|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Cross-Country Skiing at the Winter Olympic Games 2018

[Copy link]
Post time: 2-11-2017 19:34
| Show all posts |Read mode
Cross-Country Skiing at the Winter Olympic Games 2018

PyeongChang (KOR) - 10 February 2018 - 25 February 2018




Official Schedule
Korea Standard Time (GMT +9)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, February 10th
16:15 Women's 7.5km+7.5km Skiathlon


Sunday, February 11th
15:15 Men's 15km+15km Skiathlon


Tuesday, February 13th
17:30 Women's Sprint Classical Qualification
18:15 Men's Sprint Classical Qualification
20:00 Women's Sprint Classical Quarterfinals
20:27 Men's Sprint Classical Quarterfinals
20:57 Women's Sprint Classical Semifinals
21:10 Men's Sprint Classical Semifinals
21:24 Men's Sprint Classical Final
21:37 Women's Sprint Classical Final


Thursday, February 15th
15:30 Women's 10km Freestyle


Friday, February 16th
15:00 Men's 15km Freestyle


Saturday, February 17th
18:30 Women's 4x5km Team Relay


Sunday, February 18th
15:15 Men's 4x10km Team Relay


Wednesday, February 21st
17:00 Men's Team Sprint Freestyle Qualification
17:00 Women's Team Sprint Freestyle Qualification
19:00 Men's Team Sprint Freestyle Finals
19:00 Women's Team Sprint Freestyle Finals


Saturday, February 24th
13:30 Men's 50km Mass Start Classical


Sunday, February 25th
15:15 Women's 30km Mass Start Classical
 Author| Post time: 2-11-2017 19:36
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Norway
7
4
3
14
2
Sweden
2
3
1
6
3
Finland
1
1
2
4
4
Switzerland
1
0
0
1
4
United States
1
0
0
1
6
Olympic Athle. f. R.
0
3
5
8
7
Italy
0
1
0
1
8
France
0
0
2
2
Total
Road
to Beijing 2022
12
12
13
37


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Norway
7
4
3
14
2
Sweden
2
3
1
6
3
Finland
1
1
2
4
4
Switzerland
1
0
0
1
4
United States
1
0
0
1
6
Olympic Athle. f. R.
0
3
5
8
7
Italy
0
1
0
1
8
France
0
0
2
2
Total
Road
to Beijing 2022
12
12
13
37

 Author| Post time: 10-2-2018 10:01
| Show all posts
Women's 7.5km+7.5km Skiathlon
Final Results

KALLA Charlotte
40:44.9

BJOERGEN Marit
40:52.7

PARMAKOSKI Krista
40:55.0

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ANDERSSON Ebba
40:55.8
5
DIGGINS Jessica
40:59.6
6
VON SIEBENTHAL Nathalie
41:02.5
7
STADLOBER Teresa
41:11.5
8
NEPRYAEVA Natalia
41:17.9
9
WENG Heidi
41:25.6
10
NILSSON Stina
41:33.8
11
OESTBERG Ingvild Flugstad
41:43.2
12
SEDOVA Anastasia
41:57.7
13
FAIVRE PICON Anouk
42:03.8
14
ISHIDA Masako
42:04.1
15
HAGA Ragnhild
42:07.6
16
NISKANEN Kerttu
42:15.2
17
KOWALCZYK Justyna
42:30.8
18
BELORUKOVA Yulia
42:51.0
19
MONONEN Laura
42:53.0
20
CARL Victoria
42:54.4
21
ZHAMBALOVA Alisa
42:59.1
22
HENNIG Katharina
43:00.2
23
JEAN Aurore
43:00.8
24
MATINTALO Johanna
43:02.4
25
BOEHLER Stefanie
43:02.6
26
BROCARD Elisa
43:17.6
27
FAEHNDRICH Nadine
43:50.4
28
NOVAKOVA Petra
43:55.6
29
THOMAS HUGUE Coraline
43:56.2
30
JASKOWIEC Sylwia
43:56.3
31
MARCISZ Ewelina
43:56.7
32
HAAG Anna
44:01.8
33
BROWNE Cendrine
44:01.9
34
PATTERSON Caitlin
44:14.9
35
PELLEGRINI Sara
44:16.3
36
SHEVCHENKO Anna
44:25.1
37
COMARELLA Anna
44:25.9
38
BEROUSKOVA Katerina
44:32.7
39
JEZERSEK Barbara
44:39.3
40
RANDALL Kikkan
44:47.2
41
GALEWICZ Martyna
44:51.3
42
TIKHONOVA Yulia
44:57.1
43
HAVLICKOVA Barbora
45:12.1
44
NISHIKAWA Emily
45:16.6
45
ANTYPENKO Tetiana
45:31.2
46
SERONOSOVA Polina
45:34.9
47
HYNCICOVA Petra
45:42.4
48
COMEAU Anne-Marie
45:42.8
49
DEBERTOLIS Ilaria
45:44.6
50
YEATON Jessica
45:44.8
51
LI Xin
46:01.9
52
BEATTY Dahria
46:17.3
53
ANTSYBOR Maryna
46:18.2
54
KOLOMINA Yelena
46:28.5
55
CHI Chunxue
46:39.0
56
MANNIMA Tatjana
46:41.7
57
LEE Chaewon
46:44.5
58
BRENNAN Rosie
47:36.0
59
SLABANJA Manca
47:57.8
60
TAYLOR Annika
48:09.1
TYULENEVA Valeriya
DNF
FESSEL Nicole
DNS

 Author| Post time: 11-2-2018 10:14
| Show all posts
Men's 15km+15km Skiathlon
Final Results

