Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Shooting ISSF Shotgun World Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 4-9-2017 14:29
| Show all posts
Mixed Team Trap
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Teams will qualify for the Semifinals

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MARTINEZ Beatriz
BAILON Antonio
97
2
WALLACE Jack
SKINNER Catherine
96
3
GRICE Thomas Derek
SMITH Penny
95+1
4
HALDEMAN Derek
CARROLL Ashley
95+0+1
5
ALIPOV Alexey
BARSUK Tatiana
95+0+0
6
FERNANDEZ Alberto
GALVEZ Fatima
94+7
7
MOUSSA Alain
BASSIL Ray
94+6
8
RODRIGUES Ana Rita
BRUNO FARIA Jose Manuel
94+2
9
AL FAIHAN Abdulrahman
ALHAWAL Sarah
94+1
10
KOVACOCY Marian
REHAK STEFECEKOVA Zuzana
94+0
11
GRAZINI Valerio
IEZZI Alessia
93
12
MANCINI Manuel
PERILLI Arianna
93
13
PIRTTISALO Eemil
MAKELA-NUMMELA Satu
92
14
COWARD-HOLLEY Matthew John
POVEY Caroline
92
15
ROSSI Jessica
PELLIELO Giovanni
92
16
SMYKOV Maksim
RABAYA Ekaterina
91
17
OBLET Dorian
SAUZET Marina
91
18
SPOTAKOVA Jana
SLAMKA Michal
91
19
BARR Kirsty
LING Edward
91
20
MAKRI Andreas
KONSTANTINIDOU Georgia
90
21
TUNCER N Tolga
GURER Nihan
90
22
KOSTELECKY David
VOJKUVKOVA Antonie
90
23
COUZY Melanie
GUERRERO Sebastien
90
24
SANDHU Zoravar Singh
TOMAR Seema
90
25
PIGORSCH Paul
SCHEIBL Sonja
89
26
BLAZINSEK Tomaz
MACEK Jasmina
89
27
SHIN Hyun Woo
LEE Bo Na
89
28
BERTI Gian Marco
PERILLI Alessandra
88
29
OYAMA Shigetaka
INAMOTO Riyo
87
30
VEROMAA Mopsi
TORNROOS Vesa
87
31
ALHAWAL Shahad
ALDEEHANI Fehaid
87
32
SOLYOM Laszlo
ZAUNER Gerlinde
87
33
CHENAI Kynan
SINGH Shreyasi
86
34
WALLACE Casey
BARNEY WEINHEIMER Caitlin
86
35
MORAR Trofim
DOHOTARU Adela
85
36
OKAWA Akihisa
INOUE Megumi
85
37
QUOOSS Katrin
LOEW Andreas
85
38
ROONEY Natalie
ROBINSON Owen
85
39
CARLIEZ Clement
FOCAN Anne
84
40
AGHAZADEH Amir Hossein
JAHANDAR Ghazaleh
82
41
PARVARESH NIA Mohammad Hossein
PARVARESH NIA Marziyeh
82
42
MOTTET Maxime
DELMARCHE Jeanne
82
43
MOSSCROP David Richard
MEYER Cynthia
82
44
ZHOU Chao
YU Shuo
82
45
AHN Daemyeong
KANG Geeeun
81
46
WANG Xiaojing
MAN Wenyue
81
47
KOWALCZYK Piotr
BERNAL Sandra
77
48
VAN HAAREN Matthew Gerald Borden
NATTRASS Susan
65
49
KRIVOV Demyan
PRONINA Natalya
64

 Author| Post time: 4-9-2017 21:30
| Show all posts
Mixed Team Trap
Semifinals Results
The 1st Teams from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Match, the 2nd Teams from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Match

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BAILON Antonio
MARTINEZ Beatriz
47
2
HALDEMAN Derek
CARROLL Ashley
45
3
FERNANDEZ Alberto
GALVEZ Fatima
22


