|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Archery WA World Championships 2017

[Copy link]
Post time: 10-10-2017 10:53
| Show all posts |Read mode
Archery WA World Championships 2017

Mexico City (MEX) - 16 October 2017 - 22 October 2017




Official Schedule
Central Daylight Time (GMT -5)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Monday, October 16th
09:00 Men's Individual Compound Qualification
09:00 Men's Team Compound Qualification
09:00 Mixed Team Compound Qualification
09:00 Women's Individual Compound Qualification
09:00 Women's Team Compound Qualification
13:30 Men's Individual Recurve Qualification
13:30 Men's Team Recurve Qualification
13:30 Mixed Team Recurve Qualification, Day 1


Tuesday, October 17th
09:00 Mixed Team Recurve Qualification, Day 2
09:00 Women's Individual Recurve Qualification
09:00 Women's Team Recurve Qualification
14:15 Men's Team Recurve Round of 16
14:15 Women's Team Recurve Round of 16
14:45 Men's Team Recurve Quarterfinals
14:45 Women's Team Recurve Quarterfinals
15:15 Men's Team Recurve Semifinals
15:15 Women's Team Recurve Semifinals


Wednesday, October 18th
09:15 Men's Individual Recurve Round of 128
10:15 Women's Individual Recurve Round of 128
11:15 Men's Individual Recurve Round of 64
11:15 Women's Individual Recurve Round of 64
13:45 Men's Individual Compound Round of 128
13:45 Women's Individual Compound Round of 128
14:45 Men's Individual Compound Round of 64
14:45 Women's Individual Compound Round of 64


Thursday, October 19th
09:15 Men's Individual Compound Round of 32
09:15 Men's Individual Recurve Round of 32
09:15 Women's Individual Compound Round of 32
09:15 Women's Individual Recurve Round of 32
10:00 Men's Individual Compound Round of 16
10:00 Men's Individual Recurve Round of 16
10:00 Women's Individual Compound Round of 16
10:00 Women's Individual Recurve Round of 16
10:40 Men's Individual Compound Quarterfinals
10:40 Men's Individual Recurve Quarterfinals
10:40 Women's Individual Compound Quarterfinals
10:40 Women's Individual Recurve Quarterfinals
11:20 Men's Individual Compound Semifinals
11:20 Men's Individual Recurve Semifinals
11:20 Women's Individual Compound Semifinals
11:20 Women's Individual Recurve Semifinals
14:15 Women's Team Compound Round of 16
14:15 Men's Team Compound Round of 16
14:45 Men's Team Compound Quarterfinals
14:45 Women's Team Compound Quarterfinals
15:15 Men's Team Compound Semifinals
15:15 Women's Team Compound Semifinals


Friday, October 20th
09:15 Mixed Team Compound Round of 16
09:15 Mixed Team Recurve Round of 16
09:40 Mixed Team Compound Quarterfinals
09:40 Mixed Team Recurve Quarterfinals
10:05 Mixed Team Compound Semifinals
10:05 Mixed Team Recurve Semifinals


Saturday, October 21st
11:00 Women's Team Compound Bronze Medal Match
11:24 Women's Team Compound Gold Medal Match
11:48 Men's Team Compound Bronze Medal Match
12:12 Men's Team Compound Gold Medal Match
15:00 Mixed Team Compound Bronze Medal Match
15:20 Mixed Team Compound Gold Medal Match
15:40 Women's Individual Compound Bronze Medal Match
15:55 Women's Individual Compound Gold Medal Match
16:10 Men's Individual Compound Bronze Medal Match
16:25 Men's Individual Compound Gold Medal Match


Sunday, October 22nd
11:00 Women's Team Recurve Bronze Medal Match
11:24 Women's Team Recurve Gold Medal Match
11:48 Men's Team Recurve Bronze Medal Match
12:12 Men's Team Recurve Gold Medal Match
15:00 Mixed Team Recurve Bronze Medal Match
15:20 Mixed Team Recurve Gold Medal Match
15:40 Women's Individual Recurve Bronze Medal Match
15:55 Women's Individual Recurve Gold Medal Match
16:10 Men's Individual Recurve Bronze Medal Match
16:25 Men's Individual Recurve Gold Medal Match



Draws










 Author| Post time: 10-10-2017 10:53
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
South Korea
5
1
2
8
2
Italy
1
1
1
3
3
France
1
1
0
2
4
Colombia
1
0
1
2
4
United States
1
0
1
2
6
Russia
1
0
0
1
7
Germany
0
2
1
3
8
Chinese Taipei
0
1
2
3
9
Denmark
0
1
0
1
9
India
0
1
0
1
9
Mexico
0
1
0
1
9
Turkey
0
1
0
1
13
Great Britain
0
0
1
1
13
Netherlands
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
10
10
10
30


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
South Korea
3
1
1
5
2
Italy
1
0
0
1
2
Russia
1
0
0
1
4
Chinese Taipei
0
1
2
3
5
France
0
1
0
1
5
Germany
0
1
0
1
5
Mexico
0
1
0
1
8
Great Britain
0
0
1
1
8
Netherlands
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
5
5
5
15

 Author| Post time: 17-10-2017 09:01
| Show all posts
Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Round of 32, the other Athletes will qualify for the Round of 128

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HANSEN Stephan
712
2
KIM Jongho
711
3
DELOCHE Pierre-Julien
710
4
PAGNI Sergio
710
5
GELLENTHIEN Braden
709
6
BUDEN Domagoj
707
7
MARTIN Luc
707
8
VERMA Abhishek
707
9
SCHLOESSER Mike
706
10
ROUX Patrick
706
11
YAKALI Samet Can
705
12
CILLIERS Seppie
705
13
SCHAFF Kristofer
704
14
DAMBAEV Alexander
704
15
PEINEAU Sebastien
704
16
TRACHSEL Marcel
703
17
MARKES Ivan
703
18
GENET Dominique
703
19
HONG Sung Ho
703
20
VAVRO Mario
702
21
ANDERSON Steve
702
22
HORNUNG Henrik
701
23
CHOI Yonghee
700
24
SITAR Dejan
700
25
DARUM Andreas
700
26
NOTT Robert
700
27
MUNOZ Daniel
700
28
LIN Che-Wei
700
29
BULAEV Anton
700
30
LIN Hsin-Min
700
31
DAMSBO Martin
699
32
CAGIRAN Evren
699
33
HERNANDEZ Roberto
698
34
DE KLERK Beyers
698
35
DE LA CRUZ Paul Marton
698
36
FAGAN Andrew
698
37
SINGH Gurwinder
698
38
AAMAAS Njaal
698
39
KOOLS Reginald
698
40
HAUGSETH Mads
698
41
ELMAAGACLI Demir
697
42
HAEFELFINGER Roman
697
43
CARDONA Camilo Andres
697
44
OLEXIENKO Justin
696
45
SIMONELLI Alberto
696
46
MAZUKI Mohd Juwaidi
695
47
MAIO Pablo
695
48
WIENER Nico
695
49
GONZALEZ Rodolfo
694
50
ALVARADO FERNANDEZ Bryan
694
51
RUIZ Gustavo
693
52
RUSLAN Zulfadhli
693
53
HUNG Yu-Chi
693
54
YAP Earl Benjamin
692
55
CANALEJAS Victor
692
56
DOS SANTOS Roberval
692
57
ELZINGA Peter
692
58
BLAZQUEZ Alberto
691
59
FIERRO Julio
691
60
OROSZ Viktor
691
61
VAN DE VEN Pim
690
62
SCHNEEWEIß Andreas
690
63
ESPINOSA SURO Miguel Angel
689
64
OOSTHUIZEN Danie
689
65
KALASHNIKOV Viktor
689
66
BURRI Kevin
688
67
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto
688
68
VELIZ Miguel Angel
688
69
ABREU Luccas
688
70
ARENAS Sebastian
688
71
PAGNONI Federico
688
72
HEINCZ Stefan
687
73
BRADA Vladimir
686
74
SAINI Aman
686
75
PIZARRO Jean
686
76
HOFER Patrizio
685
77
MARTIN ARRIAGADA Alejandro Patri.
685
78
YAMAMOTO Yuta
685
79
FAUGSTAD Anders
685
80
ACKX Enzo
684
81
BARILLAS Julio
684
82
LEE Kin Lip
682
83
GOICO DE LARA Paris
682
84
RALLS Luke
682
85
KHRISTICH Sergey
681
86
KARABAYEV Akbarali
679
87
HAMDORF Sebastian
679
88
POULSEN Joannes
678
89
FISHER Pavel
677
90
NOLASCO CARIAS Douglas Vladimir
677
91
MASON James
676
92
FAVORETO Maximiliano Cabral
671
93
SINCLAIR Damien
666
94
PETERSEN Nikkel
662
95
NICLASEN Jogvan
659
96
ROBIOU Jose Miguel Jr.
654
97
FLAQUER ESPAILLAT Miguel Angel
654
98
GUDJONSSON Gudmundur Orn
641
99
MORA MORA Luis Daniel
634

