|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Summer Universiade 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 23-8-2017 23:25
| Show all posts
Roller Sports

Men's 500m Sprint
Final Results

HONG Seunggi
39.936

NUNEZ ALMANZA Cesar Enrique
39.959

URIBE MOGOLLON Jaime Rodrigo
40.033

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SUNG Ching-Yang
40.248

 Author| Post time: 23-8-2017 23:30
| Show all posts
Roller Sports

Women's 500m Sprint
Final Results

CHEN Ying-Chu
43.739

TIMMS ARIZA Maria Fernanda
43.802

YANG Ho-Chen
52.462

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SHIN Soyeong
53.249

 Author| Post time: 23-8-2017 23:35
| Show all posts
Roller Sports

Men's 3000m Relay
Final Results

Chinese Taipei
CHEN Yan-Cheng
HUANG Yu-Lin
KAO Mao-Chieh
SUNG Ching-Yang

4:04.432

South Korea
CHOI Gwangho
JEONG Byeongkwan
KIM Jinyoung
LEE Sangcheol

4:04.447

Colombia
CABRERA ORJUELA Johan Sebastian
FRANCO PEREZ Carlos Ivan
NUNEZ ALMANZA Cesar Enrique
PEREZ CANAVAL Carlos Esteban

4:04.512

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HECHT Tobias
KIESSLICH Thimo
MIRSCH Sebastian
RAMALI Etienne Kris
4:05.199
5
BRAMANTE Giuseppe
DIAMANTI Mattia
IACONO Alessio
SARTORATO Cristian
4:06.278
6
KATO Katsuki
KAWABATA Kengo
ZAMA Tempei
4:06.352

 Author| Post time: 23-8-2017 23:40
| Show all posts
Roller Sports

Women's 3000m Relay
Final Results

Chinese Taipei
CHEN Ying-Chu
LI Meng-Chu
TSAI Pin-Hsuan
YANG Ho-Chen

4:25.026

South Korea
AN Yiseul
PARK Minjeong
SHIN Soyeong
YU Garam

4:25.565

Colombia
AMAYA VILLAMIZAR Mayerly
GIL TABORDA Maria Camila
GUERRA GUEVARA Maria Camila
RESTREPO RENGIFO Karen Dayanna

4:28.157

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CAMARIN Carlotta
CERRI Agnese
ROSSINI Benedetta
TRAFELI Andrea
4:31.578
5
GARDI Dominika
KOPILOVIC Eleonora
SANTHA Blanka
TOEROEK Reka Szabina
4:32.125
GOTO Mayu
YASUTAKA Kira
YOSHINO Yuri
DSQ

 Author| Post time: 23-8-2017 23:45
| Show all posts
Diving

Women's 10m Platform
Final Results

KIM Kuk Hyang
350.55

KIM Un Hyang
335.25

TOTH Celina Jayne
329.20

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DICK Elaena Nancy
310.80
5
O'BRIEN Brittany Mae
307.20
6
TIMOSHININA Iuliia
306.45
7
KRASNOSHLYK Ganna
297.50
8
ROSENDAHL Olivia Louise
279.50
9
KIM Suji
278.90
10
MEANEY Emily Kate
269.50
11
ENOMOTO Haruka
243.35
12
ZAMBRANO Daniela
231.90

 Author| Post time: 24-8-2017 00:06
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Vault
Final Results

NIN REYES Audrys
14.783

VERNIAIEV Oleg
14.733

MUNTEAN Andrei-Vasile
14.600

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SAARENKETO Heikki
14.233
5
REMKES Christopher Ian
14.116
6
RADIVILOV Igor
13.999
7
DAVTYAN Artur
13.883
8
KIM Hansol
12.995

 Author| Post time: 24-8-2017 00:08
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Balance Beam
Final Results

BLACK Elsabeth
14.133

SASADA Natsumi
13.833

IORDACHE Larisa-Andreea
13.666

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SHELGUNOVA Evgeniia
13.366
5
ROGERS Brittany
13.266
6
TERAMOTO Asuka
13.233
7
SAJN Adela
12.933
8
SPIRIDONOVA Daria
12.533

