Edytowano przez frantic13poland dnia 17-1-2018 09:55
Round of 32
December 12th, 2017 - January 11th, 2018 32Teams, Home and Away Matches, the 816winning Teams will qualify for the Second Round
- Minchanka Minsk
- Asterix Avo Beveren
- VC Oudegem
- ZOK Bimal-Jedinstvo Brčko
- Kralovo Pole Brno
- VK UP Olomouc
- HPK Hämeenlinna
- LP Salo
- Beziers VB
- Pais d'Aix Venelles VB
- Rocheville Le Cannet
- Allianz MTV Stuttgart
- Dresdner SC
- SSC Palmberg Schwerin
- Fatum Nyíregyháza
- Linamar - Békéscsabai RSE
- Hapoel Kfar Saba
- Maccabi XT Haifa
- Pomì Casalmaggiore
- Yamamay e-work Busto Arsizio
- Sliedrecht Sport
- VC Sneek
- C.S.M. Bucuresti
- Uralochka-NTMK Ekaterinburg
- Yenisei Krasnoyarsk
- Jedinstvo Stara Pazova
- Calcit Kamnik
- Nova KBM Branik Maribor
- TS Volley Duedingen
- ZesarVFM Franches-Montagnes
Eczacıbaşı VitrA Istanbul - Khimik Yuzhny
First Leg
Yamamay e-work Busto Arsizio 3 - 0 ZOK Bimal-Jedinstvo Brčko 27-25, 25-10, 25-23
December 12th 2017 h. 20:30 (GMT +1), Palayamama, Busto Arsizio
C.S.M. Bucuresti 0 - 3 Uralochka-NTMK Ekaterinburg 19-25, 21-25, 21-25
December 12th 2017 h. 17:30 (GMT +2), Rapid Hall, Bucuresti
Fatum Nyíregyháza 0 - 3 Asterix Avo Beveren 18-25, 18-25, 18-25
December 12th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Continental Arena, Nyiregyhaza
Kralovo Pole Brno 0 - 3 LP Salo 8-25, 24-26, 20-25
December 12th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Mestska Hala Vodova, Brno
VK UP Olomouc 0 - 3 Allianz MTV Stuttgart 12-25, 14-25, 20-25
December 13th 2017 h. 17:00 (GMT +1), Univerzita Palackeho, Olomouc
Calcit Kamnik 1 - 3 Nova KBM Branik Maribor 30-28, 22-25, 20-25, 16-25
December 13th 2017 h. 19:00 (GMT +1), Sportna Dvorana, Os Sempeter
SSC Palmberg Schwerin 3 - 1 Rocheville Le Cannet 25-22, 16-25, 25-22, 25-22
December 13th 2017 h. 19:00 (GMT +1), Palmberg Arena, Schwerin
VC Sneek 0 - 3 Pomì Casalmaggiore 18-25, 24-26, 14-25
December 13th 2017 h. 19:30 (GMT +1), Sneker Sporthal, Sneek
VC Oudegem 0 - 3 Eczacıbaşı VitrA Istanbul 11-25, 15-25, 15-25
December 13th 2017 h. 20:30 (GMT +1), Sporthal St. Gillis, Dendermonde
Beziers VB 3 - 0 Sliedrecht Sport 25-17, 25-19, 25-21
December 13th 2017 h. 20:00 (GMT +1), Halle du Four a Chaux, Beziers
(2) Rocheville Le Cannet 1 - 3 SSC Palmberg Schwerin (6) 18-25, 25-18, 26-28, 23-25January 9th 2018 h. 17:30 h. 20:00 (GMT +1), Gymnase Maillan, La Cannet
(0) Pais d'Aix Venelles VB 0 - 3 Dresdner SC (6) 12-25, 9-25, 22-25
January 10th 2018 h. 20:00 (GMT +1), Arena Du Pays, D'aix En Provence
(6) Eczacıbaşı VitrA Istanbul 3 - 0 VC Oudegem (0) 25-12, 25-17, 25-8
January 10th 2018 h. 17:30 (GMT +3), Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul
(0) ZOK Bimal-Jedinstvo Brčko 0 - 3 Yamamay e-work Busto Arsizio (6) 11-25, 14-25, 23-25
January 10th 2018 h. 19:00 (GMT +1), Sportska Dvorana Magnet, Brcko
(6) Allianz MTV Stuttgart 3 - 0 VK UP Olomouc (0) 25-19, 25-15, 28-26
January 10th 2018 h. 19:00 (GMT +1), Scharrena, Stuttgart
(6) Asterix Avo Beveren 3 - 0 Fatum Nyíregyháza (0) 25-16, 25-14, 25-16
January 10th 2018 h. 20:30 (GMT +1), De Meerminnen, Beveren
(0) Sliedrecht Sport 0 - 3 Beziers VB (6) 21-25, 20-25, 24-26
January 10th 2018 h. 19:30 (GMT +1), Sporthal De Basis, Sliedrecht
(3) LP Salo 0 - 3GS Kralovo Pole Brno (3+) 16-25, 21-25, 23-25, Golden Set: 13-15
January 10th 2018 h. 19:00 (GMT +2), Salohalli, Salo
(6) Uralochka-NTMK Ekaterinburg 3 - 2 C.S.M. Bucuresti (2)
23-25, 25-19, 15-25, 25-22, 15-8
January 10th 2018 h. 19:00 (GMT +7), Divs Uralochka, Ekaterinburg
(6) Linamar - Békéscsabai RSE 3 - 1 Maccabi XT Haifa (2) 25-15, 30-28, 12-25, 25-22
January 11th 2018 h. 18:00 (GMT +1), Bekescabai Varosi Sportcsarnok, Beksescaba
(1) ZesarVFM Franches-Montagnes 1 - 3 Khimik Yuzhny (6) 12-25, 19-25, 25-22, 20-25
January 11th 2018 h. 20:00 (GMT +1)), Forum Biwi, Rossemaison
|