|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Trampoline Gymnastics FIG World Championships 2017

[Copy link]
Post time: 16-11-2017 18:01
| Show all posts |Read mode
Trampoline Gymnastics FIG World Championships 2017

Sofia (BUL) - 9 November 2017 - 12 November 2017




Official Schedule
Eastern European Time (GMT +2)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Thursday, November 9th
10:30 Men's Individual Trampoline Qualification
10:30 Men's Team Trampoline Qualification
10:30 Women's Individual Tumbling Qualification
10:30 Women's Team Tumbling Qualification
11:30 Women's Individual Trampoline Qualification
11:30 Women's Team Trampoline Qualification
15:30 Men's Individual Tumbling Qualification
15:30 Men's Team Tumbling Qualification


Friday, November 10th
09:00 Men's Individual Double Mini Trampoline Qualification
09:00 Men's Team Double Mini Trampoline Qualification
09:00 Women's Synchronized Trampoline Qualification
13:15 Men's Synchronized Trampoline Qualification
13:15 Women's Individual Double Mini Trampoline Qualification
13:15 Women's Team Double Mini Trampoline Qualification
18:00 Women's Team Tumbling Final
18:00 Men's Team Double Mini Trampoline Final
19:20 Women's Team Trampoline Final
20:05 Men's Team Trampoline Final


Saturday, November 11th
15:00 Women's Team Double Mini Trampoline Final
15:30 Men's Team Tumbling Final
16:25 Women's Individual Tumbling Final
16:55 Men's Individual Double Mini Trampoline Final
17:50 Women's Synchronized Trampoline Final
18:20 Men's Synchronized Trampoline Final


Sunday, November 12th
13:30 Men's Individual Trampoline Semifinal
13:30 Women's Individual Trampoline Semifinal
15:05 Women's Individual Double Mini Trampoline Final
15:35 Men's Individual Tumbling Final
16:25 Women's Individual Trampoline Final
16:55 Men's Individual Trampoline Final
 Author| Post time: 16-11-2017 18:01
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
China
7
1
1
9
2
Russia
3
4
2
9
3
Belarus
2
1
1
4
4
Great Britain
1
3
3
7
5
South Africa
1
0
0
1
6
Japan
0
2
1
3
7
United States
0
2
0
2
8
Denmark
0
1
1
2
9
Australia
0
0
1
1
9
Canada
0
0
1
1
9
France
0
0
1
1
9
Portugal
0
0
1
1
9
Sweden
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
14
14
14
42


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
China
1
0
1
2
1
Belarus
1
0
0
1
3
Japan
0
1
0
1
3
Russia
0
1
0
1
5
Canada
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
2
2
2
6

 Author| Post time: 17-11-2017 09:25
| Show all posts
Men's Individual Trampoline
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 3 Athletes per NOC) will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
USHAKOV Dmitrii
115.260
2
GAO Lei
114.570
3
DONG Dong
113.545
4
TU Xiao
113.250
5
HANCHAROU Uladzislau
113.070
6
SCHMIDT Dylan
112.175
7
ITO Masaki
111.750
8
KISHI Daiki
111.685
9
RABTSAU Aleh
111.605
10
AZARIAN Sergei
111.570
11
MUNETOMO Ginga
111.565
12
BAILEY Nathan
111.300
13
FERREIRA Pedro
111.125
14
ZHUK Artsiom
110.945
15
ABREU Diogo
110.830
16
STRONG Luke
110.825
17
GANCHINHO Diogo
110.710
18
SAKAI Ryosuke
110.450
19
MORANTE Allan
110.135
20
ALIYEV Pirmammad
110.020
21
SHOSTAK Aliaksei
109.970
22
BABAYAN Amiran
109.805
23
MARTINY Sebastien
109.730
24
ILYINYKH Mikita
109.605
25
RUTHERFORD Blake
109.530
26
MUSSABAYEV Danil
109.450
27
DOOLEY Logan
109.435
28
CANNONE Flavio
109.395
29
GAUDRY Blake
109.010
30
PIUNOV Oleg
108.840
31
SONN Kyrylo
108.810
32
PROSTOROV Mykola
108.615
33
SWADLING Shaun
108.215
34
SOEHN Keegan
108.090
35
KOSHKADZE Tengizi
108.045
36
SOBAKAR Dmytro
107.965
37
USMONOV Samirbek
107.525
38
LENOIR Loic
107.375
39
MARTIN Jorge
106.840
40
ALOI Dario
106.465
41
GRAPSAS Konstantinos
106.260
42
CEBALLOS Esaul
105.970
43
PONCE Jaime
105.925
44
KJAER Benjamin
105.725
45
ADORNO Lucas
105.340
46
SMITH Oscar
105.170
47
TUSSUPOV Daniyar
105.065
48
DAVYDENKO Anton
104.685
49
TORRAS Marc
104.475
50
JAWORSKI Lukasz
104.425
51
ROWLEY Isaac
104.385
52
TEMIRGALIYEV Yerkebulan
104.260
53
LACHAVANNE Sebastien
103.690
54
KOUTAVAS Apostolos
103.375
55
ANDRADE Rafael
102.315
56
SUELT Adam
101.540
57
SAVVIDIS Nikolaos
101.170
58
BYEDYEVKIN Dmytro
100.475
59
LOZANO Amado
100.450
60
LORIA Luis
100.200
61
CHEUNG Lucas
99.375
62
SHERIF Seif
95.560
63
HASSAN Mohab
95.410
64
GOUZOU Pierre
94.825
65
GEENS Joris
94.100
66
GRAPSAS Marios
89.025
67
NORDFORS Jonas
88.860
68
FAROUX Josuah
87.185
69
AQUINO Bernardo
86.635
70
CURY Federico
86.025
71
YUDIN Andrey
84.595
72
AABERG Maans
82.575
73
SANTOS Ricardo
81.075
74
CLARKE Dominic
80.925
75
GRISHUNIN Ilya
80.580
76
XIAO Jinyu
76.000
77
ZAKRZEWSKI Artur
74.510
78
MELNIK Mikhail
70.215
79
PROGIN Simon
68.820
80
AGHAMIROV Ruslan
55.280
81
LUCIANI Stefano
52.985
82
VEGA David
39.845
83
GLUCKSTEIN Jeffrey
37.060
84
OLIMJONOV Mokhirbek
34.450
85
CHAVEZ Ivan
31.350
PALA Carlos Ramirez
DNF

