Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: Sindo

Shooting ESC 10m Events European Championships 2018

[Copy link]
Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 28-2-2018 17:59
| Show all posts
Women's 10m Running Target
Non-Olympic Event

Final Results

EYDENZON Julia
6Gold Medal Match

RYBOVALOVA Viktoriya
4Gold Medal Match

STEPANOVA Olga
6Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MAJOR Veronika
2B.M.M.

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 10:41
| Show all posts
Mixed Junior Team 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PIECHACZEK Miriam
WALTER Robin
768-20xQWRJ|QERJ
2
STRALCHONAK Liubou
KURDZI Abdul-Aziz
759-21x
3
MINCHEVA Miroslava
KIROV Kiril
759-19x
4
ENINA Iana
ARISTARKHOV Anton
757-18x
5
BOTEVA Monika
STAMENOV Kaloyan
755-15x
6
PASZEK Weronika Alicja
JURASZ Kacper
754-19x
7
VDOBCENKO Laura
ZORGE Rihards
753-19x
8
BEZDECNA Denisa
SOCHOR Jakub
753-17x
9
EGRI Viktoria
GEIER Daniel
753-15x
10
BASTIAN Anna
FLUECKIGER Marvin
752-10x
11
VOZNIAK Mariia-Solomiia
HORODYNETS Maksym
751-24x
12
CHIKANOVA Ekaterina
PETROV Alexander
751-16x
13
KILADZE Lizi
MOSULISHVILI Kako
751-13x
14
SEMCHYSHYNA Anastasiia
HONTA Dmytro
750-21x
15
VOELKER Agnes Maria Henr.
MADER Jonathan Niklas
750-18x
16
HARISTIADE Daria-Olimpia
CODREAN Paul-Casian
749-17x
17
DARLING Samantha
MILLER James Andrew John
748-16x
18
RANKELYTE Gabriele
PUCILAUSKAS Gintautas
748-12x
19
VARRICCHIO Maria
MORASSUT Andrea
747-16x
20
CAMPOSTRINI Giulia
MONNA Paolo
747-10x
21
PREZELJ Anja
GMAJNIC Anze
746-17x
22
PIOCH Annabelle Christiane
CUSSIGH Laurent Pierre An.
746-16x
23
DEDOVA Anna
SCHEJBAL Pavel
746-15x
24
VASILJEVA Aleksandra
ERBS Ernests
745-20x
25
TARHAN Sevval Ilayda
ERDUR Alp Eren
745-12x
26
AUNE Ann Helen
CZTERNASTY HEMBRE Lu.
744-14x
27
ROHACH Yulyana
OGANEZOV Vladislav
743-10x
28
SILADJEV Marija
CELIC Leon Luka
742-19x
29
PIERKO Zuzanna Lucja
RABCZUK Jakub
740-12x
30
MARSALKOVA Martina
KOSTUR Marek
738-15x
31
SMOLIC Klara
BOGSA Zan
736-09x
32
SIMIC Teodora
ZADRAVEC Filip
733-12x
33
JEDRZEJEWSKI Mathil. E. N.
DORTOMB Edouard
730-12x
34
NAGY Vivien
POLGAR Janos
721-12x

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 10:44
| Show all posts
Men's Junior 10m Air Rifle
Final Results

MARSOV Ilia
249.2

NEPEJCHAL Filip
249.0

SHAMAKOV Grigorii
226.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FRIMAN Cristian
205.1
5
MITROVIC Aleksa
184.4
6
HANSEN Mikkel Damholt
163.2
7
HAMMERL Soma Richard
142.3
8
PETANJEK Borna
121.2

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 10:47
| Show all posts
Mixed Junior Team 10m Air Pistol
Final Results

Russia
ENINA Iana
ARISTARKHOV Anton

480.7WRJ|ERJ

Bulgaria
BOTEVA Monika
STAMENOV Kaloyan

472.1

Bulgaria
MINCHEVA Miroslava
KIROV Kiril

411.5

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STRALCHONAK Liubou
KURDZI Abdul-Aziz
371.9
5
PIECHACZEK Miriam
WALTER Robin
326.6