 Author| Post time: 24-8-2017 00:10
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Parallel Bars
Final Results

NONOMURA Shogo
15.560

PAKHNIUK Petro
15.500

TANIGAWA Wataru
15.200

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AUGIS Axel Louis
15.100
5
POLIASHOV Vladislav
14.908
6
KARIMI Milad
13.600
7
ARICAN Ferhat
13.300
8
YUDENKOV Yevgen
12.966

 Author| Post time: 24-8-2017 00:12
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Floor
Final Results

IORDACHE Larisa-Andreea
13.800

TERAMOTO Asuka
13.766

AKHAIMOVA Liliia
13.533

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BLACK Elsabeth
13.433
5
TRATZ Pauline
13.066
6
GRIESSER Leah
12.833
7
ELIZAROVA Daria
11.800
8
SASADA Natsumi
11.133

 Author| Post time: 24-8-2017 00:14
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Horizontal Bar
Final Results

AUGIS Axel Louis
14.166

POLIASHOV Vladislav
14.100

TANIGAWA Wataru
13.866

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ROSTOV Alexey
13.733
5
MERCIECA Michael
12.900
6
GEORGIOU Marios
12.366
7
MORGANS Mitchell
12.233
8
HASEGAWA Tomomasa
12.200

 Author| Post time: 24-8-2017 00:30
| Show all posts
Fencing

Women's Team Epée
Final Results

Ukraine
BEZHURA Dzhoan Feybi
PANTELYEYEVA Kseniya
POCHKALOVA Anfisa
SVYSTIL Yuliya

-

United States
HOLMES Katharine
NIXON Catherine
VAN BRUMMEN Anna
VANBENTHUYSEN Barbara

-

Poland
PYTKA Kamila
RUTZ Barbara
SWATOWSKA Martyna
ZAMACHOWSKA Aleksandra

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CANDASSAMY Marie-Florence
EPEE Laurence
LOUIS MARIE Alexandra
URSULET Ingrid
-
5
CHOI Hyojoo
KIM Myoungsun
SONG Sera
YU Danwoo
-
6
CLERICI Alice
FERRARI Marta
FOIETTA Nicol
MARZANI Roberta
-
7
BRUNNER Pauline
BUECH Kim Jasmin
MOESCHLIN Noemi
STAEHLI Laura
-
8
KHRAPINA Violetta
KOMAROVA Alena
LICHAGINA Yulia
OKHOTNIKOVA Irina
-
9
DORDEVIC Larisa
KARLSSON Ebba
LINDE Asa
ZANDER Celina
-
10
HORNISCHER Anna
LIMBACH Anna
RIEDMUELLER Vanessa
STAHLBERG Nadine
-
11
KOCK Michaela
SALMINEN Anna
TAURIAINEN Sofia
-
12
SAITO Ayumu
SHIRAISHI Eri
SUZUKI Honami
-
13
BUDAI Dorina
MIHALY Kata
SIKLOSI Eniko
SZABO Laura
-
14
CHU Ka Mong
HO Tik Lam Debbie
LIN Yik Hei Coco
-
15
GENG Jiali
LU Minmin
WANG Yufen
-
16
AZIZOVA Madina
HARK Anu
PAJU Nelli
SALM Gaia-Marianna
-
17
CHENG Ya Fang
CHIU Chih-Ting
HSU Jo-Ting
LIN Hui Min
-
18
DEVI Kabita
DUTTA Jyotika
POTHU Aswathi Raj
SINGH Jas Seerat
-
19
BAATARCHULUUN Gerelmaa
BATKHUU Tsolmon
BATSAIKHAN Amarzaya
OTGONMUNKH Anudari
-
20
DE JONG Chery
KROESE Roos
OBSTER Ellen
TULEN Carmel
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:40
| Show all posts
Fencing

