Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 10-9-2017 00:06
| Show all posts
Women's Skeet
Final Results

VIZZI Dania Jo
54

SHAKIROVA Albina
52

ELEFTHERIOU Andri
43

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RHODE Kimberly
33
5
BACOSI Diana
24
6
SHI Hong Yan
14

 Author| Post time: 10-9-2017 00:12
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VASILIOU Nicolas
122
2
SDRUCCIOLI Elia
121
3
SHARAPOV Mikhail
120+2
4
MUKHAMEDIYEV Alexandr
120+1
5
LANG Jaroslav
119+4
6
PETERSEN Emil Kjelgaard
119+3
7
MADENCIOGLU Kemal
119+1
8
KALLIOINEN Eetu
118
9
LAUKO Dominik
118
10
HAFIZ Salih
118
11
FAIRCLOUGH Jack
118
12
BIRKLYKKE Johan
117
13
PALMUCCI Valerio
117
14
MOSCHETTI Nic
116
15
ENGEN Jorgen
115
16
PITTINI Erik
115
17
KOKKINOU Christodoulos
115
18
ELLIS Elijah Keith
115
19
CLOITRE Remi Jean-Francois Jean-M.
115
20
KRASNYATOV Aleksandr
115
21
HACCOU Tobias
114
22
NARUKA Anant Jeet Singh
114
23
CHRISTMAN Eli Nazaret
114
24
CHALKIADAKIS Charalambos
114
25
MEIER Marvin
114
26
MARTINEZ ARAVENA Matias Ignacio
114
27
MEDFORTH Edward
114
28
GHETU Vlad-Mihail
113
29
SHEIKH Hamza
113
30
JANGPANICH Tanapat
113
31
HORKY Jan
113
32
PIVEN Maksym
113
33
RAAB Felix
112
34
ATAK Onur
111
35
LU Jiahao
111
36
BUTTERER Paul
110
37
ALAWAAD Ahmad
110
38
MANN Arjun Singh
110
39
LUO Hongzhao
110
40
KORCAK Daniel
110
41
SKORETSKYI Artem
109
42
COOPER Dominic Paul
108
43
SOUSA JORDAO CARVALHEIRO J. F.
107
44
YECHSHENKO Eduard
106
45
VASYLENKO Ihor
106
46
AL ABLANI Hamad
104
47
POCHIVALOV Artur
103
48
AALTONEN Sami
103
49
HOARE Ciaran
102
50
GONZALEZ CESARIO Leandro Martin
96
51
GOSCH Mario
94
52
KALININ Daniil
92
53
WU Liangliang
92
54
KUPATADZE Guga
89
55
INESIN Danila
89
56
ENGLEZOUDIS Petros
80

ALMUTAIRI Naser
DNS

IVANOV Aleksandr
DNS

 Author| Post time: 10-9-2017 00:22
| Show all posts
Men's Junior Team Skeet
Final Results

Italy
SDRUCCIOLI Elia
PALMUCCI Valerio
PITTINI Erik

353

Turkey
MADENCIOGLU Kemal
HAFIZ Salih
ATAK Onur

348

United States
MOSCHETTI Nic
ELLIS Elijah Keith
CHRISTMAN Eli Nazaret

345

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LANG Jaroslav
HORKY Jan
KORCAK Daniel
342
5
FAIRCLOUGH Jack
MEDFORTH Edward
COOPER Dominic Paul
340
6
NARUKA Anant Jeet Singh
SHEIKH Hamza
MANN Arjun Singh
337
7
MEIER Marvin
RAAB Felix
BUTTERER Paul
336
8
MUKHAMEDIYEV Alexandr
YECHSHENKO Eduard
POCHIVALOV Artur
329
9
PIVEN Maksym
SKORETSKYI Artem
VASYLENKO Ihor
328
10
VASILIOU Nicolas
KOKKINOU Christodoulos
ENGLEZOUDIS Petros
317
11
LU Jiahao
LUO Hongzhao
WU Liangliang
313

