|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

European Summer Youth Olympic Festival 2017

[Copy link]
Post time: 19-7-2017 17:30
| Show all posts |Read mode
European Summer Youth Olympic Festival 2017

Győr (HUN) - 23 July 2017 - 30 July 2017




Sports & Events

Sport
Events
Medals
Men's
Women's
Mixed
Total
Men's
Women's
Mixed
Total
Athletics
18
18
0
36
54
54
0
108
Basketball
1
1
0
2
3
3
0
6
Canoeing - Sprint
6
6
4
16
18
18
12
48
Cycling - Road
2
2
0
4
6
6
0
12
Gymnastics - Artistic
8
6
0
14
24
18
0
42
Handball
1
1
0
2
3
3
0
6
Judo
9
9
0
18
36
36
0
72
Swimming
15
15
2
32
45
45
6
96
Tennis
2
2
0
4
6
6
0
12
Volleyball
1
1
0
2
3
3
0
6
Total: 10 Sports
63
61
6
130
198
192
18
408

 Author| Post time: 19-7-2017 17:30
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
30
19
12
61
2
Italy
14
11
13
38
3
Hungary
13
14
14
41
4
Netherlands
8
6
2
16
5
Spain
7
4
4
15
6
Germany
5
8
4
17
7
Turkey
5
6
8
19
8
France
5
6
5
16
9
Belgium
5
0
2
7
10
Finland
4
1
6
11
11
Georgia
4
1
4
9
12
Belarus
3
5
7
15
13
Ukraine
3
4
1
8
14
Poland
3
3
4
10
15
Slovenia
3
2
2
7
16
Great Britain
3
1
6
10
17
Denmark
3
1
5
9
18
Switzerland
2
3
5
10
19
Norway
1
6
2
9
20
Sweden
1
4
6
11
21
Slovakia
1
4
5
10
22
Israel
1
3
0
4
23
Ireland
1
2
3
6
24
Serbia
1
2
2
5
25
Austria
1
1
3
5
26
Lithuania
1
1
0
2
27
Greece
1
0
1
2
27
Portugal
1
0
1
2
29
Romania
0
5
3
8
30
Croatia
0
2
2
4
31
Czech Republic
0
1
7
8
32
Estonia
0
1
2
3
33
Azerbaijan
0
1
1
2
33
Latvia
0
1
1
2
33
Moldova
0
1
1
2
36
Bulgaria
0
0
2
2
37
Andorra
0
0
1
1
37
Bosnia and Herzegov.
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
130
130
148
408

 Author| Post time: 28-7-2017 02:58
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Freestyle
Final Results

HANSON Robin
1:49.34

ALEKSANDROV Maksim
1:49.76

DJAKOVIC Antonio
1:50.05

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SAGNES Hugo
1:51.95
5
ENGLEZAKIS Konstantinos
1:53.33
6
MANDLI Benedek
1:53.49
7
SMIRNOV Michael
1:54.30
8
GOODBURN Archie
1:55.57

 Author| Post time: 28-7-2017 03:02
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Butterfly
Final Results

BERECZ Blanka
2:11.26CR

LAMBERTO GARCIA Ana Maria
2:11.78

KLEYBOLDT Rosalie
2:14.80

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POLONSKY Lea
2:16.92
5
LAHTINEN Laura
2:17.44
6
BILGIN Zehra-Duru
2:17.54
7
DABROWSKA Tatiana
2:17.66
8
CRISPINO Antonella
2:18.24

 Author| Post time: 28-7-2017 03:04
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 400m Individual Medley
Final Results

NAGY Reka
4:48.11

RATTI Martina
4:52.09

GOERIGK Giulia
4:53.38

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KNOP Aleksandra
4:54.43
5
GLENISTER Michaella
4:56.85
6
KOSHKINA Arina
4:57.66
7
JUSTE SANCHEZ Paula
4:58.41
8
DRAGOI Andreea
5:01.14

 Author| Post time: 28-7-2017 03:14
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 4x100m Freestyle Relay
Final Results

