|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

European Summer Youth Olympic Festival 2017

[Copy link]
 Author| Post time: 29-7-2017 14:28
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Pommel Horse
Final Results

NAIDIN Sergei
13.600

NEMCANIN Mauro
12.566

CLAEYS Ward
12.466

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LEWIS Jamie
12.100
5
BEGUE Quentin
11.766
6
BUSSE Iurii
11.633
7
TAMSEL Dominic
11.566
8
BIERI Davide
11.433

 Author| Post time: 29-7-2017 14:30
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Youth Uneven Bars
Final Results

IORIO Elisa
14.100

KLIMENKO Kseniia
14.066

D'AMATO Asia
13.333

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZUBOVA Varvara
13.300
5
BACHYNSKA Anastasiia
13.033
6
VEERMAN Sanna
12.833
7
MEIER Leonie
12.433
8
PETZ Emelie
11.000

 Author| Post time: 29-7-2017 14:32
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Rings
Final Results

LEWIS Jamie
13.733

BUSSE Iurii
13.466

NAIDIN Sergei
13.200

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RIDA Karim
12.766
5
TAMSEL Dominic
12.733
6
MOZZATO Nicolo
12.100
7
SZABO Rafael
12.100
8
VALLE Fabrizio
11.033

 Author| Post time: 29-7-2017 14:40
| Show all posts
Athletics

Women's Youth Pole Vault
Final Results

KALITTA Victoria
3.80

PONZA Floriane
3.80

SUNDIN Alva
3.80

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CABRERA Ana Maria Chacon
3.75
5
DADAYEVA Stefanie
3.70=PB
6
KJOLBERG HAUGE Hedda Marie
3.70
7
GEBAUER Maja
3.60
8
KANTSAVENKA Krystsina
3.60
9
JANIKOVA Tereza
3.50
10
PIROVANO Laura
3.50
11
PELTOLA Venla
3.50
12
MULLA Marleen
3.40

 Author| Post time: 29-7-2017 14:44
| Show all posts
Athletics

Women's Youth 400m Hurdles
Final Results

SANCHEZ Carla Garcia
1:00.06

SMOLJUK Maren
1:00.59

WERNLI Lena
1:01.23PB

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KORELOVA Kristyna
1:01.55
5
PRESSLER Lena
1:01.60
6
DALY Miriam
1:01.94
7
TOPOLSKOVA Olga
1:02.70
SILVESTRI Emma
DSQ

 Author| Post time: 29-7-2017 14:56
| Show all posts
Athletics

Women's Youth 2000m Steeplechase
Final Results

HORVATH Karolina Helga
6:51.04

PALOU Claire
6:55.77PB

EL MAAZI Assia
7:00.22

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CARVALHO Nádia Alberto
7:09.68
5
VASILE Daniela
7:10.17
6
PIKLOVA Veronika
7:18.09
7
BARISER Berfin
7:19.74
8
RONKA Silja
7:20.57
9
TONKIKH Maya
7:21.00
10
SEVERIANOVA Liubov
7:21.23
11
PER Maja
7:21.84
12
DOMNINA Ekaterina
7:23.17
13
REPSYTE Meda
7:25.13
14
BRUECKLER Hannah
7:27.19
15
DE LA TORRE Sara Garcia
7:29.19
16
WALLENIUS Elsa
7:30.00
17
SISOLAKOVA Lucia
7:37.04
18
PKHALADZE Mariam
7:44.47
19
STYS Aleksandra
7:54.80
VERMEULEN Heleen
DNF

 Author| Post time: 29-7-2017 15:04
| Show all posts
Athletics

Men's Youth Discus Throw
Final Results

KYRYLIN Oleksii
60.74PB

WEINBERG Fabian
56.45

MUSCI Carmelo Alessandro
55.77

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MAROK Wojciech
52.18
5
GREGUS Jaroslav
50.56PB
6
ABDOU Eythane
49.62PB
7
DIBO Will Youssef
47.45
8
KHARTANOVICH Raman
46.80
9
SUMA Alaudin
42.58
10
SANDUL Dmitri
42.15

