Totallympics Results

 Forgot password?
 Register
View: 362|Reply: 4

[CONT. CHAMP.] Men's Football CONMEBOL South American Copa Libertadores 2018

[Copy link]
Posts
3176
Threads
253
Post time: 27-1-2018 17:50
| Show all posts |Read mode
Men's Football CONMEBOL South American Copa Libertadores 2018

Continental Championship - 22 January 2018 - 28 November 2018




Qualified Teams

  • Atlético Tucumán
  • Banfield
  • Boca Juniors
  • Estudiantes
  • Independiente
  • Racing
  • River Plate
  •   Club Bolívar
  • Jorge Wilstermann
  • Oriente Petrolero
  • The Strongest
  • Corinthians
  • Chapecoense
  • Cruzeiro
  • Flamengo
  • Grêmio
  • Palmeiras
  • Santos
  • Vasco da Gama
  • Colo-Colo
  • Santiago Wanderers
  • Universidad de Chile
  • Universidad de Concepción
  • Atlético Nacional
  • Junior FC
  • Millonarios FC
  • Santa Fe
  • CS Emelec
  • Delfín S.C
  • Independiente del Valle
  • Macará
  • Cerro Porteño
  • Club Olimpia
  • Guaraní
  • Libertad
  • Alianza Lima
  • Club Universitario
  • Real Garcilaso
  • FBC Melgar
  • Defensor Sporting
  • Montevideo Wanderers
  • Nacional
  • Peñarol
  • Carabobo FC
  • Deportivo Táchira
  • Deportivo Lara
  • Monagas






Competition Format

First Qualifying Round
January 22nd - January 26th, 2018
6 Teams, Home and Away Matches, the 3 winning Teams will qualify for the Second Qualifying Round
I
Second Qualifying Round
January 30th - February 8th, 2018
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Third Qualifying Round
I
Third Qualifying Round
February 13th - February 22nd, 2018
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Preliminary Round, the 2 best losing Teams will qualify for Men's Football CONMEBOL South American Copa Sudamericana 2018
I
Preliminary Round
February 27th - May 24th, 2018
32 Teams, 8 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Round of 16
I
Round of 16
August 7th - August 30th, 2018
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Quarterfinals
I
Quarterfinals
September 18th - October 4th, 2018
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Semifinals
I
Semifinals
October 23rd - November 1st, 2018
4 Teams, Home and Away Matches, the 2 winning Teams will qualify for the Final
I
Final
November 7th - November 28th, 2018
2 Teams, Home and Away Matches, the winning Team will be the Men's Fooball CONMEBOL South American Copa Libertadores 2018 Champion


Road to the Men's Football FIFA Club World Cup 2018




The 1st Team will qualify for the Men's Football FIFA Club World Cup 2018.

Teams already Qualified for the Men's Football FIFA Club World Cup 2018

  • TBD

Posts
3176
Threads
253
 Author| Post time: 27-1-2018 18:06
| Show all posts
First Qualifying Round
January 22nd - January 26th, 2018
6 Teams, Home and Away Matches, the 3 winning Teams will qualify for the Second Qualifying Round

  • Oriente Petrolero
  • Macará
  • Club Olimpia
  • Club Universitario
  • Montevideo Wanderers
  • Deportivo Táchira


First Leg

Montevideo Wanderers 0 - 0 Club Olimpia
Half-Time: 0-0
January 22nd 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Luis Franzini, Montevideo

Macará 1 - 1 Deportivo Táchira
Half-Time: 1-0
January 22nd 2018, h. 18:00 (GMT -5), Estadio Bellavista, Ambato

Oriente Petrolero 2 - 0 Club Universitario
Half-Time: 1-0
January 22nd 2018, h. 21:15 (GMT -4), Estadio Ramón Tahuichi Aguilera, Santa Cruz de la Sierra


Second Leg

(2) Club Olimpia 2 - 0 Montevideo Wanderers (0)
Half-Time: 0-0
January 26th 2018, h. 20:15 (GMT -3), Estadio Defensores del Chaco, Asunción

(1+) Deportivo Táchira 0 - 0 Macará (1)
Half-Time: 0-0
January 26th 2018, h. 20:15 (GMT -4), Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San Cristóbal

(3) Club Universitario 3 - 1 Oriente Petrolero (3+)
Half-Time: 1-0
January 26th 2018, h. 20:45 (GMT -5), Estadio Monumental "U", Lima

