Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: frantic13poland

Track Cycling UEC European Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 21-10-2017 19:22
| Show all posts
Women's Scratch
Non-Olympic Event

Final Results

SCHMIDT Trine
-

KLIMCHENKO Tetyana
-

AUGUSTINAS Evgenia
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GURLEY Lydia
-
5
SEITZ Aline
-1
6
TSERAH Hanna
-1
7
IRIARTE LASA Ane
-1
8
BARBIERI Rachele
-1
9
BACIKOVA Alzbeta
-1
10
FORTIN Valentine
-1
11
KACZKOWSKA Justyna
-1
12
DICKINSON Eleanor
-1
13
PIETERS Amy
-1
14
PENSAARI Pia
-1
15
CROKET Gilke
-1
16
HOCHMANN Lucie
-1

EBERHARDT Verena
DNF

KASPER Romy
DNF

 Author| Post time: 21-10-2017 19:40
| Show all posts
Edytowano przez frantic13poland dnia 21-10-2017 21:35

Women's Omnium
Elimination Race (Event 3/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARCHIBALDKatie
-
2
WILDKirsten
-
3
BALSAMOElisa
-
4
DIDERIKSENAmalie
-
5
PAWLOWSKAKatarzyna
-
6
WALDISAndrea
-
7
BOYLANLydia
-
8
BALEISYTEOlivija
-
9
VANDENBROUCKESaartje
-
10
BERTHONLaurie
-
11
STOCKGudrun
-
12
GONCHAROVAAlexandra
-
13
BACIKOVAAlzbeta
-
14
EBERHARDTVerena
-
15
SAVENKAIna
-
16
STENBERGAnita Yvonne
-
17
MACHACOVAJarmila
-
18
USABIAGABALERDI Ana
-
19
FERRARASara
-
20
BONDARViktoriya
-

 Author| Post time: 21-10-2017 19:44
| Show all posts
Men's 1km Time Trial
Non-Olympic Event

Final Results

HOOGLAND Jeffrey
1:00.700

EILERS Joachim
1:00.733

LAFARGUE Quentin
1:00.906

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ENGLER Eric
1:01.430
5
WAGNER Robin
1:01.501
6
TRUMAN Joseph
1:01.816
7
VASYUKHNO Alexandr
1:02.020

 Author| Post time: 21-10-2017 19:51
| Show all posts
Women's Keirin
Second Round Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Heat will qualify for the Final, the other Athletes will qualify for the 7th-12th Places Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BASOVA Liubov
11.575
2
KRUPECKAITE Simona
-
3
GROS Mathilde
-
4
VANRIESSEN Laurine
-
5
GRABOSCH Pauline Sophie
-
6
SHMELEVA Daria
-


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VOGEL Kristina
11.128
2
VOINOVA Anastasiia
-
3
CALVO BARBERO Tania
-

DEGRENDELE Nicky
REL

BRASPENNINCX Shanne
DNF

MARCHANT Katy
DNF

 Author| Post time: 21-10-2017 19:57
| Show all posts
Men's Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

GANNA Filippo
4:15.994Gold Medal Race

OLIVEIRA Ivo
4:18.991Gold Medal Race

WEINSTEIN Domenic
4:15.405Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
EVTUSHENKO Alexander
4:17.470B.M.R.

 Author| Post time: 21-10-2017 20:42
| Show all posts
Women's Omnium
Final Results

ARCHIBALD Katie
127

WILD Kirsten
120

BALSAMO Elisa
102

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WALDIS Andrea
101
5
GONCHAROVA Alexandra
98
6
STOCK Gudrun
91
7
STENBERG Anita Yvonne
86
8
BOYLAN Lydia
85
9
PAWLOWSKA Katarzyna
81
10
BERTHON Laurie
77
11
DIDERIKSEN Amalie
76
12
BALEISYTE Olivija
68
13
MACHACOVA Jarmila
48
14
BACIKOVA Alzbeta
40
15
VANDENBROUCKE Saartje
40
16
EBERHARDT Verena
38
17
SAVENK AIna
37
18
USABIAGA BALERDI Ana
6
19
FERRARA Sara
-32
20
BONDAR Viktoriya
-50

 Author| Post time: 21-10-2017 21:17
| Show all posts
Edytowano przez frantic13poland dnia 21-10-2017 22:20

Women's Keirin
7th-12th Places Race
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRABOSCH Pauline Sophie
11.339
2
SHMELEVA Daria
-
3
DEGRENDELE Nicky
-
4
VAN RIESSEN Laurine
-

BRASPENNINCX Shanne
DNS

MARCHANT Katy
DNS

 Author| Post time: 21-10-2017 21:19
| Show all posts
Edytowano przez frantic13poland dnia 21-10-2017 22:26

Women's Keirin
Final Results

VOGEL Kristina
11.339

KRUPECKAITE Simona
-

BASOVA Liubov
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GROS Mathilde
-
5
CALVO BARBERO Tania
-
6
VOINOVA Anastasiia
-

 Author| Post time: 22-10-2017 12:26
| Show all posts
Women's Sprint
Qualifying Round Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th 5th, 6th, 7th, 8th, 9th, 10th 11th and 12th Athletes will qualify for the Round of 16, the 13th-20th ranked Athletes will qualify for the Round of 32

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VOGEL Kristina
10.643
2
GRABOSCH Pauline Sophie
10.741
3
GROS Mathilde
10.764
4
VOINOVA Anastasiia
10.770
5
SHMELEVA Daria
10.886
6
MAROZAITE Migle
10.906
7
VAN DE WOUW Hetty
10.909
8
VAN RIESSEN Laurine
10.916
9
STARIKOVA Olena
10.983
10
KRUPECKAITE Simona
11.073
11
CALVO BARBERO Tania
11.135
12
BASOVA Liubov
11.185
13
KANKOVSKA Sara
11.209
14
CAPEWELL Sophie
11.218
15
JAGODZINSKA Julita
11.279
16
DEGRENDELE Nicky
11.337
17
CLAIR Sandie
11.427
18
STEWART Robyn
11.460
19
CASAS ROIGE Helena
11.540
20
KARWACKA Marlena
11.601

 Author| Post time: 22-10-2017 12:31
| Show all posts
Women's Sprint
Round of 32 Results
The 1st Athlete from each Round of 32 will qualify for the Round of 16

Round of 32 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KANKOVSKA Sara
11.568
2
KARWACKA Marlena
-


Round of 32 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CASAS ROIGE Helena
1.889
2
CAPEWELL Sophie
-


Round of 32 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JAGODZINSKA Julita
11.999
2
STEWART Robyn
-


Round of 32 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DEGRENDELE Nicky
11.887
2
CLAIR Sandie
-

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-11-2019 06:01 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list