|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Cross-Country Skiing FIS Nor-Am Cup 2017 - 2018

[Copy link]
Post time: 8-12-2017 16:23
| Show all posts |Read mode
Cross-Country Skiing FIS Nor-Am Cup 2017 - 2018

Multi-Stage Event - 9 December 2017 - 4 February 2018


No Official Website | Totallympics Discussion Thread


Calendar

DatesVenue
Event
Gender
Status
December 9th - December 10th, 2017 Sovereign Lake Nordic Centre
Men's+Women's
Completed
December 15th - December 17th, 2017 Rossland-Black Jack
Men's+Women's
Completed
January 6th - January 9th, 2018 Mont Ste-Anne
Men's+Women's
Completed
January 19th - January 20th, 2018 Red Deer
Men's+Women's
Completed
February 2nd - February 4th, 2018 Nakkertok Nordic Ski Centre
Men's+Women's
Completed


Total Events

Event
Total
Men's Distance
8
Men's Sprint
6
Women's Distance
8
Women's Sprint
6


Points System
Cross-Country Skiing FIS Nor-Am Cup 2017 - 2018 Ranking

Place
Points
1st
100
2nd
80
3rd
60
4th
50
5th
45
6th
40
7th
36
8th
32
9th
29
10th
26
11th
24
12th
22
13th
20
14th
18
15th
16
16th
15
17th
14
18th
13
19th
12
20th
11
21st
10
22nd
9
23rd
8
24th
7
25th
6
26th
5
27th
4
28th
3
29th
2
30th
1
 Author| Post time: 8-12-2017 16:23
| Show all posts
Men's
Final Ranking

SHIELDS Andy
685

COCKNEY Jesse
662

PALMER-CHARRETTE Evan
566

Rank
Athletes
Nation
Points
4
GREGG Brian
563
5
HILL Scott James
552
6
THOMPSON Bob
515
7
SOMPPI Michael
489
8
NORRIS David
455
9
CARLYLE Jack
414
10
LOCKE Julien
405
11
HEGMAN John
369
12
BOLGER Kevin
358
13
DUMAS Alexis
330
14
JOHNSGAARD Knute
299
15
SAXTON Benjamin
293
15
STEWART-JONES Patrick
293
17
GODFREY Ty
284
18
SMITH Julian
266
19
MCKEEVER Brian
262
20
IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
257
21
WILLIAMS Gareth
253
22
FREEMAN Kris
247
23
KENNEDY Russell
240
24
LUSTGARTEN Benjamin
239
25
ELLIOTT Tad
230
26
CYR Antoine
225
27
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
223
27
BOUCHER Philippe
223
29
PACKER Eric
198
30
MARTIN Adam
192
30
MONCION-GROULX Dominique
192
32
MAHLEN Forrest
190
33
NISHIKAWA Graham
180
34
LAMOUREUX Julien
162
35
JACKSON Ryan
153
36
BROWN Rogan
148
37
FOSTER Angus
140
38
GODFREY Reed
129
39
HENDRY Samuel Gary
128
40
HAMEL Olivier
126
41
GREER Sam
113
42
VALJAS Len
104
43
DUMAS William
102
44
HEBERT Antoine
100
44
TORCHIA Ian
100
46
BRIAND Antoine
90
47
RITCHIE Graham
89
48
HARDY Thomas
79
49
HEBERT Etienne
76
50
BLAIS Antoine
75
51
WALKER David
70
52
MACISAAC-JONES Michael
69
53
KATES Adam
62
54
MORGAN Cole
60
55
MAIFELD-CARUCCI Akeo
59
56
DROLET Remi
56
57
MCDONALD Alex
52
58
FOSTER Joey
47
59
HANNEMAN Reese
45
60
DODGSON Finn Erik
44
61
KORNFIELD Tyler
40
62
BEAULIEU Nicolas
39
62
FOSTER Fergus
39
64
MERLO Daniel
36
64
WASMUTH Larkin
36
66
THOMPSON Noah
35
67
WEINMAN Evan
34
68
BYRAM Eric
31
68
GERWING Luke
31
70
HANNEMAN Logan
29
70
LIEBSCH Matthew Edward
29
72
KIRKHAM Aidan
28
72
NOBLE Tallon
28
74
JANCUS Martin
27
74
TALBOT Silas
27
76
MIOSGA Juri
26
77
DELINE Callan
25
77
FAHEY Aaron
25
77
GRALL-JOHNSON Pierre
25
80
LAPOINTE Simon
23
81
MICHAUD Nick
22
82
GELSO Matthew Phillip
21
83
NADLERSMITH Levi
18
83
WONDERS Hunter
18
85
THOMPSON Malcolm
17
86
BRATRUD Kyle
16
86
NORRUD Borgar
16
88
PLATIL Luk
15
89
MANKTELOW Thomas
12
89
SIM Kayden
12
91
COOPER Dominic
11
91
HARMEYER Henry
11
91
IZQUIERDO-BERNIER Francis
11
91
THOMPSON Conor
11
95
BlackHORSE-VON JESS Dakota
10
95
COOK Jack
10
95
O HARRA Thomas
10
95
SARTHOU Pierrick
10
95
STOLLERY Derek
10
95
ZANOTTO Stefano
10
101
NOVAK Jack
9
102
BROWN Cully
8
103
LONGPRE Felix
7
103
POWER Nicholas
7
105
LANDRY Vincent
6
105
MAYCOCK Alexander
6
105
TROLLEBOE Dag Frode
6
105
WILLIAMS Ian
6
109
BOWLER Bill
5
109
STEINBERG Jonah
5
111
DEULING Marcus
1

 Author| Post time: 8-12-2017 16:24
| Show all posts
Women's
Final Ranking

GREGG Caitlin
830

BOUFFARD-NESBITT Olivia
635
HICKS Annika
635

Rank
Athletes
Nation
Points
4
MILLER Kaitlynn
555
5
RORABAUGH Becca
543
6
KOCHER Zina
534
7
STEWART-JONES Katherine
525
8
FRANKOWSKI Rosie
516
9
MACISAAC-JONES Maya
498
10
VEZINA Frederique
472
11
MACLEAN Alannah
392
12
LECLAIR Laura
352
13
CARRIER-LAFORTE Sophie
345
14
DUPONT Andrea
342
15
BROWNE Cendrine
330
16
GUINEY Elizabeth
315
17
BEATTY Dahria
305
18
DUMAIS Laurence
282
19
WILLIAMS Zoe
273
20
COMPTON Lisle
259
21
WHITE Sadie
251
22
WEAVER Katherine
230
23
PHINNEY Kelsey
190
24
PATTERSON Caitlin
180
25
STOCK Corey
179
26
ANDAL Kaia
172
27
FLOWERS Erika
170
28
COMEAU Anne-Marie
165
29
MOURAO Jaqueline
158
30
RICHARDSON Annika
156
31
SERRATORE Mia
155
32
MEHAIN Hannah
152
33
CORRIVEAU Marie
138
34
GESIOR Felicia
130
35
CAMICIOLI Emma
126
36
PETITJEAN Mathilde-Amivi
91
37
HALVORSEN Hannah
86
38
GRANSTROM Beth
82
38
OGDEN Katharine
82
40
KEALEY Sheila
81
40
LARGE Ember
81
42
BRITTIN Alana
80
43
HART Anne
72
44
DENIS Katherine
70
45
COLIN Lucie
66
46
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
65
47
ELLIOTT Elizabeth
58
48
SUTRO Evelina
57
49
ROSE Mary
53
50
COLE Hannah
50
50
MILLER Molly
50
52
JORTBERG Lauren
48
52
PEIFFER Benita
48
54
RACINE Alexandra
44
55
SCHERRER Marianne
43
55
THEBERGE Andree-Anne
43
57
JOENSUU Jasmi
39
57
MOONEY Heather
39
59
HIK Freya Charlotte
38
59
REED-METAYER Catherine
38
61
ORBAN Freya
35
62
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
34
62
ZIMMERMAN Anna
34
64
FRASER Madison
33
65
GRANSTROM Kate
30
66
BRAMS Cate
29
66
PEKOS Zoe Alexandra
29
68
WILLIAMS Bronwyn
28
69
MCCREREY Taeler
27
70
FREED Margie
25
70
GOODWIN Anna
25
72
LEMIRE Gabrielle
24
73
HUNT-SMITH Taryn
24
74
DEULING Hannah
23
75
HOWDEN Isabella
21
76
FELDMAN Katie
20
76
MCTAVISH Megan
20
78
WATTS Mattie
17
79
HYNES Natalie
16
79
MCLEAN Michaela
16
81
DROBISH Kolibri
15
81
MCCABE Novie
15
83
ERIKSEN Linn
14
84
DRACH Abigail
12
85
RIZIO Mackenzie
10
86
GAGNON Lilian
8
87
BLANCHET Lydia
7
87
HOLMES Emma
7
87
ROBINE Sage
7
87
TERRY Ryan
7
91
VERMETTE Roxane
6
92
CARRIER CARPENTIER Jeanne
4
92
HYDE Emily
4
92
SCHOLZ Gretta
4
95
SIM Jenna
1