Posts
3176
Threads
253
 Author| Post time: 31-1-2018 18:03
| Show all posts
Second Qualifying Round
January 30th - February 8th, 2018
16 Teams, Home and Away Matches, the 8 winning Teams will qualify for the Third Qualifying Round

  • Banfield
  • Jorge Wilstermann
  • Oriente Petrolero
  • Chapecoense
  • Vasco da Gama
  • Santiago Wanderers
  • Universidad de Concepción
  • Junior FC
  • Santa Fe
  • Independiente del Valle
  • Club Olimpia
  • Guaraní
  • FBC Melgar
  • Nacional
  • Carabobo FC
  • Deportivo Táchira


First Leg

Carabobo FC 1 - 0 Guaraní
Half-Time: 1-0
January 30th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Metropolitano de Mérida, Mérida

Banfield 1 - 1 Independiente del Valle
Half-Time: 0-0
January 30th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Florencio Sola, Banfield

Santiago Wanderers 1 - 1 FBC Melgar
Half-Time: 1-1
January 30th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Elías Figueroa Brander, Valparaíso

Chapecoense 0 - 1 Nacional
Half-Time: 0-0
January 31st 2018, h. 21:45 (GMT -2), Arena Condá, Chapecó

Universidad de Concepción 0 - 4 Vasco da Gama
Half-Time: 0-2
January 31st 2018, h. 20:45 (GMT -3), Estadio Ester Roa, Concepción

Deportivo Táchira 2 - 3 Santa Fe
Half-Time: 2-2
February 1st 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Polideportivo de Pueblo Nuevo, San Cristóbal

Oriente Petrolero 1 - 2 Jorge Wilstermann
Half-Time: 1-0
February 1st 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Ramón Tahuichi Aguilera, Santa Cruz de la Sierra

Club Olimpia 1 - 0 Junior FC
Half-Time: 1-0
February 1st 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Defensores del Chaco, Asunción


Second Leg

(6) Guaraní 6 - 0 Carabobo FC (1)
Half-Time: 2-0
February 6th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Defensores del Chaco, Asunción

(3) Independiente del Valle 2 - 2 Banfield (3+)
Half-Time: 1-1
February 6th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Olímpico Atahualpa, Quito

(1) FBC Melgar 0 - 1 Santiago Wanderers (2)
Half-Time: 0-1
February 6th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Monumental de la UNSA, Arequipa

(6) Vasco da Gama 2 - 0 Universidad de Concepción (0)
Half-Time: 2-0
February 7th 2018, h. 21:45 (GMT -2), Estádio São Januário, Rio de Janeiro

(2) Nacional 1 - 0 Chapecoense (0)
Half-Time: 1-0
February 7th 2018, h. 20:45 (GMT -3), Estadio Gran Parque Central, Montevideo

(3) Santa Fe 0 - 0 Deportivo Táchira (2)
Half-Time: 0-0
February 8th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

(4) Jorge Wilstermann 2 - 2 Oriente Petrolero (3)
Half-Time: 2-0
February 8th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Olímpico Patria, Sucre

(3) Junior FC 3 - 1 Club Olimpia (2)
Half-Time: 1-1
February 8th 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla
Posts
3176
Threads
253
 Author| Post time: 12-2-2018 19:37
| Show all posts
Third Qualifying Round
February 13th - February 22nd, 2018
8 Teams, Home and Away Matches, the 4 winning Teams will qualify for the Preliminary Round, the 2 best losing Teams will qualify for Men's Football CONMEBOL South American Copa Sudamericana 2018

  • Banfield
  • Jorge Wilstermann
  • Vasco da Gama
  • Santiago Wanderers
  • Junior FC
  • Santa Fe
  • Guaraní
  • Nacional


First Leg

Santiago Wanderers 1 - 2 Santa Fe
Half-Time: 0-2
February 13th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Elías Figueroa Brander, Valparaíso

Banfield 2 - 2 Nacional
Half-Time: 0-0
February 14th 2018, h. 19:00 (GMT -3), Estadio Florencio Sola, Banfield

Vasco da Gama 4 - 0 Jorge Wilstermann
Half-Time: 2-0
February 14th 2018, h. 21:45 (GMT -2), Estádio São Januário, Rio de Janeiro

Junior FC 1 - 0 Guaraní
Half-Time: 0-0
February 15th 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla


Second Leg

(5) Santa Fe 3 - 0 Santiago Wanderers (1)
Half-Time: 1-0
February 20th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

(3) Nacional 1 - 0 Banfield (2)
Half-Time: 0-0
February 21st 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estadio Gran Parque Central, Montevideo

(4) Jorge Wilstermann PSO24 - 0PSO3 Vasco da Gama (4+)
Half-Time: 3-0, Full Time: 4-0, Penalty Shoot-Out: 2-3
February 21st 2018, h. 20:45 (GMT -4), Estadio Olímpico Patria, Sucre

(0) Guaraní 0 - 0 Junior FC (1)
Half-Time: 0-0
February 22nd 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Posts
3176
Threads
253
 Author| Post time: 27-2-2018 10:41
| Show all posts
Preliminary Round
February 27th - May 24th, 2018
32 Teams, 8 Groups, the 1st and 2nd Teams from each Group will qualify for the Round of 16

Group 1

  • Grêmio
  • Cerro Porteño
  • Defensor Sporting
  • Monagas


Group 2

  • Club Bolívar
  • Colo-Colo
  • Atlético Nacional
  • Delfín SC


Group 3

  • Atlético Tucumán
  • The Strongest
  • Libertad
  • Peñarol


Group 4

  • River Plate
  • Flamengo
  • Santa Fe
  • CS Emelec


Group 5

  • Racing
  • Cruzeiro
  • Vasco da Gama
  • Universidad de Chile


Group 6

  • Estudiantes
  • Santos
  • Real Garcilaso
  • Nacional


Group 7

  • Independiente
  • Corinthians
  • Millonarios FC
  • Deportivo Lara


Group 8

  • Boca Juniors
  • Palmeiras
  • Junior FC
  • Alianza Lima



Group 1

Defensor Sporting 1 - 1 Grêmio
Half-Time: 0-0
February 27th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Luis Franzini, Montevideo

Monagas 0 - 2 Cerro Porteño
Half-Time: 0-1
February 27th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Monumental de Maturín, Maturín

Cerro Porteño 2 - 1 Defensor Sporting
Half-Time: 1-0
March 13th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio General Pablo Rojas, Asunción

Grêmio 4 - 0 Monagas
Half-Time: 0-0
April 4th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Arena do Grêmio, Porto Alegre

Cerro Porteño 0 - 0 Grêmio
Half-Time: 0-0
April 17th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio General Pablo Rojas, Asunción

Defensor Sporting 3 - 1 Monagas
Half-Time: 0-0
April 17th 2018, h. 19:15 (GMT -4), Estadio Luis Franzini, Montevideo

Monagas 1 - 0 Defensor Sporting
Half-Time: 0-0
April 25th 2018, h. 20:45 (GMT -4), Estadio Monumental de Maturín, Maturín

Grêmio 5 - 0 Cerro Porteño
Half-Time: 2-0
May 1st 2018, h. 19:15 (GMT -3), Arena do Grêmio, Porto Alegre

Defensor Sporting 0 - 1 Cerro Porteño
Half-Time: 0-1
May 15th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Luis Franzini, Montevideo

Monagas 1 - 2 Grêmio
Half-Time: 1-2
May 15th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Monumental de Maturín, Maturín

Grêmio 1 - 0 Defensor Sporting
Half-Time: 0-0
May 23rd 2018, h. 19:15 (GMT -3), Arena do Grêmio, Porto Alegre

Cerro Porteño 3 - 2 Monagas
Half-Time: 2-0
May 23rd 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio General Pablo Rojas, Asunción

Group 1 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Grêmio
6
4
2
0
13
2
+10
14
Cerro Porteño
6
4
1
1
8
8
0
13
Defensor Sporting
6
1
1
4
5
7
-2
4
Monagas
6
1
0
5
5
14
-9
3

Group 2

Colo-Colo 0 - 1 Atlético Nacional
Half-Time: 0-0
February 27th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Monumental David Arellano, Santiago

Delfín SC 1 - 1 Club Bolívar
Half-Time: 1-1
February 28th 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio Jocay, Manta

Club Bolívar 1 - 1 Colo-Colo
Half-Time: 1-1
March 14th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Hernando Siles, La Paz

Atlético Nacional 4 - 0 Delfín SC
Half-Time: 1-0
March 14th 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio Atanasio Girardot, Medellín