Men's Team Sabre
Final Results

South Korea
OH Sanguk
GU Bongil
JANG Teahoon
KIM Junho

-

Iran
BAHER ARESBARAN Farzad
FOTOUHI Mohammad
PAKDAMAN Ali
RAHBARI Mohammad

-

Italy
CAVALIERE Dario
D'ARMIENTO Francesco
NUCCIO Riccardo
ROMANO Lorenzo

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GLADKOV Andrey
KOSTENKO Anatoliy
MOTORIN Ilya
SHIRSHOV Vasiliy
-
5
ILIASZ Nikolasz
PECH Miklos
PUY Sebestyen
SZATMARI Andras
-
6
ANNIC Edern
BARLOY Edward
PATRICE Jean-Philippe
SENEGAS Remi
-
7
LIANG Calvin
METRYKA Karol
NATANZON Benjamin
SOUDERS Peter
-
8
SHIMIZU Norihiro
STREETS Kaito
WATANABE Yuto
-
9
KARAKAI Oleksandr
PLATONOV Bogdan
STATSENKO Oleksiy
TSAP Yuriy
-
10
GRZEGOREK Mikolaj
JASKOT Jakub
KACZKOWSKI Krzysztof
OCINSKI Jakub
-
11
BUCUR Madalin
CIORNILA Sergiu
CRUTU Mihai
IANCU George
-
12
NOVRIANSYAH Fauzan
TAREGA Richard Henry
ZUHDI Muhammad
-
13
CHOWDHARY Javed Ahmed
GANWARE Pravin Kumar
SINGH Dharam
WALIA Notum
-
14
LU Yifeng
SHI Zhehao
WANG Zicheng
-
15
DE JONG SKIERUS Johan
KORLINGE Max
WAGNER Alexander
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:42
| Show all posts
Judo

Women's -48kg
Final Results

UMEKITA Mai
-

CHIBANA Gabriela Shinobu
-

GALBADRAKH Otgontsetseg
-
JEONG Bokyeong
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
GANBAATAR Narantsetseg
-
5
PERSIDSKAIA Mariia
-
7
PULIYELLUMPURATH Aswathy
-
7
STANKIEWICZ Joanna
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:44
| Show all posts
Judo

Men's -60kg
Final Results

FUJISAKA Taikoh
-

LIMARE Vincent Olivie
-

IBRAYEV Rustam
-
OGUZOV Albert
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
YANG Yung-Wei
-
5
BATGEREL Myagmardorj
-
7
DIMARCA Flavio
-
7
RAHIMA Alon
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:46
| Show all posts
Judo

Women's Open
Final Results

INOUE Akari
-

KIM Jiyoun
-

PAKENYTE Santa
-
GASPARIAN Anzhela
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
JACINTO DANIEL Sibilla Mariana
-
5
KYRYCHENKO Vasylyna-Iryna
-
7
ZALECZNA Anna Ewa
-
7
AKBULUT Sebile
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:48
| Show all posts
Judo

Men's Open
Final Results

OTA Hyoga
-

METTIS Juhan
-

ISQUIERDO DA SILVA Ruan
-
TUMENOV Musa
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
KUMRIC Marko
-
5
ORAZBAYEV Adil
-
7
CHEN Sheng-Min
-
7
RUDNYK Anton
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:50
| Show all posts
Taekwondo

Men's -58kg
Final Results

TIRANVALIPOUR Hadi
-

BRAGANCA Rui
-

KOCHKORBAEV Gulzhigit
-
HANPRAB Tawin
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
LAACHRAOUI Mourad Abdel
-
5
HUANG Cheng-Ching
-
5
MOLOM Tumenbayar
-
5
LEE Yongkwan
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:52
| Show all posts
Taekwondo

Women's -49kg
Final Results

WONGPATTANAKIT Panipak
-

CIDEM Ipek
-

MANJARREZ Itzel
-
KIM Joohwi
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
HUNG Yu-Ting
-
5
KANNAUJIYA Seema
-
5
ZHANG Xiao
-
5
YAMADA Miyu
-

 Author| Post time: 24-8-2017 00:56
| Show all posts
Taekwondo

Men's -80kg
Final Results

BEIGI HARCHEGANI Milad
-

MARTINEZ GARCIA Raul
-

LIU Wei-Ting
-
ORDEMANN Richard
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
HORVAT Luka
-
5
HERNANDEZ Moises Daniel
-
5
BOUZID SOUIHLI Ismael
-
5
EBATA Hidenori
-