 Author| Post time: 8-12-2017 16:31
| Show all posts
Stage 1

Sovereign Lake Nordic Centre (CAN) - 9 December 2017 - 10 December 2017




Events

  • Men's Sprint (1/6)
  • Men's Distance (1/8)
  • Women's Sprint (1/6)
  • Women's Distance (1/8)


Official Schedule
Pacific Standard Time (GMT -8)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, December 9th
??:?? Men's Sprint Classical Qualification
??:?? Men's Sprint Classical Finals
??:?? Women's Sprint Classical Qualification
??:?? Women's Sprint Classical Finals


Sunday, December 10th
??:?? Men's 15km Freestyle
??:?? Women's 10km Freestyle


 Author| Post time: 14-12-2017 13:42
| Show all posts
Stage 1

Sovereign Lake Nordic Centre (CAN) - 9 December 2017 - 10 December 2017


Men's Sprint Classical (1/6)
Final Results

THOMPSON Bob
-F

SAXTON Benjamin
-F

MORGAN Cole
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HEGMAN John
-F
5
HANNEMAN Reese
-F
6
KORNFIELD Tyler
-F
7
PALMER-CHARRETTE Evan
-SF
8
PACKER Eric
-SF
9
HANNEMAN Logan
-SF
10
BOLGER Kevin
-SF
11
SMITH Julian
-SF
12
MICHAUD Nick
-SF
13
TALBOT Silas
-QF
14
STEWART-JONES Patrick
-QF
15
NORRUD Borgar
-QF
16
HAMEL Olivier
-QF
17
MONCION-GROULX Dominique
-QF
18
LUSTGARTEN Benjamin
-QF
19
IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
-QF
20
FOSTER Joey
-QF
21
BlackHORSE-VON JESS Dakota
-QF
22
SHIELDS Andy
-QF
23
GELSO Matthew Phillip
-QF
24
NORRIS David
-QF
25
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
-QF
26
TROLLEBOE Dag Frode
-QF
27
BRIAND Antoine
-QF
28
DELINE Callan
-QF
29
FOSTER Angus
-QF
30
SOMPPI Michael
-QF
31
BOUCHER Philippe
-Q
32
HILL Scott James
-Q
33
O HARRA Thomas
-Q
34
ELFSTROM Samuel
-Q
35
MARTIN Adam
-Q
36
WASMUTH Larkin
-Q
37
HANNAH Lars
-Q
38
DUMAS Alexis
-Q
39
LAMOUREUX Julien
-Q
40
WILLIAMS Gareth
-Q
41
CRISTOFANILLI Zachary
-Q
42
MAHLEN Forrest
-Q
43
MACISAAC-JONES Michael
-Q
44
MCKEEVER Brian
-Q
45
HEBERT Antoine
-Q
46
MAIFELD-CARUCCI Akeo
-Q
47
BYRAM Eric
-Q
48
WALKER David
-Q
49
MCDONALD Alex
-Q
50
BROWN Rogan
-Q
51
MCEWEN Gavin
-Q
52
GREER Sam
-Q
53
NOVAK Jack
-Q
54
FOSTER Fergus
-Q
55
MARK Lukas
-Q
56
LAPIERRE Yannick
-Q
57
HUSAIN Kamran
-Q
58
MERLO Daniel
-Q
59
BARDAK Nicholas
-Q
60
HARDY Thomas
-Q
61
MATELICH Nick
-Q
62
POWER Nicholas
-Q
63
SIM Kayden
-Q
64
CORBETT Alexander
-Q
65
RAJACK Mark
-Q
SWEENEY Nicholas
DSQ

 Author| Post time: 14-12-2017 13:42
| Show all posts
Stage 1

Sovereign Lake Nordic Centre (CAN) - 9 December 2017 - 10 December 2017


Women's Sprint Classical (1/6)
Final Results

MILLER Kaitlynn
-F

PATTERSON Caitlin
-F

HALVORSEN Hannah
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PHINNEY Kelsey
-F
5
GUINEY Elizabeth
-F
6
CARRIER-LAFORTE Sophie
-F
7
HART Anne
-SF
8
OGDEN Katharine
-SF
9
JOENSUU Jasmi
-SF
10
DUPONT Andrea
-SF
11
JORTBERG Lauren
-SF
12
RORABAUGH Becca
-SF
13
MACISAAC-JONES Maya
-QF
14
MCCREREY Taeler
-QF
15
MACLEAN Alannah
-QF
16
HICKS Annika
-QF
17
WEAVER Katherine
-QF
18
ROSE Mary
-QF
19
VEZINA Frederique
-QF
20
FRANKOWSKI Rosie
-QF
21
GESIOR Felicia
-QF
22
MOONEY Heather
-QF
23
CORRIVEAU Marie
-QF
24
SERRATORE Mia
-QF
25
WILLIAMS Zoe
-QF
26
PETITJEAN Mathilde-Amivi
-QF
27
HYDE Emily
-QF
28
DUMAIS Laurence
-QF
29
STOCK Corey
-QF
30
GREGG Caitlin
-QF
31
LECLAIR Laura
-Q
32
HAMM Camille
-Q
33
ERIKSEN Linn
-Q
34
COMEAU Anne-Marie
-Q
35
KARSRUD Kristine Alm
-Q
36
DRACH Abigail
-Q
37
SNOW Zoe
-Q
38
WHITE Sadie
-Q
39
KOCHER Zina
-Q
40
COLE Hannah
-Q
41
CAMICIOLI Emma
-Q
42
STARKEY Aja
-Q
43
MOSTACO GUIDOLIN Leila
-Q

 Author| Post time: 14-12-2017 13:59
| Show all posts
Stage 1

Sovereign Lake Nordic Centre (CAN) - 9 December 2017 - 10 December 2017


Men's 15km Freestyle (1/8)
Final Results

TORCHIA Ian
36:29.7

HEGMAN John
36:48.7

MCKEEVER Brian
36:52.3

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOLGER Kevin
36:53.0
5
MARTIN Adam
36:58.0
6
NISHIKAWA Graham
36:58.8
7
LUSTGARTEN Benjamin
36:59.6
8
ELLIOTT Tad
37:00.3
9
LIEBSCH Matthew Edward
37:06.3
10
CARLYLE Jack
37:07.3
11
FREEMAN Kris
37:08.8
12
DELINE Callan
37:23.2
13
SHIELDS Andy
37:24.7
14
WONDERS Hunter
37:25.9
15
PACKER Eric
37:34.8
16
GREGG Brian
37:38.7
17
BROWN Rogan
37:40.1
18
GELSO Matthew Phillip
37:40.4
19
THOMPSON Bob
37:46.9
20
SOMPPI Michael
37:49.3
21
O HARRA Thomas
37:52.7
22
NOVAK Jack
37:55.7
23
PALMER-CHARRETTE Evan
37:56.8
24
TALBOT Silas
37:57.8
25
HENDRY Samuel Gary
37:58.5
26
MAIFELD-CARUCCI Akeo
38:02.9
27
WILLIAMS Gareth
38:07.0
28
NORRIS David
38:08.6
29
MONCION-GROULX Dominique
38:14.0
30
GREER Sam
38:14.2
31
TROLLEBOE Dag Frode
38:15.2
32
BOUCHER Philippe
38:17.2
33
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
38:17.9
34
MAHLEN Forrest
38:21.1
35
HANNAH Lars
38:24.2
36
BlackHORSE-VON JESS Dakota
38:24.8
37
MORGAN Cole
38:27.9
38
MCEWEN Gavin
38:29.6
39
SAXTON Benjamin
38:30.3
40
KVAALE Eivind Romberg
38:34.0
41
KORNFIELD Tyler
38:39.9
42
BRATRUD Kyle
38:40.5
43
MANKTELOW Thomas
38:46.2
44
DROLET Remi
38:53.4
45
GODFREY Ty
38:54.2
46
JAGER Luke
38:54.8
47
HEBERT Etienne
38:55.6
48
HANNEMAN Reese
38:56.0
49
NOBLE Tallon
39:00.7
50
HERZOG Nolan
39:06.3
51
NADLERSMITH Levi
39:09.4
52
CYR Antoine
39:14.0
53
LAMOUREUX Julien
39:16.5
54
BEAULIEU Nicolas
39:20.6
55
CARLETON Erik
39:24.0
56
IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
39:25.3
57
DUMAS Alexis
39:30.1
58
HILL Scott James
39:33.6
59
POWER Nicholas
39:33.7
60
SMITH Julian
39:40.1
61
CRISTOFANILLI Zachary
39:41.6
62
TOBIN Canyon
39:45.6
63
MICHAUD Nick
39:47.6
64
GODFREY Reed
39:50.7
65
LEVEILLE Olivier
39:51.0
66
TAKAGI-ATILANO Paolo
39:58.8
67
THOMPSON Malcolm
39:59.6
68
RITCHIE Graham
40:01.9
69
MCGOVERN Conor
40:04.1
70
MAYCOCK Alexander
40:05.9
71
HEBERT Antoine
40:20.7
72
GLUECK Adam
40:26.2
73
NORRUD Borgar
40:30.4
74
BEAN Walker
40:40.9
75
VUKONIC Fran
40:43.2
76
GRALL-JOHNSON Pierre
40:45.0
77
THOMPSON Noah
40:45.9
78
DODGSON Finn Erik
40:46.7
79
KETTERSON Jan
40:47.3
80
HAMEL Olivier
40:47.8
81
HARDY Thomas
40:49.7
82
ELFSTROM Samuel
40:53.5
83
KNOPP Dawson
40:53.7
84
BARDAK Nicholas
40:56.6
85
WALKER David
41:00.3
86
BROWN Luke
41:03.8
87
JANCUS Martin
41:09.8
88
MACISAAC-JONES Michael
41:11.3
89
SAIDLA Karl
41:11.6
90
LANDRY Vincent
41:16.3
91
FOSTER Joey
41:18.9
92
MERLO Daniel
41:20.3
93
FOSTER Angus
41:22.1
94
SWEENEY Nicholas
41:22.6
95
ZANOTTO Stefano
41:23.2
96
MCDONALD Alex
41:30.6
97
LINDFORS John Charles
41:39.7
98
FOSTER Fergus
41:57.6
99
WASMUTH Larkin
41:58.5
100
TAYLOR Noah
42:21.6
101
NADLER Andrew
42:34.9
102
SIM Kayden
42:37.5
103
STEINBERG Jonah
43:05.2
104
STOLLERY Derek
43:05.6
105
BARRETTE Antoine
43:13.8
106
CARR Aidan
43:20.3
107
CORBETT Alexander
43:37.3
108
BARBIER Evan
44:03.2
109
WILLIAMS Ryan
44:09.0
110
HAMELIN Jacob
44:40.4
111
MONCION-GROULX Nicholas
44:48.4
112
KEALEY Evan
45:53.3
113
CARRASCO ARENA Luis
54:07.1
114
RAJACK Mark
54:08.5