Russia
MAKAROVA Anastasia
NEVMOVENKO Polina
RYNDYCH Elizaveta
TURCHINA Olga

3:49.05

Netherlands
JONG Imani
JONK Nienke
KOEHORST Britta
TANIS Elise

3:49.37

Hungary
FABIAN Fanni Vivien
MUZSNAY Zsofia
NAGY Reka
POZVAI Kiara Viktoria

3:49.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BILGIN Zehra-Duru
GUVEN Gizem
KOESEOGLU Sevval
OEZKAN Aleyna
3:50.89
5
CESARANO Noemi
COCCONCELLI Costanza
GIOVANNONI Gaia
MORINI Sofia
3:53.28
6
KLEYBOLDT Rosalie
RIEDEMANN Lena
SANDBERG Marlene
WAGNER Annalena
3:53.36
7
JERNSTEDT Edith
JONSSON Carolina
MUZITO Gloria
ROENNINGDAL Emilia
3:53.61
8
BARRETT Karoline
EBBESEN Elisabeth Sabro
HANSEN Sofie
KRUSE Josephine
3:53.71

 Author| Post time: 28-7-2017 03:22
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 4x100m Freestyle Relay
Final Results

Russia
ALEKSANDROV Maksim
CHIVILEV Arsenii
FOFANOV Maksim
MINAKOV Andrei

3:25.03CR

Italy
BURDISSO Federico
CECCON Thomas
CIAVARELLA Giulio
SASSI Michele

3:27.58

Sweden
HANSON Robin
KAHL Linus
REHN Oliver
RYDAHL Johan

3:27.68

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KAROLCZAK Jan
ORLICZ Filip
PIOTROWSKI Kacper
WARZOCHA Albert
3:28.67
5
GALYASSY Szilard
MANDLI Benedek
MATRAI Roland
SZABADOS Bence
3:29.20
6
COHEN GROUMI Gal
GERCHIK David
POLONSKY Ron
SMIRNOV Michael
3:30.27
7
BRENDLER Lennart
DRAMM Louis
KAMMANN Bjoern
SCHUBERT Georg
3:30.28
8
CEJKA Jan
LUNAK Sebastian
OUREDNIK Pavel
PROCHAZKA Roman
3:30.66

 Author| Post time: 28-7-2017 16:40
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Team All-Around
Final Results

Russia
BUSSE Iurii
KARTSEV Alexander
NAIDIN Sergei

161.450

Great Britain
JARMAN Jake
KARNEJENKO Pavel
LEWIS Jamie

159.000

Switzerland
BIERI Davide
FREY Andrin
TAMSEL Dominic

158.450

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOCHAN Lucas
PRAETORIUS Maurice
RIDA Karim
157.400
5
MIR ROSSELLO Nicolau
SALGUERO Oriol
SANCHEZ Franco
156.400
6
BOUCHET Mattis
CLAEYS Ward
PESESSE Justin
155.000
7
ANTROPAU Raman
DRANITSKI Sviataslau
TSIASELSKI Aleh
154.250
8
GIANNINI Lay
MOZZATTO Nicolo
VALLE Fabrizio
153.650
9
BEGUE Quentin
FAZARI Enzo
FLORENT Dimitri
153.400
10
CINDRIC Christian
LENBERG Joakim
RUMBUTIS David
150.550
11
AAS Fredrik
GADDERUD Theodor
KARLSEN Jacob
149.650
12
MESZAROS Krisztofer
RENGEI Balazs
TOMCSANYI Benedek
149.650
13
GAVRILA Eduard Liviu
MARC Razvan-Denis
SZABO Rafael
149.300
14
KANERVA Tarmo
KIRMES Robert
MIKKOLA Eeli
148.850
15
BABAYEV Javidan
GAHRAMANOV Aghamurad
ONBYSH Sergiy
146.250
16
FIALA Martin
KALNY Ondrej
PONIZIL Daniel
146.150
17
IZDEBSKI Milosz
KASKOW Pawel
WRONSKI Filip
145.550
18
HADDLESTON David-Justus
IVANOV Georgi
MISHEV Martin
144.650
19
HRYNEVYCH Vladyslav
ZUBOV Illia
144.550
20
IVANOVS Olegs
LITVINOVS Aleksandrs
SIBARSEVS Maksims
143.800
21
DE HAAS Wesley
NOORDZIJ John
VAN WIJNGAARDEN Jaro
142.900
22
SITCHINAVA Bidzina
SKHILADZE Levan
142.150
23
BULBUL Bilal
CELIK Onur
OZTEKIN Emre
140.700
24
FRITZ Maximilian
SCHMIDLE Florian
ZANDER Daniel
140.400
25
GARIVALDIS Georgios
KANELLOS Apostolos
TSOLAKIDIS Stefanos
137.800
26
BJORNSSON Leo
GUDMUNDSSON Martin
SNORRASON Breki
129.500

