|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Rowing FISA World Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 30-9-2017 13:28
| Show all posts
Women's Lightweight Quadruple Sculls
Non-Olympic Event

Final A Results

Italy
MAREGOTTO Asja
PIAZZOLLA Paola
CESARINI Federica
SCHETTINO Giovanna

6:33.97

Australia
JAMES Amy
ARCH Alice
MIANSAROW Georgia
NESBITT Georgia

6:35.47

China
XUAN Xulian
SHEN Ling
PAN Dandan
CHEN Fang

6:36.33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MARA Patricia
CASSON Jennifer
MOFFATT Jill
GLEADOW Ellen
6:36.46
5
HALL Gemma
HART-WINKS Robyn
ARLETT Madeleine
PIGGOTT Eleanor
6:47.94
6
FUKUMOTO Atsumi
KAWAMOTO Ai
YAMARYO Natsumi
TSUCHIYA Ai
6:49.62

 Author| Post time: 30-9-2017 13:35
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final G Results
The Athletes will be ranked 37th-40th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BAROTOV Sabrillo
7:27.72
2
MARQUARDT Daniel
7:42.32
3
MILLER Ozave
7:53.80
4
KNOWLES Michael
8:28.23

 Author| Post time: 30-9-2017 13:50
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final F Results
The Athletes will be ranked 31st-36th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PURMAN Joseph
7:13.65
2
CAI Pengpeng
7:22.51
3
BEN SIDHOM Mohamed
7:24.78
4
HINKATI Privel
7:29.05
5
LOPEZ Roberto
7:34.91
ALEKSANDROV Aleksandar
DNS

 Author| Post time: 30-9-2017 13:52
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final E Results
The Athletes will be ranked 25th-30th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRIDMAN Dani
7:02.87
2
MONFRECOLA Salvatore
7:04.28
3
PRADA FERNANDEZ David
7:04.78
4
RASHCHEPKIN Maksym
7:15.72
5
COX Stephen
7:20.98
6
RIVAROLA TRAPPE Arturo
7:24.98

 Author| Post time: 30-9-2017 13:53
| Show all posts
Men's Double Sculls
Final D Results
The Teams will be ranked 19th-20th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CONCEPCION Janier
OQUENDO Adrian
6:28.48
2
ANDERSON Sten-Erik
UDAM Juri-Mikk
6:30.39

 Author| Post time: 30-9-2017 13:54
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final D Results
The Athletes will be ranked 19th-24th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MICHAEL Clougher
6:58.87
2
CABRERA Juan Carlos
7:01.58
3
KIM Dongyong
7:04.66
4
BACKEUS Anders
7:05.36
5
ANTOGNELLI Quentin
7:10.02
6
FERREIRA Lucas
7:14.76

 Author| Post time: 30-9-2017 13:55
| Show all posts
Women's Single Sculls
Final D Results
The Athletes will be ranked 19th-22nd

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HURKOVSKA Olha
8:01.89
2
ALONSO Alejandra
8:15.43
3
MORLEY Emily
8:17.17
4
FRAINCART Sarah
8:30.33

 Author| Post time: 30-9-2017 13:57
| Show all posts
Men's Pair
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DEN HERIK Lex
WULLINGS Bo
6:37.07
2
DAVIS Leo Victor
TORRENTE Sandro
6:38.38
3
ESTERAS Francisco
HAACK Axel
6:42.58
4
MC QUILLAN-TOLAN Fionnan
BOOMER PATRICK
6:43.24
5
KRUSE Christoffer
HOLMQUIST Peter
6:45.34
6
ZHAO Meng
SUN Lu
6:58.26

 Author| Post time: 30-9-2017 13:58
| Show all posts
Men's Lightweight Double Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HARDY Taylor
KEANE Patrick
6:27.48
2
COLOMINO Alejandro
LAURO Carlo
6:28.98
3
IKEDA Yuki
SATO Kakeru
6:31.01
4
ROGERS Chris
SCHMIDT Peter
6:34.06
5
KURANOV Anton
LIFSHITC Nazar
6:39.02
6
LOPEZ BEROCAY Mauricio
CETRARO Bruno
6:39.10