KRUEGER Simen Hegstad
1:16:20.0

SUNDBY Martin Johnsrud
1:16:28.0

HOLUND Hans Christer
1:16:29.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SPITSOV Denis
1:16:32.7
5
MANIFICAT Maurice
1:16:34.2
6
COLOGNA Dario
1:16:45.1
7
MUSGRAVE Andrew
1:16:45.7
8
HARVEY Alex
1:16:53.4
9
JAKS Martin
1:16:53.8
10
KLAEBO Johannes Hoesflot
1:17:03.4
11
BING Thomas
1:17:03.7
12
HELLNER Marcus
1:17:04.8
13
PARISSE Clement
1:17:08.6
14
RICKARDSSON Daniel
1:17:12.2
15
LAPIERRE Jules
1:17:19.1
16
BOEGL Lucas
1:17:19.9
17
BURMAN Jens
1:17:23.9
18
PATTERSON Scott
1:17:27.5
19
NISKANEN Iivo
1:17:34.2
20
DE FABIANI Francesco
1:17:54.9
21
HEIKKINEN Matti
1:17:55.9
22
DOBLER Jonas
1:17:56.6
23
VITSENKO Alexey
1:18:02.2
24
PEPENE Paul Constantin
1:18:20.4
25
YOSHIDA Keishin
1:18:23.0
26
SALVADORI Giandomenico
1:18:36.9
27
HAUKE Max
1:18:44.6
28
GAILLARD Jean Marc
1:18:48.5
29
MELNICHENKO Andrey
1:18:50.5
30
LARKOV Andrey
1:18:50.6
31
PRALONG Candide
1:19:15.6
32
TAMMJARV Karel
1:19:25.2
33
LEHTONEN Lari
1:19:26.6
34
PUKHKALO Vitaliy
1:19:46.7
35
KATZ Andreas
1:19:49.2
36
KERSHAW Devon
1:19:55.3
37
NOECKLER Dietmar
1:19:55.5
38
KNOP Petr
1:20:12.1
39
BAUMANN Jonas
1:20:13.4
40
LIVERS Toni
1:20:13.4
41
HYVARINEN Perttu
1:20:28.5
42
BJORNSEN Erik
1:20:54.7
43
VELICHKO Yevgeniy
1:21:03.9
44
SEMENOV Michail
1:21:12.0
45
KILLICK Graeme
1:21:39.6
46
ESTEVE ALTIMIRAS Irineu
1:21:47.7
47
VEERPALU Andreas
1:22:11.4
48
RIGONI Sergio
1:22:54.9
49
ROJO Imanol
1:23:06.5
50
ASTAPENKA Yury
1:23:12.5
51
CALDWELL Patrick
1:23:18.1
52
BURY Dominik
1:23:20.3
53
CRNKOVIC Kresimir
1:23:26.9
54
HOFFMAN Noah
1:23:28.7
55
RAZYM Ales
1:23:33.8
56
EINARSSON Snorri Eythor
1:23:33.9
57
SMITH Callum
1:23:49.9
58
WATSON Callum
1:25:15.4
59
VOEGELI Martin
1:26:08.2
60
WESTGAARD Thomas Hjalmar
1:32:34.2
KRASOVSKYI Oleksii
LAP
JOHNSGAARD Knute
LAP
WANG Qiang
LAP
KIM Eunho
LAP
STROLIA Mantas
DNF
DADIC Edi
DNF
DOLIDOVICH Sergei
DNF
HALFVARSSON Calle
DNF

 Author| Post time: 13-2-2018 10:04
| Show all posts
Women's Sprint Classical
Qualification Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NILSSON Stina
3:08.74
2
FALLA Maiken Caspersen
3:09.13
3
PARMAKOSKI Krista
3:12.30
4
FALK Hanna
3:12.54
5
VISNAR Katja
3:15.24
6
NEPRYAEVA Natalia
3:15.65
7
DIGGINS Jessica
3:15.76
8
INGEMARSDOTTER Ida
3:16.06
9
BJORNSEN Sadie
3:16.12
10
WENG Heidi
3:16.28
11
LAMPIC Anamarija
3:16.57
12
CALDWELL Sophie
3:17.06
13
OESTBERG Ingvild Flugstad
3:17.35
14
DYVIK Anna
3:17.99
15
BELORUKOVA Yulia
3:18.26
16
RINGWALD Sandra
3:18.43
17
HARSEM Kathrine Rolsted
3:18.48
18
VUERICH Gaia
3:19.01
19
MATINTALO Johanna
3:19.04
20
FAEHNDRICH Nadine
3:19.42
21
VAN DER GRAAFF Laurien
3:19.62
22
KOWALCZYK Justyna
3:20.00
23
BEROUSKOVA Katerina
3:20.09
24
NISKANEN Kerttu
3:20.48
25
HENNIG Katharina
3:22.64
26
SCHICHO Elisabeth
3:23.26
27
SHEVCHENKO Anna
3:23.27
28
SCARDONI Lucia
3:23.32
29
CEBASEK Alenka
3:23.38
30
SAARINEN Aino-Kaisa
3:24.02
31
PROCHAZKOVA Alena
3:24.61
32
LAURENT Greta
3:25.54
33
SARGENT Ida
3:25.80
34
NISHIKAWA Emily
3:26.75
35
TIKHONOVA Yulia
3:27.19
36
KOLB Hanna
3:27.84
37
JASKOWIEC Sylwia
3:27.94
38
MARCISZ Ewelina
3:28.11
39
MANNIMA Tatjana
3:28.57
40
KIRILLOVA Anastasia
3:28.98
41
SERONOSOVA Polina
3:29.44
42
BEATTY Dahria
3:29.77
43
GROHOVA Karolina
3:30.91
44
ZHAMBALOVA Alisa
3:31.53
45
HYNCICOVA Petra
3:32.03
46
JEAN Aurore
3:32.45
47
KAMINSKAYA Valiantsina
3:32.80
48
YEATON Jessica
3:33.01
49
LI Xin
3:33.61
50
UNTERWEGER Lisa
3:34.29
51
BROWNE Cendrine
3:34.30
52
RAZINGER Nika
3:35.11
53
KLEMENTOVA Barbora
3:38.00
54
ANTYPENKO Tetiana
3:38.56
55
KOLOMINA Yelena
3:39.22
56
ANTSYBOR Maryna
3:40.17
57
CHI Chunxue
3:42.70
58
WATSON Aimee
3:44.87
59
PETITJEAN Mathilde-Amivi
3:45.93
60
TYULENEVA Valeriya
3:47.27
61
LORINCZ Timea
3:48.84
62
EIDUKA Patricija
3:49.70
63
WRIGHT Casey
3:49.80
64
MALEC Vedrana
3:54.76
65
SKENDER Gabrijela
3:56.23
66
GRIGOROVA Antoniya
3:59.77
67
JU Hyeri
4:11.92
68
BEYRAMI BAHER Samaneh
4:47.91