MATELICH Nick
DNF

HANNEMAN Logan
DNS

STEWART-JONES Patrick
DNS

ZINK Simon
DNS

LAM Ke Quyen
DNS

THEALL Andrew
DNS

 Author| Post time: 14-12-2017 14:24
| Show all posts
Stage 1

Sovereign Lake Nordic Centre (CAN) - 9 December 2017 - 10 December 2017


Women's 10km Freestyle (1/8)
Final Results

PATTERSON Caitlin
27:13.0

FRANKOWSKI Rosie
27:43.7

GREGG Caitlin
27:44.7

Rank
Athletes
Nation
Result
4
OGDEN Katharine
28:03.1
5
RORABAUGH Becca
28:05.4
6
ROSE Mary
28:13.9
7
HART Anne
28:43.5
8
KOCHER Zina
28:44.2
9
MILLER Kaitlynn
28:49.2
10
HALVORSEN Hannah
29:09.5
11
JORTBERG Lauren
29:10.9
12
VEZINA Frederique
29:16.3
13
PHINNEY Kelsey
29:24.2
14
GUINEY Elizabeth
29:26.1
15
GESIOR Felicia
29:28.5
16
MCCABE Novie
29:32.5
17
ERIKSEN Linn
29:41.4
18
COMEAU Anne-Marie
29:44.3
19
DRACH Abigail
29:45.9
20
HICKS Annika
29:46.6
21
JOENSUU Jasmi
29:47.0
22
MCCREREY Taeler
29:54.9
23
MOURAO Jaqueline
30:04.4
24
BLANCHET Lydia
30:08.7
25
RICHARDSON Annika
30:14.7
26
COMPTON Lisle
30:14.8
27
DUPONT Andrea
30:15.1
28
WHITE Sadie
30:24.7
29
HUNT-SMITH Taryn
30:26.7
30
ANDAL Kaia
30:36.0
31
MOONEY Heather
30:38.1
32
MACISAAC-JONES Maya
30:40.7
33
MCISAAC India
30:43.8
34
DONOVAN Maddie
30:57.4
35
MACLEAN Alannah
30:57.6
35
SNOW Zoe
30:57.6
37
WILLIAMS Zoe
31:06.2
38
MEHAIN Hannah
31:11.5
39
COLIN Lucie
31:15.2
40
SERRATORE Mia
31:28.1
41
KEALEY Sheila
31:30.4
42
RACINE Alexandra
31:35.0
43
CARRIER-LAFORTE Sophie
31:38.1
44
STARKEY Aja
31:48.2
45
LECLAIR Laura
31:51.1
46
TERRY Ryan
31:55.9
47
COLE Hannah
32:01.0
48
GRANSTROM Beth
32:06.3
49
PEIFFER Benita
32:12.8
50
ELLIOTT Elizabeth
32:13.5
51
MCTAVISH Megan
32:17.6
52
REED-METAYER Catherine
32:25.2
53
SCHOLZ Gretta
32:31.5
54
KUZYK Ella Sophie
32:48.7
55
SCHERRER Marianne
33:00.2
56
WEAVER Katherine
33:01.1
57
MCLEAN Sara
33:11.5
58
DUMAIS Laurence
33:12.8
59
HALVORSEN Tove
33:20.7
60
GRANSTROM Kate
33:23.0
61
CARRIER CARPENTIER Jeanne
33:25.5
62
GOODWIN Anna
33:32.0
63
TIPPLES Sarah
34:51.1
64
PEKOS Zoe Alexandra
36:06.7
65
STORY-KORMAN Hannah
37:00.1
66
MCLEAN Michaela
37:28.2
67
MOSTACO GUIDOLIN Leila
39:53.1
KARSRUD Kristine Alm
DNF
BLAIS Anne-Catherine
DNF
FLOWERS Erika
DNS
STOCK Corey
DNS
PETITJEAN Mathilde-Amivi
DNS
BRITTIN Alana
DNS
SIM Jenna
DNS

 Author| Post time: 14-12-2017 14:41
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017




Events

  • Men's Sprint (2/6)
  • Men's Distance (2/8)
  • Men's Distance (3/8)
  • Women's Sprint (2/6)
  • Women's Distance (2/8)
  • Women's Distance (3/8)


Official Schedule
Pacific Standard Time (GMT -8)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, December 15th
??:?? Men's 10km Classical
??:?? Women's 5km Classical


Saturday, December 16th
??:?? Men's Sprint Freestyle Qualification
??:?? Men's Sprint Freestyle Finals
??:?? Women's Sprint Freestyle Qualification
??:?? Women's Sprint Freestyle Finals


Sunday, December 17th
??:?? Men's 15km Freestyle Pursuit
??:?? Women's 10km Freestyle Pursuit


 Author| Post time: 18-12-2017 19:00
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017


Men's 10km Classical (2/8)
Final Results

GREGG Brian
29:34.0

HILL Scott James
30:02.2

THOMPSON Bob
30:13.4

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SHIELDS Andy
30:30.5
5
MCKEEVER Brian
30:37.1
6
GODFREY Ty
30:37.6
7
COCKNEY Jesse
30:42.8
8
CARLYLE Jack
30:43.0
9
DUMAS Alexis
30:45.5
10
WILLIAMS Gareth
30:49.2
11
BOUCHER Philippe
30:50.0
12
CYR Antoine
30:50.9
13
LOCKE Julien
30:51.1
14
SOMPPI Michael
30:51.3
15
LAMOUREUX Julien
30:55.0
16
PALMER-CHARRETTE Evan
30:56.0
17
DROLET Remi
30:56.3
18
HEBERT Etienne
31:21.0
19
HARDY Thomas
31:31.1
20
WALKER David
31:31.3
21
GODFREY Reed
31:33.2
22
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
31:46.8
23
RITCHIE Graham
31:49.3
24
SMITH Julian
31:50.9
25
MONCION-GROULX Dominique
31:58.1
26
HENDRY Samuel Gary
32:01.2
27
HEBERT Antoine
32:08.0
28
STEWART-JONES Patrick
32:10.3
29
DAVIES Joe
32:18.1
30
NADLERSMITH Levi
32:40.6
31
GRALL-JOHNSON Pierre
32:52.2
32
WASMUTH Larkin
32:54.3
33
MANKTELOW Thomas
33:00.5
34
MCGOVERN Conor
33:01.1
35
GREER Sam
33:03.1
36
THOMPSON Noah
33:04.2
37
JANCUS Martin
33:05.6
38
HAMEL Olivier
33:13.7
39
FOSTER Joey
33:14.4
40
BRIAND Antoine
33:17.9
41
MCDONALD Alex
33:19.2
41
MACISAAC-JONES Michael
33:19.2
43
MERLO Daniel
33:26.8
44
TURNER Cole
33:29.6
45
THOMPSON Malcolm
33:29.7
46
VUKONIC Fran
34:02.5
47
MAYCOCK Alexander
34:07.4
48
CUMMINGS John Paul
34:19.7
49
ZANOTTO Stefano
34:25.3
50
SIM Kayden
34:28.6
51
GERWING Luke
34:36.5
52
STEINBERG Jonah
34:56.0
53
FOSTER Fergus
35:02.1
54
BARRETTE Antoine
35:11.4
55
TAYLOR Noah
35:20.7
56
ENEVOLDSEN Jon Arne
35:21.0
57
FOSTER Angus
35:22.6
58
OLIPHANT Ian
35:22.7
59
BARDAK Nicholas
35:24.1
60
WILLIAMS Ian
35:30.0
61
LANDRY Vincent
35:56.7
62
CORBETT Alexander
36:24.1
63
CARR Aidan
36:37.4
64
WILLIAMS Ryan
36:58.0
65
CHAMBERS CREASE Simon
37:12.8
66
RAJACK Mark
41:46.6
67
COOPER Dominic
44:21.2
NOBLE Tallon
DNS