 Author| Post time: 30-9-2017 13:59
| Show all posts
Women's Lightweight Double Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-17th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
EKROS Alice
SVENSSON Annie
7:06.53
2
DELACROIX Pauline
ROL Frederique
7:06.66
3
LOPEZ GUERRA Yulisa
ZUNIGA Jenniffer
7:28.61
4
VALLE GRANADOS Camila
NOYA Pamela
7:31.21
5
NUNEZ ZURITA Fabiola
MARQUEZ Melissa
7:36.76

 Author| Post time: 30-9-2017 14:00
| Show all posts
Men's Four
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-15th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HUNT David
BRITTAIN Lawrence
SMITH John
GREEN Jake
6:04.42
2
GONZALEZ Ignacio
SUAREZ Ariel
SILVESTRO Nicolas
IWAN Joaquin
6:10.12
3
STANKUNAS Povilas
ILONIS Saulius
GIEDRIUS Bieliauskas
JANCIONIS Dominykas
6:10.86

 Author| Post time: 30-9-2017 14:01
| Show all posts
Men's Quadruple Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-15th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
YI Xudi
LIU Zhiyu
ZHANG Liang
ZHANG Quan
5:51.38
2
PATTERSON BLANCO Jorge
RODRIGUEZ ALFONSO Jesus
VINET CRESPO Erick
RUBIO RODRIGUEZ Eduardo
5:51.92
3
FUTTERMAN Leonard
FRID Erik
WILHELM Lucas
KIRKEGAARD Jonathan
5:57.98

 Author| Post time: 30-9-2017 14:25
| Show all posts
Men's Double Sculls
Final C Results
The Teams will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MURILLO Rodrigo
ROSSO Cristian
6:13.50
2
MIHAL Dzianis
PAVUKOU Pilip
6:14.00
3
STEINHARDT Ruben
RUNGE Henrik
6:16.52
4
BUIE Matthew
MCCABE Conlin
6:17.11
5
LETCHER Luke
WATTS David
6:17.93
6
SANCHEZ SANCHEZ Diego
FLOREZ RODRIGUEZ Juan
6:22.91

 Author| Post time: 30-9-2017 14:26
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final C Results
The Athletes will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VERHOEVEN Thibaut
6:47.42
2
SHCHARBACHENIA Stanislau
6:49.52
3
SCHOONBEE Kyle
6:49.87
4
VEN Robert
6:52.09
5
ROSSO Brian
6:57.62
6
ARAKAWA Ryuta
7:00.26

 Author| Post time: 30-9-2017 14:27
| Show all posts
Women's Single Sculls
Final C Results
The Athletes will be ranked 13th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DUAN Jingli
7:39.10
2
MADSEN Marianne
7:40.88
3
GULBE Elza
7:43.22
4
KARPPINEN Eeva
7:45.58
5
CHOW Felice
7:51.23
6
KIM Yeji
7:52.13

 Author| Post time: 1-10-2017 12:22
| Show all posts
Women's Pair
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-11th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BROGGINI Ilaria
CALABRESE Veronica
7:17.76
2
KEOGH Aifric
CROWLEY Aileen
7:19.89
3
SLIJEPCEVIC Milica
JOSIC Ljiljana
7:23.75
4
ZHAO Mingwei
MIAO Tian
7:24.44
5
CEBALLOS Fernanda
ARRILLAGA GARAY Maite
7:32.82

 Author| Post time: 1-10-2017 13:06
| Show all posts
Men's Pair
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AICOBOAE Vlad-Dragos
PASCARI Cosmin
6:26.30
2
PODRAZIL Jakub
HELESIC Lukas
6:28.66
3
SIGURBJONSSON Alexander
VELA MAGGI Pau
6:29.46
4
FURMAN Dzimitry
VALADZKO Siarhei
6:29.47
5
COLELLA Michael
WEISS Anders
6:31.34
6
SAHINOGLU Besim
KAZAKLI Onat
6:32.33