 Author| Post time: 17-10-2017 09:10
| Show all posts
Men's Team Compound
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 16 Teams will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DELOCHE Pierre-Julien
GENET Dominique
PEINEAU Sebastien
2117
2
ANDERSON Steve
GELLENTHIEN Braden
SCHAFF Kristofer
2115
3
CHOI Yonghee
HONG Sung Ho
KIM Jongho
2114
4
BUDEN Domagoj
MARKES Ivan
VAVRO Mario
2112
5
DAMSBO Martin
DARUM Andreas
HANSEN Stephan
2111
6
CILLIERS Seppie
DE KLERK Beyers
ROUX Patrick
2109
7
FAGAN Andrew
MARTIN Luc
NOTT Robert
2105
8
CAGIRAN Evren
ELMAAGACLI Demir
YAKALI Samet Can
2101
9
PAGNI Sergio
PAGNONI Federico
SIMONELLI Alberto
2094
10
HUNG Yu-Chi
LIN Che-Wei
LIN Hsin-Min
2093
11
BULAEV Anton
DAMBAEV Alexander
KALASHNIKOV Viktor
2093
12
SAINI Aman
SINGH Gurwinder
VERMA Abhishek
2091
13
ELZINGA Peter
SCHLOESSER Mike
VAN DE VEN Pim
2088
14
ARENAS Sebastian
CARDONA Camilo Andres
MUNOZ Daniel
2085
15
HAMDORF Sebastian
HORNUNG Henrik
TRACHSEL Marcel
2083
16
AAMAAS Njaal
FAUGSTAD Anders
HAUGSETH Mads
2081
17
ESPINOSA SURO Miguel Angel
FIERRO Julio
GONZALEZ Rodolfo
2074
18
HEINCZ Stefan
SCHNEEWEIß Andreas
WIENER Nico
2072
19
BLAZQUEZ Alberto
CANALEJAS Victor
PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto
2071
20
BURRI Kevin
HAEFELFINGER Roman
HOFER Patrizio
2070
21
LEE Kin Lip
MAZUKI Mohd Juwaidi
RUSLAN Zulfadhli
2070
22
HERNANDEZ Roberto
NOLASCO CARIAS Douglas Vladimir
VELIZ Miguel Angel
2063
23
ABREU Luccas
DOS SANTOS Roberval
FAVORETO Maximiliano Cabral
2051
24
OLEXIENKO Justin
OOSTHUIZEN Danie
SINCLAIR Damien
2051
25
FISHER Pavel
KARABAYEV Akbarali
KHRISTICH Sergey
2037
26
NICLASEN Jogvan
PETERSEN Nikkel
POULSEN Joannes
1999
27
FLAQUER ESPAILLAT Miguel Angel
GOICO DE LARA Paris
ROBIOU Jose Miguel Jr.
1990

 Author| Post time: 17-10-2017 09:12
| Show all posts
Mixed Team Compound
Non-Olympic Event
Qualification Results
The Top 16 Teams will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HANSEN Stephan
SONNICHSEN Sarah
1411
2
KIM Jongho
SONG Yun Soo
1405
3
VENNAM Jyothi Surekha
VERMA Abhishek
1405
4
FRANCHINI Irene
PAGNI Sergio
1403
5
BOSTAN Yesim
YAKALI Samet Can
1402
6
BURNET Lucie
DELOCHE Pierre-Julien
1398
7
ROUX Patrick
WENTZEL Danelle
1397
8
KOOLS Reginald
PRIEELS Sarah
1397
9
HEIGENHAUSER Kristina
TRACHSEL Marcel
1396
10
ELLISON Toja
SITAR Dejan
1396
11
COX Cassidy
GELLENTHIEN Braden
1395
12
GONZALEZ Rodolfo
OCHOA-ANDERSON Linda
1395
13
AVDEEVA Natalia
DAMBAEV Alexander
1395
14
DE LAAT Sanne
SCHLOESSER Mike
1393
15
LOPEZ Sara
MUNOZ Daniel
1393
16
BUDEN Domagoj
MLINARIC Amanda
1392
17
MARTIN Luc
MAUDE Fiona
1390
18
LIN Ming-Ching
LIN Che-Wei
1388
19
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
MAZUKI Mohd Juwaidi
1385
20
AAMAAS Njaal
GRYDELAND Runa
1383
21
CANALEJAS Victor
MARCOS Andrea
1382
22
COJUANGCO Amaya Amparo
DE LA CRUZ Paul Marton
1370
23
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia
MAIO Pablo
1369
24
HERNANDEZ Roberto
ORELLANA PEÑA Andrea Yanira
1367
25
MORGAN Rachel
OLEXIENKO Justin
1367
26
DOS SANTOS Roberval
GOGEL Jane Karla
1362
27
O'SULLIVAN Lucy
RALLS Luke
1362
28
BARILLAS Julio
ZEBADUA Maria Jose
1353
29
GUDJONSSON Gudmundur Orn
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun
1317
30
UMETANI Shiori
YAMAMOTO Yuta
1314

 Author| Post time: 17-10-2017 09:14
| Show all posts
Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Round of 32, the other Athletes will qualify for the Round of 128

Rank
Athletes
Nation
Result
1
OCHOA-ANDERSON Linda
701
2
PRIEELS Sarah
699
3
SONNICHSEN Sarah
699
4
VENNAM Jyothi Surekha
698
5
BOSTAN Yesim
697
6
ELLISON Toja
696
7
SONG Yun Soo
694
8
SO Chaewon
694
9
HEIGENHAUSER Kristina
693
10
DEB Trisha
693
11
FRANCHINI Irene
693
12
LOPEZ Sara
693
13
AVDEEVA Natalia
691
14
WENTZEL Danelle
691
15
USQUIANO Alejandra
691
16
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
690
17
SHKOLNA Mariya
690
18
MARCOS Andrea
690
19
ELMAAGACLI Gizem
690
20
CHOI Bomin
689
21
JENSEN Tanja
689
22
BURNET Lucie
688
23
LIN Ming-Ching
688
24
TONIOLI Marcella
687
25
DE LAAT Sanne
687
26
SCHALL Velia
687
27
COX Cassidy
686
28
PEARCE-GORE Paige
686
29
MERINO Brenda
686
30
MLINARIC Amanda
685
31
GRYDELAND Runa
685
32
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis
685
33
VAN KRADENBURG Jeanine
685
34
KELLER Lexi
684
35
CLAESEN Jessica
684
36
DAMSBO Erika
683
37
SAVENKOVA Alexandra
683
38
MAUDE Fiona
683
39
MEYNEN DEGRYSE Saskia
682
40
VALDEZ Nora
681
41
O'SULLIVAN Lucy
680
42
VINOGRADOVA Mariia
679
43
RET Sara
678
44
HART Madison
678
45
MASON Lucy
677
46
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun
676
47
MCCLEAN Fiona
675
48
MEISSNER Janine
675
49
VERMEULEN Jody
675
50
LEE Ting-Hsuan
674
51
GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia
674
52
COJUANGCO Amaya Amparo
672
53
PAONAM Lily Chanu
672
54
MORGAN Rachel
671
55
ELGIBILY Nancy
670
56
AKCINAR Aleyna
670
57
GOGEL Jane Karla
670
58
ZEBADUA Maria Jose
669
59
ORELLANA PEÑA Andrea Yanira
669
60
CHAM NONG Saritha
669
61
MARKOVIC Irina
668
62
REDMAN Louise
668
63
CORLESS Susan
667
64
ROUX Gerda
664
65
PAIZ Sofia Lourdes
662
66
HSU Yen-Hua
662
67
DE MATOS Laure
661
68
OLEKSEJENKO Julia
655
69
ZAKARIA Sazatul Nadhira
655
70
HERVE Sandra
650
71
SCOTT Barbara
646
72
SAGASTUME DONIS Sara Patricia
630
73
UMETANI Shiori
629
74
DAXBOCK Astrid
611

 Author| Post time: 17-10-2017 09:16
| Show all posts
Women's Team Compound
Non-Olympic Event