 Author| Post time: 18-12-2017 19:11
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017


Women's 5km Classical (2/8)
Final Results

GREGG Caitlin
16:08.0

HICKS Annika
16:54.8

CARRIER-LAFORTE Sophie
17:24.1

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VEZINA Frederique
17:27.1
5
DUPONT Andrea
17:29.1
6
MEHAIN Hannah
17:40.3
7
COMPTON Lisle
17:42.7
8
MACLEAN Alannah
17:55.6
9
MACISAAC-JONES Maya
17:56.7
10
ANDAL Kaia
18:03.5
10
KOCHER Zina
18:03.5
12
WHITE Sadie
18:06.8
13
MOURAO Jaqueline
18:15.5
14
COLIN Lucie
18:19.0
15
DROBISH Kolibri
18:23.5
16
RICHARDSON Annika
18:25.6
17
PEIFFER Benita
18:28.7
18
GRANSTROM Beth
18:37.5
19
ELLIOTT Elizabeth
18:46.3
20
DUMAIS Laurence
18:52.2
21
GRANSTROM Kate
18:56.3
22
LECLAIR Laura
18:59.3
23
SCHOLZ Gretta
19:05.2
24
SERRATORE Mia
19:05.9
25
BRITTIN Alana
19:07.0
26
MCLEAN Michaela
19:09.9
27
MCLEAN Sara
19:16.5
28
WEAVER Katherine
19:27.2
29
PETITJEAN Mathilde-Amivi
19:34.2
30
CORRIVEAU Marie
19:37.6
31
PEKOS Zoe Alexandra
20:30.0
32
GOODWIN Anna
20:30.8
33
STOCKER Hannah
20:35.5
34
LADYMAN Hanneli
20:58.5
35
SIM Jenna
21:04.1
36
STRUM Molly Jane
23:18.8

MCCABE Novie
DNS

MILLER Molly
DNS

 Author| Post time: 20-12-2017 08:38
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017


Men's Sprint Freestyle (2/6)
Final Results

LOCKE Julien
-F

PALMER-CHARRETTE Evan
-F

SMITH Julian
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
THOMPSON Bob
-F
5
SHIELDS Andy
-F
6
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
-F
7
GREGG Brian
-SF
8
STEWART-JONES Patrick
-SF
9
WILLIAMS Gareth
-SF
10
FOSTER Angus
-SF
11
BRIAND Antoine
-SF
12
HAMEL Olivier
-SF
13
MONCION-GROULX Dominique
-QF
14
SOMPPI Michael
-QF
15
COCKNEY Jesse
-QF
16
LAMOUREUX Julien
-QF
17
HILL Scott James
-QF
18
MCDONALD Alex
-QF
19
FOSTER Fergus
-QF
20
BOUCHER Philippe
-QF
21
CARLYLE Jack
-QF
22
HEBERT Antoine
-QF
23
DUMAS Alexis
-QF
24
HEBERT Etienne
-QF
25
MACISAAC-JONES Michael
-QF
26
MCKEEVER Brian
-QF
27
WASMUTH Larkin
-QF
28
GREER Sam
-QF
29
KILROY Greg
-QF
30
HARDY Thomas
-QF
31
WALKER David
-Q
32
MARK Lukas
-Q
33
MERLO Daniel
-Q
34
JANCUS Martin
-Q
35
SIM Kayden
-Q
36
BARDAK Nicholas
-Q
37
CORBETT Alexander
-Q
38
GERWING Luke
-Q
39
ZANOTTO Stefano
-Q
40
COOPER Dominic
-Q
41
RAJACK Mark
-Q

 Author| Post time: 20-12-2017 08:38
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017


Women's Sprint Freestyle (2/6)
Final Results

GREGG Caitlin
-F

DUPONT Andrea
-F

KOCHER Zina
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LECLAIR Laura
-F
5
MACISAAC-JONES Maya
-F
6
CARRIER-LAFORTE Sophie
-F
7
COMPTON Lisle
-SF
8
HICKS Annika
-SF
9
MACLEAN Alannah
-SF
10
WHITE Sadie
-SF
11
CORRIVEAU Marie
-SF
12
PETITJEAN Mathilde-Amivi
-SF
13
VEZINA Frederique
-QF
14
DUMAIS Laurence
-QF
15
MOURAO Jaqueline
-QF
16
RICHARDSON Annika
-QF
17
SERRATORE Mia
-QF
18
HAMM Camille
-QF
19
WEAVER Katherine
-QF

 Author| Post time: 20-12-2017 08:53
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017


Men's 15km Classical Pursuit (3/8)
Non-Olympic Event

Final Results

GREGG Brian
38:43.9

SHIELDS Andy
39:53.5

THOMPSON Bob
40:15.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PALMER-CHARRETTE Evan
40:30.6
5
CARLYLE Jack
40:31.6
6
MCKEEVER Brian
40:45.0
7
BOUCHER Philippe
40:47.9
8
HILL Scott James
40:54.0
9
SOMPPI Michael
41:00.5
10
LOCKE Julien
41:01.3
11
DUMAS Alexis
41:23.7
12
COCKNEY Jesse
41:50.5
13
WILLIAMS Gareth
41:53.6
14
GODFREY Ty
41:53.6
15
CYR Antoine
42:49.5
16
LAMOUREUX Julien
42:49.8
17
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
43:21.7
18
RITCHIE Graham
43:24.4
19
MONCION-GROULX Dominique
43:25.3
20
HEBERT Etienne
43:46.9
21
HENDRY Samuel Gary
43:50.6
22
KILROY Greg
44:05.5
23
HARDY Thomas
44:24.0
24
SMITH Julian
44:40.4
25
WALKER David
45:26.7
26
MANKTELOW Thomas
45:33.5
27
GREER Sam
45:33.6
28
THOMPSON Noah
45:34.8
30
GRALL-JOHNSON Pierre
46:09.5
31
NADLERSMITH Levi
46:09.6
32
THOMPSON Malcolm
46:42.4
34
HEBERT Antoine
47:07.5
35
MAYCOCK Alexander
47:12.6
36
MARK Lukas
47:13.6
37
JANCUS Martin
47:13.8
38
MCGOVERN Conor
47:30.0
39
MCDONALD Alex
47:30.2
40
MACISAAC-JONES Michael
47:58.5
41
MERLO Daniel
48:29.8
42
VUKONIC Fran
48:39.4
43
WASMUTH Larkin
49:32.7
44
FOSTER Angus
49:37.9
47
ZANOTTO Stefano
49:44.5
48
FOSTER Fergus
49:52.7
50
WILLIAMS Ian
50:43.4
51
TAYLOR Noah
51:01.4
53
GERWING Luke
51:27.1
55
SIM Kayden
52:27.3
56
BARRETTE Antoine
53:13.2
57
CORBETT Alexander
53:13.4
58
BARDAK Nicholas
53:16.8
59
CARR Aidan
54:14.2
62
CHAMBERS CREASE Simon
1:04:17.9
63
COOPER Dominic
1:13:27.5
64
RAJACK Mark
1:13:35.2

STEINBERG Jonah
DNF

WILLIAMS Ryan
DNS

LANDRY Vincent
DNS

HAMEL Olivier
DNS

BRIAND Antoine
DNS

DROLET Remi
DNS

STEWART-JONES Patrick
DNS

GODFREY Reed
DNS

 Author| Post time: 20-12-2017 09:02
| Show all posts
Stage 2

Rossland-Black Jack (CAN) - 15 December 2017 - 17 December 2017


Women's 10km Classical Pursuit (3/8)
Non-Olympic Event

Final Results

GREGG Caitlin
29:02.8

KOCHER Zina
32:18.1

HICKS Annika
32:31.3

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DUPONT Andrea
32:39.2
5
COMPTON Lisle
33:23.8
6
VEZINA Frederique
33:30.9
7
CARRIER-LAFORTE Sophie
34:00.7
8
MACISAAC-JONES Maya
34:35.4
9
WHITE Sadie
35:06.7
10
ANDAL Kaia
35:11.1
11
MACLEAN Alannah
35:16.8
12
LECLAIR Laura
35:16.9
13
MOURAO Jaqueline
35:18.7
14
MEHAIN Hannah
35:21.7
15
COLIN Lucie
36:15.4
16
PEIFFER Benita
36:38.2
17
RICHARDSON Annika
36:56.0
18
GRANSTROM Beth
37:01.7
19
DUMAIS Laurence
37:37.7
20
PETITJEAN Mathilde-Amivi
37:46.0
21
SERRATORE Mia
38:07.1
23
MCLEAN Michaela
38:44.5
24
ELLIOTT Elizabeth
38:55.9
25
BRITTIN Alana
39:05.8
26
GRANSTROM Kate
39:51.6
29
GOODWIN Anna
43:03.3
32
STRUM Molly Jane
49:41.8
FOWLER Beth
DNF
PEKOS Zoe Alexandra
DNF
SIM Jenna
DNS
HAMM Camille
DNS
WEAVER Katherine
DNS
MCLEAN Sara
DNS

