Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
View: 887|Reply: 10

[CONT. CHAMP.] Men's Football UEFA European Europa League 2017 - 2018

[Copy link]
Post time: 19-6-2017 13:30
| Show all posts |Read mode
Edited by Henry_Leon at 16-5-2018 23:48

Men's Football UEFA European Europa League 2017 - 2018

Continental Championship - 29 June 2017 - 16 May 2018




Qualified Teams

  • FK Partizani
  • KF Skënderbeu
  • KF Tirana
  • UE Santa Coloma
  • UE Sant Julià
  • FC Gandzasar
  • FC Pyunik
  • FC Shirak
  • FC Salzburg
  • FK Austria Wien
  • SCR Altach
  • SK Sturm Graz
  • Gabala SC
  • Inter Baki PIK
  • Zirä FK
  • FC BATE Borisov
  • FC Dinamo Brest
  • FC Dinamo Minsk
  • FC Shakhtyor Soligorsk
  • Club Brugge KV
  • KAA Gent
  • KV Oostende
  • SV Zulte Waregem
  • FK Sarajevo
  • FK Željezničar
  • NK Široki Brijeg
  • FC Dunav Ruse
  • PFC Botev Plovdiv
  • PFC Levski Sofia
  • PFC Ludogorets 1945
  • GNK Dinamo Zagreb
  • HNK Hajduk Split
  • HNK Rijeka
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • AEL Limassol FC
  • Apollon Limassol FC
  • AC Sparta Praha
  • FC Viktoria Plzeň
  • FC Zlin
  • FK Mladá Boleslav
  • SK Slavia Praha
  • Brøndby IF
  • FC København
  • FC Midtjylland
  • Lyngby BK
  • Arsenal FC
  • Everton FC
  • FC Flora Tallinn
  • FC Levadia Tallinn
  • Nõmme Kalju FC
  • B36 Tórshavn
  • KÍ Klaksvík
  • NSÍ Runavík
  • HJK Helsinki
  • SJK Seinäjoki
  • VPS Vaasa
  • FC Girondins de Bordeaux
  • OGC Nice
  • Olympique de Marseille
  • Olympique Lyonnais
  • FC Chikhura Sachkhere
  • FC Dinamo Batumi
  • FC Torpedo Kutaisi
  • 1. FC Koln
  • Borussia Dortmund
  • Herta BSC Berlin
  • RB Leipzig
  • SC Freiburg
  • TSG 1899 Hoffenheim
  • Lincoln FC
  • St Joseph's FC
  • AEK Athens FC
  • Panathinaikos FC
  • Panionios FC
  • PAOK FC
  • Ferencvárosi TC
  • Vasas FC
  • Videoton FC
  • FH Hafnarfjördur
  • KR Reykjavík
  • Stjarnan
  • Valur Reykjavík
  • Cork City FC
  • Derry City FC
  • Shamrock Rovers FC
  • Beitar Jerusalem FC
  • Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • AC Milan
  • Atalanta BC
  • SSC Napoli
  • SS Lazio
  • FC Astana
  • FC Irtysh Pavlodar
  • FC Kairat Almaty
  • FC Ordabasy Shymkent
  • FC Prishtina
  • FK Jelgava
  • FK Liepāja
  • FK Ventspils
  • FC Vaduz
  • FK Atlantas
  • FK Sūduva
  • FK Trakai
  • CS Fola Esch
  • FC Differdange 03
  • FC Progrès Niederkorn
  • FK Pelister
  • FK Rabotnicki
  • FK Vardar
  • KF Shkëndija
  • Balzan FC
  • Floriana FC
  • Valletta FC
  • FC Dacia Chisinau
  • FC Milsami Orhei
  • FC Sheriff
  • FC Zaria Balti
  • FK Mladost Podgorica
  • FK Sutjeska
  • FK Zeta
  • AFC Ajax
  • FC Utrecht
  • PSV Eindhoven
  • SBV Vitesse
  • Ballymena United FC
  • Coleraine FC
  • Crusaders FC
  • FK Haugesund
  • Odds BK
  • Rosenborg BK
  • SK Brann
  • Arka Gdynia
  • Jagiellonia Białystok
  • KKS Lech Poznań
  • Legia Warszawa
  • CS Marítimo
  • SC Braga
  • Sporting Clube de Portugal
  • Vitória SC
  • CS Universitatea Craiova
  • FC Astra Giurgiu
  • FC Dinamo București
  • FCSB
  • FC Viitorul
  • FC Krasnodar
  • FC Lokomotiv Moskva
  • FC Spartak Moskva
  • FC Zenit
  • PFC CSKA Moskva
  • SP Tre Penne
  • SS Folgore
  • Aberdeen FC
  • Celtic FC
  • Rangers FC
  • Saint Johnstone FC
  • FK Crvena Zvezda
  • FK Mladost Lučani
  • FK Partizan
  • FK Vojvodina
  • FK AS Trenčín
  • MFK Ružomberok
  • ŠK Slovan Bratislava
  • ND Gorica
  • NK Domžale
  • NK Olimpija Ljubljana
  • Athletic Club
  • Club Atlético de Madrid
  • Real Sociedad
  • Villarreal CF
  • AIK
  • IFK Norrköping
  • Östersund FK
  • BSC Young Boys
  • FC Lugano
  • FC Luzern
  • FC Sion
  • Fenerbahçe SK
  • Galatasaray AŞ
  • Istanbul Basaksehir
  • Konyaspor
  • FC Dynamo Kyiv
  • FC Olexandryia
  • FC Olimpik Donetsk
  • FC Zorya Luhansk
  • Bala Town FC
  • Bangor City FC
  • Connah's Quay FC


Competition Format

First Qualifying Round
June 29th - July 6th, 2017
100 Teams, Home and Away Matches, the 50 winning Teams will qualify for the Second Qualifying Round
I
Second Qualifying Round
July 12th - July 20th, 2017
66 Teams, Home and Away Matches, the 33 winning Teams will qualify for the Third Qualifying Round
I
Third Qualifying Round
July 27th - August 3rd, 2017
58 Teams, Home and Away Matches, the 29 winning Teams will qualify for the Play-Off Round
I
Play-off Round
August 17th - August 24th, 2017
44 Teams, Home and Away Matches, the 22 winning Teams will qualify for the Preliminary Round
I
Preliminary Round
September 14th - December 7th, 2017

48 Teams, 12 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Round of 32
I
Round of 32
February 13th - February 22nd, 2018
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
March 8th - March 15th, 2018

16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals
I
Quarterfinals
April 5th - April 12th, 2018

8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I
Semifinals
April 26th - May 3rd, 2018

4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I
Final
May 16th, 2018

2 Teams, the winning Team will be the Men's Fooball UEFA European Europa League 2017 - 2018 Champion




Road to the Men's Football UEFA Supercup 2018


The 1st Team will qualify for the Men's Football UEFA Supercup 2018.

Teams already Qualified for the Men's Football UEFA Supercup 2018

  • Club Atlético de Madrid


Road to the Men's Football UEFA European Champions League 2018 - 2019



The following Team has qualified for the Men's Football UEFA European Champions League 2018 - 2019

  • Club Atlético de Madrid
 Author| Post time: 22-6-2017 13:15
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 10-7-2017 15:58

First Qualifying Round
June 29th - July 6th, 2017
100 Teams, Home and Away Matches, the 50 winning Teams will qualify for the Second Qualifying Round

  • FK Partizani
  • KF Skënderbeu
  • KF Tirana
  • UE Santa Coloma
  • UE Sant Julià
  • FC Gandzasar
  • FC Pyunik
  • FC Shirak
  • SCR Altach
  • Inter Baki PİK
  • Zirä FK
  • FC Dinamo Minsk
  • FC Shakhtyor Soligorsk
  • FK Sarajevo
  • FK Željezničar
  • NK Široki Brijeg
  • FC Dunav Ruse
  • PFC Botev Plovdiv
  • PFC Levski Sofia
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • AEL Limassol FC
  • FC Midtjylland
  • Lyngby BK
  • FC Flora Tallinn
  • FC Levadia Tallinn
  • Nõmme Kalju FC
  • B36 Tórshavn
  • KÍ Klaksvík
  • NSÍ Runavík
  • HJK Helsinki
  • SJK Seinäjoki
  • VPS Vaasa
  • FC Chikhura Sachkhere
  • FC Dinamo Batumi
  • FC Torpedo Kutaisi
  • Lincoln FC
  • St Joseph's FC
  • Ferencvárosi TC
  • Vasas FC
  • Videoton FC
  • KR Reykjavík
  • Stjarnan
  • Valur Reykjavík
  • Cork City FC
  • Derry City FC
  • Shamrock Rovers FC
  • Beitar Jerusalem FC
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • FC Irtysh Pavlodar
  • FC Kairat Almaty
  • FC Ordabasy Shymkent
  • FC Prishtina
  • FK Jelgava
  • FK Liepāja
  • FK Ventspils
  • FC Vaduz
  • FK Atlantas
  • FK Sūduva
  • FK Trakai
  • CS Fola Esch
  • FC Differdange 03
  • FC Progrès Niederkorn
  • FK Pelister
  • FK Rabotnicki
  • KF Shkëndija
  • Balzan FC
  • Floriana FC
  • Valletta FC
  • FC Dacia Chisinau
  • FC Milsami Orhei
  • FC Zaria Balti
  • FK Mladost Podgorica
  • FK Sutjeska
  • FK Zeta
  • Ballymena United FC
  • Coleraine FC
  • Crusaders FC
  • FK Haugesund
  • Odds BK
  • Jagiellonia Białystok
  • KKS Lech Poznań
  • SP Tre Penne
  • SS Folgore
  • Rangers FC
  • Saint Johnstone FC
  • FK Crvena Zvezda
  • FK Mladost Lučani
  • FK Vojvodina
  • FK AS Trenčín
  • MFK Ružomberok
  • ŠK Slovan Bratislava
  • ND Gorica
  • NK Domžale
  • NK Olimpija Ljubljana
  • AIK
  • IFK Norrköping
  • Bala Town FC
  • Bangor City FC
  • Connah's Quay FC


First Leg

FC Shirak 0 - 2 ND Gorica
Half-Time: 0-1
June 29th 2017, h. 16:00 (GMT +4), Gyumri City, Gyumr


FC Irtysh Pavlodar 1 - 0 FC Dunav Ruse
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +6), Tsentralniy, Pavlodar


FC Kairat Almaty 6 - 0 FK Atlantas
Half-Time: 4-0
June 29th 2017, h. 20:45 (GMT +6), Almaty Ortalyk Stadion, Almaty


FC Pyunik 1 - 4 ŠK Slovan Bratislava
Half-Time: 1-1
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +4), Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht,Yerevan


FK Partizani 1 - 3 PFC Botev Plovdiv
Half-Time: 1-1
June 29th 2017, h. 17:00 (GMT +2), Selman Stermazi, Tirana


FK Ventspils 0 - 0 Valur Reykjavík
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 18:00 (GMT +3), Ventspils Olimpiskais Centrs, Ventspils


FK AS Trenčín 5 - 1 FC Torpedo Kutaisi
Half-Time: 2-1
June 29th 2017, h. 17:20 (GMT +2), Mestský, Trencin