 Author| Post time: 17-11-2017 09:31
| Show all posts
Men's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TU Xiao
DONG Dong
GAO Lei
XIAO Jinyu
341.365
2
USHAKOV Dmitrii
MELNIK Mikhail
AZARIAN Sergei
YUDIN Andrey
338.405
3
HANCHAROU Uladzislau
RABTSAU Aleh
ZHUK Artsiom
ILYINYKH Mikita
335.620
4
KISHI Daiki
ITO Masaki
SAKAI Ryosuke
MUNETOMO Ginga
335.300
5
GANCHINHO Diogo
SANTOS Ricardo
ABREU Diogo
FERREIRA Pedro
332.665
6
GAUDRY Blake
SWADLING Shaun
RUTHERFORD Blake
CLARKE Dominic
327.015
7
ALIYEV Pirmammad
MUSSABAYEV Danil
TEMIRGALIYEV Yerkebulan
TUSSUPOV Daniyar
324.535
8
DOOLEY Logan
GLUCKSTEIN Jeffrey
SHOSTAK Aliaksei
ROWLEY Isaac
323.790
9
SOBAKAR Dmytro
DAVYDENKO Anton
PROSTOROV Mykola
BYEDYEVKIN Dmytro
321.265
10
PONCE Jaime
MARTIN Jorge
TORRAS Marc
VEGA David
317.240
11
MARTINY Sebastien
FAROUX Josuah
MORANTE Allan
GOUZOU Pierre
315.470
12
KOUTAVAS Apostolos
SAVVIDIS Nikolaos
GRAPSAS Konstantinos
GRAPSAS Marios
314.510
13
CEBALLOS Esaul
LORIA Luis
LOZANO Amado
CHAVEZ Ivan
306.620
14
ADORNO Lucas
AQUINO Bernardo
CURY Federico
278.000
15
NORDFORS Jonas
AABERG Maans
SMITH Oscar
276.605
16
CANNONE Flavio
ALOI Dario
LUCIANI Stefano
268.845
17
BABAYAN Amiran
OLIMJONOV Mokhirbek
USMONOV Samirbek
251.780
18
GRISHUNIN Ilya
PIUNOV Oleg
AGHAMIROV Ruslan
244.700

 Author| Post time: 17-11-2017 09:43
| Show all posts
Women's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JIA Fangfang
73.000
2
KOROBEINIKOVA Anna
68.800
3
CHEN Ling
67.600
4
PEETERS Tachina
66.800
5
CHEN Lingxi
66.200
6
PARAKHINA Natalia
66.000
7
PINTO Raquel
66.000
8
CALLON Lea
65.600
9
COLEBECK Lucie
65.300
10
DAVIES Rachel
65.300
11
THEVENOT Rachel
64.900
12
DELOGE Marie
63.900
13
SILICHEVA Irina
63.600
14
NOERBY Johanne
63.500
15
OERSKOV Sara
63.400
16
TAITE Yasmin
63.300
17
HUANG Jingyi
63.100
18
LAMPERIM Lauriane
63.000
19
BRAVO Hope
62.700
20
DOUCETTE Melissa
62.500
21
WAMBOTE Emilie
62.300
22
LONG Ashleigh
62.200
23
ZOONEKYND Bianca
62.100
24
MARCHENKO Anna
61.900
25
FLOISAND Eliza
61.900
26
ALIEKSIEIEVA Daria
61.700
27
ZARUBINA Anna
61.100
28
BAYEVA Kateryna
59.900
29
KOZIARSKA Daryna
59.600
30
SUGRIM Jordan
59.400
31
PAGAARD Ida
58.500
32
BARBA Maria
56.800
33
MOELLER Katrine
54.600