 Author| Post time: 20-12-2017 09:11
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018




Events

  • Men's Sprint (3/6)
  • Men's Sprint (4/6)
  • Men's Distance (4/8)
  • Men's Distance (5/8)
  • Women's Sprint (3/6)
  • Women's Sprint (4/6)
  • Women's Distance (4/8)
  • Women's Distance (5/8)


Official Schedule
Eastern Standard Time (GMT -5)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, January 5th
??:?? Men's Sprint Classical Qualification
??:?? Men's Sprint Classical Finals
??:?? Women's Sprint Classical Qualification
??:?? Women's Sprint Classical Finals


Monday, January 8th
??:?? Men's 15km+15km Skiathlon
??:?? Women's 7.5km+7.5km Skiathlon


Tuesday, January 9th
??:?? Men's Sprint Freestyle Qualification
??:?? Men's Sprint Freestyle Finals
??:?? Women's Sprint Freestyle Qualification
??:?? Women's Sprint Freestyle Finals


Wednesday, January 10th
??:?? Men's 15km Classical
??:?? Women's 10km Classical


 Author| Post time: 9-1-2018 08:11
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Men's Sprint Classical (3/6)
Final Results

LOCKE Julien
-F

KENNEDY Russell
-F

THOMPSON Bob
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PALMER-CHARRETTE Evan
-F
5
MONCION-GROULX Dominique
-F
6
COCKNEY Jesse
-F
7
VALJAS Len
-SF
8
IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
-SF
9
HILL Scott James
-SF
10
BRIAND Antoine
-SF
11
SHIELDS Andy
-SF
12
JOHNSGAARD Knute
-SF
13
HAMEL Olivier
-QF
14
STEWART-JONES Patrick
-QF
15
WEINMAN Evan
-QF
16
BLAIS Antoine
-QF
17
SMITH Julian
-QF
18
LAMOUREUX Julien
-QF
19
MIOSGA Juri
-QF
20
HARMEYER Henry
-QF
21
FOSTER Joey
-QF
22
MCDONALD Alex
-QF
23
MACISAAC-JONES Michael
-QF
24
BROWN Cully
-QF
25
LAPOINTE Simon
-QF
26
THOMPSON Noah
-QF
27
FOSTER Angus
-QF
28
CYR Antoine
-QF
29
WILLIAMS Gareth
-QF
30
WALKER David
-QF
31
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
-Q
32
THOMPSON Malcolm
-Q
33
SOMPPI Michael
-Q
34
NOBLE Tallon
-Q
35
LUBAN Adam
-Q
36
WILLIAMS Ian
-Q
37
NISHIKAWA Graham
-Q
38
MORIN Alexis
-Q
39
BATES Calvin
-Q
40
HARDY Thomas
-Q
41
DUMAS William
-Q
42
O CONNELL Finn
-Q
43
FOSTER Fergus
-Q
44
SARTHOU Pierrick
-Q
45
FAHEY Aaron
-Q
46
TURGEON Alexis
-Q
47
SIM Kayden
-Q
48
GERWING Luke
-Q
49
MACLEAN Alec
-Q
50
WILLIAMS Ryan
-Q
51
LEVEILLE Olivier
-Q
52
DODGSON Finn Erik
-Q
53
DAVIES Joe
-Q
54
TAYLOR Noah
-Q
55
BARBER Declan
-Q
56
MERLO Daniel
-Q
57
HAMELIN Jacob
-Q
58
CORBETT Alexander
-Q
59
COOPER Dominic
-Q
60
BIGUE PARE Alexandre
-Q
61
COOK Jack
-Q
62
CUMMINGS John Paul
-Q
63
THOMPSON Conor
-Q
64
DROLET Remi
-Q

 Author| Post time: 9-1-2018 08:11
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Women's Sprint Classical (3/6)
Final Results

BEATTY Dahria
-F

MACISAAC-JONES Maya
-F

STEWART-JONES Katherine
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BROWNE Cendrine
-F
5
HICKS Annika
-F
6
DUPONT Andrea
-F
7
LECLAIR Laura
-SF
8
CORRIVEAU Marie
-SF
9
SERRATORE Mia
-SF
10
MACLEAN Alannah
-SF
11
WEAVER Katherine
-SF
12
FELDMAN Katie
-SF
13
RICHARDSON Annika
-QF
14
CAMICIOLI Emma
-QF
15
VEZINA Frederique
-QF
16
SCHERRER Marianne
-QF
17
SUTRO Evelina
-QF
18
COMEAU Anne-Marie
-QF
19
RIZIO Mackenzie
-QF
20
CARRIER-LAFORTE Sophie
-QF
21
REED-METAYER Catherine
-QF
22
ELLIOTT Elizabeth
-QF
23
BRITTIN Alana
-QF
24
GRANSTROM Beth
-QF
25
BOUFFARD-NESBITT Olivia
-QF
26
CARRIER CARPENTIER Jeanne
-QF
27
COMPTON Lisle
-QF
28
WHITE Sadie
-QF
29
GRANSTROM Kate
-QF
30
RACINE Alexandra
-QF
31
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
-Q
32
HOWDEN Isabella
-Q
33
DENIS Katherine
-Q
34
MILLER Molly
-Q
35
FRASER Madison
-Q
36
HODGES Sophie
-Q
37
THEBERGE Andree-Anne
-Q
38
WATTS Mattie
-Q
39
LEMIRE Gabrielle
-Q
40
ROBINE Sage
-Q
41
GAY Chloe
-Q
42
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
-Q
43
STORY-KORMAN Hannah
-Q

 Author| Post time: 9-1-2018 08:25
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Men's 15km+15km Skiathlon (4/8)
Final Results

JOHNSGAARD Knute
1:13:30.9

NISHIKAWA Graham
1:13:31.9

WILLIAMS Gareth
1:13:32.4

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CARLYLE Jack
1:13:36.7
5
BOUCHER Philippe
1:13:44.8
6
HILL Scott James
1:14:11.6
7
VALJAS Len
1:14:59.5
8
THOMPSON Bob
1:15:00.3
9
DUMAS Alexis
1:15:06.4
10
IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
1:15:06.6
11
MCKEEVER Brian
1:15:53.3
12
SHIELDS Andy
1:16:00.8
13
LAMOUREUX Julien
1:16:42.5
14
COCKNEY Jesse
1:17:57.5
15
DUMAS William
1:18:04.0
16
GREER Sam
1:18:45.4
17
MIOSGA Juri
1:19:09.8
18
WALKER David
1:19:22.0
19
SOMPPI Michael
1:20:32.9
20
THOMPSON Conor
1:20:51.4
21
BLAIS Antoine
1:21:46.0
22
MCDONALD Alex
1:22:17.7
23
HEBERT Antoine
1:22:18.8
24
SIM Kayden
1:22:37.6
25
MERLO Daniel
1:23:39.9
26
WASMUTH Larkin
1:23:49.4
27
SMITH Julian
1:24:51.8
28
FOSTER Fergus
1:25:17.4
29
ZANOTTO Stefano
1:25:29.7
30
MACISAAC-JONES Michael
1:25:47.3
31
CORBETT Alexander
1:26:45.8
32
HOWARD Brendon
1:27:15.6
33
HARDY Thomas
1:28:08.4
34
JONES Kieran
1:28:53.2
35
FAHEY Aaron
1:29:58.7
36
BARDAK Nicholas
1:30:34.3
37
SCHEIER Nolan
1:51:23.8
HARMEYER Henry
DNF
GERWING Luke
DNS
BROWN Cully
DNS
FOSTER Angus
DNS
JANCUS Martin
DNS
TURGEON Alexis
DNS
STEWART-JONES Patrick
DNS
MONCION-GROULX Dominique
DNS
LOCKE Julien
DNS
FOSTER Joey
DNS
PALMER-CHARRETTE Evan
DNS
KENNEDY Russell
DNS

 Author| Post time: 9-1-2018 08:34
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Women's 7.5km+7.5km Skiathlon (4/8)
Final Results