 Author| Post time: 1-10-2017 13:07
| Show all posts
Men's Lightweight Double Sculls
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIMANEK Jiri
VRASTIL Jr Miroslav
6:19.11
2
ESPENSEN Emil
LARSEN Mathias
6:20.75
3
KHMARA Igor
KOVALOV Stanislav
6:23.03
4
MOTTRAM Samuel
COPUS Jamie
6:23.12
5
GONZALEZ ALVAREZ Jesus
ROJAS AZNAR Patricio
6:28.42
6
BOTES Vaughn
OBERHOLZER Nicholas
6:37.22

 Author| Post time: 1-10-2017 13:09
| Show all posts
Women's Lightweight Double Sculls
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOVE Claire
TARANTOLA Laura
6:57.63
2
FRANCALACCI Allegra
RODINI Valentina
6:57.93
3
STURM Fini
PLESS Leonie
7:04.06
4
CHEN Fang
PAN Dandan
7:05.56
5
EMMANOUILIDOU Thomais
PERGOULI Maria
7:05.98
6
IANINA Anastasiia
LEBEDEVA Anastasia
7:10.80

 Author| Post time: 1-10-2017 13:10
| Show all posts
Men's Four
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARAZO TOBAR Jon
MONTES Ismael
CANALEJO PAZOS Jaime
GARCIA ORDONEZ Javier
5:54.10
2
PERRY Taylor
COPP Mackenzie
LANGERFELD Kai
DE GROOT David
5:55.76
3
DEMEY Benoit
BRUNET Benoit
MONTET Julien
JONVILLE Edouard
5:56.04
4
RUBLE Ben
MOFFITT Robert
RICHARDS Alexander
DELANEY Benjamin
5:56.25
5
HOHENSASSER Gabriel
SEIFRIEDBERGER Christoph
QUERFELD Rudolph
QUERFELD Ferdinand
6:01.10
6
KENNEDY Alex
WEBSTER Cameron
ROGERSON Charles
ALLEN Anthony
6:03.85

 Author| Post time: 1-10-2017 13:11
| Show all posts
Women's Four
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MCMURTRY Caragh
GIRLING Rebecca
MCKELLAR Rowan
COURTY Samantha
6:36.18
2
PELACCHI Giorgia
ROCEK Aisha
PAPPALARDO Carmela
SERAFINI Ludovica
6:39.94
3
ROMAN Lisa
GRAINGER Susanne
ROPER Christine
HARE Nicole
6:40.20
4
SPENCE Charlotte
ROSS Elizabeth
GOODGER Kirstyn
GOWLER Jackie
6:40.31
5
POPESCU Cristina-Georgiana
POP Alina Ligia
PARFENIE Beatrice-Madalina
PARASCANU Roxana
6:42.20
6
MAYNE Alice
BROSSE Adele
BUGNARD Pauline
BAHUAUD Flavie
6:42.44

 Author| Post time: 1-10-2017 13:25
| Show all posts
Women's Quadruple Sculls
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-9th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JIANG Yan
LI Jingjing
ZHANG Ling
ZHANG Xinyue
6:25.47
2
VERKHOGLIAD Daryna
DYMCHENKO Diana
KOZHENKOVA Anastasiia
NIMCHENKO Ievgeniia
6:27.92
3
VOIRIN Julie
BAILLEUL Margaux
KOBER Noemie
LE NEPVOU Marie
6:31.73

 Author| Post time: 1-10-2017 13:26
| Show all posts
Men's Quadruple Sculls
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
THOMAS Giacomo
FLANNERY Nathan
CRAMPTON Cameron
HOLLOWS Lewis
5:46.21
2
PIONTEK Timo
SYRING Philipp
APPEL Max
GROHMANN Tim
5:48.29
3
MARTEAU Mickael
CORMERAIS Alberic
QUIQUERET Bastien
DUCRET Maxime
5:48.57
4
POTAPKIN Andrey
VYAZOVKIN Alexander
PIMENOV Nikolay
SORIN Pavel
5:50.01
5
IVANOV Yuriy
LUKIANENKO Oleksandr
GRYN Sergii
DOVGODKO Ivan
5:51.14
6
BATTISTI Romano
PANIZZA Andrea
GENTILI Giacomo
FIUME Emanuele
5:51.24