 Author| Post time: 13-2-2018 10:49
| Show all posts
Men's Sprint Classical
Qualification Results
The Top 30 Athletes will qualify for the Quarterfinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAKOLA Ristomatti
3:08.54
2
KLAEBO Johannes Hoesflot
3:08.73
3
BOLSHUNOV Alexander
3:10.20
4
RASTELLI Maicol
3:11.32
5
PETERSON Teodor
3:11.55
6
PANZHINSKIY Alexander
3:11.63
7
SVENSSON Oskar
3:12.02
8
THORN Viktor
3:12.19
9
PELLEGRINO Federico
3:13.18
10
HALFVARSSON Calle
3:13.27
11
GOLBERG Paal
3:13.71
12
IVERSEN Emil
3:14.36
13
POLTORANIN Alexey
3:14.43
14
VITSENKO Alexey
3:14.56
15
KILP Marko
3:15.05
16
EISENLAUER Sebastian
3:15.06
17
HEDIGER Jovian
3:15.86
18
BRANDSDAL Eirik
3:15.95
19
HAMILTON Simeon
3:16.13
20
GROS Baptiste
3:16.27
21
NISKANEN Iivo
3:16.37
22
BING Thomas
3:16.66
23
VUORINEN Lauri
3:16.69
24
JYLHAE Martti
3:16.79
25
MLYNAR Peter
3:16.82
26
VALJAS Len
3:17.11
27
VORANAU Aliaksandr
3:17.12
28
BURY Kamil
3:17.15
29
JOUVE Richard
3:17.69
30
BJORNSEN Erik
3:17.69
31
RANKEL Raido
3:17.88
32
SIMENC Miha
3:17.95
32
HARVEY Alex
3:17.95
34
CHANAVAT Lucas
3:18.46
35
COCKNEY Jesse
3:18.54
35
BALDAUF Dominik
3:18.54
37
NEWELL Andrew
3:19.36
38
SUN Qinghai
3:19.37
39
STAREGA Maciej
3:19.42
40
SCHNIDER Ueli
3:19.47
41
BERTOLINA Mirco
3:20.07
42
ZELGER Stefan
3:20.18
43
HANNEMAN Logan
3:20.74
44
RAZYM Ales
3:21.05
45
VAICIULIS Modestas
3:21.10
46
YOUNG Andrew
3:21.50
47
LAMPIC Janez
3:22.03
48
CIOANCA Alin Florin
3:22.22
49
MELNICHENKO Andrey
3:22.27
50
KIM Magnus
3:22.36
51
KAESER Erwan
3:22.48
52
VOLOTKA Denis
3:22.52
53
TAMMJARV Karel
3:22.68
54
STADLOBER Luis
3:23.01
55
KENNEDY Russell
3:23.37
56
PEDERSEN Isak Stianson
3:24.57
57
SEGEC Andrej
3:24.84
58
CHANLOUNG Mark
3:26.12
59
RYPL Miroslav
3:27.46
60
TSINZOV Veselin
3:28.19
61
NOVAK Michal
3:28.33
62
SULEK Miroslav
3:28.74
63
WESTGAARD Thomas Hjalmar
3:29.61
64
BIKSE Indulis
3:30.53
65
STROLIA Mantas
3:31.11
66
BELLINGHAM Phillip
3:31.54
67
WANG Qiang
3:31.56
68
KONYA Adam
3:31.84
69
CHUCHUGANOV Yordan
3:32.62
70
DADIC Edi
3:33.17
71
KRASOVSKYI Oleksii
3:33.40
72
DURSUN Hamza
3:36.53
73
MIKAYELYAN Mikayel
3:37.40
74
ORLYK Andrii
3:39.18
75
ANGELIS Apostolos
3:47.10
76
RASTIC Damir
3:50.65
77
SEYD Seyed Sattar
3:56.08
78
AYCICEK Omer
3:57.91
79
ZHARKYMBAEV Tariel
4:05.99
80
JADA Stavre
4:23.85

 Author| Post time: 13-2-2018 15:40
| Show all posts
Women's Sprint Classical
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal and the next 2 best unqualified Athletes between all Quarterfinals will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NILSSON Stina
3:10.90
2
PARMAKOSKI Krista
3:11.97
3
LAMPIC Anamarija
3:12.46
4
HARSEM Kathrine Rolsted
3:14.87
5
SAARINEN Aino-Kaisa
3:19.18
6
SHEVCHENKO Anna
3:23.56


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FALLA Maiken Caspersen
3:11.98
2
CALDWELL Sophie
3:12.39
3
INGEMARSDOTTER Ida
3:14.58
4
VISNAR Katja
3:20.49
5
SCARDONI Lucia
3:22.49
6
CEBASEK Alenka
3:30.87


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FALK Hanna
3:11.08
2
DIGGINS Jessica
3:11.24
3
RINGWALD Sandra
3:13.76
4
FAEHNDRICH Nadine
3:14.82
5
NISKANEN Kerttu
3:19.84
6
BEROUSKOVA Katerina
3:27.43


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BELORUKOVA Yulia
3:14.29
2
WENG Heidi
3:15.68
3
BJORNSEN Sadie
3:16.75
4
MATINTALO Johanna
3:16.92
5
VUERICH Gaia
3:21.65
6
SCHICHO Elisabeth
3:24.26


Quarterfinal 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NEPRYAEVA Natalia
3:11.78
2
VAN DER GRAAFF Laurien
3:12.15
3
DYVIK Anna
3:13.09
4
OESTBERG Ingvild Flugstad
3:14.87
5
KOWALCZYK Justyna
3:17.47
6
HENNIG Katharina
3:19.55