 Author| Post time: 28-7-2017 17:08
| Show all posts
Cycling - Road

Women's Youth Individual Time Trial
Final Results

BLOCHLINGER Ronja
15:17.60

GILLESPIE Lara
15:20.53

BACKSTEDT Elynor
15:23.72

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GEDRAITYTE Akvile
15:24.24
5
MAYRHOFER Lucy
15:24.66
6
STERN Friederike
15:25.86
7
SAABYE Mie
15:31.89
8
MILIAEVA Mariia
15:39.49
9
BARNWELL Ella
15:40.08
10
LUTHI Meret
15:40.11
11
COLLINELLI Sofia
15:42.45
12
PATINSKAITE Paulina
15:49.38
13
MIADZVETSKAYA Dziyana
15:50.35
14
ALESSIO Camilla
15:50.86
15
GOLAYEVA Valeria
15:54.21
16
SHARPE Amelia
16:01.20
17
TUISK Aidi Gerde
16:05.08
18
OLAUSSON Wilma
16:05.71
19
JURGENA Santa-Sanija
16:06.62
20
LOSCHNIGG Marie
16:06.77
21
BORGSTROM Julia
16:08.00
22
BURLOVA Kristyna
16:09.44
23
KOWALSKA Julia
16:12.00
24
GALLAGHER Maeve
16:15.57
25
HOLLAND Cornelia
16:16.15
26
SMEKAL Finja
16:17.77
27
JANDOVA Veronika
16:22.60
28
BEKAR Azize
16:24.23
29
DE CLERCQ Katrijn
16:26.28
30
YASHCHENKO Tetiana
16:29.08
31
SVARINSKA Lina
16:32.32
32
BURI Noelle
16:32.57
33
RENDERS Luna
16:32.79
34
WALLACH Gali
16:35.22
35
BORONINA Valeria
16:35.40
36
BERTON Nina
16:35.58
37
SCAVONE Dina
16:37.41
38
SIRVEL Anet
16:38.40
39
LIODAKI Sofia
16:45.64
40
VASILKOVA Hanna
16:47.05
41
AYGUN Aslihan
16:47.14
42
DABROWSKA Malgorzata
16:48.35
43
SVANHOLMER Tusnelda Maria
16:48.40
44
BERTELSEN Maria
16:48.49
45
PAULECHOVA Radka
16:51.38
46
SEVERYNOVA Inha
16:52.80
47
ZAHORCOVA Simona
16:54.35
48
ANDERSSON Caroline
16:56.25
49
O'BRIEN Caoimhe
16:57.57
50
VOETS DE SOUSA C. Daniela Maria
17:02.88
51
KUUSKMAN Carol
17:03.87
52
FORDOS Kata Barbara
17:04.62
53
SOUCKOVA Anna
17:05.99
54
KANEPEJA Enia
17:07.77
55
KREIDL Katharina
17:09.65
56
JABAROVA Valida
17:11.29
57
CORTICO GONCALVES PER. Joana
17:13.06
58
SUSNIK Tjasa
17:13.83
59
OLEJNICZAK Zuzanna
17:17.80
60
KOUKOUMA Demetra
17:18.49
61
VAS Kata Blanka
17:19.67
62
BAJORFI Eszter
17:21.26
63
KNAPCOVA Viktória
17:22.66
64
AHACIC Ana
17:23.01
65
KHANKISHIYEVA Ayan
17:27.72
66
SAHIN Dilara
17:34.67
67
KOCKELMANN Elisa
17:41.60
68
POCUCA Sara
17:52.58
69
JAMALOVA Elfana
17:57.98
70
RONEN Noga
18:33.27
71
LEBEDZ Dziyana
19:24.14
GASPARRINI Eleonora Camilla
DNS

