|

Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
Search

Taekwondo WTF World Championships 2017

[Copy link]
Post time: 24-6-2017 08:30
| Show all posts |Read mode
Taekwondo WTF World Championships 2017

Muju (JPN) - 24 June 2017 - 30 June 2017




Official Schedule
Japan Standard Time (GMT +9)
Olympic Event Final | Non-Olympic Event Final


Saturday, June 24th
09:00 Men's -54kg Preliminary Rounds
09:00 Women's -46kg Preliminary Rounds


Sunday, June 25th
09:00 Men's -74kg Preliminary Rounds
09:00 Women's -49kg Preliminary Rounds
19:00 Men's -54kg Finals
19:00 Women's -46kg Finals


Monday, June 26th
09:00 Men's -68kg Preliminary Rounds
09:00 Women's -67kg Preliminary Rounds
19:00 Men's -74kg Finals
19:00 Women's -49kg Finals


Tuesday, June 27th
09:00 Men's -58kg Preliminary Rounds
09:00 Women's -53kg Preliminary Rounds
09:00 Women's Heavyweight (+73kg) Preliminary Rounds
19:00 Men's -68kg Finals
19:00 Women's -67kg Finals


Wednesday, June 28th
09:00 Men's -87kg Preliminary Rounds
09:00 Men's Heavyweight (+87kg) Preliminary Rounds
09:00 Women's -73kg Preliminary Rounds
19:00 Men's -58kg Finals
19:00 Women's -53kg Finals
19:00 Women's Heavyweight (+73kg) Finals


Thursday, June 29th
09:00 Men's -63kg Preliminary Rounds
09:00 Women's -57kg Preliminary Rounds
19:00 Men's -87kg Finals
19:00 Men's Heavyweight (+87kg) Finals
19:00 Women's -73kg Finals


Friday, June 30th
09:00 Men's -80kg Preliminary Rounds
09:00 Women's -62kg Preliminary Rounds
16:00 Men's -63kg Finals
16:00 Men's -80kg Finals
16:00 Women's -57kg Finals
16:00 Women's -62kg Finals



Points System
Taekwondo WTF Ranking

Place
Points
1st
120.00
2nd
72.00
3rd
43.20
5th
25.92
9th
18.14
17th
12.70
33rd
8.89
65th
6.22


Draws
















 Author| Post time: 24-6-2017 08:46
| Show all posts
Final Medal Count

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
South Korea
5
1
4
10
2
Turkey
2
1
0
3
3
Serbia
2
0
0
2
4
Russia
1
4
2
7
5
Great Britain
1
1
3
5
6
China
1
0
3
4
7
Azerbaijan
1
0
1
2
8
Cote d'Ivoire
1
0
0
1
8
Germany
1
0
0
1
8
Niger
1
0
0
1
11
Iran
0
3
1
4
12
United States
0
2
0
2
13
Thailand
0
1
2
3
14
Uzbekistan
0
1
1
2
15
Chinese Taipei
0
1
0
1
15
Vietnam
0
1
0
1
17
Mexico
0
0
2
2
18
Bulgaria
0
0
1
1
18
Colombia
0
0
1
1
18
Croatia
0
0
1
1
18
Gabon
0
0
1
1
18
Italy
0
0
1
1
18
Jordan
0
0
1
1
18
Kazakhstan
0
0
1
1
18
Latvia
0
0
1
1
18
Moldova
0
0
1
1
18
Netherlands
0
0
1
1
18
Slovenia
0
0
1
1
18
Spain
0
0
1
1
18
Sweden
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
16
16
32
64


Final Medal Count Olympic Events Only

Rank
Nation
Gold
Silver
Bronze
Total
1
South Korea
3
0
2
5
2
Great Britain
1
1
2
4
3
Turkey
1
1
0
2
4
Azerbaijan
1
0
0
1
4
Niger
1
0
0
1
4
Serbia
1
0
0
1
7
Russia
0
2
1
3
8
United States
0
2
0
2
9
Chinese Taipei
0
1
0
1
9
Thailand
0
1
0
1
11
China
0
0
3
3
12
Bulgaria
0
0
1
1
12
Croatia
0
0
1
1
12
Gabon
0
0
1
1
12
Jordan
0
0
1
1
12
Mexico
0
0
1
1
12
Moldova
0
0
1
1
12
Spain
0
0
1
1
12
Sweden
0
0
1
1
Total
Road
to Tokyo 2020
8
8
16
32

 Author| Post time: 24-6-2017 09:10
| Show all posts
Men's -54kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
WOOLLEY Jack (1)
CHAMMSSOU Amadou Toudiani
DSQ


BOBOBEKOV Sukhrob (33)
VICENTE YUNTA Adrian (32)
11

14




KOKSHYNTSAU Illia (17)
KUOT Chirilo Aleu Bol
DSQ


ADDO Benson
ALVES Adriano (16)
8

30








MAGOMEDOV Gashim (9)
NAKHLE Georges
17

1


OSMONOV Iskender (41)
DELL'AQUILA Vito (24)
DSQ




BARRETO GOMEZ Backer (25)
GJANA Elord (40)
13
PUN
18


BALLO Adama
KAMA Moustapha (8)
10

13
















NABIL Moaz (5)
ARAUJO Jordy
31

20


TRAN Austin (37)
ALSAMIH Fahad Samih N. (28)
3

6




DAGDELEN Deniz (21)
TSHITSHILIZA Admire
25

1


DIAKITE Issa
LEWIS Bailey (12)
5

25








NUNEZ Joan (13)
BIN KAREEM Adim Mohammed
18

14


ALTIDOR Marckenson
HAIDER Hassan (20)
DSQ




MATSUI Ryuta (29)
ARIKRISNASAMY Navin (36)
24
GDP
21


MOLAODI Kitso True
KIM Tae-Hun (4)
2
PUN
15
































HADIPOUR SEIGHALANI Armin (3)
PARASHAR Anshuman
31

5


NG Ming Wei (35)
DEMSE Solomon (30)
14

26




ATMANEGARA Reinaldy (19)
OUYANG Xiongbin
19

17


HOLGUIN Zamir
GRITSENKO Vladimir (14)
3

22








RAPSOMANIKIS Dionysios (11)
GURTGELDIYEV Serdar
DSQ


RAYAMAJHI Tara Kumar
ESPINOSA Edward (22)
17

39




KLEMAS Andrius (27)
OLAIZOLA Cleiver (38)
16

30


MUTUMA Collins Munene
LAACHRAOUI Mourad (6)
DSQ
















SAWEKWIHAREE Ramnarong (7)
EMMANUEL PHABIANO Kagwa
DSQ


DIAS MIQUEIAS Alfonso (39)
TORILLOS Jenar (26)
10
PUN
21




SGHIR Anas (23)
ELNOUR Hashim
23

3


BERISHA Besfort
MALCHENKO Taras (10)
5

31








DIMITROV Vadim (15)
CHINAMA Lino Richard
26

10


QUOC HUNG Vo
CHIOVETTA Daniel (18)
22

14




WANG Chen Yu (31)
ABDIRASHEV Sapargali (34)
30

16


MUSSA Athumani Omar
RODRIGUEZ Cesar (2)
DSQ


Men's -54kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
WOOLLEY Jack (1)
VICENTE YUNTA Adrian (32)
17

37


KOKSHYNTSAU Illia (17)
ALVES Adriano (16)
5

9




MAGOMEDOV Gashim (9)
DELL'AQUILA Vito (24)
10

20


GJANA Elord (40)
KAMA Moustapha (8)
11

8








NABIL Moaz (5)
ALSAMIH Fahad Samih N. (28)
34

21


DAGDELEN Deniz (21)
LEWIS Bailey (12)
18

8




NUNEZ Joan (13)
HAIDER Hassan (20)
11

13


MATSUI Ryuta (29)
KIM Tae-Hun (4)
3

29
















HADIPOUR SEIGHALANI Armin (3)
DEMSE Solomon (30)
22

15


ATMANEGARA Reinaldy (19)
GRITSENKO Vladimir (14)
13

12




RAPSOMANIKIS Dionysios (11)
ESPINOSA Edward (22)
20

13


OLAIZOLA Cleiver (38)
LAACHRAOUI Mourad (6)
6

19








SAWEKWIHAREE Ramnarong (7)
TORILLOS Jenar (26)
39

20


SGHIR Anas (23)
MALCHENKO Taras (10)
21
GDP
19




DIMITROV Vadim (15)
QUOC HUNG Vo
10

15


WANG Chen Yu (31)
RODRIGUEZ Cesar (2)
28
GDP
31


Men's -54kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
VICENTE YUNTA Adrian (32)
ALVES Adriano (16)
7

15


DELL'AQUILA Vito (24)
GJANA Elord (40)
21

1




NABIL Moaz (5)
DAGDELEN Deniz (21)
9

21


HAIDER Hassan (20)
KIM Tae-Hun (4)
3

28








HADIPOUR SEIGHALANI Armin (3)
ATMANEGARA Reinaldy (19)
24

3


RAPSOMANIKIS Dionysios (11)
LAACHRAOUI Mourad (6)
5

9




SAWEKWIHAREE Ramnarong (7)
SGHIR Anas (23)
22
WDR
5


QUOC HUNG Vo
RODRIGUEZ Cesar (2)
11

16


Men's -54kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ALVES Adriano (16)
DELL'AQUILA Vito (24)
1

21


DAGDELEN Deniz (21)
KIM Tae-Hun (4)
7

27




HADIPOUR SEIGHALANI Armin (3)
LAACHRAOUI Mourad (6)
17

9


SAWEKWIHAREE Ramnarong (7)
RODRIGUEZ Cesar (2)
21

13


Men's -54kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
DELL'AQUILA Vito (24)
KIM Tae-Hun (4)
0
PUN
16


HADIPOUR SEIGHALANI Armin (3)
SAWEKWIHAREE Ramnarong (7)
25

23


Men's -54kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
KIM Tae-Hun (4)
HADIPOUR SEIGHALANI Armin (3)
10

6

 Author| Post time: 24-6-2017 10:32
| Show all posts
Women's -46kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
KOUTTOUKI Kyriaki (1)
Bye
-


APOIKOU Varvara (33)
AICHOUCHE Oumaima (32)
9

7




SAKHAUTDINOVA Regina (17)
JIM Kong Yim Angel
17

1


TALBOTT Riccy
ZRIHEN Michal (16)
DSQ








YILDIRIM Rukiye (9)
Bye
-


POLAT Safiye
ESUKU Josephine (24)
15

6




RAMIREZ VARGAS Andrea (25)
DIXIT Shraddha
8

7


Bye
POURYOUNES LANGEROUDI Dina (8)
-
















FARHANI Fadia (5)
Bye
-


COSTA RICA SAN PEDRO Brenda
CELLS Karen (28)
8

6




WASSELL Danielle (21)
MANSOUR Habiba
3

7


Bye
CALDERON Katherine (12)
-








LAGUNA PEREZ Irene (13)
Bye
-


AMINA Namutosi
SHYU Nai-Yun (20)
9

30




SABYR Anargul (29)
BARROWS Sherrine
22
PUN
10


Bye
SIM Jae-Young (4)
-
































ROMOLDANOVA Iryna (3)
Bye
-


SCHNELL Andrea (35)
KARKI Rejina (30)
11

4




LIU Kaiqi (19)
MBUBU Flore
DSQ


Bye
KIM Shae Rom (14)
-








DELLAN Virginia (11)
Bye
-


PERALES CANO Mariana
BEZERRA Camila (22)
0

18




AL HALWANI Sarah (27)
YOUSIF Hawa
22

3


Bye
CHARANAWAT Napaporn (6)
-
















ISMAILI Maryam (7)
Bye
-


ROCH Kimberly Elize
FAZRIN Dhean Titania (26)
8

29




MATSUI Yuna (23)
MUNKHTUGS Suvd-Erdene
18

11


Bye
MUSTAPHA Hajer (10)
-








ISMAILI Maryam (7)
Bye
-


HOSSEN Alaa
TRUONG Thi Kim Tuyen (18)
DSQ




FALL Khady (31)
CONTRERAS Juliet (34)
5

8


Bye
YONG Yvette (2)
-


Women's -46kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
KOUTTOUKI Kyriaki (1)
APOIKOU Varvara (33)
12

5


SAKHAUTDINOVA Regina (17)
ZRIHEN Michal (16)
16

19




YILDIRIM Rukiye (9)
POLAT Safiye
8

5


RAMIREZ VARGAS Andrea (25)
POURYOUNES LANGEROUDI Dina (8)
6

2








FARHANI Fadia (5)
COSTA RICA SAN PEDRO Brenda
15

9


MANSOUR Habiba
CALDERON Katherine (12)
7
SUP
7




LAGUNA PEREZ Irene (13)
SHYU Nai-Yun (20)
9

10


SABYR Anargul (29)
SIM Jae-Young (4)
2

16
















ROMOLDANOVA Iryna (3)
SCHNELL Andrea (35)
5

7


LIU Kaiqi (19)
KIM Shae Rom (14)
20

9




DELLAN Virginia (11)
BEZERRA Camila (22)
6

12


AL HALWANI Sarah (27)
CHARANAWAT Napaporn (6)
6

26








ISMAILI Maryam (7)
FAZRIN Dhean Titania (26)
2

8


MATSUI Yuna (23)
MUSTAPHA Hajer (10)
11

10




ISMAILI Maryam (7)
TRUONG Thi Kim Tuyen (18)
20

22


CONTRERAS Juliet (34)
YONG Yvette (2)
9

29


Women's -46kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
KOUTTOUKI Kyriaki (1)
ZRIHEN Michal (16)
9

