Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 7-9-2017 14:03
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GIL Federico
50
2
ADAMS Paul
49
3
GILLIGAN Michael
49
3
ZAMECNIK Jan
49
5
ASTAKHOV Anton
49
6
KILLANDER Karl Frederick
49
7
ZEMLIN Alexander
49
8
ACHILLEOS Georgios
49
8
SLAVICEK Milos
49
10
LEE Jongjun
48
11
CASSANDRO Tammaro
48
12
FLORES BARAHONA Hector Andres
48
13
TEPLYY Nikolay
48
14
AL RASHEDI Mansour
48
15
FILIPPELLI Riccardo
48
16
ROSSETTI Gabriele
48
17
LEE Meng Yuan
48
18
ARAMBURU Juan Jose
48
19
NILSSON Stefan
48
20
GAZZOTTI Fernando Luis
48
21
MILCHEV Mikola
48
22
FILTVEDT Jonas
48
23
MAVROMMATIS Nikolaos
48
24
HAAGA Vincent
48
25
MEHELBA Azmy
48
26
KORTE Sven
47
27
LOIK Ivan
47
28
TAKANEN Tommi
47
29
HANSEN Jesper
47
30
ELLIOTT Christian
47
31
FERGUSON Keith
47
32
KOBZARUK Andriy
47
33
LLEWELLIN Ben
47
34
NYDRLE Tomas
47
35
SVAVARSSON Hakon
47
36
PETIT Emmanuel
47
37
KVATADZE David
47
38
UPELNIEKS Dainis
47
39
CHO Yongseong
47
40
SCHAEFFER Juan Ramon
47
41
INESHIN Andrei
47
42
BAJWA Angad Vir Singh
47
43
JANSSON Henrik
46
44
PETTERSSON Gustav
46
45
BIN FUTTAIS Saif
46
46
HATHAICHUKIAT Jiranunt
46
47
WILSON Michael Paul
46
48
CHAPESIIS Anastasios
46
49
KULIKOV Vitaliy
46
50
PETERSEN Mikkel
46
51
PACHECO ESPINOSA Nicolas
46
52
KALEJS Valdis
46
53
HWANG Jung Soo
46
54
YECHSHENKO Alexandr
46
55
TSAI I-Hsuan
46
56
THOMPSON Frank
46
57
VALLIONIEMI Timi
46
58
TERRAS Anthony
46
59
ALSAAD Abdulaziz
46
60
SHEIKH Sheeraz
45
61
RACINSKAS Ronaldas
45
62
DELAUNAY Eric
45
63
KOSSI Oskari
45
64
ALRASHIDI Abdullah
45
65
BESHARATI Ramtin
45
66
STEWART Hayden
45
67
KONSTANTINOU Dimitris
45
68
LEHTSAAR Alar
45
69
KIRILOV Iliya
45
70
AZEVEDO MONTEIRO Bruno Miguel
45
71
KHAN Mairaj Ahmad
45
72
IKAWA Hiroyuki
45
73
DUARTE DELGADO Diego
44
74
JENSEN Tom Beier
44
75
ABOLINS Egils
44
76
SHARAF Ibrahim
44
77
BOLDING James
44
78
SUZUKI Takahide
44
79
RAMLAOUI Hassane
44
80
ZACHRISSON JOGLAR Rodrigo Seve.
44
81
MITAS Efthimios
44
82
MATEI Marin
44
83
KUNTSCHIK Sebastian
43
84
CARBONEL Andre
43
85
ORIHARA Kenji
43
86
VELLESTE Reino
43
87
ZEMKO Stefan
43
88
ZHANG Fan
43
89
FROLOV Andrey
43
90
ALWATT Tammar
43
91
MOLINA BERNHARD Joaquin
43
92
BUCHANAN Clement Alexander
42
93
SALEH Hassan
42
94
NARCHEMASHVILI Vladimir
42
95
MCBRIDE Richard
42
96
DOOSTI Ali
42
97
YANG Jiang
42
98
GEORGIEV Georgi
42
99
WAN Antao
42
100
MOHAMED Hasan
41
101
ABDELFATTAH Kareem Essameldin S.
41
102
OERLYGSSON Stefan Gisli
40
103
FEILHAMMER Martin
39
104
IMNAISHVILI Tengiz
39
105
AL SAUD Saud
39
106
LOPEZ FUENTES Fidel
38
107
SIDDIQUE Abu Bakar
38
108
LOEW Andreas
38
109
DONADO Kevin Jose
37
110
ALI Raja Muhammad
36
111
KHAN Shameil
33
112
VALIENTE Antonio Fidelis
32
113
MORIARTY Christopher
29
AHMAD Mohamed
DNS
ALHARBI Dhawi Kurayzi D.
DNS
ALMAKTOUM Saeed
DNS
ALMUTAIRI Saeid Mugbel T.
DNS
BUCHANAN Alexander
DNS
FARRUGIA Clive
DNS