 Author| Post time: 28-7-2017 17:54
| Show all posts
Cycling - Road

Men's Youth Individual Time Trial
Final Results

LEVY William Blume
13:12.35

HESSMANN Michel
13:17.43

KARPENKO Gleb
13:18.32

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TIBERI Antonio
13:18.37
5
PICCOLO Andrea
13:24.26
6
MAJEWSKI Kacper
13:28.23
7
WATSON Samuel
13:28.42
8
ASKEY Lewis
13:29.26
9
SHICHKIN Vlas
13:29.82
10
GALKA Michal
13:34.34
11
MANDZIK Pavel
13:41.88
12
MARBLER Stefan
13:45.21
13
LAANEMAE Erki
13:48.48
14
UHLIG Henri
13:48.84
15
WANDAHL Frederik
13:49.27
16
ABAZA Dogukan
13:50.97
17
BYSKOV SARBO Andreas
13:51.93
18
BIELER Dominik
13:53.39
19
DOYLE Cathir
13:53.60
20
WILKSCH Hannes
13:54.06
21
SCHEGOLKOV Ilia
13:54.11
22
DONLEY Shay
13:59.69
23
KAZIS Daniels
14:00.36
24
HUYS Branko
14:00.67
25
AYUSO PESQUERA Juan
14:01.11
26
DAHLBLOM Anton
14:02.76
27
KABAS Maximilian
14:03.10
28
MURN Bostjan
14:03.20
29
FRETIN Milan
14:03.36
30
MIHOLJEVIC Fran
14:05.65
31
GRABAUSKAS Povilas
14:06.77
32
DELLA LUNGA Francesco
14:07.37
33
PIRANISHVILI Avtandil
14:08.53
34
GEORGE Alfred
14:08.58
35
WAEYAERT Arno
14:10.02
36
JUGURT Gheorghe
14:11.43
37
JURISEVIC Carlo
14:12.30
38
VOOL Toomas
14:12.46
39
PRYMAKOU Kiryl
14:12.52
40
POLOZOV Viacheslav
14:12.71
41
LEYDER Jang
14:12.98
42
PONOMAR Andrii
14:13.58
43
JERETINA Marko
14:13.61
44
SELIMOVIC Husein
14:13.97
45
WAFLER Tim
14:15.49
46
CHRISTEN Fabio
14:16.06
47
BETTENDORFF Loic
14:16.49
48
DROBEK Hubert
14:16.79
49
KOGUT Oded
14:19.90
50
VILAR DIAS Daniel Filipe
14:22.02
51
KHABAZI Tornike
14:22.17
52
BOFILL XUCLA Gerard
14:23.45
53
GOBJILA Eduard
14:23.82
54
KARATSIVIS Panagiotis
14:25.60
55
DE LISI Nicolo
14:27.61
56
ZELINA Andrej
14:27.79
57
STALBERG Albin
14:28.16
58
KLYVER Hjalmar
14:28.22
59
BILYI Maksym
14:29.59
60
BITTNER Pavel
14:32.39
61
BOUCEK Jakub
14:33.71
62
BEVC Jan
14:34.74
63
GAJDULA Marek
14:38.79
64
SMITH Mark
14:40.52
65
WAGNER Jordi
14:40.96
66
MATUSEVICIUS Gytis
14:42.35
67
BALABANOV Preslav
14:43.16
68
YIGIT Tahir Bugra
14:46.97
69
SALTYKOV Andrei
14:47.59
70
PETROV Yordan
14:49.87
71
MUSTAFAYEV Qadir
14:49.93
72
BELOHVOSCIKS Kristians
14:50.58
73
KOMINEK Lubos
14:51.85
74
SIKORA David
14:52.72
75
RUBENIS Pauls
14:53.62
76
STEFANOV Gavrail
14:53.86
77
NOVICOV Andrei
15:01.49
78
ZENIOU Savvas
15:07.13
79
TENE Rotem
15:07.47
80
CELIKEL Hakki
15:08.06
81
FERNANDES DA SIL. Pedro Miguel
15:09.63
82
FURI Márton Janos
15:10.02
83
VARGA Balint
15:10.39
84
BAGHIROV Nadjaf
15:10.65
85
LUKOVIC David
15:13.35
86
CATOVIC Nermin
15:16.68
87
KOLASINAC Admir
15:17.01
88
SILVA CARVALHO Joao Paulo
15:17.74
89
ASUBOV Amu
15:31.28
90
SOLER LOPEZ Carlos
15:36.18
91
ERANOSYAN Hovhonnes
15:36.31
92
MARCU Adi Narcis
15:40.23
93
SANTA Armin Konrad
15:41.68
94
ERANOSYAN Henrik
15:47.19
95
SILAGHI Vasile Gabriel
16:11.22
96
GRIGORE Mihai
16:15.63
97
GALECKAS Karolis
16:47.08

 Author| Post time: 28-7-2017 18:10
| Show all posts
Judo

Women's Youth -40kg
Final Results

VERSTRAETEN Jente
-

KARIMOVA Vusala
-

SALIMIANOVA Liliana
-
BJELIC Ana
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
NIKOLIC Ivana
-
5
STROE Anamaria
-
7
INGUIMBERT Diane
-
7
ASCI Ilknur
-

