|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Cross-Country Skiing FIS Tour de Ski 2017 - 2018

[Copy link]
Post time: 17-12-2017 16:52
| Show all posts |Read mode
Cross-Country Skiing FIS Tour de Ski 2017 - 2018

Multi-Stage Event - 30 December 2017 - 7 January 2018


No Official Website | Totallympics Discussion Thread

Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
December 30th(2017) - January 1st, 2018 Lenzerheide
Men's+Women's
Completed
January 3rd - January 4th, 2018 Oberstdorf
Men's+Women's
Completed
January 6th - January 7th, 2018 Val di Fiemme
Men's+Women's
Completed


Total Events

Event
Total
Men's Distance
5
Men's Sprint
2-1
Women's Distance
5
Women's Sprint
2-1


Points System
Cross-Country Skiing FIS World Cup 2017 - 2018 Ranking

Single Stages

Place
Points
1st
50
2nd
46
3rd
43
4th
40
5th
37
6th
34
7th
32
8th
30
9th
28
10th
26
11th
24
12th
22
13th
20
14th
18
15th
16
16th
15
17th
14
18th
13
19th
12
20th
11
21st
10
22nd
9
23rd
8
24th
7
25th
6
26th
5
27th
4
28th
3
29th
2
30th
1

Final Results

Place
Points
1st
400
2nd
320
3rd
240
4th
200
5th
180
6th
160
7th
144
8th
128
9th
116
10th
104
11th
96
12th
88
13th
80
14th
72
15th
64
16th
60
17th
56
18th
52
19th
48
20th
44
21st
40
22nd
36
23rd
32
24th
28
25th
24
26th
20
27th
16
28th
12
29th
8
30th
4

Mass Start Race Bonus

Place
Points
1st
15
2nd
12
3rd
10
4th
8
5th
6
6th
5
7th
4
8th
3
9th
2
10th
1
 Author| Post time: 21-12-2017 10:29
| Show all posts
Men's Multi-Stage
Non-Olympic Event

Final Results

COLOGNA Dario
2:49:29.8

SUNDBY Johnsrud Martin
2:50:56.3

HARVEY Alex
2:51:00.4

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POLTORANIN Alexey
2:51:11.5
5
HOLUND Hans Christer
2:51:47.6
6
BOLSHUNOV Alexander
2:52:39.5
7
GAILLARD Jean Marc
2:52:46.5
8
RICKARDSSON Daniel
2:52:50.6
9
CHERVOTKIN Alexey
2:53:03.3
10
LARKOV Andrey
2:53:07.6
11
MANIFICAT Maurice
2:53:15.5
12
DYRHAUG Niklas
2:54:16.1
13
SPITSOV Denis
2:54:42.9
14
IVERSEN Emil
2:54:45.5
15
MUSGRAVE Andrew
2:54:47.9
16
JAKS Martin
2:54:56.1
17
TOENSETH Didrik
2:55:04.8
18
VITSENKO Alexey
2:55:21.0
19
MELNICHENKO Andrey
2:55:28.1
20
BING Thomas
2:55:57.1
21
YAKIMUSHKIN Ivan
2:56:30.8
22
LIVERS Toni
2:57:02.3
23
DOBLER Jonas
2:57:16.5
24
TAMMJARV Karel
2:57:25.5
25
BOEGL Lucas
2:57:29.3
26
VOLZHENTSEV Stanislav
2:57:40.6
27
KATZ Andreas
2:57:52.4
28
SVENSSON Oskar
2:57:57.7
29
BAUMANN Jonas
2:58:31.4
30
NOTZ Florian
2:59:12.7
31
KNOP Petr
2:59:18.8
32
PRALONG Candide
2:59:53.3
33
BERTOLINA Mirco
3:00:11.6
34
TARANTOLA Damien
3:00:45.9
35
OJANSIVU Antti
3:00:59.1
36
RAZYM Ales
3:01:02.5
37
KITTILAE Kusti
3:01:20.9
38
CALDWELL Patrick
3:01:24.6
39
NOVAK Michal
3:02:01.9
40
LUUSUA Ari
3:02:04.5
41
RETIVYKH Gleb
3:02:19.9
42
KUEHNE Andy
3:02:21.9
43
MAETTIG Valentin
3:02:29.8

 Author| Post time: 21-12-2017 10:29
| Show all posts
Women's Multi-Stage
Non-Olympic Event

Final Results

WENG Heidi
2:20:56.5

OESTBERG Ingvild Flugstad
2:21:45.0

DIGGINS Jessica
2:23:19.7

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PARMAKOSKI Krista
2:23:54.2
5
STADLOBER Teresa
2:24:05.9
6
NISKANEN Kerttu
2:25:13.5
7
SEDOVA Anastasia
2:25:46.1
8
VON SIEBENTHAL Nathalie
2:25:52.6
9
BJORNSEN Sadie
2:27:11.5
10
BOEHLER Stefanie
2:27:37.6
11
NEPRYAEVA Natalia
2:28:10.0
12
HAAG Anna
2:28:11.0
13
NOVAKOVA Petra
2:28:40.7
14
WIKEN Emma
2:28:59.6
15
SAARINEN Aino-Kaisa
2:29:04.7
16
STEPHEN Elizabeth
2:29:22.3
17
BROCARD Elisa
2:29:35.4
18
NECHAEVSKAYA Anna
2:29:41.0
19
FAEHNDRICH Nadine
2:30:37.6
20
ZHAMBALOVA Alisa
2:30:49.6
21
HENNIG Katharina
2:31:02.9
22
KALVAA Anne Kjersti
2:31:28.9
23
NORDSTROEM Maria
2:31:38.9
24
BRENNAN Rosie
2:31:56.1
25
OEBERG Jennie
2:32:26.7
26
FINK Pia
2:32:56.0
27
SHEVCHENKO Anna
2:33:24.6
28
SETTLIN Evelina
2:33:28.2
29
SOEMSKAR Linn
2:33:47.1
30
KIRPICHENKO Yana
2:33:53.5
31
GUSCHINA Mariya
2:34:12.9
32
BEROUSKOVA Katerina
2:35:19.0

 Author| Post time: 21-12-2017 10:30
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018