 Author| Post time: 24-8-2017 01:00
| Show all posts
Taekwondo

Women's -67kg
Final Results

KIM Jandi
-

CHUANG Chia-Chia
-

MIRHOSSEINI Melika
-
HEREDIA TAMEZ Victoria
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
AZIZOVA Farida
-
5
CHENG Chen
-
5
JELIC Matea
-
5
GASPA Cristina
-

 Author| Post time: 24-8-2017 01:22
| Show all posts
Swimming

Women's 1500m Freestyle
Final Results

QUADARELLA Simona
15:57.90UR

KOEHLER Sarah
15:59.85

MOORE Hannah McNamara
16:11.68

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MELVERTON Kiah
16:15.83
5
HASSLER Julia
16:22.12
6
JUNGBLUT Viviane
16:22.48
7
MORIYAMA Yukimi
16:23.18
8
GABRIELLESCHI Giulia
16:27.92

 Author| Post time: 24-8-2017 01:25
| Show all posts
Swimming

Women's 200m Individual Medley
Final Results

OHASHI Yui
2:10.03UR

EASTIN Ella Frances
2:11.12

KIM Seoyeong
2:11.62

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TERAMURA Miho
2:11.85
5
DARCEL Sarah Elizabeth
2:13.18
6
VERRASZTO Evelin
2:13.31
7
FORDE Brooke Elizabeth
2:13.43
8
ZAVADOVA Barbora
2:16.34

 Author| Post time: 24-8-2017 01:30
| Show all posts
Swimming

Men's 200m Breaststroke
Final Results

WILSON Andrew Lawrence
2:08.45

BALANDIN Dmitriy
2:09.70

GADIROV Rustam
2:09.72

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DORINOV Mikhail
2:09.92
5
KASER Yannick
2:10.37
6
OKUBO Rintaro
2:10.72
7
LICON William
2:10.75
8
MORI Mamoru
2:12.93

 Author| Post time: 24-8-2017 01:34
| Show all posts
Swimming

Women's 100m Backstroke
Final Results

WHITTAKER Sian Monique
1:00.14

STEVENS Hannah Elizabeth
1:00.23

KONISHI Anna
1:00.33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZEVNIK Alexia
1:00.78
5
DE LOOF Alexandra
1:01.22
6
TOUSSAINT Kira Marije
1:01.30
7
LAPSHINA Polina
1:01.37
8
ZOFKOVA Carlotta
1:01.57

 Author| Post time: 24-8-2017 01:37
| Show all posts
Swimming

Men's 200m Butterfly
Final Results

HOROMURA Nao
1:53.90UR

SETO Daiya
1:55.09

BICZO Bence
1:56.16

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GOMES DE DEUS Leonardo
1:56.29
5
KUDASHEV Aleksandr
1:56.48
6
WRIGHT Justin Conner
1:57.06
7
PRIBYTOK Aleksandr
1:57.15
8
CARINI Giacomo
1:58.32

 Author| Post time: 24-8-2017 01:40
| Show all posts
Swimming

Men's 50m Backstroke
Final Results

RYAN Shane Patrick
24.72

RESS Justin Andrew
24.73

WON Youngjun
25.06

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DALE Taylor Lee
25.15
5
POLEWKA Tomasz
25.18
6
ULYANOV Nikita
25.20
7
TREFFERS Benjamin Mark
25.21
8
CHRISTOU Apostolos
25.27

 Author| Post time: 24-8-2017 01:52
| Show all posts
Swimming

Women's 4x200m Freestyle Relay
Final Results

Russia
BAKLAKOVA Mariia
GUZHENKOVA Anastasia
OPENYSHEVA Arina
SALAMATINA Valeriia

7:55.28

United States
DRABOT Katherine Grace
EASTIN Ella Frances
MCLAUGHLIN Kathryn Ann
RASMUS Claire Elizabeth