Qualification Results
The Top 16 Teams will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHOI Bomin
SO Chaewon
SONG Yun Soo
2077
2
MERINO Brenda
OCHOA-ANDERSON Linda
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexi.
2072
3
DAMSBO Erika
JENSEN Tanja
SONNICHSEN Sarah
2071
4
LOPEZ Sara
USQUIANO Alejandra
VALDEZ Nora
2065
5
CLAESEN Jessica
MEYNEN DEGRYSE Saskia
PRIEELS Sarah
2065
6
DEB Trisha
PAONAM Lily Chanu
VENNAM Jyothi Surekha
2063
7
FRANCHINI Irene
RET Sara
TONIOLI Marcella
2058
8
AKCINAR Aleyna
BOSTAN Yesim
ELMAAGACLI Gizem
2057
9
COX Cassidy
KELLER Lexi
PEARCE-GORE Paige
2056
10
HEIGENHAUSER Kristina
MEISSNER Janine
SCHALL Velia
2055
11
AVDEEVA Natalia
SAVENKOVA Alexandra
VINOGRADOVA Mariia
2053
12
ROUX Gerda
VAN KRADENBURG Jeanine
WENTZEL Danelle
2040
13
HART Madison
MAUDE Fiona
MCCLEAN Fiona
2036
14
DE LAAT Sanne
MARKOVIC Irina
VERMEULEN Jody
2030
15
HSU Yen-Hua
LEE Ting-Hsuan
LIN Ming-Ching
2024
16
CORLESS Susan
MASON Lucy
O'SULLIVAN Lucy
2024
17
CHAM NONG Saritha
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
ZAKARIA Sazatul Nadhira
2014
18
BURNET Lucie
DE MATOS Laure
HERVE Sandra
1999
19
PAIZ Sofia Lourdes
SAGASTUME DONIS Sara Patricia
ZEBADUA Maria Jose
1961

 Author| Post time: 17-10-2017 09:20
| Show all posts
Men's Individual Recurve
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Round of 32, the 9th-104th ranked Athletes will qualify for the Round of 128

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DEN BERG Sjef
676
2
IM Dong Hyun
674
3
NESPOLI Mauro
672
4
KIM Woojin
672
5
OH Jin Hyek
670
6
TYACK Ryan
667
7
PASQUALUCCI David
665
8
BALDANOV Arsalan
665
9
FURUKAWA Takaharu
664
10
DUENAS Crispin
663
11
KAHLLUND Florian
663
12
WEI Chun-Heng
662
13
BANDA Arpad
662
14
DAS Atanu
661
15
ELLISON Brady
661
16
SAIDIYEV Oibek
659
17
KIKUCHI Hideki
658
18
WECKMUELLER Maximilian
658
19
WANG Wenxuan
658
20
HUSTON Patrick
658
21
MOHAMAD Khairul Anuar
657
22
ACHA Pablo
656
23
ALVAREZ Luis
656
24
VALLADONT Jean-Charles
655
25
ALVARINO GARCIA Miguel
655
26
CHAMPIA Mangal Singh
655
27
D'ALMEIDA Marcus
655
28
MAKHNENKO Artem
655
29
FLOSSBACH Thomas
654
30
BOARDMAN Ernesto
654
31
IVANYTSKYY Heorhiy
651
32
GSTOETTNER Andreas
651
33
KAMARUDDIN Haziq
651
34
GANKIN Denis
651
35
SOTO Ricardo
651
36
GAZOZ Mete
650
37
PILA Andres
650
38
WIJLER Steve
649
39
FABER Florian
649
40
SUGIO Tomoki
648
41
DING Liye
647
42
NOR HASRIN Muhammad Akmal
647
43
OLARU Dan
647
44
WORTH Taylor
647
45
HENCKELS Jeff
646
46
MIHALIC Matija
646
47
KASPROWSKI Oskar
646
48
RAI Tarundeep
645
49
PLIHON Pierre
645
50
KAMINSKI Jake
643
51
RUBAN Viktor
643
52
VAN DER VEN Rick
642
53
TSHERING Kinley
641
54
TICAS Oscar
641
55
SERRANO Juan Rene
641
56
BIZJAK Rok
641
57
LIU Zhongyu
641
58
MAXWELL Brian
640
59
BAZARZHAPOV Galsan
640
60
LEE Chin-Tang
639
61
MATAN Florante F.
638
62
STANWOOD Thomas
638
63
SIERAKOWSKI Kacper
637
64
HABJAN MALAVASIC Den
636
65
STEVENS Juan Carlos
636
66
AGUILAR Guillermo
636
67
HALL Tom
636
68
DENG Yu-Cheng
635
69
MAYR Camilo
635
70
THIRY Nico
634
71
PINEDA Daniel Felipe
634
72
DUZELBAYEV Sultan
633
73
IEPURI Ghenadi
633
74
TEZEL Onur
633
75
FRANCO Hugo
632
76
NGUYEN Hamilton
631
77
REMAR Alen
631
78
CHIRAULT Thomas
631
79
STRAJHAR Gasper
630
80
TEKONIEMI Antti
630
81
GALIAZZO Marco
629
82
BIN ALI Abdulellh Ali Moh
629
83
WEISS Johan
627
84
HAGEN Paul Andre
626
85
HUNBIN Oleksii
626
86
KLEIN Pit
626
87
WISE Alex
626
88
WANGDI Nima
625
89
DANILA Andrei
624
90
HALSKOV Aske
624
91
COSTA Marcelo
624
92
IRRASCH Dominik
623
93
PYYLAMPI Tero
623
94
GONCALVES Luis
621
95
ADRIAENSEN Ben
619
96
PIFARRE TRUJILLO Miguel
618
97
THORKILDSEN Steffen
616
98
PUENTE Adrian
615
99
DAL Erdal Meric
614
100
DE OLIVEIRA PORTO Marcus Vinicius
614
101
AGUILAR Andres
614
102
SLIAUTERIS Modestas
614
103
CEPULIONIS Arvydas
613
104
BETANCUR Daniel
612S.O.:9
105
JAJARABILLA Mario Damian
612S.O.:8
106
KOVALEVSKIJ Adrianas
612S.O.:8
107
ALWI Mansour Fahd M.
611
108
HAMOR Martin
611
109
FALDZINSKI Maciej
608
110
BERANEK Radek
608
111
CASTRO Diego
608
112
SABADO Kevin
607
113
RAMOS Hector
607
114
HLAHULEK Michal
598
115
SANTANA Oscar Andres
597
116
ALOTAIBI Fares Mater
594
117
DORJI Lam
589
118
GUDJONSSON Gudmundur Orn
579
119
AGUERO BARRANTES Juan Ignacio
552
120
HJORLEIFSSON Einar
503

 Author| Post time: 17-10-2017 09:28
| Show all posts
Men's Team Recurve
Qualification Results
The Top 16 Teams will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
IM Dong Hyun
KIM Woojin
OH Jin Hyek
2016
2
FURUKAWA Takaharu
KIKUCHI Hideki
SUGIO Tomoki
1970
3
VAN DEN BERG Sjef
VAN DER VEN Rick
WIJLER Steve
1967
4
GALIAZZO Marco
NESPOLI Mauro
PASQUALUCCI David
1966
5
CHAMPIA Mangal Singh
DAS Atanu
RAI Tarundeep
1961
6
BALDANOV Arsalan
BAZARZHAPOV Galsan
MAKHNENKO Artem
1960
7
KAHLLUND Florian
MAYR Camilo
WECKMUELLER Maximilian
1956
8
KAMARUDDIN Haziq
MOHAMAD Khairul Anuar
NOR HASRIN Muhammad Akmal
1955
9
ALVAREZ Luis
BOARDMAN Ernesto
SERRANO Juan Rene
1951
10
DING Liye
LIU Zhongyu
WANG Wenxuan
1946
11
DUZELBAYEV Sultan
GANKIN Denis
SAIDIYEV Oibek
1943
12
ELLISON Brady
KAMINSKI Jake
STANWOOD Thomas
1942
13
DENG Yu-Cheng
LEE Chin-Tang
WEI Chun-Heng
1936
14
DUENAS Crispin
MAXWELL Brian
NGUYEN Hamilton
1934
15
CHIRAULT Thomas
PLIHON Pierre
VALLADONT Jean-Charles
1931
16
ACHA Pablo
ALVARINO GARCIA Miguel
PIFARRE TRUJILLO Miguel
1929
17
HUNBIN Oleksii
IVANYTSKYY Heorhiy
RUBAN Viktor
1920
18
HALL Tom
HUSTON Patrick
WISE Alex
1920
19
BIZJAK Rok
HABJAN MALAVASIC Den
STRAJHAR Gasper
1907
20
AGUILAR Guillermo
AGUILAR Andres
SOTO Ricardo
1901
21
DAL Erdal Meric
GAZOZ Mete
TEZEL Onur
1897
22
BETANCUR Daniel
PILA Andres
PINEDA Daniel Felipe
1896
23
COSTA Marcelo
DE OLIVEIRA PORTO Marcus Vinicius
D'ALMEIDA Marcus
1893
24
FALDZINSKI Maciej
KASPROWSKI Oskar
SIERAKOWSKI Kacper
1891
25
FRANCO Hugo
PUENTE Adrian
STEVENS Juan Carlos
1883
26
HALSKOV Aske
THORKILDSEN Steffen
WEISS Johan
1867
27
DORJI Lam
TSHERING Kinley
WANGDI Nima
1855
28
CEPULIONIS Arvydas
KOVALEVSKIJ Adrianas
SLIAUTERIS Modestas
1839
29
ALOTAIBI Fares Mater
ALWI Mansour Fahd M.
BIN ALI Abdulellh Ali Moh
1834
30
BERANEK Radek
HAMOR Martin
HLAHULEK Michal
1817
31
JAJARABILLA Mario Damian
SABADO Kevin
SANTANA Oscar Andres
1816