Events

  • Men's Sprint (1/2)
  • Men's Distance (1/5)
  • Men's Distance (2/5)
  • Women's Sprint (1/2)
  • Women's Distance (1/5)
  • Women's Distance (2/5)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, December 30th
10:00 Men's Sprint Freestyle Qualification
10:00 Women's Sprint Freestyle Qualification
13:00 Men's Sprint Freestyle Finals
13:00 Women's Sprint Freestyle Finals


Sunday, December 31st
10:30 Men's 15km Classical
15:00 Women's 10km Classical


Monday, January 1st
11:00 Women's 10km Freestyle Pursuit
15:00 Men's 15km Freestyle Pursuit


 Author| Post time: 30-12-2017 13:58
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Men's Sprint Freestyle (1/2)
Qualification Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
USTIUGOV Sergey
2:58.46
2
PELLEGRINO Federico
2:59.54
3
CHANAVAT Lucas
2:59.69
4
FURGER Roman
3:00.47
5
HAKOLA Ristomatti
3:00.87
6
KROGH Finn Haagen
3:01.17
7
JYLHAE Martti
3:01.98
8
HEDIGER Jovian
3:01.98
9
COLOGNA Dario
3:02.10
10
SKAR Sindre Bjoernestad
3:02.11
11
BOLSHUNOV Alexander
3:02.23
12
HALFVARSSON Calle
3:02.44
13
BALDAUF Dominik
3:02.49
14
MUSGRAVE Andrew
3:02.52
15
HAMILTON Simeon
3:02.56
16
YOUNG Andrew
3:02.94
17
RETIVYKH Gleb
3:03.29
18
HARVEY Alex
3:03.44
19
SCHAAD Roman
3:03.82
20
NEWELL Andrew
3:04.40
21
RASTELLI Maicol
3:04.55
22
HELLNER Marcus
3:04.92
23
NISKANEN Iivo
3:05.08
24
NOVAK Michal
3:05.20
25
IVERSEN Emil
3:05.31
26
MELNICHENKO Andrey
3:05.31
27
BJORNSEN Erik
3:05.41
28
GROS Baptiste
3:05.52
29
JOUVE Richard
3:05.61
30
LARKOV Andrey
3:06.12
31
BERTOLINA Mirco
3:06.18
32
COLOGNA Gianluca
3:06.30
33
BING Thomas
3:06.33
34
TRITSCHER Bernhard
3:06.38
35
SUNDBY Martin Johnsrud
3:06.51
36
MANIFICAT Maurice
3:06.80
37
POLTORANIN Alexey
3:06.93
38
DE FABIANI Francesco
3:06.99
39
STADLOBER Luis
3:07.03
40
VITSENKO Alexey
3:07.05
41
TAMMJARV Karel
3:07.29
42
SPITSOV Denis
3:07.53
43
SVENSSON Oskar
3:07.59
44
VOLZHENTSEV Stanislav
3:07.89
45
BACKSCHEIDER Adrien
3:08.00
46
BAUMANN Jonas
3:08.12
47
KOLL Kristjan
3:08.39
48
SIMENC Miha
3:08.41
49
LUUSUA Ari
3:08.49
50
ERIKSSON Gustav
3:08.54
51
HOLUND Hans Christer
3:08.84
52
EISENLAUER Sebastian
3:08.90
53
OJANSIVU Antti
3:09.07
54
MAETTIG Valentin
3:09.08
55
JAKS Martin
3:09.09
56
BELLINGHAM Phillip
3:09.11
57
CHERVOTKIN Alexey
3:09.15
58
YAKIMUSHKIN Ivan
3:09.21
59
TOENSETH Didrik
3:09.43
60
TARANTOLA Damien
3:09.55
61
ROETHE Sjur
3:09.60
62
RAZYM Ales
3:09.75
63
DYRHAUG Niklas
3:09.76
64
GAILLARD Jean Marc
3:10.48
65
KATZ Andreas
3:10.62
66
PROSEN Luka
3:10.67
67
PRALONG Candide
3:10.78
68
KUEHNE Andy
3:11.69
68
MLYNAR Peter
3:11.69
70
DOBLER Jonas
3:11.89
71
JEANNEROD Alexis
3:11.92
72
SEMENOV Michail
3:11.97
73
KLEE Beda
3:12.38
74
CALDWELL Patrick
3:12.64
75
PERL Curdin
3:12.70
76
CHANLOUNG Mark
3:12.85
77
PARISSE Clement
3:13.11
78
KNOP Petr
3:13.14
79
BIKSE Indulis
3:13.67
80
BRUGGER Janosch
3:14.03
81
BIEDERMANN Michael
3:14.15
82
LAPIERRE Jules
3:14.17
83
KITTILAE Kusti
3:14.38
84
WICK Thomas
3:14.61
85
BOEGL Lucas
3:15.04
86
KERSHAW Devon
3:15.69
87
NOECKLER Dietmar
3:16.10
88
SALVADORI Giandomenico
3:16.34
89
NOTZ Florian
3:16.85
90
LIVERS Toni
3:17.19
91
BURMAN Jens
3:17.75
92
VEERPALU Andreas
3:17.79
93
RICKARDSSON Daniel
3:17.80
94
VOEGELI Martin
3:21.73