 Author| Post time: 13-2-2018 15:48
| Show all posts
Men's Sprint Classical
Quarterfinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Quarterfinal and the next 2 best unqualified Athletes between all Quarterfinals will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KLAEBO Johannes Hoesflot
3:11.09
2
PETERSON Teodor
3:12.23
3
JOUVE Richard
3:12.40
4
POLTORANIN Alexey
3:12.60
5
BJORNSEN Erik
3:12.72
6
RASTELLI Maicol
3:14.38


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PELLEGRINO Federico
3:10.55
2
GOLBERG Paal
3:11.07
3
HALFVARSSON Calle
3:11.95
4
KILP Marko
3:12.00
5
BRANDSDAL Eirik
3:18.25
6
BURY Kamil
3:25.79


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOLSHUNOV Alexander
3:08.45
2
HAKOLA Ristomatti
3:09.41
3
NISKANEN Iivo
3:12.20
4
HEDIGER Jovian
3:14.25
5
VORANAU Aliaksandr
3:14.95
6
THORN Viktor
3:17.33


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SVENSSON Oskar
3:08.77
2
IVERSEN Emil
3:10.21
3
VALJAS Len
3:10.87
4
PANZHINSKIY Alexander
3:11.15
5
MLYNAR Peter
3:15.77
6
EISENLAUER Sebastian
3:16.22


Quarterfinal 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JYLHAE Martti
3:17.46
2
GROS Baptiste
3:18.62
3
BING Thomas
3:18.64
4
HAMILTON Simeon
3:27.89
5
VITSENKO Alexey
3:30.72
6
VUORINEN Lauri
3:33.13

Post time: 14-2-2018 06:47
| Show all posts
Women's Sprint Classical
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal and the next 2 best unqualified Athletes between all Semifinals will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NILSSON Stina
3:10.52
2
FALLA Maiken Caspersen
3:10.55
3
FALK Hanna
3:11.14
4
CALDWELL Sophie
3:11.32
5
PARMAKOSKI Krista
3:12.04
6
DYVIK Anna
3:15.77


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BELORUKOVA Yulia
3:10.12
2
DIGGINS Jessica
3:10.72
3
NEPRYAEVA Natalia
3:10.72
4
LAMPIC Anamarija
3:13.95
5
VAN DER GRAAFF Laurien
3:15.65
6
WENG Heidi
3:16.22

Post time: 14-2-2018 06:50
| Show all posts
Men's Sprint Classical
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal and the next 2 best unqualified Athletes between all Semifinals will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KLAEBO Johannes Hoesflot
3:06.01
2
PELLEGRINO Federico
3:06.17
3
BOLSHUNOV Alexander
3:06.63
4
GOLBERG Paal
3:07.24
5
PETERSON Teodor
3:11.02
6
PANZHINSKIY Alexander
3:19.05


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HAKOLA Ristomatti
3:09.93
2
SVENSSON Oskar
3:10.61
3
VALJAS Len
3:13.91
4
IVERSEN Emil
3:14.09
5
JYLHAE Martti
3:14.93
6
GROS Baptiste
3:27.44

Post time: 14-2-2018 06:51
| Show all posts
Women's Sprint Classical
Final Results

NILSSON Stina
3:03.84

FALLA Maiken Caspersen
3:06.87

BELORUKOVA Yulia
3:07.21

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NEPRYAEVA Natalia
3:12.98
5
FALK Hanna
3:15.00
6
DIGGINS Jessica
3:15.07

Post time: 14-2-2018 06:53
| Show all posts
Men's Sprint Classical
Final Results

KLAEBO Johannes Hoesflot
3:05.75

PELLEGRINO Federico
3:07.09

BOLSHUNOV Alexander
3:07.11

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GOLBERG Paal
3:09.56
5
SVENSSON Oskar
3:13.48
6
HAKOLA Ristomatti
3:26.47

 Author| Post time: 15-2-2018 10:57
| Show all posts
Women's 10km Freestyle
Final Results

HAGA Ragnhild
25:00.5

KALLA Charlotte
25:20.8

BJOERGEN Marit
25:32.4
PARMAKOSKI Krista
25:32.4

Rank
Athletes
Nation
Result
5
DIGGINS Jessica
25:35.7
6
VON SIEBENTHAL Nathalie
25:50.3
7
OESTBERG Ingvild Flugstad
26:06.0
8
SEDOVA Anastasia
26:07.8
9
STADLOBER Teresa
26:16.1
10
NECHAEVSKAYA Anna
26:24.8
11
WENG Heidi
26:25.1
12
CEBASEK Alenka
26:30.1
13
ANDERSSON Ebba
26:32.9
14
THOMAS HUGUE Coraline
26:37.9
15
BJORNSEN Sadie
26:42.6
16
RANDALL Kikkan
26:50.4
17
ZHAMBALOVA Alisa
26:57.8
18
ISHIDA Masako
27:03.5
19
CARL Victoria
27:04.6
20
ROPONEN Riitta-Liisa
27:04.8
21
FALK Hanna
27:08.5
22
JEAN Aurore
27:12.6
23
MONONEN Laura
27:15.6
24
JASKOWIEC Sylwia
27:21.5
25
BOEHLER Stefanie
27:21.8
26
RINGWALD Sandra
27:24.7
27
LAMPIC Anamarija
27:26.4
28
NOVAKOVA Petra
27:33.8
29
BROCARD Elisa
27:34.8
30
STEPHEN Elizabeth
27:35.9
31
DEBERTOLIS Ilaria
27:41.2
32
NISHIKAWA Emily
27:41.5
33
JEZERSEK Barbara
27:42.5
34
INGEMARSDOTTER Ida
27:42.6
35
FAIVRE PICON Anouk
27:42.8
36
LI Xin
27:44.5
37
BEATTY Dahria
27:48.9
38
PELLEGRINI Sara
28:01.5
39
SCARDONI Lucia
28:04.1
40
TIKHONOVA Yulia
28:07.0
41
YEATON Jessica
28:09.6
42
MARCISZ Ewelina
28:10.0
43
BROWNE Cendrine
28:12.4
44
EIDUKA Patricija
28:13.6
45
BEROUSKOVA Katerina
28:14.4
46
ANTSYBOR Maryna
28:18.7
47
TYULENEVA Valeriya
28:20.7
48
SERONOSOVA Polina
28:22.8
49
HIERNICKEL Lydia
28:33.4
50
MANNIMA Tatjana
28:37.0
51
LEE Chaewon
28:37.5
52
ANTYPENKO Tetiana
28:38.2
53
LORINCZ Timea
28:40.9
54
SLABANJA Manca
28:47.3
55
CHI Chunxue
28:49.7
56
SHEVCHENKO Anna
28:56.9
57
CLAUDEL Delphine
28:58.9
58
PROCHAZKOVA Alena
28:59.5
59
HAVLICKOVA Barbora
29:00.7
60
HYNCICOVA Petra
29:09.9
61
SEEBACHER Anna Roswitha
29:11.2
62
COMEAU Anne-Marie
29:11.3
63
KOLOMINA Yelena
29:13.0
64
GALEWICZ Martyna
29:23.3
65
KARISIK-KOSARAC Tanja
29:24.3
66
GRIGOROVA Antoniya
29:32.8
67
UNTERWEGER Lisa
29:35.2
68
WATSON Aimee
29:41.4
69
RAZINGER Nika
29:45.5
70
KAMINSKAYA Valiantsina
30:01.6
71
MALEC Vedrana
30:20.3
72
GALSTYAN Katya
30:25.1
73
KAZNACENKO Marija
30:44.2
74
MOURAO Jaqueline
30:50.3
75
TAYLOR Annika
30:52.9
76
NTANOU Maria
31:04.1
77
SZOCS Emoke
31:04.6
78
JONSDOTTIR Elsa Gudrun
31:12.8
79
JU Hyeri
31:27.1
80
PASHKOVSKA Inga
31:34.9
81
WRIGHT Casey
31:56.3
82
CHANLOUNG Karen
32:30.2
83
PETITJEAN Mathilde-Amivi
32:35.2
84
CHINBAT Otgontsetseg
32:52.1
85
TODOROVSKA Viktorija
32:57.6
86
DUMAN Aysenur
33:06.4
87
DOMINGUEZ Maria Cecilia
34:16.1
88
BULATOVIC Marija
35:24.0
89
RI Yong Gum
36:40.4
90
SALCEDO Claudia
37:19.2

