Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
View: 3110|Reply: 131

European Summer Youth Olympic Festival 2017

[Copy link]
Post time: 19-7-2017 17:30
| Show all posts |Read mode
European Summer Youth Olympic Festival 2017

Győr (HUN) - 23 July 2017 - 30 July 2017




Sports & Events

Sport
Events
Medals
Men's
Women's
Mixed
Total
Men's
Women's
Mixed
Total
Athletics
18
18
0
36
54
54
0
108
Basketball
1
1
0
2
3
3
0
6
Canoeing - Sprint
6
6
4
16
18
18
12
48
Cycling - Road
2
2
0
4
6
6
0
12
Gymnastics - Artistic
8
6
0
14
24
18
0
42
Handball
1
1
0
2
3
3
0
6
Judo
9
9
0
18
36
36
0
72
Swimming
15
15
2
32
45
45
6
96
Tennis
2
2
0
4
6
6
0
12
Volleyball
1
1
0
2
3
3
0
6
Total: 10 Sports
63
61
6
130
198
192
18
408

 Author| Post time: 19-7-2017 17:30
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
Russia
30
19
12
61
2
Italy
14
11
13
38
3
Hungary
13
14
14
41
4
Netherlands
8
6
2
16
5
Spain
7
4
4
15
6
Germany
5
8
4
17
7
Turkey
5
6
8
19
8
France
5
6
5
16
9
Belgium
5
0
2
7
10
Finland
4
1
6
11
11
Georgia
4
1
4
9
12
Belarus
3
5
7
15
13
Ukraine
3
4
1
8
14
Poland
3
3
4
10
15
Slovenia
3
2
2
7
16
Great Britain
3
1
6
10
17
Denmark
3
1
5
9
18
Switzerland
2
3
5
10
19
Norway
1
6
2
9
20
Sweden
1
4
6
11
21
Slovakia
1
4
5
10
22
Israel
1
3
0
4
23
Ireland
1
2
3
6
24
Serbia
1
2
2
5
25
Austria
1
1
3
5
26
Lithuania
1
1
0
2
27
Greece
1
0
1
2
27
Portugal
1
0
1
2
29
Romania
0
5
3
8
30
Croatia
0
2
2
4
31
Czech Republic
0
1
7
8
32
Estonia
0
1
2
3
33
Azerbaijan
0
1
1
2
33
Latvia
0
1
1
2
33
Moldova
0
1
1
2
36
Bulgaria
0
0
2
2
37
Andorra
0
0
1
1
37
Bosnia and Herz.
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
130
130
148
408

 Author| Post time: 28-7-2017 02:58
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 200m Freestyle
Final Results

HANSON Robin
1:49.34

ALEKSANDROV Maksim
1:49.76

DJAKOVIC Antonio
1:50.05

Rank
Athletes
Nation
Result
4
SAGNES Hugo
1:51.95
5
ENGLEZAKIS Konstantinos
1:53.33
6
MANDLI Benedek
1:53.49
7
SMIRNOV Michael
1:54.30
8
GOODBURN Archie
1:55.57

 Author| Post time: 28-7-2017 03:02
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 200m Butterfly
Final Results

BERECZ Blanka
2:11.26CR

LAMBERTO GARCIA Ana Maria
2:11.78

KLEYBOLDT Rosalie
2:14.80

Rank
Athletes
Nation
Result
4
POLONSKY Lea
2:16.92
5
LAHTINEN Laura
2:17.44
6
BILGIN Zehra-Duru
2:17.54
7
DABROWSKA Tatiana
2:17.66
8
CRISPINO Antonella
2:18.24

 Author| Post time: 28-7-2017 03:04
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 400m Individual Medley
Final Results

NAGY Reka
4:48.11

RATTI Martina
4:52.09

GOERIGK Giulia
4:53.38

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KNOP Aleksandra
4:54.43
5
GLENISTER Michaella
4:56.85
6
KOSHKINA Arina
4:57.66
7
JUSTE SANCHEZ Paula
4:58.41
8
DRAGOI Andreea
5:01.14