 Author| Post time: 30-12-2017 14:03
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Women's Sprint Freestyle (1/2)
Qualification Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
OESTBERG Ingvild Flugstad
3:29.19
2
DIGGINS Jessica
3:30.60
3
CALDWELL Sophie
3:31.52
4
VAN DER GRAAFF Laurien
3:31.95
5
FAEHNDRICH Nadine
3:32.21
6
KOLB Hanna
3:32.50
7
LAUKKANEN Mari
3:32.59
8
FALLA Maiken Caspersen
3:32.66
9
JACOBSEN Astrid Uhrenholdt
3:33.92
10
OEBERG Jennie
3:34.11
11
WENG Tiril Udnes
3:34.29
12
NEPRYAEVA Natalia
3:34.31
13
BJORNSEN Sadie
3:34.39
14
SAARINEN Aino-Kaisa
3:34.43
15
BRENNAN Rosie
3:34.46
16
CARL Victoria
3:34.71
17
BOEHLER Stefanie
3:34.83
18
RINGWALD Sandra
3:35.24
19
NISKANEN Kerttu
3:35.25
20
WENG Heidi
3:35.29
21
PARMAKOSKI Krista
3:35.30
22
LAURENT Greta
3:35.39
23
NOVAKOVA Petra
3:35.64
24
JEAN Aurore
3:36.05
25
GASPARIN Selina
3:36.70
26
HARSEM Kathrine Rolsted
3:36.79
27
VON SIEBENTHAL Nathalie
3:36.87
28
SLIND Silje Oeyre
3:37.17
29
VUERICH Gaia
3:37.30
30
SARGENT Ida
3:37.88
31
NORDSTROEM Maria
3:38.01
32
SETTLIN Evelina
3:38.08
33
SOEMSKAR Linn
3:38.23
34
EIDE Mari
3:38.29
35
MURUD Thea Krokan
3:38.48
36
FINK Pia
3:38.60
37
GIMMLER Laura
3:38.66
38
SCARDONI Lucia
3:38.76
39
KALVAA Anne Kjersti
3:38.99
40
MONONEN Laura
3:39.39
41
UNTERWEGER Lisa
3:39.67
42
FABJAN Vesna
3:39.69
43
HENNIG Katharina
3:39.76
44
RANDALL Kikkan
3:40.42
45
CLAUDEL Delphine
3:40.57
46
WIKEN Emma
3:40.62
47
BROCARD Elisa
3:40.69
48
SCHICHO Elisabeth
3:40.83
49
KYLLOENEN Anne
3:41.53
50
FAIVRE PICON Anouk
3:41.92
51
STADLOBER Teresa
3:43.08
52
HAAG Anna
3:43.60
53
FESSEL Nicole
3:43.92
54
THOMAS HUGUE Coraline
3:44.49
55
KIRILLOVA Anastasia
3:44.69
56
TIKHONOVA Yulia
3:45.26
57
HIERNICKEL Lydia
3:45.43
58
GROHOVA Karolina
3:45.44
59
ZHAMBALOVA Alisa
3:45.51
60
STUERZ Giulia
3:45.57
61
BEROUSKOVA Katerina
3:46.31
62
JANATOVA Katerina
3:46.99
63
SHEVCHENKO Anna
3:47.30
64
BELGER Julia
3:47.40
65
SEDOVA Anastasia
3:47.64
66
STEPHEN Elizabeth
3:49.35
67
LAMPIC Anamarija
3:49.71
68
SEEBACHER Anna Roswitha
3:50.06
69
GUSCHINA Mariya
3:51.66
70
NECHAEVSKAYA Anna
3:51.88
71
KIRPICHENKO Yana
3:55.36

SERONOSOVA Polina
DNS

 Author| Post time: 30-12-2017 15:36
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Men's Sprint Freestyle (1/2)
Final Results

USTIUGOV Sergey
-F

PELLEGRINO Federico
-F

CHANAVAT Lucas
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HAKOLA Ristomatti
-F
5
KROGH Finn Haagen
-F
6
JOUVE Richard
-F
7
HARVEY Alex
-SF
8
HEDIGER Jovian
-SF
9
BOLSHUNOV Alexander
-SF
10
YOUNG Andrew
-SF
11
SCHAAD Roman
-SF
12
IVERSEN Emil
-SF
13
FURGER Roman
-QF
14
COLOGNA Dario
-QF
15
HAMILTON Simeon
-QF
16
LARKOV Andrey
-QF
17
SKAR Sindre Bjoernestad
-QF
18
BALDAUF Dominik
-QF
19
NEWELL Andrew
-QF
20
HELLNER Marcus
-QF
21
MUSGRAVE Andrew
-QF
22
RETIVYKH Gleb
-QF
23
NISKANEN Iivo
-QF
24
MELNICHENKO Andrey
-QF
25
BJORNSEN Erik
-QF
26
JYLHAE Martti
-QF
27
HALFVARSSON Calle
-QF
28
RASTELLI Maicol
-QF
29
NOVAK Michal
-QF
30
GROS Baptiste
-QF

 Author| Post time: 30-12-2017 15:41
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Women's Sprint Freestyle (1/2)
Final Results

VAN DER GRAAFF Laurien
-F

CALDWELL Sophie
-F

FALLA Maiken Caspersen
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NEPRYAEVA Natalia
-F
5
DIGGINS Jessica
-F
6
RINGWALD Sandra
-F
7
WENG Heidi
-SF
8
PARMAKOSKI Krista
-SF
9
OESTBERG Ingvild Flugstad
-SF
10
KOLB Hanna
-SF
11
LAUKKANEN Mari
-SF
12
CARL Victoria
-SF
13
FAEHNDRICH Nadine
-QF
14
BJORNSEN Sadie
-QF
15
BRENNAN Rosie
-QF
16
SAARINEN Aino-Kaisa
-QF
17
NOVAKOVA Petra
-QF
18
GASPARIN Selina
-QF
19
HARSEM Kathrine Rolsted
-QF
20
SARGENT Ida
-QF
21
WENG Tiril Udnes
-QF
22
NISKANEN Kerttu
-QF
23
VON SIEBENTHAL Nathalie
-QF
24
SLIND Silje Oeyre
-QF
25
VUERICH Gaia
-QF
26
JACOBSEN Astrid Uhrenholdt
-QF
27
OEBERG Jennie
-QF
28
BOEHLER Stefanie
-QF
29
LAURENT Greta
-QF
30
JEAN Aurore
-QF

 Author| Post time: 31-12-2017 14:23
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Men's 15km Classical (1/5)
Final Results