 Author| Post time: 16-2-2018 10:26
| Show all posts
Men's 15km Freestyle
Final Results

COLOGNA Dario
33:43.9

KRUEGER Simen Hegstad
34:02.2

SPITSOV Denis
34:06.9

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SUNDBY Martin Johnsrud
34:08.8
5
MANIFICAT Maurice
34:10.9
6
HOLUND Hans Christer
34:18.4
7
HARVEY Alex
34:19.4
8
HELLNER Marcus
34:22.6
9
HALFVARSSON Calle
34:44.5
10
HEIKKINEN Matti
34:45.4
11
RICKARDSSON Daniel
34:55.1
12
FURGER Roman
34:56.3
13
YOSHIDA Keishin
34:59.1
14
MELNICHENKO Andrey
35:02.1
15
BOEGL Lucas
35:04.7
16
JAKS Martin
35:05.2
17
BACKSCHEIDER Adrien
35:12.0
18
KROGH Finn Haagen
35:14.4
19
BURMAN Jens
35:15.7
20
LARKOV Andrey
35:25.1
21
PATTERSON Scott
35:28.0
22
TAMMJARV Karel
35:29.4
23
GAILLARD Jean Marc
35:35.2
24
KNOP Petr
35:35.5
25
KATZ Andreas
35:38.3
26
PARISSE Clement
35:39.0
27
ESTEVE ALTIMIRAS Irineu
35:40.7
28
MUSGRAVE Andrew
35:51.0
29
HAUKE Max
35:57.5
30
RAZYM Ales
35:59.0
31
LEHTONEN Lari
36:01.8
32
EISENLAUER Sebastian
36:03.8
33
BURY Dominik
36:11.1
34
LIVERS Toni
36:14.5
35
HYVARINEN Perttu
36:17.2
36
TSINZOV Veselin
36:17.3
37
PEPENE Paul Constantin
36:19.1
38
KILLICK Graeme
36:23.3
39
TRITSCHER Bernhard
36:24.7
40
SEMENOV Michail
36:25.8
41
BJORNSEN Erik
36:28.6
42
BALDAUF Dominik
36:31.2
43
CIOANCA Alin Florin
36:31.9
44
BERTOLINA Mirco
36:33.5
45
KIM Magnus
36:39.0
46
NOVAK Michal
36:42.4
47
CRNKOVIC Kresimir
36:44.7
48
HOFFMAN Noah
36:45.2
49
VITSENKO Alexey
36:46.4
50
PRALONG Candide
36:47.7
51
PENTSINEN Anssi
36:54.9
52
VOEGELI Martin
36:57.0
53
DADIC Edi
36:57.2
54
PUKHKALO Vitaliy
36:57.4
55
ASTAPENKA Yury
37:04.0
56
EINARSSON Snorri Eythor
37:05.6
57
YOUNG Andrew
37:13.1
58
VEERPALU Andreas
37:16.2
59
RANKEL Raido
37:21.9
60
ZELGER Stefan
37:27.9
61
VELICHKO Yevgeniy
37:28.6
62
ROJO Imanol
37:35.5
63
MALONEY WESTGAARD Thomas
37:36.6
64
VOLOTKA Denis
37:39.8
65
BIKSE Indulis
37:44.7
66
LANGER Thierry
37:45.0
67
MLYNAR Peter
37:46.2
68
RASTIC Damir
37:47.5
69
JOHNSGAARD Knute
37:48.5
70
WATSON Callum
37:53.9
71
KERSHAW Devon
38:01.5
72
RIGONI Sergio
38:03.0
73
VORANAU Aliaksandr
38:05.5
74
KORNFIELD Tyler
38:17.9
75
SMITH Callum
38:20.9
76
PLAKALOVIC Mladen
38:27.7
77
BELLINGHAM Phillip
38:36.2
78
BURY Kamil
38:38.7
79
CHANLOUNG Mark
38:40.8
80
SULEK Miroslav
38:44.0
81
ANGELIS Apostolos
38:56.4
82
STAREGA Maciej
38:58.9
83
MIKAYELYAN Mikayel
39:01.4
84
KRASOVSKYI Oleksii
39:05.3
85
KIM Eunho
39:07.9
86
ORLYK Andrii
39:11.3
87
SEGEC Andrej
39:13.4
88
SIMENC Miha
39:16.9
89
KONYA Adam
39:27.2
90
MOELLER Martin
39:35.4
91
SEYD Seyed Sattar
39:39.1
92
DURSUN Hamza
40:05.3
93
AYCICEK Omer
40:28.7
94
STROLIA Mantas
40:31.4
95
CHUCHUGANOV Yordan
40:39.6
96
VAICIULIS Modestas
40:53.0
97
BATMUNKH Achbadrakh
41:40.4
98
SUN Qinghai
41:55.7
99
JADA Stavre
42:14.2
100
ZULOAGA Matias
42:27.5
101
HAN Chun Gyong
42:29.2
102
FERNANDEZ Yonathan Jesus
42:49.9
103
SINGH Jagdish
43:00.3
104
MURPHY Tucker
43:05.7
105
GRONLUND Timo Juhani
43:18.4
106
GAIDUC Nicolae
43:43.3
107
PAK Il-Chol
43:43.4
108
HUMAN Syed
45:19.1
109
TAWK Samer
47:03.4
110
SANTOS Victor
47:09.9
111
AZZIMANI Samir
47:39.9
112
JUNGBLUTH RODRIGUEZ Klaus
53:30.1
113
LAM Ke Quyen
54:34.1
114
TAUFATOFUA Pita
56:41.1
115
UPRIMNY Sebastian
58:08.1
116
MADRAZO German
59:35.4
NOECKLER Dietmar
DNF
VIGO DEL ARCO Marti
DNF
WANG Qiang
DSQ

