|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Sprint Canoeing ICF World Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 26-8-2017 11:34
| Show all posts
Women's C2 500m
Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ANDRIYANI Riska
WAHYUNI Putri
2:09.224
2
STANNY Magda
CZARNECKA Iwona
2:09.741
3
DRAGOMIRESCU Alexandra
POSTARIU Valentina
2:10.530
4
AVEGNO Anggie
ESPINOZA Lissette
2:10.947
5
FITZHENRY Afton
GILL Bethany
2:12.502
6
MIKÉCIOVÁ Hana
VALOVA Lucia
2:13.185
7
BARROS Beatriz
FARIA Márcia
2:20.413
8
WANG Aorong
SHI Shuyi
2:20.785
9
KUSHRAM Rajeshwari
DAS Meera
2:24.613

 Author| Post time: 26-8-2017 11:44
| Show all posts
Women's K1 500m
Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STENSILS Linnea
1:54.068
2
RUSSELL Michelle
1:56.001
3
MEDVECZKY Erika
1:56.190
4
SIMON Rebeka
1:56.324
5
VAN TONDER Esti
1:56.935
6
GARRO María Magdalena
1:57.046
7
SHUBINA Ekaterina
1:57.946
8
CAMPANA Sofia
1:58.707
9
LAZKANO Begoña
2:01.957

 Author| Post time: 26-8-2017 11:46
| Show all posts
Men's K1 1000m
Final C Results
The Athletes will be ranked 19th-27th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZAKRAJSEK Jost
3:38.792
2
JAKUBÍK Gábor
3:39.976
3
HANCOVSKI Dragan
3:40.376
4
VILDE Aldis Arturs
3:41.009
5
KORNFEIND Christoph
3:41.559
6
SUMMERMATTER Andri
3:42.170
7
RICE Sean
3:44.098
8
TOOTSI Tarmo
3:47.526
9
SAVIC Darko
3:51.515

 Author| Post time: 26-8-2017 11:47
| Show all posts
Men's K1 1000m
Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STEWART Murray
3:32.583
2
PETERS Artuur
3:35.033
3
HUBERT Etienne
3:35.522
4
BRZEZINSKI Martin
3:36.195
5
SOLHAUG Jo Sondre
3:37.372
6
NATHELL Martin
3:37.389
7
JUNIOR SOUTA Vagner
3:37.595
8
NOVAKOVIC Antun
3:39.500
9
ASADI Farzin
3:40.956

 Author| Post time: 26-8-2017 11:50
| Show all posts
Men's C1 1000m
Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VASBÁNYAI Henrik
3:59.867
2
RUSNÁK Matej
4:01.273
3
KOROBOV Vadim
4:01.473
4
CRISTOBAL QUIRINO Jose Everar.
4:02.095
5
VANDIUK Yurii
4:02.245
6
DURÁN Daniel
4:02.839
7
DIMOPOULOS Stefanos
4:03.056
8
TINTS Aivis
4:03.684
9
ESKANDANIHOSSEINI Seyedkia
4:05.767

 Author| Post time: 26-8-2017 11:53
| Show all posts
Men's K2 200m
Non-Olympic Event

Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZAT'KO Miroslav
BEŇO Ľubomír
32.672
2
MAKHNEU Vadzim
TRATSIAKOU Dzmitry
32.733
3
CERNOMOROV Kyrylo
LAKMANOV Denys
33.083
4
SEIDL Martin
BISICKY Ondrej
33.111
5
ELENIUS Joel
JOHANSSON David
33.333
6
BAYLE Pierrick
LE MOEL Franck
33.439
7
FRANCESKIN Maks
DEBELJAK Vid
33.561
8
BUASAMRONG Praison
SRICHART Aditep
34.500
9
JAVADOV Mirnazim
KARABUTA Ievgen
34.789

 Author| Post time: 26-8-2017 11:55
| Show all posts
Men's C1 200m
Non-Olympic Event

Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOROVYK Oleh
40.388
2
DRAHOKOUPIL Dan
41.400
3
MENKOV Vadim
41.638
4
KOKAJI Takayuki
42.050
5
CHOI Jisung
42.394
6
JELKIĆ Marko
42.850
7
TARLING Marc
43.527
8
KLEBIC Jasmin
44.100
9
DHERAR KADHIM AL DAIN Ali
44.927

 Author| Post time: 26-8-2017 11:56
| Show all posts
Women's K2 500m
Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PETERS Hermien
BROEKX Lize
1:42.429
2
SCHWARZ Viktoria
LEHACI Ana Roxana
1:44.118
3
MOLDOVAN Olivera
MOLDOVAN Nikolina
1:44.718
4
RUSSELL Michelle
LANGLOIS Andreanne
1:45.512
5
VASCONCELOS Joana
LAIA Francisca
1:45.762
6
MORISON Camila
PELACHS Laia
1:45.818
7
NYVANG Bolette
LANGELUND Line
1:46.540
8
STEPANOVA Kira
ANOSHKINA Arina
1:46.568
9
ALANIS MORALES Karina Guadalu.
MONTEMAYOR RODRIGUEZ Mari.
1:46.873