 Author| Post time: 17-11-2017 09:46
| Show all posts
Women's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JIA Fangfang
CHEN Lingxi
HUANG Jingyi
CHEN Ling
206.800
2
KOROBEINIKOVA Anna
PARAKHINA Natalia
MARCHENKO Anna
SILICHEVA Irina
198.400
3
COLEBECK Lucie
DAVIES Rachel
LONG Ashleigh
TAITE Yasmin
194.100
4
LAMPERIM Lauriane
WAMBOTE Emilie
DELOGE Marie
CALLON Lea
192.600
5
THEVENOT Rachel
BRAVO Hope
FLOISAND Eliza
DOUCETTE Melissa
191.700
6
NOERBY Johanne
MOELLER Katrine
PAGAARD Ida
OERSKOV Sara
185.400
7
BAYEVA Kateryna
ALIEKSIEIEVA Daria
ZARUBINA Anna
KOZIARSKA Daryna
182.900

 Author| Post time: 17-11-2017 10:21
| Show all posts
Women's Individual Trampoline
Qualification Results
The Top 24 Athletes (maximum 3 Athletes per NOC) will qualify for the Semifinal

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIU Lingling
104.980
2
ZHU Xueying
104.975
3
PIATRENIA Tatsiana
104.070
4
MORI Hikaru
103.610
5
DRISCOLL Katherine
103.585
6
ZHONG Xingping
103.330
7
GALLAGHER Laura
103.015
8
KISHI Ayano
102.695
9
KHATSIAN Anhelina
102.300
10
SMITH Samantha
102.205
11
KORNETSKAYA Anna
102.175
12
MAKHARYNSKAYA Maryia
101.980
13
TAKAGI Yumi
101.935
14
METHOT Sophiane
101.750
15
RENTE Ana
101.520
16
SONGHURST Isabelle
101.495
17
KIERATH Eva
101.490
18
JURBERT Marine
101.480
19
LABROUSSE Lea
101.410
20
PIONTEK Hally
101.165
21
NAKURA Saori
100.905
22
AHSINGER Nicole
100.585
23
MARTINS Beatriz
100.440
24
MALKOVA Svitlana
100.275
25
MAKSHTAROVA Sviatlana
99.780
26
KASAPOGLOU Lila
99.770
27
STEVENS Jessica
99.310
28
LIMA Daienne
98.945
29
WATTS Abbie
98.855
30
NAVARRO LOZA Dafne
98.725
31
ARTHUR Claire
98.630
32
WARD Kira
98.530
33
MILETTE Sarah
98.525
34
TUVAKBAIEVA Diana
98.165
35
KENNEDY Alexa
97.880
36
SCHMIDT Rachel
97.745
37
CARVALHO Mariana
97.660
38
GOMES Alice
97.640
39
FRYDRYCHOVA Zita
97.475
40
WEBSTER Cheyenne Sarah
97.385
41
KLIUCHNYK Diana
96.940
42
ZEMLIANAIA Veronika
96.615
43
GOGASHVILI Nana
95.965
44
WIEBERING Pascaline
95.895
45
SAMPAIO Lorrane
94.865
46
FLORES Melissa
94.295
47
COLOMBO Mara
93.915
48
SAIOTE Silvia
93.050
49
SJOEBERG Lina
92.735
50
BLEKKINK Carlijn
92.435
51
PODESTA Delfina
90.635
52
GALLI Marianela
89.520
53
GHONEM Noureen
84.400
54
ZHU Shouli
81.655
55
IDRISS Zahra
78.925
56
GOMES Camilla
71.995
57
PAVLOVA Yana
66.650
58
MICHELINI Costanza
62.320
59
DUNDAS Bronte
57.895
60
FUENTES Lyndsay
55.630
61
HARCHONAK Hanna
55.100
62
CHAVEZ Samantha
52.520
63
ISMAIL Ashrakat
51.875
64
KOCHESOK Susana
40.700
65
IVANOVA Anastasiia
20.700
66
KUNDIUS Irina
19.690
GOLOVINA Luba
DNF
SAINZ Cristina
DNS