 Author| Post time: 17-2-2018 13:43
| Show all posts
Women's 4x5km Team Relay
Final Results

Norway
OESTBERG Ingvild Flugstad
JACOBSEN Astrid Uhrenholdt
HAGA Ragnhild
BJOERGEN Marit

51:24.3

Sweden
HAAG Anna
KALLA Charlotte
ANDERSSON Ebba
NILSSON Stina

51:26.3

Olympic Athlete from Russia
NEPRYAYEVA Natalia
BELORUKOVA Yulia
SEDOVA Anastasia
NECHAEVSKAYA Anna

52:07.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SAARINEN Aino-Kaisa
NISKANEN Kerttu
ROPONEN Riitta-Liisa
PARMAKOSKI Krista
52:26.9
5
CALDWELL Sophie
BJORNSEN Sadie
RANDALL Kikkan
DIGGINS Jessica
52:44.8
6
BOEHLER Stefanie
HENNIG Katharina
CARL Victoria
RINGWALD Sandra
53:13.7
7
Van Der GRAAFF Laurien
FAEHNDRICH Nadine
Von SIEBENTHAL Nathalie
HIERNICKEL Lydia
53:15.8
8
LAMPIC Anamarija
VISNAR Katja
CEBASEK Alenka
FABJAN Vesna
53:55.7
9
COMARELLA Anna
SCARDONI Lucia
BROCARD Elisa
DEBERTOLIS Ilaria
54:22.0
10
MARCISZ Ewelina
KOWALCZYK Justyna
GALEWICZ Martyna
JASKOWIEC Sylwia
54:30.9
11
BEROUSKOVA Katerina
GROHOVA Karolina
NOVAKOVA Petra
HAVLICKOVA Barbora
55:17.1
12
JEAN Aurore
FAIVRE PICON Anouk
THOMAS HUGUE Coraline
CLAUDEL Delphine
55:50.2
13
BEATTY Dahria
NISHIKAWA Emily
BROWNE Cendrine
COMEAU Anne-Marie
56:14.6
14
KIRILLOVA Anastasia
TIKHONOVA Yulia
SERONOSOVA Polina
KAMINSKAYA Valiantsina
57:56.1

 Author| Post time: 18-2-2018 10:31
| Show all posts
Men's 4x10km Team Relay
Final Results

Norway
TOENSETH Didrik
SUNDBY Martin Johnsrud
KRUEGER Simen Hegstad
KLAEBO Johannes Hoesflot

1:33:04.9

Olympic Athlete from Russia
LARKOV Andrey
BOLSHUNOV Alexander
CHERVOTKIN Alexey
SPITSOV Denis

1:33:14.3

France
GAILLARD Jean-Marc
MANIFICAT Maurice
PARISSE Clement
BACKSCHEIDER Adrien

1:33:41.8

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HYVARINEN Perttu
NISKANEN Iivo
HEIKKINEN Matti
LEHTONEN Lari
1:34:45.4
5
BURMAN Jens
RICKARDSSON Daniel
HELLNER Marcus
HALFVARSSON Calle
1:35:10.5
6
KATZ Andreas
BING Thomas
BOEGL Lucas
DOBLER Jonas
1:35:13.1
7
RASTELLI Maicol
De FABIANI Francesco
SALVADORI Giandomenico
PELLEGRINO Federico
1:35:40.1
8
POLTORANIN Alexey
VELICHKO Yevgeniy
PUKHKALO Vitaliy
VOLOTKA Denis
1:36:36.3
9
VALJAS Len
KILLICK Graeme
KENNEDY Russell
JOHNSGAARD Knute
1:36:45.9
10
RAZYM Ales
JAKS Martin
KNOP Petr
NOVAK Michal
1:37:23.0
11
BAUMANN Jonas
COLOGNA Dario
LIVERS Toni
FURGER Roman
1:38:01.4
12
VEERPALU Andreas
KARP Algo
TAMMJARV Karel
RANKEL Raido
1:38:21.7
13
BALDAUF Dominik
HAUKE Max
TRITSCHER Bernhard
STADLOBER Luis
1:39:12.9
14
NEWELL Andrew
HANNEMAN Reese
PATTERSON Scott
HOFFMAN Noah
1:42:29.1