BROWNE Cendrine
43:01.9

COMEAU Anne-Marie
43:13.8

BEATTY Dahria
43:21.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MACISAAC-JONES Maya
43:22.1
5
STEWART-JONES Katherine
43:22.3
6
LECLAIR Laura
43:23.3
7
KOCHER Zina
44:17.7
8
MOURAO Jaqueline
45:06.8
9
WILLIAMS Zoe
45:13.2
10
DUPONT Andrea
45:13.4
11
VEZINA Frederique
45:17.1
12
HICKS Annika
47:00.2
13
MACLEAN Alannah
47:01.9
14
FREED Margie
47:10.5
15
KEALEY Sheila
47:13.4
16
SUTRO Evelina
47:19.5
17
WHITE Sadie
47:52.1
18
DUMAIS Laurence
48:36.1
19
HOWDEN Isabella
48:51.0
20
WATTS Mattie
49:19.5
21
SERRATORE Mia
49:47.0
22
CAMICIOLI Emma
49:48.6
23
FRASER Madison
52:05.7
24
DENIS Katherine
54:41.0
25
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
58:02.2

CORRIVEAU Marie
DNS

BOUFFARD-NESBITT Olivia
DNS

WEAVER Katherine
DNS

CARRIER-LAFORTE Sophie
DNS

 Author| Post time: 10-1-2018 19:34
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Men's Sprint Freestyle (4/6)
Final Results

COCKNEY Jesse
-F

SHIELDS Andy
-F

THOMPSON Bob
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HAMEL Olivier
-F
5
JOHNSGAARD Knute
-F
6
IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
-F
7
MORIN Alexis
-SF
8
VALJAS Len
-SF
9
BRIAND Antoine
-SF
10
FOSTER Joey
-SF
11
FOSTER Fergus
-SF
12
FOSTER Angus
-SF
13
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
-QF
14
PALMER-CHARRETTE Evan
-QF
15
HILL Scott James
-QF
16
MONCION-GROULX Dominique
-QF
17
BOUCHER Philippe
-QF
18
SOMPPI Michael
-QF
19
GREER Sam
-QF
20
MCDONALD Alex
-QF
21
DUMAS Alexis
-QF
22
SMITH Julian
-QF
23
WILLIAMS Gareth
-QF
24
MACISAAC-JONES Michael
-QF
25
WALKER David
-QF
26
DUMAS William
-QF
27
WASMUTH Larkin
-QF
28
BLAIS Antoine
-QF
29
LAMOUREUX Julien
-QF
30
BROWN Cully
-QF
31
HEBERT Antoine
-Q
32
FAHEY Aaron
-Q
33
SIM Kayden
-Q
34
HOWARD Brendon
-Q
35
CORBETT Alexander
-Q
36
COOK Jack
-Q
37
COOPER Dominic
-Q
38
BIGUE PARE Alexandre
-Q

 Author| Post time: 10-1-2018 19:43
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Women's Sprint Freestyle (4/6)
Final Results

BEATTY Dahria
-F

BROWNE Cendrine
-F

KOCHER Zina
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MACISAAC-JONES Maya
-F
5
LECLAIR Laura
-F
6
CARRIER-LAFORTE Sophie
-F
7
MACLEAN Alannah
-SF
8
CORRIVEAU Marie
-SF
9
WILLIAMS Zoe
-SF
10
DUMAIS Laurence
-SF
11
WHITE Sadie
-SF
12
SERRATORE Mia
-SF
13
WEAVER Katherine
-QF
14
KEALEY Sheila
-QF
15
LEMIRE Gabrielle
-QF
16
MOURAO Jaqueline
-QF
17
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
-QF
18
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
-QF
19
DENIS Katherine
-QF
20
DUPONT Andrea
-QF
21
BOUFFARD-NESBITT Olivia
-QF
22
SUTRO Evelina
-QF
23
VEZINA Frederique
-QF
24
FREED Margie
-QF
25
WATTS Mattie
-QF
26
FRASER Madison
-QF

 Author| Post time: 10-1-2018 23:10
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Men's 15km Classical (5/8)
Final Results

IZQUIERDO-BERNIER Ricardo
39:07.8

HILL Scott James
39:14.7

NISHIKAWA Graham
39:37.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MCKEEVER Brian
39:45.2
5
CARLYLE Jack
39:55.8
6
LAMOUREUX Julien
39:58.6
7
DUMAS Alexis
39:59.8
8
PALMER-CHARRETTE Evan
40:29.7
9
BOUCHER Philippe
40:36.7
10
WILLIAMS Gareth
40:43.8
11
SHIELDS Andy
40:45.9
12
SOMPPI Michael
40:51.3
13
WALKER David
41:26.9
14
GREER Sam
41:29.7
15
HEBERT Antoine
41:49.4
16
BLAIS Antoine
42:14.4
17
FOSTER Angus
42:19.7
18
HARDY Thomas
42:23.2
19
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
42:28.0
20
MCDONALD Alex
42:37.8
21
DUMAS William
42:48.1
22
LAPOINTE Simon
42:55.3
23
JANCUS Martin
43:11.2
24
SMITH Julian
43:22.9
25
SIM Kayden
43:47.0
26
MACISAAC-JONES Michael
44:07.6
27
WASMUTH Larkin
44:48.6
28
ZANOTTO Stefano
44:49.6
29
FOSTER Fergus
45:16.0
30
JONES Kieran
45:41.0
31
TURGEON Alexis
45:45.0
32
HOWARD Brendon
46:15.3
33
CORBETT Alexander
46:31.5
34
GERWING Luke
46:45.6
35
COOPER Dominic
51:47.6
36
SCHEIER Nolan
55:47.1
VALJAS Len
DNS
THOMPSON Bob
DNS
JOHNSGAARD Knute
DNS
FOSTER Joey
DNS
KENNEDY Russell
DNS
HAMEL Olivier
DNS
COCKNEY Jesse
DNS
MERLO Daniel
DNS
STEWART-JONES Patrick
DNS
THOMPSON Conor
DNS
BARDAK Nicholas
DNS
LUBAN Adam
DNS
WEINMAN Evan
DNS
RAJACK Mark
DNS

 Author| Post time: 10-1-2018 23:10
| Show all posts
Stage 3

Mont Ste-Anne (CAN) - 5 January 2018 - 9 January 2018


Women's 10km Classical (5/8)
Final Results

BROWNE Cendrine
29:47.0

STEWART-JONES Katherine
30:26.2

COMEAU Anne-Marie
30:51.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MACISAAC-JONES Maya
31:08.2
5
BEATTY Dahria
31:13.6
6
CARRIER-LAFORTE Sophie
31:23.8
7
VEZINA Frederique
31:45.4
8
HICKS Annika
31:55.9
9
BOUFFARD-NESBITT Olivia
31:59.5
10
MACLEAN Alannah
32:19.9
11
KOCHER Zina
32:28.0
12
LECLAIR Laura
32:29.8
13
MOURAO Jaqueline
32:43.5
14
WILLIAMS Zoe
33:29.1
15
DUMAIS Laurence
33:42.4
16
KEALEY Sheila
33:49.1
17
WHITE Sadie
34:06.1
18
CAMICIOLI Emma
34:45.2
19
WEAVER Katherine
35:02.3
20
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
35:04.3
21
THEBERGE Andree-Anne
35:19.1
22
HOWDEN Isabella
36:36.1
23
SERRATORE Mia
36:44.4
24
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
38:53.0
LEMIRE Gabrielle
DNF
DUPONT Andrea
DNS
FRASER Madison
DNS
FELDMAN Katie
DNS
CORRIVEAU Marie
DNS

 Author| Post time: 10-1-2018 23:22
| Show all posts
Stage 4

Red Deer (CAN) - 19 January 2018 - 20 January 2018




Events

  • Men's Sprint (5/6)
  • Men's Distance (6/8)
  • Women's Sprint (5/6)
  • Women's Distance (6/8)


Official Schedule
Eastern Standard Time (GMT -5)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, January 19th
??:?? Men's Sprint Freestyle Qualification
??:?? Men's Sprint Freestyle Finals
??:?? Women's Sprint Freestyle Qualification
??:?? Women's Sprint Freestyle Finals


Sunday, January 20th
??:?? Men's 15km Mass Start Classical
??:?? Women's 10km Mass Start Classical


 Author| Post time: 21-1-2018 21:53
| Show all posts
Stage 4

Red Deer (CAN) - 19 January 2018 - 20 January 2018


Men's Sprint Freestyle (5/6)
Final Results

COCKNEY Jesse
-F

KENNEDY Russell
-F

STEWART-JONES Patrick
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SHIELDS Andy
-F
5
SOMPPI Michael
-F
6
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
-F
7
HILL Scott James
-SF
8
CARLYLE Jack
-SF
9
HEBERT Antoine
-SF
10
MACISAAC-JONES Michael
-SF
11
MERLO Daniel
-SF
12
GERWING Luke
-SF
13
BYRAM Eric
-QF
14
COOPER Dominic
-QF
15
WANG Po-Jen Jeff
-QF

