Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Track Cycling UEC Junior & Under 23 European Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 17-8-2017 13:14
| Show all posts
Edited by George_D at 17-8-2017 15:14

Women's Junior Sprint
Qualifying Round Results
All Athletes will qualify
for the Round of 16

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde
10.918
2
FRIEDRICH Lea
11.446
3
VAN DER PEET Steffie
11.502
4
VASHENKO Polina
11.508
5
BATE Lauren
11.511
6
TYSHENKO Yana
11.581
7
HILLEARD Georgia
11.681
8
CAPOBIANCHI Giada
11.849
9
PETRI Paulina
11.936
10
MARTYNYUK Daryna
12.057
11
SUMSKYTE Viktorija
12.087
12
GOTZ Emma
12.165
13
NIJS Yentl
12.200
14
SIBIAK Nikola
12.243
15
SAVICIUTE Arune
12.406

 Author| Post time: 17-8-2017 13:37
| Show all posts
Women's Junior Team Pursuit
Non-Olympic Event
First Round Results
The 1st Team from Heat 2, Heat 3 will qualify for the Gold Medal Race, the 1st and the 2nd next best unqualified Teams between all Heats will qualify for the Bronze Medal Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
SALAUYEVA Aksana
ABRAMENKO Alina
KOLESAVA Anastasiya
SHISHLIANNIKOVA Daria
4:51.887







Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DER HULST Amber
VAN HAAFTEN Kirstie
RAAIJMAKERS Marit
DE ZOETE Mylene
4:38.076
2
LUKASHENKO Anastasia
MALKOVA Daria
MINASIAN Karine
NOVOLODSKAYA Maria
4:43.678


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CONSONNI Chiara
PATERNOSTER Letizia
FIDANZA Martina
GUAZZINI Vittoria
4:40.329
2
DOCHERTY Anna
GEORGI Pfeiffer
ROBERTS Jessica
DOLAN Lauren
4:45.743



 Author| Post time: 17-8-2017 13:49
| Show all posts
Men's Junior Team Pursuit
Non-Olympic Event
First Round Results
The 1st Team from Heat 3, Heat 4 will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Team
from Heat 3, Heat 4 will qualify for the Bronze Medal Race

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
AMADIO Emanuele
CAVICCHIOLI Jacopo
GAZZOLI Michele
MASOTTO Giulio
4:13.048
2
BUITENDIJK Ruben
DORENBOS Yanne
HENDRIKS Leco
MARKUS Bob
4:16.832


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CHARLOT Victor
MEUNIER Lucas
SELLIER Valentin
TABELLION Valentin
4:12.558
2
DENS Tuur
VAN DEN BOSSCHE Fabio
VAN MULDERS Brent
WERNIMONT Nicolas
4:16.772


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BRITTON Rhys
NALLY Joseph
STEWART Jake
WRIGHT Fred
4:09.956
2
QUINCEY Scott
SCHMID Mauro
THIEBAUD Valere
VOGEL Alex
4:09.353



Heat 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GONOV Lev
MUKHOMEDIAROV Dmitry
SMIRNOV Ivan
SYRITSA Gleb
4:03.035
2
KWIATKOWSKI Macie
PAPIERSKI Damian
RICHTER Wiktor
WALKOWIAK Kacper
4:11.279

 Author| Post time: 17-8-2017 14:26
| Show all posts
Women's Junior Sprint
Round of 16 Results
The 1st Athlete from each Round of 16 will qualify for the Quarterfinals

Round of 16 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde








Round of 16 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
FRIEDRICH Lea
W
2
SAVICIUTE Arune



Round of 16 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VAN DER PEET Steffie
W
2
SIBIAK Nikola




Round of 16 4

Rank
Athletes
Nation
Result
1
VASHENKO Polina
W
2
NIJS Yentl



Round of 16 5

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BATE Lauren
W
2
GOTZ Emma




Round of 16 6

Rank
Athletes
Nation
Result
1
TYSHENKO Yana
W
2
SUMSKYTE Viktorija



Round of 16 7

Rank
Athletes
Nation
Result
1
HILLEARD Georgia
W
2
MARTYNYUK Daryna




Round of 16 8

Rank
Athletes
Nation
Result
1
PETRI Paulina
W
2
CAPOBIANCHI Giada




 Author| Post time: 17-8-2017 18:16
| Show all posts
Women's U23 Team Pursuit
Non-Olympic Event
Qualifying Round Results
All Teams will qualify for the First Round

Rank
Athletes
Nation
Result
1
ALZINI Martina                  
BALSAMO Elisa                    
CAVALLI Marta                    
PATTARO Francesca   
4:27.816
2
KACZKOWSKA Justyna              
PIKULIK Daria                    
PLOSAJ Nikol                     
RATAJCZAK Alicja   
4:30.416
3
BARKER Megan                    
DICKINSON Eleanor              
LLOYD Manon                    
NELSON Emily        
4:32.362
4
BRAUSSE Franziska              
PALLER Tatjana                  
STOCK Gudrun                     
SUSSEMILCH Laura              
4:34.884
5
BEX Nathalie      
DRUYTS Lenny         
VANDENBROUCKE Saartje      
BOSSUYT Shari
4:43.276
6
DZEDZIKAVA Anastasiya         
PIATROUSKAYA Katsiaryna      
KARPOVICH Aliaksandra           
SAVENKA Karalina
4:44.362
7
ALIEKSIEIEVA Viktoriia           
BIRYUKOVA Julia            
BONDAR Viktoriia               
KLIACHINA Oksana            
4:46.376