COLOGNA Dario
35:29.5

POLTORANIN Alexey
35:30.1

SUNDBY Martin Johnsrud
35:42.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOLSHUNOV Alexander
35:43.5
5
CHERVOTKIN Alexey
35:45.7
6
HOLUND Hans Christer
35:50.7
7
NISKANEN Iivo
35:52.4
8
DE FABIANI Francesco
35:56.7
9
TOENSETH Didrik
36:01.5
10
USTIUGOV Sergey
36:06.6
11
BAUMANN Jonas
36:08.7
12
HAKOLA Ristomatti
36:17.9
13
VOLZHENTSEV Stanislav
36:18.1
14
GAILLARD Jean Marc
36:18.2
15
BING Thomas
36:18.4
16
DYRHAUG Niklas
36:19.4
17
IVERSEN Emil
36:21.3
18
RICKARDSSON Daniel
36:21.8
19
HELLNER Marcus
36:26.2
20
HARVEY Alex
36:27.4
21
RASTELLI Maicol
36:28.2
22
MANIFICAT Maurice
36:35.5
23
LARKOV Andrey
36:37.5
24
SALVADORI Giandomenico
36:43.1
25
WICK Thomas
36:43.5
26
NOECKLER Dietmar
36:49.6
27
BJORNSEN Erik
36:51.9
28
BURMAN Jens
36:53.3
29
YAKIMUSHKIN Ivan
36:55.0
30
MUSGRAVE Andrew
36:55.9
31
JAKS Martin
36:56.5
32
PELLEGRINO Federico
36:57.3
33
HALFVARSSON Calle
36:59.1
34
BACKSCHEIDER Adrien
37:00.3
35
PARISSE Clement
37:00.9
36
SVENSSON Oskar
37:05.0
37
MELNICHENKO Andrey
37:08.1
38
KATZ Andreas
37:08.8
39
SKAR Sindre Bjoernestad
37:09.6
40
SPITSOV Denis
37:16.6
41
EISENLAUER Sebastian
37:17.3
42
DOBLER Jonas
37:17.6
43
VITSENKO Alexey
37:19.4
44
OJANSIVU Antti
37:21.0
45
LIVERS Toni
37:21.6
46
ROETHE Sjur
37:28.8
47
KLEE Beda
37:29.3
48
BOEGL Lucas
37:31.0
49
TAMMJARV Karel
37:36.6
50
KUEHNE Andy
37:46.5
51
PRALONG Candide
37:52.1
52
KITTILAE Kusti
37:55.5
53
RAZYM Ales
37:58.2
54
BALDAUF Dominik
38:05.4
55
JEANNEROD Alexis
38:05.6
56
ERIKSSON Gustav
38:05.7
57
BRUGGER Janosch
38:09.0
58
HAMILTON Simeon
38:11.3
59
KNOP Petr
38:13.2
60
LAPIERRE Jules
38:13.8
61
RETIVYKH Gleb
38:14.5
62
LUUSUA Ari
38:18.1
63
MAETTIG Valentin
38:21.2
64
JYLHAE Martti
38:21.5
65
PERL Curdin
38:22.4
66
NOVAK Michal
38:23.1
67
BERTOLINA Mirco
38:24.2
68
TRITSCHER Bernhard
38:24.9
69
VEERPALU Andreas
38:38.2
70
NOTZ Florian
38:39.5
71
NEWELL Andrew
38:41.0
72
KROGH Finn Haagen
38:44.0
73
STADLOBER Luis
38:52.3
74
FURGER Roman
38:57.1
75
CALDWELL Patrick
39:05.7
76
SEMENOV Michail
39:12.0
77
MLYNAR Peter
39:25.5
78
TARANTOLA Damien
39:32.7
79
COLOGNA Gianluca
39:40.4
80
KOLL Kristjan
40:01.1
81
SIMENC Miha
40:04.7
82
VOEGELI Martin
40:13.5
83
BIKSE Indulis
40:13.9
84
PROSEN Luka
40:24.8
85
BIEDERMANN Michael
40:34.4

CHANLOUNG Mark
DNF

KERSHAW Devon
DNS

SCHAAD Roman
DNS

BELLINGHAM Phillip
DNS

GROS Baptiste
DNS

YOUNG Andrew
DNS

HEDIGER Jovian
DNS

CHANAVAT Lucas
DNS

JOUVE Richard
DNS

 Author| Post time: 31-12-2017 17:06
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Women's 10km Classical (1/5)
Final Results

OESTBERG Ingvild Flugstad
26:59.4

WENG Heidi
27:25.1

BJORNSEN Sadie
27:41.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NISKANEN Kerttu
27:48.3
5
HAAG Anna
27:52.0
6
FESSEL Nicole
27:57.6
7
DIGGINS Jessica
28:03.8
8
VON SIEBENTHAL Nathalie
28:07.7
9
BOEHLER Stefanie
28:08.2
10
LAMPIC Anamarija
28:10.3
11
JACOBSEN Astrid Uhrenholdt
28:14.3
12
NEPRYAEVA Natalia
28:14.5
13
PARMAKOSKI Krista
28:14.9
14
NOVAKOVA Petra
28:15.4
15
MONONEN Laura
28:18.7
16
SEDOVA Anastasia
28:20.6
17
HARSEM Kathrine Rolsted
28:22.0
18
SAARINEN Aino-Kaisa
28:26.3
19
NORDSTROEM Maria
28:33.3
20
ZHAMBALOVA Alisa
28:37.8
21
CALDWELL Sophie
28:40.0
22
WIKEN Emma
28:41.2
23
STADLOBER Teresa
28:41.7
24
HENNIG Katharina
28:43.5
25
RINGWALD Sandra
28:46.6
26
SLIND Silje Oeyre
28:49.2
27
EIDE Mari
28:54.5
28
STEPHEN Elizabeth
29:04.2
29
FAIVRE PICON Anouk
29:05.7
30
SARGENT Ida
29:06.1
31
BROCARD Elisa
29:06.6
32
FALLA Maiken Caspersen
29:08.0
33
KALVAA Anne Kjersti
29:09.9
34
FAEHNDRICH Nadine
29:15.1
35
VAN DER GRAAFF Laurien
29:16.7
36
KOLB Hanna
29:17.9
37
HIERNICKEL Lydia
29:18.8
38
BRENNAN Rosie
29:19.9
39
KYLLOENEN Anne
29:21.8
40
FINK Pia
29:24.6
41
OEBERG Jennie
29:25.6
42
SHEVCHENKO Anna
29:27.2
43
SETTLIN Evelina
29:31.8
44
SCARDONI Lucia
29:33.7
45
KIRPICHENKO Yana
29:35.1
46
JEAN Aurore
29:37.2
47
GROHOVA Karolina
29:41.7
48
BEROUSKOVA Katerina
29:44.1
49
SOEMSKAR Linn
29:44.6
50
UNTERWEGER Lisa
29:44.8
51
STUERZ Giulia
29:47.3
52
TIKHONOVA Yulia
29:51.5
53
SCHICHO Elisabeth
29:56.3
54
GUSCHINA Mariya
29:59.5
55
GIMMLER Laura
30:02.2
56
NECHAEVSKAYA Anna
30:07.8
57
WENG Tiril Udnes
30:15.3
58
THOMAS HUGUE Coraline
30:28.1
59
CARL Victoria
30:37.1
60
BELGER Julia
30:38.2
61
SEEBACHER Anna Roswitha
31:07.7
62
JANATOVA Katerina
31:15.6