 Author| Post time: 29-7-2017 15:08
| Show all posts
Athletics

Women's Youth Triple Jump
Final Results

GARCIA Maria Sophia Vicente
13.72

MAONZAMBI Gaelle
12.87

KAHARA Jessica
12.85

Rank
Athletes
Nation
Result
4
OPOLA Luize
12.52
5
KIROVA Nikita
12.43
6
FERREIRA Eduarda Filipa Brites
12.41
7
CHURA Aliaksandra
12.39
8
REMMEL Marilis
12.21
9
MEDVEDEVAITE Akvile
11.99
10
JAEGER Karoline
11.67
11
KONYA Eniko
11.53
12
AKGOZ Gizem
10.92

 Author| Post time: 29-7-2017 15:12
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Freestyle
Final Results

MINAKOV Andrei
50.23CR

HANSON Robin
50.71

CECCON Thomas
50.85

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NESTERKIN Valentyn
51.08
5
DJAKOVIC Antonio
51.15
6
KROON Luc
51.38
7
GODEFROID Louis
51.66
8
DRAMM Louis
52.32

 Author| Post time: 29-7-2017 15:14
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Breaststroke
Final Results

BLOMSTERBERG Thea
2:28.15CR

VECSEI Reka
2:30.24

TURCHINA Olga
2:31.06

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GROSSE Malin
2:31.08
5
TRNIKOVA Nikoleta
2:35.61
6
LANKOVA Katerina
2:35.71
7
JOOR Lynn
2:36.46
HUSZAR Ingrid
DSQ

 Author| Post time: 29-7-2017 15:18
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Butterfly
Final Results

BURDISSO Federico
1:58.65

PAVLOV Egor
1:58.89

PONTI Noe
2:00.03

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MANDLI Benedek
2:02.26
5
KAMMANN Bjoern
2:03.29
6
SHAMSHURYN Ivan
2:03.48
7
LUNAK Sebastian
2:03.56
8
SIRE FIGUERAS Ferran
2:03.65

 Author| Post time: 29-7-2017 15:20
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 50m Freestyle
Final Results

COCCONCELLI Costanza
25.82

NEVMOVENKO Polina
26.06
MUZITO Gloria
26.06

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BARRETT Karoline
26.13
5
SILVENNOINEN Sini
26.30
6
KAARE Kertu
26.38
7
RIEDEMANN Lena
26.45
7
CARNEZ Oceane
26.45

 Author| Post time: 29-7-2017 15:24
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Backstroke
Final Results

ZOMBORI Gabor
2:02.17CR

DOLOMANOV Egor
2:02.51

TOMAC Mewen
2:03.10

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HUTCHISON Charlie
2:03.19
5
CEJKA Jan
2:04.30
6
SCANNELL Sean
2:05.46
7
GREGUSSEN Andre
2:06.96
8
GERCHIK David
2:07.58

 Author| Post time: 29-7-2017 15:26
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 100m Butterfly
Final Results

SHKURDAI Anastasiya
59.34CR

JEREBIC Lorena
1:00.49

OEZKAN Aleyna
1:01.12

Rank
Athletes
Nation
Result
4
LAMBERTO GARCIA Ana Maria
1:01.15
5
MURRAY Pia
1:01.56
6
SATTAROVA Iana
1:01.64
7
HATHAZI Dora
1:01.83
8
CACHOT Margot
1:02.80

 Author| Post time: 29-7-2017 15:32
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 1500m Freestyle
Final Results

SASSI Michele
15:41.06

SCHWARZ Sven
15:41.94

GALYASSY Szilard
15:42.04

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ALEKSANDROV Maksim
15:46.80
5
FARGEOT Thomas
15:51.82
6
PUEBLA MARTINEZ Alejandro
15:52.14
7
CARDOSO Diogo Santos
15:52.62
8
OSBORNE Samuel
15:53.17
9
BELL William
15:53.58
10
DJAKOVIC Antonio
16:01.63
11
HANSON Robin
16:01.67
12
QUIJADA ROLDAN Carlos
16:04.15
13
VALENTE Edoardo Filippo
16:24.47
14
ISPAS Alexandru
16:29.66
15
JORGE Duarte Miguel
16:30.00
16
BELEMENKO Bogdan
16:32.58
17
JASKIEWICZ Adrian
16:41.83
18
VILBERGSSON Patrik Viggo
16:55.17
19
PAATOS Roope
17:08.76
KAROLCZAK Jan
DNS

