Edytowano przez frantic13poland dnia 28-1-2018 19:45
Round of 32
November 10th - November 19th, 2017
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16
- ATV Trofaiach
- UHC Müller Bau Stockerau
- AZERYOL Handball Club
- Femina Vise
- OZRK Jedinstvo Tuzla
- HC Lokomotiva Zagreb
- HIFK
- London GD Handball Club
- A.C. PAOK
- Maccabi Arazim Ramat Gan
- K.H.F. Istogu
- KHF Shqipona
- ACME-Zalgiris Kaunas
- HB Dudelange
- WHC Metalurg
- ZRK Kumanovo
- Maedilon/VZV
- Virto/Quintus
- MKS Selgros Lublin
- ADA CJ Barros
- Alvarium/Love Tiles
- ZJRK Bor RTB
- ZORK Jagodina
- ZRK Naisa Nis
- Rincon Fertilidad Malaga
- Rocasa Gran Canaria ACE
- Boden Handboll IF
- Kristianstad Handball Klubb
- DHB Rotweiss Thun SPL 1
- SPONO Eagles
- Ardesen GSK
- Zagnosspor
First Leg
Rincon Fertilidad Malaga 31 - 14 WHC Metalurg
Half-Time: 17-8
November 10th 2017 h. 20:30 (GMT +1), Ciudad deportiva Carranque, Malaga
A.C. PAOK 24 - 17 OZRK Jedinstvo Tuzla
Half-Time: 11-8
November 11th 2017 h. 16:00 (GMT +2), Mikra 3, Thessaloniki
UHC Müller Bau Stockerau 19 - 37 HC Lokomotiva Zagreb
Half-Time: 11-19
November 11th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Sportzentrum Alte Au, Stockerau
ATV Trofaiach 20 - 29 ZORK Jagodina
Half-Time: 11-15
November 11th 2017 h. 19:00 (GMT +1), Mehrzwckhalle Trofaiach, Trofaiach
ADA CJ Barros 38 - 16 KHF Shqipona
Half-Time: 18-10
November 11th 2017 h. 18:00 (GMT), Pavilhao Gimnod Nery Capunho, Marinha Grande
Boden Handboll IF 34 - 21 HIFK
Half-Time: 17-8
November 11th 2017 h. 17:00 (GMT +1), Boden Arena, Boden
Ardesen GSK 36 - 17 DHB Rotweiss Thun SPL 1
Half-Time: 21-9
November 11th 2017 h. 18:00 (GMT +3), M.Y.O. Kapali Erdogan University, Ardesen
ACME-Zalgiris Kaunas 42 - 13 London GD Handball Club
Half-Time: 22-7
November 11th 2017 h. 13:00 (GMT +2), Jonavos Sporto Arena, Jonava
SPONO Eagles 28 - 35 Zagnosspor
Half-Time: 13-21
November 11th 2017 h. 16:00 (GMT +3), 19 Mayis Sport Hall, Trabzon
MKS Selgros Lublin 54 - 13 ZRK Kumanovo
Half-Time: 24-4
November 12th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Globus Hall, Lublin
Maedilon/VZV 26 - 32 Rocasa Gran Canaria ACE
Half-Time: 10-17
November 12th 2017 h. 15:00 (GMT +1), Alkmaar Sportpaleis de Meent, Alkmaar
Maccabi Arazim Ramat Gan 23 - 28 ZRK Naisa Nis
Half-Time: 12-16
November 17th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Sport Hall "Cair", Nis
Femina Vise 13 - 27 Kristianstad Handball Klubb
Half-Time: 8-14
November 18th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Kristianstad Arena, Kristianstad
K.H.F. Istogu 13 - 36 Virto / Quintus
Half-Time: 8-17
November 18th 2017 h. 19:15 (GMT +1), Eekhout Hal, Kwintsheul
Alvarium/Love Tiles 26 - 26 ZJRK Bor RTB
Half-Time: 9-13
November 18th 2017 h. 21:30 (GMT), Pavilhao Alvarium, Aveiro
HB Dudelange 15 - 36 AZERYOL Handball Club
Half-Time: 6-16
November 18th 2017 h. 20:00 (GMT +1), Centre Sportif Rene Hartman, Dudelange
Second Leg
(28) WHC Metalurg 14 - 37 Rincon Fertilidad Malaga (68) Half-Time:
November 12th 2017 h. 12:00 (GMT +1), Ciudad deportiva Carranque, Malaga
(38) KHF Shqipona 22 - 37 ADA CJ Barros (75) Half-Time: 13-18
November 12th 2017 h. 15:00 (GMT), Pavilhao Gimnod Nery Capunho, Marinha Grande
(58) Zagnosspor 23 - 20 SPONO Eagles (28) Half-Time: 13-11
November 12th 2017 h. 13:00 (GMT +3), 19 Mayis Sport Hall, Trabzon
(31) ZRK Kumanovo 18 - 41 MKS Selgros Lublin (95) Half-Time: 7-21
November 13th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Globus Hall, Lublin
(60) ZORK Jagodina 31 - 19 ATV Trofaiach (39) Half-Time: 17-11
November 18th 2017 h. 19:00 (GMT +1), Sportska hala JASSA, Jagodina
(43) ZRK Naisa Nis 25 - 20 Maccabi Arazim Ramat Gan (53) Half-Time: 15-10
November 18th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Sport Hall "Cair", Nis
(42) HIFK 21 - 28 Boden Handboll IF (62) Half-Time: 12-14
November 18th 2017 h. 19:30 (GMT +2), Pirkkola-Helsinki, Helsinki
(40) DHB Rotweiss Thun SPL 1 23 - 23 Ardesen GSK (59) Half-Time: 13-12
November 18th 2017 h. 15:00 (GMT +1), Sporthalle Gothelf, Thun
(34) London GD Handball Club 21 - 32 ACME-Zalgiris Kaunas (74) Half-Time: 9-18
November 18th 2017 h. 18:00 (GMT), Medway Park, Gililngham
(48) OZRK Jedinstvo Tuzla 31 - 30 A.C. PAOK (54) Half-Time: 15-16
November 19th 2017 h. 19:30 (GMT +1), KSPC Mejdan, Tuzla
(52) Kristianstad Handball Klubb 25 - 10 Femina Vise (23) Half-Time: 10-5
November 19th 2017 h. 17:00 (GMT +1), Kristianstad Arena, Kristianstad
(76) Virto/Quintus 40 - 21 K.H.F. Istogu (21)
Half-Time: 14-8
November 19th 2017 h. 16:15 (GMT +1), Eekhout Hal, Kwintsheul
(52) ZJRK Bor RTB 26 - 29 Alvarium/Love Tiles (55 Half-Time: 18-17
November 19th 2017 h. 18:30 (GMT), Pavilhao Alvarium, Aveiro
(64) Rocasa Gran Canaria ACE 32 - 18 Maedilon/VZV (44) Half-Time: 16-4
November 19th 2017 h. 13:00 (GMT +1), Pabellon Insular Rita Hernandez, Telde Gran Canaria
(68) AZERYOL Handball Club 32 - 16 HB Dudelange (31) Half-Time: 16-10
November 19th 2017 h. 18:00 (GMT +1), Centre Sportif Rene Hartman, Dudelange
(61) HC Lokomotiva Zagreb 24 - 19 UHC Müller Bau Stockerau (38) Half-Time: 12-11
November 19th 2017 h. 17:00 (GMT +1), Dom Sportova hall 2, Zagreb
|