 Author| Post time: 26-8-2017 11:58
| Show all posts
Men's K2 500m
Non-Olympic Event

Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARRERAS Gonzalo
DI GIACOMO Ezequiel
1:30.061
2
STROINSKI Kostja
ZAREMBA Maximilian
1:30.322
3
BUCHVAROV Viliyan
REKOV Hristo
1:30.377
4
ALUPERE Kaarel
SULA Kaspar
1:30.900
5
DERGUNOV Alexey
ALEXEYEV Yevgeniy
1:31.150
6
BLIXT Jhonny
KOPP David
1:31.533
7
KLICZKOWSKI Dorian
KUCZYNSKI Norbert
1:31.750
8
BOLTIC Simo
HANCOVSKI Dragan
1:32.833
9
RIYONDRA Maizir
BUWONO Tri Wahyu
1:40.300

 Author| Post time: 26-8-2017 11:59
| Show all posts
Men's K2 1000m
Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SPESIVTSEV Maxim
SINIAVIN Oleg
3:12.677
2
CARRE Cyrille
BURGER Guillaume
3:12.832
3
RIPAMONTI Nicola
DRESSINO Giulio
3:14.138
4
YERGUCHYOV Andrey
GOLENDOV Ilya
3:15.110
5
VOLD Eivind
VOLD Jon Amund
3:15.477
6
WALLACE Kenny
WOOD Jordan
3:16.160
7
PRETZMANN Casper
GRAVERSEN Morten
3:17.999
8
SILVA Emanuel
RIBEIRO João
3:19.132
9
NYKÄNEN Miika
HAKALA Jeremy
3:20.577

 Author| Post time: 26-8-2017 12:06
| Show all posts
Women's C2 500m
Final A Results

Canada
VINCENT Katie
VINCENT-LAPOINTE Laurence

1:56.752

Russia
ANDREEVA Irina
ROMASENKO Olesia

1:57.264

Belarus
BOBR Kamila
NAZDROVA Alena

1:57.858

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TAKÁCS Kincső
BALLA Virág
1:58.802
5
CAILLERETZ Julie
DORANGE Eugénie
2:02.891
6
SANTOS DE OLIVEIRA Andrea
APARECIDA ELIAS DA SILVA Ange.
2:04.102
7
PRELLER Ophelia
LOSKE Annika
2:04.547
8
COCO Patricia
PANIAGUA Adriana
2:04.680
9
JEŽOVÁ Jana
SOUČKOVÁ Lenka
2:05.791
10
KUBOTA Manaka
SHIMAZU Sayako
2:05.997

 Author| Post time: 26-8-2017 12:10
| Show all posts
Women's K1 500m
Final A Results

KHUDZENKA Volha
1:48.421

CARRINGTON Lisa
1:48.710

JØRGENSEN Emma Aastrand
1:50.465

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HERING Sabrina
1:51.527
5
ANIUSHINA Elena
1:51.710
6
STAROVIC Milica
1:52.221
7
PORTELA Teresa
1:52.254
8
MLÁDKOVÁ Ivana
1:53.193
9
BRIGDEN-JONES Jo
1:54.154

 Author| Post time: 26-8-2017 12:13
| Show all posts
Men's C2 500m
Non-Olympic Event

Final Results

Russia
SHTYL Ivan
MELANTEV Viktor

1:38.868

Romania
MIHALACHI Victor
CARP Leonid

1:39.796

Italy
CRACIUN Sergiu
CRACIUN Nicolae

1:39.979

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BARNIAK Tomasz
GLAZUNOW Wiktor
1:40.935
5
IANCHUK Dmytro
MISHCHUK Taras
1:41.624
6
SPRINCEAN Ilie
NUTA Oleg
1:42.324
7
KORISÁNSZKY Dávid
MIKE Róbert
1:42.496
8
BAHDANOVICH Andrei
MAKHLAI Dzianis
1:43.163
9
KIRAJ Stefan
SCHEIBNER Conrad
1:51.951

 Author| Post time: 26-8-2017 15:36
| Show all posts
Men's K1 1000m
Final A Results

LIEBSCHER Tom
3:27.754

PIMENTA Fernando
3:27.993

DOSTÁL Josef
3:28.576

Rank
Athletes
Nation
Result
4
YURENIA Aleh
3:29.593
5
KOPASZ Bálint
3:29.809
6
KIRCHEV Miroslav
3:30.915
7
VERNICE Agustín
3:31.037
8
POULSEN René Holten
3:32.732
9
RODRIGUEZ Roi
3:33.115

 Author| Post time: 26-8-2017 15:38
| Show all posts
Men's C1 1000m
Final A Results