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRICE Thomas Derek
SMITH Penny
44+4
2
WALLACE Jack
SKINNER Catherine
44+3
3
ALIPOV Alexey
BARSUK Tatiana
27

 Author| Post time: 4-9-2017 21:36
| Show all posts
Mixed Team Trap
Final Results

Australia
GRICE Thomas Derek
SMITH Penny

33Gold Medal Match

Spain
BAILON Antonio
MARTINEZ Beatriz

32Gold Medal Match

United States
HALDEMAN Derek
CARROLL Ashley

41Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
WALLACE Jack
SKINNER Catherine
38B.M.M.

 Author| Post time: 5-9-2017 14:45
| Show all posts
Men's Junior Double Trap
Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VIHAN Shardul
139
2
RIZVI Ahvar
138+10
3
ILES-CREVATIN Mitchell
138+9
4
QI Ying
138+3
5
DEDMAN James
136
6
YUKHIMENKO Viacheslav
135+2
7
DUPRE DE FORESTA Jacopo
135+0
8
YLONEN Miki
131
9
APOLLONI Eraldo
128
10
ZHANG Changshuai
127
11
CARLI Marco
126
12
FILIPPOV Aleksandr
125
13
BHARADWAJ Shapath
124
14
CAO Xudong
122
15
CHETCUTI Gianluca
118

 Author| Post time: 5-9-2017 14:51
| Show all posts
Men's Junior Team Double Trap
Final Results

India
VIHAN Shardul
RIZVI Ahvar
BHARADWAJ Shapath

401

Italy
DUPRE DE FORESTA Jacopo
APOLLONI Eraldo
CARLI Marco

389

China
QI Ying
ZHANG Changshuai
CAO Xudong

387

 Author| Post time: 5-9-2017 14:55
| Show all posts
Men's Double Trap
Non-Olympic Event

Qualification Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MITTAL Ankur
145
2
HU Binyuan
144
3
DI SPIGNO Daniele
141+6
4
BARILLA Antonino
141+5
5
FOKEEV Vitaly
141+3
6
FRENCH Matthew
139
7
AL MUTAIRI Saad
138
8
SCOTT Steven
138
9
NEKRASOV Artem
138
10
MCMATH David Alexander
137
11
OLEJNIK Hubert Andrzej
137
12
WILLETT James
137
13
ALAFASI Ahmad
136
14
CHIANESE Alessandro
136
15
MOSIN Vasily
136
16
CHEN Xinyu
136
17
YANG Yiyang
136
18
LOEW Andreas
136
19
CHETCUTI William
136
20
DAHIYA Sangram
135
21
XUEREB Nathan Lee
134
22
ALKAABI Khaled
134
23
MOHD Asab
133
24
ALSHAMSY Saif
132
25
GEREBICS Roland
132
26
SHIN Hyun Woo
131
27
BROL Hebert
130
28
TURNER Thomas
129
29
RITSILA Sami
129
30
BROL Enrique
127
31
JUNG Yoon Kyun
127
32
ALDEEHANI Fehaid
125
33
ALMHEIRI Yahya
125
34
GRECH Matthew
123
35
CHUN Hongjae
119
36
IQBAL Aamer
117
37
NADEEM Muhammad Farrukh
114
38
DUARTE GODOY Pablo Pablo
110
39
IQBAL Junaid Waqas
106

 Author| Post time: 5-9-2017 15:05
| Show all posts
Men's Team Double Trap
Non-Olympic Event