11


YILDIRIM Rukiye (9)
RAMIREZ VARGAS Andrea (25)
9

10




FARHANI Fadia (5)
MANSOUR Habiba
15

3


SHYU Nai-Yun (20)
SIM Jae-Young (4)
4

6








SCHNELL Andrea (35)
LIU Kaiqi (19)
6

23


BEZERRA Camila (22)
CHARANAWAT Napaporn (6)
3

13




FAZRIN Dhean Titania (26)
MATSUI Yuna (23)
10
SUP
10


TRUONG Thi Kim Tuyen (18)
YONG Yvette (2)
21

20


Women's -46kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ZRIHEN Michal (16)
RAMIREZ VARGAS Andrea (25)
6

10


FARHANI Fadia (5)
SIM Jae-Young (4)
5

15




LIU Kaiqi (19)
CHARANAWAT Napaporn (6)
7

9


FAZRIN Dhean Titania (26)
TRUONG Thi Kim Tuyen (18)
13

15


Women's -46kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
RAMIREZ VARGAS Andrea (25)
SIM Jae-Young (4)
6

19


CHARANAWAT Napaporn (6)
TRUONG Thi Kim Tuyen (18)
8

9


Women's -46kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
SIM Jae-Young (4)
TRUONG Thi Kim Tuyen (18)
18

9

 Author| Post time: 24-6-2017 15:11
| Show all posts
Men's -74kg
Non-Olympic Event

Round of 128

Athletes
Result
EISSA Seif (1)
Bye
-


SAWADOGO Faysal
VANN Rithy
24

2




KAKOURIS Georgios (33)
Bye
-


Bye
REIMEIR Benjamin (32)
-








KASSI Anicet (17)
Bye
-


FERNANDEZ Hugo
BITCO Ghenadii (48)
22

25




ACHITKHUU Natsagdorj (49)
BAYRAMOV Polat
DSQ


Bye
PARK Andrew (16)
-
















FEJZIC Damir (9)
Bye
-


DODEVSKI Filip
EMACIN Angelo (56)
20

6




AITAKHUNOV Akbar (41)
Bye
-


Bye
ALADARBI Anas (24)
-








LEVINCHUK Oleksandr (25)
Bye
-


Bye
FAHEEM Muhammad (40)
-




BUSUTTIL Mauro (57)
JOSEPH Brian
21

37


Bye
HAJIZAVAREH Masoud (8)
-
































KHRAMTCOV Maksim (5)
Bye
-


KONDO Spencer
MANIRAKIZA Richard
No Match




GONZALEZ Jorge (37)
Bye
-


Bye
TAZEGUL Servet (28)
-








STACH Martin (21)
Bye
-


Bye
RODITIS Georgios (44)
-




REN Ke (53)
PAPUNAIDU Thinagaran
27

12


Bye
QUESADA BARRERA Daniel (12)
-
















TRABELSI Saifeddine (13)
Bye
-


MANGKHEAY Sonexay
ALASMARI Ghazi Mushabbab S. (52)
6

26




BOULDOIRES Xavier Raymond Luc M.
Bye
-


Bye
CHIN Raihau (20)
-








ASP John (29)
Bye
-


Bye
MAHBOUBI Achraf (36)
-




SHKARA Hayder
PUN Chi-Fai
20
PUN
1


Bye
KIM Hun (4)
-
















































































RAFALOVICH Nikita (3)
Bye
-


DAHIYA Pradeep
BAHRAMI Sina
3
PUN
17




HEREDIA Wilkin (35)
Bye
-


Bye
HAMOODA Mohammed (30)
-








LOZANO RUIZ Neyder (19)
Bye
-


Bye
YANUKOVICH Mikalai (46)
-




SHAZO Shlomo (51)
GHANEM Mohammad
WDR


Bye
ALVAREZ Jorge (14)
-
















ISHIDA Jaysen (11)
Bye
-


FALL Amadou
CHEIBAN Leonardo (54)
16
PUN
11




ROUBIO Thomas (43)
Bye
-


Bye
HOLUBOWICZ Karol (22)
-








MORRISON Samuel Thomas Harper (27)
Bye
-


Bye
LIZARRAGA Rene (38)
-




SADOUKI Hamza
DIZDARI Donaldo
No Match


Bye
CORTEN Nicholas (6)
-
































FERREIRA Julio (7)
Bye
-


BOA MORTE Eloy
CHARLES Rowan
28

3




OLUSHOLA Segun (39)
Bye
-


Bye
SARYMSAKOV Kairat (26)
-








KLEMAS Aurimas (23)
Bye
-


Bye
HAMADA Yasuhiro (42)
-




BORGAGNI Davide (55)
SHRESTHA Nischalman
13

15


Bye
GEORGIEV Teodor (10)
-
















NKOY Arnold (15)
Bye
-


FOFANA Seydou
SOEHIL Ghassemi Shuaki (50)
31

19




VAN DIJK Tosh (47)
Bye
-


Bye
MCNEISH Christian (18)
-








RIBEIRO Nickollas (31)
Bye
-


Bye
YANG Tsung Yeh (34)
-




YONTEN Ngawang
VARDUMYAN Davit
4

26


Bye
KANAET Toni (2)
-


Men's -74kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
EISSA Seif (1)
SAWADOGO Faysal
28

13


KAKOURIS Georgios (33)
REIMEIR Benjamin (32)
23

15




KASSI Anicet (17)
BITCO Ghenadii (48)
28

14


ACHITKHUU Natsagdorj (49)
PARK Andrew (16)
25

15








FEJZIC Damir (9)
DODEVSKI Filip
22

3


AITAKHUNOV Akbar (41)
ALADARBI Anas (24)
15

16




LEVINCHUK Oleksandr (25)
FAHEEM Muhammad (40)
13

15


JOSEPH Brian
HAJIZAVAREH Masoud (8)
0

22
















KHRAMTCOV Maksim (5)
Bye
-


GONZALEZ Jorge (37)
TAZEGUL Servet (28)
3

2




STACH Martin (21)
RODITIS Georgios (44)
14

21


REN Ke (53)
QUESADA BARRERA Daniel (12)
14

18








TRABELSI Saifeddine (13)
ALASMARI Ghazi Mushabbab S. (52)
15

12


BOULDOIRES Xavier Raymond Luc M.
CHIN Raihau (20)
5

11




ASP John (29)
MAHBOUBI Achraf (36)
15

20


SHKARA Hayder
KIM Hun (4)
15

24
































RAFALOVICH Nikita (3)
BAHRAMI Sina
16

5


HEREDIA Wilkin (35)
HAMOODA Mohammed (30)
14

13




LOZANO RUIZ Neyder (19)
YANUKOVICH Mikalai (46)
18
GDP
20


SHAZO Shlomo (51)
ALVAREZ Jorge (14)
11

17








ISHIDA Jaysen (11)
FALL Amadou
26
PUN
1


ROUBIO Thomas (43)
HOLUBOWICZ Karol (22)
3

31




MORRISON Samuel Thomas Harper (27)
LIZARRAGA Rene (38)
9

19


Bye
CORTEN Nicholas (6)
-
















FERREIRA Julio (7)
BOA MORTE Eloy
12
PUN
5


OLUSHOLA Segun (39)
SARYMSAKOV Kairat (26)
DSQ




KLEMAS Aurimas (23)
HAMADA Yasuhiro (42)
23

11


SHRESTHA Nischalman
GEORGIEV Teodor (10)
6
PUN
19








NKOY Arnold (15)
FOFANA Seydou
DSQ


VAN DIJK Tosh (47)
MCNEISH Christian (18)
11

13




RIBEIRO Nickollas (31)
YANG Tsung Yeh (34)
10

14


VARDUMYAN Davit
KANAET Toni (2)
5

27


Men's -74kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
EISSA Seif (1)
KAKOURIS Georgios (33)
12

3


KASSI Anicet (17)
ACHITKHUU Natsagdorj (49)
18

34




FEJZIC Damir (9)
ALADARBI Anas (24)
3

2


FAHEEM Muhammad (40)
HAJIZAVAREH Masoud (8)
6

22








KHRAMTCOV Maksim (5)
GONZALEZ Jorge (37)
10
RSC
0


RODITIS Georgios (44)
QUESADA BARRERA Daniel (12)
6

9




TRABELSI Saifeddine (13)
CHIN Raihau (20)
16
PUN
19


MAHBOUBI Achraf (36)
KIM Hun (4)
7

8
















RAFALOVICH Nikita (3)
HEREDIA Wilkin (35)
25

4


YANUKOVICH Mikalai (46)
ALVAREZ Jorge (14)
2

10




ISHIDA Jaysen (11)
HOLUBOWICZ Karol (22)
25

6


LIZARRAGA Rene (38)
CORTEN Nicholas (6)
8

6








FERREIRA Julio (7)
SARYMSAKOV Kairat (26)
5

6


KLEMAS Aurimas (23)
GEORGIEV Teodor (10)
22

0




FOFANA Seydou
MCNEISH Christian (18)
18

14


YANG Tsung Yeh (34)
KANAET Toni (2)
16

7


Men's -74kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
EISSA Seif (1)
ACHITKHUU Natsagdorj (49)
30

19


FEJZIC Damir (9)
HAJIZAVAREH Masoud (8)
3

5




KHRAMTCOV Maksim (5)
QUESADA BARRERA Daniel (12)
23
PUN
8


CHIN Raihau (20)
KIM Hun (4)
15

22








RAFALOVICH Nikita (3)
ALVAREZ Jorge (14)
23

3


ISHIDA Jaysen (11)
LIZARRAGA Rene (38)
12

16




SARYMSAKOV Kairat (26)
KLEMAS Aurimas (23)
15

9


FOFANA Seydou
YANG Tsung Yeh (34)
9

10


Men's -74kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
EISSA Seif (1)
HAJIZAVAREH Masoud (8)
6
DSQ
14


KHRAMTCOV Maksim (5)
KIM Hun (4)
27

5




RAFALOVICH Nikita (3)
LIZARRAGA Rene (38)
15

7


SARYMSAKOV Kairat (26)
YANG Tsung Yeh (34)
0
SUP
0


Men's -74kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
HAJIZAVAREH Masoud (8)
KHRAMTCOV Maksim (5)
WDR


RAFALOVICH Nikita (3)
SARYMSAKOV Kairat (26)
10
GDP
8


Men's -74kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
KHRAMTCOV Maksim (5)
RAFALOVICH Nikita (3)
6

3

 Author| Post time: 24-6-2017 16:47
| Show all posts
Women's -49kg
Round of 64

Athletes
Result
KIM So-Hui (1)
Bye
-


CHORBANOVA Nikol (33)
EARDLEY Courtney (32)
7

15




CRAIG Charlotte (17)
HADDAD Anna
5

4


Bye
NICOLI Erica (16)
-








RODRIGUEZ Camila (9)
Bye
-


EID Samia
YAMADA Miyu (24)
3

23




WENREN Yuntao (25)
ARAGON Rheza
5

1


Bye
IGUMENOVA Svetlana (8)
-
















ABDELSALAM Nour (5)
Bye
-


LAM Siu Wai (37)
HRONOVA Dominika (28)
2

9




PALMER SOLER Blanca (21)
ILCHYK Lyubava
8

1


Bye
CIDEM Ipek (12)
-








REIS Talisca (13)
Bye
-


UNVIN Socharangsey
DALLAIRE LEBLANC Camille (20)
2

19




MARTE Candelaria (29)
POLYCARPOU Andrea (36)
11

3


Bye
WONGPATTANAKIT Panipak (4)
-
































AZIEZ Yasmina (3)
Bye
-


AIT OUALI Houda (35)
KIYANICHANDEH Nahid (30)
6

12




ZAMORA Elizabeth (19)
ANTONIOU Vasiliki
18

3


Bye
PETRUSIC Ana (14)
-








STAMBAUGH Victoria (11)
Bye
-


HOSSEN Dlyar
HUNG Yu Ting (22)
DSQ




STANKOVIC Vanja (27)
UMURERWA Laissa
DSQ


Bye
ABAKAROVA Patimat (6)
-
















TOMIC Kristina (7)
Bye
-


AKA Chia Audrey Pegiline (39)
STINGL Jennifer (26)
4

9




AGUIRRE Yania (23)
KANNAUJIYA Seema
15

7


Bye
DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth (10)
-








YESBERGENOVA Ainur (15)
Bye
-


BOLILI Parker
WATERFORD Keshena (18)
DSQ




ANDREOPOULOU Ioanna (31)
NOOR Ayesha (34)
23

4


Bye
MANJARREZ Itzel (2)
-


Women's -49kg
Round of 32

Athletes
Result
KIM So-Hui (1)
EARDLEY Courtney (32)
4
GDP
2


CRAIG Charlotte (17)
NICOLI Erica (16)
6

1




RODRIGUEZ Camila (9)
YAMADA Miyu (24)
9
GDP
10


WENREN Yuntao (25)
IGUMENOVA Svetlana (8)
14

5








ABDELSALAM Nour (5)
HRONOVA Dominika (28)
4

9


PALMER SOLER Blanca (21)
CIDEM Ipek (12)
3

4




REIS Talisca (13)
DALLAIRE LEBLANC Camille (20)
20

3


MARTE Candelaria (29)
WONGPATTANAKIT Panipak (4)
9

29
















AZIEZ Yasmina (3)
KIYANICHANDEH Nahid (30)
13

14


ZAMORA Elizabeth (19)
PETRUSIC Ana (14)
3
GDP
2




STAMBAUGH Victoria (11)
HUNG Yu Ting (22)
9
GDP
7


STANKOVIC Vanja (27)
ABAKAROVA Patimat (6)
7
GDP
4








TOMIC Kristina (7)
STINGL Jennifer (26)
18

0


AGUIRRE Yania (23)
DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth (10)
w/o