 Author| Post time: 21-1-2018 21:54
| Show all posts
Stage 4

Red Deer (CAN) - 19 January 2018 - 20 January 2018


Women's Sprint Freestyle (5/6)
Final Results

BOUFFARD-NESBITT Olivia
-F

KOCHER Zina
-F

HICKS Annika
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CAMICIOLI Emma
-F
5
DUMAIS Laurence
-F
6
WEAVER Katherine
-F
7
LARGE Ember
-SF
8
ZIMMERMAN Anna
-SF
9
HIK Freya Charlotte
-SF
10
ORBAN Freya
-SF

 Author| Post time: 21-1-2018 22:04
| Show all posts
Stage 4

Red Deer (CAN) - 19 January 2018 - 20 January 2018


Men's 15km Mass Start Classical (6/8)
Final Results

SHIELDS Andy
40:14.4

KENNEDY Russell
40:23.8

HILL Scott James
40:28.4

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COCKNEY Jesse
41:02.9
5
SOMPPI Michael
41:03.8
6
CARLYLE Jack
41:06.8
7
DROLET Remi
41:06.9
8
HENDRY Samuel Gary
42:07.3
9
STEWART-JONES Patrick
42:09.4
10
HEBERT Antoine
42:09.6
11
KILROY Greg
43:20.8
12
NOBLE Tallon
43:49.3
13
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
43:58.8
14
JANCUS Martin
44:07.6
15
MACISAAC-JONES Michael
44:27.1
16
GODFREY Ty
44:27.3
17
MERLO Daniel
45:39.4
18
BYRAM Eric
45:55.1
19
STOLLERY Derek
45:56.7
20
GERWING Luke
46:06.3
21
ZANOTTO Stefano
47:06.1
22
STEINBERG Jonah
47:40.3
23
CHAMBERS CREASE Simon
50:50.1
24
COOPER Dominic
56:08.4
MCDONALD Alex
DNS
WASMUTH Larkin
DNS

 Author| Post time: 21-1-2018 22:11
| Show all posts
Stage 4

Red Deer (CAN) - 19 January 2018 - 20 January 2018


Women's 10km Mass Start Classical (6/8)
Final Results

HICKS Annika
28:51.0

BOUFFARD-NESBITT Olivia
28:53.5

KOCHER Zina
29:14.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DUMAIS Laurence
29:49.4
5
ANDAL Kaia
29:58.6
6
MILLER Molly
29:59.0
7
BRITTIN Alana
30:15.4
8
THOMSON Amanda
30:17.6
9
GRANSTROM Beth
30:41.3
10
ELLIOTT Elizabeth
30:52.1
11
WEAVER Katherine
31:25.8
12
MCLEAN Sara
31:31.4
13
CAMICIOLI Emma
31:46.8
14
GRANSTROM Kate
31:56.4
15
JIROUSEK Hannah
32:11.8
16
LARGE Ember
32:28.5
17
HIK Freya Charlotte
32:29.6
18
STOCKER Hannah
33:16.4
19
ORBAN Freya
33:35.3
20
LADYMAN Hanneli
33:47.6
21
GOURLEY Alison
34:38.1
22
REITZ Leah
35:05.9
23
MCLEAN Michaela
35:23.5
24
STRUM Molly Jane
37:32.7

 Author| Post time: 24-1-2018 18:46
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018




Events

  • Men's Sprint (6/6)
  • Men's Distance (7/8)
  • Men's Distance (8/8)
  • Women's Sprint (6/6)
  • Women's Distance (7/8)
  • Women's Distance (8/8)


Official Schedule
Eastern Standard Time (GMT -5)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Friday, February 2nd
09:00 Men's Sprint Classical Qualification
09:00 Men's Sprint Classical Finals
11:00 Women's Sprint Classical Qualification
11:00 Women's Sprint Classical Finals


Saturday, February 3rd
09:00 Men's 15km Freestyle
09:00 Women's 10km Freestyle


Sunday, January 20th
09:00 Men's 15km Classical Pursuit
09:00 Women's 10km Classical Pursuit


 Author| Post time: 5-2-2018 10:27
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018


Men's Sprint Classical (6/6)
Final Results

SAXTON Benjamin
-F

LOCKE Julien
-F

STEWART-JONES Patrick
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FREEMAN Kris
-F
5
BOLGER Kevin
-F
6
SMITH Julian
-F
7
PALMER-CHARRETTE Evan
-SF
8
MONCION-GROULX Dominique
-SF
9
NORRIS David
-SF
10
MAHLEN Forrest
-SF
11
FOSTER Angus
-SF
12
HEGMAN John
-SF
13
SHIELDS Andy
-QF
15
WASMUTH Larkin
-QF
16
PACKER Eric
-QF
17
HILL Scott James
-QF
18
CARLYLE Jack
-QF
19
GREGG Brian
-QF
20
GREER Sam
-QF
21
LUSTGARTEN Benjamin
-QF
22
SOMPPI Michael
-QF
23
LAPOINTE Simon
-QF
24
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
-QF
25
BROWN Rogan
-QF
26
DUMAS William
-QF
27
WALKER David
-QF
28
FAHEY Aaron
-QF
29
ELLIOTT Tad
-QF
30
LAMOUREUX Julien
-QF
31
MARTIN Adam
-Q
32
MAIFELD-CARUCCI Akeo
-Q
33
BLAIS Antoine
-Q
35
HEBERT Antoine
-Q
36
FOSTER Fergus
-Q
38
GERWING Luke
-Q
39
THOMPSON Conor
-Q
40
HOWARD Brendon
-Q
41
SIM Kayden
-Q
42
POWER Nicholas
-Q
43
BARDAK Nicholas
-Q
44
MERLO Daniel
-Q
46
COOPER Dominic
-Q
47
SCHEIER Nolan
-Q

 Author| Post time: 5-2-2018 10:27
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018


Women's Sprint Classical (6/6)
Final Results

RORABAUGH Becca
-F

MILLER Kaitlynn
-F

FLOWERS Erika
-F

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GUINEY Elizabeth
-F
5
FRANKOWSKI Rosie
-F
6
STOCK Corey
-F
7
GESIOR Felicia
-SF
8
DUMAIS Laurence
-SF
9
HICKS Annika
-SF
10
WILLIAMS Zoe
-SF
11
BOUFFARD-NESBITT Olivia
-SF
12
MACLEAN Alannah
-SF
13
WEAVER Katherine
-QF
14
SERRATORE Mia
-QF
15
VEZINA Frederique
-QF
16
CORRIVEAU Marie
-QF
17
DENIS Katherine
-QF
18
COLE Hannah
-QF
19
WHITE Sadie
-QF
20
LEMIRE Gabrielle
-QF
21
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
-QF
22
CAMICIOLI Emma
-QF
23
KEALEY Sheila
-QF
24
FRASER Madison
-QF
25
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
-Q

 Author| Post time: 5-2-2018 10:44
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018


Men's 15km Freestyle (7/8)
Final Results

HEGMAN John
35:44.9

NORRIS David
35:54.0

ELLIOTT Tad
36:23.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CARLYLE Jack
36:26.6
5
BOLGER Kevin
36:29.9
6
LUSTGARTEN Benjamin
36:37.2
7
GREGG Brian
36:41.9
8
BROWN Rogan
36:43.0
9
HILL Scott James
36:59.6
10
PACKER Eric
37:03.5
11
PALMER-CHARRETTE Evan
37:05.7
12
FREEMAN Kris
37:14.8
13
LOCKE Julien
37:18.4
14
MAHLEN Forrest
37:28.5
15
BOEHMLER-DANDURAND Sebast.
37:29.3
16
MARTIN Adam
37:30.7
17
MONCION-GROULX Dominique
37:38.5
18
SOMPPI Michael
37:41.5
19
SHIELDS Andy
37:57.9
20
GREER Sam
38:03.9
21
SAXTON Benjamin
38:05.4
22
MAIFELD-CARUCCI Akeo
38:14.8
23
IZQUIERDO-BERNIER Francis
38:28.6
24
THOMPSON Noah
38:32.2
25
STEWART-JONES Patrick
38:34.0
26
NADLERSMITH Levi
38:43.2
27
LANDRY Vincent
38:48.7
28
KIRKHAM Aidan
38:54.4
29
BEAULIEU Nicolas
38:57.5
30
DUMAS William
38:58.2
31
DODGSON Finn Erik
38:59.9
32
GRALL-JOHNSON Pierre
39:07.7
33
THOMPSON Conor
39:18.7
34
WALKER David
39:21.6
35
POWER Nicholas
39:26.5
36
SMITH Julian
39:30.4
37
MCGOVERN Conor
39:51.8
38
FOSTER Fergus
39:55.0
39
HEBERT Antoine
40:07.8
40
FOSTER Angus
40:14.3
41
SARTHOU Pierrick
40:27.4
42
LINDFORS John Charles
40:34.6
43
MAYCOCK Alexander
41:03.6
44
HOWARD Brendon
41:24.8
45
SIM Kayden
41:34.9
46
BARRETTE Antoine
41:47.9
47
LAMOUREUX Julien
41:48.9
48
TAYLOR Noah
42:01.3
49
SAIDLA Karl
42:03.4
50
CARR Aidan
42:07.5
51
WASMUTH Larkin
42:12.3
52
BLAIS Antoine
42:27.8
53
GERWING Luke
42:29.7
54
LAPOINTE Simon
42:29.8
55
MACLEAN Alec
42:43.1
56
FAHEY Aaron
43:13.2
57
STOLLERY Derek
43:27.7
58
BARDAK Nicholas
43:33.2
59
MERLO Daniel
43:42.6
60
HAMELIN Jacob
43:43.2
61
WILLIAMS Ryan
45:32.9
62
CHAMBERS CREASE Simon
47:18.6
63
KEALEY Evan
47:56.0
64
BARBER Declan
48:39.7
65
COOPER Dominic
49:48.8
66
SCHEIER Nolan
50:17.9
67
RAJACK Mark
53:13.0
68
RANGEL Rodrigo
1:00:18.2
COTE Pascal
DNF