 Author| Post time: 29-7-2017 15:34
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Freestyle
Final Results

NEVMOVENKO Polina
2:02.45

GONZALEZ DE OLIVEIRA Nadia
2:02.76

FABIAN Fanni Vivien
2:02.85

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KNOP Aleksandra
2:03.16
5
CABON Lean
2:03.93
6
ALKARAMOVA Fatima
2:04.02
7
DASCAL Ana-Iulia
2:04.11
8
DRAGOVIC Mila
2:05.37

 Author| Post time: 29-7-2017 15:45
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 4x100m Medley Relay
Final Results

Russia
CHIVILEV Arsenii
DOLOMANOV Egor
GERASIMENKO Vladislav
MINAKOV Andrei

3:43.01CR

Israel
COHEN GROUMI Gal
GERCHIK David
POLONSKY Ron
SMIRNOV Michael

3:46.60

Italy
BURDISSO Federico
CECCON Thomas
CIAVARELLA Giulio
COPPOLA Fabio

3:46.73

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BOHM Sebestyen
LAKNER David
MANDLI Benedek
ZOMBORI Gabor
3:47.40
5
BIDARD Clement
BONEL Antonyn
GODEFROID Louis
TOMAC Mewen
3:48.44
6
BRENDLER Lennart
DRAMM Louis
KNOELKER Lukas
WERNER Alexander
3:52.28
7
CALIS Bora
DEMIR Demirkan
SAGLAM Yigit
TOK Tuna
3:53.26
8
DUBAS Mateusz
GORAJ Marcin
PIOTROWSKI Kacper
WARZOCHA Albert
3:53.29

 Author| Post time: 29-7-2017 16:00
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 4x100m Medley Relay
Final Results

Russia
MAKAROVA Anastasia
NEVMOVENKO Polina
SATTAROVA Iana
VASKINA Daria

4:07.99CR

Hungary
HATHAZI Dora
MATULA Fanni
NAGY Reka
VECSEI Reka

4:11.57

Denmark
BARRETT Karoline
BLOMSTERBERG Thea
EBBESEN Elisabeth Sabro
HANSEN Sofie

4:12.07

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COCCONCELLI Costanza
CRISPINO Antonella
MORINI Sofia
TOMA Asia Isabel
4:12.76
5
FORSS Trine
JERNSTEDT Edith
MANSSON Julia
MUZITO Gloria
4:15.50
6
BILGIN Zehra-Duru
OEZKAN Aleyna
OEZKAN Hazal
GUVENC Gizem
4:15.74
7
GROSSE Malin
KLEYBOLDT Rosalie
KRUEGER Kim
WAGNER Annalena
4:16.04
8
BARBER Ceara
CLYNES Rebecca
MURRAY Pia
SLEVIN Mia
4:16.48

 Author| Post time: 30-7-2017 01:40
| Show all posts
Judo

Men's Youth Team
Final Results

Russia
BASAEV Khetag
GALSTIAN Karen
GAMBARIAN Arman
LORSANOV Mansur
MAKHINIA Mikhail
MATVEEV Daniil

-

Turkey
AKKUS Mihrac
AYDIN Omer
KOC Muhammet
KOSA Fatih
TOKAY Ejder
YILDIZ Salih

-

Georgia
AKHALKATSI Vladimir
BEKAURI Mikheili
CHIKHELIDZE Giorgi
DZAVASHVILI Guram
PSUTURI Levan
TCHELIDZE Levan
TSIFIANI Beka

-
Hungary
NERPEL Gergely
SIPOCZ Richard
SZEREDAS Botond
TOTH Benedek
VIDA Andras

-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
NURIEV Deniel
SULLA Simon
TUKSAMMEL Karl
VARDJA Daniel Markus
VIRU Ralf Stiven
ZUJEV Martin
-
5
HAMBOU Maxime
JENNER Bastien
OLIVEIRA Remi
PADRA Joey
SAKA Maxence
SONILHAC Maxime
-
7
FERRO Andrej
IUDICELLI Gianluca
MELLA Edoardo
RONZONI Michele
SPICUGLIA Andrea
TURINI Lorenzo
-
7
GALAKTIONOVS Artjoms
GERKENS Emils
HANS Renars
IVANOV Deniss
JAROCKIS Vladlens
KULISS Daniels
RAZMADZE Sandro
-