YESBERGENOVA Ainur (15)
WATERFORD Keshena (18)
18

17


ANDREOPOULOU Ioanna (31)
MANJARREZ Itzel (2)
6

7


Women's -49kg
Round of 16

Athletes
Result
KIM So-Hui (1)
CRAIG Charlotte (17)
18

13


YAMADA Miyu (24)
WENREN Yuntao (25)
3

23




HRONOVA Dominika (28)
CIDEM Ipek (12)
3

15


REIS Talisca (13)
WONGPATTANAKIT Panipak (4)
5

26








KIYANICHANDEH Nahid (30)
ZAMORA Elizabeth (19)
20

3


STAMBAUGH Victoria (11)
STANKOVIC Vanja (27)
6

13




TOMIC Kristina (7)
AGUIRRE Yania (23)
15

5


YESBERGENOVA Ainur (15)
MANJARREZ Itzel (2)
11
GDP
14


Women's -49kg
Quarterfinals

Athletes
Result
KIM So-Hui (1)
WENREN Yuntao (25)
6
GDP
8


CIDEM Ipek (12)
WONGPATTANAKIT Panipak (4)
4

12




KIYANICHANDEH Nahid (30)
STANKOVIC Vanja (27)
2

15


TOMIC Kristina (7)
MANJARREZ Itzel (2)
11

4


Women's -49kg
Semifinals

Athletes
Result
WENREN Yuntao (25)
WONGPATTANAKIT Panipak (4)
7

10


STANKOVIC Vanja (27)
TOMIC Kristina (7)
12

6


Women's -49kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
WONGPATTANAKIT Panipak (4)
STANKOVIC Vanja (27)
5

10

 Author| Post time: 25-6-2017 19:13
| Show all posts
Men's -68kg
Round of 128

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
Bye
-


HAUIHONGTHONG Lakchai
BDR GURUNG Tilak
21
PUN
4




KAIYRBEK Yerassyl (33)
Bye
-


Bye
NIANG Samba (32)
-








BRAGINSKI Ilan (17)
Bye
-


CHEMIS Ilja
NIKPAH Rohullah (48)
2

22




LY Hong Phuc (49)
SHRESTHA Ranjan
23

6


Bye
PONTES Edival (16)
-
















PEREZ POLO Javier (9)
Bye
-


TOMMY Steven
SHUBBAR Hassan (56)
DSQ




LOGBO Peken (41)
HASSEN Musa
16

17


Bye
ALRUSHAIDI Faisal (24)
-








VARDAZARYAN Sergey (25)
Bye
-


QUESADA Fermin
ROTARU Andrei (40)
18

5




ABDALLA Abdalaziz (57)
BATYROV Jelaletdin
DSQ


Bye
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl (8)
-
































AFONCZENKO Thomas (5)
Bye
-


KHEIRALLAH Mohammad
KHONIMKULOV Zukhriddin (60)
DSQ




STEFL Petr (37)
Bye
-


Bye
NKOGHO MENGUE Hervan (28)
-








MORALES Ignacio (21)
Bye
-


WANG Jinyu
WAEL Abdelrahman (44)
12
PUN
22




RUIZ Boris (53)
LAKRA Chandan
4

11


Bye
KETBI Si Mohamed (12)
-
















DALAKLIEV Vladimir (13)
Bye
-


ASP Victor
PILAVAKIS Christos (52)
11

5




KARUNYK Dmytro (45)
BIBANG Celestin
18

9


Bye
CHAMALIDIS Konstantinos (20)
-








GONZALEZ Federico (29)
Bye
-


Bye
CECCARONI Michele (36)
-




KWAN Wai Lam (61)
NCUBE Vusimuzi
DSQ


Bye
GUTIERREZ Saul (4)
-
















































































TAGHIZADE Aykhan (3)
Bye
-


EKEAUA Nelson
DELBANI Rayan
DSQ




ALMUWALLAD Saud Ibrahim A. (35)
Bye
-


Bye
MATEO Ruddy (30)
-








HUANG Yu-Jen (19)
Bye
-


PITA James
TREJOS SALAS Miguel Angel (46)
DSQ




NYAMSIK Valery Ayen (51)
ELLIE Magnus M.
No Match


Bye
ORTIZ Alexander (14)
-
















CONTRERAS Edgar (11)
Bye
-


UHI Luke
ALCANTARA Arven (54)
DSQ




YACOUBA Ismael (43)
MEJRI Mohamed Amine
12

8


Bye
PURESEVIC Ivan (22)
-








SAIDI Faical (27)
Bye
-


JIGGO Isaac Anthony
PRAYOGO Dinggo Ardian (38)
WDR




BRAGANCA Rui (59)
KAVURAT Ferhat Can
10

15


Bye
LONGOBARDI Peter (6)
-
































MININ Viacheslav (7)
Bye
-


SYTHONG Newton
HONMA Masanojo (58)
3

24




MILLERT Albert (39)
ROZALI Rozaimi
14

22


Bye
ZAOUIA Fahd (26)
-








GRACE Jacob (23)
Bye
-


AZIAKONOU Koami Denis
KHAFAJI Hasanein (42)
DSQ




TOKO Dieu (55)
PHIRI Joseph Junior
DSQ


Bye
DIEYE Balla (10)
-
















TREVISO Claudio (15)
Bye
-


ISLAM Shadman Sakif
SHUKAKIDZE Merab (50)
DSQ




AKHILELE Santos (47)
THAMMAVONG Phouthasone
22

11


Bye
ZELAYA Andres (18)
-








PUREVJAV Temuujin (31)
Bye
-


Bye
GRASSICK Conor (34)
-




IQBAL Muhammad
PAUL RICHARD Ogwalo
14
PUN
8


Bye
ABUGHAUSH Ahmad (2)
-


Men's -68kg
Round of 64

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
HAUIHONGTHONG Lakchai
34
PUN
10


KAIYRBEK Yerassyl (33)
NIANG Samba (32)
22
PUN
5




BRAGINSKI Ilan (17)
NIKPAH Rohullah (48)
3
PUN
19


LY Hong Phuc (49)
PONTES Edival (16)
0
WDR
14








PEREZ POLO Javier (9)
SHUBBAR Hassan (56)
27

5


HASSEN Musa
ALRUSHAIDI Faisal (24)
w/o




VARDAZARYAN Sergey (25)
QUESADA Fermin
24

15


ABDALLA Abdalaziz (57)
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl (8)
5

25
















AFONCZENKO Thomas (5)
KHONIMKULOV Zukhriddin (60)
13

22


STEFL Petr (37)
NKOGHO MENGUE Hervan (28)
8

11




MORALES Ignacio (21)
WANG Jinyu
17
PUN
17


LAKRA Chandan
KETBI Si Mohamed (12)
2

26








DALAKLIEV Vladimir (13)
ASP Victor
24

14


KARUNYK Dmytro (45)
CHAMALIDIS Konstantinos (20)
5

18




GONZALEZ Federico (29)
CECCARONI Michele (36)
15

3


KWAN Wai Lam (61)
GUTIERREZ Saul (4)
4

19
































TAGHIZADE Aykhan (3)
DELBANI Rayan
22

11


ALMUWALLAD Saud Ibrahim A. (35)
MATEO Ruddy (30)
10

9




HUANG Yu-Jen (19)
TREJOS SALAS Miguel Angel (46)
21

7


Bye
ORTIZ Alexander (14)
-








CONTRERAS Edgar (11)
ALCANTARA Arven (54)
27

34


YACOUBA Ismael (43)
PURESEVIC Ivan (22)
10

15




SAIDI Faical (27)
PRAYOGO Dinggo Ardian (38)
25

15


KAVURAT Ferhat Can
LONGOBARDI Peter (6)
11

18
















MININ Viacheslav (7)
HONMA Masanojo (58)
17

5


ROZALI Rozaimi
ZAOUIA Fahd (26)
37
PUN
25




GRACE Jacob (23)
KHAFAJI Hasanein (42)
24

3


PHIRI Joseph Junior
DIEYE Balla (10)
13

34








TREVISO Claudio (15)
SHUKAKIDZE Merab (50)
15
GDP
18


AKHILELE Santos (47)
ZELAYA Andres (18)
14

16




PUREVJAV Temuujin (31)
GRASSICK Conor (34)
23

13


IQBAL Muhammad
ABUGHAUSH Ahmad (2)
5

23


Men's -68kg
Round of 32

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
KAIYRBEK Yerassyl (33)
37

29


NIKPAH Rohullah (48)
PONTES Edival (16)
20

23




PEREZ POLO Javier (9)
HASSEN Musa
18
RSC
0


VARDAZARYAN Sergey (25)
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl (8)
4

27








KHONIMKULOV Zukhriddin (60)
NKOGHO MENGUE Hervan (28)
8

10


WANG Jinyu
KETBI Si Mohamed (12)
30
PUN
18




DALAKLIEV Vladimir (13)
CHAMALIDIS Konstantinos (20)
5
GDP
3


GONZALEZ Federico (29)
GUTIERREZ Saul (4)
7

19
















TAGHIZADE Aykhan (3)
ALMUWALLAD Saud Ibrahim A. (35)
11

3


HUANG Yu-Jen (19)
ORTIZ Alexander (14)
23
PUN
5




ALCANTARA Arven (54)
PURESEVIC Ivan (22)
15

8


SAIDI Faical (27)
LONGOBARDI Peter (6)
4

19








MININ Viacheslav (7)
ROZALI Rozaimi
WDR


GRACE Jacob (23)
DIEYE Balla (10)
25

18




SHUKAKIDZE Merab (50)
ZELAYA Andres (18)
21

14


PUREVJAV Temuujin (31)
ABUGHAUSH Ahmad (2)
8
PUN
39


Men's -68kg
Round of 16

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
PONTES Edival (16)
25

7


PEREZ POLO Javier (9)
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl (8)
21
GDP
23




NKOGHO MENGUE Hervan (28)
WANG Jinyu
10

16


DALAKLIEV Vladimir (13)
GUTIERREZ Saul (4)
15

11








TAGHIZADE Aykhan (3)
HUANG Yu-Jen (19)
5

6


ALCANTARA Arven (54)
LONGOBARDI Peter (6)
8

22




MININ Viacheslav (7)
GRACE Jacob (23)
31

25


SHUKAKIDZE Merab (50)
ABUGHAUSH Ahmad (2)
17

23


Men's -68kg
Quarterfinals

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl (8)
15

11


WANG Jinyu
DALAKLIEV Vladimir (13)
3
RSC
5




HUANG Yu-Jen (19)
LONGOBARDI Peter (6)
24

10


MININ Viacheslav (7)
ABUGHAUSH Ahmad (2)
10

15


Men's -68kg
Semifinals

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
DALAKLIEV Vladimir (13)
23

6


HUANG Yu-Jen (19)
ABUGHAUSH Ahmad (2)
9

4


Men's -68kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
LEE Dae-Hoon (1)
HUANG Yu-Jen (19)
26