BRENDEL Sebastian
3:50.503

FUKSA Martin
3:51.303

QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias
3:52.542

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TACCHINI Carlo
3:53.103
5
KACZOR Tomasz
3:55.203
6
PIATROU Maksim
3:55.475
7
SHAMSHURIN Kirill
3:57.103
8
BART Adrien
3:57.370
9
TUKHTASIN UGLI Nurislom
4:05.697

 Author| Post time: 26-8-2017 15:40
| Show all posts
Men's K2 200m
Non-Olympic Event

Final A Results

Hungary
BIRKÁS Balázs
BALASKA Márk

30.912

Spain
TORO Cristian
GARROTE Carlos

31.278

Serbia
NOVAKOVIC Marko
GRUJIC Nebojsa

31.451

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DYACHENKO Alexander
LYAPUNOV Kirill
31.473
5
BERTOLINI Michele
SPOTTI Riccardo Maria
31.623
6
RAUHE Ronald
HASELEU Timo
31.645
7
MAZUR Piotr
KACZMAREK Pawel
31.906
8
COCHRANE Ryan
POULIN Pierre-Luc
31.962
9
LANKAS Aurimas
RAMANAUSKAS Edvinas
32.067

 Author| Post time: 26-8-2017 15:42
| Show all posts
Men's C1 200m
Non-Olympic Event

Final A Results

KOZYR Artsem
38.161

NADIRADZE Zaza
38.439

MOJALLALIMOGHADAM Adel
38.605

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOROVASHKOV Alexey
38.644
5
KHAIDAROV Timur
38.761
6
HAJDU Jonatán
38.911
7
ŽUSTAUTAS Henrikas
39.083
8
BENAVIDES Alfonso
39.150
9
LUBNIEWSKI Michal Marek
39.428

 Author| Post time: 26-8-2017 15:52
| Show all posts
Men's K2 500m
Non-Olympic Event

Final A Results

Spain
GERMADE Rodrigo
WALZ Marcus

1:27.979

Hungary
NÁDAS Bence
TÓTKA Sándor

1:29.107

Belarus
PIATRUSHENKA Raman
BIALKO Vitaliy

1:29.518

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LINKA Tibor
VLČEK Erik
1:29.868
5
JOUVE Sébastien
LE FLOCH DECORCHEMONT Guill.
1:29.963
6
GUSEV Oleg
BLINTCOV Vladislav
1:30.191
7
ŠTĚRBA Jan
ŠLOUF Radek
1:30.563
8
POULSEN René Holten
BOE Nils Jensen
1:31.213
9
MCTAVISH Simon
ELLIS Jayden
1:33.841

 Author| Post time: 26-8-2017 15:57
| Show all posts
Women's K2 500m
Final A Results

New Zealand
RYAN Caitlin
CARRINGTON Lisa

1:38.687

Germany
DIETZE Tina
WEBER Franziska

1:40.582

Slovenia
PONOMARENKO JANIC Spela
OSTERMAN Anja

1:40.804

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POVKH Mariya
KUKLINOVSKA Liudmyla
1:41.115
5
TAKÁCS Tamara
VAD Ninetta
1:41.365
6
MIKOLAJCZYK Beata
PULAWSKA Anna
1:41.382
7
BURNETT Alyce
BULL Alyssa
1:42.571
8
WIKBERG Moa
JOHANSSON Karin
1:43.904
9
TROEL Sarah
HOSTENS Manon
1:44.637

 Author| Post time: 26-8-2017 15:59
| Show all posts
Women's K2 1000m
Non-Olympic Event

Final Results

Hungary
MEDVECZKY Erika
FARKASDI Ramóna

3:37.149

Germany
MEDERT Tabea
GEBHARDT Melanie

3:42.061

Poland
PASZEK Paulina
ISKRZYCKA Justyna

3:42.838

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PODOINIKOVA Irina
ANANCHENKO Zoya
3:43.411
5
SOBETOVA Vera
SALAKHOVA Iuliana
3:45.461
6
STOTT Courtney
BRAY-LOUGHEED Alanna
3:46.716
7
SOBISKOVA Stepanka
GALADOVA Barbora
3:47.861
8
MCARTHUR Catherine
ROBERTS Jaime
3:49.311
9
CAMINESCU Florentina
LAURIC Irina
3:50.361

 Author| Post time: 26-8-2017 16:05
| Show all posts
Men's K2 1000m
Final A Results

Serbia
ZORIC Milenko
TOMICEVIC Marko

3:08.647

Slovakia
GELLE Peter
BOTEK Adam

3:10.725

Czech Republic
HAVEL Daniel
ŠPICAR Jakub

3:10.853

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HUFNÁGEL Tibor
ILYÉS Róbert
3:12.053
5
GROSS Marcus
HOFF Max
3:12.786
6
CUBELOS Francisco
PEÑA Iñigo
3:12.797
7
NEKRIOSIUS Ricardas
OLIJNIK Andrej
3:13.175
8
ROSOLSKI Rafal
STABNO Bartosz
3:14.714
9
TSURKAN Vitaliy
KUKHARYK Oleh
3:16.086