 Author| Post time: 30-7-2017 01:45
| Show all posts
Judo

Women's Youth Team
Final Results

Italy
AVILA Matilda
ORIGGI Vanessa
PEDROTTI Irene
TEDESCHI Alessia
TONIOLO Elisa
VUK Betty

-

Russia
KASHINA Daria
NIKOLAEVA Aleksandra
SALIMIANOVA Liliana
SERDIUTSKAIA Mariia
VASILEVA Daria

-

Serbia
BJELIC Ana
OBRADOVIC Anja
PERISIC Marica
STOJADINOV Andrea

-
Turkey
ANDIC Ozge
BOZKURT Hasret
CINCI Zeliha
SENYAYLA Kubra
TOPOGLU Merve

-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
BEHIN Matea
BRLETIC Matea
CVJETKO Lara
GLUMAC Lucija
MIHOVILOVIC Mia
VUKOVIC Helena
-
5
FARAGO Petra
GERGACZ Eniko
KARDOS Timea
MAROTI Alexandra
OZBAS Szofi
VARGA Brigitta
-
7
GARCIA Krystal
GONZALEZ Leonie
HABERSTOCK Laura
INGUIMBERT Diane
MASSON Lou-Ann
TURPIN Melodie
-
7
BEITANS Miriam
GOEBEL Laila
REDDIG Mareike
SCHNEIDER Cheyenne
STEIN Lea
TRAPPE Anneliese
-

 Author| Post time: 30-7-2017 02:14
| Show all posts
Tennis

Women's Youth Doubles
Final Results

Russia
AVANESYAN Elina
SAYFETDINOVA Avelina

-

Slovenia
FALKNER Ziva
LOVRIC Pia

-

Estonia
PLAKK Carol
SAAR Katriin

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HODZIC Mina
MEYER Luisa
-
5
DELAI Melania
MARIANI Matilde
-
5
BARTONE Kamilla
SEMENISTAJA Darja
-
5
AMARIEI Ilinca
MANEA Ana
-
5
CISOVSKA Romana
MERI Eszter
-
9
GROESS Anna
KRAUS Sinja
-
9
MOULD Lillian
STAFF Holly
-
9
DRAHOTA-SZABO Dorka
JANOSI Luca
-
9
KIMCHI Shavit
TILIPMAN Lorin
-
9
NORKUTE Otilija
ZYKUTE Fausta
-
9
BASZAK Weronika
WIERZBOWSKA Aleksandra
-
9
HEFTI Melody
LÜSCHER Sophie
-
9
SARIOGLAN Zeynep
TOKAC Betina
-
17
AVETISYAN Yeva
MARTIROSYAN Evelina
-
17
BRICH Sofi
KHOTKO Polina
-
17
DIMITROVA Daniella
SPASOVA Beatris
-
17
LAVICKOVA Kristyna
NOVAKOVA Klara
-
17
GAGOSHIDZE Tamari
KADARIA Dalida
-
17
ERLENDSDOTTIR Georgina
JONASDOTTIR Sofia
-
17
FARIMA Renata
GAMRETKAIA Arina
-
17
MARIANO Madalena
OLIVEIRA Leonor
-
17
BOSTRAND Frida
MALM Olivia
-