 Author| Post time: 19-10-2017 09:57
| Show all posts
Mixed Team Recurve
Qualification Results
The Top 16 Teams will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
IM Dong Hyun
KANG Chae Young
1358
2
TAN Ya-Ting
WEI Chun-Heng
1342
3
KAHLLUND Florian
UNRUH Lisa
1327
4
WANG Wenxuan
ZHANG Dan
1326
5
FURUKAWA Takaharu
SUGIMOTO Tomomi
1324
6
BROWN Mackenzie
ELLISON Brady
1324
7
ANDREOLI Tatiana
NESPOLI Mauro
1318
8
BALDANOV Arsalan
ERDYNIEVA Natalia
1317
9
DAS Atanu
KUMARI Deepika
1314
10
ALVAREZ Luis
ROMAN Aida
1314
11
ACHA Pablo
MARIN Alicia
1306
12
IVANYTSKYY Heorhiy
MARCHENKO Veronika
1303
13
ADICEOM Audrey
VALLADONT Jean-Charles
1300
14
GHAPAR Nur Aliya
MOHAMAD Khairul Anuar
1299
15
BETTLES Sarah
HUSTON Patrick
1298
16
PILA Andres
RENDON Ana Maria
1293
17
ANAGOZ Yasemin
GAZOZ Mete
1292
18
MIRCA Alexandra
OLARU Dan
1290
19
KASPROWSKI Oskar
ZYZANSKA Sylwia
1286
20
BIZJAK Rok
UMER Ana
1281
21
DUENAS Crispin
THIFFEAULT PICARD Georcy
1274
22
DE GIULI Valentine
FABER Florian
1271
23
KUOPPA Taru
TEKONIEMI Antti
1271
24
RODRIGUEZ Elizabeth
STEVENS Juan Carlos
1265
25
GSTOETTNER Andreas
RIESS Nina
1261
26
DEGN Randi
WEISS Johan
1261
27
FLOSSBACH Thomas
VALENCIA Yesenia
1242
28
HAMOR Martin
HORACKOVA Marie
1222
29
JAJARABILLA Mario Damian
LEITHOLD Florencia
1218
30
SEMIONOVA Juliana
SLIAUTERIS Modestas
1198
31
DEMA Sonam
TSHERING Kinley
1195
32
DAXBOCK Astrid
GUDJONSSON Gudmundur Orn
1124

 Author| Post time: 19-10-2017 09:59
| Show all posts
Women's Individual Recurve
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Athletes will qualify for the Round of 32, the other Athletes will qualify for the Round of 128

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KANG Chae Young
684
2
CHANG Hye Jin
683
3
TAN Ya-Ting
680
4
CHOI Misun
671
5
ZHANG Dan
668
6
ESEBUA Kristine
666
7
LIN Yu-Hsuan
664
8
UNRUH Lisa
664
9
BROWN Mackenzie
663
10
SUGIMOTO Tomomi
660
11
ROMAN Aida
658
12
VALENCIA Alejandra
658
13
KUMARI Deepika
653
14
AVITIA Mariana
653
15
MARCHENKO Veronika
652
16
ERDYNIEVA Natalia
652
17
LORIG Khatuna
650
18
DAIMARY Promila
650
19
MARIN Alicia
650
20
PAVLOVA Anastasia
648
21
RICHTER Elena
647
22
LIN Shih-Chia
647
23
ANDREOLI Tatiana
646
24
ADICEOM Audrey
645
25
CAO Hui
645
26
LONGOVA Alexandra
645
27
NAKAMURA Miki
645
28
LAN Lu
644
29
RENDON Ana Maria
643
30
MIRCA Alexandra
643
31
GHAPAR Nur Aliya
642
32
SANCHEZ Natalia
642
33
ANAGOZ Yasemin
642
34
KUOPPA Taru
641
35
AKTUNA Aybuke
640
36
UMER Ana
640
37
ZYZANSKA Sylwia
640
38
BETTLES Sarah
640
39
RUGGIERI Laura
639
40
CASTANOS Celia
639
41
TSYREMPILOVA Sayana
639
42
HAYAKAWA Ren
639
43
FOLKARD Naomi
637
44
BRIANNE Noemie
637
45
LANDI Vanessa
636
46
PITMAN Bryony
635
47
DEGN Randi
634
48
JAGER Maja
633
49
PAVLICHENKO Daria
632
50
ABDUL HALIL Nur Afisa
632
51
LESNIAK Natalia
630
52
PEROVA Ksenia
630
53
GALISTEO Monica
630
54
NARIMANIDZE Khatuna
629
55
LAURSEN Anne Marie
629
56
RODRIGUEZ Elizabeth
629
57
KROPPEN Michelle
628
58
PHUTKARADZE Tsiko
627
59
DE GIULI Valentine
622
60
SAREN Monika
618
61
COSKUN Gulnaz
617
62
HORACKOVA Marie
611
63
THIFFEAULT PICARD Georcy
611
64
RIESS Nina
610
65
SEPULVEDA Maira Alejandra
610
66
BOARI Lucilla
608
67
LEITHOLD Florencia
606
68
NURMSALU Laura
597
69
MYSZOR Wioleta
595
70
POLLUMAE Alexandra
592
71
VALENCIA Yesenia
588
72
SEMIONOVA Juliana
584
73
PARNAT Reena
569
74
LOKE Shin Hui
563
75
DEMA Sonam
554
76
DAXBOCK Astrid
545
77
NOSALIENE Dangeruta
533
78
CARABONE Oriana Sofia
531
79
ABRAMAITYTE Kristina
522
80
CLAPS Eliana
488

 Author| Post time: 19-10-2017 10:02
| Show all posts
Women's Team Recurve
Qualification Results
The Top 16 Teams will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHANG Hye Jin
CHOI Misun
KANG Chae Young
2038
2
LIN Yu-Hsuan
LIN Shih-Chia
TAN Ya-Ting
1991
3
AVITIA Mariana
ROMAN Aida
VALENCIA Alejandra
1969
4
CAO Hui
LAN Lu
ZHANG Dan
1957
5
HAYAKAWA Ren
NAKAMURA Miki
SUGIMOTO Tomomi
1944
6
KROPPEN Michelle
RICHTER Elena
UNRUH Lisa
1939
7
MARCHENKO Veronika
PAVLICHENKO Daria
PAVLOVA Anastasia
1932
8
ESEBUA Kristine
NARIMANIDZE Khatuna
PHUTKARADZE Tsiko
1922
9
DAIMARY Promila
KUMARI Deepika
SAREN Monika
1921
10
ADICEOM Audrey
BRIANNE Noemie
RUGGIERI Laura
1921
11
ERDYNIEVA Natalia
PEROVA Ksenia
TSYREMPILOVA Sayana
1921
12
CASTANOS Celia
GALISTEO Monica
MARIN Alicia
1919
13
BETTLES Sarah
FOLKARD Naomi
PITMAN Bryony
1912
14
AKTUNA Aybuke
ANAGOZ Yasemin
COSKUN Gulnaz
1899
15
DEGN Randi
JAGER Maja
LAURSEN Anne Marie
1896
16
RENDON Ana Maria
SANCHEZ Natalia
SEPULVEDA Maira Alejandra
1895
17
ANDREOLI Tatiana
BOARI Lucilla
LANDI Vanessa
1890
18
LESNIAK Natalia
MYSZOR Wioleta
ZYZANSKA Sylwia
1865
19
ABDUL HALIL Nur Afisa
GHAPAR Nur Aliya
LOKE Shin Hui
1837
20
BROWN Mackenzie
CLAPS Eliana
LORIG Khatuna
1801
21
NURMSALU Laura
PARNAT Reena
POLLUMAE Alexandra
1758
22
ABRAMAITYTE Kristina
NOSALIENE Dangeruta
SEMIONOVA Juliana
1639

 Author| Post time: 19-10-2017 10:09
| Show all posts
Men's Team Recurve
Round of 16

Athletes
Result
South Korea
Spain
6

2


Mexico
Malaysia
4

5




India
United States
4

5


Chinese Taipei
Italy
3

5








Netherlands
Canada
4

5


Kazakhstan
Russia
6

0




Germany
China
5

1


France
Japan
5

4


Men's Team Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
South Korea
Malaysia
5

1


United States
Italy
3

5




Canada
Kazakhstan
5

3


Germany
France
1

5


Men's Team Recurve
Semifinals

Athletes
Result
South Korea
Italy
4

5


Canada
France
4

5


Men's Team Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
South Korea
Canada
6