 Author| Post time: 7-9-2017 14:15
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIMONTON Samantha
48
2
HOCKOVA Vanesa
47
3
DEL PRETE Francesca
47
4
KALIX Maria
46
5
ADAMKOVA Hana
46
6
JACOB Katharina Monika
46
7
SMITH Austen Jewell
46
8
SEKHON Ganemat
45
9
REICHERT Eva-Tamara
45
10
ORIHARA Rika
44
11
VAN DER VEEN Esmee
44
12
GEVORKIAN Margarita
44
13
SZYMANKIEWICZ Inez
44
14
JONES Aislin
44
15
ANDREOU Sotiria
43
16
USTUNDAG Deniz
43
17
HIBBS Emily Jane
43
18
BATTAULT Noemie
42
19
BOGDANOVA Alisa
41
20
FAZYLZYANOVA Alina
41
21
BUKHONOVA Elena
41
22
ZAORALOVA Zuzana
40
23
TARANENKO Olha
40
24
SINDELAROVA Anna
40
25
BASSO Giulia
39
26
KHAN Areeba
39
27
UMHOEFER Valentina
39
28
RICHARD Lea
39
29
DALE Lara Jade
38
30
KEFALIDOU Artemis
38
31
KATZOURAKI Emmanouela
37
32
LONGHI Giada
37
33
KAUR Simranpreet
34
34
CHE Yufei
34
35
SONG Zhengyi
32
36
BOYD Madeleine Lieselotte
32
37
ZHAO Anni
31

 Author| Post time: 7-9-2017 21:41
| Show all posts
Women's Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RHODE Kimberly
50
2
WEI Meng
48
3
HEINONEN Marjut
48
4
SPADA Katiuscia
48
5
ALLEN Elena
48
6
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
48
7
SHAKIROVA Albina
48
8
ANASTASSIOU Lucie
48
9
VIZZI Dania Jo
48
10
SCOCCHETTI Simona
47
11
WISSMER Nele
47
12
KONOVALOVA Nadezda
47
13
HILL Amber
47
14
SHI Hong Yan
47
15
BACOSI Diana
47
16
ELEFTHERIOU Andri
47
17
BARTEKOVA Danka
47
18
JAHODOVA Libuse
46
19
IMPRASERTSUK Isarapa
46
20
MIKLOS Roxana-Sofia
46
21
KIM Minji
46
22
ISHIHARA Naoko
46
23
CONNOR Caitlin
46
24
SZAMREJ Natalia
45
25
PONGRATZ Bianka
45
26
WIESLHUBER Katrin
45
27
KRAKHMALEVA Anastasia
45
28
AVETISYAN Yerjanik
45
29
MILCHEVA Veronika
45
30
SUMOVA Barbora
45
31
ANDREOU Panagiota
45
32
SYKOROVA Veronika
45
33
TIPPLE Chloe
44
34
FARSJO Malin
44
35
ORYNBAY Assem
44
36
GIL Melisa
44
37
NIKOLAOU Konstantia
44
38
CHERVIAKOVA Viktoriia
44
39
OZPAK Nur Banu
44
40
AYDIN Izel
44
41
PANARINA Olga
43
42
MALOVICHKO Iryna
43
43
MOLCHANOVA Anastassiya
43
44
BRUCE Sian Elizabeth
43
45
CROVETTO CHADID Francisca
43
46
JARMOLINSKA Aleksandra
43
47
YU Xiumin
42
48
BREIVIK Barbro
42
49
BORDA OLAECHEA Daniella
42
50
PESKOVA Jitka
41
51
AL SHAMAA Eman
41
52
MOHAMMAD Afrah
41
53
ELLIOT Michelle
41
54
RATHORE Rashmmi
40
55
SIERACKA Agnieszka
40
56
ALRASHIDI Shaikhah
40
57
ALNAJEM Latifa
40
58
QUOOSS Laura
39
59
SHEIKH Saniya
39
60
KOPCANOVA Lucia
39
61
CHAUHAN Maheshwari
39
62
HWANG Suyoung
36
63
LO Chien-Ya
35
64
LO Pei-Yu
35
65
HASSANI Maryam
34