 Author| Post time: 28-7-2017 18:12
| Show all posts
Judo

Women's Youth -44kg
Final Results

PLATTEN Amy
-

KARDOS Timea
-

BAKHUR Hlafira
-
ANDIC Ozge
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
GOEBEL Laila
-
5
MALCA Tamar
-
7
SIRBU Ana
-

 Author| Post time: 28-7-2017 18:14
| Show all posts
Judo

Men's Youth -50kg
Final Results

FECZKO Csanad
-

MOES Daan
-

DZVONIK Uladzislau
-
TOKAY Ejder
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
GRIGOROV Lyuboslav
-
5
YOUNG Charlie
-
7
CHKHAIDZE Goga
-
7
PREVOLSEK Vinko
-

 Author| Post time: 28-7-2017 18:16
| Show all posts
Judo

Men's Youth -55kg
Final Results

AKKUS Mihrac
-

TSIFIANI Beka
-

GAMBARIAN Arman
-
VEREDYBA Oleh
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
RABBITT Daniel
-
5
OSMANOV Adil
-
7
ADAMYAN Vache
-
7
KOKOTOVIC Stas
-

 Author| Post time: 28-7-2017 18:18
| Show all posts
Athletics

Women's Youth Hammer Throw
Final Results

KIVINEN Julia
64.22

IVANENKO Valeriia
61.64

WILLIAMS Jade
58.62

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HVIDSTEN Helle Henriksen
57.58
5
ZUCCARO Sara
57.17
6
GICZI Eszter
56.35
7
KARVONEN Elina
55.91
8
FALOMIR Aitana Safont
55.90
9
GRIGOREVA Anastasiia
54.43
10
HATZISAVVA Sofia
54.05
TOPOUZI Maria
NM

 Author| Post time: 28-7-2017 18:20
| Show all posts
Athletics

Women's Youth Long Jump
Final Results

GRUENWALD Ingeborg
6.23

ALVAREZ Olaia Gisela Becerril
6.15

JOHANSSON Tilde
6.10

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MELNBARDE Kitija Paula
6.05
5
STARASINIC Manca
5.92
6
CRIDA Veronica
5.87
7
GARSVAITE Luka
5.83
8
TURBAN Lilian
5.66
9
ENDRESZ Klaudia
5.60
10
KARYDI Spyridoula
5.59
11
KRISTJANSDOTTIR Birna Kristin
5.37
12
SIMOES BENTO Mariana Braz
5.33

 Author| Post time: 28-7-2017 18:24
| Show all posts
Athletics

Women's Youth 100m
Final Results

BISSCHOPS Minke
11.52

TAKACS Boglarka Emese
11.58

JUMBO-GULA Patience
11.59

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KJELLERGREN Kajsa
11.70
5
BJARNADOTTIR Gudbjorg Jona
11.78
6
TURPIN Constance
11.86
7
KANNENBERG Ina
11.93
8
PEKHTIREVA Yelena
12.06

 Author| Post time: 28-7-2017 18:28
| Show all posts
Athletics

Men's Youth 100m
Final Results

LARUE Aurelien
10.61

KYEREMEH Stephan Skogheim
10.68

SANCIN Enrico
10.69

Rank
Athletes
Nation
Result
4
ILLOVSZKY Dominik Mark
10.73
5
UYSAL Umut
10.78
6
STOICA Mirel Cristian
10.80
7
JIVKOV Vesselin
10.82
8
WACHE Dominik
10.83

 Author| Post time: 28-7-2017 21:42
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 400m Freestyle
Final Results

SAGNES Hugo
3:51.98CR

ALEKSANDROV Maksim
3:52.73

DJAKOVIC Antonio
3:53.70

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HANSON Robin
3:55.28
5
ENGLEZAKIS Konstantinos
4:00.79
6
PUEBLA MARTINEZ Alejandro
4:01.05
7
SCHWARZ Sven
4:01.23
8
OSBORNE Samuel
4:02.09

 Author| Post time: 28-7-2017 21:44
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Backstroke
Final Results

DOLOMANOV Egor
56.18

ZOMBORI Gabor
56.38

CEJKA Jan
56.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TOMAC Mewen
56.73
5
GERCHIK David
57.27
6
GORAJ Marcin
57.55
7
HUTCHISON Charlie
58.21
8
CIAVARELLA Giulio
58.23

 Author| Post time: 28-7-2017 21:48
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Breaststroke
Final Results

