|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register

Track Cycling UEC Junior & Under 23 European Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 19-8-2017 14:45
| Show all posts
Edited by George_D at 20-8-2017 00:34

Men's Junior Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Qualifying Round Results
The 1st and 2nd Athletes will qualify for the Gold Medal Race, the 3rd and 4th Athletes will qualify for the Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SMIRNOV Ivan
3:16.462
2
YOUNG Xeno
3:19.063
3
BRITTON Rhys
3:21.459
4
THIEBAUD Valere
3:21.547
5
GONOV Lev
3:21.551
6
SCHMID Mauro
3:21.782
7
WRIGHT Fred
3:24.198
8
MEUNIER Lucas
3:24.384
9
RICHTER Wiktor
3:24.736
10
PROKOPYSZYN Filip
3:25.294
11
SELLIER Valentin
3:25.966
12
PANTELEEV Viktor
3:26.980
13
MANFREDI Samuele
3:27.195
14
SMITH Luke
3:27.255
15
GOBBO Davide
3:28.079
16
KRYVYCH Oleksander
3:29.153
17
ROMANENKOV Valeriy
3:29.600
18
BARAVIK Nikita
3:30.817
19
MOREIRA Francisco
3:31.497
20
VAN MULDERS Brent
3:34.622
21
ESPERANCA Wilson
3:34.623
22
MARCHAND Bastian
3:35.513
23
CHREN Martin
3:35.981
24
JOHANSSON Gustav
3:36.204
25
HACHATRYAN Robert
3:37.269
26
KHACHATRYAN Robert
3:38.020
27
GRANADOS Raul
3:40.526
28
SELCUK Muhammed
DNS

 Author| Post time: 19-8-2017 15:27
| Show all posts
Edited by George_D at 19-8-2017 16:32

Women's Junior Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Qualifying Round Results
The 1st and 2nd Athletes will qualify for the Gold Medal Race, the 3rd and 4th Athletes will qualify for the Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PATERNOSTER Letizia  
2:20.927JWR
2
NOVOLODSKAYA Maria
2:25.589
3
FORTIN Valentine
2:26.301
4
DE ZOETE Mylene
2:26.587
5
SALAUYEVA Aksana
2:27.511
6
PIRRONE Elena
2:27.823
7
POLAK Wiktoria
2:29.287
8
RAAIJMAKERS Marit
2:30.058
9
DOCHERTY Anna
2:31.392
10
ROBERTS Jessica
2:32.106
11
MALKOVA Daria
2:32.345
12
BIELAWSKA Klaudia
2:33.808
13
SELOSSE Noa
2:34.395
14
KOLESAVA Anastasiya
2:34.575
15
KAZLAUSKAITE Kristina
2:35.265

 Author| Post time: 19-8-2017 16:08
| Show all posts
Edited by George_D at 20-8-2017 01:07

Women's U23 Team Pursuit
Non-Olympic Event
First Round Results
The 1st Team from Heat 2, Heat 3 will qualify for the Gold Medal Race, the 1st and the 2nd next best unqualified Teams between all Heats will qualify for the Bronze Medal Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ALIEKSIEIEVA Viktoriia           
BIRYUKOVA Julia            
BONDAR Viktoriia               
KLIACHINA Oksana            
4:44.391







Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BEX Nathalie      
DRUYTS Lenny         
VANDENBROUCKE Saartje      
BOSSUYT Shari
4:39.775
2
DZEDZIKAVA Anastasiya         
PIATROUSKAYA Katsiaryna      
KARPOVICH Aliaksandra           
SAVENKA Karalina
4:43.515


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KACZKOWSKA Justyna              
PIKULIK Daria                    
PLOSAJ Nikol                     
RATAJCZAK Alicja   
4:27.920
2
BARKER Megan                    
DICKINSON Eleanor              
LLOYD Manon                    
NELSON Emily        
4:28.703



Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ALZINI Martina                  
BALSAMO Elisa                    
CAVALLI Marta                    
PATTARO Francesca   
4:29.268
2
BRAUSSE Franziska              
PALLER Tatjana                  
STOCK Gudrun                     
SUSSEMILCH Laura              
4:32.393
 Author| Post time: 19-8-2017 17:11
| Show all posts
Edited by George_D at 20-8-2017 00:59

Men's U23 Team Pursuit
Non-Olympic Event
First Round Results
The 1st Team from Heat 3, Heat 4 will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Team from Heat 3, Heat 4 will qualify for the Bronze Medal Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BUITENDIJK Ruben
DORENBOS Yanne
HENDRIKS Leco
MARKUS Bob
4:06.552
2
AKHRAMENKA Yauheni
BIALIAUSKI Kanstantsin
KARALIOK Yauheni
TSISHCHANKA Hardzei

4:06.608


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CZUBAK Dawid
KRAWCZYK Szymon
RUDYK Bartosz
STANISZEWSKI Daniel