FC Levadia Tallinn 0 - 2 Cork City FC
Half-Time: 0-1
June 29th 2017, h. 18:30 (GMT +3), Pärnu Rannastaadion, Parnu


FC Dinamo Minsk 2 - 1 NSÍ Runavík
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 18:30 (GMT +3), Traktor, Minsk


KF Shkëndija 3 - 0 FC Dacia Chisinau
Half-Time: 2-0
June 29th 2017, h. 18:00 (GMT +2), Mladost, Strumica


Dinamo Batumi 0 - 1 Jagiellonia Białystok
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +4), Tsentraluri, Kutaisi


FC Shakhtyor Soligorsk 0 - 0 FK Sūduva
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Stroitel, Soligorsk


VPS Vaasa 1 - 0 NK Olimpija Ljubljana
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Hietalahti, Vaasa


Lyngby BK 1 - 0 Bangor City FC
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 18:30 (GMT +2), Lyngby, Lyngby


Nõmme Kalju FC 2 - 1 B36 Tórshavn
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 19:30 (GMT +3), A. Le Coq Arena, Tallinn


Ferencvárosi TC 2 - 0 FK Jelgava
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 18:45 (GMT +2), Groupama Aréna, Budapest


Beitar Jerusalem FC 4 - 3 Vasas FC
Half-Time: 1-2
June 29th 2017, h. 19:45 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


UE Santa Coloma 0 - 2 NK Osijek
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Estadi Comunal, Andorra la Vella


FK Haugesund 7 - 0 Coleraine FC
Half-Time: 3-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Haugesund, Haugesund


Odd BK 3 - 0 Ballymena United FC
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Odd,Skien


AEK Larnaca FC 5 - 0 Lincoln FC
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


PFC Levski Sofia 3 - 1 FK Sutjeska
Half-Time: 3-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Georgi Asparuhov Stadion, Sofia


Zirä FK 2 - 0 FC Differdange 03
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 21:00 (GMT +4), Dalga Stadium, Baku


FC Chikhura Sachkhere 0 - 1 SCR Altach
Half-Time: 0-1
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Boris Paichadze Dinamo Arena, Tbilisi


FC Zaria Balti 2 - 1 FK Sarajevo
Half-Time: 2-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Zimbru, Chisinau


CS Fola Esch 2 - 1 Milsami Orhei
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 19:30 (GMT +2), Emile Mayrisch, Esch-sur-Alzette


Connah's Quay FC 1 - 0 HJK Helsinki
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Nantporth, Nantporth


Bala Town FC 1 - 2 FC Vaduz
Half-Time: 0-2
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Belle Vue, Rhyl


KÍ Klaksvík 0 - 0 AIK
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Gundadalur, Torshavn


IFK Norrköping 5 - 0 FC Prishtina
Half-Time: 5-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Norrköpings Idrottsparken, Norrkoping


FC Midtjylland 6 - 1 Derry City FC
Half-Time: 3-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Arena Herning, Herning


Maccabi Tel-Aviv FC 2 - 0 KF Tirana
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 21:00 (GMT +3), Netanya Municipal Stadium, Netanya


FK Vojvodina 2 - 1 MFK Ružomberok
Half-Time: 2-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Karadjordje, Novi Sad


KF Skënderbeu   1 - 0 UE Sant Julià
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Skënderbeu, Korca


NK Domžale 2 - 0 FC Flora Tallinn
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Arena Petrol, Celje


SP Tre Penne 0 - 1 FK Rabotnicki
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:30 (GMT +2), San Marino Stadium, Serravalle


NK Široki Brijeg 2 - 0 FC Ordabasy Shymkent
Half-Time: 2-0
June 29th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Pecara, Siroki Brijeg


FK Crvena Zvezda 3 - 0 Floriana FC
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


FK Mladost Podgorica 1 - 0 FC Gandzasar
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


FK Mladost Lučani 0 - 3 Inter Baki PİK
Half-Time: 0-2
June 29th 2017, h. 20:30 (GMT +2), FK Mladost, Lucani


Saint Johnstone FC 1 - 2 FK Trakai
Half-Time: 1-2
June 29th 2017, h. 19:45 (GMT +1), McDiarmid Park, Perth


Rangers FC 1 - 0 FC Progrès Niederkorn
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Ibrox Stadium, Glasgow


Crusaders FC 3 - 1 FK Liepāja
Half-Time: 2-0
June 29th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Seaview, Belfast


St Joseph's FC 0 - 4 AEL Limassol FC
Half-Time: 0-1
June 29th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Estádio Algarve, Faro-Loulé


FK Željezničar 1 - 0 FK Zeta
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Grbavica, Sarajevo


Valletta FC 2 - 0 SS Folgore
Half-Time: 1-0
June 29th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Hibernians Stadium, Paola


Videoton FC 2 - 0 Balzan FC
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Pancho Stadium, Felcsut


KKS Lech Poznań 4 - 0 FK Pelister
Half-Time: 3-0
June 29th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stadion Miejsk, Poznan


KR Reykjavík 0 - 0 SJK Seinäjoki
Half-Time: 0-0
June 29th 2017, h. 19:15 (GMT), KR-völlur, Reykjavik


Stjarnan 0 - 1 Shamrock Rovers FC
Half-Time: 0-1
June 29th 2017, h. 19:15 (GMT), Stjörnuvöllur, Gardabaer



Second Leg

(3) Balzan FC 3 - 3 Videoton FC (5)
Half-Time: 1-2
July 4th 2017, h. 17:45 (GMT +2), Hibernians Stadium, Paola


(2) FC Progrès Niederkorn 2 - 0 Rangers FC (1)
Half-Time: 0-0
July 4th 2017, h. 19:45 (GMT +2), Stade Josy Barthel, Luxembourg


(10) AEL Limassol FC 6 - 0   St Joseph's FC (0)
Half-Time: 3-0
July 6th 2017, h. 17:00 (GMT +3), Tsirion Stadium, Limassol


(0) FC Dacia Chisinau 0 - 4 KF Shkëndija (7)
Half-Time: 0-2
July 6th 2017, h. 17:00 (GMT +3), Speia, Speia


(2) FK Sūduva 2 - 1 FC Shakhtyor Soligorsk (1)
Half-Time: 1-1
July 6th 2017, h. 18:00 (GMT +3), Stadium of Marijampole FC, Marijampole


(0) KF Tirana 0 - 3 Maccabi Tel-Aviv FC (5)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 17:00 (GMT +2), Selman Stermazi, Tirana


(0) FC Ordabasy Shymkent 0 - 0 NK Široki Brijeg (2)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 21:00 (GMT +6), Almaty Ortalyk Stadion, Almaty


(0) FK Pelister 0 - 3 KKS Lech Poznań (7)
Half-Time: 0-1
July 6th 2017, h. 17:00 (GMT +2), Mladost, Strumica


(2) Milsami Orhei 1 - 1 CS Fola Esch (3)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 18:00 (GMT +3), District Sport Complex, Orhei


(7) FK Rabotnicki 6 - 0 SP Tre Penne (0)
Half-Time: 2-0
July 6th 2017, h. 17:30 (GMT +2), FFM Tranining Centre, Skopje


(0) FK Jelgava 0 - 1 Ferencvárosi TC (3)
Half-Time: 0-1
July 6th 2017, h. 18:30 (GMT +3),Zemgales Olympic Centre - Jelgava


(3) FK Trakai 1 - 0 Saint Johnstone FC (1)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +3), LFF Stadionas, Vilnius


(0) SJK Seinäjoki 0 - 2 KR Reykjavík (2)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +3), OmaSP Stadion, Seinajoki


(3) HJK Helsinki 3 - 0 Connah's Quay FC (1)
Half-Time: 2-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Helsinki Football Stadium, Helsinki


(2) FC Flora Tallinn 2 - 3 NK Domžale (5)
Half-Time: 2-1
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +3), A. Le Coq Arena, Tallinn


(1) FK Atlantas 1 - 2 FC Kairat Almaty (8)
Half-Time: 1-2
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Klaipédosmiesto Centrinis, Klaipeda


(0) FC Gandzasar 0 - 3 FK Mladost Podgorica (4)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT +4), Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht, Yerevan


(3+) FK Liepāja 2 - 0 Crusaders FC (3)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 19:45 (GMT +3), Daugava, Liepaja


(5) AIK 5 - 0 KÍ Klaksvík (0)
Half-Time: 5-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Friends Arena, Stockholm


(9) ŠK Slovan Bratislava 5 - 0 FC Pyunik (1)
Half-Time: 2-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Štadión Pasienky, Bratislava


(5) FC Vaduz 3 - 0 Bala Town FC (1)
Half-Time: 3-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Rheinpark Stadion, Vaduz


(4) PFC Botev Plovdiv 1 - 0 FK Partizani (1)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Lazur, Burgas


(0) FC Dunav Ruse 0 - 2 FC Irtysh Pavlodar (3)
Half-Time: 0-1
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Dunav, Ruse


(3) MFK Ružomberok 2 - 0 FK Vojvodina (2)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +2), MFK Ružomberok, Ruzomberok


(1) FC Differdange 03 1 - 2 Zirä FK (4)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stade Municipal de Differdange, Differdange


(1) FC Torpedo Kutaisi 0 - 3 FK AS Trenčín (8)
Half-Time: 0-1
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Tsentraluri, Kutaisi


(5) Inter Baki PİK 2 - 0 FK Mladost Lučani (0)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 21:00 (GMT +4), Dalga Stadium, Baku


(1) NSÍ Runavík FC 0 - 2 Dinamo Minsk (4)
Half-Time: 0-1
July 6th, h. 18:30 (GMT +1), Toftir, Toftir


(0) Bangor City FC 0 - 3 Lyngby BK (4)
Half-Time: 0-3
July 6th 2017, h. 18:30 (GMT +1), Nantporth, Nantporth


(2) B36 Tórshavn 1 - 2 Nõmme Kalju FC (4)
Half-Time: 0-1
July 6th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Gundadalur, Torshavn


(3) FK Sarajevo 2 - 1PSO FC Zaria Balti (3+)
Half-Time: 2-0, Full-Time: 2-1, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 5-6
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Asim Ferhatović Hase Stadion. Sarajevo


(0) FC Prishtina 0 - 1 IFK Norrköping (6)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Stadiumi Olimpik Adem Jashari, Mitrovica


(0) NK Olimpija Ljubljana 0 - 1 VPS Vaasa (2)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:15 (GMT +2), Stadion Stožice, Ljubljana


(0) UE Sant Julià 0 - 5 KF Skënderbeu (6)
Half-Time: 0-2
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Estadi Comunal, Andorra la Vella


(2) FK Zeta 2 - 2 FK Željezničar (3)
Half-Time: 1-1
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


(0) SS Folgore 0 - 1 Valletta FC (3)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), San Marino Stadium, Serravalle


(1) FK Sutjeska 0 - 0 PFC Levski Sofiavs (3)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Gradski, Niksic


(3) Floriana FC 3 - 3 FK Crvena Zvezda (6)
Half-Time: 1-1
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Hibernians Stadium, Paola


(2) SCR Altach 1 - 1 FC Chikhura Sachkherevs (1)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Cashpoint Arena, Altach


(3) Vasas FC 0 - 3 Beitar Jerusalem FC (7)
Half-Time: 0-1
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Ferenc Szusza Stadion, Budapest