 Author| Post time: 30-7-2017 02:30
| Show all posts
Tennis

Men's Youth Doubles
Final Results

Italy
COBOLLI Flavio
ROTTOLI Lorenzo

-

Russia
AGAFONOV Egor
KACHMAZOV Alibek

-

Poland
LORENS Mikolaj
TACZALA Dawid

-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RIEDI Leandro
VON DER SCHULENBURG Jeffrey
-
5
DIMITROV Vasil
GENOV Anthony
-
5
KLEEBERG Lennart
MARTINEZ Benito
-
5
FAJTA Peter
VELCZ Zsombor
-
5
IONEL Nicholas
PAPOE Radu
-
9
FRANK Michael
NEUMAYER Lukas
-
9
GILISEN Alexander
MARTENS Noah
-
9
HORAK Vitek
KRUMICH Martin
-
9
FITZPATRICK Barney
SAMUEL Toby
-
9
GAPONENKO Alexander
KAMYSHEV Sean
-
9
JARICEVSKIS Roberts
OZOLINS Karlis
-
9
BRUZAS Matas
VASILIAUSKAS Matas
-
9
CEPEL Kaan
YILMAZ Burakcan
-
17
MARTIROSYAN Yuri
SOGHOYAN Artur
-
17
MUSTAFAYEV Eyyub
RASULOV Safar
-
17
KNIAZEU Mikhail
MALAKHOVICH Mikhail
-
17
BOCLINCA Bogdan
SNITARI Ilia
-
17
ARAUJO Pedro
TORRES Tiago
-
17
POPOVIC Stefan
SZABO RAC Oliver
-
17
KATUCH Jakub
PALOVIC Lukas
-
17
JURJEVCIC Nik
VIDOVIC Blaz
-
17
STROMBERG Isac
WISTRAND Jack
-

 Author| Post time: 30-7-2017 03:58
| Show all posts
Tennis

Women's Youth Singles
Final Results

TAUSON Clara
-

SAYFETDINOVA Avelina
-

KRAUS Sinja
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BARTONE Kamilla
-
5
PLAKK Carol
-
5
JANOSI Luca
-
5
AVANESYAN Elina
-
5
CISOVSKA Romana
-
9
DIMITROVA Daniella
-
9
HODZIC Mina
-
9
MARIANI Matilde
-
9
SEMENISTAJA Darja
-
9
BASZAK Weronika
-
9
KOLAREVIC Nevena
-
9
FALKNER Ziva
-
9
HEFTI Melody
-
17
BRICH Sofi
-
17
LAVICKOVA Kristyna
-
17
MEYER Luisa
-
17
MOULD Lillian
-
17
DRAHOTA-SZABO Dorka
-
17
DELAI Melania
-
17
FARIMA Renata
-
17
OLIVEIRA Leonor
-
17
AMARIEI Ilinca
-
17
MANEA Ana
-
17
LOVRIC Pia
-
17
GORMAZ Leyre
-
17
BOSTRAND Frida
-
17
MALM Olivia
-
17
LUSCHER Sophie
-
17
TOKAC Betina
-
33
ANDA Kadia
-
33
AVETISYAN Yeva
-
33
MARTIROSYAN Evelina
-
33
GROESS Anna
-
33
SULEYMANOVA Ulviya
-
33
KHOTKO Polina
-
33
SPASOVA Beatris
-
33
ZALUKAR Sara
-
33
NOVAKOVA Klara
-
33
SAAR Katriin
-
33
GAGOSHIDZE Tamari
-
33
KADARIA Dalida
-
33
STAFF Holly
-
33
GRIVA Vasileia
-
33
ERLENDSDOTTIR Georgina
-
33
JONASDOTTIR Sofia
-
33
CARTON Juliana
-
33
KIMCHI Shavit
-
33
TILIPMAN Lorin
-
33
UKEHAXHAJ Blearta
-
33
NORKUTE Otilija
-
33
ZYKUTE Fausta
-
33
GAMRETKAIA Arina
-
33
WIERZBOWSKA Aleksandra
-
33
MARIANO Madalena
-
33
MERI Eszter
-
33
SARIOGLAN Zeynep
-