 Author| Post time: 29-8-2017 08:33
| Show all posts
Men's C2 1000m
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal will qualify for the Final A, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE SOUZA SILVA Erlon
QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias
3:43.435
2
MIHALACHI Victor
CARP Leonid
3:44.219
3
BART Adrien
LEONARD Loïc
3:44.597
4
JANDA Tomáš
DVOŘÁK Filip
3:44.797
5
TOME Takanori
SATO Hikaru
3:47.235
6
OLDERSHAW Mark William
JAMES Mark
3:51.763
7
SPRINCEAN Ilie
NUTA Oleg
3:54.130
8
JONES Jonathan
WEIR Iain
3:55.635
9
SHA Ajit Kumar
TOMAR Gaurav
4:19.052


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TORRES MADRIGAL Serguey
JORGE ENRIQUEZ Fernando Day.
3:41.192
2
KRETSCHMER Peter
OELTZE Yul
3:41.498
3
KORISÁNSZKY Dávid
MIKE Róbert
3:42.164
4
SIEIRO Adrián
VALLEJO Sergio
3:42.648
5
IANCHUK Dmytro
MISHCHUK Taras
3:43.398
6
YEMELYANOV Sergey
YEMELYANOV Timofey
3:44.437
7
TINTS Aivis
PRANKS Gatis
3:44.948
8
MURZA Osvaldas
KURACIONOK Jevgenij
3:53.475
9
SILVA Helder
SILVA Nuno
3:55.648

 Author| Post time: 29-8-2017 08:38
| Show all posts
Women's K1 200m
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 4th, 5th and 6th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARRINGTON Lisa
39.557
2
ANIUSHINA Elena
40.285
3
STAROVIC Milica
40.296
4
PORTELA Teresa
40.513
5
LANGLOIS Andreanne
40.929
6
KUKLINOVSKA Liudmyla
41.268
7
ALEKSIEVICH Katya
42.157
8
EGAN Jennifer
42.701
9
CHEN Jiexian Stephenie
43.451


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JØRGENSEN Emma Aastrand
40.213
2
WALCZYKIEWICZ Marta
40.385
3
MLÁDKOVÁ Ivana
40.535
4
GUYOT Sarah
40.746
5
WALKER Jessica
41.296
6
KLINOVA Inna
41.746
7
LIEPA Lasma
41.919
8
MANOLICA Maria Lorena
42.074
9
HAKIMIMOGHADDAM Arezou
42.335


Semifinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LUCZ Dóra
40.325
2
PONOMARENKO JANIC Spela
40.553
3
PORTELA Teresa
40.653
4
STENSILS Linnea
41.125
5
BRIGDEN-JONES Jo
42.119
6
VAN TONDER Esti
42.347
7
SHUBINA Ekaterina
42.369
8
KIM Gukjoo
43.208
9
MCELROY Kaitlyn
45.042

 Author| Post time: 29-8-2017 08:44
| Show all posts
Men's K1 200m
Semifinals Results
The 1st and 2nd Athletes from each Semifinal and the best 3rd ranked Athlete between all Semifinals will qualify for the Final A, the 3 worst 3rd ranked Athletes between all Semifinals, the 4th Athletes from each Semifinal and the 2 best 5th ranked Athletes between all Semifinals will qualify for the Final B, the 2 worst 5th ranked Athletes between all Semifinals, the 6th Athletes from each Semifinal and the 3 best next ranked Athletes between all Semifinals will qualify for the Final C

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DRAGOSAVLJEVIC Marko
35.205
2
RUMJANCEVS Aleksejs
35.255
3
ARÉVALO Carlos
35.477
4
DI LIBERTO Andrea Domenico
35.816
5
ŠVÁB Filip
35.955
6
VETTANEN Niklas
36.161
7
NATYNCHYK Dzmitry
36.216
8
COETZEE Chrisjan
36.244
9
KARABUTA Ievgen
38.777


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HORVÁTH Bence
34.360
2
LUKANTSOV Evgenii
35.004
3
SEJA Arturas
35.315
4
FREITAS DA SILVA Edson Isaias
35.993
5
PILO Orion
36.065
6
TUAN Yen-Yu
37.615
7
SAMEER JUMAAH Ahmed
38.371
8
SUZUKI Yasuhiro
39.260
9
CHO Gwanghee
45.732


Semifinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TOKARNITSKYI Sergei
35.109
2
MENNING Petter
35.271
3
DUSHEV Kristian
35.509
4
DELOMBAERDE Jonathan
35.559
5
HASELEU Timo
35.682
6
SEMYKIN Ivan
36.032
7
GOBLE Matthew
36.404
8
AGHAMIRZAEIJENAGHRAD Ali
36.854
9
BONDAR Kirill
37.865


Semifinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HEATH Liam
34.187
2
BEAUMONT Maxime
34.854
3
REZOLA VOISARD Rubén
35.304
4
KACZMAREK Pawel
35.504
5
ZAT'KO Miroslav
35.865
6
SCOTT Alex
36.098
7
MIZRAHI Stav
36.131
8
TOH Mervyn Yingjie
36.981
9
LOPEZ Juan Pablo
39.276

 Author| Post time: 29-8-2017 08:48
| Show all posts
Women's C1 200m
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Semifinal will qualify for the Final A, the 4th, 5th and 6th Athletes from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VINCENT-LAPOINTE Laurence
45.787
2
TAKÁCS Kincső
47.837
3
JEŽOVÁ Jana
49.021
4
DAYUMIN Dayumin
50.054
5
KUBOTA Manaka
50.165
6
LADIČOVÁ Gabriela
51.349
7
LI Qi
51.604
8
LIM Yuan Yin
52.521
9
NAING Thet Phyo
52.904


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROMASENKO Olesia
47.147
2
NAZDROVA Alena
47.919
3
PANIAGUA Adriana
50.541
4
DAGYTE Ruta
50.813
5
STAMENOVA Staniliya
50.902
6
CATTELET Anais
51.369
7
TOT Vanesa
52.147
8
IBARRA Belen
52.208
9
RAOUFI BALGOURI Atena
52.302


Semifinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOROWSKA Dorota
48.505
2
CONCEIÇÃO DO NASCIMENTO Vald.
48.594
3
LUZAN Liudmyla
48.766
4
REID Katie
49.183
5
PRELLER Ophelia
50.483
6
THIANGKATHOK Orasa
50.538
7
KERDIKASHVILI Mariami
51.227
8
GUTOVA Julija
52.522
9
ARMSTRONG Ann Marie
53.450

 Author| Post time: 29-8-2017 08:49
| Show all posts
Men's C2 200m
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CRACIUN Sergiu
CRACIUN Nicolae
37.466
2
FERREIRA DOS SANTOS Maico
DE SOUZA SILVA Erlon
38.283
3
KAMERYLOV Denys
VERGELES Vitaliy
38.372
4
DRAHOKOUPIL Dan
BUBANEC Petr
38.483
5
MARJUKI Marjuki
MEHUE Spens Stuber
38.722
6
LAZO Andres
GONZALEZ Vicente
39.077
7
GILIASEVICIUS Arturas
PRUNSKAS Vytautas
39.872
8
JELKIĆ Marko
HORVATICEK Emanuel
40.777
9
MOJALLALIMOGHADAM Adel
OJAGHI Ali
41.350

 Author| Post time: 29-8-2017 08:51
| Show all posts
Women's K2 200m
Non-Olympic Event

Semifinal Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
WIKBERG Moa
JOHANSSON Karin
38.523
2
PODOLSKAIA Natalia
SOBETOVA Vera
38.778
3
MCARTHUR Catherine
ROBERTS Jaime
38.817
4
ALANIS MORALES Karina Guadalupe
MONTEMAYOR RODRIGUEZ Maricela
38.873
5
PASZEK Paulina
ISKRZYCKA Justyna
39.095
6
PODOINIKOVA Irina
ANANCHENKO Zoya
39.206
7
FASNEROVÁ Michaela
KINCLOVA Sofie
39.678
8
SKUKAUSKA Laura
CIRSA Sabine
41.445
9
KIRO Ragina
KISPOTTA Sandhya
46.211

 Author| Post time: 29-8-2017 09:08
| Show all posts
Men's K4 500m
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal will qualify for the Final A, the 4th, 5th and 6th Teams from each Semifinal will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GERMADE Rodrigo
TORO Cristian
GARROTE Carlos
WALZ Marcus
1:20.694
2
PIATRUSHENKA Raman
BIALKO Vitaliy
TRATSIAKOU Dzmitry
BORYKAU Mikita
1:21.200
3
HAVEL Daniel
ŠTĚRBA Jan
ŠPICAR Jakub
ŠLOUF Radek
1:21.383
4
SILVA Emanuel
FERNANDES David
RIBEIRO João
VARELA David
1:21.433
5
CIOCAN Aurelian
LULCIUC Cosmin
CICAL Sorin
ALBISORU Razvan
1:22.216
6
ROSOLSKI Rafal
PUTTO Dawid
BRZEZINSKI Martin
STABNO Bartosz
1:22.289
7
TIKLENIEKS Kaspars
VOLKOVS Deniss
AKMENS Roberts
VILDE Aldis Arturs
1:22.416
8
STRAND Henrik
ELENIUS Joel
BLIXT Jhonny
KOPP David
1:23.855
9
DOROFEEV Igor
BONDAR Kirill
BONDAR Maksim
SERDITOV Maksim
1:29.172