7:55.32

Japan
IGARASHI Chihiro
OHASHI Yui
OMOTO Rika
TSUYUUCHI Wakaba

7:59.59

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GREENSLADE Kathryn Sian
HATTERSLEY Camilla Mary
HOPE Lucy Rebecca
JACKSON Jessica Maria
8:00.93
5
GOSS Kennedy Alison
KEIRE Jacqueline
LUDLOW Danica
SAVARD Katerine
8:01.00
6
CAPONI Linda
CERACCHI Rachele
LETRARI Laura
MUSSO Erica
8:03.96
7
COONEY Gemma Jane
HARKIN Abbey Grace
MELVERTON Kiah
TAYLOR Laura Jane
8:04.76
8
DUARTE LYRIO Manuella
EICHELBERGER JUNGBLUT Viviane
MANGABEIRA HEITMANN Maria Pau.
MARTINS DE OLIVEIRA Larissa
8:05.37

 Author| Post time: 24-8-2017 02:00
| Show all posts
Athletics

Men's Shot Put
Final Results

BELO Francisco
20.86PB

BUKOWIECKI Konrad
20.16

GAG Andrei Marius
20.12

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NICHYPAR Aliaksei
20.09
5
SZYSZKOWSKI Jakub Tomasz
19.87
6
BANEVICIUS Sarunas
19.72PB
7
VENANCIO DOURADO Willian Denils.
19.25
8
BLAIR Coy Justin
18.98
9
OZDEVECI Osman Can
18.52
10
DUROVIC Tomas
18.39
11
VAN ROOYEN Jason Jullian
17.99
12
CORNELIUS Cameron Bailey
17.48

 Author| Post time: 24-8-2017 02:15
| Show all posts
Athletics

Women's 10000m
Final Results

MASLOVA Daria
33:19.27

JADHAV Sanjivani Babur
33:22.00PB

HOSODA Ai
33:27.89

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MUNEHISA Yuki
33:40.45
5
NESBITT Jennifer Louise
34:01.34
6
PISCU Andreea Alina
34:19.79PB
7
BATT-DOYLE Isobel Mary
34:32.13
8
SUMNER Claire Ann
34:41.24
9
MITCHELL Emma
34:51.62
10
SMALL Louise
35:03.93
11
VAN LIESHOUT Irene
35:11.38
12
SEKIYA Natsuki
35:21.19
13
CHEBET Annet
35:46.19PB
FLORES MUNOZ Brenda Eunice
DNF
EYTEMIS Sevilay
DNF
KOKU Busra Nur
DNF
CORNEJO ALIAGA Claudia Alejan.
DNS
PANTOJA HIDALGO Lina Maritza
DNS
AYDEMIR Esma
DNS

 Author| Post time: 24-8-2017 18:55
| Show all posts
Diving

Mixed Synchronised 10m Platform
Final Results

North Korea
HYON Il Myong
KIM Kuk Hyang

336.78

Russia
SHLEIKHER Nikita
TIMOSHININA Iuliia

304.80

United States
LAW C. Joseph
ROSENDAHL Olivia Louise

269.52

Rank
Athletes
Nation
Result
4
JEFFREE Nicholas Malcol
O'BRIEN Brittany Mae
264.54
5
DUONG Kieu Trang
LUBE Alexander Jan
260.88
6
GARCIA DE LA FUENTE Diego
ZAMBRANO Daniela
249.78

 Author| Post time: 24-8-2017 19:05
| Show all posts
Archery

Men's Team Recurve
Final Results

South Korea
KIM Woojin
LEE Seungyun
LEE Wooseok

6Gold Medal Match

Chinese Taipei
DENG Yu-Cheng
PENG Shih-Cheng
WEI Chun-Heng

0Gold Medal Match

Russia
BALDANOV Arsalan
BAZARZHAPOV Galsan
MAKHNENKO Artem

5Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DUZELBAYEV Sultan
GANKIN Denis
MUSSAYEV Sanzhar
1B.M.M.
5
OHI Kazuki
OONUKI Wataru
YAMAMOTO Masaya
-QF
6
ALVAREZ MURILLO Luis Antonio
NEVAREZ CARDENAS Jorge Ociel
ZAMORA LIRA Oldair
-QF
7
CHIRAULT Thomas Gino
JIMENEZ Mathieu Rene
KOENIG Thomas Alfred
-QF
8
MAIER Johannes
SKOERIES Eric
WECKMUELLER Maximilian
-QF