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 12:12
| Show all posts
Women's Junior 10m Air Pistol
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MINCHEVA Miroslava
567-14xQWRJ|QERJ
2
FERNANDEZ Gloria
567-13xQWRJ|QERJ
3
KOVALEVSKA Selina
566-15x
4
CAMPOSTRINI Giulia
566-15x
5
KHUTSIBERIDZE Nino
565-17x
6
KILADZE Lizi
565-12x
7
BEZDECNA Denisa
564-09x
8
ENINA Iana
563-19x
9
OVER Asli
563-12x
10
ANDERSSON Rebecka
563-11x
11
HECKNER Andrea Katharina
562-19x
12
PREZELJ Anja
562-16x
13
RANKELYTE Gabriele
562-15x
14
SEMCHYSHYNA Anastasiia
562-12x
15
BOTEVA Monika
562-08x
16
EGRI Viktoria
561-11x
17
DEDOVA Anna
560-14x
18
TARHAN Sevval Ilayda
560-13x
19
VASILJEVA Aleksandra
560-11x
20
NAGY Vivien
560-09x
21
AUNE Ann Helen
559-13x
22
RAMANCHUK Marharyta
559-12x
23
PIECHACZEK Miriam
558-13x
24
MARICKI Katarina
558-11x
25
STRBAC Marijana Matea
557-16x
26
CHIKANOVA Ekaterina
557-12x
27
VERETELNIKOVA Olga
557-10x
28
SILADJEV Marija
557-10x
29
CHARALAMPOUS Panagiota
556-12x
30
VARRICCHIO Maria
555-08x
31
DARLING Samantha
554-14x
32
PIOCH Annabelle Christiane
554-09x
33
SMOLIC Klara
553-12x
34
HARISTIADE Daria-Olimpia
553-10x
35
BASTIAN Anna
553-08x
36
STRALCHONAK Liubou
553-07x
37
KOMAROMI Krisztina Panna
552-07x
38
VDOBCENKO Laura
551-11x
39
VOZNIAK Mariia-Solomiia
550-13x
40
ROHACH Yulyana
550-12x
41
MARSALKOVA Martina
550-10x
42
VOELKER Agnes Maria Henr.
550-06x
43
WEHAGE Michelle Leth
549-07x
44
MOISSEJEVA Aleksandra
548-08x
45
JEDRZEJEWSKI Mathil. E. N.
548-07x
46
BELOSEVIC Gordana
547-12x
47
THOERNKVIST Josefine
545-05x
48
COBAN Bilge
544-11x
49
YAKUSHEVA Olena
544-06x
50
KALOEVA Gergana
543-09x
51
SIMIC Teodora
542-07x
52
SCHEJBALOVA Veronika
541-08x
53
VECCARO Margherita Brigid.
541-06x
54
BUTNARI Svetlana
540-07x
55
SERAFIM Mafalda
538-07x
56
RANKELYTE Greta
533-04x
57
POPOVIC Jovana
531-04x
58
HENRIKSSON My Karin Sus.
529-08x