ALAWAAD Ahmad
AL ABLANI Hamad
ALMUTAIRI Naser
DNS

SHARAPOV Mikhail
KRASNYATOV Aleksandr
IVANOV Aleksandr
DNS

 Author| Post time: 10-9-2017 00:28
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROSSETTI Gabriele
123
2
NILSSON Stefan
122+4
3
TEPLYY Nikolay
122+3+11
4
ACHILLEOS Georgios
122+3+10
5
HAAGA Vincent
122+2
6
ZEMLIN Alexander
122+1
7
PETIT Emmanuel
121
8
CASSANDRO Tammaro
121
9
AL RASHEDI Mansour
121
10
LOIK Ivan
121
11
GIL Federico
121
12
SLAVICEK Milos
121
13
LLEWELLIN Ben
120
14
FILIPPELLI Riccardo
120
15
ZAMECNIK Jan
120
16
MAVROMMATIS Nikolaos
120
17
NYDRLE Tomas
120
18
ARAMBURU Juan Jose
120
19
MEHELBA Azmy
120
20
LEE Jongjun
120
21
TAKANEN Tommi
120
22
THOMPSON Frank
119
23
FILTVEDT Jonas
119
24
BAJWA Angad Vir Singh
119
25
GAZZOTTI Fernando Luis
119
26
GILLIGAN Michael
119
27
JANSSON Henrik
119
28
VALLIONIEMI Timi
119
29
CHO Yongseong
119
30
ASTAKHOV Anton
119
31
ELLIOTT Christian
119
32
KORTE Sven
119
33
KILLANDER Karl Frederick
119
34
PACHECO ESPINOSA Nicolas
118
35
KOSSI Oskari
118
36
STEWART Hayden
118
37
TERRAS Anthony
118
38
FERGUSON Keith
118
39
ADAMS Paul
118
40
BIN FUTTAIS Saif
118
41
UPELNIEKS Dainis
118
42
KHAN Mairaj Ahmad
117
43
SHEIKH Sheeraz
117
44
HWANG Jung Soo
117
45
INESHIN Andrei
117
46
MILCHEV Mikola
117
47
LEE Meng Yuan
117
48
DUARTE DELGADO Diego
116
49
VELLESTE Reino
116
50
SVAVARSSON Hakon
116
51
KOBZARUK Andriy
116
52
HANSEN Jesper
116
53
ALRASHIDI Abdullah
116
54
SCHAEFFER Juan Ramon
116
55
PETERSEN Mikkel
116
56
KIRILOV Iliya
115
57
FLORES BARAHONA Hector Andres
115
58
TSAI I-Hsuan
115
59
DELAUNAY Eric
115
60
YECHSHENKO Alexandr
115
61
KULIKOV Vitaliy
115
62
HATHAICHUKIAT Jiranunt
115
63
MITAS Efthimios
114
64
JENSEN Tom Beier
114
65
BOLDING James
114
66
ZACHRISSON JOGLAR Rodrigo Seve.
114
67
RACINSKAS Ronaldas
114
68
CHAPESIIS Anastasios
114
69
PETTERSSON Gustav
114
70
YANG Jiang
113
71
KONSTANTINOU Dimitris
113
72
KVATADZE David
113
73
IKAWA Hiroyuki
112
74
ABOLINS Egils
112
75
KALEJS Valdis
112
76
ZEMKO Stefan
112
77
SHARAF Ibrahim
112
78
KUNTSCHIK Sebastian
111
79
CARBONEL Andre
111
80
GEORGIEV Georgi
111
81
LEHTSAAR Alar
111
82
ORIHARA Kenji
111
83
OERLYGSSON Stefan Gisli
110
84
MATEI Marin
110
85
DOOSTI Ali
110
86
BESHARATI Ramtin
110
87
WILSON Michael Paul
110
88
ALSAAD Abdulaziz
110
89
SUZUKI Takahide
109
90
ALWATT Tammar
109
91
MOLINA BERNHARD Joaquin
109
92
FEILHAMMER Martin
108
93
MOHAMED Hasan
108
94
AZEVEDO MONTEIRO Bruno Miguel
108
95
IMNAISHVILI Tengiz
106
96
NARCHEMASHVILI Vladimir
105
97
BUCHANAN Clement Alexander
105
98
AL SAUD Saud
105
99
ZHANG Fan
104
100
FROLOV Andrey
103
101
ABDELFATTAH Kareem Essameldin S.
102
102
WAN Antao
101
103
DONADO Kevin Jose
101
104
MCBRIDE Richard
101
105
ALI Raja Muhammad
100
106
SIDDIQUE Abu Bakar
99
107
RAMLAOUI Hassane
99
108
SALEH Hassan
97
109
KHAN Shameil
96
110
LOEW Andreas
90
111
MORIARTY Christopher
88
112
VALIENTE Antonio Fidelis
87
113
LOPEZ FUENTES Fidel
83
AHMAD Mohamed
DNS
ALHARBI Dhawi Kurayzi D.
DNS
ALMAKTOUM Saeed
DNS
ALMUTAIRI Saeid Mugbel T.
DNS
BUCHANAN Alexander
DNS
FARRUGIA Clive
DNS