 Author| Post time: 5-2-2018 10:54
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018


Women's 10km Freestyle (7/8)
Final Results

FRANKOWSKI Rosie
27:07.3

RORABAUGH Becca
27:44.4

FLOWERS Erika
28:33.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VEZINA Frederique
28:53.5
5
GUINEY Elizabeth
28:59.5
6
BOUFFARD-NESBITT Olivia
29:03.7
7
MILLER Kaitlynn
29:05.1
8
GESIOR Felicia
29:25.8
9
WILLIAMS Zoe
29:46.9
10
HICKS Annika
29:52.1
11
MACLEAN Alannah
30:11.0
12
STOCK Corey
30:26.7
13
SCHERRER Marianne
31:01.9
14
COLE Hannah
31:12.2
15
CORRIVEAU Marie
31:29.0
16
DUMAIS Laurence
31:34.1
17
HALVORSEN Tove
31:49.5
18
MCTAVISH Megan
31:53.6
19
KEALEY Sheila
31:54.8
20
PEKOS Zoe Alexandra
32:18.6
21
DENIS Katherine
32:31.6
22
WHITE Sadie
32:32.4
23
SERRATORE Mia
32:33.7
24
CAMICIOLI Emma
32:33.8
25
WEAVER Katherine
32:40.0
26
SIM Jenna
32:51.2
27
WILLIAMS Bronwyn
32:52.3
28
TERRY Ryan
32:52.8
29
FRASER Madison
33:18.9
30
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
33:19.7
31
CARRIER CARPENTIER Jeanne
33:57.4
32
PETITCLERC Elisabeth
34:12.1
33
HOLMES Emma
34:32.4
34
GOODWIN Anna
35:04.5
35
LEMIRE Gabrielle
35:47.4
36
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
36:13.2
37
MCLEAN Michaela
36:14.4
38
STRUM Molly Jane
37:13.1
39
GAY-GUERIN Chloe
39:44.3
HOLMES Chelsea
DNS
COMPTON Lisle
DNS
STORY-KORMAN Hannah
DNS
THEBERGE Andree-Anne
DNS

 Author| Post time: 6-2-2018 09:36
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018


Men's 15km Classical Pursuit (8/8)
Non-Olympic Event

Final Results

NORRIS David
1:19:22.6

LUSTGARTEN Benjamin
1:20:40.4

GREGG Brian
1:21:01.1

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ELLIOTT Tad
1:21:01.1
5
HEGMAN John
1:21:05.2
6
BOLGER Kevin
1:21:21.7
7
MARTIN Adam
1:21:23.8
8
BROWN Rogan
1:21:25.5
9
HILL Scott James
1:21:45.1
10
CARLYLE Jack
1:22:06.8
11
PACKER Eric
1:22:16.8
12
FREEMAN Kris
1:22:17.7
13
SHIELDS Andy
1:23:13.2
14
LOCKE Julien
1:23:15.5
15
MAHLEN Forrest
1:23:30.5
16
SOMPPI Michael
1:23:49.6
17
SAXTON Benjamin
1:23:59.0
18
MONCION-GROULX Dominique
1:24:00.9
19
MAIFELD-CARUCCI Akeo
1:24:06.8
20
STEWART-JONES Patrick
1:24:59.8
21
BEAULIEU Nicolas
1:25:01.0
22
BOEHMLER-DANDURAND Sebastian
1:25:42.0
23
THOMPSON Noah
1:25:43.7
24
DUMAS William
1:25:54.5
25
KIRKHAM Aidan
1:25:58.4
26
GRALL-JOHNSON Pierre
1:26:05.3
27
IZQUIERDO-BERNIER Francis
1:26:12.7
28
LANDRY Vincent
1:26:31.8
29
POWER Nicholas
1:26:53.8
30
WALKER David
1:27:04.3
31
NADLERSMITH Levi
1:27:09.7
32
THOMPSON Conor
1:27:54.4
33
HEBERT Antoine
1:27:55.2
34
FOSTER Angus
1:28:49.1
35
GREER Sam
1:29:18.7
36
MCGOVERN Conor
1:29:42.5
37
LINDFORS John Charles
1:29:56.5
38
DODGSON Finn Erik
1:29:57.1
39
FOSTER Fergus
1:30:10.1
40
SARTHOU Pierrick
1:30:16.9
41
MAYCOCK Alexander
1:30:37.5
42
BLAIS Antoine
1:31:00.5
43
SIM Kayden
1:31:20.4
44
SAIDLA Karl
1:31:25.6
45
HOWARD Brendon
1:32:15.2
46
WASMUTH Larkin
1:32:25.9
47
GERWING Luke
1:32:28.6
48
BARRETTE Antoine
1:32:29.5
49
TAYLOR Noah
1:33:01.8
50
LAPOINTE Simon
1:33:58.4
51
BARDAK Nicholas
1:34:17.1
52
MACLEAN Alec
1:34:32.4
53
FAHEY Aaron
1:35:22.4
54
STOLLERY Derek
1:35:38.6
55
MONCION-GROULX Nicholas
1:35:40.6
56
HAMELIN Jacob
1:35:40.7
57
CARR Aidan
1:38:00.2
58
WILLIAMS Ryan
1:40:58.9
59
BARBER Declan
1:43:26.5
60
CHAMBERS CREASE Simon
1:43:58.8
61
KEALEY Evan
1:46:04.1
62
SCHEIER Nolan
1:52:44.3
63
COOPER Dominic
1:53:24.3
64
RAJACK Mark
2:00:14.5

RANGEL Rodrigo
DNF

MERLO Daniel
DNS

LAMOUREUX Julien
DNS

SMITH Julian
DNS

PALMER-CHARRETTE Evan
DNS

 Author| Post time: 6-2-2018 09:47
| Show all posts
Stage 5

Nakkertok Nordic Ski Centre (CAN) - 2 February 2018 - 4 February 2018


Women's 10km Classical Pursuit (8/8)
Non-Olympic Event

Final Results

FRANKOWSKI Rosie
1:00:32.6

RORABAUGH Becca
1:00:34.6

MILLER Kaitlynn
1:01:53.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOUFFARD-NESBITT Olivia
1:03:41.8
5
VEZINA Frederique
1:03:47.8
6
GUINEY Elizabeth
1:03:52.4
7
GESIOR Felicia
1:04:38.2
8
STOCK Corey
1:04:38.4
9
HICKS Annika
1:05:13.4
10
MACLEAN Alannah
1:05:58.5
11
WILLIAMS Zoe
1:06:39.0
12
DUMAIS Laurence
1:08:00.4
13
SCHERRER Marianne
1:09:12.1
14
COLE Hannah
1:09:19.1
15
WEAVER Katherine
1:09:40.6
16
KEALEY Sheila
1:09:56.2
17
MCTAVISH Megan
1:10:44.0
18
WILLIAMS Bronwyn
1:11:01.1
19
DENIS Katherine
1:11:32.8
20
PEKOS Zoe Alexandra
1:11:42.6
21
CAMICIOLI Emma
1:12:29.2
22
TERRY Ryan
1:12:32.7
23
BURBIDGE IZQUIERDO Camille
1:12:39.0
24
FRASER Madison
1:13:14.4
25
HOLMES Emma
1:13:23.8
26
SIM Jenna
1:13:38.6
27
CORRIVEAU Marie
1:14:13.2
28
GOODWIN Anna
1:14:24.7
29
CARRIER CARPENTIER Jeanne
1:15:50.8
30
PETITCLERC Elisabeth
1:16:33.0
31
MCLEAN Michaela
1:17:01.4
32
ST-LOUIS-MORNEAU Marianne
1:19:49.9
33
STRUM Molly Jane
1:20:04.4
34
GAY-GUERIN Chloe
1:23:46.1
SERRATORE Mia
DNF
LEMIRE Gabrielle
DNS
WHITE Sadie
DNS
HALVORSEN Tove
DNS
FLOWERS Erika
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

23-1-2022 09:27 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list