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 12:32
| Show all posts
Mixed Junior Team 10m Air Rifle
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BRABCOVA Karolina
NEPEJCHAL Filip
834.8QWRJ|QERJ
2
BOLDINOVA Daria
MARSOV Ilia
833.4
3
KHARKOVA Tatiana
SHAMAKOV Grigorii
832.4
4
DUESTAD Jeanette Hegg
KARLSEN Benjamin Tingsrud
830.1
5
GABRIELLI Nicole
SUPPINI Marco
829.4
6
MALIC Marija
SAVIC Dorde
829.0
7
GRUNDSOEE Stephanie Lau. S.
HANSEN Mikkel Damholt
828.8
8
STENE Jenny
NORDHAGEN Vegard
828.6
9
SZUTKO Aleksandra
KOWALEWICZ Maciej
828.2
10
KEMPPI Viivi Natalia
FRIMAN Cristian
827.7
11
GASPAR Lalita
PEKLER Zalan
827.1
12
HAUNERDINGER Lisa-Marie
ULBRICH Maximilian
825.8
13
JOHANSSON Isabelle
HENRICSSON Anders
825.7
14
KOKOSKOVA Daniela
TICHY Radek
825.6
15
HERSKIND Christina
KILDEHOJ Nicklas Hojfeldt
825.1
16
SUREMANN Lisa
RIEDO Sven
823.8
17
BENETTI Sofia
FORMICHELLA Carmine
823.7
18
POGHOSYAN Alla
BABAYAN Hayk
823.7
19
SCHACHNER Christine
WADLEGGER Stefan
823.6
20
MARIC Ivana
ILIC Veljko
823.6
21
URBAS Amadea
PETANJEK Borna
822.7
22
LUKIC Suzana
KADUNC Maj
822.7
23
JANSSEN Anna
MOCKENHAUPT Benedikt
822.1
24
OBERHOLZER Julia
WYRSCH Fabio Paul
821.5
25
PALO Marianne
LANGSTROM Sebastian
821.3
26
KITZBICHLER Jasmin
THUM Andreas
820.9
27
HRASOVEC Urska
SOCIC Jure
820.3
28
SIDORENKO Valeriia
KOZIUK Kyryll
819.8
29
TOMA Dorina
VAS Peter
819.2
30
BENIKOVA Diana
SULEK Stefan
819.1
31
HERCEG Estera
STRBENAC Luka
818.8
32
ENGLER Tal
RABI Mor Hi
818.3
33
MILICKOVIC Andela
DEVIC Miljan
817.5
34
VOLOSHYNA Daria
OMELIANENKO Dmytro
816.3
35
KOLAROVSKA Klaudia
VOJTKO Roman
811.1
36
DABETIC Beba
BOZOVIC Milos
807.1

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 12:35
| Show all posts
Women's Junior 10m Air Pistol
Final Results

BEZDECNA Denisa
236.8ERJ

MINCHEVA Miroslava
232.5

ENINA Iana
213.3

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KILADZE Lizi
193.3
5
CAMPOSTRINI Giulia
174.1
6
KOVALEVSKA Selina
153.9
7
KHUTSIBERIDZE Nino
133.7
8
FERNANDEZ Gloria
113.0

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 12:37
| Show all posts
Men's 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

SHCHEPOTKIN Vladislav
388-03x

STEPANOV Maxim
386-11x

BOROS Laszlo
385-09x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KIZYMA Ihor
384-12x
5
HEIKKILA Tomi-Pekka
383-06x
6
MARTINSSON Emil
382-12x
7
NYBERG Jesper
382-06x
8
PRIANISHNIKOV Vladislav
381-12x
9
BERGSTROEM Niklas
381-09x
10
SIKE Jozsef
379-07x
11
CZAPLA Lukasz
378-08x
12
JONAS Bedrich
376-11x
13
HOLMBERG Krister
375-07x
14
LAHDEKORPI Heikki
373-07x
15
TASI Tamas
371-07x
16
NORDSVEEN Even
362-06x

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 12:38
| Show all posts
Men's Team 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
SHCHEPOTKIN Vladislav
STEPANOV Maxim
PRIANISHNIKOV Vladislav

1155-26x

Sweden
MARTINSSON Emil
NYBERG Jesper
BERGSTROEM Niklas

1145-27x

Hungary
BOROS Laszlo
SIKE Jozsef
TASI Tamas

1135-23x

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HEIKKILA Tomi-Pekka
HOLMBERG Krister
LAHDEKORPI Heikki
1131-20x

Posts
9058
Threads
491
 Author| Post time: 1-3-2018 12:40
| Show all posts
Women's 10m Running Target Mixed
Non-Olympic Event

Final Results

STEPANOVA Olga
381-10x

EYDENZON Julia
379-08xShoot-Off:18

AVRAMENKO Galina
379-11xShoot-Off:17

Rank
Athletes
Nation
Result
4
IZMALKOVA Irina
375-09x
5
MAJOR Veronika
374-03x
6
LOUIS Florence
370-08x
7
RYBOVALOVA Viktoriya
370-07x
8
MKRTCHYAN Lilit
370-06x
9
VASYLYUK Liudmyla
365-04x
10
MATHE Edit
345-05x
11
KORTVELYESSY Gabriella
306-03x

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 15:34 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list