMPOSTRINI Giulia
VARRICCHIO Maria
VECCARO Margherita Brigida

10Gold Medal Match

Belarus
STRALCHONAK Liubou
ROHACH Yulyana
RAMANCHUK Marharyta

22Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SEMCHYSHYNA Anastasiia
YAKUSHEVA Olena
VOZNIAK Mariia-Solomiia
18B.M.M.

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 18:03
| Show all posts
Men's Junior Team 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIKULCIK Radek
NEPEJCHAL Filip
TICHY Radek
931.6
2
NORDHAGEN Vegard
HEGG Jon-Hermann
KARLSEN Benjamin Tingsrud
930.3
3
PEKLER Zalan
HAMMERL Soma Richard
VAS Peter
928.5
4
OMELIANENKO Dmytro
KOZIUK Kyryll
ZLONKEVYCH Andrii-Oleh
927.8
5
GONCHARENKO Denis
SHAMAKOV Grigorii
MARSOV Ilia
927.7
6
PETANJEK Borna
STRBENAC Luka
TOMASEVIC Denis
927.6
7
FORMICHELLA Carmine
CHATZIPLIS Alexandros
SUPPINI Marco
926.9
8
BABAYAN Hayk
TOROSYAN Vrezh
ADAMYAN Narek
926.5
9
MELCHERT Pascal
ULBRICH Maximilian
MOCKENHAUPT Benedikt
926.3
10
KIURU Matias
LANGSTROM Sebastian
FRIMAN Cristian
924.9
11
THUM Andreas
WADLEGGER Stefan
DIEM Patrick
924.0
12
RIEDO Sven
WYRSCH Fabio Paul
ROTH Lukas Oliver
921.4
13
MITROVIC Aleksa
ILIC Veljko
SAVIC Dorde
917.4
14
SOCIC Jure
KADUNC Maj
KLOPCIC Nejc
913.3

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 18:09
| Show all posts
Men's Junior Team 10m Air Rifle
Quarterfinals Results
The 1st Teams from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MIKULCIK Radek
NEPEJCHAL Filip
TICHY Radek
620.0
2
BABAYAN Hayk
TOROSYAN Vrezh
ADAMYAN Narek
615.1


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FORMICHELLA Carmine
CHATZIPLIS Alexandros
SUPPINI Marco
612.4
2
NORDHAGEN Vegard
HEGG Jon-Hermann
KARLSEN Benjamin Tingsrud
611.6


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PETANJEK Borna
STRBENAC Luka
TOMASEVIC Denis
620.7
2
PEKLER Zalan
HAMMERL Soma Richard
VAS Peter
617.2


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GONCHARENKO Denis
SHAMAKOV Grigorii
MARSOV Ilia
621.0
2
OMELIANENKO Dmytro
KOZIUK Kyryll
ZLONKEVYCH Andrii-Oleh
619.3

Posts
9082
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 18:10
| Show all posts
Women's Junior Team 10m Air Rifle
Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAUNERDINGER Lisa
JANSSEN Anna
WEINDORF Larissa
16
2
GRUNDSOEE Stephanie Laura Scurra.
HERSKIND Christina
NIELSEN Anna
8


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KEMPPI Viivi Natalia
PALO Marianne
VILJANEN Henna
16
2
BOLDINOVA Daria
DEREVIAGINA Anastasiia
KHARKOVA Tatiana
14

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 23:42 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list