8

 Author| Post time: 25-6-2017 19:23
| Show all posts
Women's -67kg
Round of 64

Athletes
Result
TATAR Nur (1)
Bye
-


SINGH Shreya
MIRHOSSEINI VAKILI Melika
6

27




LEMAJIC Dunja (17)
Bye
-


Bye
TURSUNKULOVA Nigora (16)
-








JELIC Matea (9)
Bye
-


Bye
CALVO GOMEZ Eva (24)
-




MONTES DE OCA Deysy (25)
Bye
-


Bye
DUMAR Katherine (8)
-
















AZIZOVA Farida (5)
Bye
-


Bye
FABER Isabelle (28)
-




AL-SADEQ Julyana (21)
Bye
-


Bye
KOERNDL Vanessa (12)
-








KHAN Polina (13)
Bye
-


Bye
YERGESHOVA Feruza (20)
-




HEREDIA Victoria
Bye
-


Bye
KIM Jan-Di (4)
-
































MCPHERSON Paige (3)
Bye
-


BAC Thi Khiem
ROEBBEN Laura
8

9




HOCK Ruth (19)
Bye
-


Bye
GODEL-CHELMECKA Anika (14)
-








TETEREVIATNYKOVA Tetiana (11)
Bye
-


Bye
LIU Qing (22)
-




LOUREDA Valerie (27)
Bye
-


Bye
PAGNOTTA Melissa (6)
-
















WILLIAMS Lauren (7)
Bye
-


Bye
EKPITINI Marie Frederique (26)
-




MITSOPOULOU Athanasia (23)
Bye
-


Bye
ALVARADO Katherine (10)
-








FUREDI Rebeka (15)
Bye
-


Bye
TITONELI Milena (18)
-




SMAILI Souhila
ZHANG Mengyu
DSQ


Bye
CHUANG Chia Chia (2)
-


Women's -67kg
Round of 32

Athletes
Result
TATAR Nur (1)
MIRHOSSEINI VAKILI Melika
4

2


LEMAJIC Dunja (17)
TURSUNKULOVA Nigora (16)
4

22




JELIC Matea (9)
CALVO GOMEZ Eva (24)
5

0


MONTES DE OCA Deysy (25)
DUMAR Katherine (8)
2

3








AZIZOVA Farida (5)
FABER Isabelle (28)
24

1


AL-SADEQ Julyana (21)
KOERNDL Vanessa (12)
5

6




KHAN Polina (13)
YERGESHOVA Feruza (20)
8

4


HEREDIA Victoria
KIM Jan-Di (4)
6
PUN
17
















MCPHERSON Paige (3)
ROEBBEN Laura
20

10


HOCK Ruth (19)
GODEL-CHELMECKA Anika (14)
3

8




TETEREVIATNYKOVA Tetiana (11)
LIU Qing (22)
5

6


LOUREDA Valerie (27)
PAGNOTTA Melissa (6)
2

24








WILLIAMS Lauren (7)
EKPITINI Marie Frederique (26)
29

7


MITSOPOULOU Athanasia (23)
ALVARADO Katherine (10)
12

9




FUREDI Rebeka (15)
TITONELI Milena (18)
8

12


ZHANG Mengyu
CHUANG Chia Chia (2)
15

5


Women's -67kg
Round of 16

Athletes
Result
TATAR Nur (1)
TURSUNKULOVA Nigora (16)
4
GDP
2


JELIC Matea (9)
DUMAR Katherine (8)
4

2




AZIZOVA Farida (5)
KOERNDL Vanessa (12)
7

6


KHAN Polina (13)
KIM Jan-Di (4)
8

14








MCPHERSON Paige (3)
GODEL-CHELMECKA Anika (14)
16

7


LIU Qing (22)
PAGNOTTA Melissa (6)
6

12




WILLIAMS Lauren (7)
MITSOPOULOU Athanasia (23)
23
GDP
21


TITONELI Milena (18)
ZHANG Mengyu
2

12


Women's -67kg
Quarterfinals

Athletes
Result
TATAR Nur (1)
JELIC Matea (9)
5
GDP
4


AZIZOVA Farida (5)
KIM Jan-Di (4)
0

7




MCPHERSON Paige (3)
PAGNOTTA Melissa (6)
12

10


WILLIAMS Lauren (7)
ZHANG Mengyu
22

31


Women's -67kg
Semifinals

Athletes
Result
TATAR Nur (1)
KIM Jan-Di (4)
11
GDP
9


MCPHERSON Paige (3)
ZHANG Mengyu
6

5


Women's -67kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
TATAR Nur (1)
MCPHERSON Paige (3)
6

5

 Author| Post time: 26-6-2017 19:49
| Show all posts
Men's -58kg
Round of 128

Athletes
Result
NAVARRO Carlos (1)
Bye
-


WU Yichao
DORJI Yeshi
21

1




AL MAHROUQI Mohamed (33)
Bye
-


Bye
OBLITAS Luis (32)
-








RODZIK Eryk (17)
Bye
-


Bye
MAZIYA Wandile (48)
-




KOBENAN Aaron Francois (49)
SOULEYMANE Hamza
38

27


Bye
SUZUKI Sergio (16)
-
















GLADOVIC Milos (9)
Bye
-


LIYANGE Chalinda Sampath Liyange
RAMOS Jorge (56)
17

32




POYEDYNOK Igor (41)
Bye
-


Bye
MOLOM Tumenbayar (24)
-








PERALTA Chester (25)
Bye
-


Bye
MANSOOR ALI Yahya (40)
-




MATHAMBO David
VALERIANO Cristiano
6

17


Bye
PIE Luis (8)
-
































HANPRAB Tawin (5)
Bye
-


LIN HTET Zaw
BAYKEDAGNE Sisay
6

15




FRANCOIS Jack (37)
Bye
-


Bye
BETTE Liam Jean-Pierre (28)
-








ADAMU Isah Abubakar (21)
Bye
-


Bye
MIYAGISHIMA Tyler (44)
-




MIGNEAULT Nicolas (53)
FARAG Mohamed
2

12


Bye
DIMITROV Stepan (12)
-
















CATER Max (13)
Bye
-


REZAEE Mohsen
CHAN Chon-In (52)
30
PUN
4




GONZALEZ Victor (45)
Bye
-


Bye
RAFIEI Meisam (20)
-








SEZGIN Abdullatif (29)
Bye
-


Bye
IYUMVA Regis (36)
-




OCHIENG Michael Shawn
PAKSASHVILI Badri
3
PUN
24


Bye
JEONG Yun-Jo (4)
-
















































































KHALIL Safwan (3)
Bye
-


EMACIN Anelka
GALAKTIONOV Aleksandr
DSQ




BINEV Kaloyan (35)
Bye
-


Bye
AGOJO Francis Aaron (30)
-








HUANG Cheng-Ching (19)
Bye
-


Bye
SOLANO Pablo (46)
-




DGHBAS Ahmed (51)
SEJFIJAJ Qendrim
20
PUN
13


Bye
NEFFATI Hedi (14)
-
















FAKINOS Eleftherios (11)
Bye
-


FARAH Sikiyeh Moussa
MOLOISANE Marumo (54)
3

26




NICOLAOU Georgios (43)
Bye
-


Bye
PALACIOS Francisco (22)
-








NIKITSENKA Yahor (27)
Bye
-


Bye
HAIMOVITS Gadi Liel (38)
-




AMANYA MUGABE Justus
COELHO Celcio
DSQ


Bye
TORTOSA CABRERA Jesus (6)
-
































BENSALEH Salaheddine (7)
Bye
-


GUVAJU Sagar
MPONDA Francis
24

4




MOSQUERA Roman (39)
Bye
-


Bye
UROLOV Temurbek (26)
-








NGUYEN van Duy (23)
Bye
-


Bye
ALIU Egers (42)
-




GHIOTTI Luca (55)
ANTOINE THIERY AMOUGOU Amougou
9

24


Bye
ARTAMONOV Mikhail (10)
-
















LAKEHAL Omar (15)
Bye
-


MELKI Eric
DOLMACI Mertcan (50)
18
PUN
23




PARIHAR Gajendra (47)
Bye
-


Bye
ABU ALRUB Malik (18)
-








MEHTIYEV Fizam (31)
Bye
-


Bye
MUKAMYROV Almas (34)
-




SAYED Almostafa
ROZYYEV Muhammet
DSQ


Bye
ASHOURZADEH FALLAH Farzan (2)
-


Men's -58kg
Round of 64

Athletes
Result
NAVARRO Carlos (1)
WU Yichao
20

12


AL MAHROUQI Mohamed (33)
OBLITAS Luis (32)
16
PUN
12




RODZIK Eryk (17)
MAZIYA Wandile (48)
17

9


KOBENAN Aaron Francois (49)
SUZUKI Sergio (16)
6

13








GLADOVIC Milos (9)
RAMOS Jorge (56)
16

7


POYEDYNOK Igor (41)
MOLOM Tumenbayar (24)
19

21




PERALTA Chester (25)
MANSOOR ALI Yahya (40)
w/o


VALERIANO Cristiano
PIE Luis (8)
13

18
















HANPRAB Tawin (5)
BAYKEDAGNE Sisay
36

6


FRANCOIS Jack (37)
BETTE Liam Jean-Pierre (28)
11

16




ADAMU Isah Abubakar (21)
MIYAGISHIMA Tyler (44)
20
PUN
27


FARAG Mohamed
DIMITROV Stepan (12)
10

18








CATER Max (13)
REZAEE Mohsen
24

23


GONZALEZ Victor (45)
RAFIEI Meisam (20)
0

12




SEZGIN Abdullatif (29)
IYUMVA Regis (36)
w/o


PAKSASHVILI Badri
JEONG Yun-Jo (4)
1

14
































KHALIL Safwan (3)
GALAKTIONOV Aleksandr
19

5


BINEV Kaloyan (35)
AGOJO Francis Aaron (30)
15
PUN
30




HUANG Cheng-Ching (19)
SOLANO Pablo (46)
6

2


DGHBAS Ahmed (51)
NEFFATI Hedi (14)
19

28








FAKINOS Eleftherios (11)
MOLOISANE Marumo (54)
20

15


NICOLAOU Georgios (43)
PALACIOS Francisco (22)
2

6




NIKITSENKA Yahor (27)
HAIMOVITS Gadi Liel (38)
6

18


COELHO Celcio
TORTOSA CABRERA Jesus (6)
6
PUN
25
















BENSALEH Salaheddine (7)
GUVAJU Sagar
35
PUN
21


MOSQUERA Roman (39)
UROLOV Temurbek (26)
15

23




NGUYEN van Duy (23)
ALIU Egers (42)
w/o


ANTOINE THIERY AMOUGOU Amougou
ARTAMONOV Mikhail (10)
1

23








LAKEHAL Omar (15)
DOLMACI Mertcan (50)
26

18


PARIHAR Gajendra (47)
ABU ALRUB Malik (18)
17

13




MEHTIYEV Fizam (31)
MUKAMYROV Almas (34)
8

19


SAYED Almostafa
ASHOURZADEH FALLAH Farzan (2)
5

25


Men's -58kg
Round of 32

Athletes
Result
NAVARRO Carlos (1)
AL MAHROUQI Mohamed (33)
12

3


RODZIK Eryk (17)
SUZUKI Sergio (16)
8

23




GLADOVIC Milos (9)
MOLOM Tumenbayar (24)
6

19


PERALTA Chester (25)
PIE Luis (8)
8

16








HANPRAB Tawin (5)
BETTE Liam Jean-Pierre (28)
25

4


ADAMU Isah Abubakar (21)
DIMITROV Stepan (12)
6

19




CATER Max (13)
RAFIEI Meisam (20)
13

9


SEZGIN Abdullatif (29)
JEONG Yun-Jo (4)
12

24
















KHALIL Safwan (3)
AGOJO Francis Aaron (30)
16

9


HUANG Cheng-Ching (19)
NEFFATI Hedi (14)
2

24




FAKINOS Eleftherios (11)
PALACIOS Francisco (22)
17
PUN
5


HAIMOVITS Gadi Liel (38)
TORTOSA CABRERA Jesus (6)
3

20








BENSALEH Salaheddine (7)
UROLOV Temurbek (26)
18
PUN
21


NGUYEN van Duy (23)
ARTAMONOV Mikhail (10)
8

13




LAKEHAL Omar (15)
PARIHAR Gajendra (47)
16
PUN
5


MUKAMYROV Almas (34)
ASHOURZADEH FALLAH Farzan (2)
3

15


Men's -58kg
Round of 16

Athletes
Result
NAVARRO Carlos (1)
SUZUKI Sergio (16)
16

3


MOLOM Tumenbayar (24)
PIE Luis (8)
11

10




HANPRAB Tawin (5)
DIMITROV Stepan (12)
15

14


CATER Max (13)
JEONG Yun-Jo (4)
5

16








KHALIL Safwan (3)
NEFFATI Hedi (14)
6

12


FAKINOS Eleftherios (11)
TORTOSA CABRERA Jesus (6)
13

33




BENSALEH Salaheddine (7)
ARTAMONOV Mikhail (10)
6
PUN
16


LAKEHAL Omar (15)
ASHOURZADEH FALLAH Farzan (2)
15

29


Men's -58kg
Quarterfinals

Athletes
Result
NAVARRO Carlos (1)
MOLOM Tumenbayar (24)
32

18


HANPRAB Tawin (5)
JEONG Yun-Jo (4)
15
PUN
28




NEFFATI Hedi (14)
TORTOSA CABRERA Jesus (6)
12

16


ARTAMONOV Mikhail (10)
ASHOURZADEH FALLAH Farzan (2)
8

7


Men's -58kg
Semifinals

Athletes
Result
NAVARRO Carlos (1)
JEONG Yun-Jo (4)
3

15


TORTOSA CABRERA Jesus (6)
ARTAMONOV Mikhail (10)
15
PUN
25


Men's -58kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
JEONG Yun-Jo (4)
ARTAMONOV Mikhail (10)
24

23

 Author| Post time: 26-6-2017 20:23
| Show all posts
Women's -53kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
ABDELKADER Radwa (1)
Bye
-


