|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Track Cycling UEC Junior & Under 23 European Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 22-8-2017 13:35
| Show all posts
Men's Junior Keirin
Repechages Results
The 1st and 2nd Athletes from each Repechage will qualify for the Second Round


Repechage 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DERACHE Tom

2
DESTATSBADER Thibo

3
JOENSEN Jakob

4
KONSTANTOURAS Konstantinos

5
LUKASHEVICH Andrei




Repechage 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
RENVOISE Titouan
2
SCHUMANN Valentin

3
STASTNY Jakub

4
PESCHIERA Simone

5
TURNBULL Hamish



Repechage 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LUXIK Jiri

2
DIMITROPOULOS Vasileios

3
AZPITARTE Iker

4
DENYSENKO Vladyslav




 Author| Post time: 22-8-2017 13:46
| Show all posts
Women's U23 500m Time Trial
Non-Olympic Event
Final Results

GRABOSCH Pauline
33.703

STARIKOVA Olena
34.423

LAMBERINK Kyra
34.562

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VAN DE WOUW Hetty
34.719
5
ANTONOVA Natalia
34.869
6
VECE Miriam
35.019
7
KISELEVA Tatiana
35.658
8
PAIN Melissandre
35.751
9
CAPEWELL Sophie
35.775
10
TOLOMANOW Aleksandra
36.575
11
MANZONI Gloria
36.740
12
ARAIZ Gudane
36.970

 Author| Post time: 22-8-2017 17:22
| Show all posts
Edited by George_D at 22-8-2017 18:23

Women's U23 Omnium
Elimination Race (Event 3/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BALSAMO Elisa

-
2
STOCK Gudrun

-
3
DIDERIKSEN Amalie

-
4
DICKINSON Eleanor

-
5
PLOSAJ Nikol

-
6
SEITZ Aline

-
7
ISASI Ziortza

-
8
BORRAS Marion

-
9
ALIEKSIEIEVA Viktoriia

-
10
BALEISYTE Olivija

-
11
KANKOVSKA Ema

-
12
VANDENBROUCKE Saartje

-
13
KARPOVICH Aliaksandra

-
14
KLIMOVA Diana

-
15
SILVA Soraia

-
16
FERRARA Sara

-

 Author| Post time: 22-8-2017 17:26
| Show all posts
Edited by George_D at 22-8-2017 18:28

Men's U23 Omnium
Elimination Race (Event 3/4) Results

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STEWART Mark

-
2
DE  VYLDER Lindsay

-
3
LARSEN Niklas

-
4
CAAELLAS Xavier

-
5
OLIVEIRA Rui

-
6
GAREL Adrien

-
7
MORO Stefano

-
8
SCHUBERT Erik

-
9
DOWNEY Mark

-
10
GLADYSH Roman

-
11
MULLER Reto

-
12
CZUBAK Dawid

-
13
LICHNOVSKY Ludek

-
14
KARALIOK Yauheni

-
15
OTTEVANGER Bas

-
16
FILUTAS Viktor

-
17
ROSTOVTSEV Sergei

-
18
STEPANYAN EDGAR

-

 Author| Post time: 22-8-2017 17:32
| Show all posts
Edited by George_D at 22-8-2017 22:08

Men's U23 Sprint
Semifinals Results
The 1st Athlete from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Athlete from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAVREYSEN Harrie
2
2
TRUMAN Joseph
0


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VIGIER Sebastien
2
2
MAY Jan
0



 Author| Post time: 22-8-2017 17:41
| Show all posts
Women's Junior Keirin
Second Round Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Heat will qualify for the Final, the other Athletes will qualify for the 7th-12th Places Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BATE-LOWE Lauren

W
2
ANDREEVA Ksenia


3
FIDANZA Martina

4
MARTYNYUK Daryna


5
ŠEVČÍKOVÁ Petra




PETRI Paulina

REL


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde

W
2
VASHENKO Polina


3
HILLEARD Georgia


4
VAN DER PEET Steffie


5
FRIEDRICH Lea Sophie


6
SIBIAK Nikola





 Author| Post time: 22-8-2017 17:53
| Show all posts
Men's Junior Keirin
Second Round Results
The 1st, 2nd and 3rd Athletes from each Heat will qualify for the Final, the other Athletes will qualify for the 7th-12th Places Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PERCHUK Pavel
W
2
LACZKOWSKI Cezary

3
STEWART Lewis

4
DERACHE Tom

5
SCHUMANN Valentin

6
DIMITROPOULOS Vasileios



Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROCHNA Daniel
W
2
NESTEROV Dmitry

3
EDBAUER Elias

4
DESTATSBADER Thibo

5
RENVOISE Titouan

6
LUXIK Jiri




 Author| Post time: 22-8-2017 20:48
| Show all posts
Women's Junior Points Race
Non-Olympic Event
Final Results

KULYNYCH Olha
41

SALAUYEVA Aksana
35

FORTIN Valentine
31

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MALKOVA Daria

29
5
RAAIJMAKERS Marit

12
6
MARTINS Maria

11
7
ROBERTS Jessica

6
8
SELOSSE Noa

4
9
SCARSI Gloria

3
10
DŽERENGOVÁ Barbora

2
11
BIELAWSKA Klaudia

0
12
HARRISON Orla

DNF


 Author| Post time: 22-8-2017 20:59
| Show all posts
Edited by George_D at 22-8-2017 22:00

Men's Junior Points Race
Non-Olympic Event
Final Results

KANAKA Oleg
58

VAN DEN BOSSCHE Fabio
50

SCHMID Mauro
34

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ŠTOČEK Matúš

32
5
SMITH Luke

29
6
VIEHBERGER Lukas

28
7
AZPARREN IRURZUN Xabier Mikel

26
8
KHACHATRYAN Robert

24
9
NALLY Joseph

23
10
DORENBOS Yanne

21
11
CAVICCHIOLI Jacopo

20
12
WEISPFENNIG Nils

20
13
SYRITSA Gleb

15
14
JOHANSSON Gustav

8
15
SELLIER Valentin

5
16
RICHTER Wiktor

5
17
SOUSA José

2
18
CHRISTAKOS Dimitrios

1
19
RYBÍN Daniel

0
20
PANTELEEV Viktor

0

 Author| Post time: 22-8-2017 21:10
| Show all posts
Men's U23 Sprint
Final Results

VIGIER Sebastien
2Gold Medal Race

LAVREYSEN Harrie
0Gold Medal Race

TRUMAN Joseph
2Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MAY Jan
0B.M.R.



Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-12-2019 23:05 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191117, © 2001-2019, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 932, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list