 Author| Post time: 8-9-2017 14:12
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MUKHAMEDIYEV Alexandr
73
2
VASILIOU Nicolas
73
3
FAIRCLOUGH Jack
72
4
SDRUCCIOLI Elia
72
5
KALLIOINEN Eetu
72
6
LANG Jaroslav
72
7
KRASNYATOV Aleksandr
71
8
PALMUCCI Valerio
71
9
SHARAPOV Mikhail
71
10
MEDFORTH Edward
71
11
PETERSEN Emil Kjelgaard
71
12
HAFIZ Salih
71
13
HORKY Jan
71
14
PIVEN Maksym
71
15
MADENCIOGLU Kemal
71
16
MARTINEZ ARAVENA Matias Ignacio
70
17
BIRKLYKKE Johan
70
18
LAUKO Dominik
70
19
MEIER Marvin
69
20
BUTTERER Paul
69
21
KORCAK Daniel
69
22
CHRISTMAN Eli Nazaret
69
23
CLOITRE Remi Jean-Francois Jean-M.
69
24
ELLIS Elijah Keith
69
25
JANGPANICH Tanapat
69
26
CHALKIADAKIS Charalambos
68
27
LU Jiahao
68
28
GHETU Vlad-Mihail
68
29
MOSCHETTI Nic
68
30
RAAB Felix
67
31
LUO Hongzhao
67
32
PITTINI Erik
67
33
MANN Arjun Singh
67
34
HACCOU Tobias
66
35
KOKKINOU Christodoulos
66
36
ENGEN Jorgen
66
37
NARUKA Anant Jeet Singh
66
38
VASYLENKO Ihor
66
39
SHEIKH Hamza
66
40
SKORETSKYI Artem
65
41
SOUSA JORDAO CARVALHEIRO J. F.
65
42
YECHSHENKO Eduard
65
43
ATAK Onur
64
44
COOPER Dominic Paul
64
45
ALAWAAD Ahmad
64
46
AL ABLANI Hamad
63
47
AALTONEN Sami
63
48
HOARE Ciaran
61
49
WU Liangliang
60
50
GONZALEZ CESARIO Leandro Martin
59
51
POCHIVALOV Artur
57
52
GOSCH Mario
56
53
INESIN Danila
54
54
KALININ Daniil
52
55
ENGLEZOUDIS Petros
51
56
KUPATADZE Guga
50
ALMUTAIRI Naser
DNS
IVANOV Aleksandr
DNS