ARAGON Rhezie (33)
KOTSIS Edina (32)
4

13




SONKHAM Chanatip (17)
KACEMI Ouissem
DSQ


JOANITAH Namugumya
HALINDA Mariska (16)
DSQ








GARCIA Laura (9)
DE ARAUJO DOS REIS AMORIN Imbrolia
22

0


PHAM Thi Thu Hien
RASTOVIC Tanja (24)
6

12




SHARABI Yarden (25)
TYROLOGOU Christianna
7

8


NDACYAYISENGA Aline
AGRIS Zeliha (8)
DSQ
















BEN ALI Rahma (5)
Bye
-


GURUNG Neema (37)
MAMADIBRAGIMOVA Dinorahon (28)
7
PUN
25




LIANG Chia-Yu (21)
KELEKU Rosa
DSQ


BANNON Shauna
CHAMBERS Aziza (12)
9

12








BOGDANOVIC Tijana (13)
NAJEM Fatima Zahra
DSQ


BOHUSOVA Gabriela
HAMAIDI Taleen (20)
9

11




ALEGRIA Jannet (29)
NAGANO Kiyoko (36)
24

4


Bye
FOLGMANN Madeline (4)
-
































KIM Min-Jeong (3)
Bye
-


SUKARDI Jasmin (35)
LIMA Leonor (30)
14

20




GARCIA AUNON Lydia (19)
HERNANDEZ Andrea
14

3


WASIQ Nimra
PIMENTEL - RODRIGUEZ Monica (14)
9

17








MALYKKE Sarah (11)
ALY Ericka Yasmine
22

2


PURZEL Katherin
SAPARBEK Zhazira (22)
10

26




SCHOENEGGER Christina (27)
LAW Sin Yi (38)
12

6


Bye
TARVIDA Inese (6)
-
















JEROM Andrea (7)
WEI Xiaojing
4

9


KICHIGULOVA Selbi
BHANDARI Latika (26)
DSQ




NUNEZ Yamicel (23)
SOMAEH GHOLAMI Somaeh
7
GDP
5


JEAN Nahome Y.
PILAVAKI Despina (10)
2

5








OUATTARA Awa (15)
ADEDAPO Eunice Omolara
24

5


MAINA Mary Wanjiru
NWOSU Chinazum (18)
DSQ




ENGLISH Kyah (31)
ROUHI Paula (34)
DSQ


Bye
KUDASHOVA Tatiana (2)
-


Women's -53kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
ABDELKADER Radwa (1)
KOTSIS Edina (32)
6

5


SONKHAM Chanatip (17)
HALINDA Mariska (16)
6

14




GARCIA Laura (9)
RASTOVIC Tanja (24)
14

11


TYROLOGOU Christianna
AGRIS Zeliha (8)
0

20








BEN ALI Rahma (5)
MAMADIBRAGIMOVA Dinorahon (28)
2

8


LIANG Chia-Yu (21)
CHAMBERS Aziza (12)
6

9




BOGDANOVIC Tijana (13)
HAMAIDI Taleen (20)
11

1


ALEGRIA Jannet (29)
FOLGMANN Madeline (4)
1

8
















KIM Min-Jeong (3)
LIMA Leonor (30)
16

12


GARCIA AUNON Lydia (19)
PIMENTEL - RODRIGUEZ Monica (14)
15

6




MALYKKE Sarah (11)
SAPARBEK Zhazira (22)
7

5


SCHOENEGGER Christina (27)
TARVIDA Inese (6)
1

11








WEI Xiaojing
BHANDARI Latika (26)
15

8


NUNEZ Yamicel (23)
PILAVAKI Despina (10)
1
GDP
3




OUATTARA Awa (15)
NWOSU Chinazum (18)
3

4


ENGLISH Kyah (31)
KUDASHOVA Tatiana (2)
0
WDR
14


Women's -53kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ABDELKADER Radwa (1)
HALINDA Mariska (16)
5
SUP
5


GARCIA Laura (9)
AGRIS Zeliha (8)
8

14




MAMADIBRAGIMOVA Dinorahon (28)
CHAMBERS Aziza (12)
8

7


BOGDANOVIC Tijana (13)
FOLGMANN Madeline (4)
18

12








KIM Min-Jeong (3)
GARCIA AUNON Lydia (19)
16

4


MALYKKE Sarah (11)
TARVIDA Inese (6)
2

6




WEI Xiaojing
PILAVAKI Despina (10)
16

4


NWOSU Chinazum (18)
KUDASHOVA Tatiana (2)
1

19


Women's -53kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ABDELKADER Radwa (1)
AGRIS Zeliha (8)
2
SUP
2


MAMADIBRAGIMOVA Dinorahon (28)
BOGDANOVIC Tijana (13)
5
SUP
5




KIM Min-Jeong (3)
TARVIDA Inese (6)
3

4


WEI Xiaojing
KUDASHOVA Tatiana (2)
3

16


Women's -53kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
AGRIS Zeliha (8)
MAMADIBRAGIMOVA Dinorahon (28)
11

7


TARVIDA Inese (6)
KUDASHOVA Tatiana (2)
5

11


Women's -53kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
AGRIS Zeliha (8)
KUDASHOVA Tatiana (2)
11

8

 Author| Post time: 26-6-2017 20:44
| Show all posts
Women's Heavyweight (+73kg)
Round of 64

Athletes
Result
WALKDEN Bianca (1)
Bye
-


BARUA Rodali
ESTEBAN ROJAS Leonor
7
PUN
15




ADAMIC GOLIC Melani (17)
Bye
-


Bye
GIACOMINI Laura (16)
-








IVANOVA Olga (9)
Bye
-


Bye
JAHL Marlene (24)
-




TRAORE Aminata Charlene (25)
Bye
-


Bye
SIMON ALAMO Rosanna (8)
-
















ACOSTA Briseida (5)
Bye
-


SISIFA Konifalanisesi
BOUDREAU Emmanuelle (28)
WDR




VUJINOVIC Nusa (21)
Bye
-


Bye
KHODABANDEH Akram (12)
-








BRANDL Lorena (13)
Bye
-


Bye
RAWAL Nisha (20)
-




MUNAVE Carlota (29)
OTUADINMA Uzoamaka
3

23


Bye
AN Saebom (4)
-
































GALLOWAY Jackie (3)
Bye
-


LAWRENCE Megan
TARMAN Wa`Ad (30)
DSQ




BRAVO HERNANDEZ Jessica Paola (19)
Bye
-


Bye
BAJIC Ana (14)
-








RODRIGUEZ Katherine (11)
Bye
-


Bye
SALINOUDI Eleni (22)
-




SIQUEIRA Gabriele (27)
Bye
-


Bye
KUS Nafia (6)
-
















KOWALCZUK Aleksandra (7)
Bye
-


Bye
VELAZQUEZ Annelisse (26)
-




MA Ting Hsia (23)
Bye
-


Bye
DISLAM Wiam (10)
-








MELLIER Maeva (15)
Bye
-


Bye
ZHUNUSSOVA Mereke (18)
-




HOBDAY Chelsea (31)
TAU Thato
17

0


Bye
ZHENG Shuyin (2)
-


Women's Heavyweight (+73kg)
Round of 32

Athletes
Result
WALKDEN Bianca (1)
ESTEBAN ROJAS Leonor
20

1


ADAMIC GOLIC Melani (17)
GIACOMINI Laura (16)
12

4




IVANOVA Olga (9)
JAHL Marlene (24)
12

2


TRAORE Aminata Charlene (25)
SIMON ALAMO Rosanna (8)
5

6








ACOSTA Briseida (5)
BOUDREAU Emmanuelle (28)
21

1


VUJINOVIC Nusa (21)
KHODABANDEH Akram (12)
5

11




BRANDL Lorena (13)
RAWAL Nisha (20)
27

7


OTUADINMA Uzoamaka
AN Saebom (4)
10

26
















GALLOWAY Jackie (3)
TARMAN Wa`Ad (30)
8

4


BRAVO HERNANDEZ Jessica Paola (19)
BAJIC Ana (14)
8

1




RODRIGUEZ Katherine (11)
SALINOUDI Eleni (22)
12
WDR
7


SIQUEIRA Gabriele (27)
KUS Nafia (6)
2

8








KOWALCZUK Aleksandra (7)
VELAZQUEZ Annelisse (26)
28

1


MA Ting Hsia (23)
DISLAM Wiam (10)
7

9




MELLIER Maeva (15)
ZHUNUSSOVA Mereke (18)
19

11


HOBDAY Chelsea (31)
ZHENG Shuyin (2)
7

9


Women's Heavyweight (+73kg)
Round of 16

Athletes
Result
WALKDEN Bianca (1)
ADAMIC GOLIC Melani (17)
26

8


IVANOVA Olga (9)
SIMON ALAMO Rosanna (8)
6
GDP
4




ACOSTA Briseida (5)
KHODABANDEH Akram (12)
14

10


BRANDL Lorena (13)
AN Saebom (4)
13

24








GALLOWAY Jackie (3)
BRAVO HERNANDEZ Jessica Paola (19)
8

3


RODRIGUEZ Katherine (11)
KUS Nafia (6)
5

14




KOWALCZUK Aleksandra (7)
DISLAM Wiam (10)
5

9


MELLIER Maeva (15)
ZHENG Shuyin (2)
6

18


Women's Heavyweight (+73kg)
Quarterfinals

Athletes
Result
WALKDEN Bianca (1)
IVANOVA Olga (9)
10

2


ACOSTA Briseida (5)
AN Saebom (4)
10

21




GALLOWAY Jackie (3)
KUS Nafia (6)
6

5


DISLAM Wiam (10)
ZHENG Shuyin (2)
6

13


Women's Heavyweight (+73kg)
Semifinals

Athletes
Result
WALKDEN Bianca (1)
AN Saebom (4)
9

3


GALLOWAY Jackie (3)
ZHENG Shuyin (2)
4

3


Women's Heavyweight (+73kg)
Gold Medal Match

Athletes
Result
WALKDEN Bianca (1)
GALLOWAY Jackie (3)
14

4

 Author| Post time: 27-6-2017 17:33
| Show all posts
Men's -87kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
LARIN Vladislav (1)
Bye
-


SPELLING Adrian (33)
AZIMOV Davronbek (32)
DSQ




SANDERS Dafydd (17)
RAJABI Saeid
5

25


HOODA Akshay
ALBA Rafael (16)
4

25








DUISEBAY Smaiyl (9)
Bye
-


CHARLES Fronzie
MUHAMMAD Lutalo (24)
1

36




SOUMARE Karamoko (25)
MIA Md Muslam
4
WDR
0


Bye
RIVAS Carlos (8)
-
















ROS GOMEZ Daniel (5)
Bye
-


LIU Jintao
SOARES Icaro Migel (28)
19
GDP
17




BONDAR Vladyslav (21)
AHHIM Simon Peter
DSQ


Bye
JOVANOV Drasko (12)
-








WANROOIJ Jeroen (13)
Bye
-


NEBLETT Khaidem
SAFSTROM Daniel (20)
DSQ




LO Chih Chun (29)
KARKI Shaksham
27

6


Bye
IN Kyo-Don (4)
-
































BACHMANN Alexander (3)
Bye
-


STEVIC Marko (35)
BROWN Craig (30)
23

20




SEGEDIN Dinko (19)
ALAMARI Mhd Zafer
DSQ


Bye
KOLECKI Bartosz (14)
-








SALAZAR Bryan (11)
Bye
-


CONSTANTINOU Antis
MILANI Matteo (22)
WDR




GREDIC Armin (27)
LAZOGLU Hasan Can
23

21


Bye
STEWART Jordan (6)
-
















TRAJKOVIC Ivan (7)
Bye
-


GUEYE Amadou Dieye
YEREMYAN Arman (26)
DSQ




SUH Christian (23)
CUVINAR Abram Lance
24
PUN
12


Bye
GBANE Seydou (10)
-








AZIZOV Ramin (15)
Bye
-


ONEN Eric
DEFAIX Waldeck (18)
DSQ




KALLIFONIS Christoforos (31)
CHEHADE Omar (34)
22
WDR
8


Bye
TRABELSI Yassine (2)
-


Men's -87kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
LARIN Vladislav (1)
AZIMOV Davronbek (32)
21

6


RAJABI Saeid
ALBA Rafael (16)
14

11




DUISEBAY Smaiyl (9)
MUHAMMAD Lutalo (24)
21
PUN
6


SOUMARE Karamoko (25)
RIVAS Carlos (8)
28

14








ROS GOMEZ Daniel (5)
LIU Jintao
31

23


BONDAR Vladyslav (21)
JOVANOV Drasko (12)
9

19




WANROOIJ Jeroen (13)
SAFSTROM Daniel (20)
14

7


LO Chih Chun (29)
IN Kyo-Don (4)
8

16
















BACHMANN Alexander (3)
STEVIC Marko (35)
21

2


SEGEDIN Dinko (19)
KOLECKI Bartosz (14)
18
PUN
11




SALAZAR Bryan (11)
MILANI Matteo (22)
19

3


GREDIC Armin (27)
STEWART Jordan (6)
18

17








TRAJKOVIC Ivan (7)
YEREMYAN Arman (26)
16

8


SUH Christian (23)
GBANE Seydou (10)
31

27




AZIZOV Ramin (15)
DEFAIX Waldeck (18)
16

4


KALLIFONIS Christoforos (31)
TRABELSI Yassine (2)
9

15


Men's -87kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
LARIN Vladislav (1)
RAJABI Saeid
20

4


DUISEBAY Smaiyl (9)
SOUMARE Karamoko (25)
11

16




ROS GOMEZ Daniel (5)
JOVANOV Drasko (12)
24

16


WANROOIJ Jeroen (13)
IN Kyo-Don (4)
1

16








BACHMANN Alexander (3)
SEGEDIN Dinko (19)
17

7


SALAZAR Bryan (11)
GREDIC Armin (27)
10

6




TRAJKOVIC Ivan (7)
SUH Christian (23)
26

5


AZIZOV Ramin (15)
TRABELSI Yassine (2)
10

9


Men's -87kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
LARIN Vladislav (1)
SOUMARE Karamoko (25)
22