0


Men's Team Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
Italy
France
6

0

 Author| Post time: 19-10-2017 11:29
| Show all posts
Women's Team Recurve
Round of 16

Athletes
Result
South Korea
Colombia
6

0


India
Georgia
4

5




Japan
Spain
5

4


Great Britain
China
1

5








Mexico
Turkey
5

1


Russia
Germany
6

2




Ukraine
France
5

4


Denmark
Chinese Taipei
0

6


Women's Team Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
South Korea
Georgia
6

0


Japan
China
4

5




Mexico
Russia
6

0


Ukraine
Chinese Taipei
4

5


Women's Team Recurve
Semifinals

Athletes
Result
South Korea
China
6

0


Mexico
Chinese Taipei
5

4


Women's Team Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
China
Chinese Taipei
2

6


Women's Team Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
South Korea
Mexico
6

2

 Author| Post time: 19-10-2017 11:55
| Show all posts
Men's Individual Recurve
Round of 128

Athletes
Result
VAN DEN BERG Sjef
Bye
-


Bye
Bye
-




KAMARUDDIN Haziq
TEKONIEMI Antti
6

4


GALIAZZO Marco
GSTOETTNER Andreas
6

0








KIKUCHI Hideki
PIFARRE TRUJILLO Miguel
7

3


STEVENS Juan Carlos
RAI Tarundeep
6

5




PLIHON Pierre
HABJAN MALAVASIC Den
7

3


THORKILDSEN Steffen
SAIDIYEV Oibek
0

6
















FURUKAWA Takaharu
BETANCUR Daniel
6

0


LIU Zhongyu
BIZJAK Rok
5

6




DING Liye
DUZELBAYEV Sultan
6

2


DANILA Andrei
VALLADONT Jean-Charles
6

5








ALVARINO GARCIA Miguel
WANGDI Nima
6

2


IEPURI Ghenadi
SUGIO Tomoki
3

7




Bye
Bye
-


Bye
BALDANOV Arsalan
-
































OH Jin Hyek
Bye
-


Bye
Bye
-




PILA Andres
NGUYEN Hamilton
6

4


HUNBIN Oleksii
MAKHNENKO Artem
4

6








MOHAMAD Khairul Anuar
IRRASCH Dominik
6

5


MAYR Camilo
WORTH Taylor
2

6




TSHERING Kinley
LEE Chin-Tang
6

5


AGUILAR Andres
WEI Chun-Heng
0

6
















BANDA Arpad
DE OLIVEIRA PORTO Marcus Vinicius
6

2


MATAN Florante F.
VAN DER VEN Rick
0

6




HENCKELS Jeff
DENG Yu-Cheng
3

7


PYYLAMPI Tero
HUSTON Patrick
5

6








FLOSSBACH Thomas
HAGEN Paul Andre
5

6


REMAR Alen
GAZOZ Mete
2

6




Bye
Bye
-


Bye
KIM Woojin
-
































































NESPOLI Mauro
Bye
-


Bye
Bye
-




SOTO Ricardo
CHIRAULT Thomas
6

2


WEISS Johan
BOARDMAN Ernesto
0

6








WANG Wenxuan
GONCALVES Luis
6

0


HALL Tom
MIHALIC Matija
6

5




RUBAN Viktor
STANWOOD Thomas
7

1


DAL Erdal Meric
DAS Atanu
6

4
















KAHLLUND Florian
SLIAUTERIS Modestas
6

0


BAZARZHAPOV Galsan
TICAS Oscar
6

5




OLARU Dan
THIRY Nico
4

6


COSTA Marcelo
ACHA Pablo
4

6








D'ALMEIDA Marcus
KLEIN Pit
6

2


FRANCO Hugo
WIJLER Steve
3

7




Bye
Bye
-


Bye
TYACK Ryan
-
































PASQUALUCCI David
Bye
-


Bye
Bye
-




FABER Florian
TEZEL Onur
5

6


WISE Alex
CHAMPIA Mangal Singh
0

6








ALVAREZ Luis
HALSKOV Aske
6

4


PINEDA Daniel Felipe
NOR HASRIN Muhammad Akmal
1

7




SERRANO Juan Rene
MAXWELL Brian
6

2


CEPULIONIS Arvydas
DUENAS Crispin
0

6
















ELLISON Brady
PUENTE Adrian
6

4


SIERAKOWSKI Kacper
KAMINSKI Jake
5

6




KASPROWSKI Oskar
AGUILAR Guillermo
7

3


ADRIAENSEN Ben
WECKMUELLER Maximilian
5

6








IVANYTSKYY Heorhiy
BIN ALI Abdulellh Ali Moh
7

1


STRAJHAR Gasper
GANKIN Denis
2

6




Bye
Bye
-


Bye
IM Dong Hyun
-


Men's Individual Recurve
Round of 64

Athletes
Result
VAN DEN BERG Sjef
Bye
-


KAMARUDDIN Haziq
GALIAZZO Marco
2

6




KIKUCHI Hideki
STEVENS Juan Carlos
6

5


PLIHON Pierre
SAIDIYEV Oibek
6

5








FURUKAWA Takaharu
BIZJAK Rok
6

0


DING Liye
DANILA Andrei
7

3




ALVARINO GARCIA Miguel
SUGIO Tomoki
6

4


Bye
BALDANOV Arsalan
-
















OH Jin Hyek
Bye
-


PILA Andres
MAKHNENKO Artem
1

7




MOHAMAD Khairul Anuar
WORTH Taylor
6

5


TSHERING Kinley
WEI Chun-Heng
2

6








BANDA Arpad
VAN DER VEN Rick
4

6


DENG Yu-Cheng
HUSTON Patrick
0

6




HAGEN Paul Andre
GAZOZ Mete
6

4


Bye
KIM Woojin
-
































NESPOLI Mauro
Bye
-


SOTO Ricardo
BOARDMAN Ernesto
6

4




WANG Wenxuan
HALL Tom
6

5


RUBAN Viktor
DAL Erdal Meric
2

6








KAHLLUND Florian
BAZARZHAPOV Galsan
6

2


THIRY Nico
ACHA Pablo
4

6




D'ALMEIDA Marcus
WIJLER Steve
4

6


Bye
TYACK Ryan
-
















PASQUALUCCI David
Bye
-


TEZEL Onur
CHAMPIA Mangal Singh
2

6




ALVAREZ Luis
NOR HASRIN Muhammad Akmal
6

2


SERRANO Juan Rene
DUENAS Crispin
0

6








ELLISON Brady
KAMINSKI Jake
4

6


KASPROWSKI Oskar
WECKMUELLER Maximilian
2

6




IVANYTSKYY Heorhiy
GANKIN Denis
6

0


Bye
IM Dong Hyun
-


Men's Individual Recurve
Round of 32

Athletes
Result
VAN DEN BERG Sjef
GALIAZZO Marco
7

3


KIKUCHI Hideki
PLIHON Pierre
6

2




FURUKAWA Takaharu
DING Liye
6

2


ALVARINO GARCIA Miguel
BALDANOV Arsalan
5

6








OH Jin Hyek
MAKHNENKO Artem
6

4


MOHAMAD Khairul Anuar
WEI Chun-Heng
5

6




VAN DER VEN Rick
HUSTON Patrick
2

6


HAGEN Paul Andre
KIM Woojin
0

6
















NESPOLI Mauro
SOTO Ricardo
2

6


WANG Wenxuan
DAL Erdal Meric
6

2




KAHLLUND Florian
ACHA Pablo
2

6


WIJLER Steve
TYACK Ryan
6

2








PASQUALUCCI David
CHAMPIA Mangal Singh
6

4


ALVAREZ Luis
DUENAS Crispin
1

7




KAMINSKI Jake
WECKMUELLER Maximilian
4

6


IVANYTSKYY Heorhiy
IM Dong Hyun
5

6


Men's Individual Recurve
Round of 16

Athletes
Result
VAN DEN BERG Sjef
KIKUCHI Hideki
4

6


FURUKAWA Takaharu
BALDANOV Arsalan
2

6




OH Jin Hyek
WEI Chun-Heng
2

6


HUSTON Patrick
KIM Woojin
4

6








SOTO Ricardo
WANG Wenxuan
6

2


ACHA Pablo
WIJLER Steve
2

6




PASQUALUCCI David
DUENAS Crispin
0

6


WECKMUELLER Maximilian
IM Dong Hyun
0

6


Men's Individual Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
KIKUCHI Hideki
BALDANOV Arsalan
5

6


WEI Chun-Heng
KIM Woojin
6

0




SOTO Ricardo
WIJLER Steve
2

6


DUENAS Crispin
IM Dong Hyun
4

6


Men's Individual Recurve
Semifinals

Athletes
Result
BALDANOV Arsalan
WEI Chun-Heng
0

6


WIJLER Steve
IM Dong Hyun
4

6


Men's Individual Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
BALDANOV Arsalan
WIJLER Steve
2