 Author| Post time: 17-11-2017 10:35
| Show all posts
Women's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZHONG Xingping
LIU Lingling
ZHU Xueying
ZHU Shouli
314.505
2
PIATRENIA Tatsiana
HARCHONAK Hanna
MAKHARYNSKAYA Maryia
KHATSIAN Anhelina
309.960
3
KISHI Ayano
MORI Hikaru
TAKAGI Yumi
NAKURA Saori
308.240
4
DRISCOLL Katherine
GALLAGHER Laura
SONGHURST Isabelle
308.095
5
SMITH Samantha
DUNDAS Bronte
METHOT Sophiane
MILETTE Sarah
302.480
6
AHSINGER Nicole
PIONTEK Hally
STEVENS Jessica
WEBSTER Cheyenne Sarah
301.060
7
WATTS Abbie
KIERATH Eva
ARTHUR Claire
WARD Kira
299.650
8
RENTE Ana
SAIOTE Silvia
MARTINS Beatriz
CARVALHO Mariana
299.620
9
KLIUCHNYK Diana
TUVAKBAIEVA Diana
MALKOVA Svitlana
IVANOVA Anastasiia
295.380
10
GOMES Camilla
LIMA Daienne
GOMES Alice
SAMPAIO Lorrane
293.055
11
COLOMBO Mara
GALLI Marianela
PODESTA Delfina
274.070
12
NAVARRO LOZA Dafne
FLORES Melissa
CHAVEZ Samantha
FUENTES Lyndsay
248.690
13
ISMAIL Ashrakat
GHONEM Noureen
IDRISS Zahra
215.200
14
KOCHESOK Susana
KORNETSKAYA Anna
PAVLOVA Yana
KUNDIUS Irina
209.525

 Author| Post time: 17-11-2017 10:45
| Show all posts
Men's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SHLYAKIN Maxim
76.400
2
NOSKOV Grigorii
76.000
3
AFANASEV Vadim
75.900
4
ZHANG Kuo
75.700
5
MANIN Mikhail
74.000
6
STEFFENSEN Rasmus
73.800
7
WILLERTON Kristof
73.100
8
WESCH Anders
73.100
9
ZHANG Weiwei
72.900
10
ZHANG Luo
72.800
11
BROWNE Elliott
72.700
12
NACEY Austin
71.900
13
TOWNLEY Greg
71.600
14
MULHALL Kallum
71.300
15
MATTHIESEN Adam
71.000
16
MENG Wenchao
70.800
17
ROMAKHOV Alexandr
70.100
18
RENKERT Alexander
69.200
19
SCHWAIGER Jonathon
68.900
20
KRZYNEFSKI Brandon
68.800
21
SHAKHOV Oleksandr
68.200
22
FOURNEX Theo
67.500
23
AZIAR Redouane
67.400
24
IMAMOV Zukhriddin
66.300
25
SOERENSEN Rasmus
66.300
26
YUSSUPOV Rustam
65.900
27
LEHMER Emilio
65.800
28
VOITIV Vitalii
63.900
29
SUGIURA Shotaro
62.700
30
SVIATYNCHUK Valentyn
62.600
31
ANNAG Abdennour
62.600
32
KIZAWA Genta
62.400
33
DRARENI Omar
61.800
34
SUGIURA Jumpei
59.300
35
SARAIVA Joao
49.600

 Author| Post time: 17-11-2017 10:48
| Show all posts
Men's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MANIN Mikhail
SHLYAKIN Maxim
NOSKOV Grigorii
AFANASEV Vadim
228.300
2
ZHANG Luo
ZHANG Kuo
ZHANG Weiwei
MENG Wenchao
222.000
3
TOWNLEY Greg
WILLERTON Kristof
BROWNE Elliott
MULHALL Kallum
219.500
4
MATTHIESEN Adam
WESCH Anders
SOERENSEN Rasmus
STEFFENSEN Rasmus
217.900
5
RENKERT Alexander
KRZYNEFSKI Brandon
NACEY Austin
LEHMER Emilio
209.900
6
IMAMOV Zukhriddin
ROMAKHOV Alexandr
YUSSUPOV Rustam
202.300
7
SHAKHOV Oleksandr
SVIATYNCHUK Valentyn
VOITIV Vitalii
194.700
8
SUGIURA Shotaro
SUGIURA Jumpei
KIZAWA Genta
184.400