(5) Jagiellonia Białystok 4 - 0 Dinamo Batumi (0)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Miejski, Bialystok


(4) ND Gorica 2 - 2 FC Shirak (2)
Half-Time: 1-1
July 6th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Športni Park, Nova Gorica


(6) NK Osijek 4 - 0 UE Santa Coloma (0)
Half-Time: 2-0
July 6th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Gradski vrt, Osijek


(0) Coleraine FC 0 - 0 FK Haugesund (7)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 19:45 (GMT +1), The Showgrounds, Coleraine


(0) Ballymena United FC 0 - 2 Odd BK (5)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Seaview, Belfast


(6) Cork City FC 4 - 2 FC Levadia Tallinn (2)
Half-Time: 1-2
July 6th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Turner's Cross, Cork


(2) Derry City FC 1 - 4 FC Midtjylland (10)
Half-Time: 1-2
July 6th 2017, h. 19:45 (GMT +1), The Showgrounds, Sligo


(2) Shamrock Rovers FC 1 - 0 Stjarnan (0)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT+1), Tallaght Stadium, Dublin


(1) Valur Reykjavík 1 - 0 FK Ventspils (0)
Half-Time: 0-0
July 6th 2017, h. 20:00 (GMT), Hlídarendi, Reykjavik


(1) Lincoln FC 1 - 1 AEK Larnaca FC (6)
Half-Time: 1-0
July 6th 2017, h. 21:00 (GMT +1), Estádio Algarve, Faro-Loulé

 Author| Post time: 7-7-2017 13:43
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 21-7-2017 01:05

Second Qualifying Round
July 12th - July 20th, 2017
66 Teams, Home and Away Matches, the 33 winning Teams will qualify for the Third Qualifying Round


  • KF Skënderbeu
  • SCR Altach
  • SK Sturm Graz
  • Gabala SC
  • Inter Baki PİK
  • Zirä FK
  • FC Dinamo Brest
  • FC Dinamo Minsk
  • FK Željezničar
  • NK Široki Brijeg
  • PFC Botev Plovdiv
  • PFC Levski Sofia
  • HNK Hajduk Split
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • AEL Limassol FC
  • Apollon Limassol FC
  • FK Mladá Boleslav
  • Brøndby IF
  • FC Midtjylland
  • Lyngby BK
  • Nõmme Kalju FC
  • HJK Helsinki
  • VPS Vaasa
  • Panionios FC
  • Ferencvárosi TC
  • Videoton FC
  • KR Reykjavík
  • Valur Reykjavík
  • Cork City FC
  • Shamrock Rovers FC
  • Beitar Jerusalem FC
  • Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • FC Irtysh Pavlodar
  • FC Kairat Almaty
  • FK Liepāja
  • FC Vaduz
  • FK Sūduva
  • FK Trakai
  • CS Fola Esch
  • FC Progrès Niederkorn
  • FK Rabotnicki
  • KF Shkëndija
  • Valletta FC
  • FC Zaria Balti
  • FK Mladost Podgorica
  • FC Utrecht
  • FK Haugesund
  • Odds BK
  • SK Brann
  • Jagiellonia Białystok
  • KKS Lech Poznań
  • FC Astra Giurgiu
  • Aberdeen FC
  • FK Crvena Zvezda
  • FK AS Trenčín
  • MFK Ružomberok
  • ŠK Slovan Bratislava
  • ND Gorica
  • NK Domžale
  • AIK
  • IFK Norrköping
  • Östersund FK
  • FC Luzern
  • Galatasaray AŞ


First Leg

Inter Baki PİK 1 - 0   CS Fola Esch
Half-Time: 0-0
July 12th 2017, h. 20:00 (GMT +4), Dalga Stadium, Baku


FC Irtysh Pavlodar 1 - 1 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 20:00 (GMT +6), Tsentralniy, Pavlodar


FC Kairat Almaty 1 - 1 KF Skënderbeu
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 20:45 (GMT +6), Almaty Ortalyk Stadion, Almaty


Maccabi Tel-Aviv FC 3 - 1 KR Reykjavík
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 18:00 (GMT +3), Netanya Municipal Stadium, Netanya


KF Shkëndija 3 - 1 HJK Helsinki
Half-Time: 1-1
July 13th  2017, h. 18:00 (GMT +2), Mladost, Strumica


FK Rabotnicki 1 - 1 FC Dinamo Minsk
Half-Time: 0-0
July 13th  2017, h. 18:00 (GMT +2), FFM Tranining Centre, Skopje


MFK Ružomberok 0 - 1 SK Brann
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 18:00 (GMT +2), MFK Ružomberok, Ruzomberok


SCR Altach 1 - 1 FC Dinamo Brest
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 18:30 (GMT +2), Altach Arena. Altach


Brøndby IF 2 - 0 VPS Vaasa
Half-Time: 2-0
July 13th 2017, h. 18:30 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


Nõmme Kalju FC 0 - 3 Videoton FC
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 19:30 (GMT +3), A. Le Coq Arena, Tallinn


FK Liepāja 0 - 2 FK Sūduva
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 19:45 (GMT +3), Daugava, Liepaja


FC Vaduz 0 - 1 Odds BK
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Rheinpark Stadion, Vaduz


Östersund FK 2 - 0 Galatasaray AŞ
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Jämtkraft Arena, Ostersund


FK Haugesund 3 - 2 KKS Lech Poznań
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Haugesund, Haugesund


Apollon Limassol FC 3 - 0 FC Zaria Balti
Half-Time: 3-0
July 13th 2017, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


Gabala SC 1 - 1 Jagiellonia Białystok
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 21:00 (GMT +4), 8KM Stadium, Baku


Valletta FC 0 - 0 FC Utrecht
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 19:30 (GMT +2), Hibernians Stadium, Paola


FC Astra Giurgiu 3 - 1 Zirä FK
Half-Time: 1-1
July 13th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Marin Anastasovici, Giurgiu


FC Progrès Niederkorn 0 - 1 AEL Limassol FC
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 19:45 (GMT +2), Stade Municipal de Differdange, Differdange


IFK Norrköping 2 - 1 FK Trakai
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Norrköpings Idrottsparken, Norrkoping  


Beitar Jerusalem FC 1 - 1 PFC Botev Plovdiv
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 21:00 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


ŠK Slovan Bratislava 0 - 1 Lyngby BK
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 20:15 (GMT +2), Štadión Pasienky, Bratislava


FK AS Trenčín 1 - 1 Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Spartak Myjava, Myjava


SK Sturm Graz 0 - 1 FK Mladost Podgorica
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Graz Liebenau, Graz


HNK Hajduk Split 1 - 0 PFC Levski Sofia
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 20:30 (GMT +2), SC Hrvatskih vitezova, Dugopolje


NK Osijek 2 - 0 FC Luzern
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Gradski vrt, Osijek


Aberdeen FC 1 - 1 NK Široki Brijeg
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Pittodrie, Aberdeen


Cork City FC 0 - 1 AEK Larnaca FC
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Turner's Cross, Cork


FK Željezničar 0 - 0 AIK
Half-Time: 0-0
July 13th 2017, h. 20:45 (GMT +2),  Grbavica, Sarajevo


Ferencvárosi TC 2 - 4 FC Midtjylland
Half-Time: 2-1
July 13th 2017, h. 21:00 (GMT +2), Groupama Aréna, Budapest


Panionios FC 2 - 0 ND Gorica
Half-Time: 1-0
July 13th 2017, h. 22:00 (GMT +3), Panionios, Athens


Shamrock Rovers FC 2 - 3 FK Mladá Boleslav
Half-Time: 0-1
July 13th 2017, h. 20:00 (GMT+1), Tallaght Stadium, Dublin


Valur Reykjavík 1 - 2 NK Domžale
Half-Time: 1-1
July 13th 2017, h. 20:00 (GMT), Hlídarendi, Reykjavik



Second Leg

(4) FC Dinamo Minsk 3 - 0 FK Rabotnicki (1)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 18:00 (GMT +3), Traktor, Minsk


(3) Lyngby BK 2 - 1 ŠK Slovan Bratislava (1)
Half-Time: 2-0
July 20th 2017, h. 17:00 (GMT +2), Lyngby, Lyngby


(5) FK Mladá Boleslav 2 - 0 Shamrock Rovers FC (2)
Half-Time: 2-0
July 20th 2017, h. 18:00 (GMT +2), Mestský, Mladá Boleslav


(2) HJK Helsinki 1 - 1 KF Shkëndija (4)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Helsinki Football Stadium, Helsinki


(2) FK Sūduva 0 - 1 FK Liepāja (1)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Stadium of Marijampole FC, Marijampole


(3+) FK Trakai PSO2 - 1 IFK Norrköping (3)
Half-Time: 2-0. Full-Time: 2-1, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 5-3
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +3), LFF Stadionas, Vilnius


(2) VPS Vaasa 2 - 1 Brøndby IF (3)
Half-Time: 2-1
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +3), Hietalahti, Vaasa


(1) FC Dinamo Brest 0 - 3 SCR Altach (4)
Half-Time: 0-2
July 20th 2017, h. 19:30 (GMT +3), Brestsky, Brest


(3) Bnei Yehuda Tel-Aviv FC 2 - 0 FK AS Trenčín (1)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


(7) FC Midtjylland 3 - 1 Ferencvárosi TC (3)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Arena Herning, Herning


(2) Odd BK 1 - 0 FC Vaduz (0)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Odd,Skien


(2) AEK Larnaca FC 1 - 0 Cork City FC (0)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


(1) SK Brann 0 - 2 MFK Ružomberok (2)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Brann, Bergen


(1) PFC Levski Sofia 1 - 2 HNK Hajduk Split (3)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Georgi Asparuhov Stadion, Sofia


(1) Zirä FK 0 - 0 FC Astra Giurgiu (3)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 21:00 (GMT +4), Dalga Stadium, Baku


(2) AIK 2 - 0 FK Željezničar (0)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Friends Arena, Stockholm


(1) FC Zaria Balti 1 - 2 Apollon Limassol FC (5)
Half-Time: 0-1
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Zimbru, Chisinau


(4) CS Fola Esch 4 - 1 Inter Baki PİK (2)
Half-Time: 2-0
July 20th 2017, h. 19:30 (GMT +2), Emile Mayrisch, Esch-sur-Alzette


(3) FC Utrecht 3 - 1 Valletta FC (1)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 19:30 (GMT +2), Mandemakers, Waalwijk


(5) PFC Botev Plovdiv 4 - 0 Beitar Jerusalem FC (1)
Half-Time: 2-0
July 20th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Lazur, Burgas


(1) Galatasaray AŞ 1 - 1 Östersund FK (3)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul


(2) FC Luzern 2 - 1 NK Osijek (3)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 19:45 (GMT +2), Swissporarena, Lucerne


(4) KKS Lech Poznań 2 - 0 FK Haugesund (3)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Stadion Miejsk, Poznan


(3) KF Skënderbeu 2 - 0 FC Kairat Almaty (1)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Skënderbeu, Korca


(5) NK Domžale 3 - 2 Valur Reykjavík (3)
Half-Time: 1-2
July 20th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Športni park, Domžale


(3) AEL Limassol FC 3 - 1 FC Progrès Niederkorn (1)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 21:00 (GMT +3), Antonis Papadopoulos, Larnaca