7


ROS GOMEZ Daniel (5)
IN Kyo-Don (4)
3
GDP
5




BACHMANN Alexander (3)
SALAZAR Bryan (11)
12

7


TRAJKOVIC Ivan (7)
AZIZOV Ramin (15)
22

15


Men's -87kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
LARIN Vladislav (1)
IN Kyo-Don (4)
8
GDP
6


BACHMANN Alexander (3)
TRAJKOVIC Ivan (7)
15

13


Men's -87kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
LARIN Vladislav (1)
BACHMANN Alexander (3)
9

11

 Author| Post time: 27-6-2017 18:11
| Show all posts
Men's Heavyweight (+87kg)
Round of 64

Athletes
Result
ISAEV Radik (1)
Bye
-


FERNANDEZ EIRAS Pablo (33)
BASSEL Ayoub (32)
8

11




BERGERON Marc Andre (17)
TIAN Jian
7
PUN
14


BARKA Mohamed Abdellahi
HATOWSKI Piotr (16)
1
RSC
32








GOLEC Vedran (9)
Bye
-


TSENG Tzu-Yi (41)
PEREA TARIRA Jesus (24)
8

9




SHELEST Mykhailo (25)
RAHAMAN Mohammad Mizanur (40)
24

3


Bye
OBAME Anthony (8)
-
















ISSOUFOU Abdoul (5)
Bye
-


DIABATE Toumani (37)
TAUFATOFUA Pita (28)
DSQ




BALLESTEROS GOMEZ Victor Manuel (21)
HISWELLA Pium Sanjeewa
28

13


Bye
EL YAZIDI Omar (12)
-








SIQUEIRA Maicon (13)
Bye
-


JACOBS Emille
ZOKOU Firmin (20)
0
RSC
23




UY Kristopher Robert (29)
GEORGIEVSKI Dejan (36)
15

3


Bye
JO Chol-Ho (4)
-
































MARDANI Sajjad (3)
Bye
-


SIMMONDS Jaxon (35)
HEINO Teemu (30)
12

16




ZHAPAROV Ruslan (19)
RIKA Clyde Sade
DSQ


Bye
HERY Tuarai (14)
-








SILLA Arman-Marshall (11)
Bye
-


LOPEZ Juan Pablo (43)
DJURICIC Marko (22)
2

23




GRANT Jayson (27)
SANGO Itai Samuel (38)
18

9


Bye
CHO Mahama (6)
-
















LAMBDIN Stephen (7)
Bye
-


BOUKERCHA Mohcene (39)
KATTAN Hamza (26)
DSQ




AYMAN Mohamed (23)
MALHOTRA Nakul (42)
15

5


Bye
KUZNETSOV Roman (10)
-








SIO Martin (15)
ALVAREZ Luis
19
PUN
13


ELHOLI Mohamed
DESPAIGNE Robelis (18)
1

18




YUKSEL Serdar (31)
NIKOLAIDIS Athanasios (34)
8

7


Bye
SHOKIN Dmitriy (2)
-


Men's Heavyweight (+87kg)
Round of 32

Athletes
Result
ISAEV Radik (1)
BASSEL Ayoub (32)
24

8


TIAN Jian
HATOWSKI Piotr (16)
15

8




GOLEC Vedran (9)
PEREA TARIRA Jesus (24)
28
PUN
11


SHELEST Mykhailo (25)
OBAME Anthony (8)
2

4








ISSOUFOU Abdoul (5)
DIABATE Toumani (37)
23

5


BALLESTEROS GOMEZ Victor Manuel (21)
EL YAZIDI Omar (12)
5

11




SIQUEIRA Maicon (13)
ZOKOU Firmin (20)
14

13


UY Kristopher Robert (29)
JO Chol-Ho (4)
13

26
















MARDANI Sajjad (3)
HEINO Teemu (30)
11

6


ZHAPAROV Ruslan (19)
HERY Tuarai (14)
21

1




SILLA Arman-Marshall (11)
DJURICIC Marko (22)
20
RSC
5


GRANT Jayson (27)
CHO Mahama (6)
WDR








LAMBDIN Stephen (7)
KATTAN Hamza (26)
28

15


AYMAN Mohamed (23)
KUZNETSOV Roman (10)
7

12




SIO Martin (15)
DESPAIGNE Robelis (18)
6
GDP
8


YUKSEL Serdar (31)
SHOKIN Dmitriy (2)
0

12


Men's Heavyweight (+87kg)
Round of 16

Athletes
Result
ISAEV Radik (1)
TIAN Jian
16

11


GOLEC Vedran (9)
OBAME Anthony (8)
12

14




ISSOUFOU Abdoul (5)
EL YAZIDI Omar (12)
17

8


SIQUEIRA Maicon (13)
JO Chol-Ho (4)
11
GDP
9








MARDANI Sajjad (3)
ZHAPAROV Ruslan (19)
8
GDP
6


SILLA Arman-Marshall (11)
CHO Mahama (6)
12

23




LAMBDIN Stephen (7)
KUZNETSOV Roman (10)
5

7


DESPAIGNE Robelis (18)
SHOKIN Dmitriy (2)
7

17


Men's Heavyweight (+87kg)
Quarterfinals

Athletes
Result
ISAEV Radik (1)
OBAME Anthony (8)
13

15


ISSOUFOU Abdoul (5)
SIQUEIRA Maicon (13)
9

6




MARDANI Sajjad (3)
CHO Mahama (6)
1

14


KUZNETSOV Roman (10)
SHOKIN Dmitriy (2)
9

7


Men's Heavyweight (+87kg)
Semifinals

Athletes
Result
OBAME Anthony (8)
ISSOUFOU Abdoul (5)
9

16


CHO Mahama (6)
KUZNETSOV Roman (10)
22

4


Men's Heavyweight (+87kg)
Gold Medal Match

Athletes
Result
ISSOUFOU Abdoul (5)
CHO Mahama (6)
9

4

 Author| Post time: 27-6-2017 18:24
| Show all posts
Women's -73kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
ESPINOZA Maria (1)
Bye
-


TOMAZOU Souzanna (33)
MOKHRU Khalimova (32)
6

2




SLAVIN Jade (17)
Bye
-


Bye
SKAAR Tina (16)
-








KRZEMIENIECKA Aleksandra (9)
Bye
-


Bye
FERNANDEZ Carolina (24)
-




ANIC Franka (25)
STELLINO Emily
14

7


Bye
ZHDANOVA Karina (8)
-
















SCHNEIDER Yanna (5)
Bye
-


TRAILL Venice Elizabeth Megan
SMIRAGLIA Maristella (28)
0

42




ILIESCO Nathalie (21)
Bye
-


Bye
KONE Mamina (12)
-








FAROUK Maisoun (13)
Bye
-


Bye
SORN Seavmey (20)
-




CHEN Yann Yeu (29)
SHAW Taylor
31

19


Bye
OH Hyeri (4)
-
































RADOS Iva (3)
Bye
-


CARVALLO Iris
DIMITROPOULOU Elpida Marina (30)
9

26




WEEKES Crystal (19)
Bye
-


Bye
GORMAN-SHORE Madelynn (14)
-








POURESMAEIL Zahra (11)
Bye
-


Bye
VANEGAS Sandra (22)
-




CASTRO BURGOS Cecilia (27)
RAVADE Aishwayra R.
16
PUN
1


Bye
OOGINK Reshmie (6)
-
















MATIJASEVIC Petra (7)
Bye
-


GAO Pan
ALORA Kirstie Elaine (26)
20

5




VANDER-ZWALM Estelle (23)
Bye
-


Bye
GALACHO Raphaella (10)
-








BULUT Sude (15)
Bye
-


Bye
DENIZ Cansel (18)
-




HERNANDEZ Glenhis (31)
SANTOS Ariana (34)
DSQ


Bye
MANDIC Milica (2)
-


Women's -73kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
ESPINOZA Maria (1)
TOMAZOU Souzanna (33)
9

2


SLAVIN Jade (17)
SKAAR Tina (16)
20

9




KRZEMIENIECKA Aleksandra (9)
FERNANDEZ Carolina (24)
15

2


ANIC Franka (25)
ZHDANOVA Karina (8)
8

9








SCHNEIDER Yanna (5)
SMIRAGLIA Maristella (28)
9

10


ILIESCO Nathalie (21)
KONE Mamina (12)
13

8




FAROUK Maisoun (13)
SORN Seavmey (20)
6

9


CHEN Yann Yeu (29)
OH Hyeri (4)
10

13
















RADOS Iva (3)
DIMITROPOULOU Elpida Marina (30)
14

1


WEEKES Crystal (19)
GORMAN-SHORE Madelynn (14)
20

19




POURESMAEIL Zahra (11)
VANEGAS Sandra (22)
8

3


CASTRO BURGOS Cecilia (27)
OOGINK Reshmie (6)
4

12








MATIJASEVIC Petra (7)
GAO Pan
15

9


VANDER-ZWALM Estelle (23)
GALACHO Raphaella (10)
20

10




BULUT Sude (15)
DENIZ Cansel (18)
13
GDP
10


HERNANDEZ Glenhis (31)
MANDIC Milica (2)
5

6


Women's -73kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ESPINOZA Maria (1)
SLAVIN Jade (17)
6
GDP
4


KRZEMIENIECKA Aleksandra (9)
ZHDANOVA Karina (8)
6

9




SMIRAGLIA Maristella (28)
ILIESCO Nathalie (21)
4

1


SORN Seavmey (20)
OH Hyeri (4)
9

18








RADOS Iva (3)
WEEKES Crystal (19)
14

3


POURESMAEIL Zahra (11)
OOGINK Reshmie (6)
2

15




MATIJASEVIC Petra (7)
VANDER-ZWALM Estelle (23)
19

18


BULUT Sude (15)
MANDIC Milica (2)
3

5


Women's -73kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ESPINOZA Maria (1)
ZHDANOVA Karina (8)
16

12


SMIRAGLIA Maristella (28)
OH Hyeri (4)
13

18




RADOS Iva (3)
OOGINK Reshmie (6)
10

20


MATIJASEVIC Petra (7)
MANDIC Milica (2)
8

9


Women's -73kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
ESPINOZA Maria (1)
OH Hyeri (4)
6

15


OOGINK Reshmie (6)
MANDIC Milica (2)
3
GDP
5


Women's -73kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
OH Hyeri (4)
MANDIC Milica (2)
13

17

 Author| Post time: 28-6-2017 20:43
| Show all posts
Men's -63kg
Non-Olympic Event

Round of 128

Athletes
Result
ACHAB Jaouad (1)
Bye
-


CONGO CARCELEN Leyner (65)
MENDOZA JR. Joaquin (64)
22
GDP
21




HAMADA Issei (33)
Bye
-


Bye
ASSFOUR Mohammad (32)
-








PANTAR Jure (17)
Bye
-


ALHALLAK Abdul Razak
CAVEY Damon (48)
6

32




TENG Teddy (49)
BIPUT Stefan
DSQ


Bye
KLOMPONG Nutthawee (16)
-
















GUZMAN Lucas (9)
Bye
-


KYAW Aung Kyaw
TIN Wing Tai (56)
11

19




NG Chi-Hou (41)
Bye
-


Bye
SINDEN Bradly (24)
-








CUNHA Davilani (25)
Bye
-


Bye
MALIK Jibreel (40)
-




ALSHAREEF Mubarak Musaad (57)
MADOME Alfred
26
PUN
15


Bye
MECMAJER Jaroslaw (8)
-
































ALY Youssef (5)
Bye
-


HENRY Henrick
ZAIN Hikmatullah (60)
5
PUN
24




NAVEA Sebastian (37)
Bye
-


Bye
PIE Bernardo (28)
-








EDWIN Samson (21)
Bye
-


TUFI Sione
HEIDZEL Yauheni (44)
WDR




CHEA JR. Loveton (53)
NOKA Romario
DSQ


Bye
ZHAO Shuai (12)
-
















PILAVAKIS Ioannis (13)
Bye
-


MAHARA Bir Bahadur
DZHORDZHEV Mitko (52)
3

26




EJUPI Butrint (45)
SAID ALI Idrisse
DSQ


Bye
SERIKBAYEV Alimzhan (20)
-








PEER Sandro (29)
Bye
-


Bye
SAM Jason (36)
-




USCOV Serghei (61)
KUVARZIN Aleksandr
DSQ


Bye
PARK Ji-Min (4)
-
















































































MAMMADOV Mahammad (3)
Bye
-


SIMARA Jordan
TOIROV Sardor (62)
2

32




LEON Braulio (35)
Bye
-


Bye
DIAO Mouhamed El Mactar (30)
-








YARMACHEK Vladyslav (19)
Bye
-


OKWERA Royson
MUNYAKAZI Vincent (46)
DSQ




DOMINGUEZ Alvis (51)
SALEH Rami
18
GDP
16


Bye
COSTA Nuno (14)
-
















VUCKOVIC Nikola (11)
Bye
-


NKUEBE Ramosoeu
DLAMINI Thandukukhanya (54)
19

5




GOMEZ Alvaro (43)
SANDY Jules Isaac Vivian
DSQ


Bye
SISSOKO Oumar (22)
-








KONSTANTINIDIS Iordanis (27)
Bye
-


Bye
SAURAV Saurav (38)
-




TOURE Mohamed Icham (59)
SIMON Szabolcs
7

10


Bye
IZUTDINOV Bolat (6)
-
































GONZALEZ BONILLA Joel (7)
Bye
-


PLENET Anthony Kemcy
CHANG Alejandro (58)
WDR




HAJJAMI Omar (39)
Bye
-


Bye
HOSSEINI Mirhashem (26)
-








CHELLAMOOTOO Dylan (23)
Bye
-


YOUSSEF ALAREBI Abdulmalik
AHMED AL-OBAL Maged (42)
DSQ




AGIMI Montassar (55)
ACUNA CHUQUIMIA Jose Diego
27

6


Bye
RECBER Hakan (10)
-
















HAIMOVITZ Gili (15)
Bye
-


HO Chia-Hsin
BURNS Thomas (50)
27

5




SIRAG ELNOR Mohanad (47)
ENKHBOLD Buyanshagai
10
PUN
29


Bye
BHAT Siddhartha King (18)
-








NAVA Ruben (31)
Bye
-


Bye
PETROPOULOS Vlasios (34)
-




TAN Jason (63)
CHHUN Soklong
11

20


Bye
BRECIC Lovre (2)
-


Men's -63kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
ACHAB Jaouad (1)
CONGO CARCELEN Leyner (65)
25

