Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Author: George_D

Track Cycling UEC Junior & Under 23 European Championships 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 16-8-2017 15:27
| Show all posts
Women's U23 Elimination Race
Non-Olympic Event
Final Results

NELSON Emily
-

BALEISYTE Olivija
-

ISASI Ziortza
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KLIMOVA Diana
-
5
BARBIERI Rachele
-
6
KANKOVSKA Ema
-
7
SUSSEMILCH Laura
-
8
PLOSAJ Nikol
-
9
SILVA Soraia
-
10
BONDAR Viktoriia
-
11
ANDRES Michelle
-
12
LAURANCE Typhaine
-
13
SAFONAVA Anastasia
-
14
ELLMEN Anni
-


 Author| Post time: 16-8-2017 15:34
| Show all posts
Men's U23 Elimination Race
Non-Olympic Event
Final Results

OLIVEIRA Rui
-

SLAWEK Damian
-

PISKUNOV Maksim
-

Rank
Athletes
Nation
Result
  4
AKHRAMENKA Yauheni

-
  5
HESTERS Jules

-
  6
RYAN Fintan

-
  7
CAAELLAS Xavier

-
  8
ZANONCELLO Enrico

-
  9
MASTALLER Stefan

-
  10
CRABOS Vincent

-
  11
FROIDEVAUX Robin

-
  12
KREMINSKYI Vladyslav

-
  13
LICHNOVSKY Ludek

-
  14
PERSON Tomas

-
  15
SCHUBERT Erik

-
  16
OTTEVANGER Bas

-


 Author| Post time: 16-8-2017 15:41
| Show all posts
Women's U23 Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

KACZKOWSKA Justyna
3:32.684Gold Medal Race

DICKINSON Eleanor
3:34.948Gold Medal Race

STOCK Gudrun
3:35.417Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
PATTARO Francesca
3:39.681B.M.R.

 Author| Post time: 16-8-2017 15:48
| Show all posts
Men's U23 Individual Pursuit
Non-Olympic Event

Final Results

STEWART Mark
4:18.843Gold Medal Race

OLIVEIRA Ivo
4:23.221Gold Medal Race

STANISZEWSKI Daniel
2:07.994Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BISSEGGER Stefan
2:14.525B.M.R.



 Author| Post time: 16-8-2017 21:18
| Show all posts
Edited by George_D at 16-8-2017 22:19

Women's Junior Scratch
Non-Olympic Event

Final Results

FIDANZA Martina
-

SEVCIKOVA Petra
-

HOLL Jenny
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FORTIN Valentine

-
5
MARTINS Maria

-
6
BIELAWSKA Klaudia

-
7
KOLESAVA Anastasiya

-
8
BOSSUYT Shari

-
9
KAZLAUSKAITE Kristina

-
10
GORRY Nicole

-
11
KROL Phaedra

-
12
KULYNYCH Olha

-
13
STEPANOVA Aleksandra

-

 Author| Post time: 16-8-2017 21:30
| Show all posts
Edited by George_D at 16-8-2017 22:37

Men's Junior Scratch
Non-Olympic Event

Final Results

BABOR Daniel
-

PROKOPYSZYN Filip
-

GAZZOLI Michele
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TIDBALL William

-
5
CHRISTAKOS Dimitrios

-
6
DENS Tuur

-
7
BUITENDIJK Ruben

-
8
GERASIMOV Ivan

-
9
TSIMOSHYK Uladzislau

-
10
GRANADOS Raul

-
11
DIK  Calvin

-
12
LAVCHYAN Levon

-
13
DUARTE Francisco

-
14
HIGGINS Shane

-
15
KRYVYCH Oleksander

-
16
CHREN Martin

-
17
VIEHBERGER Lukas

-
18
QUINCEY Scott

-
19
JOHANSSON Gustav

-

ORENCIK Ahmet

DNF

MEUNIER Lucas

DNS

 Author| Post time: 16-8-2017 21:41
| Show all posts
Women's Junior Team Sprint
Final Results

Russia
ANDREEVA Ksenia
TYSHENKO Yana

35.107Gold Medal Race

Germany
GOTZ Emma
FRIEDRICH Lea

36.361Gold Medal Race

Great Britain
HILLEARD Georgia
BATE Lauren

35.387Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SIBIAK Nikola
PETRI Paulina
35.925B.M.R.
5
SAVICIUTE Arune
SUMSKYTE Viktorija
36.332


 Author| Post time: 16-8-2017 21:51
| Show all posts
Μen's Junior Team Sprint
Final Results

Russia
KOMKOV Daniil
NESTEROV Dmitry
ROSTOV Pavel

44.460(JWR)Gold Medal Race

Poland
KOWAL Lukasz
ROCHNA Daniel
RUTA Krystian

46.070Gold Medal Race

Germany
BICHLER Timo
EDBAUER Elias
HINZE Carl

45.406Bronze Medal Race

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RENVOISE Titouan
DERACHE Tom
HELAL Rayan

46.196B.M.R.
5
FIELDING Alistair
STEWART Lewis
TURNBULL Hamish

6
DEVARIS Spyridon
DIMITROPOULOS Vasileios
KONSTANTOURAS Konstantinos




 Author| Post time: 17-8-2017 12:44
| Show all posts
Women's U23 Team Sprint
Qualifying Round Results

The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Teams will qualify for the First Round

Rank
Athletes
Nation
Result
1
LAMBERINK Kyra
VAN DE WOUW Hetty
33.598
2
ANTONOVA Natalia
KISELEVA Tatiana
34.256
3
GROS Mathilde
PAIN Melissandre
34.373
4
JAGODZINSKA Julita
KARWACKA Marlena
34.510
5
BISSOLATI Elena
VECE Miriam

34.538
6
BARKER Megan
CAPEWELL Sophie
34.538
7
ARAIZ Gudane
IRIARTE Ane
34.538



 Author| Post time: 17-8-2017 12:53
| Show all posts
Men's U23 Team Sprint
Qualifying Round Results

The 1st, 2nd, 3rd, 4th, 5th and 6th Teams will qualify for the First Round

Rank
Athletes
Nation
Result
1
CARLIN Jack
OWENS Ryan
TRUMAN Joseph
44.455
2
DMITRIEV Mikhail
DUBCHENKO Aleksandr
NOSOV Alexey
44.950
3
JURCZYK Marc
MAY Jan
SCHROTER Nik
44.968
4
CZYSZCZEWSKI Marcin
MILEK Mateusz
RAJKOWSKI Patryk
45.135
5
NOVIK Uladzislau
VERAMCHUK Yauhen
ZAITSAU Artsiom
45.140
6
CECHMAN Martin
FANTA Jiri
JANOSEK Jiri
45.247
7
MARTINEZ Alejandro
VEGA Jaime
AZPITARTE Iker
46.904

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

15-11-2019 06:45 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list