 Author| Post time: 10-9-2017 00:47
| Show all posts
Men's Team Skeet
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
ROSSETTI Gabriele
CASSANDRO Tammaro
FILIPPELLI Riccardo

364

Russia
TEPLYY Nikolay
ZEMLIN Alexander
ASTAKHOV Anton

363

Czech Republic
SLAVICEK Milos
ZAMECNIK Jan
NYDRLE Tomas

361

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LLEWELLIN Ben
GILLIGAN Michael
KILLANDER Karl Frederick
358
5
TAKANEN Tommi
VALLIONIEMI Timi
KOSSI Oskari
357
6
THOMPSON Frank
ELLIOTT Christian
STEWART Hayden
356
7
LEE Jongjun
CHO Yongseong
HWANG Jung Soo
356
8
NILSSON Stefan
JANSSON Henrik
PETTERSSON Gustav
355
9
PETIT Emmanuel
TERRAS Anthony
DELAUNAY Eric
354
10
LOIK Ivan
MILCHEV Mikola
KOBZARUK Andriy
354
11
BAJWA Angad Vir Singh
KHAN Mairaj Ahmad
SHEIKH Sheeraz
353
12
FERGUSON Keith
ADAMS Paul
BOLDING James
350
13
ACHILLEOS Georgios
CHAPESIIS Anastasios
KONSTANTINOU Dimitris
349
14
AL RASHEDI Mansour
ALRASHIDI Abdullah
ALSAAD Abdulaziz
347
15
INESHIN Andrei
VELLESTE Reino
LEHTSAAR Alar
344
16
UPELNIEKS Dainis
ABOLINS Egils
KALEJS Valdis
342
17
SCHAEFFER Juan Ramon
ZACHRISSON JOGLAR Rodrigo Seve.
MOLINA BERNHARD Joaquin
339
18
MEHELBA Azmy
SHARAF Ibrahim
ABDELFATTAH Kareem Essameldin S.
334
19
YECHSHENKO Alexandr
KULIKOV Vitaliy
FROLOV Andrey
333
20
IKAWA Hiroyuki
ORIHARA Kenji
SUZUKI Takahide
332
21
HAAGA Vincent
KORTE Sven
LOEW Andreas
331
22
KVATADZE David
IMNAISHVILI Tengiz
NARCHEMASHVILI Vladimir
324
23
YANG Jiang
ZHANG Fan
WAN Antao
318
24
ALI Raja Muhammad
SIDDIQUE Abu Bakar
KHAN Shameil
295

BUCHANAN Clement Alexander
MORIARTY Christopher
BUCHANAN Alexander
DNS

BIN FUTTAIS Saif
AHMAD Mohamed
ALMAKTOUM Saeed
DNS

AL SAUD Saud
ALHARBI Dhawi Kurayzi D.
ALMUTAIRI Saeid Mugbel T.
DNS

 Author| Post time: 10-9-2017 00:51
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Final Results

PETERSEN Emil Kjelgaard
54

SDRUCCIOLI Elia
53

VASILIOU Nicolas
41

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SHARAPOV Mikhail
34
5
LANG Jaroslav
25
6
MUKHAMEDIYEV Alexandr
11