 Author| Post time: 17-11-2017 11:06
| Show all posts
Men's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZALOMIN Mikhail
76.200
2
PEREZ Daniel
74.300
3
ODINTSOV Aleksandr
74.300
4
MAKARSKII Vasilii
73.800
5
CLARKE Dominic
73.100
6
NACEY Austin
72.900
7
ADORNO Lucas
72.800
8
GLADENKOV Andrei
72.400
9
HOUSTON Andrew
72.300
10
SCHMIDT Daniel
72.100
11
DE SOUSA NUNES Andre
71.900
12
PETRIE Jack
71.400
13
GEENS Wannes
71.400
14
SCHWAIGER Jonathon
71.100
15
RHOADES Carter
71.000
16
HATFIELD Ryan
70.700
17
SAMPAIO ROMAO Tiago
70.700
18
GROWCOTT Kieran
70.500
19
RENKERT Alexander
70.100
20
ATKINS Benjamin
69.800
21
SPEAR Jarrod
69.700
22
CURY Federico
69.700
23
TLAKA Sebolai Offering
69.100
24
HAWKINS Matthew
69.000
25
NIELSEN Andreas
68.600
26
GEENS Joris
68.500
27
RASCHKE Sebastian
68.000
28
AQUINO Bernardo
67.900
29
ARMSTRONG Mark
67.600
30
SMITH Lachlan
67.500
31
SOENDERGAARD August
65.300
32
BERNARDEZ Alejandro
63.800
33
JOERGENSEN Mikkel
63.800
34
CARVALHO COSTA Diogo
62.100
35
BERRIDGE Daniel
60.000
36
AFONSO Luis
59.900
37
MARTIN Hugo
59.300
38
NODEN Reece
33.700
39
CLAUSEN Mads
33.700
MANJON AZCONA Carlos
DNF

 Author| Post time: 17-11-2017 11:28
| Show all posts
Men's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZALOMIN Mikhail
ODINTSOV Aleksandr
GLADENKOV Andrei
MAKARSKII Vasilii
224.900
2
SPEAR Jarrod
CLARKE Dominic
PETRIE Jack
HATFIELD Ryan
215.200
3
RENKERT Alexander
NACEY Austin
HAWKINS Matthew
RHOADES Carter
214.200
4
BERRIDGE Daniel
HOUSTON Andrew
ATKINS Benjamin
NODEN Reece
211.200
5
ADORNO Lucas
AQUINO Bernardo
CURY Federico
210.400
6
GEENS Joris
RASCHKE Sebastian
GEENS Wannes
207.900
7
SAMPAIO ROMAO Tiago
DE SOUSA NUNES Andre
CARVALHO COSTA Diogo
AFONSO Luis
205.700
8
JOERGENSEN Mikkel
SOENDERGAARD August
NIELSEN Andreas
CLAUSEN Mads
200.200
9
PEREZ Daniel
BERNARDEZ Alejandro
MANJON AZCONA Carlos
MARTIN Hugo
197.400

 Author| Post time: 17-11-2017 12:26
| Show all posts
Women's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams (maximum 1 Team per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZHONG Xingping
ZHU Xueying
91.600
2
MORI Hikaru
TAKAGI Yumi
89.150
3
PIATRENIA Tatsiana
MAKHARYNSKAYA Maryia
88.100
4
VORONINA Victoria
PAVLOVA Yana
87.600
5
RENTE Ana
MARTINS Beatriz
86.950
6
JURBERT Marine
LABROUSSE Lea
86.400
7
MAKSHTAROVA Sviatlana
ZEMLIANAIA Veronika
86.350
8
METHOT Sophiane
MILETTE Sarah
86.300
9
SCHMIDT Rachel
KENNEDY Alexa
85.300
10
LIU Lingling
ZHU Shouli
85.100
11
KOCHESOK Susana
KORNETSKAYA Anna
83.400
12
SAMPSON Lauren
WATTS Abbie
82.850
13
BLEKKINK Carlijn
WIEBERING Pascaline
82.600
14
NAVARRO LOZA Dafne
FLORES Melissa
82.200
15
PIONTEK Hally
STEVENS Jessica
82.000
16
COLOMBO Mara
GALLI Marianela
81.600
17
MALKOVA Svitlana
IVANOVA Anastasiia
79.200
18
KLIUCHNYK Diana
TUVAKBAIEVA Diana
76.100
19
SAIOTE Silvia
MARTINS Ines
75.950
20
GOMES Camilla
SAMPAIO Lorrane
73.650
21
AHSINGER Nicole
WEBSTER Cheyenne Sarah
64.200
22
KIERATH Eva
WARD Kira
54.650
23
CHAVEZ Samantha
FUENTES Lyndsay
47.700
24
ISMAIL Ashrakat
GHONEM Noureen
28.000
SMITH Samantha
TAM Rachel
DNS