 Author| Post time: 28-7-2017 03:14
| Show all posts
Swimming

Women's Youth 4x100m Freestyle Relay
Final Results

Russia
MAKAROVA Anastasia
NEVMOVENKO Polina
RYNDYCH Elizaveta
TURCHINA Olga

3:49.05

Netherlands
JONG Imani
JONK Nienke
KOEHORST Britta
TANIS Elise

3:49.37

Hungary
FABIAN Fanni Vivien
MUZSNAY Zsofia
NAGY Reka
POZVAI Kiara Viktoria

3:49.65

Rank
Athletes
Nation
Result
4
BILGIN Zehra-Duru
GUVEN Gizem
KOESEOGLU Sevval
OEZKAN Aleyna
3:50.89
5
CESARANO Noemi
COCCONCELLI Costanza
GIOVANNONI Gaia
MORINI Sofia
3:53.28
6
KLEYBOLDT Rosalie
RIEDEMANN Lena
SANDBERG Marlene
WAGNER Annalena
3:53.36
7
JERNSTEDT Edith
JONSSON Carolina
MUZITO Gloria
ROENNINGDAL Emilia
3:53.61
8
BARRETT Karoline
EBBESEN Elisabeth Sabro
HANSEN Sofie
KRUSE Josephine
3:53.71

 Author| Post time: 28-7-2017 03:22
| Show all posts
Swimming

Men's Youth 4x100m Freestyle Relay
Final Results

Russia
ALEKSANDROV Maksim
CHIVILEV Arsenii
FOFANOV Maksim
MINAKOV Andrei

3:25.03CR

Italy
BURDISSO Federico
CECCON Thomas
CIAVARELLA Giulio
SASSI Michele

3:27.58

Sweden
HANSON Robin
KAHL Linus
REHN Oliver
RYDAHL Johan

3:27.68

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KAROLCZAK Jan
ORLICZ Filip
PIOTROWSKI Kacper
WARZOCHA Albert
3:28.67
5
GALYASSY Szilard
MANDLI Benedek
MATRAI Roland
SZABADOS Bence
3:29.20
6
COHEN GROUMI Gal
GERCHIK David
POLONSKY Ron
SMIRNOV Michael
3:30.27
7
BRENDLER Lennart
DRAMM Louis
KAMMANN Bjoern
SCHUBERT Georg
3:30.28
8
CEJKA Jan
LUNAK Sebastian
OUREDNIK Pavel
PROCHAZKA Roman
3:30.66

 Author| Post time: 28-7-2017 16:40
| Show all posts
Gymnastics - Artistic

Men's Youth Team All-Around
Final Results

Russia
BUSSE Iurii
KARTSEV Alexander
NAIDIN Sergei

161.450

Great Britain
JARMAN Jake
KARNEJENKO Pavel
LEWIS Jamie

159.000

Switzerland
BIERI Davide
FREY Andrin
TAMSEL Dominic

158.450

Rank
Athletes
Nation
Result
4
KOCHAN Lucas
PRAETORIUS Maurice
RIDA Karim
157.400
5
MIR ROSSELLO Nicolau
SALGUERO Oriol
SANCHEZ Franco
156.400
6
BOUCHET Mattis
CLAEYS Ward
PESESSE Justin
155.000
7
ANTROPAU Raman
DRANITSKI Sviataslau
TSIASELSKI Aleh
154.250
8
GIANNINI Lay
MOZZATTO Nicolo
VALLE Fabrizio
153.650
9
BEGUE Quentin
FAZARI Enzo
FLORENT Dimitri
153.400
10
CINDRIC Christian
LENBERG Joakim
RUMBUTIS David
150.550
11
AAS Fredrik
GADDERUD Theodor
KARLSEN Jacob
149.650
12
MESZAROS Krisztofer
RENGEI Balazs
TOMCSANYI Benedek
149.650
13
GAVRILA Eduard Liviu
MARC Razvan-Denis
SZABO Rafael
149.300
14
KANERVA Tarmo
KIRMES Robert
MIKKOLA Eeli
148.850
15
BABAYEV Javidan
GAHRAMANOV Aghamurad
ONBYSH Sergiy
146.250
16
FIALA Martin
KALNY Ondrej
PONIZIL Daniel
146.150
17
IZDEBSKI Milosz
KASKOW Pawel
WRONSKI Filip
145.550
18
HADDLESTON David-Justus
IVANOV Georgi
MISHEV Martin
144.650
19
HRYNEVYCH Vladyslav
ZUBOV Illia
144.550
20
IVANOVS Olegs
LITVINOVS Aleksandrs
SIBARSEVS Maksims
143.800
21
DE HAAS Wesley
NOORDZIJ John
VAN WIJNGAARDEN Jaro
142.900
22
SITCHINAVA Bidzina
SKHILADZE Levan
142.150
23
BULBUL Bilal
CELIK Onur
OZTEKIN Emre
140.700
24
FRITZ Maximilian
SCHMIDLE Florian
ZANDER Daniel
140.400
25
GARIVALDIS Georgios
KANELLOS Apostolos
TSOLAKIDIS Stefanos
137.800
26
BJORNSSON Leo
GUDMUNDSSON Martin
SNORRASON Breki
129.500