Colo-Colo 0 - 2 Delfín SC
Half-Time: 0-0
April 5th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Monumental David Arellano, Santiago

Club Bolívar 1 - 0 Atlético Nacional
Half-Time: 1-0
April 5th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Hernando Siles, La Paz

Atlético Nacional 4 - 1 Club Bolívar
Half-Time: 3-0
April 24th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Atanasio Girardot, Medellín

Delfín SC 1 - 2 Colo-Colo
Half-Time: 0-2
May 2nd 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio Jocay, Manta

Delfín SC 1 - 0 Atlético Nacional
Half-Time: 1-0
May 15th 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Jocay, Manta

Colo-Colo 2 - 0 Club Bolívar
Half-Time: 2-0
May 15th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Monumental David Arellano, Santiago

Club Bolívar 2 - 1 Delfín SC
Half-Time: 1-0
May 24th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Hernando Siles, La Paz

Atlético Nacional 0 - 0 Colo-Colo
Half-Time: 0-0
May 24th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Atanasio Girardot, Medellín

Group 2 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Atlético Nacional
6
3
1
2
9
3
+6
10
Colo-Colo
6
2
2
2
5
5
0
8
Club Bolívar
6
2
2
2
6
9
-3
8
Delfín SC
6
2
1
3
6
9
-3
7


Group 3

Atlético Tucumán 0 - 2 Libertad
Half-Time: 0-0
March 13th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Monumental José Fierro, Tucumán

The Strongest 1 - 0 Peñarol
Half-Time: 1-0
March 15th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Hernando Siles, La Paz

Libertad 3 - 0 The Strongest
Half-Time: 0-0
April 3rd 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Dr. Nicolás Léoz, Asunción

Peñarol 3 - 1 Atlético Tucumán
Half-Time: 1-0
April 4th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Campeón del Siglo, Montevideo

The Strongest 1 - 2 Atlético Tucumán
Half-Time: 1-1
April 18th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Hernando Siles, La Paz

Libertad 2 - 1 Peñarol
Half-Time: 0-0
April 18th 2018, h. 20:45 (GMT -4), Estadio Dr. Nicolás Léoz, Asunción

Atlético Tucumán 3 - 0 The Strongest
Half-Time: 2-0
April 25th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Monumental José Fierro, Tucumán

Peñarol 2 - 0 Libertad
Half-Time: 1-0
April 26th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Campeón del Siglo, Montevideo

Atlético Tucumán 1 - 0 Peñarol
Half-Time: 0-0
May 2nd 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Monumental José Fierro, Tucumán

The Strongest 1 - 3 Libertad
Half-Time: 0-1
May 3rd 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Hernando Siles, La Paz

Peñarol 2 - 0 The Strongest
Half-Time: 2-0
May 17th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Campeón del Siglo, Montevideo

Libertad 0 - 0 Atlético Tucumán
Half-Time: 0-0
May 17th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Dr. Nicolás Léoz, Asunción

Group 3 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Libertad
6
4
1
1
10
4
+6
13
Atlético Tucumán
6
3
1
2
7
6
+1
10
Peñarol
6
3
0
3
8
5
+3
9
The Strongest
6
1
0
5
3
13
-10
3


Group 4

Flamengo 2 - 2 River Plate
Half-Time: 0-0
February 28th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estádio Olímpico Nilton Santos, Rio de Janeiro

Santa Fe 1 - 1 CS Emelec
Half-Time: 1-0
March 1st 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

CS Emelec 1 - 2 Flamengo
Half-Time: 0-0
March 14th 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio George Capwell, Guayaquil

River Plate 0 - 0 Santa Fe
Half-Time: 0-0
April 5th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos Aires

Flamengo 1 - 1 Santa Fe
Half-Time: 1-1
April 18th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estádio do Maracanã, Rio de Janeiro

CS Emelec 0 - 1 River Plate
Half-Time: 0-1
April 19th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio George Capwell, Guayaquil

Santa Fe 0 - 0 Flamengo
Half-Time: 0-0
April 25th 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

River Plate 2 - 1 CS Emelec
Half-Time: 0-0
April 26th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos Aires

Santa Fe 0 - 1 River Plate
Half-Time: 0-1
May 3rd 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

Flamengo 2 - 0 CS Emelec
Half-Time: 0-0
May 16th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estádio do Maracanã, Rio de Janeiro

