|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register

Summer Universiade 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 21-8-2017 18:34
| Show all posts
Swimming

Women's 50m Butterfly
Final Results

SCHMIDTKE Aliena
26.16

DI LIDDO Elena
26.50

HIRAYAMA Yukina
26.51

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KELLY Rachael
26.53
5
DOWGIERT Anna
26.63
6
MOFFITT Hellen Stewart
26.69
7
SAVARD Katerine
26.70
8
MCLAUGHLIN Kathryn Ann
26.91

 Author| Post time: 21-8-2017 18:36
| Show all posts
Swimming

Men's 100m Breaststroke
Final Results

SHYMANOVICH Ilya
1:00.15
WILSON Andrew Lawrence
1:00.15

BALANDIN Dmitriy
1:00.17

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KASER Yannick
1:00.35
5
GADIROV Rustam
1:00.68
6
MONTAGUE Jacob Robert
1:00.93
7
SIDLAUSKAS Andrius
1:00.95
8
STOLARSKI Marcin Tomasz
1:01.30

 Author| Post time: 21-8-2017 18:40
| Show all posts
Swimming

Women's 200m Backstroke
Final Results

WHITTAKER Sian Monique
2:09.50

ZEVNIK Alexia
2:09.92

ALEXANDER Bridgette Kylea
2:10.30

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SEIDT Asia Marie
2:10.31
5
PANZIERA Margherita
2:10.34
6
GLOVER Mackenzie Eliza
2:10.69
7
GRAF Lisa
2:11.78
8
GOTO Mayuko
2:12.76

 Author| Post time: 21-8-2017 18:45
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Team All-Around
Final Results

Russia
AKHAIMOVA Liliia
ELIZAROVA Daria
PASEKA Maria
SHELGUNOVA Evgeniia
SPIRIDONOVA Daria

163.000

Canada
BLACK Elsabeth
DOWLING Jessica
PEDRICK Denelle
ROGERS Brittany
TSANG Briannah

161.100

Japan
NAKAMURA Yumika
SASADA Natsumi
TERAMOTO Asuka
TONE Ayana
UCHIYAMA Yuki

159.900

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ALICKE Antonia
BUI Kim Ngan
GRIESSER Leah
TRATZ Pauline
153.750
5
GEURTS Elze
KLEIN Anne
TAN Denise
VAN POL Nadieh
VAN POL Vera
148.950
6
CHUANG Hsiu-Ju
CHUANG Shu-Yun
LO Yu-Ju
MAI LIU Hsiang-Han
TSAI Chia-Jung
142.725
7
ABRANTES Diana
MARTINS Ana Filipa
ROMERO Ines
140.050
8
EUM Dayeon
JEONG Heeyeon
JUNG Choongmin
KIM Chaeyeon
LEE Hyebeen
139.200
9
LEINONEN Maija Karoliina
URVIKKO Annika Kristiin
VUOSJOKI Veronika
138.725
10
BRAATEN Sofie
NEURAUTER Mira
NYGAARD Thea
SKAATTUN Sofie
WORPVIK Anna
137.200
11
CUMMINS Claudia Jane
LOTTER Tylah Ann
MAGUIRE Angela Hilda
MANN Bianca Fallon
136.550
12
CIKAC Ana
KAMNIKAR Ivana
KING Sara
SAJN Adela
134.125

 Author| Post time: 21-8-2017 18:55
| Show all posts
Fencing

Men's Individual Epée
Final Results

BIDA Sergey
-

BANYAI Zsombor
-

YAMADA Masaru
-
BRONISZEWSKI Filip
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
VUORINEN Niko
-
6
HEREY Anatolii
-
7
MARCHAL Virgile
-
8
TURNAU Peeter
-
9
HERPE Ido
-
10
CANAUX Gabriel
-
11
SVICHKAR Roman
-
12
PITTET Alexandre
-
13
BARDENET Alexandre
-
14
TING Hong Kai
-
15
JANG Hyomin
-
16
KUHN Georg
-
17
BONNAIRE Jonathan
-
18
RUBES Martin
-
19
BELLMANN Lukas
-
20
SCHMIDT Richard
-
21
NARITA Ryosuke
-
22
CUOMO Valerio
-
23
TULEN Tristan
-
24
HWANG Hyeonil
-
25
YOO Justin
-
26
WEISS Lewis
-
27
BIABIANY Mathias
-
28
BERTA Daniel
-
29
GUSEV Dmitriy
-
30
BUZZI Lorenzo
-
31
SIKLOSI Gergely
-
32
TULEN Rafael
-