 Author| Post time: 28-7-2017 17:08
| Show all posts
Cycling - Road

Women's Youth Individual Time Trial
Final Results

BLOCHLINGER Ronja
15:17.60

GILLESPIE Lara
15:20.53

BACKSTEDT Elynor
15:23.72

Rank
Athletes
Nation
Result
4
GEDRAITYTE Akvile
15:24.24
5
MAYRHOFER Lucy
15:24.66
6
STERN Friederike
15:25.86
7
SAABYE Mie
15:31.89
8
MILIAEVA Mariia
15:39.49
9
BARNWELL Ella
15:40.08
10
LUTHI Meret
15:40.11
11
COLLINELLI Sofia
15:42.45
12
PATINSKAITE Paulina
15:49.38
13
MIADZVETSKAYA Dziyana
15:50.35
14
ALESSIO Camilla
15:50.86
15
GOLAYEVA Valeria
15:54.21
16
SHARPE Amelia
16:01.20
17
TUISK Aidi Gerde
16:05.08
18
OLAUSSON Wilma
16:05.71
19
JURGENA Santa-Sanija
16:06.62
20
LOSCHNIGG Marie
16:06.77
21
BORGSTROM Julia
16:08.00
22
BURLOVA Kristyna
16:09.44
23
KOWALSKA Julia
16:12.00
24
GALLAGHER Maeve
16:15.57
25
HOLLAND Cornelia
16:16.15
26
SMEKAL Finja
16:17.77
27
JANDOVA Veronika
16:22.60
28
BEKAR Azize
16:24.23
29
DE CLERCQ Katrijn
16:26.28
30
YASHCHENKO Tetiana
16:29.08
31
SVARINSKA Lina
16:32.32
32
BURI Noelle
16:32.57
33
RENDERS Luna
16:32.79
34
WALLACH Gali
16:35.22
35
BORONINA Valeria
16:35.40
36
BERTON Nina
16:35.58
37
SCAVONE Dina
16:37.41
38
SIRVEL Anet
16:38.40
39
LIODAKI Sofia
16:45.64
40
VASILKOVA Hanna
16:47.05
41
AYGUN Aslihan
16:47.14
42
DABROWSKA Malgorzata
16:48.35
43
SVANHOLMER Tusnelda Maria
16:48.40
44
BERTELSEN Maria
16:48.49
45
PAULECHOVA Radka
16:51.38
46
SEVERYNOVA Inha
16:52.80
47
ZAHORCOVA Simona
16:54.35
48
ANDERSSON Caroline
16:56.25
49
O'BRIEN Caoimhe
16:57.57
50
VOETS DE SOUSA C. Daniela Maria
17:02.88
51
KUUSKMAN Carol
17:03.87
52
FORDOS Kata Barbara
17:04.62
53
SOUCKOVA Anna
17:05.99
54
KANEPEJA Enia
17:07.77
55
KREIDL Katharina
17:09.65
56
JABAROVA Valida
17:11.29
57
CORTICO GONCALVES PER. Joana
17:13.06
58
SUSNIK Tjasa
17:13.83
59
OLEJNICZAK Zuzanna
17:17.80
60
KOUKOUMA Demetra
17:18.49
61
VAS Kata Blanka
17:19.67
62
BAJORFI Eszter
17:21.26
63
KNAPCOVA Viktória
17:22.66
64
AHACIC Ana
17:23.01
65
KHANKISHIYEVA Ayan
17:27.72
66
SAHIN Dilara
17:34.67
67
KOCKELMANN Elisa
17:41.60
68
POCUCA Sara
17:52.58
69
JAMALOVA Elfana
17:57.98
70
RONEN Noga
18:33.27
71
LEBEDZ Dziyana
19:24.14