 Author| Post time: 30-7-2017 04:30
| Show all posts
Tennis

Men's Youth Singles
Final Results

ROTTOLI Lorenzo
-

IONEL Nicholas
-

TACZALA Dawid
-

Rank
Athletes
Nation
Result
4
AGAFONOV Egor
-
5
SOGHOYAN Artur
-
5
PAPOE Radu
-
5
PALOVIC Lukas
-
5
FERNANDEZ Mario
-
9
KRUMICH Martin
-
9
VELCZ Zsombor
-
9
BRUZAS Matas
-
9
TORRES Tiago
-
9
KATUCH Jakub
-
9
RIEDI Leandro
-
9
VON DER SCHULENBURG Jeffrey
-
9
CEPEL Kaan
-
17
NEUMAYER Lukas
-
17
KNIAZEU Mikhail
-
17
GILISEN Alexander
-
17
GENOV Anthony
-
17
SUEVICH Lovro
-
17
SAMUEL Toby
-
17
FAJTA Peter
-
17
GANNON Conor
-
17
GAPONENKO Alexander
-
17
OZOLINS Karlis
-
17
VASILIAUSKAS Matas
-
17
LORENS Mikolaj
-
17
ARAUJO Pedro
-
17
KACHMAZOV Alibek
-
17
STROMBERG Isac
-
17
WISTRAND Jack
-
33
RAJAN Dushi
-
33
MARTIROSYAN Yuri
-
33
FRANK Michael
-
33
MUSTAFAYEV Eyyub
-
33
RASULOV Safar
-
33
MALAKHOVICH Mikhail
-
33
MARTENS Noah
-
33
DIMITROV Vasil
-
33
DJAKOURIS Antreas
-
33
HORAK Vitek
-
33
KLEEBERG Lennart
-
33
MARTINEZ Benito
-
33
KIKVIDZE Lasha
-
33
FITZPATRICK Barney
-
33
POUTIS Stylianos
-
33
ENGILBERTSSON Brynjar
-
33
KAMYSHEV Sean
-
33
COBOLLI Flavio
-
33
MEHMEDI Dielli
-
33
JARICEVSKIS Roberts
-
33
BOCLINCA Bogdan
-
33
SNITARI Ilia
-
33
POPOVIC Stefan
-
33
SZABO RAC Oliver
-
33
JURJEVCIC Nik
-
33
VIDOVIC Blaz
-
33
YILMAZ Burakcan
-

 Author| Post time: 30-7-2017 05:14
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth K1 200m
Final Results

KERESZTES Kristof Domonkos
38.399

BYZOV Nikita
38.409

HVOJNIK Martin
38.834

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FARTEK Miha
38.944

 Author| Post time: 30-7-2017 05:16
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth K1 200m
Final Results

RENDESSY Eszter
43.059

BELLAN Irene
43.924

DALE Enya
44.839

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BULOW Vanessa Yvonne
44.869

 Author| Post time: 30-7-2017 05:18
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth C1 200m
Final Results

FONTAN SENORANS Manuel
43.380

HORVATH Benedek
43.700

GABEDAVA Gia
44.450

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STRYCEK Eduard
44.575

 Author| Post time: 30-7-2017 05:20
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth C1 200m
Final Results

VAZHINSKAIA Anastasiia
51.364

VALOVA Lucia
51.859

MOLNAR Csenge
51.934

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RUIZ Laura
52.384

 Author| Post time: 30-7-2017 05:25
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth K2 200m
Final Results

Russia
BYZOV Nikita
MORGUNOV Dmitrii

34.897

Latvia
CEIPE Edvards
TOMSONS Nauris

34.967

Slovakia
HVOJNIK Martin
NEMETH Richard

35.192

Rank
Athletes
Nation
Result
4
FLORSTEDT Moritz Willi
KURTH Elias Miguel
35.377

 Author| Post time: 30-7-2017 05:28
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth K2 200m
Final Results

Italy
BELLAN Irene
ZIRONI Lucrezia

40.339

Germany
BULOW Vanessa Yvonne
HARDY Svenja Larissa

40.409

Czech Republic
HAZOVA Adela
ZARUBOVA Katerina

41.414

Rank
Athletes
Nation
Result
4
RENDESSY Eszter
SZELLAK Szabina
41.899

 Author| Post time: 30-7-2017 05:38
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Mixed Youth C2 200m
Final Results

Slovakia
STRYCEK Eduard
VALOVA Lucia

44.053

Ukraine
KIRPIK Lev
PUTNINA Yuliana

44.453

Belarus
SHAKHNITSKI Uladzislau
ZHUK Anastasiya

44.603

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HORVATH Benedek
MOLNAR Csenge
44.693

 Author| Post time: 30-7-2017 05:42
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Mixed Youth K4 200m
Final Results

Germany
BULOW Vanessa Yvonne
FLORSTEDT Moritz Willi
HARDY Svenja Larissa
KURTH Elias Miguel