GERASIMENKO Vladislav
1:02.20

CORBEAU Caspar
1:03.42

DEMIR Demirkan
1:03.62

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POLONSKY Ron
1:03.91
5
BOHM Sebestyen
1:04.10
6
GIRARDET Mateo
1:04.69
7
BOOTH Kyle
1:04.81
8
WERNER Alexander
1:04.96

 Author| Post time: 28-7-2017 21:50
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 100m Backstroke
Final Results

VASKINA Daria
1:00.87CR

SHKURDAI Anastasiya
1:01.76

COCCONCELLI Costanza
1:02.14

Rank
Athletes
Nation
Result
4
MATULA Fanni
1:02.25
5
ESPINOSA PATILLA Claudia
1:02.83
6
WAGNER Annalena
1:03.64
7
MURRAY Pia
1:04.19
8
HERASIMOWICZ Zuzanna
1:04.41

 Author| Post time: 28-7-2017 21:54
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 100m Butterfly
Final Results

MINAKOV Andrei
52.06CR

PONTI Noe
52.89

BURDISSO Federico
53.85

Rank
Athletes
Nation
Result
4
COHEN GROUMI Gal
54.39
5
VILLALON CENTENERA Santos
55.12
6
LUNAK Sebastian
55.38
7
ELLEGAARD Arthur Dalén
55.85
8
GORAJ Marcin
58.28

 Author| Post time: 28-7-2017 22:05
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 800m Freestyle
Final Results

RACNIK Sara
8:42.70CR

NAGY Reka
8:44.63

FABIAN Fanni Vivien
8:51.48

Rank
Athletes
Nation
Result
4
HANCMAN Mojca
8:54.70
5
CAGLIO Michela
8:54.95
6
KNOP Aleksandra
8:56.50
7
GLENISTER Michaella
9:01.30
8
OLIVAN MERCADER Aina
9:01.70
9
HOFLAND Niamh
9:02.12
10
ALKARAMOVA Fatima
9:05.37
11
SPANU Clara Andreea
9:08.98
12
SANDBERG Marlene
9:09.11
13
SILVA FIDALGO Aroa
9:11.84
14
LOWE Rebecca
9:16.14
15
KOESEOGLU Sevval
9:18.02
16
ANDERSON Rachel
9:18.07
17
MENDES Mariana Amaral
9:18.38
18
OSING Cara
9:23.59
19
ENGLENDER Mia
9:25.23
20
WILCZEWSKA Aleksandra
9:27.05
21
KUPCOVA Sabina
9:27.65
22
GUEVEN Idil
9:31.20
23
LAHTINEN Laura
9:32.06
24
DEMACE Salome
9:36.39
25
TSITSEKLI Amalia
9:37.60
26
KOROLCHUK Olga
9:40.75
27
BACHMANN Kim
9:44.26

 Author| Post time: 28-7-2017 22:24
| Show all posts
Swimming

Mixed Youth 4x100m Medley Relay
Final Results

Russia
GERASIMENKO Vladislav
MINAKOV Andrei
NEVMOVENKO Polina
VASKINA Daria

3:51.98CR

Israel
COHEN GROUMI Gal
GERCHIK David
GORBENKO Anastasya
POLONSKY Lea

3:59.99

Hungary
BOHM Sebestyen
HATHAZI Dora
NAGY Reka
ZOMBORI Gabor

4:00.34

Rank
Athletes
Nation
Result
4
EBBESEN Elisabeth Sabro
ELLEGAARD Arthur
HANSEN Sofie
SKRYDSTRUP Aksel
4:00.93
5
ESPINOSA PATILLA Claudia
GONZALEZ DE OLIVEIRA Nadia
VILLALON CENTENERA Santos
ZORZANO JOVER Javier
4:01.24
6
CEJKA Jan
LUNAK Sebastian
STEPANKOVA Lydie
TONDROVA Veronika
4:02.61
7
BOOTH Kyle
HUTCHISON Charlie
MURRAY Pia
SLEVIN Mia
4:04.09
8
CABON Lean
CACHOT Margot
GIRARDET Mateo
TOMAC Mewen
4:04.99

 Author| Post time: 28-7-2017 23:12
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Women's Youth Team All-Around
Final Results