Final Results

Italy
DI SPIGNO Daniele
BARILLA Antonino
CHIANESE Alessandro

418

China
HU Binyuan
CHEN Xinyu
YANG Yiyang

416

Russia
FOKEEV Vitaly
NEKRASOV Artem
MOSIN Vasily

415

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FRENCH Matthew
SCOTT Steven
MCMATH David Alexander
414
5
MITTAL Ankur
DAHIYA Sangram
MOHD Asab
413
6
AL MUTAIRI Saad
ALAFASI Ahmad
ALDEEHANI Fehaid
399
7
CHETCUTI William
XUEREB Nathan Lee
GRECH Matthew
393
8
ALKAABI Khaled
ALSHAMSY Saif
ALMHEIRI Yahya
391
9
SHIN Hyun Woo
JUNG Yoon Kyun
CHUN Hongjae
377
10
BROL Hebert
BROL Enrique
DUARTE GODOY Pablo Pablo
367
11
IQBAL Aamer
NADEEM Muhammad Farrukh
IQBAL Junaid Waqas
337

 Author| Post time: 5-9-2017 21:00
| Show all posts
Men's Junior Double Trap
Final Results

DEDMAN James
67

RIZVI Ahvar
66

QI Ying
46

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ILES-CREVATIN Mitchell
38
5
YUKHIMENKO Viacheslav
30
6
VIHAN Shardul
19

 Author| Post time: 5-9-2017 21:03
| Show all posts
Men's Double Trap
Non-Olympic Event

Final Results

FOKEEV Vitaly
68

MITTAL Ankur
66

HU Binyuan
50

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FRENCH Matthew
42
5
BARILLA Antonino
32
6
DI SPIGNO Daniele
22

 Author| Post time: 7-9-2017 13:21
| Show all posts
Men's Junior Skeet
Qualification Results after Day 1
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Athletes will qualify for the Final

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MUKHAMEDIYEV Alexandr
49
2
LANG Jaroslav
49
3
VASILIOU Nicolas
49
4
PIVEN Maksym
49
5
MADENCIOGLU Kemal
49
6
BIRKLYKKE Johan
48
7
HAFIZ Salih
48
8
KALLIOINEN Eetu
48
9
JANGPANICH Tanapat
48
10
LAUKO Dominik
48
11
HORKY Jan
48
12
CLOITRE Remi Jean-Francois Jean-M.
47
13
FAIRCLOUGH Jack
47
14
SDRUCCIOLI Elia
47
15
PALMUCCI Valerio
47
16
SHARAPOV Mikhail
47
17
MEDFORTH Edward
47
18
PETERSEN Emil Kjelgaard
47
19
ELLIS Elijah Keith
47
20
MARTINEZ ARAVENA Matias Ignacio
46
21
LU Jiahao
46
22
MOSCHETTI Nic
46
23
GHETU Vlad-Mihail
46
24
KRASNYATOV Aleksandr
46
25
SHEIKH Hamza
46
26
CHRISTMAN Eli Nazaret
46
27
CHALKIADAKIS Charalambos
45
28
NARUKA Anant Jeet Singh
45
29
MANN Arjun Singh
45
30
VASYLENKO Ihor
45
31
LUO Hongzhao
45
32
PITTINI Erik
45
33
BUTTERER Paul
45
34
MEIER Marvin
45
35
KORCAK Daniel
45
36
HACCOU Tobias
44
37
KOKKINOU Christodoulos
44
38
ENGEN Jorgen
44
39
YECHSHENKO Eduard
44
40
AALTONEN Sami
44
41
ALAWAAD Ahmad
43
42
AL ABLANI Hamad
43
43
RAAB Felix
43
44
SOUSA JORDAO CARVALHEIRO J. F.
43
45
SKORETSKYI Artem
42
46
HOARE Ciaran
42
47
COOPER Dominic Paul
42
48
GONZALEZ CESARIO Leandro Martin
40
49
POCHIVALOV Artur
40
50
ATAK Onur
39
51
WU Liangliang
39
52
GOSCH Mario
37
53
ENGLEZOUDIS Petros
36
54
INESIN Danila
35
55
KALININ Daniil
34
56
KUPATADZE Guga
34
ALMUTAIRI Naser
DNS
IVANOV Aleksandr
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

18-9-2019 14:58 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list