 Author| Post time: 17-11-2017 13:08
| Show all posts
Men's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams (maximum 1 Team per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HANCHAROU Uladzislau
RABTSAU Aleh
94.200
2
ITO Masaki
MUNETOMO Ginga
93.850
3
USHAKOV Dmitrii
YUDIN Andrey
92.900
4
STRONG Luke
BAILEY Nathan
92.700
5
ZHUK Artsiom
ILYINYKH Mikita
92.400
6
GANCHINHO Diogo
ABREU Diogo
91.900
7
MELNIK Mikhail
AZARIAN Sergei
91.850
8
KISHI Daiki
SAKAI Ryosuke
91.050
9
MARTINY Sebastien
MORANTE Allan
90.000
10
PENNY Jack
RUTHERFORD Blake
89.250
11
JAWORSKI Lukasz
ZAKRZEWSKI Artur
88.450
12
GAUDRY Blake
CLARKE Dominic
87.200
13
KJAER Benjamin
CHEUNG Lucas
85.800
14
LACHAVANNE Sebastien
PROGIN Simon
85.100
15
CANNONE Flavio
ALOI Dario
84.700
16
PROSTOROV Mykola
SOBAKAR Dmytro
83.550
17
MARTIN Jorge
VEGA David
81.450
18
GRAPSAS Konstantinos
GRAPSAS Marios
80.150
19
LIU Changxin
ZHOU Jie
76.800
20
NORDFORS Jonas
AABERG Maans
74.350
21
PONCE Jaime
TORRAS Marc
71.900
22
SHERIF Seif
HASSAN Mohab
65.600
23
GLUCKSTEIN Jeffrey
SHOSTAK Aliaksei
65.350
24
CEBALLOS Esaul
LORIA Luis
64.400
25
TU Xiao
DONG Dong
63.200
26
GESUELLI Cody
ROWLEY Isaac
62.750
27
OLIMJONOV Mokhirbek
USMONOV Samirbek
61.950
28
FAROUX Josuah
BOUATTOU Alan
60.450
29
LOPES Tiago
FERREIRA Pedro
60.250
30
ADORNO Lucas
CURY Federico
60.250
31
TEMIRGALIYEV Yerkebulan
TUSSUPOV Daniyar
56.800
32
GRISHUNIN Ilya
PIUNOV Oleg
46.900
33
ALIYEV Pirmammad
MUSSABAYEV Danil
43.700
34
LOZANO Amado
CHAVEZ Ivan
38.850
35
KOUTAVAS Apostolos
SAVVIDIS Nikolaos
14.950

 Author| Post time: 17-11-2017 13:12
| Show all posts
Women's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TROIANOVA Polina
69.900
2
ZOONEKYND Bianca
69.300
3
PIONTEK Hally
69.100
4
WAY Kirsty
68.700
5
KENNEDY Alexa
68.600
6
SADKOVA Dana
68.400
7
SJOEBERG Lina
68.400
8
THOMAS Braida
68.300
9
MILLER-BURKO Jordyn
68.100
10
DIBB Bronwyn
67.800
11
HOWARD Paige
67.800
12
WARD Kira
67.700
13
LEWIS Amy
67.300
14
BEATTIE Kim
67.000
15
WILLIAMS Phoebe
66.900
16
PENG Beatriz
66.100
17
COLOMBO Mara
65.900
18
DUFOUR Karine
65.700
19
KHRISTENKO Alina
65.700
20
GRIEVE Danielle
65.000
21
BRAS Mafalda
64.600
22
WILLIAMSON Bethany
64.400
23
ZHIGALOVA Ekaterina
63.700
24
GALLI Marianela
62.100
25
SOUSA Sara
61.300
26
CALZETTI Lucia
61.200
27
VAN NATTA Tristan
56.100
28
IDRISS Zahra
55.400
29
MARTINS Ines
34.400

 Author| Post time: 17-11-2017 13:15
| Show all posts
Women's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th and 5th Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZHIGALOVA Ekaterina
TROIANOVA Polina
KHRISTENKO Alina
SADKOVA Dana
204.000
2
THOMAS Braida
WARD Kira
LEWIS Amy
203.300
3
WILLIAMS Phoebe
WAY Kirsty
WILLIAMSON Bethany
BEATTIE Kim
202.600
4
DUFOUR Karine
MILLER-BURKO Jordyn
GRIEVE Danielle
198.800
5
SOUSA Sara
BRAS Mafalda
MARTINS Ines
PENG Beatriz
196.600
6
VAN NATTA Tristan
PIONTEK Hally
HOWARD Paige
193.000
7
COLOMBO Mara
GALLI Marianela
CALZETTI Lucia
189.200

 Author| Post time: 17-11-2017 14:56
| Show all posts
Women's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