(1) FK Mladost Podgorica 0 - 3 SK Sturm Graz (3)
Half-Time: 0-2
July 20th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Gradski Stadion Podgorica, Podgorica


(3) FK Crvena Zvezda 2 - 0 FC Irtysh Pavlodar (1)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


(1) Jagiellonia Białystok 0 - 2 Gabala SC (3)
Half-Time: 0-1
July 20th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Miejski, Bialystok


(1) NK Široki Brijeg 0 - 2 Aberdeen FC (3)
Half-Time: 0-0
July 20h 2017, h. 20:45 (GMT +2), Pecara, Siroki Brijeg


(2) ND Gorica 2 - 3 Panionios FC (5)
Half-Time: 1-3
July 20h 2017, h. 20:45 (GMT +2), Športni Park, Nova Gorica


(4) Videoton FC 1 - 1 Nõmme Kalju FC (1)
Half-Time: 1-0
July 20th 2017, h. 21:00 (GMT +2), Pancho Stadium, Felcsut


(1) KR Reykjavík 0 - 2 Maccabi Tel-Aviv FC (5)
Half-Time: 0-0
July 20th 2017, h. 19:15 (GMT), KR-völlur, Reykjavik

 Author| Post time: 21-7-2017 13:07
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 6-8-2017 13:39

Third Qualifying Round
July 27th - August 3rd, 2017
58 Teams, Home and Away Matches, the 29 winning Teams will qualify for the Play-Off Round


  • KF Skënderbeu
  • FK Austria Wien
  • SCR Altach
  • SK Sturm Graz
  • Gabala SC
  • FC Dinamo Minsk
  • KAA Gent
  • KV Oostende
  • PFC Botev Plovdiv
  • GNK Dinamo Zagreb
  • HNK Hajduk Split
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • AEL Limassol FC
  • Apollon Limassol FC
  • AC Sparta Praha
  • FK Mladá Boleslav
  • Brøndby IF
  • FC Midtjylland
  • Lyngby BK
  • Everton FC
  • FC Girondins de Bordeaux
  • Olympique de Marseille
  • SC Freiburg
  • Panathinaikos FC
  • Panionios FC
  • PAOK FC
  • Videoton FC
  • Bnei Yehuda Tel-Aviv FC
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • AC Milan
  • FK Sūduva
  • FK Trakai
  • CS Fola Esch
  • KF Shkëndija
  • FC Utrecht
  • PSV Eindhoven
  • Odds BK
  • Arka Gdynia
  • KKS Lech Poznań
  • CS Marítimo
  • SC Braga
  • CS Universitatea Craiova
  • FC Astra Giurgiu
  • FC Dinamo București
  • FC Krasnodar
  • FC Zenit
  • Aberdeen FC
  • FK Crvena Zvezda
  • MFK Ružomberok
  • NK Domžale
  • Athletic Club
  • AIK
  • Östersund FK
  • FC Sion
  • Fenerbahçe SK
  • FC Olexandryia
  • FC Olimpik Donetsk



First Leg

FK Mladá Boleslav 2 - 1 KF Skënderbeu
Half-Time: 1-0
July 27th 2017, h. 18:00 (GMT +2), Mestský, Mlada Boleslav


FC Olimpik Donetsk 1 - 1 PAOK FC
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 19:30 (GMT +3), Stadion Dynamo im. Valeriy Lobanovskiy, Kyiv


FK Trakai 2 - 1 KF Shkëndija
Half-Time: 1-1
July 27th 2017, h. 19:30 (GMT +3), LFF Stadionas, Vilnius


Maccabi Tel-Aviv FC 1 - 0 Panionios FC
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 19:45 (GMT +3), Netanya Municipal Stadium, Netanya


FK Sūduva 3 - 0 FC Sion
Half-Time: 2-0
July 27th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Stadium of Marijampole FC, Marijampole


Östersund FK 1 - 0 CS Fola Esch
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Jämtkraft Arena, Ostersund


  FC Utrecht 0 - 0 KKS Lech Poznań
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion Galgenwaard, Utrecht


PSV Eindhoven 0 - 1 NK Osijek
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 19:00 (GMT +2), PSV Stadion, Eindhoven


AEK Larnaca FC 2 - 0 FC Dinamo Minsk
Half-Time: 1-0
July 27th 2017, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


AIK 1 - 1 SC Braga
Half-Time: 1-1
July 27th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Friends Arena, Stockholm


SK Sturm Graz 1 - 2 Fenerbahçe SK
Half-Time: 1-2
July 27th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion Graz Liebenau, Graz


FC Krasnodar 2 - 1 Lyngby BK
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Stadium Krasnodar, Krasnodar


Bnei Yehuda Tel-Aviv FC 0 - 2 FC Zenit
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Ha Moshava, Petah Tikva


FC Astra Giurgiu 0 - 0 FC Olexandryia
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Marin Anastasovici, Giurgiu


PFC Botev Plovdiv 0 - 0 CS Marítimo
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Lazur, Burgas


FC Dinamo București 1 - 1 Athletic Club
Half-Time: 0-1
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Arena Națională, Bucharest


Brøndby IF 0 - 0 HNK Hajduk Split
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Brøndby, Brøndby


Arka Gdynia 3 - 2 FC Midtjylland
Half-Time: 2-2
July 27th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Gdynia Stadium, Gdynia


CS Universitatea Craiova 0 - 1 AC Milan
Half-Time: 0-1
July 27th 2017, h. 21:00 (GMT +3), Stadionul Municipal, Drobeta-Turnu Severin


FK Crvena Zvezda 2 - 0 AC Sparta Praha
Half-Time: 1-0
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


KAA Gent 1 - 1 SCR Altach
Half-Time: 0-1
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +2), KAA Gent Stadium, Ghent


FC Girondins de Bordeaux 2 - 1 Videoton FC
Half-Time: 2-1
July 27th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Stade de Bordeaux, Bordeaux


Panathinaikos FC 1 - 0 Gabala SC
Half-Time: 1-0
July 27th 2017, h. 21:30 (GMT +3), Apostolos Nikolaidis, Athens


Olympique de Marseille 4 - 2 KV Oostende
Half-Time: 2-1
July 27th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stade Vélodrome, Marseille


Aberdeen FC 2 - 1 Apollon Limassol FC
Half-Time: 1-0
July 27th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Pittodrie, Aberdeen


GNK Dinamo Zagreb 2 - 1 Odds BK
Half-Time: 2-1
July 27th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stadion Maksimir, Zagreb


SC Freiburg 1 - 0 NK Domžale
Half-Time: 1-0
July 27th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Schwarzwald-Stadion, Freiburg


Everton FC 1 - 0 MFK Ružomberok
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Goodison Park, Liverpool


FK Austria Wien 0 - 0 AEL Limassol FC
Half-Time: 0-0
July 27th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Ernst-Happel-Stadion, Vienna



Second Leg

(1) AEL Limassol FC 1 - 2   FK Austria Wien (2)
Half-Time: 0-1
August 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +3), Antonis Papadopoulos, Larnaca


(1) FC Sion 1 - 1 FK Sūduva (4)
Half-Time: 0-0
August 2nd 2017, h. 18:00 (GMT +2), Stade de Genève, Geneva


(4) KF Shkëndija 3 - 0 FK Trakai (2)
Half-Time: 2-0
August 3rd 2017, h. 17:00 (GMT +2), Mladost, Strumica


(1) FC Dinamo Minsk 1 - 1 AEK Larnaca FC (3)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 18:00 (GMT +3), Traktor, Minsk


(1) Odd BK 0 -0 GNK Dinamo Zagreb (2)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 18:30 (GMT +2), Odd,Skien


(0) AC Sparta Praha 0 - 1 FK Crvena Zvezda (3)
Half-Time: 0-1
August 3rd 2017, h. 19:00 (GMT +2), Generali Arena, Prague


(2+) Videoton FC 1 - 0 FC Girondins de Bordeaux (2)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 19:00 (GMT +2), Pancho Stadium, Felcsut


(2) FC Zenit 0 - 1 Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (1)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 20:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


(1) FC Olexandryia 1 - 0 FC Astra Giurgiu (0)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 20:00 (GMT +3), Nika, Oleksandria


(3) Apollon Limassol FC 2 - 0 Aberdeen FC (2)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


(1) Gabala SC 1 - 2 Panathinaikos FC (3)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 21:00 (GMT +4), 8KM Stadium, Baku


(1) CS Fola Esch 1 - 2 Östersund FK (3)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 19:30 (GMT +2), Emile Mayrisch, Esch-sur-Alzette


(3) Fenerbahçe SK 1 - 1 SK Sturm Graz (2)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 20:30 (GMT +3), Şükrü Saracoğlu - Istanbul


(2) Lyngby BK 1 - 3 FC Krasnodar (5)
Half-Time: 1-2
August 3rd 2017, h. 19:45 (GMT +2), Lyngby, Lyngby


(2) CS Marítimo 2 - 0 PFC Botev Plovdiv (0)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Dos Barreiros, Funchal


(3) PAOK FC 2 - 0 FC Olimpik Donetsk (1)
Half-Time: 2-0
August 3rd 2017, h. 21:00 (GMT +3), Stadio Toumba, Salonika


(3) KF Skënderbeu PSO2 - 1 FK Mladá Boleslav (3)
Half-Time: 0-1, Full-Time: 2-1, Extra-Time: 0-0, Penalty Shoot-Out: 4-2
August 3rd 2017, h. 20:00 (GMT +2), Elbasan Arena, Elbasan


(2) KKS Lech Poznań 2 - 2 FC Utrecht (2+)
Half-Time: 1-1
August 3rd 2017, h. 20:15 (GMT +2), Stadion Miejski, Poznan


(2) HNK Hajduk Split 2 - 0 Brøndby IF (0)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 20:30 (GMT +2), Stadion Poljud, Split


(4+) FC Midtjylland 2 - 1 Arka Gdynia (4)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 20:30 (GMT +2), Arena Herning, Herning


(4) SCR Altach 3 - 1 KAA Gent (2)
Half-Time: 1-1
August 3rd 2017, h. 20:30 (GMT +2), Tivoli Neu, Innsbruck


(0) MFK Ružomberok 0 - 1 Everton FC (2)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 20:45 (GMT +2), MFK Ružomberok, Ružomberok


(3) AC Milan 2 - 0 CS Universitatea Craiova (0)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stadio San Siro, Milan


(2) KV Oostende 0 - 0 Olympique de Marseille (4)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 20:45 (GMT +2), Albert Park, Ostend


(4) Athletic Club 3 - 0 FC Dinamo București (1)
Half-Time: 2-0
August 3rd 2017, h. 20:45 (GMT +2), Estadio de San Mamés, Bilbao


(2) NK Osijek 1 - 0 PSV Eindhoven (0)
Half-Time: 1-0
August 3rd 2017, h. 20:45 (GMT +2), Gradski vrt, Osijek


(0) Panionios FC 0 - 1 Maccabi Tel-Aviv FC (2)
Half-Time: 0-0
August 3rd  2017, h. 22:00 (GMT +3), Panionios, Athens


(2) NK Domžale 2 -0 SC Freiburg (1)
Half-Time: 0-0
August 3rd 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stadion Stožice, Ljubljana


(3) SC Braga AET2 - 1 AIK (2)
Half-Time: 0-1, Full-Time: 1-1, Extra-Time: 1-0,
August 3rd 2017, h.21:00 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga

 Author| Post time: 6-8-2017 11:24
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 25-8-2017 01:23

Play-Off Round
August 17th - August 24th, 2017
44 Teams, Home and Away Matches, the 22 winning Teams will qualify for the Preliminary Round



  • KF Skënderbeu
  • FC Salzburg
  • FK Austria Wien
  • SCR Altach
  • FC BATE Borisov
  • Club Brugge KV
  • PFC Ludogorets 1945
  • GNK Dinamo Zagreb
  • HNK Hajduk Split
  • NK Osijek
  • AEK Larnaca FC
  • Apollon Limassol FC
  • FC Viktoria Plzeň
  • FC Midtjylland
  • Everton FC
  • Olympique de Marseille
  • AEK Athens FC
  • Panathinaikos FC
  • PAOK FC
  • Videoton FC
  • FH Hafnarfjördur
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • AC Milan
  • FK Sūduva
  • FK Vardar
  • KF Shkëndija
  • FC Sheriff
  • AFC Ajax
  • FC Utrecht
  • Rosenborg BK
  • Legia Warszawa
  • CS Marítimo
  • SC Braga
  • FC Viitorul
  • FC Krasnodar
  • FC Zenit
  • FK Crvena Zvezda
  • FK Partizan
  • NK Domžale
  • Athletic Club
  • Östersund FK
  • Fenerbahçe SK
  • FC Dynamo Kyiv
  • FC Olexandryia


First Leg

FC Utrecht 1 - 0 FC Zenit
Half-Time: 0-0
August 16th 2017, h. 18:00 (GMT +2), Stadion Galgenwaard, Utrecht


GNK Dinamo Zagreb 1 - 1 KF Skënderbeu
Half-Time: 0-1
August 17th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion Maksimir, Zagreb


FC BATE Borisov 1 - 1 FC Olexandryia
Half-Time: 1-1
August 17th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Borisov Arena, Borisov


FC Krasnodar 3 - 2 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 1-0
August 17th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Stadium Krasnodar, Krasnodar


Apollon Limassol FC 3 - 2 FC Midtjylland
Half-Time: 1-1
August 3rd 2017, h. 20:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


FH Hafnarfjördur 1 - 2 SC Braga
Half-Time: 1-0
August 17th 2017, h. 17:45 (GMT), Kaplakrikavöllur, Hafnarfjördu


PAOK FC 3 - 1 Östersund FK
Half-Time: 1-1
August 17th 2017, h. 21:00 (GMT +3), Stadio Toumba, Salonika


FK Vardar 2 - 0 Fenerbahçe SK
Half-Time: 1-0
August 17th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Philip II Arena, Skopje


FC Viktoria Plzeň 3 - 1 AEK Athens FC
Half-Time: 2-1
August 17th 2017, h. 20:15 (GMT +2), Plzeň City Stadium, Plzeň


SCR Altach 0 - 1 Maccabi Tel-Aviv FC
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 20:30 (GMT +2), Tivoli Neu, Innsbruck


PFC Ludogorets 1945 2 - 0 FK Sūduva
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 21:30 (GMT +3), Ludogorets Arena, Razgrad


Panathinaikos FC 2 - 3 Athletic Club
Half-Time: 1-0
August 17th 2017, h.21:30 (GMT +3), Apostolos Nikolaidis, Athens


AC Milan 6 - 0 KF Shkëndija
Half-Time: 3-0
August 17th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stadio San Siro, Milan


Club Brugge KV 0 - 0 AEK Athens FC
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Jan Breydelstadion, Bruges


NK Osijek 1 - 2 FK Austria Wien
Half-Time: 1-1
August 17th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Gradski vrt, Osijek


NK Domžale 1 - 1 Olympique de Marseille
Half-Time: 1-0
August 17th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stadion Stožice, Ljubljana


AFC Ajax 0 - 1 Rosenborg BK
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Amsterdam Arena, Amsterdam


FC Viitorul 1 - 3 FC Salzburg
Half-Time: 1-3
August 17th 2017, h. 21:45 (GMT +3), Central Stadium Hagi Academy, Ovidiu


Legia Warszawa 1 - 1 FC Sheriff
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stadion Wojska Polskiego, Warsaw


FK Partizan 0 - 0 Videoton FC
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 21:30 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


Everton FC 2 - 0 HNK Hajduk Split
Half-Time: 2-0
August 17th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Goodison Park, Liverpool


CS Marítimo 0 - 0 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 0-0
August 17th 2017, h. 20:30 (GMT +1), Estadio do Maritimo, Funchal



Second Leg

(1) AEK Larnaca FC 0 - 0 FC Viktoria Plzeň (3)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 19:00 (GMT +3), AEK Arena, Larnaca


(3) FC Dynamo Kyiv 3 - 1 CS Marítimo (1)
Half-Time: 2-0
August 24th 2017, h. 19:45 (GMT +3), NSK Olimpiyskyi, Kyiv


(3+) Östersund FK 2 - 0 PAOK FC (3)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Jämtkraft Arena, Ostersund


(2) FC Zenit AET2 - 0 FC Utrecht (1)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 0-0, Extra-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


(7) FC Salzburg 4 - 0 FC Viitorul (1)
Half-Time: 2-0
August 24th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion Salzburg, Salzburg


(1+) FC Sheriff 0 - 0 Legia Warszawa (1)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Stadionul Sheriff, Tiraspol


(3) Maccabi Tel-Aviv FC 2 - 2 SCR Altach (2)
Half-Time: 1-1
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Netanya Municipal Stadium, Netanya


(2) FC Olexandryia 1 - 2 FC BATE Borisov (3)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Nika, Oleksandria


(1) Fenerbahçe SK 1 - 2 FK Vardar (4)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Şükrü Saracoğlu, Istanbul


(0) FK Sūduva 0 - 0 PFC Ludogorets 1945 (2)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 20:30 (GMT +3), Stadium of Marijampole FC, Marijampole


(1+) KF Skënderbeu 0 - 0 GNK Dinamo Zagreb (1)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Elbasan Arena, Elbasan


(0) Videoton FC 0 - 4 FK Partizan (4)
Half-Time: 0-3
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Pancho Stadium, Felcsut


(3) FC Midtjylland 1 - 1 Apollon Limassol FC (4)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 20:00 (GMT +2), Arena Herning, Herning


(3) AEK Athens FC 3 - 0 Club Brugge KV (0)
Half-Time: 2-0
August 24th 2017, h. 21:00 (GMT +3), OAKA Spiros Louis, Athens


(4) Olympique de Marseille 3 - 0 NK Domžale (1)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Stade Vélodrome, Marseille


(4) Athletic Club 1 - 0 Panathinaikos FC (2)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Estadio de San Mamés, Bilbao


(0) KF Shkëndija 0 - 1 AC Milan (7)
Half-Time: 0-1
August 24th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Philip II Arena, Skopje


(5) SC Braga 3 - 2 FH Hafnarfjördur (3)
Half-Time: 1-1
August 24th 2017, h. 19:45 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga


(4) Rosenborg BK 3 - 2 AFC Ajax (2)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 20:45 (GMT +2), Lerkendal Stadion, Trondheim


(1) HNK Hajduk Split 1 - 1 Everton FC (3)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Poljud, Split


(4+) FK Crvena Zvezda 2 - 1 FC Krasnodar (4)
Half-Time: 1-0
August 24th 2017, h. 21:00 (GMT +2), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


(2+) FK Austria Wien 0 - 1 NK Osijek (2)
Half-Time: 0-0
August 24th 2017, h. 21:05 (GMT +2), NV Arena, St Polten

 Author| Post time: 27-8-2017 13:41
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 16-12-2017 15:18

Preliminary Round
September 14th - December 7th, 2017

48 Teams, 12 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Round of 32


Group A

  • SK Slavia Praha
  • Maccabi Tel-Aviv FC
  • FC Astana
  • Villarreal CF


Group B

  • KF Skënderbeu
  • FK Partizan
  • BSC Young Boys
  • FC Dynamo Kyiv


Group C

  • PFC Ludogorets 1945
  • TSG 1899 Hoffenheim
  • SC Braga
  • Istanbul Basaksehir


Group D

  • FK Austria Wien
  • HNK Rijeka
  • AEK Athens FC
  • AC Milan


Group E

  • Apollon Limassol FC
  • Everton FC
  • Olympique Lyonnais
  • Atalanta BC


Group F

  • FC Zlin
  • FC København
  • FC Sheriff
  • FC Lokomotiv Moskva


Group G

  • FC Viktoria Plzeň
  • Hapoel Beer-Sheva FC
  • FCSB
  • FC Lugano


Group H

  • FC BATE Borisov
  • Arsenal FC
  • 1. FC Koln
  • FK Crvena Zvezda


Group I

  • FC Salzburg
  • Olympique de Marseille
  • Vitória SC
  • Konyaspor


Group J

  • Herta BSC Berlin
  • Athletic Club
  • Östersund FK
  • FC Zorya Luhansk


Group K

  • SV Zulte Waregem
  • OGC Nice
  • SS Lazio
  • SBV Vitesse


Group L

  • FK Vardar
  • Rosenborg BK
  • FC Zenit
  • Real Sociedad


Group A

SK Slavia Praha 1 - 0 Maccabi Tel-Aviv FC
Half-Time: 1-0
September 14th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Eden Arena, Prague


Villarreal CF 3 - 1 FC Astana
Half-Time: 1-0
September 14h 2017, h. 19:00 (GMT +2), Estadio de la Cerámica, Villarreal


FC Astana 1 - 1 SK Slavia Praha
Half-Time: 1-1
September 28th 2017, h. 21:00 (GMT +6), Astana Arena, Astana


Maccabi Tel-Aviv FC 0 - 0 Villarreal CF
Half-Time: 0-0
September 28th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Netanya Municipal Stadium, Netanya


FC Astana 4 - 0 Maccabi Tel-Aviv FC
Half-Time: 2-0
October 19th 2017, h. 21:00 (GMT +6), Astana Arena, Astana


Villarreal CF 2  -2 SK Slavia Praha
Half-Time: 2-2
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Estadio de la Cerámica, Villarreal


SK Slavia Praha 0 - 2 Villarreal CF
Half-Time: 0-1
November 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Eden Arena, Prague


Maccabi Tel-Aviv FC 0 - 1 FC Astana
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 20:00 (GMT +2), Netanya Municipal Stadium, Netanya


FC Astana 2 - 3 Villarreal CF
Half-Time: 1-1
November 23rd 2017, h. 22:00 (GMT +6), Astana Arena, Astana


Maccabi Tel-Aviv FC 0 - 2 SK Slavia Praha
Half-Time: 0-1
November 23rd 2017, h. 22:05 (GMT +2), Netanya Municipal Stadium, Netanya


SK Slavia Praha 0 - 1 FC Astana
Half-Time: 0-1
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Eden Arena, Prague


Villarreal CF 0 - 1 Maccabi Tel-Aviv FC
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Estadio de la Cerámica, Villarreal


Group A Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Villarreal CF
6
3
2
1
10
6
+4
11
FC Astana
6
3
1
2
10
7
+3
10
SK Slavia Praha
6
2
2
2
6
6
0
8
Maccabi Tel-Aviv FC
6
1
1
4
1
8
-7
4