Russia
KLIMENKO Ksenia
SAIFULINA Valeria
ZUBOVA Varvara

107.700

Italy
D'AMATO Alice
D'AMATO Asia
IORIO Elisa

106.500

Germany
PAPKE Leonie
PETZ Emelie
RUOFF Kim

104.950

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BACSKAY Csenge
FEHER Nora
SCHERMANN Bianka
103.600
5
JAMES Taeja
MORGAN Amelie
SIMMONS Zoe
103.150
6
ADAM-CUVILLIER Aglae
FRIESS Aline
SERBER Celia
102.400
7
DE ZEEUW Astrid
PIJNACKER Juliette
VEERMAN Sanna
101.050
8
MEIER Leonie
WILDI Anina
WU Anny
100.850
9
DEKANOIDZE Lali
SUBBOTINA Anna
100.750
10
BERAR Iulia
GOLGOTA Denisa
IVANUS Nica
100.550
11
DE NEEF Kay-Li
MARGAUX Daveloose
VANDAMME Julie
99.300
12
BACHYNSKA Anastasia
DYKALCHUK Sofia
98.800
13
HAUTALA Ada
MAKELA Sani
VANNI Iida-Maria
98.200
14
CARMONA Andrea
FERNANDEZ Emma
SANCHEZ Violeta
97.700
15
BUNCE Chiara
PYCHOVA Kristina
TAKACOVA Karolina
97.050
16
BRABCOVA Kristyna
HALOVA Sabina
PONIZILOVA Dominika
96.900
17
ALISTRATAVA Anastasiya
KIRYKOVICH Dziyana
VARABYOVA Aliaksandra
96.050
18
HEFFERNAN Jane
RYAN Megan
SLEVIN Emma
95.550
19
SAVRANBASI Nazli
YAREN Turan
YESIL Ezgi
95.100
20
CASTLES Jessica
UNDHEIM Kristina
WRANGDAHL Cecilia
94.600
21
FOSSE Edel
KANTER Mari
TINGVOLD Anne
94.250
22
KRISTINSDOTTIR Margret
OLAFSDOTTIR Sonja
TEITSDOTTIR Tinna
93.350
23
APOSTOLOVA Raya
MASLEVA Desislava
RANCHOVA Raya
91.600
24
MARIJA Sajovko
VIHROVA Elina
91.100
25
MORZ Alissa
WOLFISBERG Pirjo
89.950
26
GUTAUSKAITE Meda
SEMIONOVA Greta
STALINKEVICIUTE Egle
89.150
27
MAGIA Evelina
MAKRIDOU Maria
87.300
28
CRNJAC Lara
ZABNIKAR Gaja
87.100
29
LUKA Oliwia
SIKORA Barbara
86.000
30
CARDOSO Beatriz
FERREIRA Rafaela
81.950

 Author| Post time: 28-7-2017 23:15
| Show all posts
Judo

Women's Youth -48kg
Final Results

STOJADINOV Andrea
-

VAN KREVEL Naomi
-

VARGA Brigitta
-
CINCI Zeliha
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
DIMITROVA Gabriela
-
5
GONZALEZ Leonie
-
7
SZLACHTA Paulina
-
7
DUMITRU Maria
-

 Author| Post time: 28-7-2017 23:16
| Show all posts
Judo

Women's Youth -52kg
Final Results

PRIMO Gefen
-

MICULA Ramona
-

MASSON Lou-Ann
-
OZBAS Szofi
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
MONNARD Manon
-
5
SENYAYLA Kubra
-
7
BRLETIC Matea
-
7
HACKER-JONES Jasmine
-

 Author| Post time: 28-7-2017 23:18
| Show all posts
Judo

Men's Youth -60kg
Final Results

SZEREDAS Botond
-

GASSNER Samuel
-

SVOBODA Jan
-
BASAEV Khetag
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
ELKIND Yair
-
5
CHERNOV Vadym
-
7
GHALACHYAN Artyom
-
7
AKUSHKA Maksim
-

 Author| Post time: 28-7-2017 23:20
| Show all posts
Judo

Men's Youth -66kg
Final Results

CHIKHELIDZE Giorgi
-

PELIVAN Petru
-

GALAKTIONOVS Artjoms
-
GALSTIAN Karen
-

Rank
Athletes
Nation
Result
5
UMAYEV Abdul Malik
-
5
HRISTOV Mark
-
7
NURIEV Deniel
-
7
MELLA Edoardo
-

 Author| Post time: 28-7-2017 23:28
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth K1 500m
Final Results

FLORSTEDT Moritz Willi
1:45.168

BYZOV Nikita
1:46.257

OPAVSZKY Mark
1:46.551

Rank
Athletes
Nation
Result
4
NICOLAESCU Ionut Georgian
1:50.080

 Author| Post time: 28-7-2017 23:30
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth K1 500m
Final Results