6


Men's Individual Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
WEI Chun-Heng
IM Dong Hyun
5

6

 Author| Post time: 19-10-2017 14:25
| Show all posts
Women's Individual Recurve
Round of 128

Athletes
Result
KANG Chae Young
Bye
-


Bye
Bye
-




ANAGOZ Yasemin
CLAPS Eliana
6

0


Bye
SANCHEZ Natalia
-








LORIG Khatuna
Bye
-


SEPULVEDA Maira Alejandra
JAGER Maja
6

4




PAVLICHENKO Daria
RIESS Nina
6

2


Bye
ERDYNIEVA Natalia
-
















BROWN Mackenzie
Bye
-


KROPPEN Michelle
RODRIGUEZ Elizabeth
6

0




TSYREMPILOVA Sayana
SEMIONOVA Juliana
6

0


Bye
ADICEOM Audrey
-








CAO Hui
Bye
-


PARNAT Reena
CASTANOS Celia
2

6




Bye
Bye
-


Bye
UNRUH Lisa
-
































ZHANG Dan
Bye
-


Bye
Bye
-




ZYZANSKA Sylwia
DAXBOCK Astrid
6

2


Bye
LAN Lu
-








RICHTER Elena
Bye
-


MYSZOR Wioleta
BRIANNE Noemie
0

6




GALISTEO Monica
SAREN Monika
6

2


Bye
VALENCIA Alejandra
-
















KUMARI Deepika
Bye
-


COSKUN Gulnaz
PEROVA Ksenia
4

6




LANDI Vanessa
NURMSALU Laura
2

6


Bye
PAVLOVA Anastasia
-








RENDON Ana Maria
Bye
-


NOSALIENE Dangeruta
UMER Ana
1

7




Bye
Bye
-


Bye
CHOI Misun
-
































































TAN Ya-Ting
Bye
-


Bye
Bye
-




AKTUNA Aybuke
CARABONE Oriana Sofia
7

1


Bye
MIRCA Alexandra
-








MARIN Alicia
Bye
-


LEITHOLD Florencia
PITMAN Bryony
6

2




LESNIAK Natalia
HORACKOVA Marie
6

0


Bye
AVITIA Mariana
-
















ROMAN Aida
Bye
-


DE GIULI Valentine
NARIMANIDZE Khatuna
1

7




FOLKARD Naomi
POLLUMAE Alexandra
6

0


Bye
LIN Shih-Chia
-








NAKAMURA Miki
Bye
-


DEMA Sonam
BETTLES Sarah
3

7




Bye
Bye
-


Bye
ESEBUA Kristine
-
































LIN Yu-Hsuan
Bye
-


Bye
Bye
-




RUGGIERI Laura
LOKE Shin Hui
6

4


Bye
LONGOVA Alexandra
-








ANDREOLI Tatiana
Bye
-


VALENCIA Yesenia
HAYAKAWA Ren
0

6




LAURSEN Anne Marie
PHUTKARADZE Tsiko
4

6


Bye
SUGIMOTO Tomomi
-
















MARCHENKO Veronika
Bye
-


THIFFEAULT PICARD Georcy
ABDUL HALIL Nur Afisa
6

5




DEGN Randi
BOARI Lucilla
6

4


Bye
DAIMARY Promila
-








GHAPAR Nur Aliya
Bye
-


ABRAMAITYTE Kristina
KUOPPA Taru
1

7




Bye
Bye
-


Bye
CHANG Hye Jin
-


Women's Individual Recurve
Round of 64

Athletes
Result
KANG Chae Young
Bye
-


ANAGOZ Yasemin
SANCHEZ Natalia
7

1




LORIG Khatuna
SEPULVEDA Maira Alejandra
6

2


PAVLICHENKO Daria
ERDYNIEVA Natalia
2

6








BROWN Mackenzie
KROPPEN Michelle
6

0


TSYREMPILOVA Sayana
ADICEOM Audrey
0

6




CAO Hui
CASTANOS Celia
6

5


Bye
UNRUH Lisa
-
















ZHANG Dan
Bye
-


ZYZANSKA Sylwia
LAN Lu
2

6




RICHTER Elena
BRIANNE Noemie
2

6


GALISTEO Monica
VALENCIA Alejandra
6

0








KUMARI Deepika
PEROVA Ksenia
5

6


NURMSALU Laura
PAVLOVA Anastasia
0

6




RENDON Ana Maria
UMER Ana
6

0


Bye
CHOI Misun
-
































TAN Ya-Ting
Bye
-


AKTUNA Aybuke
MIRCA Alexandra
5

6




MARIN Alicia
LEITHOLD Florencia
1

7


LESNIAK Natalia
AVITIA Mariana
0

6








ROMAN Aida
NARIMANIDZE Khatuna
2

6


FOLKARD Naomi
LIN Shih-Chia
1

7




NAKAMURA Miki
BETTLES Sarah
0

6


Bye
ESEBUA Kristine
-
















LIN Yu-Hsuan
Bye
-


RUGGIERI Laura
LONGOVA Alexandra
4

6




ANDREOLI Tatiana
HAYAKAWA Ren
6

0


PHUTKARADZE Tsiko
SUGIMOTO Tomomi
2

6








MARCHENKO Veronika
THIFFEAULT PICARD Georcy
7

3


DEGN Randi
DAIMARY Promila
1

7




GHAPAR Nur Aliya
KUOPPA Taru
5

6


Bye
CHANG Hye Jin
-


Women's Individual Recurve
Round of 32

Athletes
Result
KANG Chae Young
ANAGOZ Yasemin
6

2


LORIG Khatuna
ERDYNIEVA Natalia
6

2




BROWN Mackenzie
ADICEOM Audrey
6

2


CAO Hui
UNRUH Lisa
0

6








ZHANG Dan
LAN Lu
6

2


BRIANNE Noemie
GALISTEO Monica
6

0




PEROVA Ksenia
PAVLOVA Anastasia
6

2


RENDON Ana Maria
CHOI Misun
2

6
















TAN Ya-Ting
MIRCA Alexandra
6

2


LEITHOLD Florencia
AVITIA Mariana
6

4




NARIMANIDZE Khatuna
LIN Shih-Chia
6

0


BETTLES Sarah
ESEBUA Kristine
0

6








LIN Yu-Hsuan
LONGOVA Alexandra
6

2


ANDREOLI Tatiana
SUGIMOTO Tomomi
6

0




MARCHENKO Veronika
DAIMARY Promila
2

6


KUOPPA Taru
CHANG Hye Jin
0

6


Women's Individual Recurve
Round of 16

Athletes
Result
KANG Chae Young
LORIG Khatuna
6

0


BROWN Mackenzie
UNRUH Lisa
7

1




ZHANG Dan
BRIANNE Noemie
6

2


PEROVA Ksenia
CHOI Misun
6

5








TAN Ya-Ting
LEITHOLD Florencia
6

0


NARIMANIDZE Khatuna
ESEBUA Kristine
0

6




LIN Yu-Hsuan
ANDREOLI Tatiana
6

5


DAIMARY Promila
CHANG Hye Jin
4

6


Women's Individual Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
KANG Chae Young
BROWN Mackenzie
5

6


ZHANG Dan
PEROVA Ksenia
2

6




TAN Ya-Ting
ESEBUA Kristine
7

1


LIN Yu-Hsuan
CHANG Hye Jin
1

7


Women's Individual Recurve
Semifinals

Athletes
Result
BROWN Mackenzie
PEROVA Ksenia
4

6


TAN Ya-Ting
CHANG Hye Jin
4

6


Women's Individual Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
BROWN Mackenzie
TAN Ya-Ting
1

7


Women's Individual Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
PEROVA Ksenia
CHANG Hye Jin
6

4

 Author| Post time: 20-10-2017 11:43
| Show all posts
Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 128