FABJAN Vesna
TL

KIRILLOVA Anastasia
TL

RANDALL Kikkan
DNS

CLAUDEL Delphine
DNS

MURUD Thea Krokan
DNS

VUERICH Gaia
DNS

LAURENT Greta
DNS

LAUKKANEN Mari
DNS

GASPARIN Selina
DNS

 Author| Post time: 1-1-2018 12:25
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Women's 10km Freestyle Pursuit (2/5)
Non-Olympic Event

Final Results

OESTBERG Ingvild Flugstad
26:48.1

WENG Heidi
27:15.9

DIGGINS Jessica
28:05.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PARMAKOSKI Krista
28:34.0
5
BJORNSEN Sadie
28:34.3
6
NISKANEN Kerttu
28:34.7
7
JACOBSEN Astrid Uhrenholdt
28:48.0
8
FESSEL Nicole
28:48.4
9
NOVAKOVA Petra
28:49.1
10
RINGWALD Sandra
28:59.4
11
SEDOVA Anastasia
28:59.6
12
STADLOBER Teresa
28:59.8
13
HAAG Anna
28:59.8
14
HARSEM Kathrine Rolsted
29:04.1
15
BOEHLER Stefanie
29:04.7
16
VON SIEBENTHAL Nathalie
29:05.6
17
NEPRYAEVA Natalia
29:30.9
18
CALDWELL Sophie
29:47.3
19
SAARINEN Aino-Kaisa
29:48.1
20
WIKEN Emma
30:06.8
21
MONONEN Laura
30:07.5
22
BROCARD Elisa
30:14.9
23
FAIVRE PICON Anouk
30:16.0
24
VAN DER GRAAFF Laurien
30:21.2
25
SLIND Silje Oeyre
30:25.0
26
ZHAMBALOVA Alisa
30:39.4
27
FAEHNDRICH Nadine
30:40.9
28
JEAN Aurore
30:47.8
29
LAMPIC Anamarija
30:52.2
30
FALLA Maiken Caspersen
30:52.4
31
STEPHEN Elizabeth
30:55.8
32
NORDSTROEM Maria
31:04.6
33
BRENNAN Rosie
31:06.0
34
EIDE Mari
31:07.1
35
KALVAA Anne Kjersti
31:08.7
36
KYLLOENEN Anne
31:14.5
37
SCARDONI Lucia
31:18.9
38
FINK Pia
31:19.2
39
NECHAEVSKAYA Anna
31:25.0
40
OEBERG Jennie
31:30.7
41
THOMAS HUGUE Coraline
31:36.6
42
WENG Tiril Udnes
31:38.3
43
HENNIG Katharina
31:47.0
44
HIERNICKEL Lydia
31:47.1
45
CARL Victoria
31:50.7
46
KOLB Hanna
31:52.6
47
SHEVCHENKO Anna
31:53.3
48
GIMMLER Laura
31:56.0
49
KIRPICHENKO Yana
31:56.7
50
SETTLIN Evelina
32:06.4
51
UNTERWEGER Lisa
32:21.6
52
GUSCHINA Mariya
32:25.3
53
BEROUSKOVA Katerina
32:39.4
54
SCHICHO Elisabeth
32:46.0
55
SARGENT Ida
32:57.3
56
SOEMSKAR Linn
33:04.8
57
STUERZ Giulia
33:12.6
58
TIKHONOVA Yulia
33:41.0
59
GROHOVA Karolina
33:45.6
60
SEEBACHER Anna Roswitha
34:08.7
61
JANATOVA Katerina
35:29.1

BELGER Julia
DNS

 Author| Post time: 1-1-2018 14:24
| Show all posts
Stage 1

Lenzerheide (SUI) - 30 December 2017 - 1 January 2018


Men's 15km Freestyle Pursuit (2/5)
Non-Olympic Event

Final Results

COLOGNA Dario
34:56.6

USTIUGOV Sergey
35:14.2

BOLSHUNOV Alexander
35:42.1

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HARVEY Alex
35:43.4
5
POLTORANIN Alexey
35:43.7
6
SUNDBY Martin Johnsrud
35:44.7
7
HOLUND Hans Christer
35:44.8
8
CHERVOTKIN Alexey
35:46.5
9
NISKANEN Iivo
35:48.1
10
HELLNER Marcus
36:18.3
11
BING Thomas
36:18.4
12
LARKOV Andrey
36:18.5
13
GAILLARD Jean Marc
36:18.7
14
MANIFICAT Maurice
36:19.1
15
RICKARDSSON Daniel
36:20.8
16
DYRHAUG Niklas
36:20.9
17
PELLEGRINO Federico
36:38.8
18
HAKOLA Ristomatti
36:42.0
19
IVERSEN Emil
36:47.1
20
DE FABIANI Francesco
36:47.6
21
HALFVARSSON Calle
37:17.1
22
BJORNSEN Erik
37:17.3
23
PARISSE Clement
37:18.2
24
MUSGRAVE Andrew
37:18.4
25
MELNICHENKO Andrey
37:21.4
26
BACKSCHEIDER Adrien
37:22.0
27
SALVADORI Giandomenico
37:22.9
28
JAKS Martin
37:25.1
29
SPITSOV Denis
37:25.3
30
VOLZHENTSEV Stanislav
37:33.4
31
LIVERS Toni
37:41.8
32
RASTELLI Maicol
37:49.7
33
YAKIMUSHKIN Ivan
37:50.1
34
VITSENKO Alexey
37:51.2
35
BAUMANN Jonas
38:03.0
36
EISENLAUER Sebastian
38:21.9
37
DOBLER Jonas
38:23.2
38
KATZ Andreas
38:23.4
39
TAMMJARV Karel
38:32.3
40
ROETHE Sjur
38:32.6
41
SKAR Sindre Bjoernestad
38:34.8
42
BOEGL Lucas
38:37.4
43
OJANSIVU Antti
38:57.0
44
TOENSETH Didrik
38:59.4
45
BURMAN Jens
39:05.6
46
KROGH Finn Haagen
39:08.7
47
LAPIERRE Jules
39:10.2
48
HAMILTON Simeon
39:10.5
49
BALDAUF Dominik
39:10.8
50
KLEE Beda
39:11.6
51
WICK Thomas
39:11.9
52
PRALONG Candide
39:13.7
53
NOECKLER Dietmar
39:22.2
54
BERTOLINA Mirco
39:23.5
55
TRITSCHER Bernhard
39:23.8
56
NOTZ Florian
39:36.3
57
SVENSSON Oskar
39:41.6
58
KNOP Petr
39:53.8
59
KITTILAE Kusti
39:54.3
60
KUEHNE Andy
39:59.8
61
RAZYM Ales
40:09.5
62
BRUGGER Janosch
40:14.1
63
LUUSUA Ari
40:19.1
64
RETIVYKH Gleb
40:42.5
65
SEMENOV Michail
40:48.1
66
JYLHAE Martti
40:59.7
67
TARANTOLA Damien
41:00.7
68
CALDWELL Patrick
41:01.0
69
MAETTIG Valentin
41:07.5
70
FURGER Roman
41:12.0
71
NOVAK Michal
41:20.7
72
VEERPALU Andreas
42:08.9
73
BIKSE Indulis
43:11.7
74
NEWELL Andrew
43:12.2
75
MLYNAR Peter
43:32.8
76
KOLL Kristjan
43:56.7
77
VOEGELI Martin
44:12.9