4:01.626
2
CIMA Imerio
DALLA VALLE Nicolas
MINALI Riccardo
MORO Stefano
4:07.892


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DE VYLDER Lindsay
GHYS Robbe
THIJSSEN Gerben
WEEMAES Sasha

4:00.411
2
COSTEPLANE Aurelien
DAVY Clement
GAREL Adrien
PIJOURLET Louis

4:02.243



Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOSTOCK Matthew
HAYTER Ethan
HOLT Joe                    
WALLS Matthew
3:59.332
2
BISSEGGER Stefan
FROIDEVAUX Robin
RUEGG Lukas
SELENATI Nico
4:02.237


 Author| Post time: 19-8-2017 22:39
| Show all posts
Women's U23 Sprint
Round of 16 Results
The 1st Athlete from each Round of 16 will qualify for the Quarterfinals

Round of 16 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRABOSCH Pauline
W
2
COLLINS Autumn




Round of 16 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DE WOUW Hetty
W
2
MANZONI Gloria




Round of 16 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STARIKOVA Olena
W
2
KANKOVSKA Sara



Round of 16 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAMBERINK Kyra
W
2
TOLOMANOW Aleksandra




Round of 16 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MAROZAITE Migle
W
2
ANDREOTTI Maila




Round of 16 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
JAGODZINSKA Julita
W
2
SUKHAREVA Anastasiya




Round of 16 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DEGRENDELE Nicky
W
2
PAIN Melissandre




Round of 16 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
KISELEVA Tatiana
W
2
CAPEWELL Sophie






 Author| Post time: 19-8-2017 22:48
| Show all posts
Men's Junior Sprint
Round of 16 Results
The 1st Athlete from each Round of 16 will qualify for the Quarterfinals

Round of 16 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HELAL Rayan
W
2
DENYSENKO Vladyslav




Round of 16 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HINZE Carl
W
2
JOENSEN Jakob




Round of 16 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NESTEROV Dmitry
W
2
TURNBULL Hamish




Round of 16 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ROCHNA Daniel
W
2
DIMITROPOULOS Vasileios




Round of 16 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PERCHUK Pavel
W
2
KOWAL Lukasz




Round of 16 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STEWART Lewis
W
2
STASTNY Jakub




Round of 16 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DEVARIS Spyridon
W
2
PESCHIERA Simone
DSQ


Round of 16 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRENGBO Florian
W
2
EDBAUER Elias





 Author| Post time: 19-8-2017 22:54
| Show all posts
Women's Junior Sprint
Semifinals Results
The 1st Athlete from each Semifinal will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Athlete from each Semifinal will qualify for the Bronze Medal Race

Semifinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde
2
2
BATE Lauren
0


Semifinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRIEDRICH Lea
2
2
VAN DER PEET Steffie
1



 Author| Post time: 19-8-2017 23:02
| Show all posts
Women's U23 Sprint
Quarterfinals Results
The 1st Athlete from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GRABOSCH Pauline
2
2
KISELEVA Tatiana
0


Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DE WOUW Hetty
2
2
DEGRENDELE Nicky
0


Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
STARIKOVA Olena
2
2
JAGODZINSKA Julita
0


Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
MAROZAITE Migle
2
2
LAMBERINK Kyra
1



 Author| Post time: 19-8-2017 23:08
| Show all posts
Men's Junior Sprint
Quarterfinals Results
The 1st Athlete from each Quarterfinal will qualify for the Semifinals

Quarterfinal 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HELAL Rayan
W
2
GRENGBO Florian




Quarterfinal 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HINZE Carl
W
2
DEVARIS Spyridon




Quarterfinal 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NESTEROV Dmitry
W
2
STEWART Lewis




Quarterfinal 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PERCHUK Pavel
W
2
ROCHNA Daniel





 Author| Post time: 19-8-2017 23:25
| Show all posts
Men's U23 1km Time Trial
Non-Olympic Event
Final Results

VASYUKHNO Alexandr
1:01.345

TRUMAN Joseph
1:01.830

LIGTLEE Sam
1:02.045

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JURCZYK Marc
1:02.250
5
LEWANDOWSKI Michal
1:02.298
6
NOVIK Uladzislau
1:02.322
7
JANOSEK Jiri
1:02.570
8
DE PAUW Ayrton
1:03.084
9
ANKLAM Dominique
1:03.627
10
MARTINEZ Alejandro
1:04.567
11
BURTSAU Eric
1:04.829
12
CHEBANETS Tadey-Ivan
1:05.105
13
VEGA Jaime
1:05.481
14
SCHNEITER Joab
1:05.571
15
JUNEK Josef
1:06.106
16
PERSON Tomas
1:07.510
17
BALKAN Onur
1:07.752
18
DO REGO PEREIRA Miguel
1:10.823
19
OLIVEIRA Rui
DNS

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

26-2-2020 08:34 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2020, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2020 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list