 Author| Post time: 8-9-2017 14:16
| Show all posts
Men's Skeet
Qualification Results after Day 2
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ZEMLIN Alexander
74
2
SLAVICEK Milos
74
3
GIL Federico
74
4
ROSSETTI Gabriele
73
5
NILSSON Stefan
73
6
HAAGA Vincent
73
7
KILLANDER Karl Frederick
73
8
GILLIGAN Michael
73
9
ACHILLEOS Georgios
73
10
KORTE Sven
72
11
LOIK Ivan
72
12
TAKANEN Tommi
72
13
FERGUSON Keith
72
14
BAJWA Angad Vir Singh
72
15
LEE Jongjun
72
16
CASSANDRO Tammaro
72
17
TEPLYY Nikolay
72
18
LEE Meng Yuan
72
19
GAZZOTTI Fernando Luis
72
20
AL RASHEDI Mansour
72
21
MAVROMMATIS Nikolaos
72
22
ADAMS Paul
72
23
ASTAKHOV Anton
72
24
PETERSEN Mikkel
71
25
TERRAS Anthony
71
26
NYDRLE Tomas
71
27
LLEWELLIN Ben
71
28
ELLIOTT Christian
71
29
PETIT Emmanuel
71
30
CHO Yongseong
71
31
FILIPPELLI Riccardo
71
32
MILCHEV Mikola
71
33
ARAMBURU Juan Jose
71
34
FILTVEDT Jonas
71
35
MEHELBA Azmy
71
36
ZAMECNIK Jan
71
37
KOSSI Oskari
70
38
STEWART Hayden
70
39
HATHAICHUKIAT Jiranunt
70
40
BIN FUTTAIS Saif
70
41
CHAPESIIS Anastasios
70
42
JANSSON Henrik
70
43
KULIKOV Vitaliy
70
44
THOMPSON Frank
70
45
VALLIONIEMI Timi
70
46
HWANG Jung Soo
70
47
HANSEN Jesper
70
48
UPELNIEKS Dainis
70
49
INESHIN Andrei
70
50
FLORES BARAHONA Hector Andres
70
51
SHEIKH Sheeraz
69
52
RACINSKAS Ronaldas
69
53
ALRASHIDI Abdullah
69
54
PETTERSSON Gustav
69
55
PACHECO ESPINOSA Nicolas
69
56
YECHSHENKO Alexandr
69
57
KALEJS Valdis
69
58
KOBZARUK Andriy
69
59
KVATADZE David
69
60
SCHAEFFER Juan Ramon
69
61
DUARTE DELGADO Diego
68
62
ZACHRISSON JOGLAR Rodrigo Seve.
68
63
DELAUNAY Eric
68
64
KIRILOV Iliya
68
65
KHAN Mairaj Ahmad
68
66
AZEVEDO MONTEIRO Bruno Miguel
68
67
ORIHARA Kenji
67
68
VELLESTE Reino
67
69
MOLINA BERNHARD Joaquin
67
70
ABOLINS Egils
67
71
SHARAF Ibrahim
67
72
BOLDING James
67
73
MITAS Efthimios
67
74
BESHARATI Ramtin
67
75
KONSTANTINOU Dimitris
67
76
WILSON Michael Paul
67
77
TSAI I-Hsuan
67
78
ALSAAD Abdulaziz
67
79
SVAVARSSON Hakon
67
80
MCBRIDE Richard
66
81
YANG Jiang
66
82
ZEMKO Stefan
66
83
ALWATT Tammar
66
84
JENSEN Tom Beier
66
85
LEHTSAAR Alar
66
86
DOOSTI Ali
65
87
GEORGIEV Georgi
65
88
SUZUKI Takahide
65
89
IKAWA Hiroyuki
65
90
OERLYGSSON Stefan Gisli
64
91
MOHAMED Hasan
64
92
CARBONEL Andre
64
93
FROLOV Andrey
64
94
ZHANG Fan
64
95
RAMLAOUI Hassane
64
96
FEILHAMMER Martin
63
97
KUNTSCHIK Sebastian
63
98
MATEI Marin
63
99
AL SAUD Saud
62
100
NARCHEMASHVILI Vladimir
62
101
SALEH Hassan
62
102
IMNAISHVILI Tengiz
61
103
BUCHANAN Clement Alexander
61
104
ALI Raja Muhammad
60
105
SIDDIQUE Abu Bakar
60
106
ABDELFATTAH Kareem Essameldin S.
59
107
WAN Antao
59
108
KHAN Shameil
55
109
DONADO Kevin Jose
55
110
LOEW Andreas
54
111
LOPEZ FUENTES Fidel
51
112
MORIARTY Christopher
49
113
VALIENTE Antonio Fidelis
48