SZELLAK Szabina
1:58.963

HARDY Svenja Larissa
1:59.905

MILTHERS Sara Corfixsen
2:00.599

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BUDAROVA Ekaterina
2:02.234

 Author| Post time: 28-7-2017 23:32
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth C1 500m
Final Results

FONTAN SENORANS Manuel
1:58.666

HORVATH Benedek
2:00.331

MINARIK Jiri
2:02.054

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BATAGUI Mihai Razvan
2:14.290

 Author| Post time: 28-7-2017 23:34
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth C1 500m
Final Results

MOLNAR Csenge
2:18.031

VALOVA Lucia
2:20.960

ZHUK Anastasiya
2:21.643

Rank
Athletes
Nation
Result
4
VAZHINSKAIA Anastasiia
2:29.101

 Author| Post time: 28-7-2017 23:42
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Men's Youth K2 500m
Final Results

Russia
BYZOV Nikita
MORGUNOV Dmitrii

1:36.283

Germany
FLORSTEDT Moritz Willi
KURTH Elias Miguel

1:37.142

Slovakia
HVOJNIK Martin
NEMETH Richard

1:37.718

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KERESZTES Kristof
OPAVSZKY Mark
1:37.753

 Author| Post time: 28-7-2017 23:45
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Women's Youth K2 500m
Final Results

Germany
BULOW Vanessa Yvonne
HARDY Svenja Larissa

1:49.203

Hungary
RENDESSY Eszter
SZELLAK Szabina

1:49.844

Czech Republic
HAZOVA Adela
ZARUBOVA Katerina

1:51.355

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BELLAN Irene
ZIRONI Lucrezia
1:51.808

 Author| Post time: 28-7-2017 23:50
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Mixed Youth C2 500m
Final Results

Belarus
SHAKHNITSKI Uladzislau
ZHUK Anastasiya

1:57.643

Hungary
HORVATH Benedek
MOLNAR Csenge

1:57.801

Czech Republic
MINARIK Jiri
RAHOVA Denisa

2:01.360

Rank
Athletes
Nation
Result
4
STRYCEK Eduard
VALOVA Lucia
2:06.390

 Author| Post time: 28-7-2017 23:58
| Show all posts
Canoeing - Sprint

Mixed Youth K4 500m
Final Results

Germany
BULOW Vanessa Yvonne
FLORSTEDT Moritz Willi
HARDY Svenja Larissa
KURTH Elias Miguel

1:34.088

Slovakia
HVOJNIK Martin
JAKUBISOVA Romana
NEMETH Richard
SEREGIOVA Karolina

1:35.124

Belarus
KAZLOUSKI Ilya
KHUTSKI Maksim
PASHCHANKA Hanna
SHKRED Iryna

1:35.465

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KERESZTES Kristof
OPAVSZKY Mark
RENDESSY Eszter
SZELLAK Szabina
1:37.147

 Author| Post time: 29-7-2017 00:08
| Show all posts
Athletics

Men's Youth Pole Vault
Final Results

LILLEFOSSE Pal Haugen
5.00

KYTOLA Marcus
4.95

DE ANGELIS Ivan
4.90=PB

Rank
Athletes
Nation
Result
4
THIERY Baptiste
4.90PB
5
HAAMER Eerik
4.60
6
SALAJ Sven
4.50
7
LATZELSBERGER Oliver
4.30
7
MIHALY Adam Bence
4.30
7
KOLKMAN Marnix
4.30
10
SCHENK Simon
4.10
10
BUARO Joao Pedro Rodrigues
4.10
12
KAZAMIAS Andreas
4.10

 Author| Post time: 29-7-2017 00:20
| Show all posts
Athletics

Women's Shot Put
Final Results

VAN DAALEN Alida
16.23PB

KLISCH Josefine
15.85=PB

YEHINIAN Karyna
15.77

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KLOCEK Natalia
15.72PB
5
IGNATEVA Violetta
15.11
6
VAN DER BORGHT Myrthe
15.11
7
CAPATINA Nina
14.77
8
MASCARELL Aurea Blasco
14.26
9
KOPCHEVA Yana
14.22
10
SHEEHY Ciara
13.60
11
VRECKOVA Michaela
13.31
12
JOVANOVIC Tamara
11.92
13
HUSEYNOVA Gunel
10.71

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

5-3-2021 02:29 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2021, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2021 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list