China
CHEN Ling
CHEN Lingxi
JIA Fangfang

103.400

Great Britain
TAITE Yasmin
DAVIES Rachel
COLEBECK Lucie

99.900

France
LAMPERIM Lauriane
DELOGE Marie
CALLON Lea

99.100

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BRAVO Hope
THEVENOT Rachel
FLOISAND Eliza
97.300
5
SILICHEVA Irina
PARAKHINA Natalia
KOROBEINIKOVA Anna
91.000

 Author| Post time: 17-11-2017 15:07
| Show all posts
Men's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
MAKARSKII Vasilii
ODINTSOV Aleksandr
ZALOMIN Mikhail

114.600

United States
RHOADES Carter
NACEY Austin
RENKERT Alexander

109.900

Australia
PETRIE Jack
CLARKE Dominic
HATFIELD Ryan

107.600

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AQUINO Bernardo
CURY Federico
ADORNO Lucas
107.400
5
HOUSTON Andrew
BERRIDGE Daniel
ATKINS Benjamin
107.300

 Author| Post time: 17-11-2017 15:29
| Show all posts
Women's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

China
ZHONG Xingping
ZHU Xueying
LIU Lingling

167.495

Belarus
HARCHONAK Hanna
PIATRENIA Tatsiana
MAKHARYNSKAYA Maryia

166.125

Great Britain
GALLAGHER Laura
SONGHURST Isabelle
DRISCOLL Katherine

163.810

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TAKAGI Yumi
MORI Hikaru
KISHI Ayano
163.295
5
SMITH Samantha
MILETTE Sarah
METHOT Sophiane
159.650

 Author| Post time: 17-11-2017 15:32
| Show all posts
Men's Team Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

China
DONG Dong
TU Xiao
GAO Lei

181.920

Russia
AZARIAN Sergei
YUDIN Andrey
USHAKOV Dmitrii

181.625

Japan
KISHI Daiki
MUNETOMO Ginga
ITO Masaki

177.440

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HANCHAROU Uladzislau
RABTSAU Aleh
ZHUK Artsiom
137.240
5
FERREIRA Pedro
GANCHINHO Diogo
ABREU Diogo
125.820

 Author| Post time: 17-11-2017 15:42
| Show all posts
Women's Team Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
SADKOVA Dana
KHRISTENKO Alina
TROIANOVA Polina

104.900

Great Britain
BEATTIE Kim
WILLIAMS Phoebe
WAY Kirsty

102.200

Portugal
PENG Beatriz
BRAS Mafalda
MARTINS Ines

101.100

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEWIS Amy
WARD Kira
THOMAS Braida
99.800
5
GRIEVE Danielle
DUFOUR Karine
MILLER-BURKO Jordyn
98.900

 Author| Post time: 17-11-2017 15:44
| Show all posts
Men's Team Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

Great Britain
TOWNLEY Greg
BROWNE Elliott
WILLERTON Kristof

112.500

China
ZHANG Luo
MENG Wenchao
ZHANG Kuo

111.300

Denmark
MATTHIESEN Adam
STEFFENSEN Rasmus
WESCH Anders

101.500

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RENKERT Alexander
KRZYNEFSKI Brandon
NACEY Austin
100.100
5
NOSKOV Grigorii
AFANASEV Vadim
SHLYAKIN Maxim
99.500

 Author| Post time: 17-11-2017 15:46
| Show all posts
Women's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

JIA Fangfang
72.300

KOROBEINIKOVA Anna
72.100

COLEBECK Lucie
71.500

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PINTO Raquel
67.400
5
CALLON Lea
66.300
6
PEETERS Tachina
66.000
7
CHEN Ling
62.800
PARAKHINA Natalia
DNS

 Author| Post time: 17-11-2017 15:48
| Show all posts
Men's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

ZALOMIN Mikhail
78.800

NACEY Austin
78.300

ODINTSOV Aleksandr
76.900

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PEREZ Daniel
74.700
5
SCHMIDT Daniel
72.800
6
ADORNO Lucas
69.800
7
HOUSTON Andrew
56.600
8
CLARKE Dominic
55.700

 Author| Post time: 17-11-2017 15:52
| Show all posts
Women's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

China
ZHONG Xingping
ZHU Xueying

50.200

Japan
MORI Hikaru
TAKAGI Yumi

48.600

Belarus
PIATRENIA Tatsiana
MAKHARYNSKAYA Maryia

47.600

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RENTE Ana
MARTINS Beatriz
47.100
5
METHOT Sophiane
MILETTE Sarah
46.900
6
VORONINA Victoria
PAVLOVA Yana
46.750
7
MAKSHTAROVA Sviatlana
ZEMLIANAIA Veronika
23.450
8
JURBERT Marine
LABROUSSE Lea
5.500

 Author| Post time: 17-11-2017 16:09
| Show all posts
Men's Synchronized Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