 Author| Post time: 1-10-2017 13:29
| Show all posts
Women's Pair
Final A Results

New Zealand
PRENDERGAST Grace
GOWLER Kerri

7:00.53

United States
KALMOE Megan
EISSER Tracy

7:04.37

Denmark
RASMUSSEN Hedvig
JOHANSEN Christina

7:06.21

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HILL Holly
WILSON Melissa
7:13.74
5
BOADA PEIRO Anna
CID I Aina
7:16.14
6
HANSEN Melanie
KUEHNE Lea-Kathleen
7:30.95

 Author| Post time: 1-10-2017 13:30
| Show all posts
Men's Pair
Final A Results

Italy
LODO Matteo
VICINO Giuseppe

6:16.22

Croatia
SINKOVIC Martin
SINKOVIC Valent

6:16.56

New Zealand
MURRAY Thomas
HUNTER James

6:20.85

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ONFROY Valentin
ONFROY Theophile
6:26.26
5
JEFFERY Tom
GEORGE Thomas
6:31.19
6
VASIC Milos
BEDIK Nenad
6:37.89

 Author| Post time: 1-10-2017 13:31
| Show all posts
Men's Lightweight Double Sculls
Final A Results

France
HOUIN Pierre
AZOU Jeremie

6:13.10

Italy
OPPO Stefano
RUTA Pietro

6:15.15

China
SUN Man
FAN Junjie

6:15.40

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOWALSKI Jerzy
JANKOWSKI Milosz
6:15.94
5
BRYS Tim
VAN ZANDWEGHE Niels
6:17.00
6
SCHAEFER Lucas
OSBORNE Jason
6:19.52

 Author| Post time: 1-10-2017 13:33
| Show all posts
Women's Lightweight Double Sculls
Final A Results

Romania
LEHACI Ionela-Livia
BELEAGA Gianina-Elena

6:55.88

New Zealand
MCBRIDE Zoe
KIDDLE Jackie

6:56.09

United States
SCHMIEG Emily
SECHSER Michelle

6:56.38

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DERESZ Weronika
DOROCIAK Joanna
7:01.07
5
COPELAND Katherine
CRAIG Emily
7:03.27
6
RUNGE HOLMEGAARD Aja
RASMUSSEN Juliane
7:05.53

 Author| Post time: 1-10-2017 13:34
| Show all posts
Men's Four
Final A Results

Australia
HICKS Joshua
TURRIN Spencer
HARGREAVES Jack
HILL Alexander

5:55.24

Italy
DI COSTANZO Marco
ABAGNALE Giovanni
CASTALDO Matteo
MONTRONE Domenico

5:57.19

Great Britain
ROSSITER Matthew
SBIHI Mohamed
TARRANT Matthew
SATCH William

5:57.99

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LANGEN Harold
TISSEN Jasper
VAN DER WANT Vincent
VIERGEVER Govert
5:58.53
5
RASMUSSEN Toger
JENSEN Steffen
KEMPF Tobias
SUTTON Joachim
6:05.05
6
SCHROEDER Wolf-Niclas
FOLLERT Laurits
REINHARDT Christopher
GEBAUER Paul
6:10.26

 Author| Post time: 1-10-2017 13:35
| Show all posts
Women's Four
Final A Results

Australia
STEPHAN Lucy
WERRY Katrina
HAWE Sarah
GOODMAN Molly

6:33.58

Poland
MICHALKIEWICZ Olga
DITTMANN Joanna
CIACIUCH Monika
WIERZBOWSKA Maria

6:34.25

Russia
ORIABINSKAIA Elena
TIKHANOVA Anastasia
POTAPOVA Ekaterina
SAVKINA Alevtina

6:34.67

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BRUGGEMAN Molly
O'BRIEN Kristine
REELICK Erin
CHASE Kendall
6:35.46
5
LANZ Monica
JORRITSMA Aletta
VAN VEEN Jose
RUSTENBURG Lies
6:36.44
6
YUE Wenxue
GUO Linlin
ZHANG Min
JU Rui
6:44.76

 Author| Post time: 1-10-2017 13:37
| Show all posts
Women's Quadruple Sculls
Final A Results