 Author| Post time: 10-9-2017 00:56
| Show all posts
Men's Skeet
Final Results

ROSSETTI Gabriele
54

HAAGA Vincent
52

ACHILLEOS Georgios
42

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NILSSON Stefan
33
5
ZEMLIN Alexander
25
6
TEPLYY Nikolay
11

 Author| Post time: 10-9-2017 22:08
| Show all posts
Mixed Team Skeet
Non-Olympic Event
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Teams will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZEMKO Stefan
BARTEKOVA Danka
99
2
WEI Meng
ZHANG Fan
98
3
STEWART Hayden
VIZZI Dania Jo
97
4
KONOVALOVA Nadezda
TEPLYY Nikolay
97
5
RHODE Kimberly
ELLIOTT Christian
96
6
SPADA Katiuscia
CASSANDRO Tammaro
96
7
TAKANEN Tommi
HEINONEN Marjut
96
8
FERGUSON Keith
JONES Aislin
96
9
ROSSETTI Gabriele
BACOSI Diana
95
10
ALLEN Elena
KILLANDER Karl Frederick
95
11
MADENCIOGLU Kemal
AYDIN Izel
94
12
ANASTASSIOU Lucie
TERRAS Anthony
93
13
MAVROMMATIS Nikolaos
KEFALIDOU Artemis
93
14
DELAUNAY Eric
BATTAULT Noemie
93
15
LLEWELLIN Ben
HILL Amber
92
16
ORIHARA Rika
ORIHARA Kenji
92
17
BAJWA Angad Vir Singh
CHAUHAN Maheshwari
92
18
YANG Jiang
SHI Hong Yan
92
19
RACINSKAS Ronaldas
BOGDANOVA Alisa
91
20
KONSTANTINOU Dimitris
ELEFTHERIOU Andri
91
21
LOIK Ivan
CHERVIAKOVA Viktoriia
91
22
ASTAKHOV Anton
SHAKIROVA Albina
91
23
MOHAMED Hasan
HASSANI Maryam
90
24
FLORES BARAHONA Hector Andres
CROVETTO CHADID Francisca
90
25
KHAN Mairaj Ahmad
RATHORE Rashmmi
90
26
GIL Melisa
GIL Federico
90
27
JENSEN Tom Beier
BREIVIK Barbro
90
28
FILTVEDT Jonas
FARSJO Malin
90
29
PACHECO ESPINOSA Nicolas
BORDA OLAECHEA Daniella
89
30
SLAVICEK Milos
SUMOVA Barbora
89
31
AL RASHEDI Mansour
AL SHAMAA Eman
88
32
HAFIZ Salih
OZPAK Nur Banu
88
33
GHETU Vlad-Mihail
MIKLOS Roxana-Sofia
87
34
LAUKO Dominik
SYKOROVA Veronika
87
35
KULIKOV Vitaliy
PANARINA Olga
87
36
IKAWA HiroyukiI
SHIHARA Naoko
86
37
ALSAAD Abdulaziz
ALRASHIDI Shaikhah
84
38
MITAS Efthimios
KATZOURAKI Emmanouela
83
39
YECHSHENKO Alexandr
ORYNBAY Assem
83
40
NYDRLE Tomas
JAHODOVA Libuse
82
41
ALWATT Tammar
ALNAJEM Latifa
69

 Author| Post time: 10-9-2017 22:15
| Show all posts
Mixed Team Skeet
Non-Olympic Event
Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TEPLYY Nikolay
KONOVALOVA Nadezda
29+9
2
CASSANDRO Tammaro
SPADA Katiuscia
29+8
3
ZEMKO Stefan
BARTEKOVA Danka
19


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STEWART Hayden
VIZZI Dania Jo
29+8
2
ZHANG Fan
WEI Meng
29+7
3
ELLIOTT Christian
RHODE Kimberly
20

 Author| Post time: 10-9-2017 22:19
| Show all posts
Mixed Team Skeet
Non-Olympic Event
Final Results

Russia
TEPLYY Nikolay
KONOVALOVA Nadezda

30Gold Medal Match

United States
STEWART Hayden
VIZZI Dania Jo

27Gold Medal Match

Italy
CASSANDRO Tammaro
SPADA Katiuscia

28Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZHANG Fan
WEI Meng
26B.M.M.

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 14:56 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list