 Author| Post time: 21-8-2017 19:00
| Show all posts
Fencing

Women's Individual Foil
Final Results

KREISS Fanny
-

ALBOROVA Yana
-

MONACO Beatrice
-
ABDRAKHMANOVA Adely
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
CALUGAREANU Malina
-
6
CHEUNG Kimberley Vanessa
-
7
JUBENOT Chloe
-
8
ELESINA Irina
-
9
LYCZBINSKA Hanna
-
10
MIYAWAKI Karin
-
11
WOHLGEMUTH Olivia
-
12
LUPKOVICS Dora
-
13
BOLDOR Maria
-
14
CALISSI Olga Rachele
-
15
XU Mengxu
-
16
CHRZANOWSKA Julia
-
17
WALCZYK Julia
-
18
JELINSKA Martyna
-
19
KANO Minami
-
20
CECCHINI Gabriela
-
21
HERNANDEZ Alely
-
22
KONDRICZ Kata
-
23
CENKER Freya
-
24
DE COSTANZO Valentina
-
25
KO Chaeyeong
-
26
PALUMBO Francesca
-
27
PIRIEVA Leyla
-
28
RANCUREL Maeva
-
29
RENTIER Eline
-
30
CELLEROVA Michala
-
31
CHENG Hsin
-
32
BITTEROVA Kitti
-

 Author| Post time: 23-8-2017 00:25
| Show all posts
Roller Sports

Men's 15000m Elimination Race
Final Results

FRANCO PEREZ Carlos Ivan
24:09.630

KO Fu-Shiuan
24:09.763

PEREZ CANAVAL Carlos Esteban
24:09.999

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CHUANG Shao-Chun
24:10.066

BRAMANTE Giuseppe
EL

CHOI Gwangho
EL

LEE Sangcheol
EL

IACONO Alessio
EL

MIRSCH Sebastian
EL

KATO Katsuki
EL

KROMOSER Christian
EL

PROKOP Michal
EL

GARCIA CARRILLO Claudio
EL

KAWABATA Kengo
EL

HECHT Tobias
EL

ULREICH Jakob
EL

SORG Ben Jesper
EL

DIETERLE Fabian Istvan
EL

SVAB Stepan
EL

KAPUSTSIN Anton
EL

REMIC Miha
EL

GUTSALOV Maksim
EL

PILIPENKO Evgenii
EL

 Author| Post time: 23-8-2017 00:30
| Show all posts
Roller Sports

Women's 15000m Elimination Race
Final Results

YANG Ho-Chen
26:57.916

LI Meng-Chu
26:58.034

GIL TABORDA Maria Camila
26:58.964

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LINDARTE GARAVIZ Daniela Andr.
26:59.051
5
GOTO Mayu
27:00.440

GARDI Dominika
EL

WENGER Nadja
EL

YOSHINO Yuri
EL

YU Garam
EL

CAMARIN Carlotta
EL

PARK Minjeong
EL

CERRI Agnese
EL

MOLINA VILLAFUERTE Berenice
EL

SANTHA Blanka
EL

VON BURG Jana Linda
EL

KAARS Lotte
EL

SELDIMIROVA Anna
EL

PRISTALOVA Anna
EL

RUMPUS Katharina
EL

DONKO Tadeja
EL

 Author| Post time: 23-8-2017 00:45
| Show all posts
Roller Sports

Men's 1000m Sprint
Final Results

HUANG Yu-Lin
1:24.020

KO Fu-Shiuan
1:24.476

JEONG Byeongkwan
1:24.520

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KIESSLICH Thimo
1:24.613
5
HEO Bong
1:24.812
6
BRAMANTE Giuseppe
1:25.964
7
HECHT Tobias
1:27.056
8
PEREZ CANAVAL Carlos Esteban
1:29.708

 Author| Post time: 23-8-2017 00:49
| Show all posts
Roller Sports

Women's 1000m Sprint
Final Results

YANG Ho-Chen
1:34.805

LI Meng-Chu
1:34.884

AN Yiseul
1:35.002

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RUMPUS Katharina
1:36.425
5
JEONG Eunchae
1:36.502
6
CERRI Agnese
1:36.993
7
GARDI Dominika
1:37.232
8
YOSHINO Yuri
1:38.656

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

16-12-2019 03:27 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2019, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list