AHMAD Mohamed
DNS

ALHARBI Dhawi Kurayzi D.
DNS

ALMAKTOUM Saeed
DNS

ALMUTAIRI Saeid Mugbel T.
DNS

BUCHANAN Alexander
DNS

FARRUGIA Clive
DNS

 Author| Post time: 8-9-2017 14:21
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SIMONTON Samantha
71
2
ADAMKOVA Hana
70+2
3
JACOB Katharina Monika
70+1+2
4
SMITH Austen Jewell
70+1+1
5
HOCKOVA Vanesa
69+6
6
JONES Aislin
69+5
7
GEVORKIAN Margarita
67
8
REICHERT Eva-Tamara
67
9
SEKHON Ganemat
67
10
DEL PRETE Francesca
67
11
ANDREOU Sotiria
66
12
VAN DER VEEN Esmee
66
13
BOGDANOVA Alisa
64
14
SZYMANKIEWICZ Inez
64
15
SINDELAROVA Anna
63
16
FAZYLZYANOVA Alina
63
17
ORIHARA Rika
63
18
KALIX Maria
63
19
HIBBS Emily Jane
62
20
UMHOEFER Valentina
61
21
TARANENKO Olha
61
22
LONGHI Giada
60
23
BASSO Giulia
60
24
ZAORALOVA Zuzana
60
25
BUKHONOVA Elena
60
26
USTUNDAG Deniz
60
27
RICHARD Lea
59
28
BATTAULT Noemie
59
29
DALE Lara Jade
58
30
KEFALIDOU Artemis
56
31
KHAN Areeba
56
32
CHE Yufei
53
33
KAUR Simranpreet
52
34
BOYD Madeleine Lieselotte
51
35
ZHAO Anni
49
36
KATZOURAKI Emmanouela
49
37
SONG Zhengyi
48

 Author| Post time: 8-9-2017 14:29
| Show all posts
Women's Junior Team Skeet
Final Results

United States
SIMONTON Samantha
JACOB Katharina Monika
SMITH Austen Jewell

211WRJ

Czech Republic
ADAMKOVA Hana
SINDELAROVA Anna
ZAORALOVA Zuzana

193

Germany
REICHERT Eva-Tamara
KALIX Maria
UMHOEFER Valentina

191

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GEVORKIAN Margarita
FAZYLZYANOVA Alina
BUKHONOVA Elena
190
5
DEL PRETE Francesca
LONGHI Giada
BASSO Giulia
187
6
SEKHON Ganemat
KHAN Areeba
KAUR Simranpreet
175
7
HIBBS Emily Jane
DALE Lara Jade
BOYD Madeleine Lieselotte
171
8
CHE Yufei
ZHAO Anni
SONG Zhengyi
150