Netherlands
VAN ROOIJEN Olivia
JANSSEN Inge
SOUWER Sophie
BEUKERS Nicole

6:16.72

Poland
KOBUS Agnieszka
WIELICZKO Marta
SPRINGWALD Maria
ZILLMANN Katarzyna

6:17.71

Great Britain
BRYAN Bethany
HODGKINS-BYRNE Mathilda
LEYDEN Jess
NIXON Holly

6:19.93

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SCHULTZE Daniela
REINHARDT Charlotte
HUNDELING Frauke
HAEMMERLING Frieda
6:21.56
5
SONSHINE Elizabeth
MCAULIFFE Maureen
KOHLER Kara
HUELSKAMP Emily
6:22.06
6
SAUNDERS Leah
HORTON Genevieve
MEREDITH Rowena
CRONIN Caitlin
6:24.25

 Author| Post time: 1-10-2017 13:39
| Show all posts
Men's Quadruple Sculls
Final A Results

Lithuania
NEMERAVICIUS Dovydas
DZIAUGYS Martynas
MASCINSKAS Rolandas
ADOMAVICIUS Aurimas

5:43.10

Great Britain
BEAUMONT Jack
WALTON Jonathan
COLLINS John
THOMAS Graeme

5:45.03

Estonia
KUSLAP Kaur
RAJA Allar
ENDREKSON Tonu
TAIMSOO Kaspar

5:45.32

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WIERSMA Abe
METSEMAKERS Koen
KEIJSER Amos
ROBBERS Freek
5:45.82
5
RADOSZ Dariusz
CHABEL Wiktor
CZAJA Dominik
WICENCIAK Adam
5:48.25
6
HELSETH Martin
SOLBAKKEN Erik
HELVIG Jan
HOFF Nils Jakob
5:48.29

 Author| Post time: 2-10-2017 08:24
| Show all posts
Men's Double Sculls
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
THOMAS Graeme
GROOM Angus
6:21.04
2
DELARZE Barnabe
ROEOESLI Roman
6:21.34
3
GRAVES John
DAVISON Benjamin
6:26.37
4
PRUNDEANU Ioan
ENACHE Marian-Florian
6:28.17
5
BOZHILOV Georgi
VASILEV Kristian
6:31.44
6
SCHWARZ Bram
VAN SPRANG Nicolas
6:31.86

 Author| Post time: 2-10-2017 08:25
| Show all posts
Women's Double Sculls
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FLEISSNEROVA Kristyna
ANTOSOVA Lenka
7:05.30
2
OLDENBURG Marloes
DE JONG Roos
7:05.94
3
TONTODONATI Kiri
GOBBI Stefania
7:07.52
4
NWAJIDE Carlotta
LEIDING Julia
7:13.10
5
SVENNUNG Anna Malvina
CLAESSON Lovisa
7:16.20
6
NIKOLAIDOU Aikaterini
KYRIDOU Anneta
7:28.29

 Author| Post time: 2-10-2017 08:27
| Show all posts
Women's Eight
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-8th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KALINOVSKAYA Julia
GLAZKOVA Ekaterina
SEVOSTIANOVA Ekaterina
KUBYSHKINA Maria
ZARUBA Olga
KARPOVA Anna
AKSENOVA Anna
PLAKSINA Valentina
KRYLOVA Elizaveta (c)
6:30.54
2
KU Yuting
XIE Songsong
SUN Hongxu
TANG Nannan
ZHANG Yan
FU Man
HUANGFU Yuna
YANG Yixin
ZHU Shanshan (c)
6:38.17

 Author| Post time: 2-10-2017 08:29
| Show all posts
Men's Single Sculls
Final B Results
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WEGRZYCKI-SZYMCZYK Natan
6:57.81
2
MARJANOVIC Marko
6:57.87
3
STAHLBERG Nico
7:01.38
4
RYABCEV Vladislav
7:03.64
5
BROENINK Stefan
7:04.17
6
NIELSEN Sverri
7:04.93