 Author| Post time: 24-8-2017 19:10
| Show all posts
Archery

Women's Team Recurve
Final Results

South Korea
CHOI Misun
KANG Chaeyoung
LEE Eungyeong

5Gold Medal Match

Chinese Taipei
LEI Chien-Ying
PENG Chia-Mao
TAN Ya-Ting

4Gold Medal Match

Russia
DASHIDORZHIEVA Tuiana
TSYREMPILOVA Sayana
OSIPOVA Elena

6Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MANDIA Claudia
MERCURI Manuela
SPERA Loredana
0B.M.M.
5
KHOCHYNA Iryna
PAVLICHENKO Daria
SICHENIKOVA Lidiia
-QF
6
GIBILARO Ariel Riley
KIM Christine Yeri
TURINA Nicole Ka'Imipo
-QF
7
DEVI Laxmi
SAREN Monika
SINGH Prachi
-QF
8
GUERRERO MITCHELL Yoko Asunc.
MARQUEZ RODRIGUEZ Rebeca
VALENCIA TRUJILLO Alejandra
-QF

 Author| Post time: 24-8-2017 19:15
| Show all posts
Archery

Mixed Team Recurve
Final Results

South Korea
CHOI Misun
LEE Seungyun

5Gold Medal Match

France
ADICEOM Audrey
JIMENEZ Mathieu Rene

4Gold Medal Match

Mexico
NEVAREZ CARDENAS Jorge Ociel
VALENCIA TRUJILLO Alejandra

5Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MIYAKI Fumiyo
OONUKI Wataru
4B.M.M.
5
BALDANOV Arsalan
DASHIDORZHIEVA Tuiana
-QF
6
PENG Chia-Mao
WEI Chun-Heng
-QF
7
MANDIA Claudia
MANDIA Massimiliano
-QF
8
SIERAKOWSKI Kacper Pawel
ZYZANSKA Sylwia Maria
-QF

 Author| Post time: 24-8-2017 19:20
| Show all posts
Diving

Men's 3m Springboard
Final Results

ZAKHAROV Ilia
533.00

KUZNETSOV Evgenii
500.75

TOCCI Giovanni
489.40

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOLODIY Oleg
464.25
5
WOO Haram
453.95
6
SUYAMA Haruki
453.85
7
KIM Yeongnam
453.35
8
RUEDIGER Lars
453.15
9
HERRERA Briadam
444.40
10
OCAMPO Jahir Angel
421.35
11
AUBER Gabriele
378.65
12
RZESZUTEK Andrzej
377.30

 Author| Post time: 24-8-2017 19:25
| Show all posts
Diving

Women's Synchronised 3m Springboard
Final Results

Mexico
CHAVEZ Arantxa
HERNANDEZ Melany

290.22

South Korea
KIM Nami
KIM Suji

280.89

Russia
POLYAKOVA Maria
CHERNYKH Elena

270.30

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SCHULTZ Brooke Christin
GIBSON Alison Amaris
268.17
5
KIM Un Hyang
CHOE Un Gyong
266.16
6
MOREIRA Luana
GALERA Tammy
265.02
7
NEDOBIGA Anastasiia
SHELESTYUK Diana
254.40
8
STAWCZYNSKI Louisa Hannah
OETTINGHAUS Saskia Maureen
253.86
9
ENOMOTO Haruka
KANETO Hana
232.80

 Author| Post time: 24-8-2017 19:35
| Show all posts
Archery

Men's Individual Recurve
Final Results

LEE Seungyun
6Gold Medal Match

BALDANOV Arsalan
0Gold Medal Match

KIM Woojin
6Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BANDA Arpad
0B.M.M.
5
JIMENEZ Mathieu Rene
-QF
6
WECKMUELLER Maximilian
-QF
7
DUZELBAYEV Sultan
-QF
8
HUNBIN Oleksii
-QF