COLOGNA Gianluca
DNF

ERIKSSON Gustav
DNF

STADLOBER Luis
DNS

PERL Curdin
DNS

SIMENC Miha
DNS

JEANNEROD Alexis
DNS

BIEDERMANN Michael
DNS

PROSEN Luka
DNS

 Author| Post time: 1-1-2018 14:49
| Show all posts
Stage 2

Oberstdorf (GER) - 3 January 2018 - 4 January 2018




Events

  • Men's Sprint (2/2)
  • Men's Distance (3/5)
  • Women's Sprint (2/2)
  • Women's Distance (3/5)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Wednesday, January 3rd
12:30 Men's Sprint Classical Qualification
12:30 Women's Sprint Classical Qualification
14:50 Men's Sprint Classical Finals
14:50 Women's Sprint Classical Finals


Thursday, January 4th
10:15 Women's 10km Mass Start Freestyle
11:15 Men's 15km Mass Start Freestyle


 Author| Post time: 4-1-2018 11:46
| Show all posts
Stage 2

Oberstdorf (GER) - 3 January 2018 - 4 January 2018


Women's 10km Mass Start Freestyle (3/5)
Final Results

OESTBERG Ingvild Flugstad
23:16.5

FALLA Maiken Caspersen
23:18.4

PARMAKOSKI Krista
23:19.7

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VON SIEBENTHAL Nathalie
23:20.6
5
NORDSTROEM Maria
23:20.9
6
FESSEL Nicole
23:22.0
7
STADLOBER Teresa
23:22.3
8
KALVAA Anne Kjersti
23:23.0
9
SEDOVA Anastasia
23:23.2
10
WIKEN Emma
23:23.6
11
WENG Heidi
23:23.7
12
HAAG Anna
23:24.0
13
SOEMSKAR Linn
23:24.6
14
NISKANEN Kerttu
23:24.9
15
BROCARD Elisa
23:25.3
16
SLIND Silje Oeyre
23:25.9
17
RINGWALD Sandra
23:26.8
18
MONONEN Laura
23:27.3
19
HENNIG Katharina
23:27.4
20
NECHAEVSKAYA Anna
23:27.6
21
SETTLIN Evelina
23:28.2
22
FAEHNDRICH Nadine
23:29.3
23
THOMAS HUGUE Coraline
23:29.7
24
DIGGINS Jessica
23:33.3
25
FAIVRE PICON Anouk
23:35.1
26
BJORNSEN Sadie
23:37.3
27
FINK Pia
23:38.7
28
STEPHEN Elizabeth
23:41.0
29
JEAN Aurore
23:44.9
30
WENG Tiril Udnes
23:53.6
31
NOVAKOVA Petra
23:59.3
32
CARL Victoria
24:00.2
33
BOEHLER Stefanie
24:03.5
34
BEROUSKOVA Katerina
24:07.0
35
ZHAMBALOVA Alisa
24:07.7
36
BRENNAN Rosie
24:09.2
37
OEBERG Jennie
24:09.7
38
NEPRYAEVA Natalia
24:16.9
39
KIRPICHENKO Yana
24:31.7
40
SAARINEN Aino-Kaisa
24:47.7
41
SHEVCHENKO Anna
24:50.4
42
STUERZ Giulia
25:03.4
43
GUSCHINA Mariya
25:05.9