Group B

BSC Young Boys 1 - 1 FK Partizan
Half-Time: 1-1
September 14th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stade de Suisse, Berne


FC Dynamo Kyiv 3 - 1 KF Skënderbeu
Half-Time: 0-1
September 14h 2017, h. 20:00 (GMT +3), NSK Olimpiysky, Kyiv


KF Skënderbeu 1 - 1 BSC Young Boys
Half-Time: 0-0
September 28th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Elbasan Arena, Elbasan


FK Partizan 2 - 3 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 2-0
September 28th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stadion FK Partizan, Belgrade


FC Dynamo Kyiv 2 - 2 BSC Young Boys
Half-Time: 1-2
October 19th 2017, h. 22:05 (GMT +3), NSK Olimpiysky, Kyiv


KF Skënderbeu 0 - 0 FK Partizan
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Elbasan Arena, Elbasan


BSC Young Boys 0 - 1 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stade de Suisse, Berne


FK Partizan 2 - 0 KF Skënderbeu
Half-Time: 1-0
November 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stadion FK Partizan, Belgrade


FK Partizan 2 - 1 BSC Young Boys
Half-Time: 1-1
November 23rd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stadion FK Partizan, Belgrade


KF Skënderbeu 3 - 2 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 1-1
November 23rd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Elbasan Arena, Elbasan


BSC Young Boys 2 - 1 KF Skënderbeu
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stade de Suisse, Berne


FC Dynamo Kyiv 4 - 1 FK Partizan
Half-Time: 3-1
December 7th 2017, h. 20:00 (GMT +2), NSK Olimpiysky, Kyiv


Group B Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Dynamo Kyiv
6
4
1
1
15
9
+6
13
FK Partizan
6
2
2
2
8
9
-1
8
BSC Young Boys
6
1
3
2
7
8
-1
6
KF Skënderbeu
6
1
2
3
6
10
-4
5


Group C

Istanbul Basaksehir 0 - 0 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 0-0
September 14th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Basaksehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


TSG 1899 Hoffenheim 1 - 2 SC Braga
Half-Time: 1-1
September 14h 2017, h. 19:00 (GMT +2),  Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim


SC Braga 2 - 1 Istanbul Basaksehir
Half-Time: 1-1
September 28th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga


PFC Ludogorets 1945 2 - 1 TSG 1899 Hoffenheim
Half-Time: 0-1
September 28th 2017, h. 22:05 (GMT +3), Ludogorets Arena, Razgrad


TSG 1899 Hoffenheim 3 - 1   Istanbul Basaksehir
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim


SC Braga 0 - 2 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 0-1
October 19th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Estádio Municipal de Braga, Braga


Istanbul Basaksehir 1 - 1 TSG 1899 Hoffenheim
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 21:00 (GMT +3), Basaksehir 0Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


PFC Ludogorets 1945 1 - 1 SC Braga
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 20:00 (GMT +2), Ludogorets Arena, Razgrad


PFC Ludogorets 1945 1 - 2  Istanbul Basaksehir
Half-Time: 0-2
November 23rd 2017, h. 22:05 (GMT +2), Ludogorets Arena, Razgrad


SC Braga 3 - 1 TSG 1899 Hoffenheim
Half-Time: 1-0
November 23rd 2017, h. 20:05 (GMT), Estádio Municipal de Braga, Braga


Istanbul Basaksehir 2 - 1 SC Braga
Half-Time: 1-0
December 7th 2017, h. 21:00 (GMT +3), Basaksehir Fatih Terim Stadyumu, Istanbul


TSG 1899 Hoffenheim 1 - 1 PFC Ludogorets 1945
Half-Time: 1-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim


Group C Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
SC Braga
6
3
1
2
9
8
+1
10
PFC Ludogorets 1945
6
2
3
1
7
5
+2
9
Istanbul Basaksehir
6
2
2
2
7
8
-1
8
TSG 1899 Hoffenheim
6
1
2
3
8
10
-2
5



Group D

HNK Rijeka 1 - 2 AEK Athens FC
Half-Time: 1-1
September 14th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion HNK Rijeka, Rijeka


FK Austria Wien 1 - 5 AC Milan
Half-Time: 0-3
September 14h 2017, h. 19:00 (GMT +2), Ernst-Happel-Stadion, Vienna


AC Milan 3 - 2 HNK Rijeka
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stadio San Siro, Milan


AEK Athens FC 2 - 2 FK Austria Wien
Half-Time: 1-1
September 28th 2017, h. 22:05 (GMT +3), OAKA Spiros Louis, Athens


FK Austria Wien 1 - 3 HNK Rijeka
Half-Time: 0-2
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Ernst-Happel-Stadion, Vienna


AC Milan 0 - 0 AEK Athens FC
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stadio San Siro, Milan


HNK Rijeka 1 - 4 FK Austria Wien
Half-Time: 0-1
November 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stadion HNK Rijeka, Rijeka


AEK Athens FC 0 - 0   AC Milan
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 20:00 (GMT +2), OAKA Spiros Louis, Athens


AEK Athens FC 2 - 2 HNK Rijeka
Half-Time: 1-2
November 23rd 2017, h. 22:05 (GMT +2), OAKA Spiros Louis, Athens


AC Milan 5 - 1 FK Austria Wien
Half-Time: 3-1
November 23rd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stadio San Siro, Milan


HNK Rijeka 2 - 0   AC Milan
Half-Time: 1-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stadion HNK Rijeka, Rijeka


FK Austria Wien 0 - 0 AEK Athens FC
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Ernst-Happel-Stadion, Vienna


Group D Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
AC Milan
6
3
2
1
13
6
+7
11
AEK Athens FC
6
1
5
0
6
5
+1
8
HNK Rijeka
6
2
1
3
11
12
-1
7
FK Austria Wien
6
1
2
3
9
16
-7
5


Group E

Apollon Limassol FC 1 - 1 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-0
September 14th 2017, h. 20:00 (GMT +3), GSP, Nicosia


Atalanta BC 3 - 0 Everton FC
Half-Time: 3-0
September 14h 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia


Everton FC 2 - 2 Apollon Limassol FC
Half-Time: 1-1
September 28th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Goodison Park, Liverpool


Olympique Lyonnais 1 - 1 Atalanta BC
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stade de Lyon, Decines


Atalanta BC 3 - 1 Apollon Limassol FC
Half-Time: 1-0
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia


Everton FC 1 - 2 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-1
October 19th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Goodison Park, Liverpool


Apollon Limassol FC 1 - 1 Atalanta BC
Half-Time: 0-1
November 2nd 2017, h. 20:00 (GMT +2), GSP, Nicosia


Olympique Lyonnais 3 - 0 Everton FC
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stade de Lyon, Decines


Olympique Lyonnais 4 - 0 Apollon Limassol FC
Half-Time: 2-0
November 23rd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stade de Lyon, Decines


Everton FC 1 - 5 Atalanta BC
Half-Time: 0-1
November 23rd 2017, h. 20:05 (GMT +1), Goodison Park, Liverpool


Apollon Limassol FC 0 - 3 Everton FC
Half-Time: 0-2
December 7th 2017, h. 20:00 (GMT +2), GSP, Nicosia


Atalanta BC 1 - 0 Olympique Lyonnais
Half-Time: 1-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia


Group E Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Atalanta BC
6
4
2
0
14
4
+10
14
Olympique Lyonnais
6
3
2
1
11
4
+7
11
Everton FC
6
1
1
4
7
15
-8
4
Apollon Limassol FC
6
0
3
3
5
14
-9
3



Group F

FC København 0 - 0 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 0-0
September 14th 2017, h. 19:00 (GMT +2), FC København Stadium, Copenhagen


FC Zlin 0 - 0 FC Sheriff
Half-Time: 0-0
September 14h 2017, h. 19:00 (GMT +2), Ander Stadium, Olomouc


FC Sheriff 0 - 0 FC København
Half-Time: 0-0
September 28th 2017, h. 22:05 (GMT +3), Stadionul Sheriff, Tiraspol


FC Lokomotiv Moskva 3 - 0 FC Zlin
Half-Time: 3-0
September 28th 2017, h. 22:05 (GMT +3), Stadion Lokomotiv, Moscow


FC Zlin 1 - 1 FC København
Half-Time: 1-1
October 19th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Ander Stadium, Olomouc


FC Sheriff 1 - 1 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 1-1
October 19th 2017, h. 22:05 (GMT +3), Stadionul Sheriff, Tiraspol


FC København 3 - 0 FC Zlin
Half-Time: 1-0
November 2nd 2017, h. 19:00 (GMT +1), FC København Stadium, Copenhagen


FC Lokomotiv Moskva 1 - 2 FC Sheriff
Half-Time: 1-1
November 2nd 2017, h. 21:00 (GMT +3), Stadion Lokomotiv, Moscow


FC Lokomotiv Moskva 2 - 1 FC København
Half-Time: 1-1
November 23rd 2017, h. 21:00 (GMT +3), Stadion Lokomotiv, Moscow


FC Sheriff 1 - 0 FC Zlin
Half-Time: 1-0
November 23rd 2017, h. 22:05 (GMT +3), Stadionul Sheriff, Tiraspol


FC København 2 - 0 FC Sheriff
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), FC København Stadium, Copenhagen


FC Zlin 0 - 2 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 19:00 (GMT +1), Ander Stadium, Olomouc


Group F Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Lokomotiv Moskva
6
3
2
1
9
4
+5
11
FC København
6
2
3
1
7
3
+4
9
FC Sheriff
6
2
3
1
4
4
0
9
FC Zlin
6
0
2
4
1
10
-9
2


Group G

FCSB 3 - 0 FC Viktoria Plzeň
Half-Time: 2-0
September 14th 2017, h. h. 22:05 (GMT +3), Arena Natională, Bucharest


Hapoel Beer-Sheva FC 2 - 1 FC Lugano
Half-Time: 1-0
September 14h 2017, h. 22:05 (GMT +3), Turner Stadium, Beer Sheva


FC Viktoria Plzeň 3 - 1 Hapoel Beer-Sheva FC
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Plzeň City Stadium, Plzeň


FC Lugano 1 - 2 FCSB
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Luzern Arena, Lucerne


Hapoel Beer-Sheva FC 1 - 2 FCSB
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Turner Stadium, Beer Sheva


FC Lugano 3 - 2 FC Viktoria Plzeň
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Luzern Arena, Lucerne


FC Viktoria Plzeň 4 - 1 FC Lugano
Half-Time: 3-1
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Plzeň City Stadium, Plzeň


FCSB 1 - 1 Hapoel Beer-Sheva FC
Half-Time: 1-1
November 2nd 2017, h. 22:05 (GMT +2), Arena Natională, Bucharest


FC Viktoria Plzeň 2 - 0 FCSB
Half-Time: 0-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Plzeň City Stadium, Plzeň


FC Lugano 1 - 0 Hapoel Beer-Sheva FC
Half-Time: 1-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Luzern Arena, Lucerne


FCSB 1 - 2 FC Lugano
Half-Time: 0-2
December 7th 2017, h. 22:05 (GMT +2), Arena Natională, Bucharest


Hapoel Beer-Sheva FC 0 - 2 FC Viktoria Plzeň
Half-Time: 0-1
December 7th 2017, h. 22:05 (GMT +2), Turner Stadium, Beer Sheva