 Author| Post time: 21-2-2018 11:09
| Show all posts
Women's Team Sprint Freestyle
Semifinals Results
The 1st and 2nd Teams from each Semifinal and the 6 best next ranked Teams between all Semifinals will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BJOERGEN Marit
FALLA Maiken Caspersen
16:33.28
2
FAEHNDRICH Nadine
VAN DER GRAAFF Laurien
16:39.83
3
CEBASEK Alenka
LAMPIC Anamarija
16:39.92
4
FESSEL Nicole
RINGWALD Sandra
16:51.67
5
BEROUSKOVA Katerina
NOVAKOVA Petra
16:53.06
6
YEATON Jessica
JEZERSEK Barbara
17:20.38
7
UNTERWEGER Lisa
STADLOBER Teresa
17:25.98
8
TIKHONOVA Yulia
SERONOSOVA Polina
17:33.63
9
PROCHAZKOVA Alena
KLEMENTOVA Barbora
17:52.14
10
SHEVCHENKO Anna
TYULENEVA Valeriya
17:57.04
11
LEE Chae-Won
JU Hye-Ri
19:19.17


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RANDALL Kikkan
DIGGINS Jessica
16:22.56
2
KALLA Charlotte
NILSSON Stina
16:23.28
3
NEPRYAYEVA Natalia
BELORUKOVA Yulia
16:24.63
4
LAUKKANEN Mari
PARMAKOSKI Krista
16:31.54
5
KOWALCZYK Justyna
JASKOWIEC Sylwia
16:35.19
6
JEAN Aurore
THOMAS HUGUE Coraline
16:40.40
7
NISHIKAWA Emily
BEATTY Dahria
17:01.54
8
BROCARD Elisa
VUERICH Gaia
17:13.04
9
CHI Chunxue
LI Xin
17:35.94
10
ANTYPENKO Tetiana
ANTSYBOR Maryna
17:44.04

 Author| Post time: 21-2-2018 11:41
| Show all posts
Men's Team Sprint Freestyle
Semifinals Results
The 1st and 2nd Teams from each Semifinal and the 6 best next ranked Teams between all Semifinals will qualify for the Final

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SPITSOV Denis
BOLSHUNOV Alexander
15:58.84
2
HELLNER Marcus
HALFVARSSON Calle
15:58.99
3
EISENLAUER Sebastian
BING Thomas
16:00.55
4
JYLHAE Maetti
HAKOLA Ristomatti
16:01.41
5
JAKS Martin
RAZYM Ales
16:08.78
6
MUSGRAVE Andrew
YOUNG Andrew
16:30.62
7
SEMENOV Michail
ASTAPENKA Yuri
16:32.31
8
TRITSCHER Bernhard
BALDAUF Dominik
16:43.49
9
PEPENE Paul Constantin
CIOANCA Alin Florin
16:52.38
10
ROJO Imanol
VIGO del ARCO Marti
16:59.83
11
SIMENC Miha
LAMPIC Janez
17:24.79
12
STROLIA Mantas
VAICIULIS Modestas
17:41.73
13
KIM Magnus
KIM Eun-Ho
17:56.71
14
AYCICEK Omer
DURSUN Hamza
18:45.78

Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SUNDBY Martin Johnsrud
KLAEBO Johanes Hoesflot
16:03.97
2
MANIFICAT Maurice
JOUVE Richard
16:04.45
3
BJORNSEN Erik
HAMILTON Simeon
16:04.69
4
NOECKLER Dietmar
PELLEGRINO Federico
16:07.19
5
VALJAS Len
HARVEY Alex
16:07.24
6
FURGER Roman
COLOGNA Dario
16:10.52
7
BURY Dominik
STAREGA Maciej
16:21.83
8
VOLOTKA Denis
POLTORANIN Alexey
16:30.10
9
KILP Marko
TAMMJARV Karel
16:30.30
10
ORLYK Andrii
KRASOVSKYI Oleksii
17:32.50
11
MLYNAR Peter
SEGEC Andrej
17:34.12
12
CHUCHUGANOV Yordan
TSINZOV Veselin
17:38.26
13
WATSON Callum
BELLINGHAM Phillip
17:38.36
14
WANG Qiang
SUN Qinghai
18:11.95

 Author| Post time: 21-2-2018 12:06
| Show all posts
Women's Team Sprint Freestyle
Final Results

United States
RANDALL Kikkan
DIGGINS Jessica

15:56.47

Sweden
KALLA Charlotte
NILSSON Stina

15:56.66

Norway
BJOERGEN Marit
FALLA Maiken Caspersen

15:59.44

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FAEHNDRICH Nadine
Van Der GRAAFF Laurien
16:17.79
5
LAUKKANEN Mari
PARMAKOSKI Krista
16:19.18
6
CEBASEK Alenka
LAMPIC Anamarija
16:28.24
7
KOWALCZYK Justyna
JASKOWIEC Sylwia
16:32.48
8
JEAN Aurore
THOMAS HUGUE Coraline
16:32.49
9
NEPRYAEVA Natalia
BELORUKOVA Yulia
16:41.76
10
FESSEL Nicole
RINGWALD Sandra
17:06.57

 Author| Post time: 21-2-2018 12:51
| Show all posts
Men's Team Sprint Freestyle
Final Results

Norway
SUNDBY Martin Johnsrud
KLAEBO Johannes Hoesflot

15:56.26

Olympic Athlete from Russia
SPITSOV Denis
BOLSHUNOV Alexander

15:57.97

France
MANIFICAT Maurice
JOUVE Richard

15:58.28

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HELLNER Marcus
HALFVARSSON Calle
15:59.33
5
NOECKLER Dietmar
PELLEGRINO Federico
16:14.81
6
BJORNSEN Erik
HAMILTON Simeon
16:16.98
7
JAKS Martin
RAZYM Ales
16:24.83
8
VALJAS Len
HARVEY Alex
16:31.86
9
JYLHAE Martti
HAKOLA Ristomatti
16:32.30
10
EISENLAUER Sebastian
BING Thomas
16:42.20

 Author| Post time: 24-2-2018 09:18
| Show all posts
Men's 50km Mass Start Classical
Final Results