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BEAUMONT Maxime
HUBERT Etienne
JOUVE Sébastien
LE FLOCH DECORCHEMONT Gui.
1:20.842
2
PAJIC Dejan
TORUBAROV Vladimir
HOLPERT Ervin
VEKIC Stefan
1:20.865
3
TARR Juraj
MYŠÁK Denis
LINKA Tibor
VLČEK Erik
1:20.981
4
COCHRANE Ryan
HUGHES Marshall
POULIN Pierre-Luc
BEAUCHESNE Maxence
1:21.954
5
CÁCERES Juan Ignacio
DE TORRES Pablo
DE ANDRéS Omar
LASCANO MICAZ Manuel
1:22.787
6
CERNOMOROV Kyrylo
SKORYK Roman
SEMYKIN Ivan
LAKMANOV Denys
1:23.170
7
ROBINSON Matthew
NAFTANAILA Stelian
FLETCHER Lewis
BEEVERS Joseph
1:25.004
8
TALEBIAN Ahmadreza
AGHAMIRZAEIJENAGHRAD Ali
DARBAN Babak
GHAVIDEL SIAH SOFIANI Peyman
1:25.431
9
ERKAN Engin
BALCI Yavuz Selim
OZMEN Mustafa
AYVAZ Fahri
1:26.942


Semifinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LIEBSCHER Tom
RAUHE Ronald
RENDSCHMIDT Max
LEMKE Max
1:19.823
2
POSTRIGAI Iurii
GUSEV Oleg
BLINTCOV Vladislav
ERSHOV Vitaly
1:20.612
3
LANKAS Aurimas
RAMANAUSKAS Edvinas
MALDONIS Mindaugas
MALDONIS Simonas
1:21.556
4
RICCHETTI Alberto
CRENNA Mauro
GNECCHI Alessandro
PRA FLORIANI Mauro
1:21.934
5
NÁDAS Bence
TÓTKA Sándor
MOLNÁR Péter
MOZGI Milán
1:22.201
6
HJEMDAL Lars
TELAND Hakeem
WESSEL Per Christian
FALCH Fridtjof
1:24.029
7
MATSUSHITA Momotaro
MIZUMOTO Keiji
KOMATSU Seiji
NIIOKA Koyo
1:24.918
8
PETERSEN Mads Brandt
LUND Troels
PILO Orion
NOE Emil
1:27.706
9
SUTRISNO Sutrisno
RIYONDRA Maizir
SUGIARTO Andri
BUWONO Tri Wahyu
1:30.062

 Author| Post time: 29-8-2017 09:13
| Show all posts
Women's K4 500m
Semifinals Results
The 1st, 2nd and 3rd Teams from each Semifinal will qualify for the Final A, the 4th, 5th, 6th and 7th Teams from each Heat and the best 8th ranked Team between all Heats will qualify for the Final B

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HRYSHCHUN Inna
KICHASOVA Mariia
POVKH Mariya
TODOROVA Anastasiia
1:32.917
2
MOLDOVAN Olivera
MOLDOVAN Nikolina
STAROVIC Milica
BEDEC Kristina
1:33.567
3
CONTRERAS Isabel
OUZANDE Sara
LAZKANO Begoña
HEREDIA Alicia
1:34.645
4
PORTELA Teresa
VASCONCELOS Joana
LAIA Francisca
ALDEIAS Márcia
1:35.939
5
STOTT Courtney
BRAY-LOUGHEED Alanna
BISSONNETTE Lisa
DAVISON Natalie
1:37.256
6
GARRO María Magdalena
ROJAS Brenda
ISEQUILLA Martina
MASLEIN Micaela
1:39.400
7
KALININA Kseniya
KOCHNEVA Kseniya
KAZANTSEVA Natalya
BORZOVA Yuliya
1:39.956
8
CAMINESCU Florentina
LAURIC Irina
CIUTA Florida
TRIFESCU Malina
1:42.017


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GUYOT Sarah
JAMELOT Lea
TROEL Sarah
HOSTENS Manon
1:33.540
2
DIETZE Tina
WEBER Franziska
KRIEGERSTEIN Steffi
HERING Sabrina
1:34.295
3
SIMON Rebeka
KERR Deborah
LEWIS Emily
TURNER Amy
1:36.090
4
STEPANOVA Kira
CHERNIGOVSKAYA Svetlana
BARANOVA Varvara
ANOSHKINA Arina
1:36.206
5
VILLUMSEN Ida
KNUDSEN Pernille Brandstrup
FUNCH Julie Frølund
GRAVESEN Mette
1:37.362
6
LEE Sunja
CHOI Minji
KIM Gukjoo
YEOM Inhwa
1:40.167
7
SLIVANSKA Katerina
KRPATOVA Lucie
KRPATOVA Jana
BETLACHOVA Eliska
1:42.006
8
CHEN Jiemei Sarah
LEE Wei Ling Geraldine
CHEN Jiexian Stephenie
SOH Sze Ying
1:42.212
9
KIRO Ragina
KISPOTTA Sandhya
KAUR Veerpal
AHONGSHANGBAM Nanao Devi
1:55.317