Group G Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Viktoria Plzeň
6
4
0
2
13
8
+5
12
FCSB
6
3
1
2
9
7
+2
10
FC Lugano
6
3
0
3
9
11
-2
9
Hapoel Beer-Sheva FC
6
1
1
4
5
10
-5
4



Group H

Arsenal FC 3 - 1 1. FC Koln
Half-Time: 0-1
September 14th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Arsenal Stadium, London


FK Crvena Zvezda 1 - 1 FC BATE Borisov
Half-Time: 0-0
September 14h 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


FC BATE Borisov 2 - 4 Arsenal FC
Half-Time: 1-3
September 28th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Borisov Arena, Borisov


1. FC Koln 0 - 1 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-1
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Müngersdorfer Stadion, Cologne


FK Crvena Zvezda 0 - 1 Arsenal FC
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


FC BATE Borisov 1 - 0 1. FC Koln
Half-Time: 0-0
October 19th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Borisov Arena, Borisov


Arsenal FC 0 - 0 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 20:05 (GMT), Arsenal Stadium, London


1. FC Koln 5 - 2 FC BATE Borisov
Half-Time: 1-2
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Müngersdorfer Stadion, Cologne


1. FC Koln 1 - 0 Arsenal FC
Half-Time: 0-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Müngersdorfer Stadion, Cologne


FC BATE Borisov 0 - 0 FK Crvena Zvezda
Half-Time: 0-0
November 23rd 2017, h. 21:00 (GMT +3), Borisov Arena, Borisov


Arsenal FC 6 - 0 FC BATE Borisov
Half-Time: 3-0
December 7th 2017, h. 20:05 (GMT), Arsenal Stadium, London


FK Crvena Zvezda 1 - 0 1. FC Koln
Half-Time: 1-0
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


Group H Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Arsenal FC
6
4
1
1
14
4
+10
13
FK Crvena Zvezda
6
2
3
1
3
2
+1
9
1. FC Koln
6
2
0
4
7
8
-1
6
FC BATE Borisov
6
1
2
3
6
16
-10
5


Group I

Vitória SC 1 - 1 FC Salzburg
Half-Time: 1-1
September 14th 2017, h. 20:05 (GMT +1), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


Olympique de Marseille 1 - 0 Konyaspor
Half-Time: 0-0
September 14h 2017, h. 21:05 (GMT +2), Stade Vélodrome, Marseille


Konyaspor 2 - 1 Vitória SC
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya


FC Salzburg 1 - 0 Olympique de Marseille
Half-Time: 0-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadion Salzburg, Salzburg


Olympique de Marseille 2 - 1 Vitória SC
Half-Time: 1-1
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stade Vélodrome, Marseille


Konyaspor 0 - 2 FC Salzburg
Half-Time: 0-1
October 19th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya


Vitória SC 1 - 0 Olympique de Marseille
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 20:05 (GMT), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


FC Salzburg 0 - 0 Konyaspor
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stadion Salzburg, Salzburg


FC Salzburg 3 - 0 Vitória SC
Half-Time: 2-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stadion Salzburg, Salzburg


Konyaspor 1 - 1 Olympique de Marseille
Half-Time: 0-0
November 23rd  2017, h. 21:00 (GMT +3), Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya


Vitória SC 1 - 1 Konyaspor
Half-Time: 0-1
December 7th 2017, h. 20:05 (GMT), Estádio D. Afonso Henriques, Guimaraes


Olympique de Marseille 0 - 0 FC Salzburg
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stade Vélodrome, Marseille


Group I Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Salzburg
6
3
3
0
7
1
+6
12
Olympique de Marseille
6
2
2
2
4
4
0
8
Konyaspor
6
1
3
2
4
6
-2
6
Vitória SC
6
1
2
3
5
9
-4
5



Group J

Herta BSC Berlin 0 - 0 Athletic Club
Half-Time: 0-0
September 14th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Olympiastadion, Berlin


FC Zorya Luhansk 0 - 2 Östersund FK
Half-Time: 0-0
September 14h 2017, h. 22:05 (GMT +3), Arena Lviv, Lviv


Östersund FK 1 - 0 Herta BSC Berlin
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Jämtkraft Arena, Ostersund


Athletic Club 0 - 1 FC Zorya Luhansk
Half-Time: 0-1
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Estadio de San Mamés, Bilbao


FC Zorya Luhansk 2 - 1 Herta BSC Berlin
Half-Time: 1-0
October 19th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Arena Lviv, Lviv


Östersund FK 2 - 2 Athletic Club
Half-Time: 0-1
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Jämtkraft Arena, Ostersund


Herta BSC Berlin 2 - 0 FC Zorya Luhansk
Half-Time: 1-0
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Olympiastadion, Berlin


Athletic Club 1 - 0 Östersund FK
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Estadio de San Mamés, Bilbao


Athletic Club 3 - 2 Herta BSC Berlin
Half-Time: 1-2
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Estadio de San Mamés, Bilbao


Östersund FK 2 - 0 FC Zorya Luhansk
Half-Time: 1-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Jämtkraft Arena, Ostersund


Herta BSC Berlin 1 - 1 Östersund FK
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), Olympiastadion, Berlin


FC Zorya Luhansk 0 - 2 Athletic Club
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 22:05 (GMT +2), Arena Lviv, Lviv


Group J Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Athletic Club
6
3
2
1
8
5
+3
11
Östersund FK
6
3
2
1
8
4
+4
11
FC Zorya Luhansk
6
2
0
4
3
9
-6
6
Herta BSC Berlin
6
1
2
3
6
7
-1
5


Group K

SBV Vitesse 2 - 3 SS Lazio
Half-Time: 1-0
September 14th 2017, h. 21:05 (GMT +2), GelreDome, Arnhem


SV Zulte Waregem 1 - 5 OGC Nice
Half-Time: 0-3
September 14h 2017, h. 21:05 (GMT +2), Regenboogstadion, Waregem


OGC Nice 3 - 0 SBV Vitesse
Half-Time: 2-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stade de Nice, Nice


SS Lazio 2 - 0 SV Zulte Waregem
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stadio Olimpico, Rome


SV Zulte Waregem 1 - 1 SBV Vitesse
Half-Time: 1-1
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Regenboogstadion, Waregem


OGC Nice 1 - 3 SS Lazio
Half-Time: 1-1
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Stade de Nice, Nice


SBV Vitesse 0 - 2 SV Zulte Waregem
Half-Time: 0-1
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), GelreDome, Arnhem


SS Lazio 1 - 0 OGC Nice
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Stadio Olimpico, Rome


SS Lazio 1 - 1 SBV Vitesse
Half-Time: 1-1
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stadio Olimpico, Rome


OGC Nice 3 - 1 SV Zulte Waregem
Half-Time: 2-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Stade de Nice, Nice


SBV Vitesse 1 - 0 OGC Nice
Half-Time: 0-0
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), GelreDome, Arnhem


SV Zulte Waregem 3 - 2 SS Lazio
Half-Time: 1-0
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), Regenboogstadion, Waregem


Group K Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
SS Lazio
6
4
1
1
12
7
+5
13
OGC Nice
6
3
0
3
12
7
+5
9
SV Zulte Waregem
6
2
1
3
8
13
-5
7
SBV Vitesse
6
1
2
3
5
10
-5
5



Group L

Real Sociedad 4 - 0 Rosenborg BK
Half-Time: 3-0
September 14th 2017, h. 21:05 (GMT +2), Anoeta, San Sebastian


FK Vardar 0 - 5 FC Zenit
Half-Time: 0-3
September 14h 2017, h. 21:05 (GMT +2), Nacionalna Arena Filip II Makedonski, Skopje


FC Zenit 3 - 1 Real Sociedad
Half-Time: 2-1
September 28th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


Rosenborg BK 3 - 1 FK Vardar
Half-Time: 1-0
September 28th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Lerkendal Stadion, Trondheim


FK Vardar 0 - 6 Real Sociedad
Half-Time: 0-3
October 19th 2017, h. 19:00 (GMT +2), Nacionalna Arena Filip II Makedonski, Skopje


FC Zenit 3 - 1 Rosenborg BK
Half-Time: 1-0
October 19th 2017, h. 20:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


Real Sociedad 3 - 0 FK Vardar
Half-Time: 1-0
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Anoeta, San Sebastian


Rosenborg BK 1 - 1 FC Zenit
Half-Time: 0-0
November 2nd 2017, h. 21:05 (GMT +1), Lerkendal Stadion, Trondheim


Rosenborg BK 0 - 1 Real Sociedad
Half-Time: 0-0
November 23rd 2017, h. 19:00 (GMT +1), Lerkendal Stadion, Trondheim


FC Zenit 2 - 1 FK Vardar
Half-Time: 2-0
November 23rd 2017, h. 21:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


Real Sociedad 1 - 3 FC Zenit
Half-Time: 0-1
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), Anoeta, San Sebastian


FK Vardar 1 - 1 Rosenborg BK
Half-Time: 1-1
December 7th 2017, h. 21:05 (GMT +1), Nacionalna Arena Filip II Makedonski, Skopje


Group L Final Standing

Team
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
FC Zenit
6
5
1
0
17
5
+12
16
Real Sociedad
6
4
0
2
16
6
+10
12
Rosenborg BK
6
1
2
3
6
11
-5
5
FK Vardar
6
0
1
5
3
20
-17
1

 Author| Post time: 16-12-2017 15:01
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 23-2-2018 00:45

Round of 32
February 13th - February 22nd, 2018
32 Teams, Home and Away Matches, the 16 winning Teams will qualify for the Round of 16


  • FC Salzburg
  • PFC Ludogorets 1945
  • FC Viktoria Plzeň
  • FC København
  • Arsenal FC
  • OGC Nice
  • Olympique de Marseille
  • Olympique Lyonnais
  • Borussia Dortmund
  • RB Leipzig
  • AEK Athens FC
  • AC Milan
  • Atalanta BC
  • SSC Napoli
  • SS Lazio
  • KAZ FC Astana
  • SC Braga
  • Sporting Clube de Portugal
  • FCSB
  • FC Lokomotiv Moskva
  • FC Spartak Moskva
  • FC Zenit
  • PFC CSKA Moskva
  • Celtic FC
  • FK Crvena Zvezda
  • FK Partizan
  • Athletic Club
  • Club Atlético de Madrid
  • Real Sociedad
  • Villarreal CF
  • Östersund FK
  • FC Dynamo Kyiv


First Leg

FK Crvena Zvezda 0 - 0 PFC CSKA Moskva
Half-Time: 0-0
February 13th 2018, h. 18:00 (GMT +1), Stadion Rajko Mitić, Belgrade


FC Astana 1 - 3 Sporting Clube de Portugal
Half-Time: 1-0
February 15th 2018, h. 22:00 (GMT +6), Astana Arena, Astana


Olympique de Marseille 3 - 0 SC Braga
Half-Time: 1-0
February 15th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Stade Vélodrome, Marseille


Östersund FK 0 - 3 Arsenal FC
Half-Time: 0-2
February 15th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Ostersund Arena, Ostersund


PFC Ludogorets 1945 0 - 3 AC Milan
Half-Time: 0-1
February 15th 2018,  h. 20:00 (GMT +2), Ludogorets Arena, Razgrad