 Author| Post time: 8-9-2017 14:35
| Show all posts
Women's Skeet
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RHODE Kimberly
74
2
VIZZI Dania Jo
73
3
SHAKIROVA Albina
72+6
4
ELEFTHERIOU Andri
72+5
5
BACOSI Diana
72+3+4+4
6
SHI Hong Yan
72+3+4+3
7
ANASTASSIOU Lucie
72+3+3
8
BARTEKOVA Danka
72+1
9
HEINONEN Marjut
71
10
ALLEN Elena
71
11
SPADA Katiuscia
71
12
ANDREOU Panagiota
70
13
WISSMER Nele
70
14
KONOVALOVA Nadezda
70
15
HILL Amber
70
16
WEI Meng
70
17
JIEWCHALOEMMIT Sutiya
70
18
KIM Minji
69
19
CONNOR Caitlin
69
20
GIL Melisa
68
21
OZPAK Nur Banu
68
22
SZAMREJ Natalia
68
23
SUMOVA Barbora
68
24
IMPRASERTSUK Isarapa
68
25
MIKLOS Roxana-Sofia
68
26
ISHIHARA Naoko
68
27
SCOCCHETTI Simona
68
28
JARMOLINSKA Aleksandra
67
29
CHERVIAKOVA Viktoriia
67
30
WIESLHUBER Katrin
67
31
KRAKHMALEVA Anastasia
67
32
AVETISYAN Yerjanik
67
33
PANARINA Olga
66
34
JAHODOVA Libuse
66
35
BREIVIK Barbro
65
36
BRUCE Sian Elizabeth
65
37
MOLCHANOVA Anastassiya
65
38
CROVETTO CHADID Francisca
65
39
FARSJO Malin
65
40
NIKOLAOU Konstantia
65
41
PONGRATZ Bianka
65
42
SYKOROVA Veronika
65
43
AL SHAMAA Eman
64
44
MALOVICHKO Iryna
64
45
MILCHEVA Veronika
64
46
PESKOVA Jitka
63
47
BORDA OLAECHEA Daniella
63
48
TIPPLE Chloe
63
49
CHAUHAN Maheshwari
62
50
YU Xiumin
62
51
ORYNBAY Assem
62
52
KOPCANOVA Lucia
61
53
SIERACKA Agnieszka
61
54
SHEIKH Saniya
60
55
RATHORE Rashmmi
60
56
ALRASHIDI Shaikhah
60
57
ELLIOT Michelle
60
58
AYDIN Izel
60
59
ALNAJEM Latifa
59
60
HWANG Suyoung
58
61
QUOOSS Laura
56
62
MOHAMMAD Afrah
56
63
LO Chien-Ya
54
64
HASSANI Maryam
53
65
LO Pei-Yu
52

 Author| Post time: 8-9-2017 14:44
| Show all posts
Women's Team Skeet
Non-Olympic Event

Final Results

United States
RHODE Kimberly
VIZZI Dania Jo
CONNOR Caitlin

216WR

Italy
BACOSI Diana
SPADA Katiuscia
SCOCCHETTI Simona

211

Russia
SHAKIROVA Albina
KONOVALOVA Nadezda
KRAKHMALEVA Anastasia

209

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ELEFTHERIOU Andri
ANDREOU Panagiota
NIKOLAOU Konstantia
207
5
ALLEN Elena
HILL Amber
BRUCE Sian Elizabeth
206
6
SHI Hong Yan
WEI Meng
YU Xiumin
204
7
BARTEKOVA Danka
SYKOROVA Veronika
KOPCANOVA Lucia
198
8
SUMOVA Barbora
JAHODOVA Libuse
PESKOVA Jitka
197
9
SZAMREJ Natalia
JARMOLINSKA Aleksandra
SIERACKA Agnieszka
196
10
CHERVIAKOVA Viktoriia
MALOVICHKO Iryna
MILCHEVA Veronika
195
11
PANARINA Olga
MOLCHANOVA Anastassiya
ORYNBAY Assem
193
12
WISSMER Nele
WIESLHUBER Katrin
QUOOSS Laura
193
13
CHAUHAN Maheshwari
SHEIKH Saniya
RATHORE Rashmmi
182
14
AL SHAMAA Eman
ALRASHIDI Shaikhah
MOHAMMAD Afrah
180

 Author| Post time: 10-9-2017 00:03
| Show all posts
Women's Junior Skeet
Final Results

JACOB Katharina Monika
48WRJ

SMITH Austen Jewell
44

SIMONTON Samantha
37

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JONES Aislin
29
5
HOCKOVA Vanesa
19
6
ADAMKOVA Hana
9

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 15:25 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list