4


HAMADA Issei (33)
ASSFOUR Mohammad (32)
20

22




PANTAR Jure (17)
CAVEY Damon (48)
20

12


TENG Teddy (49)
KLOMPONG Nutthawee (16)
3
PUN
19








GUZMAN Lucas (9)
TIN Wing Tai (56)
24

3


NG Chi-Hou (41)
SINDEN Bradly (24)
2
WDR
35




CUNHA Davilani (25)
MALIK Jibreel (40)
DSQ


ALSHAREEF Mubarak Musaad (57)
MECMAJER Jaroslaw (8)
12

16
















ALY Youssef (5)
ZAIN Hikmatullah (60)
37

19


NAVEA Sebastian (37)
PIE Bernardo (28)
9

8




EDWIN Samson (21)
HEIDZEL Yauheni (44)
25

17


CHEA JR. Loveton (53)
ZHAO Shuai (12)
3
RSC
19








PILAVAKIS Ioannis (13)
DZHORDZHEV Mitko (52)
10

4


EJUPI Butrint (45)
SERIKBAYEV Alimzhan (20)
1
RSC
18




PEER Sandro (29)
SAM Jason (36)
WDR


USCOV Serghei (61)
PARK Ji-Min (4)
18
PUN
34
































MAMMADOV Mahammad (3)
TOIROV Sardor (62)
10

3


LEON Braulio (35)
DIAO Mouhamed El Mactar (30)
10

11




YARMACHEK Vladyslav (19)
OKWERA Royson
23

3


DOMINGUEZ Alvis (51)
COSTA Nuno (14)
7

24








VUCKOVIC Nikola (11)
NKUEBE Ramosoeu
WDR


GOMEZ Alvaro (43)
SISSOKO Oumar (22)
24

12




KONSTANTINIDIS Iordanis (27)
SAURAV Saurav (38)
8

12


SIMON Szabolcs
IZUTDINOV Bolat (6)
5

25
















GONZALEZ BONILLA Joel (7)
CHANG Alejandro (58)
15

19


HAJJAMI Omar (39)
HOSSEINI Mirhashem (26)
5

25




CHELLAMOOTOO Dylan (23)
YOUSSEF ALAREBI Abdulmalik
14
PUN
4


AGIMI Montassar (55)
RECBER Hakan (10)
18
PUN
19








HAIMOVITZ Gili (15)
HO Chia-Hsin
16

36


ENKHBOLD Buyanshagai
BHAT Siddhartha King (18)
16

26




NAVA Ruben (31)
PETROPOULOS Vlasios (34)
15

10


CHHUN Soklong
BRECIC Lovre (2)
6

27


Men's -63kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
ACHAB Jaouad (1)
ASSFOUR Mohammad (32)
23

10


PANTAR Jure (17)
KLOMPONG Nutthawee (16)
18

11




GUZMAN Lucas (9)
SINDEN Bradly (24)
7
GDP
9


CUNHA Davilani (25)
MECMAJER Jaroslaw (8)
13

8








ALY Youssef (5)
NAVEA Sebastian (37)
12

19


EDWIN Samson (21)
ZHAO Shuai (12)
12

33




PILAVAKIS Ioannis (13)
SERIKBAYEV Alimzhan (20)
23

30


PEER Sandro (29)
PARK Ji-Min (4)
1

25
















MAMMADOV Mahammad (3)
DIAO Mouhamed El Mactar (30)
26

6


YARMACHEK Vladyslav (19)
COSTA Nuno (14)
12

18




VUCKOVIC Nikola (11)
GOMEZ Alvaro (43)
11

13


SAURAV Saurav (38)
IZUTDINOV Bolat (6)
1

19








CHANG Alejandro (58)
HOSSEINI Mirhashem (26)
10

21


CHELLAMOOTOO Dylan (23)
RECBER Hakan (10)
23

24




HO Chia-Hsin
BHAT Siddhartha King (18)
14

5


NAVA Ruben (31)
BRECIC Lovre (2)
8

14


Men's -63kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
ACHAB Jaouad (1)
PANTAR Jure (17)
18

6


SINDEN Bradly (24)
CUNHA Davilani (25)
22

1




NAVEA Sebastian (37)
ZHAO Shuai (12)
15

16


SERIKBAYEV Alimzhan (20)
PARK Ji-Min (4)
15

36








MAMMADOV Mahammad (3)
COSTA Nuno (14)
35

17


GOMEZ Alvaro (43)
IZUTDINOV Bolat (6)
9

11




HOSSEINI Mirhashem (26)
RECBER Hakan (10)
20
PUN
6


HO Chia-Hsin
BRECIC Lovre (2)
22

13


Men's -63kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
ACHAB Jaouad (1)
SINDEN Bradly (24)
11
GDP
13


ZHAO Shuai (12)
PARK Ji-Min (4)
27

16




MAMMADOV Mahammad (3)
IZUTDINOV Bolat (6)
11

7


HOSSEINI Mirhashem (26)
HO Chia-Hsin
21

7


Men's -63kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
SINDEN Bradly (24)
ZHAO Shuai (12)
29

43


MAMMADOV Mahammad (3)
HOSSEINI Mirhashem (26)
5

6


Men's -63kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
ZHAO Shuai (12)
HOSSEINI Mirhashem (26)
11

5

 Author| Post time: 28-6-2017 20:59
| Show all posts
Men's -80kg
Round of 128

Athletes
Result
CISSE Cheick Sallah (1)
Bye
-


ABI Abdulaziz
ALI Md Imtiaz Ibney
13
PUN
27




MYRZABAYEV Nurlan (33)
Bye
-


Bye
MOUFARREJ Ghassan (32)
-








RAFALOVICH Maksim (17)
Bye
-


Bye
MOUSALLI Tarek (48)
-




ALMABRUK Majed Mabruk S. (49)
Bye
-


Bye
HORVAT Luka (16)
-
















SANSUM Damon (9)
Bye
-


Bye
MOHD. KASSIM Muhd. Ameerul Solehen
-




KAYUMBA Joe (41)
Bye
-


Bye
RADOJKOVIC Aleksandar (24)
-








ROBLES Elias Aaron (25)
Bye
-


Bye
FERRERA Miguel (40)
-




KOLADE Paul
Bye
-


Bye
PAZINSKI Piotr (8)
-
































SARI Yunus (5)
Bye
-


Bye
MONDELUS Rodny
-




KOLEV Yordan (37)
Bye
-


Bye
TELIKOSTOGLOU Apostolos (28)
-








FERNANDES Michel (21)
Bye
-


Bye
SABAJO Giavero (44)
-




GISLASON Kristmundur (53)
Bye
-


Bye
ORDEMANN Richard Andre (12)
-
















KOTKOV Anton (13)
Bye
-


Bye
POLLARD Isiah (52)
-




ERFANIAN DANESHVAR Pouria
Bye
-


Bye
BARBOSA Elvis (20)
-








DELA CRUZ Christian Al (29)
Bye
-


Bye
YEREMENKO Danylo (36)
-




SOW El Hadji Diallo
DAHER Youssouf Egueh
31
RSC
3


Bye
PARK Yong-Hyun (4)
-
















































































COOK Aaron (3)
Bye
-


BENDAIKHA Abdelmalek
KOUMA Mohamed
DSQ




POTVIN Maxime (35)
Bye
-


Bye
MAIKOOUVA Jordan (30)
-








KARAJLOVIC Ivan (19)
Bye
-


Bye
MAAN Navjeet (46)
-




TIMOTEO Daniel (51)
Bye
-


Bye
LIU Wei-Ting (14)
-
















LOPEZ Steven (11)
Bye
-


Bye
FERREIRA Mario
-




BECEIRO PIZARRO SUAREZ Andres (43)
Bye
-


Bye
QIAO Sen (22)
-








COBAS Jose (27)
Bye
-


Bye
ALARAIMI Ali (38)
-




BOULOGNE Asim
Bye
-


Bye
OUESLATI Oussama (6)
-
































GUELEC Tahir (7)
Bye
-


Bye
TINIRAU Remuela
-




KHAIRY Salaheldin (39)
Bye
-


Bye
SAULUKOU Uladzislau (26)
-








CHAVES Joao Pedro (23)
Bye
-


Bye
FILIPPOV Oleksandr (42)
-




POLE Sioota Makolo
Bye
-


Bye
HERNANDEZ Moises (10)
-
















BOTTA Roberto (15)
Bye
-


Bye
KOVACEVIC Niklas (50)
-




AHMED ALHAJ Yasir (47)
Bye
-


Bye
MARTINEZ GARCIA Raul (18)
-








SAJKO David (31)
Bye
-


Bye
EBATA Hidenori (34)
-




TAYLOR Damien
BAGNA KADRI Djibo
7

28


Bye
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
-


Men's -80kg
Round of 64

Athletes
Result
CISSE Cheick Sallah (1)
ALI Md Imtiaz Ibney
38
RSC
0


MYRZABAYEV Nurlan (33)
MOUFARREJ Ghassan (32)
20

6




RAFALOVICH Maksim (17)
MOUSALLI Tarek (48)
22

2


ALMABRUK Majed Mabruk S. (49)
HORVAT Luka (16)
4

25








SANSUM Damon (9)
MOHD. KASSIM Muhd. Ameerul Solehen
24
RSC
9


KAYUMBA Joe (41)
RADOJKOVIC Aleksandar (24)
DSQ




ROBLES Elias Aaron (25)
FERRERA Miguel (40)
10
PUN
7


KOLADE Paul
PAZINSKI Piotr (8)
12

19
















SARI Yunus (5)
MONDELUS Rodny
11
RSC
2


KOLEV Yordan (37)
TELIKOSTOGLOU Apostolos (28)
8

10




FERNANDES Michel (21)
SABAJO Giavero (44)
21

18


GISLASON Kristmundur (53)
ORDEMANN Richard Andre (12)
4

11








KOTKOV Anton (13)
POLLARD Isiah (52)
DSQ


ERFANIAN DANESHVAR Pouria
BARBOSA Elvis (20)
21

5




DELA CRUZ Christian Al (29)
YEREMENKO Danylo (36)
24

15


SOW El Hadji Diallo
PARK Yong-Hyun (4)
8

28
































COOK Aaron (3)
KOUMA Mohamed
37

2


POTVIN Maxime (35)
MAIKOOUVA Jordan (30)
20

22




KARAJLOVIC Ivan (19)
MAAN Navjeet (46)
18
RSC
9


TIMOTEO Daniel (51)
LIU Wei-Ting (14)
5

16








LOPEZ Steven (11)
FERREIRA Mario
15
RSC
3


BECEIRO PIZARRO SUAREZ Andres (43)
QIAO Sen (22)
16
PUN
26




COBAS Jose (27)
ALARAIMI Ali (38)
25

16


BOULOGNE Asim
OUESLATI Oussama (6)
0
RSC
23
















GUELEC Tahir (7)
TINIRAU Remuela
26

3


KHAIRY Salaheldin (39)
SAULUKOU Uladzislau (26)
12

16




CHAVES Joao Pedro (23)
FILIPPOV Oleksandr (42)
23

25


POLE Sioota Makolo
HERNANDEZ Moises (10)
1
RSC
10








BOTTA Roberto (15)
KOVACEVIC Niklas (50)
13

5


AHMED ALHAJ Yasir (47)
MARTINEZ GARCIA Raul (18)
4

25




SAJKO David (31)
EBATA Hidenori (34)
8
PUN
13


BAGNA KADRI Djibo
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
9

30


Men's -80kg
Round of 32

Athletes
Result
CISSE Cheick Sallah (1)
MYRZABAYEV Nurlan (33)
13

23


RAFALOVICH Maksim (17)
HORVAT Luka (16)
14

1




SANSUM Damon (9)
RADOJKOVIC Aleksandar (24)
21

18


ROBLES Elias Aaron (25)
PAZINSKI Piotr (8)
13

22








SARI Yunus (5)
TELIKOSTOGLOU Apostolos (28)
18

8


FERNANDES Michel (21)
ORDEMANN Richard Andre (12)
11

15




KOTKOV Anton (13)
ERFANIAN DANESHVAR Pouria
20

14


DELA CRUZ Christian Al (29)
PARK Yong-Hyun (4)
8

10
















COOK Aaron (3)
MAIKOOUVA Jordan (30)
16

14


KARAJLOVIC Ivan (19)
LIU Wei-Ting (14)
5

14




LOPEZ Steven (11)
QIAO Sen (22)
14

22


COBAS Jose (27)
OUESLATI Oussama (6)
27
PUN
18








GUELEC Tahir (7)
SAULUKOU Uladzislau (26)
11

13


FILIPPOV Oleksandr (42)
HERNANDEZ Moises (10)
7

22




BOTTA Roberto (15)
MARTINEZ GARCIA Raul (18)
13

19


EBATA Hidenori (34)
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
7
PUN
18