NISKANEN Iivo
2:08:22.1

BOLSHUNOV Alexander
2:08:40.8

LARKOV Andrey
2:10:59.6

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HARVEY Alex
2:11:05.7
5
SUNDBY Martin Johnsrud
2:11:05.8
6
HOLUND Hans Christer
2:11:12.2
7
RICKARDSSON Daniel
2:12:12.5
8
JAKS Martin
2:12:32.6
9
COLOGNA Dario
2:12:43.2
10
IVERSEN Emil
2:12:59.0
11
PATTERSON Scott
2:13:14.2
12
CHERVOTKIN Alexey
2:13:19.0
13
DYRHAUG Niklas
2:13:20.5
14
KATZ Andreas
2:13:32.3
15
POLTORANIN Alexey
2:13:37.1
16
SALVADORI Giandomenico
2:13:45.4
17
KARP Algo
2:13:45.7
18
GAILLARD Jean Marc
2:14:31.4
19
RASTELLI Maicol
2:15:10.0
20
SPITSOV Denis
2:16:24.6
21
NOECKLER Dietmar
2:16:29.2
22
DE FABIANI Francesco
2:17:14.3
23
YOSHIDA Keishin
2:17:21.9
24
PARISSE Clement
2:17:25.4
25
HEIKKINEN Matti
2:17:34.8
26
KERSHAW Devon
2:17:49.4
27
KILLICK Graeme
2:18:28.8
28
BURMAN Jens
2:18:34.5
29
HYVARINEN Perttu
2:18:38.5
30
BING Thomas
2:18:41.1
31
PRALONG Candide
2:18:41.5
32
PEPENE Paul Constantin
2:18:44.0
33
HOFFMAN Noah
2:19:04.1
34
ESTEVE ALTIMIRAS Irineu
2:19:08.3
35
ROJO Imanol
2:19:10.1
36
HAUKE Max
2:20:39.9
37
MUSGRAVE Andrew
2:20:57.9
38
VEERPALU Andreas
2:21:13.2
39
VELICHKO Yevgeniy
2:21:43.2
40
THORN Viktor
2:21:53.8
41
RAZYM Ales
2:22:06.8
42
TRITSCHER Bernhard
2:22:47.7
43
HAKOLA Ristomatti
2:22:50.1
44
SEMENOV Michail
2:22:51.2
45
SCHNIDER Ueli
2:23:17.3
46
BOEGL Lucas
2:23:42.8
47
KIM Magnus
2:24:14.0
48
KORNFIELD Tyler
2:24:36.5
49
KENNEDY Russell
2:25:16.6
50
KRASOVSKYI Oleksii
2:25:36.4
51
MLYNAR Peter
2:26:14.7
52
PUKHKALO Vitaliy
2:27:10.6
53
SEGEC Andrej
2:27:44.3
54
SMITH Callum
2:27:56.3
55
KNOP Petr
2:29:20.9
56
BELLINGHAM Phillip
2:30:39.7
57
BIKSE Indulis
2:31:07.5
58
WATSON Callum
2:33:28.6
59
WANG Qiang
2:34:43.0
60
MOELLER Martin
2:36:10.8
61
STROLIA Mantas
LAP
62
CHANLOUNG Mark
LAP
63
KIM Eunho
LAP
HALFVARSSON Calle
DNF
DOBLER Jonas
DNF
TSINZOV Veselin
DNF
EINARSSON Snorri Eythor
DNF
RYPL Miroslav
DNF
SULEK Miroslav
DNF
VOLOTKA Denis
DNS
MALONEY WESTGAARD Thomas
DNS

 Author| Post time: 25-2-2018 10:03
| Show all posts
Women's 30km Mass Start Classical
Final Results

BJOERGEN Marit
1:22:17.6

PARMAKOSKI Krista
1:24:07.1

NILSSON Stina
1:24:16.5

Rank
Athletes
Nation
Result
4
OESTBERG Ingvild Flugstad
1:24:18.0
5
KALLA Charlotte
1:25:14.8
6
NISKANEN Kerttu
1:25:19.2
7
DIGGINS Jessica
1:25:54.8
8
WENG Heidi
1:26:25.5
9
STADLOBER Teresa
1:26:31.7
10
ISHIDA Masako
1:26:38.4
11
SEDOVA Anastasia
1:26:46.8
12
HAGA Ragnhild
1:27:11.5
13
ANDERSSON Ebba
1:27:14.8
14
KOWALCZYK Justyna
1:27:21.8
15
ZHAMBALOVA Alisa
1:27:27.2
16
BOEHLER Stefanie
1:28:42.2
17
BJORNSEN Sadie
1:28:50.2
18
MATINTALO Johanna
1:28:58.2
19
HENNIG Katharina
1:29:48.9
20
SAARINEN Aino-Kaisa
1:30:32.2
21
FRANKOWSKI Rosie
1:31:11.4
22
VON SIEBENTHAL Nathalie
1:31:27.9
23
BEROUSKOVA Katerina
1:31:41.4
24
NEPRYAEVA Natalia
1:32:10.4
25
CARL Victoria
1:32:42.4
26
PATTERSON Caitlin
1:32:43.6
27
BROCARD Elisa
1:33:33.5
28
MANNIMA Tatjana
1:34:27.7
29
HAAG Anna
1:34:31.0
30
NISHIKAWA Emily
1:34:31.7
31
SHEVCHENKO Anna
1:35:36.1
32
TYULENEVA Valeriya
1:35:38.0
33
KOLOMINA Yelena
1:35:38.4
34
COMARELLA Anna
1:35:48.7
35
PELLEGRINI Sara
1:36:07.3
36
PROCHAZKOVA Alena
1:36:50.0
37
LI Xin
1:38:04.9
38
ANTYPENKO Tetiana
1:38:17.3
39
HYNCICOVA Petra
1:39:14.7
40
SERONOSOVA Polina
1:39:36.0
41
SCARDONI Lucia
1:40:26.3
42
YEATON Jessica
1:40:54.8
43
BROWNE Cendrine
1:41:23.9
44
CHI Chunxue
1:42:03.2
45
KAMINSKAYA Valiantsina
1:42:27.6
TIKHONOVA Yulia
DNF
COMEAU Anne-Marie
DNF

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

19-5-2022 13:46 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2022, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2022 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list