Athletes
Result
HANSEN Stephan
Bye
-


Bye
Bye
-




HERNANDEZ Roberto
ACKX Enzo
147

144


BARILLAS Julio
CAGIRAN Evren
142

144








MARKES Ivan
ROBIOU Jose Miguel Jr.
147

133


KALASHNIKOV Viktor
WIENER Nico
145

143




GONZALEZ Rodolfo
OOSTHUIZEN Danie
144

138


FLAQUER ESPAILLAT Miguel Angel
TRACHSEL Marcel
135

140
















SCHLOESSER Mike
Bye
-


ELZINGA Peter
DOS SANTOS Roberval
14210

1429




ELMAAGACLI Demir
HEINCZ Stefan
145

141


FISHER Pavel
SITAR Dejan
1409

14010








DARUM Andreas
POULSEN Joannes
136

139


BRADA Vladimir
HAUGSETH Mads
134

146




Bye
Bye
-


Bye
VERMA Abhishek
-
































GELLENTHIEN Braden
Bye
-


Bye
Bye
-




SINGH Gurwinder
HOFER Patrizio
141

142


KHRISTICH Sergey
LIN Che-Wei
144

146








ANDERSON Steve
FAVORETO Maximiliano Cabral
145

139


ABREU Luccas
OLEXIENKO Justin
141

145




HUNG Yu-Chi
OROSZ Viktor
145

140


Bye
CILLIERS Seppie
-
















SCHAFF Kristofer
Bye
-


VAN DE VEN Pim
RUSLAN Zulfadhli
134

137




SIMONELLI Alberto
VELIZ Miguel Angel
1439

14310


SINCLAIR Damien
VAVRO Mario
137

143








BULAEV Anton
RALLS Luke
142

140


MARTIN ARRIAGADA Alejandro Patricio
FAGAN Andrew
142

145




Bye
Bye
-


Bye
PAGNI Sergio
-
































































DELOCHE Pierre-Julien
Bye
-


Bye
Bye
-




DE LA CRUZ Paul Marton
YAMAMOTO Yuta
145

144


GOICO DE LARA Paris
LIN Hsin-Min
144

142








HONG Sung Ho
PETERSEN Nikkel
145

139


PEREZ GONZALEZ Jesus Jacinto
MAZUKI Mohd Juwaidi
133

144




RUIZ Gustavo
SCHNEEWEIß Andreas
146

142


MORA MORA Luis Daniel
DAMBAEV Alexander
138

148
















YAKALI Samet Can
Bye
-


FIERRO Julio
YAP Earl Benjamin
145

146




CARDONA Camilo Andres
ARENAS Sebastian
142

146


MASON James
HORNUNG Henrik
143

140








MUNOZ Daniel
KARABAYEV Akbarali
146

144


PIZARRO Jean
AAMAAS Njaal
141

142




Bye
Bye
-


Bye
BUDEN Domagoj
-
































MARTIN Luc
Bye
-


Bye
Bye
-




KOOLS Reginald
SAINI Aman
140

145


HAMDORF Sebastian
NOTT Robert
1439

14310








CHOI Yonghee
NOLASCO CARIAS Douglas Vladimir
147

144


PAGNONI Federico
HAEFELFINGER Roman
143

144




CANALEJAS Victor
BLAZQUEZ Alberto
139

141


Bye
ROUX Patrick
-
















PEINEAU Sebastien
GUDJONSSON Gudmundur Orn
147

134


ESPINOSA SURO Miguel Angel
ALVARADO FERNANDEZ Bryan
143

146




MAIO Pablo
BURRI Kevin
139

142


NICLASEN Jogvan
GENET Dominique
142

144








DAMSBO Martin
LEE Kin Lip
142

140


FAUGSTAD Anders
DE KLERK Beyers
140

139




Bye
Bye
-


Bye
KIM Jongho
-


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
HANSEN Stephan
Bye
-


HERNANDEZ Roberto
CAGIRAN Evren
148

146




MARKES Ivan
KALASHNIKOV Viktor
148

143


GONZALEZ Rodolfo
TRACHSEL Marcel
146

144








SCHLOESSER Mike
ELZINGA Peter
1459

145X


ELMAAGACLI Demir
SITAR Dejan
144

143




POULSEN Joannes
HAUGSETH Mads
133

147


Bye
VERMA Abhishek
-
















GELLENTHIEN Braden
Bye
-


HOFER Patrizio
LIN Che-Wei
139

140




ANDERSON Steve
OLEXIENKO Justin
149

142


HUNG Yu-Chi
CILLIERS Seppie
1469

146X








SCHAFF Kristofer
RUSLAN Zulfadhli
146

143


VELIZ Miguel Angel
VAVRO Mario
146

145




BULAEV Anton
FAGAN Andrew
148

144


Bye
PAGNI Sergio
-
































DELOCHE Pierre-Julien
Bye
-


DE LA CRUZ Paul Marton
GOICO DE LARA Paris
142

144




HONG Sung Ho
MAZUKI Mohd Juwaidi
146

145


RUIZ Gustavo
DAMBAEV Alexander
148

146








YAKALI Samet Can
YAP Earl Benjamin
144

143


ARENAS Sebastian
MASON James
142

146




MUNOZ Daniel
AAMAAS Njaal
147

146


Bye
BUDEN Domagoj
-
















MARTIN Luc
Bye
-


SAINI Aman
NOTT Robert
145

142




CHOI Yonghee
HAEFELFINGER Roman
147

142


BLAZQUEZ Alberto
ROUX Patrick
147

146








PEINEAU Sebastien
ALVARADO FERNANDEZ Bryan
144

142


BURRI Kevin
GENET Dominique
140

143




DAMSBO Martin
FAUGSTAD Anders
142

141


Bye
KIM Jongho
-


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
HANSEN Stephan
HERNANDEZ Roberto
150

148


MARKES Ivan
GONZALEZ Rodolfo
144X*

14410




ELZINGA Peter
ELMAAGACLI Demir
143

145


HAUGSETH Mads
VERMA Abhishek
146

148








GELLENTHIEN Braden
LIN Che-Wei
149

145


ANDERSON Steve
CILLIERS Seppie
149

147




SCHAFF Kristofer
VELIZ Miguel Angel
14410

1449


BULAEV Anton
PAGNI Sergio
147

148
















DELOCHE Pierre-Julien
GOICO DE LARA Paris
149

145


HONG Sung Ho
RUIZ Gustavo
144

145




YAKALI Samet Can
MASON James
144

145


MUNOZ Daniel
BUDEN Domagoj
145

146








MARTIN Luc
SAINI Aman
150

149


CHOI Yonghee
BLAZQUEZ Alberto
148

144




PEINEAU Sebastien
GENET Dominique
149

148


DAMSBO Martin
KIM Jongho
147

149


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
HANSEN Stephan
MARKES Ivan
150

143


ELMAAGACLI Demir
VERMA Abhishek
145

146




GELLENTHIEN Braden
ANDERSON Steve
14910*

14910


SCHAFF Kristofer
PAGNI Sergio
147

145








DELOCHE Pierre-Julien
RUIZ Gustavo
150

145


MASON James
BUDEN Domagoj
144

148




MARTIN Luc
CHOI Yonghee
14710

147X*


PEINEAU Sebastien
KIM Jongho
147

146


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
HANSEN Stephan
VERMA Abhishek
149

146


GELLENTHIEN Braden
SCHAFF Kristofer
148

147




DELOCHE Pierre-Julien
BUDEN Domagoj
146

144


CHOI Yonghee
PEINEAU Sebastien
146

147


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
HANSEN Stephan
GELLENTHIEN Braden
149

146


DELOCHE Pierre-Julien
PEINEAU Sebastien
142

144


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
GELLENTHIEN Braden
DELOCHE Pierre-Julien
147

143


Men's Individual Compound
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
HANSEN Stephan
PEINEAU Sebastien
14310

14310*

 Author| Post time: 20-10-2017 14:03
| Show all posts
Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 128

Athletes
Result
OCHOA-ANDERSON Linda
Bye
-


Bye
Bye
-




VAN KRADENBURG Jeanine
Bye
-


Bye
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis
-








SHKOLNA Mariya
Bye
-


PAIZ Sofia Lourdes
MEISSNER Janine
138

140




VERMEULEN Jody
ROUX Gerda
144

139


Bye
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
-
















HEIGENHAUSER Kristina
Bye
-


GOGEL Jane Karla
AKCINAR Aleyna
138

137




O'SULLIVAN Lucy
SAGASTUME DONIS Sara Patricia
146

135


Bye
TONIOLI Marcella
-








DE LAAT Sanne
Bye
-


UMETANI Shiori
VALDEZ Nora
135

142




Bye
Bye
-


Bye
SO Chaewon
-
































BOSTAN Yesim
Bye
-


Bye
Bye
-




SAVENKOVA Alexandra
Bye
-


Bye
PEARCE-GORE Paige
-








JENSEN Tanja
Bye
-


ZAKARIA Sazatul Nadhira
HART Madison
144

141




PAONAM Lily Chanu
CHAM NONG Saritha
1419

1418


Bye
LOPEZ Sara
-
















AVDEEVA Natalia
Bye
-


MARKOVIC Irina
COJUANGCO Amaya Amparo
14110

1419




MASON Lucy
OLEKSEJENKO Julia
143

133


Bye
CHOI Bomin
-








MERINO Brenda
Bye
-


Bye
DAMSBO Erika
-




Bye
Bye
-


Bye
VENNAM Jyothi Surekha
-
































































SONNICHSEN Sarah
Bye
-


Bye
Bye
-




CLAESEN Jessica
Bye
-


Bye
MLINARIC Amanda
-








ELMAAGACLI Gizem
Bye
-


DE MATOS Laure
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun
140

141




GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia
REDMAN Louise
140

136


Bye
WENTZEL Danelle
-
















FRANCHINI Irene
Bye
-


ORELLANA PEÑA Andrea Yanira
MORGAN Rachel
139

145




RET Sara
HERVE Sandra
141

143


Bye
BURNET Lucie
-








COX Cassidy
Bye
-


Bye
MAUDE Fiona
-




Bye
Bye
-


Bye
ELLISON Toja
-
































SONG Yun Soo
Bye
-


Bye
Bye
-




MEYNEN DEGRYSE Saskia
DAXBOCK Astrid
141

131


Bye
SCHALL Velia
-








LIN Ming-Ching
Bye
-


SCOTT Barbara
VINOGRADOVA Mariia
133

138




ELGIBILY Nancy
ZEBADUA Maria Jose
139

141


Bye
DEB Trisha
-
















USQUIANO Alejandra
Bye
-


CORLESS Susan
LEE Ting-Hsuan
136

144




MCCLEAN Fiona
HSU Yen-Hua
146

142


Bye
MARCOS Andrea
-








GRYDELAND Runa
Bye
-


Bye
KELLER Lexi
-




Bye
Bye
-


Bye
PRIEELS Sarah
-


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
OCHOA-ANDERSON Linda
Bye
-


VAN KRADENBURG Jeanine
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis
141