Men's -80kg
Round of 16

Athletes
Result
MYRZABAYEV Nurlan (33)
RAFALOVICH Maksim (17)
17

14


SANSUM Damon (9)
PAZINSKI Piotr (8)
32

21




SARI Yunus (5)
ORDEMANN Richard Andre (12)
2
RSC
6


KOTKOV Anton (13)
PARK Yong-Hyun (4)
10

5








COOK Aaron (3)
LIU Wei-Ting (14)
21

18


QIAO Sen (22)
OUESLATI Oussama (6)
27

15




SAULUKOU Uladzislau (26)
HERNANDEZ Moises (10)
5

6


MARTINEZ GARCIA Raul (18)
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
13

19


Men's -80kg
Quarterfinals

Athletes
Result
MYRZABAYEV Nurlan (33)
SANSUM Damon (9)
8

21


ORDEMANN Richard Andre (12)
KOTKOV Anton (13)
6
GDP
8




COOK Aaron (3)
QIAO Sen (22)
24

23


HERNANDEZ Moises (10)
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
10

19


Men's -80kg
Semifinals

Athletes
Result
SANSUM Damon (9)
KOTKOV Anton (13)
10
GDP
12


COOK Aaron (3)
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
5

41


Men's -80kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
KOTKOV Anton (13)
BEIGI HARCHEGANI Milad (2)
3

21

 Author| Post time: 29-6-2017 19:00
| Show all posts
Women's -57kg
Round of 64

Athletes
Result
JONES Jade (1)
Bye
-


LAARAJ Nada (33)
FERNANDEZ RUIZ Lidia (32)
8

6




RADMILOVIC Aleksandra (17)
VALDEZ Alicia
20

6


D'ANGELO Natalia
WHITE Ara (16)
2

4








CARSTENS Carolena (9)
SATTSAEVA Zhanna
DSQ


DEMNERI Ada (41)
CHEN Yu-Chuang (24)
DSQ




ERIS Yaprak (25)
SENI Dayana (40)
13

2


ARCHILA Ginessa
PARK Skylar (8)
3

6
















HAMADA Mayu (5)
Bye
-


SARAH Dad (37)
ASPROGERAKA Andriana (28)
DSQ




LOPEZ Pauline Louise (21)
MATOMENE Beverly Myriam Jennifer (44)
16

6


TUBBS Casandre Nicole
ARAUJO Rafaela (12)
10

11








VULETIC Bruna (13)
ANTONIOU Anna Maria
14

6


OQUENDO Aniat
KIM Ekaterina (20)
0

6




CHRISTENSEN Louise (29)
SHAVININA Alina (36)
18

3


Bye
LEE Ah-Reum (4)
-
































GLASNOVIC Nikita (3)
Bye
-


CHUNARA Gyani (35)
MOYA Aittana (30)
8

13




MIKKONEN Suvi (19)
MARTON Carmen
4

16


TANIOS Christina Jane
HARNSUJIN Phannapa (14)
1

25








ADAMKIEWICZ Patrycja (11)
AGIS-LACAZETTE Lovely
28

2


ARZUAGA Josefina (43)
MAGNUS Marie (22)
1

13




DIOMANDE Banassa (27)
PARSA Tayebeh (38)
3

12


RAMCHIARY Sabita
ASEMANI Raheleh (6)
5

33
















FROEMMING Anna-Lena (7)
RIOS Francisca
15

5


RAIMKUL Laura (39)
ANDUJAR HERRERA Genesis Carolina (26)
10

12




MARTINEZ Adriana (23)
TARVIDA Jolanta (42)
6

8


MURIU Mary
ILGUN Hatice Kubra (10)
6

30








CUNHA Joana (15)
SHAN Yunyun
14

11


YIU Pui In
DIEDHIOU Bineta (18)
3

24




TVARONAVICIUTE Klaudija (31)
VILLEGAS MACHORRO Fabiola Guadalupe
6

10


Bye
MALAK Hedaya (2)
-


Women's -57kg
Round of 32

Athletes
Result
JONES Jade (1)
LAARAJ Nada (33)
10

0


RADMILOVIC Aleksandra (17)
WHITE Ara (16)
4

11




CARSTENS Carolena (9)
CHEN Yu-Chuang (24)
14

19


ERIS Yaprak (25)
PARK Skylar (8)
14

26








HAMADA Mayu (5)
ASPROGERAKA Andriana (28)
8

5


LOPEZ Pauline Louise (21)
ARAUJO Rafaela (12)
10

9




VULETIC Bruna (13)
KIM Ekaterina (20)
8
SUP
8


CHRISTENSEN Louise (29)
LEE Ah-Reum (4)
5

27
















GLASNOVIC Nikita (3)
MOYA Aittana (30)
9

2


MARTON Carmen
HARNSUJIN Phannapa (14)
11

14




ADAMKIEWICZ Patrycja (11)
MAGNUS Marie (22)
9

7


PARSA Tayebeh (38)
ASEMANI Raheleh (6)
16
PUN
12








FROEMMING Anna-Lena (7)
ANDUJAR HERRERA Genesis Carolina (26)
8

7


TARVIDA Jolanta (42)
ILGUN Hatice Kubra (10)
4

5




CUNHA Joana (15)
DIEDHIOU Bineta (18)
14

11


VILLEGAS MACHORRO Fabiola Guadalupe
MALAK Hedaya (2)
12

11


Women's -57kg
Round of 16

Athletes
Result
JONES Jade (1)
WHITE Ara (16)
20

2


CHEN Yu-Chuang (24)
PARK Skylar (8)
18

8




HAMADA Mayu (5)
LOPEZ Pauline Louise (21)
5
GDP
4


VULETIC Bruna (13)
LEE Ah-Reum (4)
9

15








GLASNOVIC Nikita (3)
HARNSUJIN Phannapa (14)
5

4


ADAMKIEWICZ Patrycja (11)
PARSA Tayebeh (38)
11

13




FROEMMING Anna-Lena (7)
ILGUN Hatice Kubra (10)
8

18


CUNHA Joana (15)
VILLEGAS MACHORRO Fabiola Guadalupe
13

5


Women's -57kg
Quarterfinals

Athletes
Result
JONES Jade (1)
CHEN Yu-Chuang (24)
11

8


HAMADA Mayu (5)
LEE Ah-Reum (4)
8

14




GLASNOVIC Nikita (3)
PARSA Tayebeh (38)
7
RSC
7


ILGUN Hatice Kubra (10)
CUNHA Joana (15)
2
SUP
2


Women's -57kg
Semifinals

Athletes
Result
JONES Jade (1)
LEE Ah-Reum (4)
8

14


GLASNOVIC Nikita (3)
ILGUN Hatice Kubra (10)
0

8


Women's -57kg
Gold Medal Match

Athletes
Result
LEE Ah-Reum (4)
ILGUN Hatice Kubra (10)
7

5

 Author| Post time: 29-6-2017 19:14
| Show all posts
Women's -62kg
Non-Olympic Event

Round of 64

Athletes
Result
YAMAN Irem (1)
Bye
-


GOMEZ Lucero (33)
JOHANSSON Elin (32)
9

18




CRAEN Indra (17)
PASEKA Malia
DSQ


RAWAL Sonam
OVIEDO Melissa (16)
2

12








BOOTH Rachelle (9)
Bye
-


COLEMAN Tracy
ZHOU Meiling (24)
1
PUN
31




TARMAN Shahd (25)
ITALIANO Mia (40)
8

6


Bye
GBAGBI Ruth (8)
-
















GULEC Rabia (5)
Bye
-


VARGAS Yislena (37)
GRETARSDOTTIR Ingibjorg (28)
7

5




CORDERO Adanys (21)
LO Wai In Vincy
7
RSC
5


Bye
BLUFORD Amanda (12)
-








YAKOVLEVA Dar'ya (13)
Bye
-


HIRABAYASHI Kasumi
SAVKOVIC Nadja (20)
3

4




GAIZAUSKAITE Gerda (29)
ABDULLAEVA Umida (36)
0

6


Bye
KIM So-Hee (4)
-
































CALVO GOMEZ Marta (3)
Bye
-


CIUCHITU Ana (35)
KUZMINA Tatiana (30)
4

6




BIBALAYEVA Gulim (19)
ASHBY Zariyah
DSQ


Bye
VASCONCELOS Julia (14)
-








REFAEI Rewan (11)
Bye
-


ZANGARINI Lisa
JIRANKOVA Iveta (22)
5

18




HA Thi Nguyen (27)
DIOP Ndeye Coumba (38)
27

1


Bye
WIET HENIN Magda (6)
-
















ROTOLO Daniela (7)
Bye
-


TANIOS Sarah (39)
EL AOUNI Soukayna (26)
3

25




GRAMMATIKOPOULOU Vasiliki (23)
BEN YESSOUF Tekiath
6

17


Bye
STETIC Marija (10)
-








LIN Yi-Ching (15)
Bye
-


GOUNDO Samake
FENG Xiao (18)
22

18




AGUIRRE Fernanda (31)
ALIZADEH ZENOORIN Kimia (34)
9

14


Bye
KRAAYEVELD Ashley (2)
-


Women's -62kg
Non-Olympic Event

Round of 32

Athletes
Result
YAMAN Irem (1)
JOHANSSON Elin (32)
2

1


CRAEN Indra (17)
OVIEDO Melissa (16)
16

26




BOOTH Rachelle (9)
ZHOU Meiling (24)
17

11


TARMAN Shahd (25)
GBAGBI Ruth (8)
5

23








GULEC Rabia (5)
VARGAS Yislena (37)
11

3


CORDERO Adanys (21)
BLUFORD Amanda (12)
13
GDP
15




YAKOVLEVA Dar'ya (13)
SAVKOVIC Nadja (20)
8
GDP
6


ABDULLAEVA Umida (36)
KIM So-Hee (4)
4

18
















CALVO GOMEZ Marta (3)
KUZMINA Tatiana (30)
5

6


BIBALAYEVA Gulim (19)
VASCONCELOS Julia (14)
14

6




REFAEI Rewan (11)
JIRANKOVA Iveta (22)
2
SUP
2


HA Thi Nguyen (27)
WIET HENIN Magda (6)
3

10








ROTOLO Daniela (7)
EL AOUNI Soukayna (26)
5

3


BEN YESSOUF Tekiath
STETIC Marija (10)
14

24




LIN Yi-Ching (15) GOUNDO Samake
21

7


ALIZADEH ZENOORIN Kimia (34)
KRAAYEVELD Ashley (2)
36

22


Women's -62kg
Non-Olympic Event

Round of 16

Athletes
Result
YAMAN Irem (1)
OVIEDO Melissa (16)
5

4


BOOTH Rachelle (9)
GBAGBI Ruth (8)
6

15




GULEC Rabia (5)
BLUFORD Amanda (12)
6

3


YAKOVLEVA Dar'ya (13)
KIM So-Hee (4)
2

24








KUZMINA Tatiana (30)
BIBALAYEVA Gulim (19)
13
GDP
11


JIRANKOVA Iveta (22)
WIET HENIN Magda (6)
5
SUP
5




ROTOLO Daniela (7)
STETIC Marija (10)
7

10


LIN Yi-Ching (15)
ALIZADEH ZENOORIN Kimia (34)
14
GDP
16


Women's -62kg
Non-Olympic Event

Quarterfinals

Athletes
Result
YAMAN Irem (1)
GBAGBI Ruth (8)
8

13


GULEC Rabia (5)
KIM So-Hee (4)
2

22




KUZMINA Tatiana (30)
JIRANKOVA Iveta (22)
3

2


STETIC Marija (10)
ALIZADEH ZENOORIN Kimia (34)
4

12


Women's -62kg
Non-Olympic Event

Semifinals

Athletes
Result
GBAGBI Ruth (8)
KIM So-Hee (4)
5
WDR
0


KUZMINA Tatiana (30)
ALIZADEH ZENOORIN Kimia (34)
6

9


Women's -62kg
Non-Olympic Event

Gold Medal Match

Athletes
Result
GBAGBI Ruth (8)
ALIZADEH ZENOORIN Kimia (34)
19

9

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

23-7-2024 02:24 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20191201, © 2001-2024, Tencent Cloud.

MultiLingual version, Rev. 955, © 2009-2024 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list