 Author| Post time: 2-10-2017 08:30
| Show all posts
Women's Single Sculls
Final B Results
The Athletes will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MUELLER Felice
7:32.24
2
OSBORNE Hannah
7:40.57
3
ERICHSEN Fie Udby
7:40.89
4
THIELE Annekatrin
7:43.90
5
DIAZ RIVAS Virginia
7:52.38
6
ZABOVA Lucie
7:57.43

 Author| Post time: 2-10-2017 08:32
| Show all posts
Men's Eight
Final B Results
The Teams will be ranked 7th-12th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DAWSON Jacob
MCBRIERTY Callum
BUCHAN Cameron
NEILL Adam
RANSLEY Tom
SINCLAIR Alan
RUDKIN James
TREDELL Lance
FIELDMAN Henry (c)
5:39.77
2
PLAYFAIR Hamish
BOWDEN Nathan
COOMBS Benjamin
MASTERS Timothy
MOORE Angus
KEENAN Simon
WATTS Campbell
PURNELL Alexander
ROOK James (c)
5:41.23
3
BOGOIAVLENSKYI Vladyslav
BOKLAZHENKO Maksym
HULA Dmytro
KHOLYAZNYKOV Anton
VERESTIUK Artem
NADTOKA Olexandr
MIKHAY Dmytro
MOROZ Artem
KONOVALIUK Oleksandr (c)
5:41.60
4
MODRZYNSKI Bartosz
SCHODOWSKI Zbigniew
FUCHS Robert
ABLEWSKI Ryszard
ARANOWSKI Krystian
WILANGOWSKI Mateusz
BRZEZINSKI Marcin
JUSZCZAK Piotr
TROJANOWSKI Daniel (c)
5:42.48
5
PODSHIVALOV Ivan
KUZNETSOV Dmitry
BALANDIN Ivan
MORGACHEV Nikita
KOSOV Artem
KORNILOV Alexander
ZARUTSKIY Anton
KULESH Alexander
SAFONKIN Pavel (c)
5:45.17
6
SUN Jicai
LI Cunming
LI Chong
CONG Sheng
NI Xulin
LIU Wancheng
QU Xiaoming
WANG Linqing
LIANG Weixiong (c)
5:47.22

 Author| Post time: 2-10-2017 08:34
| Show all posts
Men's Lightweight Four
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
DUCHICH Federico
BARBARO Leone
TEDESCO Lorenzo
SFILIGOI Piero

5:59.60

Russia
TELITCYN Maksim
BOGDASHIN Aleksandr
CHAUKIN Alexander
VIKULIN Aleksey

6:01.91

Germany
STOECKER Patrik
KESSLER Sven
KOCH Jonathan
PESCHEL Julius

6:03.37

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LI Xiaoxiong
WANG Tiexin
YU Chenggang
ZHAO Jingbin
6:04.62
5
FIALA Balazs
CSISZAR Peter
TAMAS Bence
KRPESICS Peter
6:18.60
6
FOSTER Thomas
DAWE Nicholas
SMITH David
NEILS Andrew
6:27.50

 Author| Post time: 2-10-2017 08:35
| Show all posts
Women's Double Sculls
Final A Results

New Zealand
DONOGHUE Brooke
LOE Olivia

6:45.08

United States
O'LEARY Meghan
TOMEK Ellen

6:46.57

Australia
ALDERSEY Olympia
EDMUNDS Madeleine

6:49.76

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VALCIUKAITE Milda
ADOMAVICIUTE Ieva
6:51.30
5
WANG Fei
LYU Yang
6:52.86
6
LEFEBVRE Helene
RAVERA-SCARAMOZZINO Elodie
6:54.65

 Author| Post time: 2-10-2017 08:40
| Show all posts
Men's Double Sculls
Final A Results

New Zealand
STOREY John
HARRIS Christopher

6:10.07

Poland
ZIETARSKI Miroslaw
BISKUP Mateusz

6:10.66

Italy
MONDELLI Filippo
RAMBALDI Luca

6:11.33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GRISKONIS Mindaugas
RITTER Saulius
6:12.58
5
BORCH Kjetil
TUFTE Olaf
6:15.31
6
ANDRODIAS Matthieu
BOUCHERON Hugo
6:16.36

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

28-10-2020 07:38 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list