144




SHKOLNA Mariya
MEISSNER Janine
139

142


VERMEULEN Jody
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
142

144








HEIGENHAUSER Kristina
GOGEL Jane Karla
143

140


O'SULLIVAN Lucy
TONIOLI Marcella
145

143




DE LAAT Sanne
VALDEZ Nora
141

142


Bye
SO Chaewon
-
















BOSTAN Yesim
Bye
-


SAVENKOVA Alexandra
PEARCE-GORE Paige
146

141




JENSEN Tanja
ZAKARIA Sazatul Nadhira
144

140


PAONAM Lily Chanu
LOPEZ Sara
141

140








AVDEEVA Natalia
MARKOVIC Irina
146

140


MASON Lucy
CHOI Bomin
141

148




MERINO Brenda
DAMSBO Erika
140

138


Bye
VENNAM Jyothi Surekha
-
































SONNICHSEN Sarah
Bye
-


CLAESEN Jessica
MLINARIC Amanda
1409

14010




ELMAAGACLI Gizem
MAGNUSDOTTIR Helga Kolbrun
142

140


GONZALEZ BRIOZZO Maria Eugenia
WENTZEL Danelle
142

147








FRANCHINI Irene
MORGAN Rachel
146

138


HERVE Sandra
BURNET Lucie
138

145




COX Cassidy
MAUDE Fiona
146

141


Bye
ELLISON Toja
-
















SONG Yun Soo
Bye
-


MEYNEN DEGRYSE Saskia
SCHALL Velia
140

142




LIN Ming-Ching
VINOGRADOVA Mariia
143

141


ZEBADUA Maria Jose
DEB Trisha
137

147








USQUIANO Alejandra
LEE Ting-Hsuan
144

142


MCCLEAN Fiona
MARCOS Andrea
142

145




GRYDELAND Runa
KELLER Lexi
147

140


Bye
PRIEELS Sarah
-


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
OCHOA-ANDERSON Linda
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis
142

143


MEISSNER Janine
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
140

144




HEIGENHAUSER Kristina
O'SULLIVAN Lucy
14310

1439


VALDEZ Nora
SO Chaewon
144

148








BOSTAN Yesim
SAVENKOVA Alexandra
147

144


JENSEN Tanja
PAONAM Lily Chanu
140

143




AVDEEVA Natalia
CHOI Bomin
146

148


MERINO Brenda
VENNAM Jyothi Surekha
144

145
















SONNICHSEN Sarah
MLINARIC Amanda
147

146


ELMAAGACLI Gizem
WENTZEL Danelle
1419

1419*




FRANCHINI Irene
BURNET Lucie
1449

1449*


COX Cassidy
ELLISON Toja
144

145








SONG Yun Soo
SCHALL Velia
144

143


LIN Ming-Ching
DEB Trisha
141

133




USQUIANO Alejandra
MARCOS Andrea
143

145


GRYDELAND Runa
PRIEELS Sarah
144

147


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis
MAT SALLEH Fatin Nurfatehah
146

144


HEIGENHAUSER Kristina
SO Chaewon
14610

1469




BOSTAN Yesim
PAONAM Lily Chanu
145

135


CHOI Bomin
VENNAM Jyothi Surekha
146X*

146X








SONNICHSEN Sarah
WENTZEL Danelle
145

143


BURNET Lucie
ELLISON Toja
141

145




SONG Yun Soo
LIN Ming-Ching
14310*

14310


MARCOS Andrea
PRIEELS Sarah
143

144


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ZEPEDA PRECIADO Fernanda Alexis
HEIGENHAUSER Kristina
144

146


BOSTAN Yesim
CHOI Bomin
148

145




SONNICHSEN Sarah
ELLISON Toja
147

145


SONG Yun Soo
PRIEELS Sarah
144

142


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
HEIGENHAUSER Kristina
BOSTAN Yesim
141

145


SONNICHSEN Sarah
SONG Yun Soo
142

145


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
HEIGENHAUSER Kristina
SONNICHSEN Sarah
145

144


Women's Individual Compound
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
BOSTAN Yesim
SONG Yun Soo
143

145

 Author| Post time: 20-10-2017 14:46
| Show all posts
Women's Team Compound
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
South Korea
Great Britain
229

213


United States
Turkey
227

220




Belgium
South Africa
216

224


Canada
Colombia
215

226








Denmark
Netherlands
233

221


Russia
India
229

232




Italy
Germany
224

227


Chinese Taipei
Mexico
225

227


Women's Team Compound
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
South Korea
United States
233

228


South Africa
Colombia
225

226




Denmark
India
228

233


Germany
Mexico
23128

23127


Women's Team Compound
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
South Korea
Colombia
231

232


India
Germany
232

227


Women's Team Compound
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
South Korea
Germany
235

227


Women's Team Compound
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Colombia
India
234

228

 Author| Post time: 20-10-2017 14:58
| Show all posts
Men's Team Compound
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
France
Norway
234

224


Italy
Turkey
228

225




Denmark
India
229

226


Netherlands
Croatia
231

235








South Korea
Colombia
229

230


Russia
South Africa
230

232




Canada
Chinese Taipei
229

228


Germany
United States
225

235


Men's Team Compound
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
France
Italy
23028

23029


Denmark
Croatia
23529

23530




Colombia
South Africa
238

232


Canada
United States
230

237


Men's Team Compound
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
Italy
Croatia
236

233


Colombia
United States
233

236


Men's Team Compound
Non-Olympic Event

Bronze Medal Match

Athletes
Result
Croatia
Colombia
22928

22930


Men's Team Compound
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
Italy
United States
228

235

 Author| Post time: 20-10-2017 15:00
| Show all posts
Mixed Team Compound
Non-Olympic Event
Round of 16

Athletes
Result
Denmark
Croatia
159

153


Germany
Belgium
154

152




Turkey
Mexico
153

154


Russia
Italy
152

157








India
Netherlands
151

154


United States
France
158

154




South Africa
Slovenia
155

152


Colombia
South Korea
155

158


Mixed Team Compound
Non-Olympic Event
Quarterfinals

Athletes
Result
Denmark
Germany
153

154


Mexico
Italy
150

152




Netherlands
United States
155

146


South Africa
South Korea
151

155


Mixed Team Compound
Non-Olympic Event
Semifinals

Athletes
Result
Germany
Italy
157

156


Netherlands
South Korea
15620

15620*


Mixed Team Compound
Non-Olympic Event
Bronze Medal Match

Athletes
Result
Italy
Netherlands
156

151


Mixed Team Compound
Non-Olympic Event
Gold Medal Match

Athletes
Result
Germany
South Korea
149

156

 Author| Post time: 20-10-2017 15:21
| Show all posts
Mixed Team Recurve
Round of 16

Athletes
Result
South Korea
Colombia
6

0


India
Russia
5

1




Japan
Ukraine
5

1


France
China
6

0








Germany
Malaysia
5

4


Spain
United States
0

6




Italy
Mexico
3

5


Great Britain
Chinese Taipei
5

3


Mixed Team Recurve
Quarterfinals

Athletes
Result
South Korea
India
5

4


Japan
France
6

0




Germany
United States
5

4


Mexico
Great Britain
3

5


Mixed Team Recurve
Semifinals

Athletes
Result
South Korea
Japan
5

4


Germany
Great Britain
5

1


Mixed Team Recurve
Bronze Medal Match

Athletes
Result
Japan
Great Britain
3

5


Mixed Team Recurve
Gold Medal Match

Athletes
Result
South Korea
Germany
6

0

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

30-7-2021 07:50 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list