River Plate 0 - 0 Flamengo
Half-Time: 0-0
May 23rd 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos Aires

CS Emelec 0 - 3 Santa Fe
Half-Time: 0-1
May 23rd 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio George Capwell, Guayaquil

Group 4 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
River Plate
6
3
3
0
6
3
+3
12
Flamengo
6
2
4
0
7
4
+3
10
Santa Fe
6
1
4
1
5
3
+2
7
CS Emelec
6
0
1
5
3
11
-8
1


Group 5

Racing 4 - 2 Cruzeiro
Half-Time: 2-1
February 27th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Presidente Juan Domingo Perón, Avellaneda

Vasco da Gama 0 - 1 Universidad de Chile
Half-Time: 0-0
March 13th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estádio São Januário, Rio de Janeiro

Universidad de Chile 1 - 1 Racing
Half-Time: 1-1
April 3rd 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos, Santiago

Cruzeiro 0 - 0 Vasco da Gama
Half-Time: 0-0
April 4th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estádio Mineirão, Belo Horizonte

Racing 4 - 0 Vasco da Gama
Half-Time: 2-0
April 19th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Presidente Juan Domingo Perón, Avellaneda

Universidad de Chile 0 - 0 Cruzeiro
Half-Time: 0-0
April 19th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos, Santiago

Cruzeiro 7 - 0 Universidad de Chile
Half-Time: 3-0
April 26th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estádio Mineirão, Belo Horizonte

Vasco da Gama 1 - 1 Racing
Half-Time: 0-1
April 26th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estádio São Januário, Rio de Janeiro

Vasco da Gama 0 - 4 Cruzeiro
Half-Time: 0-3
May 2nd 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estádio São Januário, Rio de Janeiro

Racing 1 - 0 Universidad de Chile
Half-Time: 0-0
May 3rd 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Presidente Juan Domingo Perón, Avellaneda

Cruzeiro 2 - 1 Racing
Half-Time: 2-1
May 22nd 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estádio Mineirão, Belo Horizonte

Universidad de Chile 0 - 2 Vasco da Gama
Half-Time: 0-1
May 22nd 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Nacional Julio Martínez Prádanos, Santiago

Group 5 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Cruzeiro
6
3
2
1
15
5
+10
11
Racing
6
3
2
1
12
6
+6
11
Vasco da Gama
6
1
2
2
3
10
-7
5
Universidad de Chil.
6
1
2
3
2
11
-9
5


Group 6

Nacional 0 - 0 Estudiantes
Half-Time: 0-0
February 28th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Gran Parque Central, Montevideo

Real Garcilaso 2 - 0 Santos
Half-Time: 1-0
March 1st 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Garcilaso, Cusco

Estudiantes 3 - 0 Real Garcilaso
Half-Time: 0-0
March 14th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Ciudad de La Plata, La Plata

Santos 3 - 1 Nacional
Half-Time: 1-0
March 15th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estádio Urbano Caldeira, Santos

Real Garcilaso 0 - 0 Nacional
Half-Time: 0-0
April 3rd 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Garcilaso, Cusco

Estudiantes 0 - 1 Santos
Half-Time: 0-1
April 5th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Centenario Ciudad de Quilmes, Quilmes

Santos 2 - 0 Estudiantes
Half-Time: 1-0
April 24th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estádio Urbano Caldeira, Santos

Nacional 4 - 0 Real Garcilaso
Half-Time: 1-0
April 25th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Gran Parque Central, Montevideo

Real Garcilaso 0 - 0 Estudiantes
Half-Time: 0-0
May 1st 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Garcilaso, Cusco

Nacional 1 - 0 Santos
Half-Time: 0-0
May 1st 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Gran Parque Central, Montevideo

Santos 0 - 0 Real Garcilaso
Half-Time: 0-0
May 24th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estádio Urbano Caldeira, Santos

Estudiantes 3 - 1 Nacional
Half-Time: 0-1
May 24th 2018, h. 19:15 (GMT -3), Estadio Centenario Ciudad de Quilmes, Quilmes

Group 6 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Santos
6
3
1
2
6
4
+2
10
Estudiantes
6
2
2
2
6
4
+2
8
Nacional
6
2
2
1
7
6
+1
8
Real Garcilaso
6
1
3
2
2
7
-5
6