Real Sociedad 2 - 2 FC Salzburg
Half-Time: 0-1
February 15th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Anoeta, San Sebastian


FC Spartak Moskva 1 - 3 Athletic Club
Half-Time: 0-3
February 15th 2018,  h. 21:00 (GMT +3), Stadion Spartak, Moscow


OGC Nice 2 - 3 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 2-1
February 15th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Stade de Nice, Nice


Borussia Dortmund 3 - 2 Atalanta BC
Half-Time: 1-0
February  15th 2018, h. 19:00 (GMT +1), BVB Stadion Dortmund, Dortmund


FCSB 1 - 0 SS Lazio
Half-Time: 1-0
February 15th 2018, h. 22:05 (GMT +2), Arena Natională, Bucharest


FK Partizan 1 - 1 FC Viktoria Plzeň
Half-Time: 0-0
February 15th 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stadion FK Partizan, Belgrade


Olympique Lyonnais 3 - 1 Villarreal CF
Half-Time: 0-0
February 15th 2018,  h. 21:05 (GMT +1), Park Olympique Lyonnais, Decines


SSC Napoli 1 - 3 RB Leipzig
Half-Time: 0-0
February 15th 2018,  h. 21:05 (GMT +1), Stadio San Paolo, Naples


Celtic FC 1 - 0 FC Zenit
Half-Time: 0-0
February 15th 2018, h. 20:05 (GMT), Celtic Park, Glasgow


AEK Athens FC 1 - 1 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 0-1
February 15th 2018,  h. 22:05 (GMT +2), OAKA Spiros Louis, Athens


FC København 1 - 4 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 1-2
February 15th 2018,  h. 21:05 (GMT +1), FC København Stadium, Copenhagen



Second Leg

(1) PFC CSKA Moskva 1 - 0 FK Crvena Zvezda (0)
Half-Time: 1-0
February 21st 2018, h. 20:00 (GMT +3), Stadion CSKA Moskva, Moscow


(4) FC Lokomotiv Moskva 1 - 0 OGC Nice (2)
Half-Time: 1-0
February 22nd 2018, h. 19:00 (GMT +3), Stadion Lokomotiv, Moscow


(6) Sporting Clube de Portugal 3 - 3 FC Astana (4)
Half-Time: 1-1
February 22nd 2018, h. 18:00 (GMT), José Alvalade, Lisbon


(5) SS Lazio 5 - 1 FCSB (2)
Half-Time: 3-0
February 22nd 2018, h. 19:00 (GMT +1), Stadio Olimpico, Rome


(3) FC Viktoria Plzeň 2 - 0 FK Partizan (1)
Half-Time: 0-0
February 22nd 2018, h. 19:00 (GMT +1), Štruncovy Sady Stadion - Plzen


(1) Villarreal CF 0 - 1 Olympique Lyonnais (4)
Half-Time: 0-0
February 22nd 2018, h. 19:00 (GMT +1), Estadio de la Cerámica, Villarreal


(3+) RB Leipzig 0 - 2 SSC Napoli (3)
Half-Time: 0-1
February 22nd 2018, h. 19:00 (GMT +1), RB Arena, Leipzig


(3) FC Zenit 3 - 0 Celtic FC (1)
Half-Time: 2-0
February 22nd 2018,  h. 21:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


(1+) FC Dynamo Kyiv 0 - 0 AEK Athens FC (1)
Half-Time: 0-0
February 22nd 2018,  h. 20:00 (GMT +2), NSK Olimpiysky, Kyiv


(5) Club Atlético de Madrid 1 - 0 FC København (1)
Half-Time: 1-0
February 22nd 2018, h. 19:00 (GMT +1), Estadio Metropolitano, Madrid


(1) SC Braga 1 - 0 Olympique de Marseille (3)
Half-Time: 1-0
February 22nd 2018, h. 20:05 (GMT), Estádio Municipal de Braga, Braga


(4) Arsenal FC 1 - 2 Östersund FK (2)
Half-Time: 0-2
February 22nd 2018, h. 20:05 (GMT), Arsenal Stadium, London


(4) AC Milan 1 - 0 PFC Ludogorets 1945 (0)
Half-Time: 1-0
February 22nd 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stadio San Siro, Milan


(4) FC Salzburg 2 - 1 Real Sociedad (3)
Half-Time: 1-1
February 22nd 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stadion Salzburg, Salzburg


(4) Athletic Club 1 - 2 FC Spartak Moskva (3)
Half-Time: 0-1
February 22nd 2018,, h. 21:05 (GMT +1), Estadio de San Mamés, Bilbao


(3) Atalanta BC 1 - 1 Borussia Dortmund (4)
Half-Time: 1-0
February 22nd 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia

 Author| Post time: 24-2-2018 14:37
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 16-3-2018 01:00

Round of 16
March 8th - March 15th, 2018

16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals



  • FC Salzburg
  • FC Viktoria Plzeň
  • Arsenal FC
  • Olympique de Marseille
  • Olympique Lyonnais
  • Borussia Dortmund
  • RB Leipzig
  • AC Milan
  • SS Lazio
  • Sporting Clube de Portugal
  • FC Lokomotiv Moskva
  • FC Zenit
  • PFC CSKA Moskva
  • Athletic Club
  • Club Atlético de Madrid
  • FC Dynamo Kyiv


First Leg

Club Atlético de Madrid 3 - 0 FC Lokomotiv Moskva
Half-Time: 1-0
March 8th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Estadio Metropolitano, Madrid


Borussia Dortmund 1 - 2 FC Salzburg
Half-Time: 0-0
March 8th 2018, h. 19:00 (GMT +1), BVB Stadion Dortmund, Dortmund


PFC CSKA Moskva 0 - 1 Olympique Lyonnais
Half-Time: 0-0
March 8th 2018, h. 21:00 (GMT +3), Stadion CSKA Moskva, Moscow


AC Milan 0 - 2 Arsenal FC
Half-Time: 0-2
March 8th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Stadio San Siro, Milan


Sporting Clube de Portugal 2 - 0 FC Viktoria Plzeň
Half-Time: 1-0
March 8th 2018, h. 20:05 (GMT), José Alvalade, Lisbon


Olympique de Marseille 3 - 1 Athletic Club
Half-Time: 2-1
March 8th 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stade Vélodrome, Marseille


RB Leipzig 2 - 1 FC Zenit
Half-Time: 0-0
March 8th 2018, h. 21:05 (GMT +1), RB Arena, Leipzig


SS Lazio 2 - 2 FC Dynamo Kyiv
Half-Time: 0-0
March 8th 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stadio Olimpico, Rome



Second Leg

(1) FC Lokomotiv Moskva 1 - 5 Club Atlético de Madrid (8)
Half-Time: 1-1
March 15th 2018, h. 19:00 (GMT +3), Stadion Lokomotiv, Moscow


(2) Athletic Club 1 - 2 Olympique de Marseille (5)
Half-Time: 0-1
March 15th 2018,, h. 19:00 (GMT +1), Estadio de San Mamés, Bilbao


(2) FC Viktoria Plzeň AET2 - 1 Sporting Clube de Portugal (3)
Half-Time: 1-0, Full-Time: 2-0, Extra-Time: 0-1
March 15th 2018, h. 19:00 (GMT +1), Štruncovy Sady Stadion - Plzen


(2) FC Dynamo Kyiv 0 - 2 SS Lazio (4)
Half-Time: 0-1
March 15th 2018,  h. 20:00 (GMT +2), NSK Olimpiysky, Kyiv


(2) FC Zenit 1 - 1 RB Leipzig (3)
Half-Time:
March 15th 2018,  h. 21:00 (GMT +3), Saint Petersburg Stadium, St Petersburg


(5) Arsenal FC 3 - 1 AC Milan (1)
Half-Time: 1-1
March 15th 2018, h. 20:05 (GMT), Arsenal Stadium, London


(2) FC Salzburg 0 - 0 Borussia Dortmund (1)
Half-Time: 0-0
March 15th 2018, h. 21:05 (GMT +1), Stadion Salzburg, Salzburg


(3) Olympique Lyonnais 2 - 3 PFC CSKA Moskva (3+)
Half-Time: 0-1
March 15th 2018,  h. 21:05 (GMT +1), Park Olympique Lyonnais, Decines

 Author| Post time: 18-3-2018 14:56
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 13-4-2018 00:14

Quarterfinals
April 5th - April 12th, 2018

8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals


  • FC Salzburg
  • Arsenal FC
  • Olympique de Marseille
  • RB Leipzig
  • SS Lazio
  • Sporting Clube de Portugal
  • PFC CSKA Moskva
  • Club Atlético de Madrid


First Leg

Arsenal FC 4 - 1 PFC CSKA Moskva
Half-Time: 4-1
April 5th  2018, h. 20:05 (GMT+1), Arsenal Stadium, London


Club Atlético de Madrid 2 - 0 Sporting Clube de Portugal
Half-Time: 2-0
April 5th 2018, h. 21:05 (GMT +2), Estadio Metropolitano, Madrid


SS Lazio 4 - 2 FC Salzburg
Half-Time: 1-1
April 5th 2018, h. 21:05 (GMT +2), Stadio Olimpico, Rome


RB Leipzig 1 - 0 Olympique de Marseille
Half-Time: 1-0
April 5th 2018, h. 21:05 (GMT +2), RB Arena, Leipzig



Second Leg

(3) PFC CSKA Moskva 2 - 2 Arsenal FC (6)
Half-Time: 1-0
April 12th 2018, h. 22:05 (GMT +3), Stadion CSKA Moskva, Moscow


(6) FC Salzburg 4 - 1 SS Lazio (5)
Half-Time: 0-0
April 12th 2018, h. 21:05 (GMT +2), Stadion Salzburg, Salzburg


(5) Olympique de Marseille 5 - 2 RB Leipzig (3)
Half-Time: 3-1
April 12th  2018, h. 21:05 (GMT +2), Stade Vélodrome, Marseille


(1) Sporting Clube de Portugal 1 - 0 Club Atlético de Madrid (2)
Half-Time: 1-0
April 12th  2018, h. 20:05 (GMT +1), José Alvalade, Lisbon

 Author| Post time: 14-4-2018 12:48
| Show all posts
Edited by Henry_Leon at 4-5-2018 00:17

Semifinals
April 26th - May 3rd, 2018

4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final


  • FC Salzburg
  • Arsenal FC
  • Olympique de Marseille
  • Club Atlético de Madrid



First Leg

Arsenal FC 1 - 1 Club Atlético de Madrid
Half-Time: 0-0
April 26th  2018, h. 20:05 (GMT+1), Arsenal Stadium, London


Olympique de Marseille 2 - 0 FC Salzburg
Half-Time: 1-0
April 26th  2018, h. 21:05 (GMT +2), Stade Vélodrome, Marseille



Second Leg

(2) Club Atlético de Madrid 1 - 0 Arsenal FC (1)
Half-Time: 1-0
May 3rd 2018, h. 21:05 (GMT +2), Estadio Metropolitano, Madrid


(2) FC Salzburg 2 - 1AET Olympique de Marseille (3)
Half-Time: 0-0, Full-Time: 2-0, Extra-Time: 0-1
May 3rd 2018, h. 21:05 (GMT +2), Stadion Salzburg, Salzburg


Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

14-11-2018 22:57 GMT+1

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2018 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2018 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list