|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Track Cycling UEC Junior & Under 23 European Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 18-8-2017 11:24
| Show all posts
Men's Junior Team Pursuit
Non-Olympic Event
Final Results

Russia
GONOV Lev
MUKHOMEDIAROV Dmitry
SMIRNOV Ivan
SYRITSA Gleb

4:04.023Gold Medal Race

Great Britain
BRITTON Rhys
NALLY Joseph
STEWART Jake
WRIGHT Fred

4:08.652Gold Medal Race

Switzerland
QUINCEY Scott
SCHMID Mauro
THIEBAUD Valere
VOGEL Alex

4:08.360Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KWIATKOWSKI Macie
PAPIERSKI Damian
RICHTER Wiktor
WALKOWIAK Kacper
4:10.660B.M.R.



 Author| Post time: 18-8-2017 11:41
| Show all posts
Women's Junior Sprint
Quarterfinals Results
The 1st Athlete from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde
2
2
PETRI Paulina
0


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRIEDRICH Lea
2
2
HILLEARD Georgia
1


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DER PEET Steffie
2
2
TYSHENKO Yana
0


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BATE Lauren
2
2
VASHENKO Polina
0



 Author| Post time: 18-8-2017 11:54
| Show all posts
Women's U23 Scratch
Non-Olympic Event

Final Results

BARBIERI Rachele
-

DICKINSON Eleanor
-

DIDERIKSEN Amalie
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SEITZ Aline
-
5
BALEISYTE Olivija
-
6
KACZKOWSKA Justyna
-
7
VANDENBROUCKE Saartje
-
8
BONDAR Viktoriia
-
9
IRIARTE Ane
-
10
KOHOUTKOVA Katerina
-
11
SILVA Soraia
-
12
BORRAS Marion
-
13
FERRARA Sara
-
14
EBERT Michaela
-
15
PETUKHOVA Maria
-
16
PIATROUSKAYA Katsiaryna
-



 Author| Post time: 18-8-2017 11:57
| Show all posts
Men's U23 Scratch
Non-Olympic Event

Final Results

KARALIOK Yauhenie
-

LARSEN Niklas
-

PISKUNOV Maksim
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CAAELLAS Xavier
-
5
STANISZEWSKI Daniel
-
6
STEWART Mark
-
7
OTTEVANGER Bas
-
8
RYAN Fintan
-
9
CRABOS Vincent
-
10
GLADYSH Roman
-
11
MALCHAREK Moritz
-
12
PIETRULA Nicolas
-
13
FILUTAS Viktor
-
14
STEPANYAN EDGAR
-
15
MASTALLER Stefan
-
16
STRMISKA Andrej
-
17
HESTERS Jules
-
18
MINALI Riccardo
-
19
SELENATI Nico
-
20
TIRYAKI Oguzhan
-
21
MARTINGIL Cesar
-


 Author| Post time: 18-8-2017 12:04
| Show all posts
Women's Junior Elimination Race
Non-Olympic Event
Final Results

PATERNOSTER Letizia
-

MARTINS Maria
-

GEORGI Pfeiffer
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SELOSSE Noa
-
5
VAN TEESELING Bente
-
6
MAJEWSKA Oliwia
-
7
CETKOVSKA Ema
-
8
ABRAMENKO Alina
-
9
LUKASHENKO Anastasia
-
10
KULYNYCH Olha
-



 Author| Post time: 18-8-2017 12:09
| Show all posts
Men's Junior Elimination Race
Non-Olympic Event
Final Results

GAZZOLI Michele
-

MURPHY JbS
-

IRIBAR Unai
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GERASIMOV Ivan
-
5
KRYVYCH Oleksander
-
6
WEISPFENNIG Nils
-
7
RYBIN Daniel
-
8
VAN DEN BOSSCHE Fabio
-
9
WALKOWIAK Kacper
-
10
DINIS Joao
-
11
MARKUS Bob
-
12
PAROZ Aur�le
-
13
CHARLOT Victor
-
14
TSIMOSHYK Uladzislau
-
15
LAVCHYAN Levon
-
16
JOHANSSON Gustav
-
17
CHREN Martin
-

TIDBALL William
DSQ



 Author| Post time: 18-8-2017 12:16
| Show all posts
Women's U23 Team Sprint
Final Results

Netherlands
LAMBERINK Kyra
VAN DE WOUW Hetty

33.739Gold Medal Race

France
GROS Mathilde
PAIN Melissandre

35.205Gold Medal Race

Russia
ANTONOVA Natalia
KISELEVA Tatiana

34.218Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JAGODZINSKA Julita
KARWACKA Marlena
34.378B.M.R.



 Author| Post time: 18-8-2017 12:21
| Show all posts
Men's U23 Team Sprint
Final Results

Great Britain
CARLIN Jack
OWENS Ryan
TRUMAN Joseph

44.167Gold Medal Race

Russia
DMITRIEV Mikhail
DUBCHENKO Aleksandr
NOSOV Alexey

44.529Gold Medal Race

Poland
CZYSZCZEWSKI Marcin
MILEK Mateusz
RAJKOWSKI Patryk

44.132Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JURCZYK Marc
MAY Jan
SCHROTER Nik
44.809B.M.R.



 Author| Post time: 19-8-2017 13:07
| Show all posts
Edited by George_D at 19-8-2017 23:43

Men's Junior Sprint
Qualifying Round Results
The Top 16 Athletes will qualify for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HELAL Rayan
10.171
2
HINZE Carl
10.356
3
NESTEROV Dmitry
10.363
4
ROCHNA Daniel
10.378
5
PERCHUK Pavel
10.391
6
STASTNY Jakub
10.449
7
DEVARIS Spyridon
10.487
8
GRENGBO Florian
10.493
9
EDBAUER Elias
10.497
10
PESCHIERA Simone
10.515
11
STEWART Lewis
10.593
12
KOWAL Lukasz
10.602
13
DIMITROPOULOS Vasileios
10.611
14
TURNBULL Hamish
10.663
15
JOENSEN Jakob
10.693
16
DENYSENKO Vladyslav
10.699
17
LUXIK Jiri
10.926
18
LUKASHEVICH Andrei
11.086
19
101 AZPITARTE Iker
11.165
20
DESTATSBADER Thibo
11.198


 Author| Post time: 19-8-2017 14:14
| Show all posts
Edited by George_D at 19-8-2017 15:17

Women's U23 Sprint
Qualifying Round Results
All Athletes will qualify
for the Round of 16


Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRABOSCH Pauline
10.835
2
VAN DE WOUW Hetty
10.966
3
STARIKOVA Olena
11.079
4
LAMBERINK Kyra
11.156
5
MAROZAITE Migle
11.204
6
JAGODZINSKA Julita
11.288
7
DEGRENDELE Nicky
11.301
8
KISELEVA Tatiana
11.385
9
CAPEWELL Sophie
11.466
10
PAIN Melissandre
11.548
11
SUKHAREVA Anastasiya
11.611
12
ANDREOTTI Maila
11.644
13
TOLOMANOW Aleksandra
11.751
14
KANKOVSKA Sara
11.849
15
MANZONI Gloria
12.070
16
COLLINS Autumn
12.323
17
ARAIZ Gudane
12.367


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-12-2019 23:36 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191117, © 2001-2019, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 932, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list