 Author| Post time: 17-8-2017 18:28
| Show all posts
Men's U23 Team Pursuit
Non-Olympic Event
Qualifying Round Results
The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th, 6th, 7th and 8th Teams will qualify for the First Round

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BOSTOCK Matthew
HAYTER Ethan
HOLT Joe                    
WALLS Matthew
4:01.431
2
DE VYLDER Lindsay
GHYS Robbe
THIJSSEN Gerben
WEEMAES Sasha

4:02.348
3
COSTEPLANE Aurelien
DAVY Clement
GAREL Adrien
PIJOURLET Louis

4:04.423
4
BISSEGGER Stefan
FROIDEVAUX Robin
RUEGG Lukas
SELENATI Nico
4:04.556
5
CZUBAK Dawid
KRAWCZYK Szymon
RUDYK Bartosz
STANISZEWSKI Daniel

4:05.164
6
BUITENDIJK Ruben
DORENBOS Yanne
HENDRIKS Leco
MARKUS Bob
4:08.447
7
AKHRAMENKA Yauheni
BIALIAUSKI Kanstantsin
KARALIOK Yauheni
TSISHCHANKA Hardzei

4:09.215
8
CIMA Imerio
DALLA VALLE Nicolas
MINALI Riccardo
MORO Stefano
4:11.709
9
GLADYSH Roman
HRYNIV Vitaliy
KREMINSKYI Vladyslav
SHEVCHUK Taras
4:12.051


 Author| Post time: 18-8-2017 10:41
| Show all posts
Women's U23 Team Sprint
First Round Results
The 1st Team from Heat 2 and 3 will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Team from Heat 2 and 3 will qualify for the Bronze Medal Race. Teams of Heat 1 will qualify for 5th place Race.

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
BISSOLATI Elena
VECE Miriam

34.401
2
BARKER Megan
CAPEWELL Sophie
35.595


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
GROS Mathilde
PAIN Melissandre
34.011
2
ANTONOVA Natalia
KISELEVA Tatiana
34.175


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAMBERINK Kyra
VAN DE WOUW Hetty
33.460
2
JAGODZINSKA Julita
KARWACKA Marlena
35.731


 Author| Post time: 18-8-2017 10:44
| Show all posts
Men's U23 Team Sprint
First Round Results
The 1st Team from Heat 2 and 3 will qualify for the Gold Medal Race, the 2nd Team from Heat 2 and 3 will qualify for the Bronze Medal Race. Teams of Heat 1 will qualify for 5th place Race.

Heat 1

Rank
Athletes
Nation
Result
1
NOVIK Uladzislau
VERAMCHUK Yauhen
ZAITSAU Artsiom
44.892
2
CECHMAN Martin
FANTA Jiri
JANOSEK Jiri
45.034


Heat 2

Rank
Athletes
Nation
Result
1
DMITRIEV Mikhail
DUBCHENKO Aleksandr
NOSOV Alexey
44.301
2
JURCZYK Marc
MAY Jan
SCHROTER Nik
44.837


Heat 3

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARLIN Jack
OWENS Ryan
TRUMAN Joseph
44.148
2
CZYSZCZEWSKI Marcin
MILEK Mateusz
RAJKOWSKI Patryk
45.344



 Author| Post time: 18-8-2017 11:01
| Show all posts
Edited by George_D at 18-8-2017 12:02

Men's Junior 1km Time Trial
Non-Olympic Event
Final Results

PERCHUK Pavel
1:02.134

HINZE Carl
1:03.746

STASTNY Jakub
1:03.976

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LACZKOWSKI Cezary
1:04.272
5
DENS Tuur
1:04.424
6
DIMITROPOULOS Vasileios
1:04.699
7
RENVOISE Titouan
1:04.791
8
DASZKIEWICZ Bartosz
1:04.988
9
SCHUMANN Valentin
1:05.041
10
KONSTANTOURAS Konstantinos
1:05.596
11
BOSCARO Davide
1:05.806
12
FIELDING Alistair
1:05.847
13
MINALI Michael
1:06.206
14
LUXIK Jiri
1:06.248
15
GOURGUECHON Baptiste
1:06.389
16
DENYSENKO Vladyslav
1:06.948
17
LUKASHEVICH Andrei
1:07.043
18
DESTATSBADER Thibo
1:07.905
19
AZPITARTE Iker
1:08.240
20
ESPERANCA Wilson
1:09.047
21
STOCEK Matus
1:09.472
22
PALM Oskar
1:10.248
23
MOREIRA Francisco
1:10.644
24
SELCUK Muhammed
1:13.609
25
ORENCIK Ahmet
DNS

 Author| Post time: 18-8-2017 11:17
| Show all posts
Women's Junior Team Pursuit
Non-Olympic Event
Final Results

Italy
CONSONNI Chiara
PATERNOSTER Letizia
FIDANZA Martina
GUAZZINI Vittoria

4:30.725Gold Medal Race

Netherlands
VAN DER HULST Amber
VAN HAAFTEN Kirstie
RAAIJMAKERS Marit
DE ZOETE Mylene

4:35.429Gold Medal Race

Russia
LUKASHENKO Anastasia
MALKOVA Daria
MINASIAN Karine
NOVOLODSKAYA Maria

4:38.775Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DOCHERTY Anna
GEORGI Pfeiffer
ROBERTS Jessica
DOLAN Lauren
4:40.420B.M.R.

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-11-2019 05:35 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list