Belarus
HANCHAROU Uladzislau
RABTSAU Aleh

52.800

Great Britain
STRONG Luke
BAILEY Nathan

52.250

Russia
USHAKOV Dmitrii
YUDIN Andrey

51.700

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MARTINY Sebastien
MORANTE Allan
50.650
5
GANCHINHO Diogo
ABREU Diogo
50.050
6
ITO Masaki
MUNETOMO Ginga
49.300
7
JAWORSKI Lukasz
ZAKRZEWSKI Artur
24.350
8
PENNY Jack
RUTHERFORD Blake
15.400

 Author| Post time: 17-11-2017 16:52
| Show all posts
Men's Individual Trampoline
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
USHAKOV Dmitrii
61.815
2
GAO Lei
61.620
3
HANCHAROU Uladzislau
61.555
4
DONG Dong
61.140
5
ITO Masaki
60.505
6
AZARIAN Sergei
60.410
7
TU Xiao
60.385
8
MORANTE Allan
60.055
9
RABTSAU Aleh
59.785
10
KISHI Daiki
59.510
11
MUNETOMO Ginga
59.260
12
BABAYAN Amiran
59.085
13
MUSSABAYEV Danil
58.640
14
RUTHERFORD Blake
58.530
15
ALIYEV Pirmammad
58.270
16
GANCHINHO Diogo
58.210
17
FERREIRA Pedro
57.440
18
ABREU Diogo
56.870
19
SHOSTAK Aliaksei
31.290
20
SCHMIDT Dylan
31.050
21
ZHUK Artsiom
12.850
22
BAILEY Nathan
12.395
23
MARTINY Sebastien
12.170
24
STRONG Luke
6.680

 Author| Post time: 17-11-2017 17:17
| Show all posts
Women's Individual Trampoline
Semifinal Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes (maximum 2 Athletes per NOC) will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PIATRENIA Tatsiana
56.380
2
ZHONG Xingping
56.165
3
ZHU Xueying
56.050
4
MAKHARYNSKAYA Maryia
55.345
5
LABROUSSE Lea
55.135
6
JURBERT Marine
55.060
7
KISHI Ayano
54.760
8
METHOT Sophiane
54.720
9
MORI Hikaru
54.620
10
GALLAGHER Laura
54.420
11
RENTE Ana
54.290
12
SONGHURST Isabelle
54.230
13
PIONTEK Hally
54.035
14
KHATSIAN Anhelina
53.420
15
TAKAGI Yumi
53.410
16
SMITH Samantha
53.270
17
MAKSHTAROVA Sviatlana
53.125
18
KORNETSKAYA Anna
53.000
19
MARTINS Beatriz
52.890
20
DRISCOLL Katherine
41.490
21
LIU Lingling
38.095
22
KIERATH Eva
27.895
23
MALKOVA Svitlana
26.855
24
AHSINGER Nicole
16.975

 Author| Post time: 17-11-2017 17:41
| Show all posts
Women's Individual Double Mini Trampoline
Non-Olympic Event

Final Results

ZOONEKYND Bianca
68.900

TROIANOVA Polina
67.800

SJOEBERG Lina
67.200

Rank
Athletes
Nation
Result
4
THOMAS Braida
67.000
5
PIONTEK Hally
63.700
6
WAY Kirsty
62.500
7
SADKOVA Dana
56.500
8
KENNEDY Alexa
33.100

 Author| Post time: 17-11-2017 17:42
| Show all posts
Men's Individual Tumbling
Non-Olympic Event

Final Results

ZHANG Kuo
76.800

WESCH Anders
75.500

BROWNE Elliott
75.500

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STEFFENSEN Rasmus
75.300
5
WILLERTON Kristof
74.700
6
SHLYAKIN Maxim
73.200
7
NOSKOV Grigorii
72.500
8
ZHANG Weiwei
70.100

 Author| Post time: 17-11-2017 17:45
| Show all posts
Women's Individual Trampoline
Final Results

PIATRENIA Tatsiana
56.075

KISHI Ayano
55.740

METHOT Sophiane
55.490

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LABROUSSE Lea
54.865
5
MAKHARYNSKAYA Maryia
54.780
6
ZHONG Xingping
54.645
7
JURBERT Marine
54.605
8
ZHU Xueying
22.950

 Author| Post time: 17-11-2017 17:47
| Show all posts
Men's Individual Trampoline
Final Results

GAO Lei
62.280

USHAKOV Dmitrii
62.005

DONG Dong
61.540

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MORANTE Allan
61.525
5
AZARIAN Sergei
59.875
6
HANCHAROU Uladzislau
54.705
7
RABTSAU Aleh
37.970
8
ITO Masaki
24.800

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-7-2020 05:48 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list