SCHICHO Elisabeth
DNF

GIMMLER Laura
DNF

TIKHONOVA Yulia
DNS

SCARDONI Lucia
DNS

LAMPIC Anamarija
DNS

UNTERWEGER Lisa
DNS

SARGENT Ida
DNS

CALDWELL Sophie
DNS

GROHOVA Karolina
DNS

VAN DER GRAAFF Laurien
DNS

KOLB Hanna
DNS

HARSEM Kathrine Rolsted
DNS

EIDE Mari
DNS

JANATOVA Katerina
DNS

 Author| Post time: 4-1-2018 12:29
| Show all posts
Stage 2

Oberstdorf (GER) - 3 January 2018 - 4 January 2018


Men's 15km Mass Start Freestyle (3/5)
Final Results

IVERSEN Emil
29:49.8

SKAR Sindre Bjoernestad
29:50.2

DE FABIANI Francesco
29:50.7

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COLOGNA Dario
29:53.5
5
HARVEY Alex
29:53.8
6
MUSGRAVE Andrew
29:53.8
7
KROGH Finn Haagen
29:53.8
8
SUNDBY Martin Johnsrud
29:54.0
9
BING Thomas
29:54.7
10
MANIFICAT Maurice
29:55.0
11
BOEGL Lucas
29:55.6
12
GAILLARD Jean Marc
29:55.6
13
DOBLER Jonas
29:56.4
14
TARANTOLA Damien
29:56.5
15
SVENSSON Oskar
29:56.8
16
NOECKLER Dietmar
29:56.9
17
PARISSE Clement
29:57.4
18
ROETHE Sjur
29:57.5
19
PRALONG Candide
29:57.6
20
NOTZ Florian
29:57.9
21
MAETTIG Valentin
29:59.0
22
HELLNER Marcus
29:59.1
23
BRUGGER Janosch
29:59.3
24
BURMAN Jens
29:59.7
25
TOENSETH Didrik
29:59.8
26
POLTORANIN Alexey
30:00.1
27
VITSENKO Alexey
30:00.4
28
USTIUGOV Sergey
30:00.9
29
HOLUND Hans Christer
30:01.1
30
JAKS Martin
30:01.1
31
TAMMJARV Karel
30:01.2
32
BJORNSEN Erik
30:01.5
33
MELNICHENKO Andrey
30:02.3
34
KUEHNE Andy
30:02.4
35
NOVAK Michal
30:03.2
36
YAKIMUSHKIN Ivan
30:03.8
37
LUUSUA Ari
30:04.0
38
KNOP Petr
30:04.4
39
CALDWELL Patrick
30:05.3
40
BOLSHUNOV Alexander
30:05.7
41
KATZ Andreas
30:06.0
42
CHERVOTKIN Alexey
30:06.9
43
RAZYM Ales
30:07.0
44
LIVERS Toni
30:07.2
45
SEMENOV Michail
30:11.3
46
BAUMANN Jonas
30:11.6
47
RICKARDSSON Daniel
30:12.1
48
RETIVYKH Gleb
30:12.2
49
WICK Thomas
30:12.3
50
VEERPALU Andreas
30:12.5
51
BALDAUF Dominik
30:13.1
52
BACKSCHEIDER Adrien
30:21.6
53
NEWELL Andrew
30:33.0
54
HALFVARSSON Calle
30:39.6
55
TRITSCHER Bernhard
30:40.1
56
SALVADORI Giandomenico
30:40.2
57
BERTOLINA Mirco
30:40.3
58
EISENLAUER Sebastian
30:52.9
59
OJANSIVU Antti
30:52.9
60
LAPIERRE Jules
30:53.2
61
LARKOV Andrey
30:54.2
62
SPITSOV Denis
30:54.3
63
DYRHAUG Niklas
30:56.0
64
KOLL Kristjan
31:39.2
65
VOLZHENTSEV Stanislav
31:59.9
66
KITTILAE Kusti
32:00.1
67
BIKSE Indulis
33:50.0

HAMILTON Simeon
DNS

RASTELLI Maicol
DNS

PELLEGRINO Federico
DNS

NISKANEN Iivo
DNS

HAKOLA Ristomatti
DNS

MLYNAR Peter
DNS

JYLHAE Martti
DNS

 Author| Post time: 4-1-2018 14:09
| Show all posts
Stage 3

Val di Fiemme (ITA) - 6 January 2018 - 7 January 2018




Events

  • Men's Distance (4/5)
  • Men's Distance (5/5)
  • Women's Distance (4/5)
  • Women's Distance (5/5)


Official Schedule
Central European Time (GMT +1)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, January 6th
14:15 Women's 10km Mass Start Classical
15:45 Men's 15km Mass Start Classical


Sunday, January 7th
11:30 Women's 9km Freestyle Pursuit
14:30 Men's 9km Freestyle Pursuit


 Author| Post time: 6-1-2018 16:52
| Show all posts
Stage 3

Val di Fiemme (ITA) - 6 January 2018 - 7 January 2018


Women's 10km Mass Start Classical (4/5)
Final Results

WENG Heidi
29:07.9

PARMAKOSKI Krista
29:15.5

STADLOBER Teresa
29:16.5

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DIGGINS Jessica
29:31.5
5
OESTBERG Ingvild Flugstad
29:43.1
6
NISKANEN Kerttu
29:53.3
7
SEDOVA Anastasia
29:54.0
8
NEPRYAEVA Natalia
30:07.8
9
VON SIEBENTHAL Nathalie
30:08.9
10
BJORNSEN Sadie
30:19.2
11
HAAG Anna
30:37.1
12
SAARINEN Aino-Kaisa
30:39.1
13
ZHAMBALOVA Alisa
30:45.2
14
NECHAEVSKAYA Anna
30:50.7
15
BROCARD Elisa
30:54.2
16
SHEVCHENKO Anna
30:55.3
17
FAEHNDRICH Nadine
30:57.4
18
HENNIG Katharina
30:57.5
19
BOEHLER Stefanie
30:57.9
20
NORDSTROEM Maria
31:04.7
21
OEBERG Jennie
31:13.7
22
SETTLIN Evelina
31:21.8
23
WIKEN Emma
31:25.2
24
STEPHEN Elizabeth
31:25.9
25
SOEMSKAR Linn
31:27.7
26
NOVAKOVA Petra
31:32.6
27
KALVAA Anne Kjersti
31:40.1
28
GUSCHINA Mariya
31:42.2
29
KIRPICHENKO Yana
31:48.2
30
BRENNAN Rosie
31:55.1
31
FINK Pia
32:29.7
32
BEROUSKOVA Katerina
33:05.2