 Author| Post time: 29-8-2017 09:23
| Show all posts
Women's K1 200m
Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PORTELA Teresa
40.425
2
STENSILS Linnea
40.475
3
LANGLOIS Andreanne
40.975
4
KUKLINOVSKA Liudmyla
41.153
5
GUYOT Sarah
41.169
6
WALKER Jessica
41.180
7
KLINOVA Inna
41.664
8
BRIGDEN-JONES Jo
41.969
9
VAN TONDER Esti
42.514

 Author| Post time: 29-8-2017 09:24
| Show all posts
Men's K1 200m
Final C Results
The Athletes will be ranked 19th-27th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VETTANEN Niklas
35.601
2
ŠVÁB Filip
35.734
3
SCOTT Alex
35.884
4
PILO Orion
35.929
5
COETZEE Chrisjan
35.951
6
SEMYKIN Ivan
36.412
7
MIZRAHI Stav
36.501
8
NATYNCHYK Dzmitry
37.384
9
TUAN Yen-Yu
37.501

 Author| Post time: 29-8-2017 09:25
| Show all posts
Men's K1 200m
Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ARÉVALO Carlos
34.964
2
SEJA Arturas
35.336
3
DI LIBERTO Andrea Domenico
35.714
4
KACZMAREK Pawel
35.814
5
DUSHEV Kristian
35.842
6
HASELEU Timo
35.853
7
DELOMBAERDE Jonathan
35.925
8
FREITAS DA SILVA Edson Isaias
36.014
9
ZAT'KO Miroslav
36.608

 Author| Post time: 29-8-2017 09:27
| Show all posts
Women's C1 200m
Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
REID Katie
49.139
2
KUBOTA Manaka
50.217
3
THIANGKATHOK Orasa
50.244
4
DAGYTE Ruta
50.556
5
STAMENOVA Staniliya
50.678
6
PRELLER Ophelia
50.733
7
DAYUMIN Dayumin
51.228
8
CATTELET Anais
51.378
9
LADIČOVÁ Gabriela
52.250

 Author| Post time: 29-8-2017 09:29
| Show all posts
Men's C2 1000m
Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIEIRO Adrián
VALLEJO Sergio
3:38.843
2
YEMELYANOV Sergey
YEMELYANOV Timofey
3:40.087
3
TOME Takanori
SATO Hikaru
3:40.570
4
TINTS Aivis
PRANKS Gatis
3:41.076
5
IANCHUK Dmytro
MISHCHUK Taras
3:41.170
6
SPRINCEAN Ilie
NUTA Oleg
3:42.365
7
JANDA Tomáš
DVOŘÁK Filip
3:42.631
8
MURZA Osvaldas
KURACIONOK Jevgenij
3:43.915
9
OLDERSHAW Mark William
JAMES Mark
3:51.720

 Author| Post time: 29-8-2017 09:31
| Show all posts
Women's K4 500m
Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PORTELA Teresa
VASCONCELOS Joana
LAIA Francisca
ALDEIAS Márcia
1:35.130
2
STOTT Courtney
BRAY-LOUGHEED Alanna
BISSONNETTE Lisa
DAVISON Natalie
1:36.230
3
STEPANOVA Kira
CHERNIGOVSKAYA Svetlana
BARANOVA Varvara
ANOSHKINA Arina
1:36.780
4
VILLUMSEN Ida
KNUDSEN Pernille Brandstrup
FUNCH Julie Frølund
GRAVESEN Mette
1:37.252
5
GARRO María Magdalena
ROJAS Brenda
ISEQUILLA Martina
MASLEIN Micaela
1:39.008
6
LEE Sunja
CHOI Minji
KIM Gukjoo
YEOM Inhwa
1:39.597
7
KALININA Kseniya
KOCHNEVA Kseniya
KAZANTSEVA Natalya
BORZOVA Yuliya
1:39.924
8
CAMINESCU Florentina
LAURIC Irina
CIUTA Florida
TRIFESCU Malina
1:40.491
9
SLIVANSKA Katerina
KRPATOVA Lucie
KRPATOVA Jana
BETLACHOVA Eliska
1:42.191