GASPARRINI Eleonora Camilla
DNS

 Author| Post time: 28-7-2017 17:54
| Show all posts
Cycling - Road

Men's Youth Individual Time Trial
Final Results

LEVY William Blume
13:12.35

HESSMANN Michel
13:17.43

KARPENKO Gleb
13:18.32

Rank
Athletes
Nation
Result
4
TIBERI Antonio
13:18.37
5
PICCOLO Andrea
13:24.26
6
MAJEWSKI Kacper
13:28.23
7
WATSON Samuel
13:28.42
8
ASKEY Lewis
13:29.26
9
SHICHKIN Vlas
13:29.82
10
GALKA Michal
13:34.34
11
MANDZIK Pavel
13:41.88
12
MARBLER Stefan
13:45.21
13
LAANEMAE Erki
13:48.48
14
UHLIG Henri
13:48.84
15
WANDAHL Frederik
13:49.27
16
ABAZA Dogukan
13:50.97
17
BYSKOV SARBO Andreas
13:51.93
18
BIELER Dominik
13:53.39
19
DOYLE Cathir
13:53.60
20
WILKSCH Hannes
13:54.06
21
SCHEGOLKOV Ilia
13:54.11
22
DONLEY Shay
13:59.69
23
KAZIS Daniels
14:00.36
24
HUYS Branko
14:00.67
25
AYUSO PESQUERA Juan
14:01.11
26
DAHLBLOM Anton
14:02.76
27
KABAS Maximilian
14:03.10
28
MURN Bostjan
14:03.20
29
FRETIN Milan
14:03.36
30
MIHOLJEVIC Fran
14:05.65
31
GRABAUSKAS Povilas
14:06.77
32
DELLA LUNGA Francesco
14:07.37
33
PIRANISHVILI Avtandil
14:08.53
34
GEORGE Alfred
14:08.58
35
WAEYAERT Arno
14:10.02
36
JUGURT Gheorghe
14:11.43
37
JURISEVIC Carlo
14:12.30
38
VOOL Toomas
14:12.46
39
PRYMAKOU Kiryl
14:12.52
40
POLOZOV Viacheslav
14:12.71
41
LEYDER Jang
14:12.98
42
PONOMAR Andrii
14:13.58
43
JERETINA Marko
14:13.61
44
SELIMOVIC Husein
14:13.97
45
WAFLER Tim
14:15.49
46
CHRISTEN Fabio
14:16.06
47
BETTENDORFF Loic
14:16.49
48
DROBEK Hubert
14:16.79
49
KOGUT Oded
14:19.90
50
VILAR DIAS Daniel Filipe
14:22.02
51
KHABAZI Tornike
14:22.17
52
BOFILL XUCLA Gerard
14:23.45
53
GOBJILA Eduard
14:23.82
54
KARATSIVIS Panagiotis
14:25.60
55
DE LISI Nicolo
14:27.61
56
ZELINA Andrej
14:27.79
57
STALBERG Albin
14:28.16
58
KLYVER Hjalmar
14:28.22
59
BILYI Maksym
14:29.59
60
BITTNER Pavel
14:32.39
61
BOUCEK Jakub
14:33.71
62
BEVC Jan
14:34.74
63
GAJDULA Marek
14:38.79
64
SMITH Mark
14:40.52
65
WAGNER Jordi
14:40.96
66
MATUSEVICIUS Gytis
14:42.35
67
BALABANOV Preslav
14:43.16
68
YIGIT Tahir Bugra
14:46.97
69
SALTYKOV Andrei
14:47.59
70
PETROV Yordan
14:49.87
71
MUSTAFAYEV Qadir
14:49.93
72
BELOHVOSCIKS Kristians
14:50.58
73
KOMINEK Lubos
14:51.85
74
SIKORA David
14:52.72
75
RUBENIS Pauls
14:53.62
76
STEFANOV Gavrail
14:53.86
77
NOVICOV Andrei
15:01.49
78
ZENIOU Savvas
15:07.13
79
TENE Rotem
15:07.47
80
CELIKEL Hakki
15:08.06
81
FERNANDES DA SIL. Pedro Miguel
15:09.63
82
FURI Márton Janos
15:10.02
83
VARGA Balint
15:10.39
84
BAGHIROV Nadjaf
15:10.65
85
LUKOVIC David
15:13.35
86
CATOVIC Nermin
15:16.68
87
KOLASINAC Admir
15:17.01
88
SILVA CARVALHO Joao Paulo
15:17.74
89
ASUBOV Amu
15:31.28
90
SOLER LOPEZ Carlos
15:36.18
91
ERANOSYAN Hovhonnes
15:36.31
92
MARCU Adi Narcis
15:40.23
93
SANTA Armin Konrad
15:41.68
94
ERANOSYAN Henrik
15:47.19
95
SILAGHI Vasile Gabriel
16:11.22
96
GRIGORE Mihai
16:15.63
97
GALECKAS Karolis
16:47.08

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

20-6-2019 10:46 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2019 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2019 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list