CARL Victoria
DNS

SLIND Silje Oeyre
DNS

WENG Tiril Udnes
DNS

JEAN Aurore
DNS

MONONEN Laura
DNS

FESSEL Nicole
DNS

FALLA Maiken Caspersen
DNS

FAIVRE PICON Anouk
DNS

THOMAS HUGUE Coraline
DNS

RINGWALD Sandra
DNS

STUERZ Giulia
DNS

 Author| Post time: 6-1-2018 17:07
| Show all posts
Stage 3

Val di Fiemme (ITA) - 6 January 2018 - 7 January 2018


Men's 15km Mass Start Classical (4/5)
Final Results

POLTORANIN Alexey
38:40.3

LARKOV Andrey
38:40.7

HARVEY Alex
38:41.2

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COLOGNA Dario
38:42.6
5
BOLSHUNOV Alexander
38:55.3
6
RICKARDSSON Daniel
39:00.5
7
DE FABIANI Francesco
39:03.4
8
HOLUND Hans Christer
39:06.7
9
TOENSETH Didrik
39:07.3
10
DYRHAUG Niklas
39:08.9
11
SUNDBY Martin Johnsrud
39:09.2
12
CHERVOTKIN Alexey
39:14.2
13
GAILLARD Jean Marc
39:18.4
14
USTIUGOV Sergey
39:23.1
15
SPITSOV Denis
39:27.6
16
SVENSSON Oskar
39:29.7
17
JAKS Martin
39:30.7
18
IVERSEN Emil
39:37.5
19
TAMMJARV Karel
39:38.5
20
HELLNER Marcus
39:41.3
21
NOECKLER Dietmar
39:42.3
22
VOLZHENTSEV Stanislav
39:42.7
23
BURMAN Jens
39:49.6
24
VITSENKO Alexey
40:06.5
25
MANIFICAT Maurice
40:16.2
26
YAKIMUSHKIN Ivan
40:20.1
27
MUSGRAVE Andrew
40:20.5
28
MELNICHENKO Andrey
40:20.9
29
RETIVYKH Gleb
40:32.0
30
KNOP Petr
40:33.0
31
DOBLER Jonas
40:33.0
32
WICK Thomas
40:35.3
33
RAZYM Ales
40:41.5
34
SALVADORI Giandomenico
40:48.7
35
NOTZ Florian
40:54.4
36
TARANTOLA Damien
41:14.2
37
KITTILAE Kusti
41:14.4
38
LIVERS Toni
41:18.7
39
LUUSUA Ari
41:21.8
40
BAUMANN Jonas
41:25.6
41
EISENLAUER Sebastian
41:27.8
42
BING Thomas
41:29.6
43
KATZ Andreas
41:32.7
44
BOEGL Lucas
41:34.1
45
NOVAK Michal
41:53.3
46
BERTOLINA Mirco
42:16.2
47
PRALONG Candide
42:18.8
48
CALDWELL Patrick
42:18.9
49
VEERPALU Andreas
42:32.6
50
OJANSIVU Antti
42:59.4
51
MAETTIG Valentin
43:10.7
52
KUEHNE Andy
43:29.0

ROETHE Sjur
DNF

BIKSE Indulis
DNS

SEMENOV Michail
DNS

BACKSCHEIDER Adrien
DNS

BJORNSEN Erik
DNS

KROGH Finn Haagen
DNS

LAPIERRE Jules
DNS

TRITSCHER Bernhard
DNS

BRUGER Janosch
DNS

BALDAUF Dominik
DNS

HALFVARSSON Calle
DNS

SKAR Sindre Bjoernestad
DNS

NEWELL Andrew
DNS

KOLL Kristjan
DNS

PARISSE Clement
DNS

 Author| Post time: 7-1-2018 13:23
| Show all posts
Stage 3

Val di Fiemme (ITA) - 6 January 2018 - 7 January 2018


Women's 9km Freestyle Pursuit (5/5)
Non-Olympic Event

Final Results

WENG Heidi
32:13.3

OESTBERG Ingvild Flugstad
33:01.8

DIGGINS Jessica
34:36.5

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PARMAKOSKI Krista
35:11.0
5
STADLOBER Teresa
35:22.7
6
NISKANEN Kerttu
36:30.3
7
SEDOVA Anastasia
37:02.9
8
VON SIEBENTHAL Nathalie
37:09.4
9
BJORNSEN Sadie
38:28.3
10
BOEHLER Stefanie
38:54.4
11
NEPRYAEVA Natalia
39:26.8
12
HAAG Anna
39:27.8
13
NOVAKOVA Petra
39:57.5
14
WIKEN Emma
40:16.4
15
SAARINEN Aino-Kaisa
40:21.5
16
STEPHEN Elizabeth
40:39.1
17
BROCARD Elisa
40:52.2
18
NECHAEVSKAYA Anna
40:57.8
19
FAEHNDRICH Nadine
41:54.4
20
ZHAMBALOVA Alisa
42:06.4
21
HENNIG Katharina
42:19.7
22
KALVAA Anne Kjersti
42:45.7
23
NORDSTROEM Maria
42:55.7
24
BRENNAN Rosie
43:12.9
25
OEBERG Jennie
43:43.5
26
FINK Pia
44:12.8
27
SHEVCHENKO Anna
44:41.4
28
SETTLIN Evelina
44:45.0
29
SOEMSKAR Linn
45:03.9
30
KIRPICHENKO Yana
45:10.3
31
GUSCHINA Mariya
45:29.7
32
BEROUSKOVA Katerina
46:35.8

 Author| Post time: 7-1-2018 17:05
| Show all posts
Stage 3

Val di Fiemme (ITA) - 6 January 2018 - 7 January 2018


Men's 9km Freestyle Pursuit (5/5)
Non-Olympic Event

Final Results

COLOGNA Dario
28:52.1

SUNDBY Martin Johnsrud
30:18.6

HARVEY Alex
30:22.7

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POLTORANIN Alexey
30:33.8
5
HOLUND Hans Christer
31:09.9
6
BOLSHUNOV Alexander
32:01.8
7
GAILLARD Jean Marc
32:08.8
8
RICKARDSSON Daniel
32:12.9
9
CHERVOTKIN Alexey
32:25.6
10
LARKOV Andrey
32:29.9
11
MANIFICAT Maurice
32:37.8
12
DYRHAUG Niklas
33:38.4
13
SPITSOV Denis
34:05.2
14
IVERSEN Emil
34:07.8
15
MUSGRAVE Andrew
34:10.2
16
JAKS Martin
34:18.4
17
TOENSETH Didrik
34:27.1
18
VITSENKO Alexey
34:43.3
19
MELNICHENKO Andrey
34:50.4
20
BING Thomas
35:19.4
21
YAKIMUSHKIN Ivan
35:53.1
22
LIVERS Toni
36:24.6
23
DOBLER Jonas
36:38.8
24
TAMMJARV Karel
36:47.8
25
BOEGL Lucas
36:51.6
26
VOLZHENTSEV Stanislav
37:02.9
27
KATZ Andreas
37:14.7
28
SVENSSON Oskar
37:20.0
29
BAUMANN Jonas
37:53.7
30
NOTZ Florian
38:35.0
31
KNOP Petr
38:41.1
32
PRALONG Candide
39:15.6
33
BERTOLINA Mirco
39:33.9
34
TARANTOLA Damien
40:08.2
35
OJANSIVU Antti
40:21.4
36
RAZYM Ales
40:24.8
37
KITTILAE Kusti
40:43.2
38
CALDWELL Patrick
40:46.9
39
NOVAK Michal
41:24.2
40
LUUSUA Ari
41:26.8
41
RETIVYKH Gleb
41:42.2
42
KUEHNE Andy
41:44.2
43
MAETTIG Valentin
41:52.1

BURMAN Jens
DNS

HELLNER Marcus
DNS

USTIUGOV Sergey
DNS

VEERPALU Andreas
DNS

SAVADORI Giandomenico
DNS

NOECKLER Dietmar
DNS

WICK Thomas
DNS

EISENLAUER Sebastian
DNS

DE FABIANI Francesco
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

23-1-2022 09:39 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list