Group 7

Millonarios FC 0 - 0 Corinthians
Half-Time: 0-0
February 28th 2018, h. 19:45 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

Deportivo Lara 1 - 0 Independiente
Half-Time: 1-0
March 1st 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Metropolitano de Cabudare, Cabudare

Corinthians 2 - 0 Deportivo Lara
Half-Time: 1-0
March 14th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Arena Corinthians, São Paulo

Independiente 1 - 0 Millonarios FC
Half-Time: 1-0
March 15th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Libertadores de América, Avellaneda

Millonarios FC 4 - 0 Deportivo Lara
Half-Time: 2-0
April 17th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

Independiente 0 - 1 Corinthians
Half-Time: 0-0
April 18th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estadio Libertadores de América, Avellaneda

Deportivo Lara 2 - 1 Millonarios FC
Half-Time: 2-0
April 24th 2018, h. 18:15 (GMT -4), Estadio Metropolitano de Cabudare, Cabudare

Corinthians 1 - 2 Independiente
Half-Time: 1-2
May 2nd 2018, h. 21:45 (GMT -3), Arena Corinthians, São Paulo

Deportivo Lara 2 - 7 Corinthians
Half-Time: 1-2
May 17th 2018, h. 20:30 (GMT -4), Estadio Metropolitano de Cabudare, Cabudare

Millonarios FC 1 - 1 Independiente
Half-Time: 0-0
May 17th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio El Campín, Bogotá

Corinthians 0 - 1 Millonarios FC
Half-Time: 0-0
May 24th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Arena Corinthians, São Paulo

Independiente 2 - 0 Deportivo Lara
Half-Time: 1-0
May 24th 2018, h. 21:30 (GMT -3), Estadio Libertadores de América, Avellaneda

Group 7 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Corinthians
6
3
1
2
11
5
+6
10
Independiente
6
3
1
2
6
4
+2
10
Millonarios FC
6
2
2
2
7
4
+3
8
Deportivo Lara
6
2
0
4
5
16
-11
6


Group 8

Alianza Lima 0 - 0 Boca Juniors
Half-Time: 0-0
March 1st 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Nacional, Lima

Junior FC 0 - 3 Palmeiras
Half-Time: 0-1
March 1st 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla

Palmeiras 2 - 0 Alianza Lima
Half-Time: 1-0
April 3rd 2018, h. 21:30 (GMT -3), Allianz Parque, São Paulo

Boca Juniors 1 - 0 Junior FC
Half-Time: 1-0
April 4th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estadio Alberto J. Armando, Buenos Aires

Palmeiras 1 - 1 Boca Juniors
Half-Time: 0-0
April 11th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Allianz Parque, São Paulo

Alianza Lima 0 - 2 Junior FC
Half-Time: 0-1
April 19th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Alejandro Villanueva, Lima

Boca Juniors 0 - 2 Palmeiras
Half-Time: 0-1
April 25th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estadio Alberto J. Armando, Buenos Aires

Junior FC 1 - 0 Alianza Lima
Half-Time: 0-0
April 26th 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla

Junior FC 1 - 1 Boca Juniors
Half-Time: 1-0
May 2nd 2018, h. 17:15 (GMT -5), Estadio Metropolitano Roberto Meléndez, Barranquilla

Alianza Lima 1 - 3 Palmeiras
Half-Time: 0-2
May 3rd 2018, h. 19:30 (GMT -5), Estadio Alejandro Villanueva, Lima

Boca Juniors 5 - 0 Alianza Lima
Half-Time: 4-0
May 16th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Estadio Alberto J. Armando, Buenos Aires

Palmeiras 3 - 1 Junior FC
Half-Time: 0-0
May 16th 2018, h. 21:45 (GMT -3), Allianz Parque, São Paulo

Group 8 Final Standing

Nation
P
W
D
L
GF
GA
+/-
Pt.
Palmeiras
6
5
1
0
14
3
+11
16
Boca Juniors
6
2
3
1
8
4
+4
9
Junior FC
6
2
1
3
5
8
-3
7
Alianza Lima
6
0
1
5
1
13
-12
1

Go to the Totallympics Discussion Forum|Totallympics  

17-7-2018 03:57 GMT+2

Powered by Discuz! X3.4

Release 20171001, © 2001-2018 Comsenz Inc.

MultiLingual version, Rev. 742, © 2009-2018 codersclub.org

Quick Reply To Top Return to the list