34.549

Italy
BELLAN Irene
GHELARDINI Luca
MOCEO Alberto
ZIRONI Lucrezia

34.569

Great Britain
CLARK Zoe
DALE Enya
GREAVES Alexander
NIGHTINGALE Edward

34.960

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KAZLOUSKI Ilya
KHUTSKI Maksim
PASHCHANKA Hanna
SHKRED Iryna
35.720

 Author| Post time: 30-7-2017 05:46
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Vault
Final Results

FREY Andrin
13.916

DRANITSKI Sviataslau
13.849

MIR ROSSELLO Nicolau
13.549

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KALNY Ondrej
13.399
5
PONIZIL Daniel
13.366
6
ONBYSH Sergiy
13.166
7
SALGUERO Oriol
13.133
8
IVANOVS Olegs
13.049

 Author| Post time: 30-7-2017 05:50
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Youth Balance Beam
Final Results

KLIMENKO Kseniia
13.866

D'AMATO Asia
13.266

MORGAN Amelie
13.233

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BACHYNSKA Anastasiia
13.000
5
IVANUS Nica
13.000
6
PETZ Emelie
12.566
7
SAIFULINA Valeriia
12.000
8
BERAR Iulia
11.333

 Author| Post time: 30-7-2017 05:52
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Parallel Bars
Final Results

NAIDIN Sergei
13.866

KARTSEV Aleksandr
13.533

MIR ROSSELLO Nicolau
13.400

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TAMSEL Dominic
13.166
5
GIANNINI Lay
13.100
6
LEWIS Jamie
13.100
7
IVANOVS Olegs
12.933
8
FREY Andrin
11.633

 Author| Post time: 30-7-2017 05:55
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Youth Floor
Final Results

KLIMENKO Kseniia
13.266

PETZ Emelie
13.133

SERBER Celia
12.866

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BACSKAY Csenge
12.833
5
MORGAN Amelie
12.666
6
BACHYNSKA Anastasiia
12.633
7
SCHERMANN Bianka
12.633
8
ZUBOVA Varvara
12.566

 Author| Post time: 30-7-2017 05:58
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Horizontal Bar
Final Results

KARTSEV Aleksandr
13.166

MOZZATO Nicolo
13.166

BOUCHET Mattis
13.133

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MIR ROSSELLO Nicolau
13.133
5
FREY Andrin
13.033
6
BUSSE Iurii
12.900
7
DRANITSKI Sviataslau
12.866
8
KOCHAN Lucas
11.866

 Author| Post time: 30-7-2017 15:30
| Show all posts
Athletics

Men's Youth Triple Jump
Final Results

CAKIR Batuhan
14.94SB

DZIAMBITSKI Siarhei
14.77

FAVRO Davide
14.51

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POMBERO Hector Luna
14.39
5
MAMMADOV Rustam
14.30PB
6
IVAN Zsombor Almos
14.10
7
FLATNES Henrik
14.09
8
KUNT Jakub
14.03
9
ORLINOV Orlin
13.58
10
KARKI Oliver
13.55
MYLONAS Panagiotis
NM
LECHAT Theo
NM

 Author| Post time: 30-7-2017 15:34
| Show all posts
Athletics

Women's Youth 100m Hurdles
Final Results

SEDNEY Zoe
13.37

HJORNEVIK Martine
13.57

BRAUN Amelie
13.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ZAMECNIKOVA Sara
13.92
5
BLAZEVICA Kristine
13.97
6
SCHULER Chiara-Belinda
14.00
7
TOADER Bianca Elena
14.19
8
BACSA Fanni
14.79

 Author| Post time: 30-7-2017 15:40
| Show all posts
Athletics

Men's Youth 2000m Steeplechase
Final Results

BARROS Etson Mendes
5:58.24

FOURNIVAL Axel
6:02.05PB

HELANDER Eemil
6:03.63PB

Rank
Athletes
Nation
Result
4
CANNIZZARO Carmelo
6:08.34
5
EREN CANTURK Mehmet
6:10.45
6
LAKEW Endeshaw
6:19.19PB
7
LEPADAT Valentin
6:24.42
8
POPA Nicolae
6:45.47

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

13-6-2021 21:21 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list