 Author| Post time: 24-8-2017 19:40
| Show all posts
Archery

Women's Individual Recurve
Final Results

KANG Chaeyoung
7Gold Medal Match

TAN Ya-Ting
3Gold Medal Match

VALENCIA TRUJILLO Alejandra
6Bronze Medal Match

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEI Chien-Ying
0B.M.M.
5
LEE Eungyeong
-QF
6
MIYAKI Fumiyo
-QF
7
OSIPOVA Elena
-QF
8
PENG Chia-Mao
-QF

 Author| Post time: 24-8-2017 22:35
| Show all posts
Weightlifting

Men's -94kg
Final Results

KLIMONOV Egor
383Body Weight: 93.84

SYBAY Rustem
382Body Weight: 93.87

SUMPRADIT Sarat
381Body Weight: 93.33

Rank
Athletes
Nation
Result
4
DIDZBALIS Aurimas
380B.W.:93.48
5
STANULIS Zygimantas
362B.W.:93.92
6
TSIKHANTSOU Yauheni
362B.W.:93.92
7
ZAREI Mohammad
361B.W.:93.14
8
SANTAVY Boady Robert
357B.W.:91.48
9
ONICA Nicolae
356B.W.:93.58
10
WON Jongbeom
350B.W.:93.68
11
OKULOV Artem
346B.W.:91.44
12
RETULAINEN Eero Eljas
341B.W.:93.94
13
PAWLICKI Adrian Tomasz
330B.W.:91.56
14
YARA Ichiro
328B.W.:93.82
15
DAGENAIS Gabriel
326B.W.:93.43
16
LO Hao-Jhih
320B.W.:93.83
17
DARVILLE Simon Kastbjerg
313B.W.:93.82
18
PIRGULYYEV Pirguly
287B.W.:85.05
19
THOMSEN Ole Lykke
268B.W.:93.25
20
SKEDELJ Jure
265B.W.:93.76
21
MALIK Rehman Naveed
250B.W.:90.15
22
ABALA Kurk Kuffka
210B.W.:88.01
23
UDAYAKUMAR Vinothkumar
201B.W.:85.05
PAREDES MONTANO Lesman
DNSB.W.:92.43

 Author| Post time: 24-8-2017 22:45
| Show all posts
Weightlifting

Women's -75kg
Final Results

RIM Jong Sim
260Body Weight: 74.72

NAUMAVA Darya
240Body Weight: 74.96

YAO Chi-Ling
236Body Weight: 74.72

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NGARLEM Kristel
220B.W.:74.13
5
SUN Mengling
217B.W.:74.46
6
KAYA Rabia
205B.W.:74.37
7
HOFFMAN Sylvia Belinda
204B.W.:71.57
8
CHOI Gayeon
199B.W.:74.79
9
GLASSON Zoe Genevieve
175B.W.:73.58
10
PUDIVITROVA Eliska
174B.W.:69.55
11
HAMAN Ruby Belle
165B.W.:70.43

 Author| Post time: 24-8-2017 22:50
| Show all posts
Weightlifting

Men's -105kg
Final Results

MARTIROSYAN Simon
401Body Weight: 104.90

BOCHKOV Rodion
390Body Weight: 104.25

GHADAMI Kia
381Body Weight: 104.06

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ELVAN Resul
365B.W.:104.79
5
RAHBARINEJAD Milad
353B.W.:104.73
6
KANRAWANGCHAI Tinnaphop
346B.W.:104.36
7
LICHOVOJ Sergej
345B.W.:104.80
8
LEE Hao-Jan
340B.W.:104.84
9
GASIOR Jiri
339B.W.:104.29
10
BAKER Jacob William
338B.W.:103.79
11
LI-CIN-CHAI Tomas
333B.W.:98.95
12
SAMAYOA David Vincent
322B.W.:94.44
13
THOMPSON Drake Edwin
315B.W.:104.36
14
CAZA Alexandre
301B.W.:102.07
15
QUINN Joshua Thomas
277B.W.:104.81
16
LINDHARDT Mathias
273B.W.:102.53
17
JAVED Ali
255B.W.:99.72
KRYWULT Patrik
-B.W.:104.21

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-3-2021 02:28 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list