 Author| Post time: 29-8-2017 09:35
| Show all posts
Men's K4 500m
Final B Results
The Teams will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
COCHRANE Ryan
HUGHES Marshall
POULIN Pierre-Luc
BEAUCHESNE Maxence
1:20.738
2
RICCHETTI Alberto
CRENNA Mauro
GNECCHI Alessandro
PRA FLORIANI Mauro
1:21.049
3
ROSOLSKI Rafal
PUTTO Dawid
BRZEZINSKI Martin
STABNO Bartosz
1:21.482
4
CERNOMOROV Kyrylo
SKORYK Roman
SEMYKIN Ivan
LAKMANOV Denys
1:21.588
5
CIOCAN Aurelian
LULCIUC Cosmin
CICAL Sorin
ALBISORU Razvan
1:21.649
6
NÁDAS Bence
TÓTKA Sándor
MOLNÁR Péter
MOZGI Milán
1:21.932
7
CÁCERES Juan Ignacio
DE TORRES Pablo
DE ANDRÉS Omar
LASCANO MICAZ Manuel
1:22.015
8
SILVA Emanuel
FERNANDES David
RIBEIRO João
VARELA David
1:22.210
9
HJEMDAL Lars
TELAND Hakeem
WESSEL Per Christian
FALCH Fridtjof
1:23.321

 Author| Post time: 29-8-2017 09:37
| Show all posts
Men's C1 500m
Non-Olympic Event

Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FERNÁNDEZ MARQUES David
1:52.430
2
DIMOPOULOS Stefanos
1:52.714
3
RUSNÁK Matej
1:54.580
4
MAKSYMCHUK Oleksandr
1:54.653
5
YEMELYANOV Mikhail
1:56.219
6
KOKAJI Takayuki
1:56.403
7
LUTZ Štefo
1:57.397
8
KARLSON Joosep
1:57.986
9
DHERAR KADHIM AL DAIN Ali
2:03.325

 Author| Post time: 29-8-2017 09:41
| Show all posts
Men's K1 500m
Non-Olympic Event

Final B Results
The Athletes will be ranked 10th-18th

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KOPASZ Bálint
1:38.335
2
ULLVANG Lars Magne
1:39.785
3
LUSTY Thomas
1:41.030
4
BAIN Billy
1:41.058
5
LE GALL Aurélien
1:41.463
6
KENKE Jarett
1:41.647
7
NATHELL Martin
1:42.235
8
JUNIOR SOUTA Vagner
1:43.780
9
TOKARNITSKYI Sergei
1:48.669

 Author| Post time: 29-8-2017 09:46
| Show all posts
Men's K4 1000m
Non-Olympic Event

Final Results

Australia
WALLACE Kenny
WOOD Jordan
FITZSIMMONS Riley
STEWART Murray

2:50.576

Hungary
KAMMERER Zoltán
PAUMAN Dániel
TÓTH Dávid
CEINER Benjámin

2:50.931

Germany
SPENNER Kai
REUSCHENBACH Lukas
STROINSKI Kostja
GECSÖ Tamas

2:53.146

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HERNANZ Javier
CARRERA Óscar
MILLÁN Rubén
CABAÑÍN BARTUREN Javier
2:54.076
5
JAKUBÍK Gábor
FRAŇA Milan
NEMČEK Martin
BALAZ Samo
2:55.416
6
MIADZVEDZEU Pavel
MISIUCHENKA Aliaksei
TKACHOU Yuri
FEDARENKA Ilya
2:56.796
7
TORNEO Matteo
BECCARO Luca
FRESCHI Tommaso
BURGO Samuele
2:56.946
8
TREFIL Lukáš
DAVIDEK Pavel
NEPRAŠ Lukáš
VESELY Tomas
2:58.326
9
POGREBAN Vasily
CHERVOV Nikolay
MAMUTOV Ruslan
SERGEEV Aleksandr
3:03.521

 Author| Post time: 29-8-2017 09:51
| Show all posts
Men's C4 1000m
Non-Olympic Event

Final Results

Germany
BRENDEL Sebastian
KIRAJ Stefan
VANDREY Jan
SCHEIBNER Conrad

3:14.893

Poland
KULETA Piotr
GRZYBOWSKI Marcin
BARNIAK Tomasz
GLAZUNOW Wiktor

3:16.798

Ukraine
KAMERYLOV Denys
VERGELES Vitaliy
SHEMETYLO Eduard
KOVALENKO Denys

3:17.198

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VASBÁNYAI Henrik
VARGA Dávid
SARUDI Pál
KISS Tamás
3:18.623
5
GHEOCA Gabriel
DIBA Constantin
STRAT Stefan Andrei
CHIRILA Catalin
3:19.738
6
PERVUKHIN Ilya
SHAMSHURIN Kirill
ISHMUKHAMEDOV Rasul
LIKHOVIDOV Ivan
3:21.703
7
LAPATA Dzmitry
PATAPENKA Ivan
MAKHNIST Aliaksei
KRYSKO Maksim
3:22.858
8
MIŠKOVSKÝ Radek
HAJEK Simon
FUKSA Petr
KORINEK Daniel
3:27.653
9
VARGA Roland
TARLING Marc
SPENCE Craig
HODGES Drew
3:47.553

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

3-12-2021 08:38 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list